OMGEVING bodegraven de woningnood RECHTZAKEN Esto's tweede lustrum. Dit werd herdacht op Zondag 20 Januari. Het feestcomité was al maanden in touw ge- weest. Grootsch waren de voorberei- •n dingen. Grootsch was de feestviering tot Zondag 1 uur. In de prille morgen t„ van den feestdag togen de leden naar u ue vroegmis. Een gezamenlijk offer, een n gezamenlijke H. Communie, een geza- 1- menlijke gang naar de feestzaal in net .e parochiehuis, waar de concierge, bijge- ?- staan door eenige .dames van het eer- 1 mc" een rijk ontbijt had klaargezet. Dit werd voorafgegaan door een keurig ge declameerd „Onze Vader". Het ver loop van deze morgen was lijntje 3 gezellig, ondanks de kilheid va.i de I, jai uari-morgen. Eoa kisibare bloc- y r.erinand van bovengenoemde dain.i 5 wa- een niet-verwacute verrassing. Door eigen krachten v.ciuen eea;g< éé.'i-acters opgevoeri. Kluchtig en urn m t genieten. Êen kwartiertje kou lijden om op de gevoelige plaat gezet te worden, had i men er graag voor over. Eenige speeches door diverse leden be eindigden de morgen. De feestwedstrijd Esto—Nieuwkoop die voor de middag op het programma stond, ging zooals te verwachten was piet door. 's Avonds na het Lof puilde ergens in Bodegraven een feestzaal uit als nim mer te voren. Meer dan driehonderd hijklustigen. Na de opening door den voorzitter, die in 't bijzonder een wel kom toeriep aan de H.H. Geestelijken den burgemeester en den club-arts, dr Beije, trad voor het voetlicht het gezel schap „Tonny Geels". Jammer, dat di optreden voor Esto eenigszins de dom per op de feestvreugde heeft gezet hetgeen zoowel in de zaal als bij het gezellig samenzijn goed tot uiting kwam. Van te voren was er al eenig geharrewar geweest over niet voldane afspraken, zoodat de ietwat angstige spanning van te voren, achteraf voor een gedeelte niet voorbarig was gebleken. Als we de eerste avond moeten be oordeelen in klare taal, moeten we zeg gen, dat deze voor een derde goed was te noemen, en we denken hierbij aan den imitator, den zanger en de nian niet de lachende beenen; een derde kon er mee door; een derde werd door ons niet gewaardeerd. En dit werd vooral gebracht door den leider van het gezel- 1 schap met zijn dame. Het gezelschap kon evident in twee heterogene groepen werden verdeeld. Deze overtuiging nadien nog sterker geworden. Wat de eerste avond betreft, willen we het hierbij daten. De tweede avond was stukken beter dan Zondagavond. Jammer voor het pu bliek van de eerste avond. Nu was de zanger, de heer Cas v. Dijk, no. één. Dezen artist zien we in Bodegraven gaarne terug. Ook deze gedachte is na derhand sterker geworden. Esto despereert niet en vangt met frissche moed haar elfde levensjaar aan. Opvoering van geest, opvoering van prestaties en Esto zelf wordt het uni- cum in Bodegraven. NOORDWIJKERHOUT Gouden huwelijksfeest. Maandag a.s. viert het echtpaar P. G. v. Duinvan den Berg zijn gouden huwelijksfeest. Uitreiking levensmiddelenkaarten periode (17 Febr.16 Maart). Voor het Dorp in het distributiekantoor op 28 Jan van 912 en van 24 uur letters A t.m. D; op 29 Jan. van 912 en van 24 uur letters E t.m. K; op 30 Jan. van 912 en van 24 uur letters L t.m. R; op 31 Jan. van 912 en van 24 uur letters S t.m. Z. Voor de Ziik in café de Groot op Vrij dag 1 Febr. van 9.3012 uur en van 24 uur -letters AZ. Voor de Mashoven en omgeving in café