OMGEVING HET GEHEIME TELEFOONNUMMER! OFFICIEELE BONNENLIJST. Voor de tweede helft van de 1 2de periode 1946 (3 t/m 16 Febr. 1946). Elk der volgende bonnen ss^ft recht op het koopen van: Bonkaarten KA. KB, KC 602 7o3 t/m 769 800 gr. brood 731, 762 200 gr. bloem 760 400 gr. suiker 759 250 gr. margarine 758 125 gr. margarine 757 100 gr. vet 756 100 gr. kaas 755 2 doosjes lucifers B 79, B 80 4Ó0 gram brood B 78 1 kg. aardappelen B 77, C 77 1 ei Bonkaarten LA, LB, LC 602 013, 014, 015 vleesch 100 gr. vl. 016 vleesch 8 oz. (225 gram) meat and vegetables 009 aardappelen 1 kg. aardap. A 03 melk VA liter melk B 03, C 03 melk 3 liter melk Bonkaarten KD, KE 602 838, 869 800 gr. brood 866, 867 200 gr. bloem 865 500 gr.suiker 864 250 gr. boter 863 125 gr. margarine 862 100 gr. kaas 861 1 ei 860 2 doosjes lucifers D 71, D 72 400 gr. brood E 71 500 gr. rijst of kinderm. Bonkaarten LD, LE 602 513, 514, 515 vleesch 100 gr. vleesch 509 aardappelen lkg. aardapp. D 03, E 03 melk 5 liter melk Tabakskaarten enz. T 11 2 rantsoenen tabaksarti kelen (geen import-siga retten) V 11 100 gr. suikerwerken X 11 2 rantsoenen tabaksarti kelen (geen import-ciga- retten) De bonnen voor melk en aardappelen zijn geldig tot en met Zaterdag 9 Febr. a.s. Voor de week van 10 t/m 16 Febr. a.s. zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk, aardappelen, jam, thee, tabak, versnaperingen en gedroogde zuidvruchten. Bovengenoemde bonnen kun nen reeds op Vrijdag 1 Febr. a.s. van des morgens 8 uur af worden gebruikt, met uitzonde ring van de bonnen voor vleesch, melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 4 Febr. mag worden afgeleverd. Op bon „016 vleesch" is uit sluitend verkrijgbaar 8 oz. plm. 225 gram) meat and vege tables. Op de bonnen voor kaas' zal voor de helft volvette of 40+ kaas (waaronder e.v.t. begrepen Buitenlandsche kaas) en voor de helft magere, of 20+ kaas worden afgeleverd. Ter aanvulling van het ver laagde aardappelrantsoen kun nen de laatste twee kg. uit den gevormden voorraad worden gebruikt. De eieren op bon B 77, C 77 en 861 kunnen worden betrok ken bij een detaillist, die eieren op rantsoenbonnen voor zieken pleegt te verkoopen. O U D E BONS NIET ONGELDIG 1 De Hollanclsche huisvrouw is van nature zeer gesteld op orde en net heid in haar huis. Opvallend is het daarom, dat nog zooveel distributie bonnen ongeldig worden door het niet tijdig koopen. Prettig zal het zijn voor de huisvrouw, die reeds zooveel zorgen met de distributie-bonnen heeft, te hooren, dat bij de Gruytei de zaak, die 10°/o korting geeft de cassabons niet ongeldig worden. Oude bonnen van deze zaak houden hun volle waarde. Deze vormen juist een goed begin. U hoeft nu niet veel meer bij te koopen om ook te profiteeren van de Gruyter's tien procent! Want: „Voor tien gulden aan cassabons steeds één gulden contant terug!" Ingez. ined. 119 ALPHEN AAN DEN RIJN Benoeming. Onze plaatsgenoot de lieer H. M. v. d. Dool, onderwijzer aan de R.K. L.O. School, Paradijslaan en tevens leeraar aan de R.K. Landbouw- avondschool uitgaande van den L.T.B., is met ingang van 1 Maart e.k. benoemd tot hoofd van de R.K. L.O. School te Waddinxveen. Het politiecorps aan den slag. De oolitie te Alphen heeft aangehouden een zeekren L. uit Alphen en P. en W. uit Roelofarendsveen, die zich