25 OMGEVING RADIO Rust in Bombay Van den held Jan Trompetter ALKEMADE Burg. Stand. Geboren: Jacobus Martinus z. van C. Tukker en N. Hors man; Antbonius Johannes Maria z. van P. Th. C. van Leeuwen en M. C. Bak ker: Jacobus Theodorus Maria z. van J. M. Loos en A. M. M. de Jong; Pe trus Martinus Jozef z. van H. H. Olycr- lioek en W. J. A. van der Meer. Overleden: G. Kuijten 69 j. z. van J. van Kuijten en J. M. Hartmans; Jaco bus Henricus Maria van Berkel z. van L. M. van Berkel en H. C. Huigsloot 3 weken en 5 dagen. GeThiwd: Th. C. de Jong 34 j. en M. Heemskerk 22 j.J. C. van der Meer 29 j. en C. M. Castelein 29 j.P. M. Ver- de» 30 j. en M. M. Hillebrand 20 j. ALPHEN AAN DEN RIJN Noodgemeenteraad. Op Donderdag 28 Februari des avonds te 7 uur kom de noodgemeenteraad'onzer geneente in openbare vergadering bijeen o.m. voor de benoeming van een iid i. d. iomi.. van bijstand van het grondbedrijf, hel ontwerpen van strafverordeningen, er- verfraaien van het raadhuis, een gede legeerde der gemeente in hei bestuur- van „Alphensch Zwembad", ter ver vulling v. d. vacature, ontstaan door het bedanken als raadslid van den heer A. J. Dekker. Voor het 1 ste wordt aan bevolen den heer J. v d. ór-rg. Oic'-burgemeester P. A .Colijn niet naar Alphen terug. Het staat thans vel vast. dat onze oud-burgemeester P. A. Colijn. die tijdens de bezetting zijn functie had neergelegd, als rooJanig in geen geval naar Alpben zal terug- keeren. Er is n.l. door üen Min. van Binncnl Zaken in de Staatscourant een aantal so'-icitanten voor burgemeester opgen e- pen. waaronder ook voor onzi gemeente. Jubilea. Op 28 Februari hoopt de heer K. J. J. H. v. d. Burgh bij de fa. N. Samson N.V. den da£ te ietJeuUmi waarop hij 40 jaar_geleden bij deze fir ma in dienst trad. Voorts zal het 1 Maart 25 jaar gelei den zijn, dat de heer J. Domburg als gemeentewerkman in dienst der gemeen te trad. Genootschap „Stille Omgang". On der voorzitterschap van den heer H. P Jollie kwamen de leden van de afdee- ling Alphen aan den Rijn van het Ge nootschap „Stille Omgang" in vergade ring bijeen. De heer W. Scheerder, pen ningmeester bracht het financieel ver slag uit, dat sloot met een batig saldo. Medegedeeld 'werd, dat de eerste nach telijke omgang, na zes jaren, weer plaats zal hebben in den nacht van 17 op 18 Maart. Vertrek te 1.30 uur, met autobussen, vanaf het plein van de Ned. Herv. Kerk. Terugtocht te pl.m 6 uur uit Amsterdam. Intentie is oin van God te verkrijgen liefde en vrede bij den opbouw van het maatschappe lijk en geestelijk leven; zegen voor Ko ningin en vaderland; zeevaarders en om gekomenen op de zee; voor den Paus en voor de éénheid van alle christe nen. Met een gezongen H. Mis in het Begijnhof, waar de Alphensche Schola Cantorum o.l.v. Pater Dom Andreas Winninghof O.S.B. de liturgische gezan gen zal uitvoeren, wordt de Stille Omgang gesloten. Ka^H voor de deelname kunnen in de Sint Josephzaal worden afgehaald uiterliik on Zaterdag 9 Maart des nam. van 45.30 en Zondag 10 Maart na de Hoogmis a ƒ3.—-per deelnemer. De Hoogeerw. Deken L. Nieuwenhui- zen die tot slot een toespraak hield, deelde mede, de Ommegang te zullen meemaken. Plannen voor een sport-fedcratic te Alphen? Naar wij vernemen wordt c onder le'ding van den heer G. W. de Jong, ambtenaar voor de Lich.Op voeding en sport buiten schoolverband. getrncM om te komen tot de oprichting van een Federatie voor de sport, van voor Dinsdag. HILVERSUM I. 3UI M. 6.;Cantabile Septet. 