KLASSIEKE MUZIEK Nette Meisles j katwijk aan den rijn Van den held Jan Trompetter 28 warmond RADIO Servaas' Muziekhandel ALLES WAT DE TONG STREELT Stetefc Heetten Steenstraat 33, Te!. 24033 LEERT ENGELSCH NED. TAL-EN INSTITUUT? De Katw Damclub K.D.C. speelde haar 9e ronde om de Bevrijdingsbeker. De uitslagen waren: Groep I: J. Scho ne veld—J. Korpelhoek. afgebr.; H. Koe le wijn—A. A. Vooys 2—0; A. Schouten —.1 Freke 0—2: C. Durieux—G. v. d. Wiel 0—2; A. Oexmrn—J. Houwer 0—2. Uitslag Uitgest. partij: G. v. d. Wiel C Korpelshoek 2—0; G. v. d. Wiel wist beslag te leggen op de beker v. d. Is ten bekerwedstrijd door 2 van de 3 partijen te winnen. Groep II: C. P. SchoneveldG. Fre ke, uitgest., C. ZandbergenJ. v. Elk 02; Am. van BeelenA. v. Beelen 20; A. HogewoningG. Varkevisser 02: B. v .d. KampJ. Boezaard 20; C. de Ruiter—B v .d. Kamp 0—2. Onderl. wedstrijd: A. KuytJac. van Duvn 0—2; Hans v-. Duyn—Piet v. Duyn 2—0. KATWIJK AAN ZEE Doodelijk ongeval. Op het terrein van de Gasfabriek heeft zich een doo delijk ongeval voorgedaan. Van een 300 kg. zware laadbak, die zich op 6 m. hoogte bevond, brak de staaldraad. De 51-jarige A. v. d. Bent uit de J. Toorop- straat. werd door het neerstortende ge vaarte getrofjen en zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Bij aankomst was hij reeds overleden. LE1DSCHENDAM Arti et Charitate. Een bijzonder ge slaagde uitvoering. Zondagavond heeft de R.K. gemengde Zangvereeni- ging haar eerste uitvoering gegeven. De belangstelling voor deze première was bijzonder groot. Speciaal heette kap. Snelders welkom burgemeester Banning en den heer Kools, oen Leidschendamschen zangcomponist. Als een bijzondere attentie voor dezen musicus zong het koor als openingsnum mer het door den heer Kools gecompo neerde zangstuk ,,0 Stille Nacht", wel ke compositie op buitengewoon correcte wijze werd vertolkt. Ook de andere door het koor uitgevoerde nummers zooals „Ave Maria" van wlos. de Prez, ,,De Kind'ren van De Soutewey", van Wierts en „Gods Eer in de Natuur", van Beet hoven voldeden in zeer bijzondere mate. Dit eerste optreden van ons Leidschen- damsche koor is dan ook in alle opzich ten een waar succes geworden en de oprichters van dit koor mogen nu door deze geslaagde uitvoering de groote voldoening smaken van hun goed in zicht en doorzettingsvermogen.' Van de vele solisten, die elk in hun genre verdienstelijk werk verrichtten, noemen wij op de eerste plaats Henk Bakker, die met zijn bewonderenswaar dige baritonstem het publiek buitenge woon bevredigde, zoo zelfs, dat hij na het zingen van de Faust, op verzoek nog eens moest optreden waarvoor hij de Troubadour had gekozen. Ook past hier een woord van lof en hulde aan den heer T. Scholten. die eveneens aller bewondering afdwong voor zijn heldere tenorstem. Het geheel stond onder leiding van den heer Coen Ruivenkamp, uit Den Haag, die door deze goedgeslaagde uit voering lie* bewijs geleverd heeft, dat goede leiding tot het gewenscht succes leidt. Ongetwijfeld gaat ons Leidschen- damsch gemengd koor