schuldig hebben gemaakt aan verschillende rij wieldiefstallen Bovendien heeft de po litie aangehouden D. J. uit Alphen, die de gestolen fietsen kocht. Zij zijn ter be schikking van den Officier van Justitie gesteld. Vervolgens werden aangehouden twee jeugdige personen eveneens uit* Alphen, die zich schuldig hadden gemaakt aan rijwieldiefstallen uit het Nutsgebouw. Gedeelten van de gestolen rijwielen kon de politie nog achterhalen en in beslag nemen. Beiden zijn ter nader onderzoek in het politiebureau ingesloten. Zóó gaat ie goed! HAZERSWOUDE In den nacht van Maandag op Dins dag hebben ongenoode gasten een be zoek gebracht aan do Chr. School. Bij het bezoek aan verschillende klassen werden de deuren van de verschillende kasten in de lokaien open gebroken, waardoor nog al eenige schade ont stond. Bij onderzoek bleek, dat er een schrijfmachine ontvreemd was. De poli tie heeft de zaak in handen. Uitreiking bonkaarten 3e periode J zal voor Hazerswoude (Dorp) geschie-1 den in het Oude Raadhuis op Maandag 4 Februari van 9.30 tot 15 uur de letters AL. Op Dinsdag 5 Februari van 9.30 tot 15 uur de letters MZ. Voor Ha zerswoude Rijndijk in de Chr. School Woensdag 6 Februari van 9.30 tot 15 uur de letters AL. Donderdag 7 Febr. van 9.30 tot 15 uur de letters MZ. Overgelegd moet worden de tweede dis- tributiestamkart met bijbehoorende in legvel en door zelfverzorgers tevens nog het zegelboekje met zegelkaarten. HOOGMADE Bouwmeester-revue. Een dergelijk schouwspel zou men verwachten in Den Haag of in Amsterdam maar niet in de zaal van Witteman te Hoogmade. En toch is het er van gekomen. P. Bouw meester en kinderen, allen buitengewoon muzikaal begaafd, hebben een blijk van hun kunnen gegeven en de verwachtin gen zijn nog overtroffen. Na een ope ningswoord door den Zeereerw. Heer Pastoor werden eerst een viertal mu zieknummers ten gehoore gebracht, waarvan er drie door P. Bouwmeester waren gecomponeerd. Ter afwisseling werden een viertal revueschetsjes opge voerd welke buitengewoon in den Smaak vielen Tijdens de pauze vond een ver loting plaats van een aantal beschikbaar gestelde pakjes shag, doozen bonbons en een groote taart. Na de pauze we derom een viertal muziekstukjes, waar van twee van C. Bouwmeester, en we derom een drietal revueschetsjes; een programma, dat aan iedereen een bui tengewoon genoeglijke avond heeft be zorgd. Er is veel gelachen en het meest is na afloop waarschijnlijk nog ge lachen door den Zeereerw. Pastoor, aangezien een groot gedeelte van de opbrengst van deze uitvoering is afge dragen ten behoeve van de aankoop van nieuwe klokken in de R.K. kerk. Zeer zeker is dit een voorbeeld ter na volging en voor dit initiatief hartelijk dank aan het muziekgezelschap .On derling Kunstgenot" -van P. Bouwmees ter en den heer C. van Dam, die pp de piano begeleidde, en tot spoedig weerziens. KATWIJK AAN DEN RIJN De afd. Katwijk der R.K. Volks partij hield een ledenvergadering. Bij de mededeelitigen vernamen we, dat de af- deeling 337 leden telt. De heer Ouwer- ling bracht verslag uit van de vergade- r.ng der Staten Centrale. Volgde aan wijzing candidaten voor de groslijst der Prov. Staten. Het bestuur stelde voor mr. P. .1. M. Aalberse, te Wassenaar, mr. E. J. H. M. Bolsius, te Leiden, F. C. v. Lierop, Hillegom en J, Kortekaas. te