OMGEVING NIEUWE BONNENLIJST voor de eerste helft van de 3de periode 19-16 (17 Februari t/m 2 Maart 1946). Bonkaarten KA, KB KC 603: 040 t/m 046 algem. 800 gr. brood 038, 03a algem. 200 gr. bloem 037 algem. 400 gr. suiker 036 algemeen 250 gr. margarine 034 algemeen 100 gr. kaas 033 algemeen 100 kaas (extra rantsoen) B 13 reserve 800 gr. broed Bil reserve 1 kg. aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 602: 021, 022 023 vl. 100 gr. vleesch 017 aardapp. 2 kg. aardappelen A u7 melk 1 y2 liter melk B 07, C 07 melk 3 liter melk Bonkaarten KD. KE 603: 540 541 algem. 800 gr. brood 538/ 539 algem. 200 gr. bloem 537 algem. 500 gr. suiker 536 algem. 2oO gr. boter 535 algemeen 125 gr. margarine 534 algemeen 100 gr. kaas 53u algem. 100 gr. kaas (extra rantsoen D 13, D 14 reserve 400 gr. brood E 13 reserve 500 gr. rijst of kindermeel Bonkaarten LD, LE 602: 521, 522 523 vl. 100 gr. vleesch 517 aardapp. 1 kg. aardappelen D 07, E 07 melk 5 liter melk Tahakskaarten enz.: T 13 2 rants, rook- of shagta- bak (geen sigaretten of siga ren) V 13 100 gr. chocolade of sui kerwerken X 13 2 rants, tabaksartikelen (geen import-sigaretten) Voor de week van 24 r ebr. t|m 2 Maart zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk, aardappelen, jam, koffie, ca cao, tabak, versnaperingen, huishoudzeep en lucifers. Op bon 033 en 034 algemeen zal voor de helft volvette of 40+ kaas (waaronder even tueel begrepen buitenlandsche kaas) en voor de helft magere of 20+ kaas worden geleverd. KRIJGEN WIJ DUURDER BROOD? Te Utrecht zijn gisteren de onder vakgroep broodfabrieken bii eengekomen. Het belangrijkste punt dei- bespreking was de prijs van het brood. De twee vakgroepen fabrieken en broodbakkerijen willen met den directeur-gene raal van de prijzen een bespre king voeren ter herziening van de broodprijzen. Hetzij ver hooging van den prijs voor het publiek, hetzij een verlaging var de prijzen welke de regee ring de bedrijven rekent voor de bloem is de bedoeling van deze bespreking. BON 05 VOOR SCHOEN REPARATIE. Bon „05 Leder" der leder- kaart is aangewezen voor het doen repareeren van schoenen met leder en/of rubber zolen en hakken materiaal. VATICAANSCH STAATSSECRETARIS? In kerkelijke kringen doet het gerucht de ronde, dat Mgr. Aloisi Meserla, Nuntius te Rio de Janeiro, misschien benoemd zal worden in de fuctie van Vaticaansch staatssecretaris, welke functie sedert het over lijden van kardinaal Maglione in Juli 1944 vacant is gebleven. Koïie uJiijPitid. Maandagochtend werd een min derjarigen jongen onder geleide van een hulpagent per trein over gebracht van Apeldoorn naar Amersfoort .Onderweg moest de 15-jarige V. R. hoog noodig naar een bepaalde plaats; aldaar aange komen bleek de nood minder hoog te zijn als voorgegeven was, want door het open raampje klauterde hij naar buiten, .wist via een trapje boven op den trein te komen, waarna hij rustig op den rijdenden trein naar achteren liep. De hulpagént, wien de zitting te lang duurde, nam een kijkje en ont dekte, dat de vogel was gevlogen Door middel van de noodrem werd de trein tot stilstand ge bracht van welke gelegenheid de jeugdige vluchteling gebruik maak te om er van door te gaan. On der groote belangstelling van de mede-reizigers zag de politieman na een korte, snelle, achtervolging door slooten en over prikkeldraad kans, hem te pakken te krijgen, waarna hij eenigszins nat en ge havend, doch met zijn arrestant, de reis naar Amersfoort voortzette. ALPHEN AAN DEN RIJN R.K.V.C. „Alphensche Boys". Za terdagmiddag hebben de ,,Boys"-aspi- ranten met 03 in „Roodcnburg" A hun meerderen moeten erkennen. Zon dagmiddag is „Altior" B. niet opgeko men voor den wedstrijd ,,Alph. Boys 1 B,,A1 tior" B. Dat is jammer, ten eer ste omdat het veld geed bespeelbaar was en omdat dit de snelle afwerking van de competitie in den weg staat. Het der de elftal van de Boys wist in een pret tig en spontaan gespeelden wedstrijd met 53 te winnen van zijn jongere „broer" het 4e elftal. Het derde elftal heeft nu nog slechts één wedstrijd te spelen. Het staat met 1 2punten aan den kop, na 7 wedstrijden. Benoeming. Onze plaatsgenoot de heer M. A. J. Viser, leeraar Aardrijks kunde aan het Chr. Lyceum is benoemd tot administrateur aan het Landbouw Economisch Instituut ten Den Haag. Rehabilitatie dir. Gem. Water- Lichtbearijven. Schorsing M. v. Muis winkel ingetrokken. Zooals bekend mag worden veronderstelt werd de heer M. van Muiswinkel, in functie dir. van de Gem. Water- en Lichtbedrijven al hier, kort na de bevrijding, bij besluit van den Mil. Comm. voor Gouda, als zoodanig geschorst. Thans is, bij terzake ingesteld onedrzoek gebleken, dat zulks ten onrechte is uitgesproken, weshalve de Min. van Binnenlandsche Zaken dit besluit thans heeft ingetrokken. Katholieke Verkenners. Installatie dis- tricts-commissaris W. Scheerder. De zer dagen had voor het jonge district „Rijnland" van de Kath. Jeugdbewe ging de installatie plaats van den dis trictscommissaris, den heer W. Scheer der. Vele leidsters en leiders waren aanwezig voor het houden van de Sint Jansbijeenkomsten. Nadat des avonds ook de genoodigden gearriveerd waren ging commissaris J. Gubbens, uit Lei den over tot de installatie. Comm. Gubbens wees er op, dat dë taak van den gewonen leider, die rechtstreeks contact heeft met de jongens, zooveel aangenamer is dan het werk van een commissaris, die vaak voor allerlei min der aangename opdrachten komt te staan. De Distr.-Aalmoezenier, kap. P. A. Tweehuysen, maakte gewag van de prettige wijze, waarop hij reeds met den nieuwen distr.-comm. had mogen sa menwerken. Dit hield een belofte in voor zijn verdere arbeid voor het dis trict. Aan het slot van het kampvuur, waarin verschillende groepen uitstekend voor den dag kwamen, voerde de nieu we geinstalleerde D.C. het woord. Door deze installatie is, aldus spr., het dis trict „Rijnland" nu definitief op eig-en beenen komen te staan en dit geeft aan dezen dag haar bijzondere betee- kenis. Vervolgens bracht hij dank aan comm. Gubbens voor het vele werk, dat hij ook voor het distr. „Rijnland" had verricht en deed ten slotte een beroep od alle leidsters en leiders om een drachtig samen te werken aan den op bouw van het kath. jeugdwerk. KATWIJK AAN ZEE O. B. I—A.R.C. I 4—1. - Quick B. wint den "Toss en kiest voordeel wind, ondanks dit voordeel niet productief en voor de rust ziet Q.B. geen kans haar score hooger te brengen dan 10. Na de rust krijgt A.R.C. de wind achter en als zij haar keurige techniek kan paren aan schotvaardigheid heeft ze zeker een goede kans. Ze hebben ech ter hun kruit verschoten in de eerste helft en een zware inzinking is ten slotte hun deel. Geen wonder, dat hoe wel de gasten een tegenscore kunnen maken, zij doorbraak na doorbraak krij gen en als het fluitsignaal voor het ein de weerklinkt is de slotstand 41 voor Q.B.. Verdere uitslagen: Katw. 2A.R. C. 3 3—2; andere wedstrijden afgelaste NOORDEN De Amstelkade is, vanwege het langdurige hooge peil, nabij de grootste kweekerij van Nederland, de N.V. de tjudendam, bezweken. Doordat de kwee kerij de Oudendam'een eigen polder is, hoept men deze overstroomMg te irca- liseeren tot bovengenoemde kweekerij. Mocht men hier niet in slagsdan gaat er een uitgestrekt gebied onder water, zooals