r Een öaldaat geeft zich over J VLIEGVELD TE ROTTERDAM? Naar aanleiding van de me- ded-eeling van Min. van Schaik. v op een persconferentie gedaan dat Rotterdam een vliegveld W1. kreeg, vernemen wij uit gezag- hebbende bron, dat in dit sta dium van de onderhandelingen, nog geen bijzonderheden kun nen worden gepubliceerd om trent de plaats, waar dit vlieg veld zal komen. Naar 't schijnt is er een zekere neiging om het vliegveld niet meer beneden, maar boven de Nieuwe Maas aan te leggen. izori .ara; .van ijsto ïft lOOf mi elijl toet oeri ;n r t-Wf Lksg d ei ov lam it b i i .e ii alti it. VOOi oor ingi smi kt at retei kot 47 akk hee oste de it 0 jx reke Vi mo me te liscl ndij op lege ;ezn va Toe Ve zo v0( i b a ai udii is g n m kers ie do is b ven it li lam i aa llioe 2erd STADSNIEUWS BEGRAFENIS MR. DR. J. A. v. d. STOK. De groote belangstelling, welke gis termiddag op de begraafplaats „Rliijn- bof" getoond werd bij de teraardebe stelling van het stoffelijk overschot van den heer inr. dr. J. A. van der Stok. waarnemend secretaris der gemeente Leiden, bewijst wel welk een bijzondere plaats de thans overledene in het ge meentelijk apparaat heeft ingenomen. Aanwezig waren o.m. de loco-burge meester, weth. M. G. Verwey, bene vens de wethouders Steph. Menken en J. A. van Schaik, de thans wend. se cretaris mr. N. .1. Rowaan, alle hoofden en tal van ambtenaren van alle takken van gemeentedienst, welke in eenige re latie stonden met mr. v. d. Stok en verder tal van vrienden en bekenden. Nadat het stoffelijk overschot boven de geopende groeve was geplaatst sprak de loco- burgemeester, weth. M. G. Verwey namens het gemeentebestuur hartelijke woorden van dank uit voor alles wat mr. v. d. Stok in de afge- loopen jaren voor de gemeente is ge weest. Spr. schetste hem als een amb tenaar, die uitblonk door plichtsbetrach ting en die in zijn verschillende func ties een man van groote waarde is ge bleken. Spr. dacht daarbij in het bij zonder aan de velerlei secretariaten, welke hij in de vetrschillende commis sies van gemeentebedrijven waarnam en ten slotte zijn functie als loco-secreta ris Als ambtenaar was hij een voor beeld van ondergeschiktheid en een trouw medewerker voor allen, die met hem te maken hadden. Ook als mensch was mr. v. d. Stok een voorbeeld voor allen. Hij kende geen vijanden en had geen vijanden. Voor al die gaven, waar van hij anderen heeft doen genieten, zegde spr. hartelijk dank. waarna hij hem een welverdiende rust toewenschte. Dr. C. Hins sprak als vriend en na mens de reserve landmacht, als hoe danig ook mr. v. d. Stok het vader land in de jaren 19141918 en 1939 1940 diende. Wat hij als reserve-majoor deed, deed hij voor de volle honderd pro cent. Zoo staat zijn beeld voor alle re serve-officieren. Tweemaal'heeft mr. v. d. Stok met eere de uniform gedragen, maar ook daarna in zijn langdurige ziekte heeft hij eigenschappen aan den dag gelegd, die den officier kenmer-* ken. Van hem kan gezegd worden: „Den Vaderland getrouwe, was ik tot in (jen dood". Nadat de heer A. Wijnnobel als oud- ste der ambtenaren in dienstjaren den /arii overledene had geschetst als een door en door eerlijk mensch. die in de her- innering van alle ambtenaren zal blij ven voortleven, sprak de oud-directeur van Gemeentewerken. ir. A. M. de reed Blaauw, die den overledene roemde om ik zijn voortreffelijke plichtsbetrachting en onkreukbare eerlijkheid. Als vriend her innerde spr. er aan, dat het contact met mr. v. d. Stok dateert van voor 45 jaar. toen hij als gymnasiumleerling met zijn broet onderdak vond in spr.'s ouderlijke woning te Gouda. Daar ont stond een hechte vriendschap. di« in 1920 na eenige onderbreking weer werd opgevat, toen bij spr.'s benoeming te Leiden, hij den heer v. d. Stok als amb tenaar qp het stadhuis vond. Spr. uitte ten slotte den wensch, dat de aanwe zigheid van zoovelen op dezen dooden- akker voor zijn vrouw en bloedver wanten het bewijs moge zijn, hoezeer hii bii allen bemind was. De beer dr. G. A. van der Stok. uit Apeldoorn, een broer van den overle dene, dankte, nadat bloemen in het graf waren gestrooid, voor de betoonde be langstelling. nui 2 nkoi va e« vei in.se en d doe de a 1 n-L< d naa eind i va telen no tisch voo rehee wei il n u MEISJES TN HUISHOUDING. Op Zondag 23 December houdt- de zeereerw. pater P. Arntz O.S.C., een Voorbereidingsdag voor Kerstmis, en wel bij de Eerw. Zusters Carmelitessen, Oude Vest 45 Deze dag begint met een