Koning Faustin is dood SPORT BILJARTEN. NEDERLAND WINT VAN BELGIë. De biljartwedstrijden tusschen Neder land en België zijn Zondag geëindigd en hebben een verrassende Nederlandsclie overwinning opgeleverd, n.l. 2622. De totaal-standen zijn: Cadre 45*2 Uitslag gew. pnt. brt. h.s. gen. v. d. Pol 3 1529 33 17 40.23 v. Vliet 3 1372 35 168 39 20 Gabriels 1 1081 31 247 31.65 v. d Woestijne 1 917 42 114 21.«3 Nederland 12 pnt., België 4 punten. Driebanden. V.ngerhoedt 4 200 278 7 0.719 Sengers 2 191 302 8 0.bó2 Verbeek 1 162 276 4 0.537 Fauconnier 1 169 300 5 0.563 Nederland 6 pnt., België 10 punten. Cadre 71*2 Sweering 2 1138 98 107 11.Ö2 Baudart 2 1116 104 79 10.73 v. Belle 2 993 94 86 10.o6 De Leeuw 2 952 100 90 9.52 Nederland 8 pnt., België 8 pnt. ZWEMMEN. NEDERLANDSCEE ZWEMMERS NAAR PARIJS. De Racing Club de France te Parijs heeft de Nederlandsclie zwemmers mevr. Kostervan Feggelen (Amsterdam) en Hoving (Rotterdam) uitgenoodigd deel te nemen aan wedstrijden, welke op 24 Februari a.s. te Parijs worden gehou den. Mevr. Koster zal uitkomen op de 100 meter rugslag en Hoving op de 100 meter borstcrawl. DAMMEN. PLANNEN VOOR DE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN IN 1946 IN NEDERLAND. Naar het A.N.P. verneemt heeft de Neaerlandsche Dambond plannen om in 1946 in Nederland de wereldkampioen schappen te organiseeren. Hiertoe is contact gezocht met Frankrijk. België, Zwitserland. Canada. Rusland en andere vertegenwoordigende landen. Van Bel gië is reeds toezegging voor deze kam pioenschappen ontvangen. De bedoeling is dat aan het tournooi minstens tien spelers deelnemen. Als voorloopig tijd stip voor het tournooi is September 1946 vastgesteld. In Nederland zullen in verband hier mede nog eenige wedstrijden worJen georganiseerd. In Augustus a.?. zal het persoonlijk damkampioenschap van Ne derland worden gehouden en in Februari en Maart a.s. zal een tweekamp worden georganiseerd tusschen Piet Roozenburg, kampioen van 1943 en den huidigen kampioen. Keiler. Voorts wordt ook de oud-wereldkam pioen Springer als een der deelnemers aan het wereldkampioenschap be schouwd. DE TWEEKAMP KELLER—PIET ROOZENBURG. De tweekamp tusschen den huidigen damkampioen van Nederland, Keiler en den oud-kampioen Piet Roozenburg. bestaande uit tien partijen, zal tusschen 23 Februari en 10 Maart a.s. worden ge speeld. KON. NED KORFBALBOND. Uitslagen van Zondag 13 Jan. 1946. Ie Klasse: D.K.C.—Ons Eibernest af- gek.: Deetos—H.K.V. afgek.; Gymn.— Het Zuiden 5—3: Achilles—H.S.V. 5—1. 2e klasse A: A.L.O.Ready 23; Ons Eibernest 11Gynm. II 50; Achilles 11 die Haghe 0—4. KON. NED. HOCKEYBOND. Uitslagen van Zondag 13 Jan. 1946. Heeren: le klasse: TogoIl.D.M. 1—1: Leiden—HO.C. 2—1; H.H.J.C.— Victoria 41; B.M.M.C.D. Stud. 32. De machine in de zak. Dat had G. v. E., uit Leiden, te den ker moeten geven, dat de schrijfma chine, die hij kocht uit een zak werd gehaald. In die zak zat ook nog een oude fietsband, hetgeen een rare com- b.r.atie was. Om die redenen veronder stelde de Officier, dat verdachte wel had kunnen begrijpen, dat de machine, die hij kocht, van diefstal afkomstig was, en wegens heling vorderde hij vier maanden gevangenisstraf. De rechter veroordeelde conform dien eisch. Rechtszaken HAAGSCHE RECHTBANK. Rijwlelvordering. J van O., te Alphen aan den Rijn, had wederkeerige vordering gedaan, maar in beide gevallen kan het juister diefstal worden genoemd. De eerster, die vorderden waren de moffen. Wan neer die een fiets van v. O. „vorder den", ging