Lisse. Uit de vergadering werd nog gesteld ir. G. Heijmeijer, te Wasse naar. Voor de groslijst der Tweede Ka mer stelde het bestuur: dr. Magister Stockman, te Utrecht, v. d, Weijden, Zevenhoven. Uit de vergadering wer den nog gesteld Jac. Groen Azn., te Alkmaar en H. E. v. d. Brule, te Rot terdam. Aan een schrijven van de kiesver. te Berkel, waarin bezwaar werd gemaakt ten opzichte van de onvoldoende behar tiging der Boeren- en Tuindersbelangen in de Tweede Kamer werd op verzoek van een der leden adhaesie betuigd. Op een vraag hoe het staat met de oprich ting van een propagandaclub der kies- vereeniging werd geantwoord, dat deze in staat van wording is. Het vereischt eenige studie. Deverkiezing voor de leden der groslijst Prov. Staten en Tweede Kamer, deelde de 'voorzitter me de. zal plaats hebben op Zondagen 3 en 17 Maart a.s. Zeehaven. Onder leiding van den heer C. v. Tongeren, hield liet comité van Actie een vergadering ter propa geering van een Zeehaven te Katwijk. Besloten werd o.m. in den loop der maand Febr. een Visscherijdag te hou den. Vele organisaties, als de Reeders- vereeniging Vuurbaak, de Ver. v. Ha ringhandelaren, Rookerijen en Kuipe rijen hebben medewerking toegezegd. Men wil hierdoor uitdrukking geven aan het groot-* belang voor Katwijk van een Zeehaven. Een commissie werd benoem 1 van vijf personen om plannen uit te werken. Ter financiering dezer groote propaganda zal een groote collecte ge houden worden op 11 Febr. a.s. LEIDSCHENDAM Stille Omgang. Dinsdagavond heeft hei genootschap ,,De Stille Omgang .een goedbezochte vergadering gehou den. waarin als spreker optrad kapelaan A. de Bot, uit Den Haag. LISSE De Zwarte Zuster. In het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond werd Za terdag en Zondag ten bate van dc Missie door den eerw. pater van Rijn de missiefilm ,,De Zwarte Zuster" ver toond. Een Tobis-klankfilm met een spannend spel van list en tooverij, hei- densche haat en christelijke naastenlief de, een en ander speelde zich af on der de Zoeloes in Natal, Zuid-Afrika. Inderdaad een film om van te genieten en die ontroerde. Zoowel Zaterdag als Zondag was de zaal des middags en des avonds zeer druk bezet, hetgeen de Missie ten goede is gekomen. Jubilea. Naar wij vernemen bestaat de N.V. ,,Hobaho" bloembollenveiling dit jaar 25 jaar. Dit jubileum zal niet ongemerkt voorbijgaan. De Chr. School viert dit jaar haar 40-jarig bestaan. Personalia. Met ingang van 1 December j.l. is de lieer H. Tigchelaar, opzichter der P.T.T. bevorderd tot op zichter le klasse der P.T.T. De werkman P. van Prooyen is be vorderd tot werkman le klasse der P.T.T. NIEUWKOOP. „Nederland helpt Indië". Nadat het tooneelgezelschap „Tot aller Genoegen" driemaal voor een uitverkochte zaal liet tooneelspel „De onbekende vrouw" had opgevoerd, o.l.v. den heer J. Boer, gaf zij Zaterdag 26 Jan. wederom een uit voering van dit stuk, nu echter ten bate van de hulpactie „Nederland helpt In dië". De opbrengst groot 961 is over gedragen aan het plaatselijk comité. Loop der bevolking. Per 31 Dec. 1944 bedroeg liet aantal inwoners van deze gemeente 3749, waarvan 1919 m. en 1830 vr. In 1945 zijn geboren: 54 m. en 60 vrouwen, terwijl 20 m. en 19 yr. zijn gestorven. Er zijn ingekomen 72 m. en 83 vr., en vertrokken 104 m. en 100 vr. Het aantal