v. d. wed. L. v. d. Slot op Maan dag 4 Febr. van 9.3012 uur en van 2—4 uur. Nieuwe stamkaarten mi inleg/ellen medebrengen. Zeep voor vullen arbeil. Voor de daarvoor in aanmerking komende cate- gorieën kunnen de bonnen voor zeep voor vuilen arbeid op Dinsdag 29 Jan. op het Distributiekantoor worden afge haald. Stamkaarten medebrengen. In- vulformulier, wat op de voorafgaande week kan worden afgehaald, moet mede gebracht worden. Uitreiking levensmiddelenkaarten aan zelfverzorgers. Zelfverzorgers kunnen hun bonkaarten afhalen op Maandag 11 en Dinsdag 12 Febr. van 912 uur en van 24 uur. Voor de Zilk wordt deze uitreiking gehouden in café de Gorot op Vrijdag 15 Febr. van 9.30—12 uur. Dus niet. zooals gebrunkelijk, ook des na middags. In verliand met Te Londen is de eerste na-oor- logsche tentoonsteling van de Pe- kineesenclub gehouden, totaal 170 exemplaren ter waarde van pnd. 30.000. Pekineesjes zijn zeer ge vraagd tegenwoordig, vooral in verband met den woningnood en de geprefabriceerde huizen. De. vraag overtreft verre het aan bod. zoodat het niet te verwon deren valt dat prijzen tot zelfs pnd. 2.000 voor een exemplaar ge vraagd worden. Het is nog steeds mogelijk een jonge hond van an der ras te koopen voor tien tot dertig pond maar voor dien prijs is geen Pekineesje te krijgen. LISSE 25 laar bij de Spoorwegen. Den Jen Februari hoopt de adjunct-commies der N.S.. de heer C. Lieverse, den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dienst der Nederl. Spoorwegen trad. Op Febr. 1921 trad de jubilaris te Hoofd dorp als los-arbeider in dienst en overgeplaatst te zijn naar Medemblik kwam hij op 1 Maart 1925 weer naar Hoofddorp om op 16 Mei 1926 aangesteld te worden als arbeider-telegrafist. Op 10 Maart 1929 werd de jubilaris te Liss- aangesteld als assistent van den sta tionsdienst en op 1 Jan 1944 tot ad junct-commies bevorderd. De hulpvaar digheid van den jubilaris is als het ware spreekwoordelijk geworden en zoowel bij collega's als publiek is hij zeer ge zien. Op dezen heuglijken dag zal het den jubilaris dan ook zeer zeker niet aan belangstelling ontbreken. TER AAR N.B.B. afd. Ter Aar en Omstreken. Competitie-uitslagen. Ie klasse: Cres cendo 1De Kroon 1 26; Vriend.kr. 1 —Onder Ons 1 8—0; D.G.L. 1—T.O.G. 1 62; Monopole 1Monopoie 2 62. 2e klasse: Monopole 4De Kroon 26; Crescendo 2Monopole 3 71; De Gouwe 1S.N.A. 1 44; Onder Ons 2Vriend.kr. 2 44, (onder pro test v. Vriend.kr.). 3e klasse: T.O.G. 2De Gouwe 44; Crescendo 5T.O.G. 3 08; De Kroon 3Crescendo 4 62; S.N.A. 2 Crescendo 3 44. 4e klasse: Monopole 5De Gouwe 3, afgelast: Crescendo 7Vriend.kr. 4 26; T.O.G. 4—T.O.G. 5 8—0. Programma voor de week van 27 Jan. t.m. 2 Februari 1946. 29 Januari. Ie klasse: Vriend.kr. 1 Monopole 1De Kroon 1Crescendo 1 Monopole 2D.G.L. 1; T.O.G. 1On der Ons 1. 29 Januari. 2e klasse: Monopole 3 De Gouwe 1; De Kroon 2Monopole 1; Vriend.kr. 2S.N.A. 1; Crescendo 2 S.N.A. 1; Crescendo 2Onder Ons 2 29 Januari. 3e klasse: T.O.G. 3—Cres cendo 4. 31 Januari: De Kroon 3D.G.L. 2; T.O.G. 2S.N.A. 2; Crescendo 5Cres cendo 3. De Gouwe 2 heeft rust. 31 Januari: 4e klasse: Crescendo 6 Monopole 5; De Gouwe 3Vriend.kr. 3; T.O.G. 4—Vriend.kr. 4. 