laatstgenoemde op gelijke wijze „vorderen d.w.z. hij gapte een fiets. Het verschil tusschen beide vor deraars is. dat v. O. er voor gestraft wordt, want de Officier vorderde thans een jaar gevangenisstraf tegen ver dachte die in Benthuizen, Leimuiden en Rijnsaterwoude zijn practijken had uit geoefend. - Veranderde tijden. Daar wnde de Officier rekening mee houden, dat de tijden zijn veranderd. En dit geeft de mogelijkheid, dat VV. S. te Alphen aan den Rijn cp een beter pad zal geraken dan waarop hij zich be vend, toen hii een rijwieldiefstal pleeg de. Vanwege de mogelijkheid tot reclas- seering en het blanco strafblad, luidde de eisch vier maanden gevangenisstraf. Uitspraken over 14 dagen. C L, S., uit Alphen aan den Rijn. die eveneens wegens rijwieldiefstal terecht moest staan, wilde een'- verdediger, om wel^e reden de rechtbank de zaak uit stelde. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Ruil je eigen spullen. Dat zei de Officier tegen A. P. V., die uit een perceel aan de Badhuis straat te Boskoop de goederen had ge haald om die te ruilen voor levens middelen. Voor die rui" - had hij een inbraak daar moeten plegen, waar V. voor terecht stond. De boeren wilden niets verkoopen, en alleen maar ruilen. Zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk luidde de eisch. Het vonnis werd vier maanden waar van twee voorwaardelijk met een proef tijd vau twee jaar. OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. Afscheid kapelaan C. J. M. Vermeulen. Onder zeei groote belangstelling van Katholiek Jong-Alphen en van zeer vele andere parochianen nam Kapelaan V. J. M. Vermeulen de ziel van üe j katholieke jeugd wegens zijn benoe- ming tot leeraar aan het Seminarie, af-j scheid van de Sint-Bonifacius-parochie. Na een korte inleiding van den heer J R. Allart. voorzitier van de K. A..j sprak allereerst de Hoogeerw. Heer De-1 ken L. Nieuwenhuizen, die de Alplien- sche parochie, waaruit de laatste ja-, ren meerdere geestelijken tot professor en leeraar werden benoemd, kenscheiste als de bakermat van leeraren. Spreker belichtte de vruchtbare aroeidsperiode van kapelaan Vermeulen te Alpiien, waar hij ontzaglijk veel heeit gedaan voor het zieleheil van de Alphensche jeugd en met veel toewijding en ener gie heeit gewerkt aan vele andere pa- rochiebelangen. Het spijt den Deken, dat hij nu reeds heengaat. De promotie, die u. aldus spr., ten deel is gevallen is wel het beste be- wijs. dat uw gaven ook door den Bis schop zijn opgemerkt. U gaat thans hoo- ger op in het plan van de vorming der toekomstige priesters. Weest gelukkig in uw verheven taak en moge u in uw nieuwen werkkring een gelukkig pries terleven wachten. Vervolgens spraken de colega's ka pelaan Chr. Vriezekoop en kapelaan J. VV. Poel. mede namens pater Winning- licff. woorden tot felicitatie en ten af scheid. waarbij kapelaan Poel vooral de humoristische noot wist te gebrui ken. Hierna spraken nog de heer Jac. de Groot, namens de K. J. B., de heer S. Kroft voor de K.A.lkern. afd. jonge mannen. de heer P. Verkleij, verte genwoordigde de Maria-Congregatie. afd. jongemannen en jongens, de heer G. Bahlmann. sprak als hoofd der Mulo- school enkele treffende afscheidswoor den waarin deze de bijzondere kwali teiten van den scheidenden kapelaan als leerkracht belichtte; de heer Adr. Breu- kel. voorz. van de R.K. Voetbalvereem- ging „Alphensche Boys", de heer G Vreeswijk sprak als voorzitter van de R.K. Sportvereeniging „Wilskracht", de heer A. D. van Vliet