Woercensche Ve laat en de Ka- meoksche polder tot aan Woerden toe. Voor de kweekerij is dit een groote schade, zij heeft een oppervlakte van 33.2 H.A., waarvan 320U0 '42. onder glas (dc zoogenaamde broeikassend De ge- v assen in deze kasen kunnen als ver loten beschouwd warden de scunde be- leept in de duizenden gid.n.i, OUD-ADE Biljarten. Vrijdaagvond werd de uit wedstrijd gespeeld in de R.K. Volks bond te Lisse tusschen Luto, Lisse, en Klein Rustoord, Oud-Ade. Met groot verschil werd deze wedstrijd gewonnen door KI. Rustoord. Luto had een achter stand van 147 punten en heeft nu ver loren met 183 punten. De definitieve uit slag luidt dus: Klein Rustoord gewon nen met 330 punten voorsprong. Hier volgen de uitslagen. .1. v. d. Hulst (KI. R.) 300 15 75 20.— C. Diger (Luto) 187 15 57 12.51 L. Turk C. Faas Jac c .d. Meer A. v. Dijk H. S. P. Vrijburg J. de Jong 200 24 37 150 35 20 104 35 17 150 50 17 150 50 18 1-1 SASSENHEIM Het Viifde Wiel aan den Wagen. Voorafgegaan door „Thomasvaer en Pieternel" met Kloris en Roosje die op smeuige wijze, in pittig rijm de afgeloo- pen beezttingstijd memoreerden, waarbij zij aan verschillenden in de gemeente hun „blijkens het hrehaaldelïjk applaus" algemeen gevoelde dank brachten, vo?r de heldhaftigheid e nhulp, in de voorbije dagen werd 't blijspel gegeven ..Het Vijfde Wiel aan den Wagen". Dit blij spel van Jac. Ballings, doet het goed. 't Was een wijze en tevens kluchtige waarschuwing aan alle egoisten, die na iemand ..geplukt en gepluimd" te heb ben, hem als vijfde wiel aan den wa gen. aan kant willen doen. De personen zijn stuk voor stuk echte typeeringen. He* stuk. dat blijkens het zeer goede spe'l, onder de uitstekende leiding van den heer Post stond, viel bij het pu bliek zeer in den smaak. Het déco'r waarvan het meubilair wel willend door den heer v. Steijn werd afgestaan, was „echt huiselijk". De grime was keurig verzorgd door de fa. PijlBenning. De meening, dat het voor Sassenheim niet noodig is om voor goed amusement naar elders te gaan, kunnen we met den inleider van den avond, volkomen onderschrijven. VOORHOUT Foreholte. Het programma voor Zondag 17 Febr. 1946 luidt als volgt: Ncordwijk: 12 uur: S.J.C. 3j. oreholte 1, wat op 2 pumen voor de onzen kan uiiloopen, maar we verwachten toch de volle 100 procent.! Thuis om 2 uur Kagia 1Foreholte 2, hetgeen en zege brengt voor de Kaag bewoners, doen de huid zoo duur mo gelijk verkoopen! Ten slotte heeft Foreholte 3 om 12 uur een uitwedstrijd tegen V.V.S.B. 3. Ongetwijfeld een nieuwe nederlaag voor de onzen. Deze wedstrijd is in de plaats gekomen voor de uitgestelde wedstrijd leylingen 3x oreholte 3. R.K. Volkspartij. Verleden week vergaderde de R.K. Volkspartij. In zijn openingswoord riep de voorzitter, de heer Allard, de aanwezigen een harte lijk welkom toe. Hierna werden de no tulen goedgekeurd. De heer G. Boere gaf een keurig ver slag over de vergaderingen der kamer- k'eskring LeidenGouda en de Staten- kieskring Leiden. Bij de ingekomen stuk ken waren verschillende aanbevelin gen voor diverse candidaten voor de groslijst. Door de afd. Voorhout werden de volgende heeren tot candidaat ge steld voor de Provinciale Staten: F. v. Lierop, A. J. Mesman, J. Schrama. inr. Bolsius, ir. Heymeier, G .Th. Vonk en dr. Verharen. Tot candidaten voor de Tweede Kamer gesteld de heeren: A. Th. v. d. Ploeg, Mag. dr. Stokmann, W. Steinmetz, dr. W. Deysselbloem, ir. G. J. Heymeier, J. W. A. Lefeber. v. d. Weyden, Dr den Wolf, Stef. Menken, dr. Jos. de Boer, Th. P. J. Eisen, M P. A. Meissen en Andriessen. Voor de rondvraag spoorde de voorzitter aan om zich te abonneren op „De Opmarsch", het