1 Februari: T.O.G. 5Crescendo 7. Mededeelingen. De Gouwe heeft als reserve opgegeven F. v. d. Linden gem. 1.25. S.N.A. heeft als nieuwe re- ser'e K. v. Wetten gem. 1.60. T.O.G. heeft enkele teams gewijzigd en komt nu als volgt uit: T.O.G. 1: 1. G. Bocxe2. C. v. d. Zwaan; 3. J. Sassen ;4. C. Akerboom. T.O.G. 2: 1. W. Markwat; 2. J. Mes man; 3. M. v. d. Zwaan; 4. C. v. d. Zwaan. T.O.G.' 5: 1. J. Otto; 2. Turk; 3. J. P. Versluis; 4. Jac. Fransen. Als reserven heeft T.O.G. nog opge geven J. Bocxe gem. 1.70 en Jasper v. d. Zwaan gem. 1.76. De heeren penningmeesters worden er aan herinnerd, dat zij hun abonne mentsgelden voqj het mededeelingenblad weer moeten betalen bij den wedstrijd leider. WARMOND R.K. Volksbond. Vrijdag j.l. hield bovengenoemde afdeeling haar verplich te jaarvergadering. In een kort ope ningswoord heette de voorzitter, ed heer J. Hoogeboom, alle leden welkom, in t bijzonder den spreker van dien avond, den hoogeerw. zeergel. heer prof. Groe nendijk. De voorzitter sprak zijn vreug de uit, dat in het afgeloopen jaar het ledenaantal gegroeid was tot zelfs even boven het oude ledental. Vervolgens las den secretaris, den heer heer F. de Winter, de notulen voor. welke wer den goedgekeurd. Op een ingez. schrij ven betreffende een zwemgelegenheid hier ter plaatse gaf den heer H. Weyers een toelichting en zeide, dat er van gemeentewege aandacht aan be steed wordt. Daarna was het woord aan prof. Groenendijk. Spr. hield een te- schouwing over het hedendaagsche com munisme. Het was een rede die bij alle leden zeer in den smaak viel, wat het applaus aan het einde wel bewees. Ver volgens gaf de penningmeester, de heer C. van Kempen, zijn verslag over het afgeloopen jaar. Begonnen met 92 ct. was er thans 35.51 in kas. Ook het St. Nicolaascomité had nog 281 in kas, hetgeen een mooi begin is voor het volgende feest. De voorzitter dankte penningmeester en secretaris voor hun goede diensten. De voorzitter deelde mede, dat voor de a.s. feestuitvoeringen medewerking zal worden verleend door de R.K. Ton- ncelvereeniging „Vondel" uit Leiden. Voor de actie Herwonnen Levenskracht werden gekozen: W. Groen in 't Woud, W. v. Egmond en G. v. Kruisen. ZOETERWOUDE Sportvereeniging „St. Jan". Voor Zondag 27 Januari zijn er geen wedstrij den Vastgesteld, in verband met de vorstperiode. Vele leden schijnen het nut van een goede indoortraining nog niet voldoende in te zien. Wil men in het komende seizoen als athleet of voet baller een behoorlijke prestatie leveren, met snelheid en uithoudingsvermogen, kom dan op de wekelijksche indoortrai- ningsavond. Elke Vrijdag onder bekwame leid.'ng. Vcor de junioren om 7 uur. De senioren om 8 uur. De contributiekaarten zijn bij de hei- ren contributie-inners aanwezig. Elk lid dient zoo'n kaart aan te schaffen (kosten 10 cent) en deze wekelijks voor de be taalde contributie te laten afteekenen Tevens gelieve zij de kaarten zorg vuldig en schoon te bewaren. De maan geeft antwoord Onderzoekers van het Ameri- kaansche militaire verbindings- corps hebben ,,radar"-contact met 1 de maan gemaakt. Dit werd gis- teravond door liet Dep. van Oor- 1 log aangekondigd en door deze instelling „een experiment, dat waardevolle toepassingen voor f vredes- en oorlogstijd beloofde" genoemd. Het eerste contact werd op 10 (Januari gemaakt en is nadien her haaldelijk met succes herhaald. (..Met een speciaal ontworpen v toestel werden golven van ultra- (hoogfrequentie energie met de v snelheid van het licht in de ruim- (te „geschoten". De echo's werden ongeveer twee en een halve se- (conde