nam afscheid na mens de R.K. Bibliotheek, waarvan kape laan Vermeulen censor was en de heer G Rozenstraten vertolkte de gevoe lens van de Hockey-club. Ii: het middelpunt van de lange rij var. sprekers traden voor het voetlicht de verkenners en de welpen; zij voer den jells uit. spelletjes, rondom het kampvuur, iivhun keurige uniformen en er werd gespeecht door den Hopman, den heer C. Ponsioen en door den dis trictscommissaris, den heer W. Scheer der. Bijna alle sprekers lieten hun woor den vergezeld gaan van stoffelijke blij ken van dankbaarheid. Voor dit alles dankte kapelaan Ver meulen op de hem eigen hartelijke wü- ze. en wees er op. dat hetgeen door hem hier tot stand is gebracht te dan ker is in de eerste plaats aan den goe den God. die hem de gezondheid en de gaven gaf. in de tweede plaats aan den Deken die hem daarin leiding, vorming en medewerking gaf en in de derde plaats aan de groote medewerking, die hij mocht ondervinden. In de overtuiging dat de gron'dslagen, in het algemeen voor de jeugdzorg door hem met heel vee pleiz'er gelegd, door zijn mede werkers zullen worden benut en alles in goede handen berust, verlaat snr. zijn parochiewerk met een gerust hart en werschte. vooral de Verkenners en de Welpen een goed spoor en zonnig pad toe. "Het gemengde zangkoor, o.l.v. den heer Chr. A. v. d. Mark zorgde voor mooie muzikale opluistering. TER AAR. Mededeelingen N.B.B. afd. ter Aar «Sc Omstreken. Het blijkt meerdere ma len aat er wedstrijden worden aigelas. om een kleine reden of soms een reden. wel.ee niet kan gelden. De C.C. heeit in haar vergadering van 4 Januari 1946 besloten tegen zul ke gevallen te moeten optreden. ij raden alle clubs aan er voor te zorgen, dat de C.C.., geen maatregelen hoeit te nemen, dit is veel beter. De C.C. heeft voorts besloten om de nieuwe biljartver. „Het Rechtkuis", wel ke is gevestigd in café de Boer te Kijn- zaterwoude, als lid van ons ressort toe te laten. Het adres van den secretaris is: J. Vork, Heerenweg 27, Rijnzater- woude. Competitieuitslagen Ned. Biljartbond afd. Ter Aar £c Omstreken. le klas se: Crescendo 1I.Ionopole 2 62: Mo- nopole 1Vriend.kr. 1 62; De Kroon 1T.O.G. 1 (uitgesteld)Onder Ons I—D.G.L. 1 6—2. 2e klasse: Crescendo 2—De Kroon 2 62; Monopole 3Vriend.kr. 2 44; Onder Ons 2—De Gouwe 1 2—6; S.N.A. 1Monopole 4. afgelast. 3e klasse: De Gouwe 2Crescendo 5 62 (onder protst Cresc.); D.G.L. 2 De Kroon 3 2—6; S.N.A. 2—T.O.G. 2 80; Crescendo 4T.O.G. 3 26. Inhaalwedstrijd 3e klasse: T.O.G. 3 T.O.G. 2 44. 4e klasse: Crescendo 6Crescendo 7 8—0; T.O.G. 5Vr.kr. 4 6-2; T.O.G. 4 —De Gouwe 3 62; Vriend.kr. Cres cendo 6 44. KATWIJK. Naar wij vernemen is de automati seering van de telefoon, die aanvanke lijk op 20 Jan. zou plaats hebben, uit gesteld tot begin Februari. Gemeenteraad. Donderdagmiddag te 3 uur komt de Raad dezer gemeeente op verzoek van enkele leden van den Raad bijeen. Voetbal. Quick Boys 6 speelde te gen Katwijk 4 met uitslag 22. Q.B. 4 tegen Katwijk 2 had tot uitslag 3—3 en jun. Q.B. 2 tegen Rijnsburgsche Boys jun. gaf voor de jun. van Q.B. een uit slag van 91. „Nova" gaf „Vrij en Onverveerd". Dr Borloffs sprak een woord om het doel uiteen te zetten. De opbrengst, 145.