6.15 Het cultu- ele werk in en door de Kath. Arbeidersbew. 6.30 Cantabile Septet. 6.50 's Avonds als ik slapen ga.. 7.Nieuws. 7.15 Programma Ned. Strijdkr. 8.Nieuws. 8.05 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-Orkest, 9.Luisterspel. (Vervolg). 9.45 Splendora. 10.Nieuws 10.15 Regal Cinema Ochestra. 10.20 Filmkwartier. 10.35 Avondgebed met koorzang. 11.„Selectia" m.m.v. Rie Hell- mig, zang. 11,30 Vroolijk gramofo.onplateri- programma. HILVERSUM II 415 M 6.Nieuws. 6.15 Weerovcrzicht. 6.18 Stem van de viool. 7 En nu naar bed! 7.05 Cello-recital. 7.45 Piano werken van Debussy. 8.Nieuws. 8.05 Departementen spreken. 8.20 Bonte Dindsdagavondtrein. 9.45 Hoorspel. 10.05 Contact. Ornmofoonplaten van den luisteraar. 10.15 Buiteulaudsch overzicht. 10.30 Voortzeting Contact. 11.Nieuws. 11.15 Cramofoonplatenprogrumma. alle vereenigingen die aan sportbeoefe ning doen, ofwel zich bezig houden met eenig sport te stimulecren. De eer ste besprekingen hiertoe zullen op Don derdag 28 Febr. e.k. ten raadhuize wor den gevoerd. HAZERSWOUDE H.S.C. II speelde een wedstrijd voor de L.S B. tegen Boskoop II met de navolgende uitslag: Boskoop IH.S.C. II H Slingeland J. v. d. Toorn 10 N\ w CemerenL. v. Corkum 0—] C SlingelandM. Kroon AVi A v. OyenC. v. Veen 0—1 G. LamoreeG. v. Klaveren 01 C. MetselaarJ. Vondeling 0-^-1 D LankhuizenJ. Vos A— A C. KluisC. v. Veen Jzn. xx P. VersluisA. Ravensberg 10 Voorl. uitslag voor H.S.C. II 3—6 Op een vergadering der besturen van de drie parochieele af.leclingen vön den R.K. Volksbond is een bestuur geko-- zen om tot een zoo groot mogelijke sa menwerking onderling te komen. Ais voorzitter werd gekozen de heer Hey mans van de afdeeling Groenendijk, als secretaris de heer Lieverse van de af deeling Riindijk, en als penningmeester de heer H. Loomans van de afdeeluu Dorp. Besloten werd elke drie maanden een vergadering der volledige besturen -e houden. De R.K. gemengde tooneelver. „Ontwikkeling en Vreugd" heeft Het vierde gebod" en „De Ondergang van St. Pierre" opgevoerd. Er werd voor treffelijk gespeeld, de spe'ers waren uitstekend- in hun rol, en hadden dan ook bij elk bedrijf een warm applaus in ontvangst te nemen. Met een gezellig dansje werden deze geslaagde avonden besloten. KATWIJK AAN DEN RIJN L.T.B. Onder leiding van den voor zitter. den heer C. J. Boskamp, verga derde de L.T.B., afd. Katwijk. Bij zijn openingsw9ord herdacht de voorzitter het overleden lid wijlen H. P. Siecker. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren C. J. Boskamp en Hub. N. v. Paridon herkozen. Als afgevaar digden naar de vergadering der vak groep Akkerbouwers en veèhouders wer den benoemd de heeren J. Th. v. Pa ridon en H. v. Paridon. Aangenomen werd een voorstel tot indienen van een motie beoogende contractvarkens le vend te wegen. Na rondvraag werd de avond verder op gezellige wijze door gebracht. Dammen. Bij de gehouden damwed- strijd werden de volgende prijzen ge wonnen: le pr. medaille met diploma G v. d. Wiel 17 p.. 2e pr. J. Freke. me daille met 16 p.. 3e