STADSNIEUWS RADIO Öp premiën. welke niet per kalender jaar of per kalenderhalfjaar worden in gevorderd. waaronder dus ook de pre mie ingevolge de Invaliditeitswet valt. zijn bovenvermelde percentages niet van toepassing. Voor zoover deze pretrle verschuldigd is over tijdvakken vóór 15 Dec. 1945 mogen zij uit een geblok keerd tegoed worden voldaan. „Samen op weg" Van den held Jan Trompetter 37 MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Max Orobio de Castro Willem Aadriessen. Onder heel veel belangstelling van wege de leden vau Toonkunst gaven Max Orobio de Castro, cello, en Wil lem Andriessen, piano, een Sonaten- avond, die in veel opzichten uitmun tend slaagde. Een samenspel als van dit kunstenaarspaar hoort men niet dage lijks want beiden hebben gerenommeerd hoogstaande eigenschappen. Beider spel is bijzonder beschaafd, geacheveerd en zich kenmerkend door ernst, nauwge zetheid en toewijding. Bovendien was het programma interessant. Saint-Sacns. Debussy, Brahms en „Sonatine in fis" van Ravel voor piano. Hierin kon men Andriessen s gemak van spelen bewon deren, zijn fantasie en esprit. Als in leiding werd de „Sonate in C" van Saint-Saëns voor cello en piano ver tolkt. Soms werd de cellist eenigszins bedolven onder de figuratie van de pianopartij. Men kent de toongeving van Orobio als door en door muzikaal, los van de materie en hoewel wij dn weten viel ditmaal aanvankelijk een zekere strakheid van toon op. Kan mo gelijk de ijzige koude die ongetwijfeld hinderlijk was invloed op instrument en kunstenaar hebben gehad? Van Debus sy s Sonate in d" werd het fantas tische en petillante naar voren ge bracht en de cellist liet uitkomen wat pizzicato aan moeilijkheden, maar ook aan muzikaliteit kan opleveren; deze serenade is je reinste poësie. De '.So nate van Brahms op: 38 in e" laat een andere taal hooren, suggereert veel meer de gedachte aan het constructieve. Hier waren de twee kunstenaars op z'n best. Een prachtige wedergave werd 't. warm en in volmaakt ensemble, want dit -weetal kent de geheimen van el- kaar's instrument door en door, is saam- gegroeid in de kunst, zoodat zij bij machte zijn het allesomvattend muziek- schoon aan hun toehoorders mede te deelen. Er waren bloemen eu ruim schoots waardeering. J. Kortmann. LEZING OVER PAUL CLAUDEL. Zaterdagmiddag sprak de heer J. J. Soons. uit Utrecht, voor de Maat schappij der Nederlandsche Letterkunde alhier over „De ontwikkeling van het religieuse denken bij Paul Claudel". Hij bepeikte zich daarbij tot een analyse van de drama's „Tete d'or". „La ville' en „L'Annonce faite a Marie", die een duidelijk beeld geven van de ontwikke ling van ClaudeEs religieuse denken. Wanneer Claudel in 1889 „Tete d'or" schrijft, is zijn bekeerinksproces nog in vollen gang. De hoofdfiguur van het drama is de belichaming van zijn eigen melancholie, in hem vinden wij den zoe- nioelte wringt tcrialisme: er is echter nog geen ge loof nog geen hoop, de dood triom feert ln dit dichterlijk beeld van zijn eigen zielsconflicten teekent Claudel geen werkelijké figuren, doch hij geeft in hen facetten van zijn eigen gestalte. In zijn kunst ontlaadt hij de gevoelens, die in hem woelen. Het drama geeft als zoodanig nog geen oplossing van het levensprobleem, al beginnen de grondwaarden van het christendom zich reeds duidelijker af te teekenen. Kerst mis 1890 heeft hij echter de genade ge vonden, keert hii terug in de Katho lieke Kerk, in zijn „Magnificat" jubelt hij zijn vreugde daarover uit. In „La ville". het drama van de maatschappij, welke in den poel van het materialisme dreigt onder te gaan, zingt leder zijn lied van 'wanhoop uit. Maar in de prediking van het evangelie ligt de eenige redding besloten, hetgeen in de ontwikkeling van Claudel beteekent. dat de dood overwohnen is en Christus heeft getriomfeerd, ln het tooneelge- dicht „L'Annonce faite a Marie", pro jecteert hij het geloof, waarin hij leeft, naar buiten. Het leven van Christus Is voor Dinsdag. HILVERSUM I. 301 M. 6.De Minstreels. o.l.v. Guus Valten. 