—. was voor de landelijke kas. Hen collecte ten gunste der plaatselijke kas gaf een opbrengst van 84. Het speelveld van Q. Boys zal ge deeltelijk in het bouwplan worden op genomen. Daardoor zal het bijveld 011 geveer 1 Mei niet meer bespeelbaar zijn. Het hoofdveld zal voorloopig nog blijven. St. Franciscus. De R.K. Ver. tot steun bij opname in een ziekenhuis St. Franciscus heeft opgehouden te bestaan De leden kunnen, door een onderling accoord met de vereeniging „De Ver pleging" zonder wachttijd in „De Ver pleging" worden opgenomen. De finan- cieele bezittingen gaan daardoor aan „De Verpleging" over. Wegens vertrek naar Schiedam heeft de directeur der genieentebédrij-' ven, ir. J. J. Adriaanse, afscheid geno men van het personeel. De burgemees ter. mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, sprak den scheidenden directeur op zeer waardeerende wijze toe voor het ge voerde beleid in de moeilijke oorlogs jaren. Hoewel de volle werkkracht door de tijdsomstandigheden niet ont plooid kon worden is er toch nog veel verbeterd. In verband met den weder opbouw van Katwijk hadden we hem nog graag enkele jaren gehouden. Na mens het personeel sprak de heer C. Boot woorden van dank en bood als aandenken een wandbord van Delftsch aardewerk aan. Vervolgens sprak de heer D. C. O. Boekhoven, gemeentesecretaris, namens de hoofdambtenaren onder aanbieding van een boekwerk. De heer B. J. Thijssen roemde de goe de samenwerking bij het instellen en in stand houden van de Centrale Keuken, terwijl de heer A. van Duijn dankte voor de medewerking aan het jubileum fonds, waarvan de heer Adriaanse eere voorzitter was. Nadat ook de wethou der der bedrijven, de heer C. A. VeJt- kamp, nog had gesproken, betuigde de heer Adriaanse in welgekozen woorden dank voor dit afscheid. Door de nolitie is aangehouden de 10-jarige W. B. van de Sandtlaan, die bi; J. K. in de Rijnstraat de lade ge licht had. Het geld was uitgegeven aan sigaretten. Een tiental jaren voor den oorlog was deze ko ning algemeen bekend. Zijn levensroman is als volgt: „Koning Faustin" was de zoon van een Pool- sche mijnwerker in Pen- sylvanië. Zoonlief had geen zin in dat vak en ging bij de marine. «Hij nam in 1915 deel aan een expeditie naar Haiti om daar een einde te maken aan een heidensclie cul tus. die diep in de on toegankelijke bergen van het eiland, nog mensclien- offers opdroeg. De marinier, die, nog geen koning zijnde, E Wirktis heette, had zich bij deze expeditie bui tengewoon dapper gedra gen. en toen 6 jaar later wederom een expeditie werd uitgezonden. nu naar het kleine eilandje La Gonave (Antillen- groep) was Wirkus weer van de partij. Na afloop bleef Wirkus op het eiland als anu- tenaar en toen wie vertelt het wonder van een eerste liefde wer den hij en de koningin van La Gonave, Ti Me- nienne, verliefd op el kaar en trouwden. Wirkus werd toen liet koningschap aangeboden over de 12000 onderdanen en in een nachtelijke ceremonie werd hij plech tig gekroond. Met toestemming van zijn onderdanen nam hii den naam aan van Faustin II. Vroeger was er in het midden der 19de eeuw een koning Faustin geweest, die echter op een mooie morgen spoorloos ver dwenen bleek. Dc onderdanen op La Gonave waren vast overtuigd, dat deze ko ning thans in een nieuwe gedaante terugkeerde. Hij regeerde gelukkig en werd „De Witte Ko ning van La Gonave genoemd. Na afloop van den be paalden tijd om koning tc zijn trad 1 ij af en ver wisselde zijn konings troon met zijii ambte naarslessenaar, maar hield als voornaam Faustin. In 1931 verliet hij den dienst, schreef zijn memoires en werJ beursmakelaar in Wall- street tc New York. Bij het uitbreken van den oorlog nam hij weer dienst bij de marine. De zer dagen is hij gestor ven cn zijn weduwe Ti Meinennc en zijn zoon leven nu weer op