Distributienieuws .OMGEVING Met Statement in ê-eeU Nieuwe bonnen voor petroleum Zii die in het bezit zijn van caarten voor kookdoeleinden >f verlichting kunnen op de jonnen 21 t/m 24 van de kaar- ;en UA 510, 21 en 23 van Ce taarten UB 510, 66 van de taarten UC 510 gedurende de naand Februari 1946, 4 liter jetroleum koopen en op de bon- ïen 119 en 120 van de kaarten JD 510, 3 liter. Zuidvruchten. De volgende week zal nog- naals een bon voor 100 gram :uidvruchten voor alle leef tij ds- iroepen worden aangewezen. Het tweede ei. Op de komende nieuwe bon- ïeniijst komt wederom een bon roor een ei voor. Ook ditmaal litsluitend voor jeugdige per ionen tot en met 20 jaar. Pindakaas voor leeftijdsgroep 1421 jaar. Het is mogelijk, binnenkort roor jeugdige personen van 421 jaar een potje van 370 ;r. pinaakaas beschikba'ar te 'tellen. Op 10 Februari zal een roorinleveringsbon bekend ge naakt worden, welke tevens ils koopbon zal gelden. 10 Textielpunten aangewezen. Met ingang van 1 Februari i.s. worden de punten 16 t/m 15 van de textielkaart geldig rerklaard. De bonnen 1 t/m 15 'an de textielkaart blijven gel- lig. Suikerwerk op snoepbon. Op bon V. 11 der versnape- ingenkaart kan uitsluitend 100 (ram suikerwerk worden ge- iocht. Chocolade is op dezen )on niet verkrijgbaar. BINNENKORT MEER LUCIFERS. De productie van lucifers in >ns land kan nog steeds niet op rolle toeren komen, als gevolg ran het gebrek aan voldoende irbeidskrachten, terwijl ook iopulierenhout nog niet in vol- loende mate beschikbaar kan vorden gesteld. In 1946 zal de cap van populierenhout echter vorden verhoogd en vermoede- ijk zal er dan 12.000 M3. popu- ierenhout ter beschikking van ie Nederlandsche lucifersfa brieken kunnen worden gesteld. Ook zal waarschijnlijk binnen kort voor het arbeidersvraag stuk een bevredigende oplos sing worden gevonden. Daartegenover staat echter, dat de vraag naar lucifers ten behoeve van de verschillende nutsbedrijven en instellingen nog steeds toeneemt. Om een beter overzicht van de behoefte te krijgen is men er toe'over gegaan overleg te plegen met instellingen en bedrijfsorgani saties, die geacht worden een 'root aantai gebruikers te ver- iegenwoordigen ö.a. de Neder- .andsche Spoorwegen, P.T.T., de vakgroepen gas- en waterlei- 1' gsbedriiven. Horeca enz. Natuurlijk zou invoer moge lijk zijn, maar de schaarschte aan deviezen gebiedt de groot- ste beperking. KOSTBAAR KANARIEPIETJE Op een tentoonstelling van zang- en siervogels te Londen beeft men een kanarie kunnen bewonderen die voor duizend pond geprijsd staat. De norma le prijs voor een goede kanarie is momenteel honderd pond. WEERSVERWACHTING. Tot Donderdagavond. Krachtige, aan de kust tijde lijk nog stormachtige wind uit Westelijke richting. Later af nemende wind tusschen West en Zuid-West. Wisselende be wolking met nog enkele buien. Iets kouder. ZALIGVERKLARING ZUSTÉR MARIA v. h. GODDELIJK HART. De Zusters van den Goeden Herder te Zoeterwoude aan den Hoosten Rijndijk ■werden dezer dagen verrast met het bericht, dat het proces van onderzoeK voor de Zaligverklaring van Znster Ma ria van het Goddelijk HartDroste zu ■Visschering, te Portugal ingesteld, te Rome is aangekomen. Van deze Diena-, les Gods. Overste van ,.De Goede Her- der" te Porto gestorven in genr