inwoners gestegen met 2 m. en 24 vr., is dus per 31 Dec. 1945: 3775, waarvan 1821 m. en 1S54 vr. Voorts zijn in 1945 dertig huwelijken gesloten. NOORDWIJK L.T.B. De nog zeer jeugdige afd. van den L.T.B. hier ter plaatse, heeft zich in den korten tijd van haar bestaan reeds ontwikkeld tot een stevige orga nisatie met een 70-tal leden. Dat de activiteit van het plaatselijk bestuur goed is, bewees wel de groote belang stelling op de gehouden bijeenkomst in café „Flora", onder praesidium van den heer Ant. v. d. Meer. Bij de opening besprak deze in korte trekken 't voorbije jaar 1945. Gezien de zeer slechte inzet, mogen wij over de uitkomst tevreden zijn doch niet voldaan en in dit ver band wees spr. op een noodzakelijk groote export als zijnde de beste pro paganda voor onze gewassen, waarbij men echter zal moeten zorgen voor goede kwaliteit. Ingekomen was een schrijven, waar in werd aangedrongen regeeringsinstan- ties bij te brengen de noodzaak van het vaststellen van loonende productie, kos ten in landbouw, tuinbouw en sierteelt bedrijven. dit zeer belangrijke schrijven zal voor praeadvies aan het hoofdbe stuur worden doorgezonden. Als spr. voor deze avond trad op de heer Tel met het onderwerp: „Waarom moe ten wij lid zijn van de L.T.B." In een prettige en goed volgbare documentatie wist de heer Tel niet alleen zijn gehoor te boeien maar ook goed bij te brengen de noodzaak van zich te organisecren in de L.T.B. Door het bestuur werd me- dedeeling gedaan, dat de tuinbouwcur- sus door 29 en de Boekhoudenrsus door 19 deelnemers worden bezo'cht. Tevens is er een verzoek ingediend tot oprich ting van een Lagere Tuinbouwschool te Noordwijk, verschillende instanties zijn hiervoor reeds geïnteresseerd en heb ben hun volle medewerking toegezegd. Na de huishoudelijke rondvraag Volgde sluiting. FRANK ROOSEVELT, de zoon van den beroemden president der Ver. Staten is na de demobilisatie van hei leger in New-York gaan Wonen en heeft zich daar als advocaat gevestlgJ. Maar ook in New-York is gebrek aan woning ruimte en zoo kon hij nergens een gelegenheid vinden om zijn bureau in te richten en kantoor te houden. Daarom heen zijn moeder hem in haar huis enkele kamers ter beschikking gesteld, waar hij zijn jonge practijk kan beginnen. Dit is natuurlijk voor de jonge advocaat een prachtige reclame. Zijn naam zegt al veel, maar dat hij nu zijn kantoor heeft in het huis van zijn vader, die Amerika zoo glorieus door den oor log heeft gebracht, is natuurlijk een reclame, waar geen enkele con current tegenop kan. Er is echter één „maar" aan dit kantoor verbon den. Eleanor Roosevelt heeft een telefoonnum mer, maar dit telefoon nummer staat niet in de gids en de beambten van het telefoonkantoor hebben nog altijd het strengste bevel, geldend vanaf het bewind van den president, om oude geen voorwendsel ooit aan iemand dit telefoon nummer door te geven, en zoo zit onze jonge advocaat op de meest Kunstige plek in een prachtig kantoor, zom der telefoon. Men zietook in Amerika lijdt men nog aan bureaucratie.... NIEUWVEEN Nieuwe huisnummers. Binnenkort zal er begonnen worden met het aan brengen van huisnummers aan de wo ningen en gebouwen in deze gemeente. De nieuwe nummers zullen zichtbaar aan den openbaren weg worden aange bracht. Een vaste gedragslijn zal hier voor gevolgd worden en volgens de po litieverordening is men verplicht toe te laten, dat deze nummers volgens de door liet gemeentebestuur bepaalde wij ze aan de perceelen worden bevestigd. Loop der bevolking gedurende 1945. Op 1 Januari 1945 bedroeg de bevol- Vermeerdering door geooorte 9 m.t 19 vr. Totaal 28 z. Vermeerdering door ves tiging 92 m., 99 vr. Totaal 191 z. Tota le vermeerdering 9 en 92 m., 101. 