later „waargenomen", al- dus het Dep. van Oorlog. RIJPWETERING In memoriam. In de avonduren van Vrijdag 18 Januari overleed onze plaats genoot G. M. Beelen. Plichsbetrachting was de richtsnoer van zijn leven. Zijn rustige en heldere geest stelde belang in al wat godsdienstig, cultureel of maat schappelijk vooruitgang brengen kon, Weinig waren zijn woorden, maar zijn raad was goed en kwam uit een liefde vol hart. Van hem kan getuigd worden, dat hij weldoende rond ging en dat daar bij het spreekwoord van de linker- en rechterhand gold. Die hem gekend heb ben zullen zijn nagedachtenis zegenen. Smartelijk was zijn ziekbed en lang. Hij ruste nu in vrede met God. STOMPWIJK Door de tooneelclub „De Gezellen" uit Leidschendam wer dop Dinsdag 22 Januari een tooneeluitvoering gegeven in de zaal van „Het Blesse Paard". De avond was op touw gezet door de af- uit Leidschendam werd op Dinsdag 22 landsche Roode Kruis en ook de op brengst kwam ten goede aan deze instel ling. In zijn openingswoord werd door den secretaris van het Roode Kruis dui delijk belicht wat het Roode Kruis tot doei heeft en wat het presteert. Zoo kreeg men te hooren, dat van de 51.000 aanvragen om inlichtingen er 37500 met succes afgehandeld waren, hoe de bloed transfusiedieflst gedaan heeft en nog doet, en hoe de Oost-Indische "lamer nu werkt aan de repatrieering van vader landers uit Indië en aan heropbouw van Indië zelf. De opvoering van het stuk „Het Ver loren Land" van Jac. van Wijk, viel bij het publiek in goede aarde. Wel was het merkbaar, dat er iets te veel op den souffleur gespeeld werd, doch dit alleszins te vergoelijken gezien de korte spanne tijds van bijna vier we ken, die beschikbaar waren voor het in- studeeren van het stuk. Wat het spe len zelf betreft, dit werd op een en kele uitzondering na met vaardigheid en duidelijke voordracht gedaan. De klucut „Baas Jansen in de brand van Rome werd daarna met evenveel succes ge speeld. In de pauze vond de verloting plaats van twee taarten en een doos specu laas, geschenken van winkeliers uit Leidschendam. Een der aanwezigen was zoo fortuinlijk beide taarten te winnen en bood één ervan opnieuw aan ter ver loting. De totale opbrengst van de ver loting alleen was reeds bijna 320. ALPHEN AAN DEN RIJN Oud-gemeentesecretaris K. Salverda jaar. Onze oud-gemeente-secreta ris, de heer K. Salverda vierde dezer dagen zijn 70sten verjaardag. Kunsttentoonstelling. Met het doel om kunstenaar en kunstminnend publiek nader tot elkaar te brengen organiseert de Kunstgemeenschap „Rijnkring" in de toonzaal van de firma Couvee een ex positie van schilderijen, aquarellen, li tho's, houtskoolteelceningen. beeldhouw werken, handgedraaid aardewerk, ge bakken klei, vervaardigd en bijeenge bracht door een ruim 40-tal werkende leden. Hier zijn bijeengebracht mees terstukken van kunstenaars uit de dor pen, steden langs en om den Ouden Rijn en ze zijn voor liefhebbers een lust voor het oog. De heer van Elk opende deze exposi tie en wees er op, dat het land langs en om den Ouden Rijn, reeds voor de oude Romeinen zoo belangrijk, sindsdien niet alleen op het gebied van arbeid en verkeer, doch ook op het terrein der kunst en in het bijzonder de beeldende kunst interessant gebleven is. Immers in dit aloude Rijnland, in dit hart van Holland is de schilderkunst in grooten bloei geweest; in Leiden, Warmond en Zoeterwoude