onder leiding van dezen bekwamen dirigent een goede toe komst tegemoet. NIEUWVEEN Gemeenteraad. Onder voorzitter schap van den heer J. A. Bakhuyzen kwam de Raad bijeen. Medegedeeld werd op verzoek van den heer v. d. Hoorn en Reyneveld, dat een bedrag van 400.uit de gemeentekas wordt be taald voor het O.L. Onderwijs. Ook de gewijzigde hondenbelasting werd aangenomen. Gezien het tekort op de begrooting 1946 hebben B. en W. een verordening ontworpen op de hef fing van vermakelijkheidsbelasting, waar van een opbrengst van 1000.wordt verwacht. De begrafenistarieven werden als volgt verhoogd: le klasse 40.2e klasse 24. 3e klasse 12. De begrafenisuren werden vastge steld tusschen 10 en 1 uur v.m., terwijl na deze uren het tarief met 10.— zal worden verhoogd. De jaarwedde van de gemeente-werk man werd vastgesteld op 1560, het geen tevens de pensioen-grondslag zal vormen. Inzake de bij den voorz. ingediende klachten over de zeer slechte toestand van de z.g. Boesemsloot achter de Kerkstraat, werd aan weth. Bos op dracht gegeven om hiervoor een oplos sing te bevorderen. Voorts werd aan B. en W. machti ging verleend tot ontwerp van een rio- leeringsplan in de gemeente. De begrooting 1946. welke in een daarvoor belegde vergadering postge- wijze behandeld was. sloot met een na- deelig saldo van pl m. 6000.De in komsten van de kapitaaldienst bedragen 13.325.28; de uitgaven 4.361.87. Aan den heer de Boer, ambtenaar ter secretarie werd een jaarlijksche beloo ning toegekend van 50.voor het di ploma Bevolkingsboekhouden. De heer van de Lek snijdt een teer punt aan. De raad verwerpt met 4 te gen 2 stemmen het voorster van den voorz. voor 400 op de begrooting te ramen voor onderhoud van de auto. Hierbij gingen stemmen op, voor een combinatie burgemeester-secretaris wat voor onze gemeente het meest voordee- lig is en ook het meest wenschelijk. Ten slotte deelde de voorz. mede. dat in het vervolg de raadsvergaderingen overdarg gehouden zullen worden. Tooneelvereeniging „Onder Ons", Voor een goed bezette zaal bracht „On der Ons" de bekende klucht „Pension Wespennest" ten tooneele. Deze op voering werd een groot succes en be zorgde de toeschouwers een genoeglijke avond. Corry Vermeulen als mevr. Koe man gaf een volmaakte vertolking te zien en met Dirk v. Eyk, als mr. Koe man welke deze voortreffelijk uitbeelde. waren zij het middenpunt en verwekten vaak een onbedaarlijk lachen in de zaal. Een langdurig en hartelijk applaus viel het gezelschap bij het einde van den ge slaagden avond ten deel. Wij kunnen on zen lezers thans mededeelen, dat „Pen sion Wespennest" wederom zal warden opgevoerd in café van Eyk op Dins dag 5 Maart a.s. Dit bericht zal velen Door een krijschende gil schrok Jan Trompetter wak ker, en zag met slaperige oogjes vrouw Isabel op het nachtkastje staan. „Een muis, Jan, een muis!" „Die ral je niet opeten", mompelde Jan, en waarachtig, daar snurkte hij al weer. „Jan! Jan toch! Jan!" „Ja, wat is er, mijnheer de commissaris", mompelde Jan, nog steeds maar half wakker. „Een muis!" kreet