9 en 99 vr., 118. Totaal 219. Vermindering door overlijden 84 m., 57 vr. Totaal 141 z. Vermindering door vertrek 131 m. 236 vr Totaal 367 z. Totale vermindering K4 en 131 m, 215 m., 57 en 236 vr. 293 vr. Totaal 50S z. Mannen verminderd (215 101) 114 m., vrouwen verminderd (293 118) 175 vr., totaal 289 z. Bevolking op 31 December 1945 1059 m., 1037 vr. To taal 2096 z. Het groote aantal vertrokken perso nen betreft de patiënten van ..Huis ter Heide" uit Zeist, welke sinds 1911 alhier in de Johannesstichting waren ondergebracht geweest en in deze zo mer weer naar Zeist werden afgevoerd. Amusementsnieuws. Dank zij de ac tiviteit van het dagelijksch bestuur van Nieuwveensch Amusementsvereeniging, zal het publiek a.s. Vrijdagavond kun nen genieten van een veelbelovende ontspanning. In café Veenboer zal n.l. het Neder- landsch Kleinkunst-Ensemble ..Het Va riété" Henk Willemse ontreden. Hier aan werken o.a. mede Ed. Bonte, een bekende van de radio, Tini Vièta. de Hollandsche Nachtegaal en de Mahe- ny's, een interessant accordeontrio. Het feestcomité, dat zich gedurende het winterseizoen heeft gewijzigd in een amusementsvereeniging heeft nog ver schillende zeer interessante en zelfs leerzame avonden op haar programma staan. Zoo durven wij reeds te verklap pen. dat er o.m. onderhandelingen zijn aangeknoopt met de bekende natuur onderzoeker J. P. Strübos. Zulke avon den zullen een ongekende ontspanning brengen, omdat steeds naar een pro gramma gezocht zal worden, dat met het kunstkarakter overeen komt. RITNSBURG Na langdurige onzekerheid is van onze plaatsgenoot N. v. d. Eijkel het officieele bericht binnengekomen, dat hij is overleden. Bij een poging zich aan te sluiten bij de Canadeesche troepen in Braban* werd hd in Gorkum bij een razzia gear resteerd. Van hier werd hij naar Neuenganime vervoerd en bij de nadering der Ameri kanen werd hij nog meer verder Duitsc'n land in gebracht. Door uitputting stierf hij tijdens dit transport in een spoor wagon en werd langs den spoorbaan be graven. Dat troost van boven de ouders bij dit verlies moge sterken. RIJPWETERING Diefstal. Diefstal met insluiping. Poging tot inbraak. Diefstal met in braak. Zoo komen we er wel. Nu nog ontvoering en moord en we bezitten al les wat de onderwereld ons brengen kan. Wanneer zal 't zoover zijn? Van kwaad komt erger! Dus: vroeg oi laat staat ons zooiets wel te wachten. Van de daders ontbreekt elk spoor? Op ge ruchten mrtg men niet vertrouwen. Weet echter, dat nietsnutters, schijnbaar arge- looze „kijkers" en „gluurders" voor de gemeenschap een (op z'n zachtst uitge drukt) ^gevaar beteekenen. Veenhuizen is de schoen die hen past. Wie zorgt voor het transport? Dan kan rust en vrede weerkeeren in ons midden. Hoe eerder, hoe liever. STOMPWIJK Opbrengst Roode Kruis. De bruto- opbrengst van de twee avonden die liet Ned. Roode Kruis hier gaf was 678.06 waarvan alleen reeds 416.56opgehaald werd met de ver loting. Uit de aard der zaak is dit bru- to-bedrag van de verloting ook ten naaste bij de zuivere opbrengst. De af- deeling Leidschendam is dan ook zeer tevreden over deze avonden. Lustrum L.T.J. Vrijdag j.l. vierde de afdeeling Stompwijk van de L.T.J. haar le lustrum, 's Morgens woonden bijna alle leden de gezongen H. Mis bij. 