pr. A. A. Vooys, med. met 14 p. In de 2e groep: fste pr C. Korpelshoek 17 p.. med. met diplo ma. 2e pr. W. Boetcher .med. 15 p.. 3e pr. J. Schoneveld. med. 13 p. Om de beker moet gespeeld worden tusscncn G v. d. Wiel en C. Korpelshoek. le pr. Gongwedstrijd J. Freke. Burg. Stand. Geboren: Maarten z. v. P. Ouwehand en A. Vlieland: Pie- ter z. v. M. de Jong en R. Egberts; Ja- coba Hendrika d. v. C. A. v. Harten en M Kamm°raat; Cornelis z. v. A. v. d. Plas en W. v. Di'V; Antoinette d. v. H. Schaart en A. Wüling. Ondertrouwd: A. Hoek en'A. v. Dük, A. Nell en C. Varkevisser: E. H. Hillier en M. M. Dohman: A. Verneek en A. Harteveld; T. v. Rijn en M. SerHschen- ko: K. v. d. Plas en A. Harteveld. Getrouwd: J. v. Duvn en K. v. d. Plas: P. Korr-n en E. Houwaard. Overladen': C. Freke 69 jaar geh. m. A. v. Rossum. Als verdacht van diefstal van dis tributiebonnen is door de politie in arrest gesteld zekere G., alhier. LFTDSCHENDAM Burg. Stand. Geboren: Hendrika Maria d. vaii K. Visser en A. J. Regeer; Johannes Petrus Clemens z. van O. Smits en P. M. Scheenaard; Buud-wijn- tje Pieternella d. van D. van Doezelaar en C. Kraayenbos; Francina Petronella Maria d. v. J. M. de Groot en A. H v. d. Eist; Antonia Maria Ma»gareiha d. van J. M. Rozenburg en M. J. Dongel- man; Tennis z. van P. C. Glasbergen en C. Roos; Bernardina Margaretiia He lena d. van C. J. v d. Meer en M. Rosenboom., Ondertrouwd: Johannes Antonius Wil helmus van Vliet 24 j. en Cornc'ia Eli sabeth Kerkvliet 25 j.; Hendrikus Her man v. d. Sluis 38 j. en Cornelia Bar bara dc Groot 37 j.Jap Koos 24 j. en Martina Johanna Fokkens 25 j.Ad"am LeonarJus Hooymans 3G i. en Calha- rina Wilhelmina dc Paan 29 j.; Frank Mostert 29 j. en An'.e 0>siwouder 22 j. Getrouwd: Johannes üarthole neus van Leeuwen 25 j. en Ma-garct.'ia Mana Lextnond 23 j; Johannes Jacobus van Santen 35 j. en Ar.i.a Co nHia Janson 32 i. Over'eJen: Anna Maiia v. d. Krogt 3 w.Theodorus Jacobus Remmerswa il 61 j., echtgenoot var G. E. v d. Berg Maarh'g Veidbcer 77 j. weduwe van C Scholfcn LISSE R.K. Vrouwenbond. Dc R.K. Vrou wenbond afd. Lis'sc hield in liet gebouw van den R.K. Volksbond een feestverga dering voor haar leden. Mevr.. Vree burg opende deze bijeenkomst met enke le woorden, waarna de geestelijk advi seur de zeereerw. heer Pastoor van Zuylen de leden opwekte om goede huismoeders te zijn en te blijven. Het voorbeeld moet de huismoeder geven in het gezin, opdat het gezinsleven ware christelijke geest wordt beleefd. Het verdere gedeelte van den avond werd verzorgd door de R.K. Tooneel- vereenlging St. Caecilia uit Sassenheim, die op voortreffelijke wijze het blijspel in drie bediijven „Het vijfde wiel aan den wagen" opvoerde. „Canite Tuba". De R.K. Harmonie- kapel „Canite Tuba" gaf Vrijdagavond voor een geheel gevulde zaal een uit voering. Dc voorzitter van de liarmoniekapel, de heer W. A. Simonis, sprak zijn groo- ic voldoenig er over uit, dat zulk een groot aantal personen aanwezig was om de prestatie van de mannen der kapel te beluisteren. In den oorlog verdween de vereeniging om na de bevrijding te wor den herboren. Onder leiding van den directeur. Pe ter de Wit, ving de Harinoniekapel aan ine: het Wilhelmus, hetgeen staande door de aanwezigen werd medegezon gen. Hierna