leefden en werkten Hol land's grootste schilders en in de mu sea te Leiden en Utrecht getuigen hun werken vaak van hun liefde voor liet wisselende Hollandschce landschap. Ook de pottenbakkerskunst kon zich langs den Ouden Rijn ontwikkelen, terwijl de pottenbakkersoven voorts van dienst kon zijn voor den beeldhouwer ter verhar ding van zijn broze schepping. In den loop der tijden is de kunst blijven voortleven in al haar schakeeringen. Daarvan getuigt deze tentoonstelling, waar vooral veel werk van jonge kun stenaars is bijeengebracht. Mogen deze waardeering en belangstelling onder vinden in hun dikwijls en door zeer ve len niet begrepen scheppingen. De ten toonstelling is een kijkje overwaard. De spoorlijn AlphenLeiden in April gereed? -Naar wij vernemen koes tert men van bevoegde zijde de ver wachting, dat de spoorbrug nabij Zoe- 39.000 MIDDENSTANDERS ONDER HET MES. In 47 plaatsen in Nederland zal op 26, 27 en 28 Maart a.s. het schriftelijk gedeelte van 't 12e middenstands-examen Al- gemeene Handelskennis wor den afgenomen. Blijkens een voorloopige telling wenschen 39.000 candidaten zich aan dit examen te onderwerpen. Hoe wel de leiding der examens vertrouwd is met een groot aantal deelnemers (ongeveer 20.000 per examen), wordt zij thans wel voor een zeer om vangrijke en zware taak gesteld. terwoude, welke de hoofdoorzaak vormt voor het thans nog uitblijven van een rechtstreeksche treinverbinding Rijn streekLeiden, omstreeks April a.s. in gereedheid zal komen. Dan zal er van de zijde der Nederlandsche Spoorwegen onmiddellijk worden overgegaan tot liet inleggen van treinen op dit baanvak. Gezien de voortvarendheid waarmede deze instanties aan den materieelen op bouw van Nederland werken, behoeven wij er dan ook geen oogenblik aan te twijfelen of elk moment van den dag zóó zal worden besteed, dat deze verbin ding in den snelst mogelijken tijd tot stand komt. Dit is niet alléén een plaat selijk belang, maar in niet mindere ma te een streekbelang. De geruchten als zou de spoorlijn Al phenBoskoopGouda worden opgehe ven moeten als onwaar worden verwe zen'naar het rijk der ongegronde en on juiste fantasieën. R.K. Sportvereeniging „Wilskracht". Ook de jaarlijksche mooie uitvoerings- avonden van de R.K. Sportvereeniging „Wilskracht" behoorden tot datgene wat wij tijdens de bezetting moesten missen. Maar dat was gelukkig tijde lijk. want „Wilskracht" werkte en leefde ook tijdens de bezetting onder de bekwame leiding van den heer P Zuidam ondergrondsch voort en treedt thans weer vrij en frisch naar voren. Op Dinsdag 5 en Donderdag 7 Febr. geeft zij haar traditioneele avonden voor do nateurs, begunstigers en belangstellen den, in het Nutsgebouw, met een pro- ramma, zooals dat haar waardig is Mogen talrijk velen hun waardeerenJe belangstelling opnieuw gaan toonen voor de goede sport, die de geest sterkt en de spieren staalt. Voor nadere bijzon derheden verwijzen wij gaarne naar de advertentie. Zilveren politiejubileum. Op 1 T-ebr. j s. herdenkt de heer H. de Groot, toofdagent, den dag waarop hij 25 ja ren gelden in politiedienst trad. De jubilaris heeft het overgroot deel dezer jaren in deze gemeente als zoodanig ge fungeerd. NIEUWVEEN Goederen van de H.A.R.K. Het plaatselijk H.A.R.K.