's Avonds was er een feestelijke bijeen komst in de zaal van „Het Blesse Paard". De voorzitter, de heer C. v. d. Bos, gaf een overzicht van de afgeloo- pen 5 jaren, waarin veel werk is ver richt. prettig samengewerkt is niet de K.J.M.V. en met dank zag hij dan ook op deze voorbije periode neer. Hü moest echter meedeelen, dat hij wegens verandering van werkzaamheden niet langer zijn functie kan waarnemen. Bondsaalmoezenier, kapelaan Brans, sprak de aanwezigen toe en wekte op tot trouw aan de vereeniging en groote activiteit. De avond werd aangevu d met korte schetsen, door de leden ten tooneele gebracht en eenige. declamaties. Zoowel het een als het ander viel zeer in den smaak. De muziek werd ver zorgd door een klein ensemble, gevormd uit ledeu cn K.J.M.V.'ers en werd vlot gespee'd. Aangifte oorlogsschade. Zij. die tengevolge van bezettings- of oorlogs handelingen schade hebebn geleden in hun land- of tuinbouwbedrijf, en gere gistreerd zijn bij de Provinciale Vocd- selcommissaris dienen deze schade vóór 6 Febr. aan tegevcn. De aangifte moet gescliiedtm per briefkaart aan den plaa:- selijken bureauliouder onder vermelding van de aard der schade. VOORHOUT Supportersvereeniging „Foreholte". - Verleden week vergaderde bovenge noemde vereeniging in café „Boerhaave" De voorzitter, de heer C. J. Kok. heet te alle aanwezigen van harte welkom. Na deze inleiding werden de notulen der oprichtingsvergadering door den secre taris, den heer W. Floor, voorgelezen, welke onder dank werden goedgekeurd. Vervolgens werd het nieuwe regle ment voorgelezen wat na eenige kleine veranderingen werd vastgesteld. De voorz. deelde verder mede. dat deze week voor het eerst een clubblad uit gegeven werd door de R.K. Sportver. „Foreholte". in samenwerking met de supportersvereeniging. Spr. hoopt, dat dit blaadje mocht bijdragen tot samen werking tusschen de voetbalver, en on ze vereeniging. Als eerste daad van sa menwerking werd besloten om onder- Jing een kaartavond te organiseeren op 5 Febr. voor leden van de voetbal- en supportersver., welke vergr 'ering ge houden zal worden in café- „Boerhaa ve". Het inleggeld werd bepaald op 50 cent. Nadat nog eenige leden van de rondvraag gebruik hadden gemaakt dankte de voorzitter de leden voor hun orkomst en de aangename besnrekingen en sloot deze avond met den chr. groet. Muziekver. „St. Cecilia". Om technische redenen is de uitvoering een week uitgesteld en vindt nu plaats op II en 12 Febr. Het eerste gedeelte word* verzorgd door het orkest en 't tweede gedeelte door „De zes lachende Sprinters", uit Hilversum. Uitvoering H.A.R.K. Maandagavond vond de eerste van de drie uitvoerin gen plaais in 't parochiehuis ten bate van de H.A.R.K.. De voorz.. de heer Meissen, riep de aanwezigen een harte lijk welkom toe en gaf verder een uit leg over wat de H.A.R.K. eigenlijk be- teekende. Verder bracht hij dank aan „Spel en Klank" die zich belangloos voor dit