orgaan dre R.K. Volkspartij. Nadat nog door verschillende leden gebruik gemaakt was van de rondvraag, waar bij het bijna tot een raadsvergadering gekomen was, dankte de voorzitter de leden voor hun opkomst en sloot deze vergadering. Muziekuitvoering „St. Cecilia". De R.K. Muziekvereeniging gaf haar eerste uitvoering. Na een pittige marscli nam de voorzitter het woord. Hij sprak woorden van lof tot den directeur, den heer M. Bolderdijk, die gezien zijn ver gevorderden leeftijd en de slechte ver binding met Voorhout nog steeds hier heen komt. Hij dankte ook de ingezetenen voor de giften die de vereeniging kort na de bevrijding heeft mogen ontvangen waar door verschillende instrumenten gere pareerd of aangekocht konden worden. Na de aanwezigen een gezellige avond toegewenscht te hebben werd het ver dere muzikale gedeelte op voortreffe lijke wijze uitgevoerd en nebben we kunnen hooren dat de vereeniging weer op weg is haar ouden vorm te herstel len. De verderere avond werd aange vuld door het cabaretgezelschap „De Lach Sprinters", uit Haarlem. VOORSCHOTEN Burg. Stand. Geboren ï.viit'n.a Adrina Maria d. van N. H. C. de Graaf en C. E. M. Zwetsloot, Gen ius 'Lr- manus Johannes z. van G. H. Spie^el/r en J. M. van d9i Zijden; Gjfnoha i van \V F. van Spronsen en J. A. K i sla gen. WOUBRUGGE Te Hoogmade belegde de ver. ter bestrijding van t.b.c. onder rundvee, af- deeling Alkemade, een bijeenkomst, waarin de film „De bonte moet er uit" vertoond werd. De heer A. C. Paaredkooper sprak het openingswoord. Het programma was wel wat overladen, doch spr. hoopte, dat elk deel toch goed tot zijn recht zou komen. De heer v. d. Berg, veearts, te Oude wetering, deed eerst enkele mededee- lingen over de inentingen tegen mond en klauwzeer en leidde vervolgens de flim in. Spr. vergeleek de t.b.c. met bet miltvuur. Aan deze laatste ziekte wordt alle zorg besteed en wordt veel geclaan ter voorkoming van uitbrei ding. Zoo ook met pest en andere di rect constateerbare ziekten.' Met de t, b.c. is dit anders. In vochtige en don kere stallen tiert de tuber-bacil welig en is een broeinest voor verspreiding. Toch is de belangstelling voor de be- strijdingsmethode nog niet overal vol doende doorgedrongen. Vervolgens werd de film vertoond, die dour' d" s! Ve vc* ':s:er: ig in het begin niet goed doorkwam. Zij gaf een duidelijk beeld van het gevaar van de t.b.c. in de stallen. Onnoodig te zeggen, dat aangedrongen werd op aansluiting bij de vrijwillige bestrijding van deze gevreesde ziekte. De heer Vergouwen, uit Voorhout, behandelde hierna het vraagstuk van de bagger. Hij verwees naar het mede- deelingenblad van Rïjnstreek--\Vest, dat uitvoerig deze materie behandelt. De voorzitter sloot hierna de geani meerde bijeenkomst. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. Onder voorzitter schap van den burgemeester, H. J. J. A. Smeets, vergaderde verleden week Don derdagavond de gemeenteraad. Van de vele ingekomen stukken vermelden wij het antwoord van U.S. op den brief van B. en W. omtrent de opheffing van het provinciale pont nabij den voormaligen Hofweg over den Vliet. Volgens G. S. zou het pontveer geen reden van be staan meer hebben blijkens de opbrengst die soms slechts 3.