voerde zij achtereenvolgens uit „De Sans Nom", inarsch militair, van L. Langlois, „Joyeuse", ouverture van M. J. H. Kessels, „Marion" Suite Ballet van Sam Vlessing, „Interrompe" wals legende van L. Montagne en „Graaf Zeppelin", marsch van C. Feike. Al deze nummers werden op zeer voortreffelijke wijze naar voren ge bracht en de muzikanten njet hun direc teur hadden dan ook na elk nummer een dankbaar applaus in ontvangst te ne men. Na dit muzikale gedeelte werd de avono verder verzorgd door het Zuid- Nederlandsch Tooneelgezelschap, dat opvoerde „Oranje Hotel", dramatisch ge denkschrift in 4 bedrijven door JN.N. no. 1057. Regie van Pierre Balledux. De vertolking van het stuk was su-1 bliem en geheel overeenkomstig de wer- kelijkheid naar wij hebben vernomen van enkele personen, die zulks aan den lijve hebben ondervonden. Kapelaan Kamerbeek bracht de harmo niekapel de dank over van alle aanwe zigen en besloot met den wensch, dat het „Canite Tuba" gegeven moge zijn om nog veel in het belang van de Lis- sesche bevolking te doen op cultureel gebied. Burg. Stand. Geboren: Petronella Johanna d. van P. J. Kerkvliet en J. C. Faas; Henricus Petrus Johannes z. van P. G. van der Voort en P. A. Rutten: Martinus Hendricus Jozef z. van J. P. de Koning en M. C. Kortekaas; Geor- gius Adrinnus Franciscus z. van A. J. Van der Vlagt en M. B. van 't Hooft; Theresia Maria d. van J. W. van der Zijden en J. M. Th. Hoekstra; "Lauren- tius "Maria z. van P. Korsuize en E. Halfschepel. Ondertrouwd: Marcelis Johannes van der Vlugt 2S j. en Petronella Maria Ruijgrok 28 i; Johannes Kleijhorst 26 j. en Josina Maria Lampe 27 j.Corne lis Nicolaas Bouwmeester 25 j.. te Al kemade en Bernardina Johanna War merdam 22 j. Getrouwd: D. P. A. Clemens te Haar lemmermeer en J. P. Boot. Overleden: Neeltje Mesman 87 j, wed. vanM. de BJieck; Johannes Gerardus van Velzen 67 j., echtg. van A. San ders: Marinus de Vreede 62 j.. echtg. van T. Cardol; Hendrikje Willemina Janssen 70 j.. wed. van L. Kromdijk. NIEUWVEEN Burg. Stand. Vetrokken: J. Pijper, naar Ter Aar; J. Schreurs, naar Kam pen; M. de Jong. naar Alphen aan den Rijn; P. G. van der Vos, naar Kat wijk; H. G. Schipper, naar Bergen; E van Straten, naar Amsterdam; H. A. Aalbers, naar Noordwijk; J. v. Leeu wen, naar Almkerk;; Ph. Leenhouts, naar Delft; G. Soede, naar De Bilt. Gevestigd: A. Baars, van Harmeien; J. A. Splinter, van Eecht; Th. van der Berg, van 's-C-ravenhage; H. M. Voogd, van 's-Gravenhage; L. S. Jansen, van 's-Gravenhage; E. M. Willenborg, van Bergen; P. de Groot, van Aiohen aan den Rijn; 1. G. Wijfjes, van Mijdrecht; G. de Jager,*" van Koedijk; A. Breed- veld, van 's-Gravenhage; J. Hoogen- boezem, van Jleinenpord; S. Akkerman van Donawerstal. Overleden: Wed. Lagerweij 79 j.; C. J. G. M. Groenen 6 j.M. van den Berg 53 j. Geboren: Henricus Maria z. van M. J. v. Mastwijk en E- A. M. Straathof. NOORDWIJKERHOUT Openbare vergadering van den Raad der gemeente Noordwijkerhout op Woensdag 27 Febr. 1946 des namiddags te halt drie uur. Agenda: 1. Herdenking van wijlen wethouder J. v. d. Berg. 2. I Verkiezing van een wethouder in de I vacature J. v. d. Berg. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van B. en W. tot j aanvulTng der algemeene polftieveror- .detiing (dansen). 