6.15 Actualiteiten of gramofoon muziek. 6.30 De Minstreels (vervolg). 6.50 's Avonds als ik slapen ga. 7.— Nieuws. 7.15 Programma-overzicht. 7.30 Programma Ned. S rijdkr. 8.Nieuws. 8.05 „De Graankorrel in de Aar de". Meditatie over het H. Lijden van Jezus Christus. 10.Nieuws. 10 15 Grainofoonmuziek. 10.20 Filmkwartier. 10.35 Avondgebed. 11.Gramofoonmuziek. HILVERSUM 11 415 M. 8.Nieuws. 6.15 Weeroverzicht. 6.18 Gramofoonmuziek. 6.30 Radio Volksuniversiteit. 7.En nu naar bed! 7.05 Pianorecital. 7.45 Liederen. 8.Nieuws. 8.05 Departementen spreken. 8.20 Het Omroep-orkest. o.l.v. Nico v. d. Linden. 9.30 Hoorspel (vervolg). 10.„Contact", de gramofoon- plaat van den luisteraar. 10.15 BuitenL overzicht. 10.30 „Contact"." 11.Nieuws. 11.15 Nocturne. realiteit geworden. Claudels hoogste streven Is thans het dragen van den ti tel „Servus Dei", dienaar Gods. Onder den dekmantel van den litterator moe ten wij thans alleen in hem den geloo- vigen mensch zien; zijn dichterschap is de afstraling van zijn geloof. Hem drijft de christelijke gemeenschapsgedachte, zooais deze Cercors, den Jeruzalem- ganger, aanzet tot zijn boetetocht. OPROEP ZANGERS EN ZANGERESSEN VOOR DE „DOODENKERDENK1NG". Aangezien de vorige oproep voor de eerste repetitie door zaaimoeilijkheden te laat heeft plaats gevonden, brengen wL nogmaals het navolgende onier de aandacht van Leidens zangers en zange ressen. In de week tnsschen 5 en 10 Mei a.s. zal er te Leiden wederom een plech tige Nationale „Doodenherdenkingge houden worden in de Pieterskerk Als muzikale omlijsting hiervan is gedacht uit te voeren het „Te Deum" van Alph. Diepenbrock en het „Requiem" van A. Bruckner. Deze werken zijn voor groot- koor, soli en orkest. Verschillende so listen van naam zullen hieraan mede werken, terwijl het Utrechtsch Stede lijk Orkest de begeleiding zal verzor gen. De geheele muzikale leiding is in handen van den heer Willem Mizée. Terwijl het vorig jaar een drietal koo- ren hier aan medewerkten, zijn dii jaar door besprekingen met het comi'é „Kunst en -Ontspanning" van N. V. H. biina alie Leidsche zangkooren hierbij ingeschakeld. Natuurlijk is ook ieder die over een goede stem beschikt en niet bij een koor is aangesloten, van harte welkom. Wij verwachten niet anders, dat ieder die onze Nationale Dooden op waardige en eendrachtige wijze her dacht willen ziern, het zich tot een eer zullen rekenen, hieraan hun daadwer kelijke medewerking te mogen geven. De tweede repetitie zal nu zijn Dinsdag 12 Maart te 8 uur ln het schoolgebouw „De Voorzienigheid", Krauwelsteeg No, 6 (steeg naast Casino-Theaeer Hooge- woerd). 