— per week was. Het pont van Allemansgeest zou net pontveer kunnen vervangen. De eenmaal betaalde bijdrage van den toegangsweg zijnde voor de gemeente Zoeterwot.de 5500 en de totale kosten van 32.000 zouden beschouwd kunnen worden nu te zijn besteed tot toegang naar „Alle mansgeest". De R.K. Sportvereeniging „St. Jan" verzoekt'een subsidie groot 750 voor 1945. Het adres wordt gerenvoyeerd naar B. en W. Voor een te houden tentoonstelling op industrieel gebied wordt een subs.Jie gevraagd groot 200. De voorzitter meent, dat Volksherstel zelf nog over middelen beschikt en B .en W. hebuen gevraagd om een begrooting enz. De heer v. d. Velden acht het moeilijk een begrooting over te leggen. Het ver zoek wordt aangehouden. Van mej. A. van Noor, te Leiden, eer tijds onderwijzeres aan de O.L.S is een verzoek ingekomen om het haar teveel uitbetaalde salaris van 1943 niet terug te moeten betalen. De voorzitter deelt mede, dat adres sante sinds '37 3 iaren voor 300, 3 jaren voor 500 en eerst vanaf 1 Jan 1 Sept '43 als tijdelijk onderwijzeres aan gesteld is in welk tijdvak teveel salaris is uitbetaald. Het adres is echter on gezegeld en kan nu niet in behandeling komen. Op het adres van de gemeente Standaardbuiten aan de 'lwede Kamer der S. G. omtrent de basis 1940 voor schadeloosstelling voor oorlogsschade, die nu te taat is, wordt met alg. si. tot adhaesie besloten. Met alg. stemmen wordt besloten de veldwachterswoiling, H. Rijndijk, te her stellen voorloopig met 500. Dt heer Tiissen acht de beste oplossing voor de toekomst het huis te verkoopen en een nieuw te bouwen, hetgeen de voorzit ter reeds had medegedeeld. De voorz. deelt medei dat B. en W. boome.i ge kocht hebben in N.-Brabant ad 3.75 per stuk. totaal 550 voor de Nieuwe weg en -Broekweg. De heer v. d. Velden maakt oezwaar. dat de tusschenhande! niet ingesenakeld is en de heer Tiissen had het ook beter gevonden de hoornen door een vakman te laten beoordeelen. De voorzitter zegt, dat de levering onder rijkssteun staat. Ook Amsterdam en Leiden hebben van dezelfde leveranciers gekocht. De heer Tiissen zegt, dat deze steden nun plant soenopzichters hebben. De verrrdening kadegeld wordt met eenige wijzigingen vastgesteld. Zonder discussie wordt besloten tot vordering van de O.L. School in 1946. Het voorschot aan de Bijzondere La gere Scholen wordt bepaald op 14.— per leerling, zijnde 16.lager dan het gemiddelde vail de O.L. School. De neer V d. Ploeg vraagt of de besturen van de Zijz. Scholen hiermede genoegen rie men, waarop de voorzitter zegt zich hieromtrent eertijds verstaan te heb ben. Wethouder Van Vliet komt ter verga dering. Tol leden van de commissie tot We ring van Schoolverzuim worden geko zen de heeren A. Pieterse. P. Paarde- kooper en J. Schouten. Dc tieer R. Wei land wordt bii enkele candidaatstelling benoemd. De heer v. d. Ploeg stelt voor aan de commissieleden een presentiegeld van 2.— te geven. Hiertoe wordt met alg. stemmen besloten. B. en W. adviseeren met betrekking tot de straatverlichting Westeinde te wachten tot de begrooting 1947. Dc S L.F. kunnen thans geen bindende be grooting van kosten geven. De heer v. d. Pioeg vraagt dan geiiiktiidig verlich ting van de Stornpw.weg en de heer v. d. Velden voor het z.g. Leege Rak H. Rijndijk. Bii de rondvraag bespreekt de lieer van der Krogt de kwestie opheffing pontveer. G. S. hebben in hun brief ge wezen op vervanging door Allemans geest, doch dit veer wordt soms na 6 uur niet meer bediend. Paard en rijtuig kan daar ook niet overgeezt worden. De voorzitter wit dit bezwaar aan G. S. mededeelen en wijzen op het feit, dat de nieuwe weg vooralsnog niet tot stand zal komen, zondat liet bedrag vat 5500 nu zonder effect is voor de ge meente. Hierna sluiting. Riiwieldieven. De laatste weken wordt de gemeente zeer onveilig door fietsendieven. Achter het huis van den heer Beereboom in de Znidbuurt wer den twee fietsen van leerlingen van de middenstatidscursus gestolen. Ook in de Weipoort worden bij herhaling fietsen gestolen. ZOETER WOUDE-R1 INDIJK. De