5. Schrijven van den f Commissaris- der Koningin ter zake van de verordening op de heffing van eenc belasting op vermakelijkheden. 6. Be noeming' van leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim wegens pe riodieke aftreding der leden. 7. Ver zoek van de weduwe J. v. d. Berg om een tegemoetkoming in de kosten van vervoer van haar zoon naar de Ulo school te S"sce"heim. 8. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van: a. de vergoeding per leerling aan de bestu ren der bijzondere scholen voor V. C L. O. en G. L. O. voor 1946. b. De voorschotten deze vergoedingen. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der vergoeding van de belooning der vakonderwijzers iR lichamelijke oefening voor ln45. Dokter E. H. H. M. Jansen, alhier, is benoemd tot geneesheer aan de Psy chiatrische Inrichting .Sancta Maria". Gehuwd: G..van Beekhuizen 32 j. en N G. Mens 30 i.; C.. P. Zuiderduin 31 j. en M. H. C. Duivenvoorden 31 L. van Bervel 30 j. en A. P. Oostdam 27 van der Niet 53 j. en M. van Zuülen 42 j. VOORHOUT R.K.S.V. „Foreholte". Het voet balprogramma van 24 Febr. 1946 ging niet door wegens diverse terreinafkcu- ringen. Op Zondag 3 Maart hopen we het volgende propgramma te kunnen af werken: Voorhout: 12 uur Foreholte 3 Warmunda 3. We kunnen nu eens re kenen op 2 punten voor Foreholte. Om .2 uur de derby Forteholte 1fo reholte 2, gezien de krachtsverhouding weer 2 punten voor de le elftallers. Het gaat hier dan ook enkel riiaar om een sportieve strijd te aanschouw ?n. Zooals de vorige maal; dan wordt het mischien minder dan 60, reserven! De junioren gaan in Noordwijkerhout een nieuwe nederlaag tegemoet tegen V. V.S.B. Maak het hun echter snortief zoc lastig mogelijk! Aanvang 12 uur, per fiets 11 uur vanaf Parochiehuis. R.K. Gemengde Tooneelver, „Spel en Klank". Op Zondag 3 en Maandag 4 Maart zal door deze tooneelvereeniging wederom een uitvoering worden gege ven. Opgevoerd zal worden het spel „De vrome leugen" van Jac. Ballings in drie bedrijven. Stille Omgang. Op Woensdag 27 Fe bruari zal de afd. Voorhout een alge- meene ledenvergadering houden in het Parochiehuis des avonds 'om naif nr.ut. Het parochiale zangkoor onder leiding van den heer Keyzer zal haar medewer king verleenen. VOORSCHOTEN Geboren: Adrianus Gerrit z. van R. Kerkman en C. van der Bent; Cornelis Jacob z. van C. J. van Rooyén en A. A. Kruijf; Madeline Maria d. van C. J. Kerkhof en J. A M. Spronk; Cornelia d. van J. P. de Bruijn cn D. van Waard huizen; Franciscus Cornelis Frederik z. van C. W. Valentijn en J. E. van der Meer. Ond?rtroiiwd: H. J Niersnan 23 te Waalwijk en J. G. S+ikvoo't; fl. W. Giezen 28 j., en A. Los 27 M. H'iij- ser 25 j. en M. van den Eijkel 26 j.H. L. Bokem 28 j. te Leiden en A van der Burg 28 j. .Gehuwd: P. J. J. de Bruijn 23 p., (e Bussem en G. C. Duivenvoorde 24 j. WEERSVERWACHTING. Tot Woensdagavond. Zwakke, nu en dan matige veranderlijke wind. Meest zwaar bewolkt met eenigen neerslag. In den nacht lichte vorst. Overdag temperatuur om of enkele graden boven het vriespunt. De toestand in de industrie wijk van Bombay wordt als „volkomen rustig" bcsenreven, elders in de stad keert de rust ook «terug. Een groot vraagtee- ken is. wat de studenten in Bombay zuilen doen als