5 MEI-VEREENIGING BEVRIJDING 1945 In de onlangs in den Vergulden Turk gehcuden ledenvergadering heeft de voorzitter der 5 Mei-vereeniging bij zon erheden medegedeeld over dc ko mende 5 Mei-viering. Def'i.itieve plannen hoe de viering zal veriot pen, zijn nog niet vastgesteld, daar vele technische moeilijkheden het bestuur parten sneeide. Op wensen r an de regeering zal de komende feestvie ring niet zoozeer in het teeken s'aar van .irbundigp. feestviering als wel een waaidge herdenking van de bevrijding en van lien die vision. Er wc i den plannen ultgewerk' om te komen lot oprichting van een herden- kingi-monument. In overleg niet .te ge meente is eeu tijdelijke oplossing ge vonden door op de plaats waar 13 slachtoffers van het_ bombardeme t van Airidts, een groot wit Kruis te plaaven, vitsierd met een paar een voudige vlaggen, planten, g-oen en bloemen, waar hee» Leiden op den voor avond van de 4e Mei hulde aan de ge vallenen zal kunnen brengen. Aanvankelijk zou er oo 6 Mei de ge heele dag feest zijn. doch van dit voor nemen is de regeering teruggekomen. Zoo zal er ook op Zaterdagochtend ge werkt worden en op de scholen zal de bevrijding herdacht worden. Na de bestuursvergadering werd het volgende vastgesteld: Vrijdagavond 3 Mei: Dooden herdenking in de Pieters kerk. Zaterdag 4 Mei: Hulde der burgerif in den vorm van een défilé langs het tijdelijk monument. Des middags: ge paste bioscoopvoorstelling voor kinde ren van de buurtvereenigingen. Van alle feestelijkheden wordt afge zien en dit wordt ook geadviseerd aan de besturen van de buurtvereenigingen. „ZEELAND GAF ZOOVEEL VOOR U GEEFT GIJ AAN ZEELAND". Onder deze zinspreuk wordt in de laatste week van Maart in de Sleutel stad een groote hulpactie voor de zwaar getroffen dorpen aan de Schel- demonden georganiseerd. Voor deze actie, waartoe liet initia tief werd genomen door liet Zeeuwsche comité „Luctor et Emergo", het Zeeuw sche Studentencorps en Leiden helpt Ylissingen" zullen verschillende Zeeuw sche muziekgezelschappen en het zang koor uit Arneinuiden, in hun schilder achtige kleeding, naar Leiden komen. Het programma is als volgt samenge steld: Vrijdag 22 Maart: Gala-voorstelling in het door de directie belangloos beschik baar gestelde Trianon-Theater. Ver toond zal worden de Engelsche kleuren film: „lk zie, ik zie, wat jij niet ziet" en de film „Walcheren". Vrijdag 29 Maart: Galavoorstelling in de Stadsgehoorzaal met medewerking van het zangkoor Arnemuiden en Mid- delburgsche muziekcorps. Dolf v. d. Linden met het Metropole Orkest en het gezelschap Jan Corduwener. Ver schillende Zeeuwsche burgemeesters zul len het woord voeren. Zaterdag 30 Maart: Groote collecte in de stad, waarbij de Zeeuwsche en enkele Leidsche muziekgezelschappen hun medewerking zullen verleenen, ter wijl de zangers en zangeressen van het koor voor Zeeland zullen collecteeren. De heer J. A. Riedel, loco-burgemeester heeft zitting in het comité van aanbe veling. K. J. B. „HARTEBRUG". Woensdag 13 Maart staat er een Varia- varia-avond opgiet program. Een in teressante, leei^mne en gezellige avond belooft het te worden. 3 Actueele onder werpen (Bureaucratie, Atoomboom. Wal- vischvangst) zullen door eigen leden be licht worden. Verder een test over Vastenliturgie- en folklore. Bereid je I voor. J WEER EEN R.K. ORGANISATIE HERREZEN! De R.K. Slagerspatroonsvereeniging ,,St. Pelagius" hield Maandagavond haar eerste vergadering. Door den scheiden den voorzitter, den heer K. Th. Koeken bier. werd er op aangedrongen aan den oproep van het Doorluchtig Episcopaat gehoor te geven, en zich weer te or- ganiseeren op principieele grondslag om aldus een hecht bolwerk te vormen te gen verwarring op politiek en sociaal steld uit de heeren: G. P.' Bergers, voorzitter. W. A. Koekenbier, secretaris, C. J. Alkemade, penningmeester, J. C. Cud, 2e voorzitter, W. Borghans, com missaris. R.K. ATHL.VER. DOCOS. Als trainer van onze vereeniging fun geert thans de bekende K.N.A.U.