Isa bel opnieuw. „Hij komt hierheen". „Zout op zijn staart leggen", grinnikte Jan. „Spot jij er maar mee en laat jij een weerloze vrouw maar tobben", jammer de Isabel. „Heb ik je daarvoor uit het politiebureau gered?" „Dat is waar ook", geeuwde Jan en wreef zich de ogen eens uit. „Waar zit hij?" „Daar achter dat gaatje! Ik hoor hem weer!" Jan kwam overeind. „Wat is het je waard" vroeg hij, „als ik hem pak?" „Ge- menerd!" „Wel te rusten dan", zei Jan, ging liggen en keerde zich eens om. „Vraag me alles, wat je wilt, maar pak hem, sla hem dood!" huilde Isabel. „Dat je mij trompetter van de Leutige Blaaskaak laat worden!" „Dat nooit!... O, daar is hij weer!... Ja, maak maar muziek, blaas maar, trompetter maar, maar sla hem dood!" Hoera!" riep Jan, en hij sprong uit bed en ging op zijn knieën voor het gaatje zitten. „Niet zo met je tanden klapperen", zei hij, „anders schrikt het beestje te veel". Isabel klemde de kaken stijf op el kaar, en ja wel, daar kwam een muizensnuitje door het gaatje, een muizenbekje, een muizenstaartje. „Pak, ik heb je", riep Jan triomfantelijk, en in zijn hand kronkelde een klein grijs muisje. „Zo vadertje, ver dwijn uit mijn ogen!" En hij opende het venster, wierp de muis op straat en hoorde de torenklok twaalf slaan. „Je bent mijn trompetter", herademde vrouw Isabel. En zij kwam van het nachtkastje, strikte haar slaap muts vast en kroop onder de dekens. verheugen omdat de eerste opvoering de zaal spoedig uitverkocht en de op voering een enorm succes was. „Onder Ons" is er ditmaal èn in de keuze van haar spelers èn van tiet too- neelspei wel bijzonder gunstig geslaagd. 1MUUKU WljA Hukasch. De 20e bloemententoon stelling uitgaande van de ivath. jeugd- Ui.« w0...g OHuer ïeiüing van de Hukasch- commisie behoort weer tot het verle den. Dit jaarlijKS bloemenfestijn is ook ditmaal zeer goed geslaagd. Deze sliow werd geopend door den heer H. G. de Boer. als één der mede-oprichters. Na de opening maakte allen een rond gang door de groote zaal van de tim merfabriek „Northgo belangloos af gestaan door de fa. Alkemade. waarbij onze indruK zeer goed was. De huis- broei van K.J.C. en gezellen, doch vooral van de Volksbonders hebben wij met de nooaige interesse bewonderd, evenzoo de kasbroei van de jongens, al blijft volgens ons de huisbroei de grootste prestatie. Naast deze ver plichte inzendingen, waren ook veel vrije inzendingen. Hiervan willen wij gaarne noemen de inzendingen van de heer P. Hoogervorst en de fa. Drost, de eerste met een groot aantal nieuwighe den narcissen en tulpen, de tweede met een zeer goede broeiproef tulpen van handelssoorten, de laatste getrokken door den heer C. Soeteman. Vol lof was men over opstelling en indeeling van deze tentoonstelling, waardoor het een artis tiek geheel werd. Zoowel over de pres taties als over het bezoek kunnen al len tevreden zijn en met ware belang stelling wachten wij de resultaten af als de tijd weer meer normaal is. De keuring der jury is als volgt: Huisbroei K.J.C.1. J. Heemskerk, wisselber K.J.C.. 