-comitè deelt inede, dat aanvragen om kleeding, dekking of schoeisel kunnen worden aangevraagd bij de leden van het comité, de dames mevr. Kater, mevr. Schoorl. mevr. Speelman en mevr. van Scherpenzeel. Alleen de dringendste benoodigdheden kunnen worden aangevraagd. In de aan vraag duidelijk te vermelden voor wie de goederen bestemd zijn, met vermel ding van hun leeftijd. Tevens opgeven de grootte van bet gezin. Nederland helpt Indië. De nationale collectie ten bate van de actie Neder land helpt Indië, heeft in deze gemeen de prachtige som opgebracht van 2624.75. Een prachtig resultaat. Een bijzonder woord van dank past zeker hier aan de heeren collectanten en me de werkers, die zich voor deze actie hadden ingezet. NIEUWKOOP. Zilveren jubileum. Op 16 Januari .l.herdachtdeheer R. J. F. Hilhorst den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad als kantoorhouder bij de P.T.T. Deze functie heeft hij 7 jaren te Eemnes en 18 jaren in Nieuwkoop vervuld. De feestdag werd ingezet met een H. Mis in de parochiekerk tot intentie van den jubilaris. Aan belangstelling ont brak het niet, want uit de wijde om trek stroomden de gelukwenschen binnen. Op de receptie waren o.m. aanwezig: pastoor Vloothuis. pater Pouw. uit Al phen aan den Rijn, directeur Huisman, evene.ens uit Alphen aan den Rijn en inspecteur van Leeuwen, uit Den Haag. Dat de heer Hilhorst en zijn gezin be mind zijn in Nieuwkoop, blijkt wel uit de zeer groote belangstelling, betoond door de burgerij. Zondag was het weder een feestdag. De leden van den R.K. Bond van P.T.T.- personeel uit Nieuwkoop en omstreken „St. Petrus" kwamen hun gelukwen schen aanbieden onder leiding van hun geestel adviseur, kapelaan v. Reisen. terwijl pater Liberius en de burgemees ter van Nieuwkoop persoonlijk een be zoek brachten. Deze dagen zijn voor den jubilaris en zijn gezin, onvergetelijk geweest. HAZERSWOUDE Uitslagen onderlinge competitie Ha- zerswoudsche Schaakeclub. S. v. d. Mo len—M. Kroon 1—0: M. Kroon—P. van Veen 01; I. v. d. ToornN. Cok Or—1 1. P. Cnk-M. dc Haan l-€KO. Rtiys— W. v. Of wegen 10; L. v. Gorkum G. v. Klaveren 0—1; P. v. Veen—M. Kroon 0—1. Vanaf Maanda- 28 Januari zal op bon 08 van de vischkaart 2 gemarineer de haringen verkrijgbaar zijrt bij de ven ters. voor het dorn bij C. Verkerk en voor óp Piindijk bij van Amsterdam en van Builenc. HAAGSCHE RECHTBANK. De uitkijk. M. H. uit Leidschendam fungeerde als uitkijk, toen in een keet in zijn woon plaats werd ingebroken. Nu betoogde verdachte bij de rechtbank, eigenlijk maar ten halve te hebben gedwaald, want bij de keet gekomen was hij weer terug gegaan. Dat klopte evenwel niet met zijn eerste verklaringen, en de me dedeelingen van de getuigen, zoodat de Ofiicier wel degelijk de hulp van ver dachte bij den inbraak meende te kun nen aannemen. Dat verdachte voor- zijn medewerking reeds door de Duitschers zou zijn gestraft, wilde er evenmin in. en daarom luidde de eisch thans acht maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. Zaken. J. H. de K. te Leidschendam was in de zaken geweest: het liep verkeerd uit omdat het verkeerde zaken waren. Want de K. verhandelde een waterpas, die van diefstal afkomstig was, en ver dachte zou daarvan op de hoogte zijn geweest. Er was een gunstig rapport over verdachte, waarom de Ofiicier we gens opzettelijke heling vier maanden gevangenisstraf vorderde. Uitspraken over 14 dagen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Inbraak gepleegd. J. M. te Leiden