door bet comité „Nederland helpt Indic,, gevoerde actie beeft opge bracht. aan huis- en straatcollecte 1793.12, met het batig slot van de feestavonden r 774.25 is dc totale op brengst 2567.37. DE BEOORDEELING VAN DE REGEERINGSVEKLARING OVER INDIë. Vervolg van pag 1. zamen. En zij weten meer fei ten dan wij. Zij weten met na me iets over de instructies, waarmede de zoo genoemde Britsche adviseurde Bij zondere Britsche gezant Sir Clark Kerr, is toegerust. Wij wetenniets, hoegenaamd niets van de besprekingen tus schen NederlandEngeland Amerika. Wij weten alleen, dat de buitenlandsche pers ver draaid slecht is ingelicht en dat wij de buitenlandsche pu blieke opinie tegen hebben om de eenvoudige reden, dat een Oppervlakkige Amerikaansche meening Indië eenvoudig ver gelijkt met de Philipijnen! Reacties in de pers. In de pers van de Partij van den Arbeid zijn de voorstellen welke thans de basis vormen voor de onderhandelingen (het Handelsblad vraagt: on: derhandelingen met wien?) enthousiast ontvangen: in de meesten andere bladen met eroote bezorgdheid. De Tijd en de Burcht deden weer een eenigzins afwijkend geluid hooren. Wat thans wordt voorgesteld zegt de Tijd, is een sprong- naarvoren en menigeen zal zien de vraag stellen, of deze sprong niet te groot genomen is. Tot hen behoiren wij niet, vervólgt het blad, al zijn wij ons bewust, dat de voorstellen ook een gevaar inhouden, een gevaar voor Nederland en.... voor Indonesië. Wij schreven boven, dat men om de juiste conclusies te kun nen trekken, met alle feiten rekening moet houden. Een van die feiten, grondslag van het beleid zelf, is ongetwijfeld de veelzijdige samenstelling van de millioenen die Indië be volken, terwijl het een dwaas heid zou zijn te beweren, dat die millioenen staatkundig rijp zijn om het staatkundig lot in eigen hand te nemen. De pers van de Partij van den Arbeid spreekt niet over de vol kei), van Indië, de struis vogel steekt den kop in het zand. Twintig duizend struis vogels deden dit tijdens de be tooging in de Amsterdamsche Markthallen, toen zij de Indi sche dame die aan het woord was, lieten beweren, dat er „een jong volk gereed staat.. Indien men zich achter de regeerinesverklaring plaatst, dan wil dit niet zeggen, dat het hart niet met bezorgdheid is vervuld. Die verklaring gaat verder dan de Koninklijke rede van 7 December 1942, omdat de verklaring de mogelijkheid van een breuk na de overgangs periode openlaat. Eens immers zal Indië zelf standig moeten beslissen over zijn betrekkingen tot het Ko ninkrijk. De pers moet alles weten, de pers moet voorlichten, de pers moet haar meening over de Regeeringsverklaring, die op Zondagmiddag werd ge daan, enkele uren daarna klaar hebben en daarover gedeci deerd haar meening zeggen. Dat verlangen de lezers van haar. En daarom droeg het ze ker niet tot de populairiteit van de Burcht bij toen wij enkele malen onze onmacht moesten bekennen en moesten schrijven dat anderen, dat wil zeggen: alleen de Regeering, de onder handelaars en enkele insiders, maar niet het Parlement, met volledige kennis van zaken konden oordeelen. Daarom doet het ons een genoegen hetzelfde geluid thans in de Tijd te hoo ren. „Was", vraagt dit blad „de groote sprong, die de Regee ring genomen heeft en die zooveel gevaren bergt, noo dig?" Heeft de Regeering juist ge handeld door de erkenning van het zelfbeschikkingsrecht der volken zoo concreet op In dië toe te passen? „Wij kunnen het niet be oordeelen: tal van, voor een objectieve beoordee ling noodzakelijke gege vens, ontbreken aan het Nederlandsche volk, ont breken aan het Parlement"

De Burcht | 1946 | | pagina 3