2. A. Ruigrok Thzn..j zilv. medaille L.C., 3. Jac. Verkade,1 zilv. med. H.B.G., Lisse, 4. W. v. d. Zalm, zilv. med. B.B.C., 5. L. Voge laar. br. med. L.A.T.V., 6. Dick Turk, kl. br. med., 7. Leo Turk, 8. P. Hoo gervorst Pzn.» 9. Bern. v. Rhijn, 10. A. Terlaak, 11. Chef de Groot, 12. Bern. Turk, 13. C. Bierman. Kasbroei K.J.C.: 1. Jan de Mooij, zilv. med. B.B.C., 2. J. Steenvoorden, zilv. med. D.S.S., 3. N. Duindam, br. med. B.B.C. Huisbroei jongemannen: 1 C. Zouten- bier, wisselbeker St. Jos. Gez.. 2. H. Heemskerk, med. Kistenfabr. Lisse, 3. Arris Heemskerk, med. Hobaho. 4. Arie Smeltink. Kasbroei jongemannen: 2. Kees de Mooij. med. K.J.M. Huisbroei Volksbond: 1. J. v. d. Zalm. wisselbeker St. Hyacinthus, 2. mevr. Gravendaal, taart, mevr. Luyckx, zilv. med. St. Hyacinthus, 4. A. v. d. Poel, br. med. Vrije inzendingen huisbroei: 1. A. v. d. Poel. tegel Kon. Ned. Mij. v. Tuin bouw. 2. P. v. d. Meer Czn., eervolle vermelc^iig. |3. )V. y. Sprang, eervolle vermelding. 4 gebri. ISteenvoorden Czn.. 5. A. v. Rhijn. Vrije inzending kasbroei: 1. P. Hoo gervorst. zilv. tak Handelsraad. 2. fa. Drost, zilv. med. gem. Noordwijk, 3. G. Steenvoorden en Zn. VOORHOUT Personalia. Met ingang van 1 Maart is de ploegbaas der Ned. Spoorwegen, de heer Abr. Wagenmaker, in gelijke functie overgeplaatst naar de S.S. te i Leiden. R.K.S.V, „Foreholte". (Rectificatie), j Door de opschuivingen van de voetbal programma's op op één week later, is het juiste programma voor Zondag 3 Maart: Noordwijk: 12 uur: S.J.C. 21 Foreholte 1, vertrek per fiets 11 uur vanaf Parochiehuis. Voorhout: 12 uur: Foreholte 3Tey- hngen 4 en daarna om 2 uur Foreholte 2—Teylingen 2. Inmiddels is ons sportblad „Hurry Up" van 27 Febr. verschenen en dus ook foutief gedrukt, enkel blijven daarin de opstellingen gehandhaafd. Bloemententoonstelling. Na een in leidend woord van den Aalmoezenier opende weth. C. Zwetsloot de tentoon stelling. De prijswinnaars zijn: aid. huisbroei: le pr A. v. Winsen; door dat hij daarmee voor de derde maal achtereenvolgend den wisselprijs, ge schonken door den heer Weissen won, kwam hij in het bezit er van, 2e pr. A. v. Moorsel, 3e pr. J. Bellekom, 4e pr. H. Wassenaar, 5e pr. R. de Vroomen, 6e pr. J. Wassenaar. Afd. verplichte Kas broei: le pr, en wisselbeker A. v. d. Hulst, 2e pr. H. v. Winsen Thzn., 3e pr. J. v. Winsen Jzn. Afd. vrije kasbroei: le pr. L. v. d. Hulst, tevens wisselbeker. Afd. huisvlijt 'eden: le pr. Verken- nersgroep Tarcisius. Afd. huisvlijt ouderen: le pr. den heer Kamphorst. Afd schilder- en teekenwerk: le pr. de heer A. van Velzen. Bijzondere vermelding verdient de buitengewone fraaie inzending van de firma G. B. de Vroomen. De uitslag van de verloting is: le pr. no. 1528,2e pr. no. 506. 