van heiligheid 8 Juni 1899. werd het graf al daar in November 1944. in tegenwoor digheid van kerkelijke en burgerlijke autoriteiten opnieuw geopend. Tot groa- je voldoening van allen trof men het lichaam van de eerbiedwaardige Moe der geheel ongeschonden aan. Zii was een ejgen nicht van Clemens Cardinaal tfou Galen, en op haar aandringen heeft voigens Goddelijke opdracht Paus Leo XIII bij den aanvang van de nieuwe eeuw 1900. de wereld aan het Goddelijk Hart toegewijd. Ook heeft Z.H. de Paus in een schrij ven aan de afgemeene Overste van de Zusters van den Goeden Herder te An gers (Frankrijk) te kennen gegeven, hoe zeer de Heiligverklaring van de Stich teres Maria Euphrasia Peüetier op 2 Mei 1940, tezamen met Gemma Galgant Hem tot troost was geweest aan den vooravond van de vreeseliike rampen onder welke de wereld en de Kerk ge bukt gingen tijdens den rampzaligen oorlog. ..De marmeren beeltenis der H. Euphrasia in de Vaticaansche Basiliek", zoo schrijft Z.H. „blijft daarvan onder onze oogen de meest treffende gedach tenis". Na den dood van Kardinaal Maglione, Protector van den Goeden Herder, heeft Z.H. de Paus Zich gewaardigd, zélf het Beschermheerschap dezer Congregatie op Zich te nemen. SPORT met als doel stimuleerend te werken voor het tot standkomen van een Zee haven. Tijdens de vergadering werden telegrammen verzonden aan H.M. de Koningin eft H.K.H. Prinses Juliana om belangstelling te wekken voor deze plaats vinden en wel in de 2 laatste weken van Augustus en de eerste week van September 1946. Hierna werd door den heer F. van Limburg, directeur van den keurings dienst, een gunstig rapport uitgebracht VOETBAL, Voor de vierde ronde van den F.A.-be ker werden de volgende returnwedstrij den gespeeld: Sheffield UnitedStoke City 32 (Sheffield uitgeschakeld). As ton VillaMilhvall. 91 (Milhvall uitge schakeld). AARLANDERVEEN Vergadering R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond vergaderde onder prae- sidinm van den heer M. Hijman. De se cretaris, de heer J. Aartman, las de no tulen, wellfe zonder aanmerking werden goedgekeurd. De voorzitter maakte be kend, dat op 15 Febr. a.s. de weled. heer Steijnmetz een lezing zal komen houden over de bedrijfsorganisatie. Bin nen korten tijd zullen er eenige mede- deelingen worden gedaan over de jeugd beweging Credo Pulchrum. Volgende punt der agenda was de be spreking voor een goede besteding van de gelden van „Hulp in Nood Hierna kwam de retraiteclub ter sprake, die maar 14 leden telde; daar men van mee ning is, dat een retraite voor alle paro chianen van zeer groote waarde is, werd 'besloten door wekelijks te spa ren die hiervoor benoodigde gelden bij elkaar te brengen. De heer H. v. d. Meer, penningmeester dezer afd. zal voortaan iederen Zondag na Vroegmis en Hoogmis zitting houden in de R.K. school, waar tevens alle inlichtingen zijn te bekomen. Door den heer A. Ho- nout werd een voorstel gedaan om de begrafenisvereeniging els onderafd. der vereeniging op .te heffen en te komen tot een algemeene begrafenisvereeniging, waarvan alle katholieken 'lid kunnen worden. Daar dit voorstel bij de verg. grooten bijval vond. werd besloten om binnenkort tot een algemeene parochieele begrafenisvereeniging te komen. ALPHEN AAN DEN RIJN Jubilarissen. De heer G. Zwaan, letterzetter bij de fa. N. Samsom N.V., alhier, herdenkt 1 Febr. a.s. deii dag, waarop hij 40 jaar geleden bij deze fir ma in dienst trad. De heer J. K. van Egmond. kan- toorlooper bij de Gemeentelijke Water- en Lichtbedrijven. alhier, zal op 1 Febr. 25 jaar in gemeentedienst zijn. Benoeming. Onze plaatsgenoot, de heer G. Klok. leeraar boekhouden en handelswetenschappen M.O. 