La Gonave als koningin-we duwe en kroonprins. KATWIJK A^N ZEE. Onze plaatsgenoot, de lieer H. van Schie, behaalde met een inzending van negen sierduiven op de plulniveeientoon- I stelling te Lisse vier 1ste pr., twee 2e pr., één 3e pr. en elf eere-prijzen. Voor zeker een felicitatie waard. Dezer dagen werd bij de 40-ju rige w.nkelierster T. R. in de Louwe straat door am";:enaren van den C.C.D. en de politie een inval gedaan, 'i wee wagens goederen werden in beslag gc nomen, o.a. bedorven levensmiddelen, een partij linnengoed, lucifers, klompen, 200 pakjes shag, vloeipapier, schilde rijen. De „juffrouw" is voorgeleid voor den Officier van Justitie te Den Haag. VOORHOUT. R.K. Staatspartij. Vorige week hield de R.K. Staatspartij, afd. Voor hout. haar eerste propaganda-vergaae- ring in het parochiehuis. De voorz.. de beer Allard riep allen een hartelijx welkom toe en zeide, dat er dit jaar veel opgebouwd moet worJen in fi- figuurlijken en letterlijken zin, waarbij hij de medewerking van alle leden in riep om de organisatie zoo groot moge lijk te maken. Hij kon met vreugde de buitenge wone samenwerking constateeren onder de Katholieken, en spoorde aan geen straatpolitiek te voeren, doch alles Ken baar te maken op de vergaderingen. Een speciaal woord richtte hij tot de jon geren om izch zooveel mogelijk «e trachten te ontwikkelen in de politie* en zich hierin goed te oriünteeren. Daar na sprak den heer J. W. v. d. Akker. Hij gaf in breede trekken eenige richtlij nen hoe een katholiek zijn standpunt moet bepalen tegenover de politiek nu er een nieuwe grondslag gelegd moe. worden voor een nieuwe periode in de geschiednis. Spr. betreurde liet, dat al it Hollanders nog niet bewust waren van de groote plaats, welke zij nu reeds weer innemen b.v. op gebied van het vlieg- wezen, zeevaart, binnenvaart, het droog leggen van onderwater gezet land, zoo als Walcheren en de Wieringermeer. Verder gaf hij een uitleg over de demo cratie die hij nu al in gevaar zag door het optreden van communisten voor de radio. Ook at 't leger nog niet be trouwbaar was, 't feit dat er meer ge wapende burgers zijn dan politie. Hij sprak zijn waardeering uit voor het te genwoordig ministerie, dat deze men- sclien de moed hebben gehad om ons vclk weer te doen opleven, waarbij hij echter opmerkte, dat we niet alles be hoeven goed te keuren wat ze doen. Hii bracht hulde aan het Ned. Episcopaat om hun principieel standpunt, welke plichts betrachting ook gewaardeerd is door der H. Stoel door de benoeming van on zen aartsbisschop tot Kardinaal. Spr. schetste hoe tijdens de bezetting het R.K. Werkliedenverbond tot verboden organisatie werd uitgeroepen. Spr. gaf te kennen, dat ook wij in staatkundig opzicht onze plicht hebben te vervui len en besloot dezen avond met de le den aan te sporen om mede te werken aan den onbouw van ons vaderland. Na dat nog eenige vragen aan den spreker gesteld waren sloot de voorzitter on der dank deze eerste propaganda-vei- ga^ering met den chr. groet. De eerste les over de staatkundige vorming zal gehouden worden op Zon dag 20 Jan. na de Hoogmis in het paro chiehuis. WASSENAAR. PluimveetentoonstelHng. De 15e clubtentoonstclling ter gelegenheid var het 20-jarig bestaan van de pluimvec- vereeniging Wassenaar, gehouden Vrij dag, Zaterdag en Zondag 11. 12 en 13 Jan., is een groot succes geworden. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter der ver., den heer E. Rijpstra werden de zes oprichters gehuldigd voor hun nog steeds gewaardeerde me dewerking. De secr.