ge volg van een oproep van de All-India-studentenfederatie om een soort boycotbeweging te gen buitenlanders, gepaard gaande met algemeene rouw, staking enz. voor geheel Britsch-Indië op touw te zet ten. Het nationalistische dagblad „Bombay Chronicle" heeft ge meld, dat het aantal slachtof fers sedert het uitbreken van de onlusten 270 dooden en meer dan 1700 gewonden, on der wie 500 lichtgewonden, be draagt. Het blad stelt het aan tal vrachtauto's particuliere auto's en gemeentewagens, welke tijdens de woelingen in brand gestoken werden, op 300, een cijfer, dat niet beves tigd is. In Bombay zijn nog twee Britsche oorlogsschepen aange komen. Alle fa'oreiken op één na draaien weer. De meeste andere belangrijke bedrijven zijn eveneens weer op gang. Het personeel van de Kon. Britsch-Indische luchtmacht blijft echter in staking. In New Delhi is" alles vrijwel normaal. ToekomsimGoefijklieden voor tie havers van Üottertiam en Amsterdam. Naar verluidt hebben de ge- alliëerde autoriteiten besloten, het grootste gedeelte van het voorheen naar Hamburg en Bremen geleide scheepsvaart- verkeer over te brengen naar Botterdam en Amsterdam. Dit bericht kon echter nog niet bevestigd worden. 350.000 FIETSEN VOOR NEDERLAND. De Engelsche rijwielfabri kanten willen geheel Europa hun fietsen laten rijden. Zij stellen zich voor dit jaar 2.500.000 rijwielen te maken, waarvan twee derde voor ex port. De Nederlandschen re geering en de politie zouden 350.000 fietsen noodig hebben, terwijl 20.000 naar Frankrijk zullen worden uitgevoerd en 100.000 naar Noorwegen en Denemarken. Alle fietsen die geëxporteerd zullen worden, zijn verchroomd. Voorts zal een groot aantal fietsen in Europa verspreid worden via de Unrra. De prijs van het standaard En gelsche model is 10 pound. Mèar het is wel waarschijnlijk dat deze hooger zal worden als 'gevolg van de algemeene stij ging in de staalprijzen. Halt! Voor Het Gouden Hoofd. -„Hier houden wij al tijd onze jaarvergaderingenzei Pietje de Bruine, „en wil je goed leren blazen, daii moet je je lippen voch tig houden". Als een goed nieuw lid betaalde Jan Trompetter drie ererondjes, maar drong toen aan op opstappen, want hij hunkerde naar een eigen trompet. Maar zestien huizen verder, bij Het Stijgerende Ros vond Krelis Bontekoe, dat de boog toch niet altijd ge spannen kon blijven. Dat werden zes rondjes en een ferm geblazen „Dichter en Boer". Maar Jan Trom petter schaamde zich een beetje, dat hij dit nummer nog niet mee kon blazen en wilde met alle geweld verder. Het was stil op straat. Elf uur is een christen bedtijd en hier en daar verscheen een hoofd-met-slaap- muts achter het venster om te zien, wie daar toch voor ae muziekwinkel zo nachtrust-verstorend stonden te blazen en te trommelen. Maar de muziek brak mid den in de „Schone blauwe Donau" af. Akelig gilde de clarinet na in de nachtelijke stilte en elk der vijf leden van De Leutige Blaaskaak voelde zich door een krachtige politie-arm in de kraag gegrepen. „Die heb ben een flink stuk in hun kraag", gromde de hoofd agent. „Pak ze", riep Jan Trompetter nog tegen To bias. Maar een agent zei kstt tegen Tobias, die liep te beven op zijn pootjes, en van schrik naar een lan taarnpaal moest uitzien.

De Burcht | 1946 | | pagina 2