'en leider van het Pont Instituut is als zoodanig benoemd aan het Lyceum. Concentratickampbelevenissen. Voor een groot auditorium sprak Donderdag avond in de Ncd. Herv. Kerk mej. C. ten Boom. over haar belevenissen in de concentratiekampen Scheveningen, Vugh: en Ravensbruek. Ook daar zit schot in.... Berucht Alphenaar ingerekend! Na meerdere successen van de Alphensche politie, den laatsten tijd behaald, is het, in den nacht van 21 op 2 Jan. aan twee jonge agenten gelukt, de hand te leggen op den be'ruchten v. L. en diens kameraad v. B., nadat deze op heeterdaad betrapt werden bij diefstal van een fiets. Zij namen de vlucht, doch tevergeefsch, want de agenten bleken niet mis en zij wis ten, na een wilde achtervolging beiden in te rekenen. Alph. Melkhandelaren. ïn „Cen traal" belegden de Alph. melkhandela ren een gezelügen avond, met het doel de collegialiteit te verlevendigen, ver draagzaamheid aan"" te kweken en om elkander meer te kennen en te leeren waardeeren. Het gevarieerd en uitgebreid pro gramma, dat behoudens de muziek, vol ledig door de leden zelf werd verzorgd, getuigde van een goede geest van sa menwerking. De heer D. van Leeuwen maakte zijn entrée als conferencier met ^een aardig lied, dat hij naar alle instemming heeft weten te vertolken. Ook de soli van mevr. Verweij voldeden uitstekend. Dc heer P. Vcrkleij verzorgde enkele stuk jes op de piano,'terwijl de avond* overi- eens werd afgewisseld door scïiets-es. voordrachten, tooneel e.a. soortgelijke attracties. Veel bijval oogstte de confe rencier met zijn schets: „De melkhan delaar in zijn bedrijf", waarin hij het wel en wee van deze menschen de revue liet passeeren. De tracts tie ontbrak van zelfsprekend ook niet. De band van den heer v. d. Vlies verhoogde de stemming met het muzikale gedeelte. KATWIJK AAN DEN RIJN Zeehaven. Er is een comité Zeeha- ven-Katwijk opgericht omvattende all** belanghebbende vereenlgingeu te Katwijk 1 aangelegenheid. Het comité bestaat uit 1 over den keuringsdienst 1945. Hieruit 16 leden. Voorzitter is de heer C. van bleek, dat de gezondheidstoestand van Tongeren, vice-voorzitter L. J. Lam- de cultures zeer goed was. mens. seer. B. J. Thijssen, penningm. Hierna volgde het jaarverslag van J Arnoldus. den secretaris, den heer H. J. van Voors Het bestuur der Katwijksche Nij verheidsschool kwam in vergadering bij een om de plannen vast te stellen voor den bouw van de school op „Het Witte Hek". Bonnen. Het afhalen der distributie bonnen zal hier aanvangen Maandag 4 Febr. en eindigen Vrijdag 8 Febr. - LEIDSCHENDAM Uitreiking nieuwe bonnen. Op vei toon van de tweede stamkaart of nood- stamkaart met bijbehoorende inlegvel G 508 zullen hier de nieuwe bonkaarten K 603 op de volgende data worden uit gereikt: Maandag 4 Februari van 9 tot 12.30 uur voor de bewoners van Pr. Juliana- plein, Noordheijlaan, Rietvinklaan. Vcur- j schestraatweg en van 14 tot 