-trainer M. ten Braak, uit Dordrecht. Vanaf a.s. Woensdagavond wordt de indoortraining gehouden in het gymnas tieklokaal van de school Maresingel M. van 7 tot 8 uur junioren en van 8 tot 9 uur senioren. Er worden nog twee *n- doordemonstraties gegeven, zoodat er weer een groote opkomst verwacht wordt. Woensdag j.l. werd de tweede indoor- wedstrijd gehouden, nu het nummer ko- gelstooten. De uitslagen luiden: Senioren 1. Th. Ludlage 12.12 m. 2. H. Dres ser 11.24 m.. 3. Jè v. d. Wiel 10.64 m.. J. Hensink 9.20. Junioren A: A. PlciJ 10.64 m., 2. J. Witkamp 9.11 m.. 3. H. Ve'dhoven 8.35 m.. 4. W Verplancke 7 37 in. Junioren B: 1. G. Kluivers 7 19 M.. 2. Th. Wisse 6 95 m.. 3. 1. v. Gastel 6 63 m.. 4. L. v. tvero 6.27 m. A.s Zondag starter, er een aantal Do- cos-athleten in de Nat. Veldloop van Hellas, te Utrecht. Het uui van vertrek wordt nade* bekend gemaakt. R.K. Volkspartij. De R.K. Volks partij zal Woensdagavond vergaderen o.a. ter vaststelling van de groslijst voor de verkeizing van leden voor Twede Kamer en Provinciale Staten. De referen^nmstemming zal- plaats hebben op Zondag 17 dezer voor de Tweede Kamercandidaten en op Zondag 24 dezer voor de candidatenlijst Pro vinciale Staten. PREMIEBETALING RAAD v. ARBEID Naar de Raad van Arbeid ons mede deelt. heeft de Minister van Financiën goed gevonden, dat van de over het tweede halfjaar 1945 verschuldigde pre- miën 85 pet. uit een geblokkeerd tegoed wordt voldaan; 15 pet. zal derhalve uit een vrij tegoed moeten worden bestre den. Bii invordering van jaarpremiën mag 93 pet. van de over 1945 verschuldigde premién uit een geblokkeerd tegoed en 7 pet. uit een vrij tegoed worden vol- VERKIEZINGEN TWEEDE KAMER EN PROVINCIALE STATEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat formulieren voor de lijsten van candidaten en voor de schriftelijke verlaringen van bewil liging ten behoeve van de verkiezing van de leden van de Tweede. Kamer der Staten-Generaal en van de Provinciale Staten tot en met den dag der candi- daatstellin (9 ApriL a.s.) kosteloos ter gemeente-secretarie, afdeeling alge- meene zaken verkrijgbaar zijn. Leiden, 12 Maart 1946. De Burgemeester, RIEDEL. Weth.-loco-Burgemeester. DE N.Z.H. BERICHT: De tegen 7 April a.s. aangekondigde nieuwe dienstregeling kan door bijzon dere omstandigheden, eerst op 14 April a.s. worden ingevoerd. NA-UITREIKING BONKAARTEN. Voor hen, die door omstandigheden niet in de gelegenheid waren, op den bepaalden datum hun bonkaarten af te halen, bestaat hiervoor nog gelegen heid op Vrijdag 15 Maart a.s. in de bo venzaal van „De Burcht". Uitgereikt worden de bonkaarten KLA 604 tot en met ftLE 604 en tabaks-ge combineerde of versnaperingenkaart OA. OB, of OC 604. Het kantoor is voor het publiek ge- epene van 8.40 tot 12 uur en van 14 10 to; 16 uur. BURG. STAND. Geboren: Jacobus z. van J. Petit en C. van der Linden; Johanna Maria 1. van l. Koet en J. Brouwer; hester d. van W. E. Beij en A. de L«root; Gon- nexte d. van W. F. T egelaar en E. Hip po; Bernardina Maria Anna d. van P. Vlasveld en M. M. A. Sopart; Clazina Maria d. van M. J. J. Kerkvliet en M. M. van Velzen; Elisabeth Margaret d. van E. C, van Oosten en A. B. Ball; Adrianus Cornelis Maria Jozeph z. van J. C. van der Kaaij en C. P. T. van Noort; Petronella Maria d. van M. J. van der Poel en W. M. Pannebakker; Hendrik Johannes z. van J. L. Klom en M C. van Houten; Antonie Pieter z. van A. S. Scheffer en J. van der Lin den: Hendrika Adriana Maria d. van S. Fuchs en M. P. Flanderhijn; Teuntje Hendrica d. van H. H. B. Ravensber- gen en J. van Tongeren; Johannes Cor nelis Maria z. van J. A. Weterings en M. van Goo); Theodorus Martinus z. van H, J. van Fulpen en C. M. Teu- nissen: jacomina d. van J, van der Meü