-penningm. van den Ned. Kc- nijnenfokkersbond, de beer Th. Piepen- brink, feliciteert de vereeniging met het jubileum en bood 8 eereprijzen aan, waarna de burgemeester, dr. Baron S. van Wijnbergen, met een geestig speechje de tentoonstelling opende. De uitslagen van deze tentoonstelling zijn als volgt: Konijnen: beste konijn, belg. haas, R. Berends, Wassenaar. Mooiste Vlaamsche reus, A. Pest, Wassenaar. Mooiste Fransche langoor. J. H. Elk, Wassenaar Bij de Chinchilla's, die over het geheel van een zeer goede kwaliteit waren, v erd na spannende strijd H. Jongeneel winnaar. Witte Weeners. H. Jongeneel. Wassenaar. Angora. J. Westbroek, Was senaar. Tan-konijnen. A. Terhaar. Voor schoten. Polen, H. Klip, Den Haag. Groote Hoenders: tentoonstellingkhssc Beste haan, beste soort, goudspel. Hol- landsche heen, J. Rol, Voorschoten. Peste hen, welsummers, H. Drabbe, Den Haag. Beste trio patrijsleghorns, P. v. d. Steur. Wassenaar. Beste Trio be- drijfsklasse. Ex cequers, A. L. Visser Wassenaar. Ex seoiters hennen, wife leghorn. H. Pont. Wassenaar, Ex seqtters hanen R.I.R., P. v d. Steur, Wassemar. Dwcrghocnders, patrijs, Javakriel. Bes te haan. 1. Rol. Wassenaar. Beste hen. R I.R. kriel, VV. Pennings, Wassenaar. Trio zwart Javakriel, A. L. Visser Jr.. Wassenaar. Postduiven: Oude doffer, A. Terhaar Wassenaar. Oude duf. M. de Vries. Wassenaar. Jonge doffer, M. de Vries. Wassenaar. longe duif, J. Brcderode, Wassenaar. Late jonge. 1. Brederode, Wassenaar. Beste sierduif, E. dc Ridder. Den Haag. Beste watervogel, een zeer fraaie Toulouse gans. E. Rietstra, Was senaar. LISSE. Pluimvectentoonstclling. Verleden week werd de 22ste groote nationa't Pluimvee-, Konijnen-, Duiven- en VVa tervogels ten toonstelling, georganiseerd door de Pluimvee- en Konijnensportver eeniging „Lisse en Omstreken", ge opend, "In de veilingzaal van liet H.B.G.- gebouw werden de genoodigden verwel- k' md door den heer W. F. Daudey. In zijn openingswoord maakte spr. gew g van het groo:e aamal inzendingen n.i 1940 dieren en zeide, dat daardoor de tentoonstelling wcJercm in net veiling gebouw gehouden moest worJen. De besciierm.ieer der Pluimvee- cn ICoi.ijnenspori\ereeniging Lisse en O, - streken, de heer J. C. de Haan, spra* de openingsrede uit. Hij deelde mede, dut de burgemces.er door ambtbezigne- t'en verhinderd was deze tentoonstelling te openen. L)e sympathie van den bur gemeester met de tentoonstelling is groot en hij zal de expositie nog bezoeken. De wederopbouw van ons land voltrekt zich allerwegen en dit is ook te mer ken in de organisatie van deze tentoon stelling en het fokken van pluimvee. Ondanks de slechte voederpositie en de hachelijke omstandigheden is men er in geslaagd om het pluimvee in stand- te houden en thans weer ten toon te stellen. Spreker vertrouwde, dat de in- zerders tevreden uit den strijd zullen zijr» gekomen, waarna hii de tentoonstel ling voor geopend verklaarde. De neer J. W A. Lefeber, loco-bur- gerreester, prees het taai volhouden v£n de pluimveefokkers, waaruit de kracht van het Nederlandsche volk bleek, gedurende de bezettingstijd. Door deze volharding was het mogelijk, deze tentoonstelling te houden. Daarna werd de tentoonstelling be zichtigd. In een der veilingloodsen wa ren de dieren opgesteld in 5 a 6 rijen met ruime wandelgangen er tusschen. Prachtige exemplaren hoenders, dwerg hoenders, konijnen, duiven, eenden enz. in verschillende kleuren, rassen, grootte, enz waren te bewonderen. De