16.30 uur voor Pr. Beatrixlaan, Boschlaan. Kon. Emmaiaan, Pr. Hendriklaan, Rozenlaan, Smitslaan, Hertogstraat, Veursche-ach- terweg. Dinsdag 5 Februari ades .morgens St. Bonifaciusstraat, St. Josefstraat, Looiers laan, Mauvelaan, Pr. Julianaweg, Kerk straat. Molenpad, St. Raphaelstraat, Ruysdaellaan, Kon. Wilhelminalaan, Zij destraat en des middags voor Damlaan, Plaspoelkade, Plaspoelstraat, Raadhuis laan. Voorburgscheweg, St. Willibror- dusstraat. Woensdag 6 Februari des morgens voor Achterom, Damstraat, Kostverlo- renweg, Leidschekadé, Middenweg, Oost- vlietweg. Sluisplein, St. Willibrordus- plein, Wilsveen. Donderdag 7 Februari des morgens voor Park Leeuwenbergh, Polderweg, Stompwijkscheweg 1 tot en met 33, Te- dingerstraat, Veenweg, Virulylaan en des middags voor Broekweg en West- vlietweg. Er wordt speciaal op gewezen, dat zij. die zich niet aan dit schema hou den eerst de nieuwe kaarten kunnen be komen één week nadat de bonkaart ih gebruik is genomen. Zelfverzorgers. De bonkaarten voor zelfverzorgers worden uitgereikt op Woensdag 30 Januari van 9.1512 uur voor-de letters A tot en met H. en tus schen 14—16.15 uur voor J tot en met k\ op Donderdag van 9.1512 uur voor L t.m. S en van 1416.15 uur T t.in. Z. Deze uitreikingen hebben uitsluitend plaats in het kantoor Delftschekade 28. LISSE „De Narcis". De vereeniging „De Narcis" vergaderde Zaterdagmiddag in café-restaurant „De Nagtegaal" te Lisse. De voorzitter, de heer H. van Zonneveld, uit Sassenheim, opende de ze jaarvergadering en heette in het bij zonder welkom prof. E. van Slochte- ren van het laboratorium van bloembol- ler.onderzoek. Spreker gaf een over zicht van de exportmogelijkheden. Het areaal is volgeplant. Wij moeten zor gen voor goede kwaliteit en verschil lende assortimenten, omdat dit de ex- over 1945. Overgegaan werd tot de benoemin. van de controle-commissie voor de ex- D'oiLitie-rekening 1946. Hierin werden tencemd de heeren Hoogeveen, Freriks en Nieuwenhuis. Overgegaan werd tot bestuursverkie zing. In de vacature H. v. Zonneveld, voorzitter, werden candidaat gesteld de heeren A. Warnaar, Sassenheim en R. C. Segers, Lisse; in de vacature J. C. v. d. Meer, de heeren Th. R. de Vroo- men, Warmond, C. A. van Paridon, Noordwijkerhout en P. van den Nou- land, Voorhout; in de vacature B. Ber- bee, de heeren H. Schoone, Lisse. J. G. Stokman, Hillegom, J. Jonkheer, Noordwijkerhout en J. van der Lelie, Haarlemmermeer. Gekozen werden de heeren: R. C. Segers, Lisse, P. van den Nouland, uit Haarlemmermeer. De exploitatierekening 1945 werd hierna behandeld. De onivangsten be droegen 3S.668.54, terwijl de uitga ven een bedrag besomde van 33.612.77. alzoo een batig saldo van 5.025.87. De begrooting 1946 werd behandeld. Op deze begrooting werd een tekort geraamd van 4263. Dit tekort zal eventueel ge dekt worden door het voordeelig saldo van 1945. De begrooting 1946 en reke ning 1945 werd aangenomen. Alsnu kwam in bespreking het Nar- cissensnijbloemencontract. Het bestuur meerit, dat alle narcissenkweekers de zelfde rechten en verplichtingen hebben. In een uitgebreide discussie kwam dui delijk naar voren, dat er een scheiding- moet komen van zuivere bloembollen kweekers en van telers van bloembol len voor de bloemen. De heer C. A. van Paridon stelde