en M. de Koning; Hendrik Gijs- bert z. van J. C. Timmermans en H. G. Heertjes; Engelina Joanna Maria d. van T. J. de Groot en A. Giezen, Hilligje Jacoba d. van A. Ouwerkerk en J. Vredenburg; Sjoerd z. van B. H. Tes- ke en J. Buis; Cornelis z. van H. Boom en M. van Oosten; Jacomina Adriana d. van J. H. van Wijland en H. M. Wil- lems; Maria Gertruida d. van J. W. Wouterse en M. F. Kukler; Geesje d. v S. Groen en E. van der Weide; Ynze z. van G. de Leeuw en J. M. Blansjaar; Johanna Petronella Elisabeth d. van P C van den Burg en E. S. Lichtenberg. Elexandra Frederiekske d. van G. M. Kikkert en J. A. Blansjaar; Cornelis Gerardus z. van C. G. Martijn en J. de Boer; Reinier Willebrordus Jozef z. van R J. Goldenberg en J. M. de Braban der; Agnes d. van C. Verweij en M Moehle; Willem Hendrik z. van A. de Komijn en M. E. J. Bousie; Frank Pie ter z. van J. A. Bosmans en P. van der Kloot; Petronella Maria Magdalena da van J. L. Meerpoel en P. M. van Haaster; Jeroentje d. van G. Ravens- bergen en J. van Delft; Johanna d. van W. H. van Veen en H. Versteeg; Jacque line Christina Maria d. van J. C. G. Ver boeven en M. C. Verplancke; Marianne d van D. J. Brands en C. Kriek. Ondertrouwd: L. Glasbergen wednr. 48 j. en C. Rook wed. 62 H. A. Gor dijn jm 32 j. en M. G. van der Wiel jd 2 7j.F. Gout jm. 36 j. en J. C. van den Nieuwendijk jd. 31 j.G. C. Gulelj jm. 27 i. en G. de Graaf wed. 23 j. P. Halvemaan jm. 24 j. en E. C. Geer- lings jd. 20 j.; K. Hoogendijk wednr. 44 j. en J. H. Doorn jd. 35 j.; H. C. Klein im. 21 j. en M. C. van der Heijden jd 23 j.; D. J. Koome jm. 19 j. en M. J. Lieshout jd. 17 j.; J. C. Laterveer gescli. 40 j. en W. van Doesburg gesch. 39 j.P. Oudshoorn jm. 27 j. en A. Smit id. 22 i.W. Schelvis jm. 26 j. ei W. Sinteur jd. 26 j.D. F. de Viet im. 26 j. en C. M. Greive jd. 31 j.; L. H van der Vos jm. 26 j. en J. C. Sta- vleu jd. 21 i.A. Vreugdenhik jm. 26 j. en M. A. Brokaar jd. 23 j.C. Welle jm. 26 j. en J. van Riet jd. 26 j.; H. W. Zeilstra im. 26 j. en C. Verkoren jd. 30 j.W. J. Spits jm. 27 j. en C. 1 Wagemans jd. 29 j.J. M. Verbeek jm. 32 j. en G. A. van der Wijden jd 24 j.G. J. Prevo jm. 29 j. en A. Cra ma jd. 24 j.H. A. van der Reijden jn 22 j. en H. M. Paats jd. 24 j.K. G. Bader wednr. en T. A. van der Spek jd. J. de Vos jm. 25 j. en G. M. Wijsman jd.' 25 i.J. P. Brandenburg jm. 28 j. en W. M. van der Vooren jd. 26 j.A. Langejan jm. 29 j. en E. van Konijnen burg jd. 29 j.F. A. Mangeng jm. 34 j. en E. van der Velde jd. 22 j. Eeu film van Otto van Neyenhof. In een show voor Amerikaansche en Engelscne genoodigden, welse eenige tijd geieuen plaats vond in het Metropole Palace te Den Haag. waren wij in de gelegenheid, ons een oordeel te vor men over deze iilm van een onzer beste Nederlandsche cineasten. OntegenzeggelijK heeit van Neyenhof, toen hij in opdracht van Nederlands \olksherstel de film „Samen op weg" vastlegde, zich een scherp beeld ge vormd van hetgeen tijdens de bezetting he. hart van het Nederlandsche volk beroerde en ontroerde. De opzet, te vens opdracht, was; in duidelijke film taal weer te geven den nood en het verzet van ons volk en tevens tot uit drukking te brengen het saamhoorig- heidsgevoel dat noodig is voor den wederopbouw zoowel geestelijk als lichamelijk, van ons vaderland. Wij kunnen niet zeggen dat deze film in alle opzichten geslaagd is, zelfs wanneer wij in aanmerking nemen, dat verscheidene „scènes" gereconstrueerd moesten worden, en niet steeds met ge schikt „materiaal" kon worden ge werkt. „Filmisch" is het beeld goed. Com positie en technische afwerking verra den