jury, bestaande uit de heeren G. S Th. van Gink. G. Lorius, L. H. Ha maker. A. v. d. IJssel, N. Verkade. A. van Maanen. G. O. de Vroomen en J. H. Hoefakker, kende de navolgende hoo- Wisselbeker hoogst aantal punten M. ge prijzen toe: J Winters, uit de Kwakel; wisselbe ker hoogst aantal punten hoenders M. J. Winters, uit de Kwakel; wisselbeker hoogst aantal punten konijnen, L. A. Warmerdam, uit Hillegom, wisselbeker hoogst aantal p-nten Weenerkonijnen R. W Doeksen. te Lisse, wisselbeker hoogst aantal punten tankonijnen J. Jense, te Delft; fraaiste collectie Hol- landsche hoenders W. E. Neuteboom te Leiden, konijnen beste no. groote ras sen haaskl. Vlaamsche Reuzen, ram, jong. T. Hogeohout, te IJmniden. beste no. middenrasvoni"nen, wit Weener voedster, oud. P. Driesnrong. Beverwijk; beste 110. kleine rassen Madagascar Hollander, ram. jong. Joh. Broekhuizen, te Leiden: beste no. dwergrassen ko- rï'nen, griiskleiirinre dwerg, ram, oud. J. H Vermeulen, Bcnnebroek: beste An gora. voedster, »ong, J. Moon. Sant poort: beste Rex bl. ram, jong, J. Scholte. Mnarlem: beste sierduif Hage naar, doffer, oud. H. van Schie, Knt- xvi'k aan 7ee; beste oostduif hhuwkras. dnff?r, oud, A. de Wit. te Lisse. De tentoonstellingscommissie met' aan het hoofd de secretaris-penningmeester. A. de Wit. komt een woord van eer toe voor de organisatie, die af Is tot in de finesse OP KORTE GOLF Te Dachau zal volgens Radio Muenchen nog deze maand een nieuw proces tegen de leiders van de concen tratiekampen van Dachau en Schlossen- fcurg beginnen. Aan Michel Detroyat, eertijds een beroemd Fransch vlieger en persoonüik piloot van maarschalk Petain. zijn giste ren de burgerrechten voor het leven ont nomen, in verband met het feit, dat h.j in den bezettingstijd Fransche piloten voor de „Luftwaffe" heeft geronseld. Volgens mededeeling van het hoofd kwartier van de derde divisie der Ca- nadeesche bezettingstroepen in Duitscn- land is het doodvonnis over Gen.-Maj. Kurt Meyer, voormalig SS-comman- cant, veranderd in eeti vonnis tot le venslange gevangenisstraf tc ondergaan in Canada. De Britsche admiraliteit heeft he vel gegeven de uitvoering van het bouwprogramma der oorlogsvloot te vertragen in het belang van een snel lere uitvoering van dat der koopvaardij vloot. De Dir.-Gen. van de UNRRA. Lehman, heeft medegedeeld, dat de Poolsche regeeritig 100.000 ton steen kool en 25.000 ton cement ter beschik king van de UNRRA heeft gesteld, be stemd voor de bevrijde landen, die hieraan gebrek hebben. Elf kilometer ten Noorden. van Bordeaux is een Fransch postvliegtuig, dat in den mist tegen een kerktoren botste, te pletter gevallen. Piloot, mar conist en mecanicien kwamen om het leven. Dc Sowjetregeering heeft aan de Britsche en Amerfknansche ambassades in Moskou medegedeeld, dat de aanwe zigheid van Britsche en Amerikaanschc corresnon 'mten door haar „thans in opportuun" wordt geacht. Volgens de Dailv Mail" worden de laatste dagen de namen van Winston Churchill en van den Amerikaanschcii republikein Harold Stassen genoemd als eventueele candidaten voor de benoe ming tot secretaris-generaal van de cr- ganis'tic der Vereenigde Volkeren. In Spanje zijn valschc bankbiljetten van 1000 pesetas in omloop gebracht, welke uit Italië afkomstig blüken te zijn. Heinrich Coering neef van Her mann Goering, is in Tsjecho-Slowakije gearresteerd. De Paus heeft 500 Itallaansche kin deren, die uit Italië naar Libië zullen terugkeeren, in audiëntie ontvangen.

De Burcht | 1946 | | pagina 3