voor een commissie hiervoor in te stel len om dit definitief af te handelen en met voorstèllen te komen. De commissie werd gevormd door de heeren C. A. van Paridon, uit Noord wijkerhout, H. van der Voet, uit War mond. A. H. Nieuwenhuis, uit Lisse. terwiil uit het bestur worden toege voegd de heeren P. van den Nouland en de voorzitter. Na een rondvraag, waarin dank werd gebracht aan den voorzitter voor zijn vele werk als zoodanig, werd deze ver gadering besloten. CeHsaneering. De directeur van liet P.T.T.-kantoor te Lisse raadt degenen, die nog in het bezit zijn van een geld- kaart aan. het daarop vermelde bedrag zoo spoedig mogelijk in ontvangst te nemen om teleurstelling te voorkomen. NIEUWKOOP. Gouden huwelijksfeest. Het echt paar W. EijsZimmerman vierde Zon dag j.l. zijn 501jarig huwelijksfeest. Om tien uur Werd in de kerk een plechtige hoogmis opgedragen. De bruidegom is 73 jaar oud en werkt nog iederen dag. evenals zijn bruid, die 76 lentes telt. Het echtpaar heeft 7 kinderen en 42 kleinkinderen. Een groote belangstel ling ondervond het gouden paar van lenue aüuriimciucn, uniudi un ut t.v- uiig uuucivuiiu iicl sruulii ptuw vun pert belangrijk zal kunnen vergrooten cn i buren, vrienden en kennissen, terwijl zij wij aan de wenschen uit het buiten- nog werden vereerd met een bezoek wij aan de wenschen uit land kunnen voldoen. Na de vaststelling der notulen wer den de ingekomen stukken en mededee- lingen behandeld. Mededeeling werd gedaan over het surplusfonds, waaruit bleek, dat 1790 ton overschot was van narcissen. De totale export bedroeg 14.000.000. De export kon het over schot niet verwerken. Een roeheffing wordt voorgesteld van 0.65 per R.R. Vervolgens werd medegedeeld, dat in 1946 rekening moet worden gehouden mejt een groot overschot van narcis sen. Het bestuur houdt rekening hier mee en stelt voor om een verplichte grooter inlevering van 3 R.R. te doen nog werden vereerd van Pastoor Vlootliuis. Pater Liberius en burgemeester va nder Weijden. Het fanfarecorps „Eensgezind" bracht een „serenade"' met.... bloemen. Men had graag, een huldigingsconcert gegeven maar het vroor te hard Auto-ongeval. Het Kamerlid v. d. Weyden raakte Woensdagavond in de Vierambachtspolder met zijn auto in een sloot, wegens de gladheid van den weg. en zakte door het nog dunne ijs. De heer v. d. Weijden kon niet uit de wa gen komen, doordat de deur was ver wrongen. maar met de hulp van een an dere automobilist, wist hij zich uit zijn hachelijke positie te bevrijden. NOOTDORP Distributienieuws. De uitreiking var bonkaarten KA tot en met KE 603 vooi de 3e periode 1946 zal plaats hebben iti gebouw Nove op Donderdag 31 Januan voor de letters A tot en met P. tus schen 9 en 12 en 13.30 en 15.30 uur en op Zaterdag 2 Februari van 9 tot 12 uur voor de letters O tot en met Z. Voor de laatkomers heeft nog een uit reiking plaats te Pijnacker op Vrijdag 15 Februari tusschen 9—12 en 14—16 uur. Balangrijke voorschriften. Om de nieu- de bonkaarten te kunnen verkrijgen die nen te worden medegebracht de nieuwe van groene zegels voorziene stamkaar ten met inlegvellen. Deze moeten lig gen op volgorde van leeftijd. Op stam kaarten niet voorzien van bedoelde groene zegel zullen geen nieuwe bon kaarten worden verstrekt. Belangheb bende moet zich