onmiddellijk den geboren film- man. De fout van deze film is echter o.i. deze. dat Otto van Neyenhof ge faald heeft als regisseur en psycholoog. Hii heeft de acteurs die voor en met hem gewerkt hebben, niet kunnen op voeren tot de angst en -droefheid, welke in de bezettingsjaren in zoo ruime ma te het deel waren van hen. die leden onder den druk van den bezettershiel. De acteurs konden zich niet terugden ken. althans niet met hart en ziel. in de onafgebroken spanning en kramp achtige vrees van die dagen. De fout, die hier noodzakelijkerwijs uit moest volgen, is, dat de ziel van het volk. evenzeer als het geestelijk verzet, ver waarloosd werden. Heeft van Nevenhof hier niet een ka pitale fout gemaakt, door niets te ver melden van dat andere „geestelijk" ver zet: het verzet der geestelijken van de cTóminé's en priesters? Of heeft „Nederlandsch Volksherstel" vergeten, dit in de opdracht te vermelden? De film zou enkele honderden meters langer geworden zijn. goed. maar er zou 'n decumentaire film zijn on-staan, v,eike aan importantie zeer veel ge wonnen zou hebben. Wij zijn over deze film tamelijk uit voerig geweest, omdat het in de be doeling ligt, een copie ten geschenke te #even aan Amerika, een cadeau dus aan een bevriend land, en het is een goede gewoonte, dat een geschenk in zijn soort altijd het beste is, dat meu geven kan. Moeen wij nog iets zeggen over deze show? Had men nu werkelijk niet een ander glasplaatje van het portret van Hare Majesteit dan het op 3 of 4 plaat sen gebarsten exemplaar, dat na afloop vertoond werd, en waarvoor het Wil helmus gezongen werd? Het moet op onze Amerikaansche vrienden een. zacht gezegd, eenigszins belachelijken indruk gemaakt hebben. NATIONALE PAASCHLOTERIJ. De vóór de bezetting zoo populaire „Nationale Paaschloterij" zal dit jaar wederom worden gehouden ten bate van het werk „Voor God" (landelijk se cretariaat der Katholieke Actie). Zon dag 31 Maart a.s. zullen buiten aan al le kerken de lotkaarten gratis worden uitgedeeld. WEERSVERWACHTING. Tot Woensdagavond: Nevelig of zwaar bewolkt weer, plaatselijk eenige neerslag, wei nig verandering in temperatuur. Matige, aan de kust tijdelijk krachtige wind tusschen Oost en Z.-O. Iets zachter. Dat was me toch zoon zielig gezicht daar op het ge vangenisplein. Daar zaten Kloris en Krelis Bontekoe, Jan de Beer en Pietje de Bruine, achter de dikke tra lies. En op de stoep liepen vier agenten met een ge weer en een gummistok, stokstijf op en neer. Het was toch zoo treurig gesteld met die „Leutige Blaaskaak' Jan Trompetter liep naar voren, of er geen agent in de buurt was, ging doodbedaard op een van de twee steenen leeuw- voor de gevangenispoort zitten, wachtte even tot de agenten zich hadden omgedraaid, haalde zijn trompet te voorschijn en blies één luide galmende toon dat het .kaatste tegen de cvels. Maar hij had nog niet den tijd om de zware tralies zacht ais ontbijtkoek uit elkaar te zien vallen want daar re kende hij toch minsteis op toen hij eensklaps in vliegende vaart er vandoor ging op een brullende leeuw. De agenten stoven uiteen, Marjolein liet van schrik haar spruitjes vallen, Tobias wierp zich plat op den grond, en of Jan Trompetter nu al riep: „Dat had ik niet bedoeld!", de leeuw was gaan leven, en wat doet een levende leeuw anders dan woestijnachtig brullen, met zijn oogen rollen, zijn tanden laten zien, en er brieschend van door gaan! Gelukkig was er een slagerswinkel dicht in de buurt. De leeuw naar bin nen op de lucht van het vleesch! Ia, het oude roofdier was in hem ontwaakt!

De Burcht | 1946 | | pagina 2