hanteerde een breek ijzer, om een pakhuis aan de Janvossen- steeg te Leiden open te breken. Uit dat pakhuis waren toen o.m. drie fietsen ge roofd. Die werden later terug gebracht, maar toen was de diefstal al ontdekt, zooals de Ofiicier vaststelde. Hij vor derde tegen verdachte zes maanden ge vangenisstraf. De Politierecliter veroor deelde tot vijf maanden gevangenis straf. SPORT VOETBAL. FRANKRIJK—NEDERLAND. De Fransche Voetbalbond heeft een oificieele uitnoodiging gezonden aan den N.Y.B. dit seizoen nog een landenwed- strijd te Parijs te spelen. Naar wij vernemen heeft de Neder landsche Voetbalbond deze invitatie in beginsel aanvaard, en als datum voor gesteld Zondag 9 Juni (1ste Pinkster dag). De Fransche bond zal zich dezer dagen beraden of men dezen datum kan aanvaarden. NEDERLANDSCHE ELFTALCLUB OEFENT WEER. Met ingang van Woensdag 23 Jan. is de centraie training voor leden van de Ned. Elftalclub weer begonnen. Een 26- tal spelers is aangewezen om de oefe ningen te volgen. De namen dezer uitverkorenen zijn: Doel: Kraak (Stormvogels), v. Raal- te (BI. Wit) en Saris (B.V.V.). Achter; Wilders (BI. Wit), de Jong (A D.O.). v. d. Linden en Potharst (Ajax). Midden: de Vroet (Feycnoord). van Buitenen (H.D.V.S.). v. d. Hoeven (D. W.S.), Pellikaan (Longa), Schijvenaar (Edo). v. Veen (Ajax) en Kuppen. Vóór: v .d. Engel (D.H.CJ, Holle man (V.U.C.). Draeger (Ajax), Wilkes (Xerxes), Ehlen (Sitt. Boys), Lenstra (Heerenveen), Roozen (Haarlem). Smit (Haarlem), v. d. Gijp (Emma). Rijvers (N.A.C.). Bouwmeester (N.A.C.), van Beek (B.V.V.). v. Kilsdonk (Feyen- oord) en K. Ooms (D.W.V.). Het is de bedoeling, uit deze groep twee teams samen te stellen, die el kaar op een dag in de week voor een oefenwedstrijd zullen ontmoeten. R.K.S.V. ..DOCOS", AFD. ATHLETIEK. De jaarlijksche indoorwedstrijden van DOCOS zijn Woensdagavond j.l. weer begonnen. Er heerschte een prettige sfeer in de zaal, terwijl het nummer vèrspringen zonder aanloop een span nende strijd opleverde. Bij de senio ren won D. v. d. Steen met een sprong van 2.41 M., met als tweede H. Bros ser (2.3914 M.). A. Pleij wist bij de jun A te winnen, met 2.36 Mf, terwijl H. Veldhoven tweede werd met 2.26)4 M. Ook bij de jun. B ging het er span nend aa'n toe, waarbij F. Verplanckc won met l.S4V£ M., gevolgd door F. Kluivers met 1.82*/, M. Wegens gebrek aan plaatsruimte kun nen we geen verdere resultaten geven. De volgende wedstrijd wordt gehou den op 13 Febr. a.s. en wel het num mer Kogelstooten. IN EEN ANDER VEL Zooals onze lezers weten, wer den de eerste proeven met de atoombommen genomen in Nieuw- Mexico. Het blijkt nu ook in deze stre ken. dat de gevolgen soms eerst op langen termijn zichtbaar wor den en naar buiten treden. Een heel eigenaardige uitwer king heeft de barstende atoom bom van Nieuw-Mexico gehad op koeien en runderen, die op 50 k.m. afstand van de explosie plaats graasden. Op 16 Juli had d: proef met de atoombom plaats en sinds De cember komen er van alle vee houders en farmers berichten bin nen. dat dc koeien van kleur ver wisselen. De bruine koeien wor den langzaamaan vuilwit, en de zwarte worden glanzend wit. De dierenartsen vermoeden, éat ze langzaamaan alle grauwgrijs zul len worden, en vragen zich af of de atoomenergie direct or> de huid van de beesten heeft inge werkt. óf dat ze van de schrik „verbleekt" zijn.

De Burcht | 1946 | | pagina 3