dan eerst met zijn stamkaart vervoegen ter controle op de gemeente-secretarie. Indien de stam kaart accoord bevonden is moet hij zien melden op het distributiekantoor te Pünacker uitsluitend op Maandag-, Woensdag- en Vrijdagmorgen tusschen 9 en 12 uur, opdat de stamkaart van het noodiTe groene zeel voorzien kan worden. Daarna kan uitreiking van de nieuwe bonkaarten plaats hebben. NOORDWIJK Faniarecorps „Excelsior". Ons kra nig fanfarecorps staat thans aan de mijlpaal van haar 25-jarig besatan. 25 moeizame doch tevens vruchtbare ja ren heeft het korps achter den rug. waarin zij haar naam „Excelsior" steeds eer heeft aangedaan, zoo zelfs, dat het korns thans ingedeeld is in de klasse „uitmuntendheid". Dat het corps ook populair in Noordwijk is. bewijst wel het feit. dat zij- zes avonden heeft moeten concerteeren in hotel Royal'" om al haar donateurs en kunstlievende leden in de gelegenheid te stellen, dit zilveren herdenikngsfeest mede te kun nen maken. Wij weten uit ondervin ding. dat-als de Fanfare, onder de be kwame leiding van haar directeur, den heer C. de Haan. uit Leiden, ons iets biedt, zij haar predicaat ..uitmuntend heid" hierin vastlegt. elijk met het jubileerende korps, jubileeren ook haar voorz.. T. Hiep. en de penningmeester, Jac. Verkade: naast onze hartelüke ge lukwensten aan het korns en de twee mede-iï'bileerende krachtfiguren in deze vereeniging. spreken wij den wensch uit. dat „Excelsior" moge groeien en Moeien in lengte van jaren. ROELOFARENDSVEEN „Liefde voor Harmonie". Op de feestvergadering op Vrijdag 25 Jan. in café van der Geest sprak de voorzitter, de heer J. de Jong Wzn. o.a. enkele woorden van dank tot den heer J. N. Volwater, die in dc jaren vóór den oor log langen tijd de leiding van het be stuur heeft gehad en nu zijn plaats heeft afgestaan aan nog jongere krachten. Spr. verzocht den heer Volwater om zijn medewerking en steun aan het bestuur ook in de toekomst, wat deze gaarne beloofde. De heer Volwater hoopte, dat het nieuwe bestuur de belangen van het muziekgezelschap zou blijven beharti gen zooals de voorgangers dat deden, waarna de heer J. Koek als zijn over tuiging uitsprak, dat' het verjongde be stuur ten volle voor zijn taak berekend blijkt te zijn. WASSENAAR Politieregister. In nog geen veer tien dagen werden in deze gemeente niet minder dan 23 aangiften opgeno men van rijwieldiefstallen. Door de politie ewrd aangehouden een zekere N. M. N. wonende te Leiden, die enkele diefstallen bekende. Terzake diefstal van autobanden werden ingesloten P. O. en H. L. G.. wonende aliher, de heler was een zekere F. K. uit Overschie. Mevr. R. 1.. W G.. alhier, deed aan gifte van diefstal van een radiotoestel; als dader werd aangehouden W. L. K., uit Den Haag. De parlementaire redacteur van „Het Parool" schrijft Zaterdag 1.1.: „Gisteravond te omstreeks zes uur, toen de heer J. Schilthuis als laatste van de twaalf afgevaardigden aan het woord was over het hoofdstuk Landbouw, Vissclierij en Voedselvoorziening van de Regeeringsnota, merkten wij de volgende aanwezigen in de zittingszaal op: leden 2. sprekers 1. voorzitters 1, ministers 1, boden 4, griffiers 1, commies-griffiers 2, stenografen 3, journalisten 14, pu bliek 1. Omtrent het publiek kan nog worden vermeld, dat dit bestond uit