mooie doel gegeven had en wenschte de aanwezigen een aangename en genotvolle avond toe. Hierna ging het doek open voor de opvoering van „Vive L'Empereur" (Leve de Keizer), vertolkt door de R.K. Gemengde Too- neelvereenigin „Spel en Klank". Hoe het mogelijk is om de toeschouwers de geheele avond te laten schateren begrij pen wij niet. maar toch heeft Napoleon Goedeel door zijn luchtkasteelen oin la tei als Napoleon Bonaparte. Keizer van Frankrijk op te treden, succes gehad en meer dan dat. Geen oogenblik is 't stil geweest in de zaal en hij heeft ons een zeer gezellige avond bezorgd. Ook de overige spelers zonder uitzondering wa ren allen in topvorm, zoodat „Spel en Klank" opnieuw op een zeer goed ge slaagde avond terug kan zien. Tijdens de pauze zorgde de Accordeon Boys voor een gezellig stukje muziek. Ook vond er nog een verloting plaats ten bate van de H.A.R.K. De prijzen waren gratis door eenige winkeliers beschik baar gesteld. Na afloop dankte de voorzitter alle medewerkenden voor deze geslaagde avond en spoorde aan propaganda te maken voor de volgende twee avonden. WASSENAAR Noodgemeenteraadsvergadering. Maandagmorgen hield de noodgemeen- teraad een openbare vergadering. Aan de orde is de benoeming van een derde wethouder. Benoemd werd mr. J. Ha zenberg. Tot lid van Maatschappelijk Hulpbetoon werd benoemd mr. J. Blom. Een voorstel tot herziening der wei den van de wethouders, secretaris en ontvanger werd aangenomen Een verzoek van het R.K. parochie bestuur van den St. Willibrordus om medewerking voor het aanschaffen van scloolmeubelen werd ingewilligd Vervolgens was aan de orde de be noeming van een gemeente-secretaris, wegeiis verleend ontslag aan mr. Ph. Lmgee-s. Benoemd werd den heer K. van Bceijen. Hierna werd vastgesteld een instruc tie voor den directeur van gemeente werken. Tot directeur van gemeentewerken weid benoemd ir. G. A P. de Kort. adi-di» van gemeentewerken te Breda. Vervolgens had Let officieele af scheid plaats van den heer Ph. Loggers als secretaris, in tegenwoordigheid van vee' ambtenaren en talrijke bekenden u4t de gemeentenaren hield de burge meester een afscheidsrede, waaiin hü Je verdiensten van den scheidenden functionaris schilderde. Hij bood een boekwerk aan. De wethouder mr. A. J. M. van Moorse! dankte den heer Log gers namens den Raad, en bood een an-artl van huize de Paauw aan. ge m 'J'ildcrd doc r de echtgenoote van den burgemeester. Verder sprak nog den heer Boender als oudste raadslid. Namens de burgerij sprak de heer F. Wachter, voorzitter van „Wasse naar Vooruit", die daarbij als dank van de burgerij een bedrag in geld overhan digde. hetwelk den heer Loggers naar eigen goeddunken kan aanwenden. De heer Loggers heeft uitvoerig alle spre kers dank gezegd en ambtenaren en in gezetenen bedankt voor de ondervonden hulp en vriendschap. Tegen de 32-jarige C. J. B.. alhier, werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de jachtwet, voor strik ken zetten. Aangehouden werd mej. B. G., al- h'er, wegens diefstal van onderkleediDg en schoenen van haar mevrouw. ZOETERMEER Vischdistributie. Het distributiekan toor maakt bekend, dat van de visch- kaart geldig is verklaard bon 03 en 07 voor 5 ons versche visch per bon en op bon 08 voor 2 gemarineerde haringen.

De Burcht | 1946 | | pagina 3