3e pr. no. 254, 4e pr. no 1393, 5e pr. no. 396. De eer ste en tweede prijs zijn gewonnen door Herman Haverkort en G. Beugelsdijk. De andere prijzen kunnen afgehaald werden bij J. v. Winsen. ZOETERMEER Controle bevolking. Het gemeente bestuur maakt bekend, dat na 1 Maart a.s. geen gelegenheid zal bestaan om ter controle van het bevolkingsregister zijn stamkaart van het noodige zegeltje te doen voorzien. Het gevolg is dat zij die geen zegeltje hebben ook niet in aanmerking komen voor nieuwe levensmiddelenbonnen. Men wordt dus aangeraden alsnog dadelijk aan de controle-plicht te voldoen. Burg. S*ani Ce'oren: Abraham z. van W van Duivenbode en A. van Tol: Willem z. van G. Burger en D. Stolk. Ondertrouwd: J. T. Vroedesteyn 23 j. en D. J. Kertsens 21 j. Gehuwd: P. v. d. Waal 24 j. en C. G. Roos 24 j. Overleden: J. Veenman 64 I. voor Vrijdag. HILVERSUM 1. 301 M. 6.Gramofoonplaten. 6.20 Bel Canto. 7.Nieuws. 7.15 Programma-overzicht. 7.20 Gramofoonplaten. 7.30 Programma Ned. Strijdxr. 8.05 Marine-Kapel. 9.Op de Brug. 9.15 Crnmofoonmuziek. 9.30 Radio Philh. Orkest. 1X1.— Nieuyfs. 10.15 Na het hièuwS. 11.15 Gramofoonplaten. H11 VERSUM U 415 M. 6.15 Weeroverzicht. 6.18 Doll v. d Linden en zijn Mctropole Orkest. 6.45 Hoorspel. 7.Metropole Orkest o.l.v. Dolf v. d. Linden. 7.15 Buitenl. weekoverzicht. 8 Nieuws. 8.05 Bacb-cantate. 8.30 De ziekten van de Maat schappij en hunne gene/ing. 9.Op de Brug. 9.15 lassie Matthews zingt met orkestbegeleiding. 9.30 Mer. viaagt. ec wij draaien! 10.Eddy Walis speelt. 10.35 New. Symonony Orchestra 10 40 Avondwijding. 11.Nieuws. 11.45 Meme Bianchi zingt met orkest. GRIEG, Lyrische Stücke, I, II III a 1.75 GRIEG, Peer Gynt Suite I II a 1.75 BACH, Kleine Praludien Fuglietten 1.20 BEETHOVEN, Mondschein Pathetique a 1.20 BRAHMS, Walzer, compleet 1.10 SINDING, Frühlingsrauschen 1. WEER ORANJE, Vaderl. liederen, orgel 1.25 UW ADRES ook voor STUDEEmuziek Koornbrugsteeg 5 4882 (Stadhuisplein) tT zaadhand el 4932 GE8R. a t HANDELSKWEEKERY rjONKEQl TUIN-ARCHITECTUUR DOEZ ASTRA AT J9 TEL.25867. ciao Wilt U van succes ver zekerd zijn? Koopt dan Uw groentenzaden, voorjaars- b oembollen enz. bij boven staand vertrouwd adres Voor directe indiensttreding gevraagd: voor faiiriekswerkzaamheden. Aanmelden: 4938 Edelachtbaar-Sigarenfabrieken OOSTERKERKSTRAAT 11 - LEIDEN Gevraagd wegens huwe lijk der tegenw. een NETTE DIENSTBODE voor d. af d. en n., zelfst. kunn. werken. Rijnsbur- gerweg 127, Leiden. R.K. MEISJE 35 jaar, z. z. g. g. in de huishouding, liefst met huis. verk., v. g g. v. Br. onder no. 4915 Bureau v. d. blad. JONGEN oud 17 jaar, z. z. g. g. in een bedrijf waar hij als electrisoh lasscher kan worden opgeleid. Brieven onder lett. A. aan H. A. Langelaan Hein Bader- stcaal. 10, Sassenheim. met schriftelijken cursus door ons voor het Nederlandsche Leger samengesteld op ver- xoêk der autoriteiten. Een beperkt aantal burgers kan deze lessen ook volgen. Lesgeld ƒ2.50 per maand. Voorts cursussen MALEISCH (officieelen militairen cursus) In 5 maanden. Lesgeld ƒ2.90 per maand. Fransch, Duitsch, steno, middenst. diploma, boekhouden. Opleiding practijkexamens. OUDE WETERING Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen door VESSEUR OVfckZlJDE 1B EERST ILLEGAAL ROTTERDAM NU NATIONAAL Gratis proefles van: vl v naam- no. ^ed™:

De Burcht | 1946 | | pagina 8