een bejaard heer, die zijn hoofd op de balustra de had neergevlijd en in deze ietwat ongemakkelijke hou ding lag te slapen. Tot zijn verontschuldiging dient gezegd, dat hij niet de eerste slaper was in de hooge vergadering van dezen middag". Den voorzitter inbegrepen, waren er dus van de 100 Ka merleden „vier aanwezig. En dat bij de behandeling vari landbouwaangelegenheden! Wat meer belangstelling hee ren bij zoo'n gewichtig on derwerp! Laat ons eerlijk zijn, twaalf leden hebben het woord gevoerd en er zit in de Kamer een bcjioorlijk aan tal landbouwdeskundigen. Men vergete niet. dat die openbare vergadering niet het eenige werk van een Kamerlid is en dat zich bui ten die openbare vergaderin gen dikwijls het gewichtig ste werk afspeelt. Het voor onderzoek van wetsontwer pen in de afdcelingen b.v. dat heel dikwijls reeds over het lot van het wetsontwerp beslist, speelt zich achter de coulissen af. Menschen die voor het eerst een kijkje in een ver gadering van de Kamer nemen zijn, zoo is onze er varing, altijd onthutst. Zij hadden gedacht zooal niet honderd, dan toch acht en negentig Kamerleden netjes in de banken te zien zitten met de armen over elkaar In plaats daarvan zien zij een mijnheer die staat te praten,terwijl er niemand is die naar hem schijnt te luis teren. En de Kamerleden zit ten heelemanl niet netjes op hun plaats. Hebt u wel eens een bezoek gebracht aan een Montessori-kleuterschool? Welnu en dat is heelemaal geen critiek. noch sarcasme hetzelfde beeld biedt u een vergadering van de Tweede Kamer. Sommige Kamerleden zijn ernstig aan het schrijven of lezen. An deren loopen druk pratend af en aan. weer anderen kij ken voor zicli uit. De deur naar de koffiekamer s,taat niet stil. Politiek is een bevige be- ziglieiJ. Het is geen beschou wend vak. Alleen de Ka mervoorzitter is een beeld van onverstoorbare rust. Hij praat niet en is in zijn lei ding angstvallig neutraal. Ook ziin rust is echter slechts schijnbaar. Niet één woord ontgaat Item. Hij is de man met het groote ge duld. Uren en uren achter elkaar zit hij aan zijn stoel gebonden. En de ministers als die in de Kamer aanwezig zijn? Zij zijn altijd in de plooien en het best te vergelijken met het „nieuwe" kind, dat nog niet in de klas-gemeenschap is opgenomen. Een minister is altijd blij als de Kamer hem niet meer noodig heeft, en hij weer naar zijn Depar tement kan gaan. Want die Kamervergaderingen, zoo zeggen zij, vergen een bee- leboel van je tijd. In den Ministerraad en op de De partementen wordt veel ge zegd over de Kamer en der- zelver leden, dat niet voor de ooren der volksvertegen woordigers is bestemd. In de vergadering moet de minis ter steeds op zijn woorden passen want hij heeft daar een critisch gezelschap te genover zich. dat een ant woord wenscht op alle vra gen die ziin gesteld. Praat de Kamer lang cn veel. dan noemt men de volksvertegenwoordigers veelpraters. Zeggen ze wei nig, dan toonen zij niet ge noeg belangstelling. Meest heeft het ppbliek er maar weinig notie van hoeveel werk door een goed Kamer lid moet worden verzet. Als u in Den Haag zijt, neem dan eens een kijkje in de Tweede Kamer vanaf dc publieke tribune. Het is niet eens noodig. dat u daarbij het hoofd op de balustrade laat rusten.

De Burcht | 1946 | | pagina 3