H. Mis te 9 uur en eindigt met een Lof te 4 liur. Zij. die zich nog niet opgaven, kun nen dit alsnog t.m. Vrijdagavond doen bii mej. R. van Kampen, Oude Sin- gel 84. Voor boterhammen bij ontbijt en kof fiemaaltijd moet zelf gezorgd worden. FEESTAVOND BUURTVEREENIGING rundmkstraat. Gisteravond organiseerde de Buurt vereniging ..Rijndijkstraat" -een feest avond in de Stadsgehoorzaal. Hoewel de tooneelstukjes erg dilletan- tiscb aandeden waarvoor de voorzit ter in zijn openingswoord reeds cle mentie inriep, omdat alle spelers zon der uitzondering voor het eerst op de Planken stonden bleken ze bij het pu bliek nogal in den smaak te vallen, het geen zich in een hartelijk applaus uitte. De ..Melody Hawaiian" speelde op niet •nverdienstleijke wijze eenige populaire nummertjes. Enkele zangnummertjes met •oivere stem voorgedragen- vooden ook tin dankbaar gehoor. R.K. WERKLIEDENVERBOND. Afd. Leiden. Een kleine taak voor een groote zaak! Het Kanunnik van Schaikfonds, bet priesterstudieionds van de Katholieke Arbeidersbeweging heeft zijn werk zaamheden weer hervat. Het fonds is zooals de geheele beweging tijdens de bezetting leeggeroofd en gestolen. De Thermometer-actie, welke voor den oorlog met zulke goede resutlaten was ingezet, wordt weer voortgezet. Lei den wil in deze actie niet achter blij ven! Het plaats^Mik comité, dat deze mooie actie ter hand zal nemen, is de zer dagen herzien en thans samenge steld als volgt: algemeen leicier P. B. Beenker, Hugo de Vriesstraat 64, waar tevens het secretariaat is gevestigd; ver dere comitéleden zijn: J. Bavelaar, Oosterstraat 24; S. J. Bizot, Da Costa- straat 96; D. Goosen. Kanaalstraat 24; P ten Haak. Oude Singel 94a; J. J. Klein, Heerensingel 8: P. Speel, Da Costastraat 73: C. Streefland, De Ge- nestetstraat 49 en L. J. Streefland, Driftstraat 2la. De propagandisten ko men u bezoeken om na te gaan of uw thermometer nog in orde is. de inhoud op te halen en te vragen of u door wilt gaan met in de thermometer te spa ren. Tevens zal een beroep op uw of fervaardigheid worden gedaan om een bedrag van 1.04. gelijk aan één spaar- jaar. den u bezoekenden propagandist ter hand te stéllen. Een kleine taak voor een groote zaak! s VOOR HET KIND. De grootste zonde, die het Nationaal Socialisme op zijn geweten heeft is, dat het het kind vermoordde. Onze kinde ren zijn in deze afgeloopen oorlogsjaren de dupe geworden van den oorlog, van de bezetting, van den honger en de al- gemeene verwording en zelfs nu nog lijden duizenden kinderen in kampen, omdat hun ouders een verkeerd inzicht haddén en daardoor fout handelden. Sinds 1941, toen de Duitschers de kin derpostzegels vergeefs annexeerde voor Winterhulp, is er geen verkoop meer geweest. Maar in dezen eersten winter van de be vrijding zijn ze er weer. U kunt ze koo- pen in het tentje op het Postkantoor. U kunt er ook een groote verscheiden heid mooie prentbriefkarten krijgen. Nu omstreeks Kerstmis, het feest van het Kerstkind, moet iedereen minstens één brief of kaart verzenden, beplakt met een kinderzegel. Tallooze kinderen zullen tl dankbaar zijn! EEN. AVOND VAN SCHOONHEID. Zooals bekend, wordt vanavond (Woensdag) in den foyer van de Stads gehoorzaal een cultureele avond gege ven door rector Sanders (Wassenaar) en mej. Kloes (Haarlem). Voor deze^ mooien avond, die op een hoog artis tiek peil staat, voordracht, muziek en zang. zijn tusschen 7.30 en 8 uur nog kaarten verkrijgbaar aan de zaal (50 cent). Tweehonderd Amerikaan sche soldaten op de Phi- lippijnen hebben in een gezamelijk schrijven aan een seminarie om opname gevraagd, daar zij priester willen worden. Een van hen motiveerde zijn voornemen aldus: „God is goed voor mij geweest: Hij gaf mij liefde volle ouders, daarom wil ik thans mijzelf aan Hem geven. Hij gaf mij een hart om lief te hebben, daarom wil ik Héém liefhebben met geheel mijn hart. Hij gaf mij ooren om te hoo- ren, daarom wil ik luiste ren naar Zijn stem. Hij gaf* mij verstand om te on derscheiden: ik wil thans luisteren naar wat Hij mij leert. Hij gaf mij voeten om te gaan: ik wil Zijn voetstap pen volgen. Hij gaf mij een tong om te spreken, ik wil de we reld vertellen hoe goed Hij is. Hij gaf mij handen om te schrijven, te werken en te spelen. Hiermede wil ik thans het Lichaam en Bloed van Zijn Goddelijken Zoon offeren. Ik ben Hem veel ver schuldigd, want Hij maakte mij erfgenaam van Zijn Koninkrijk in den hemel". nederlandsche roomsch-kath. middenstandsbond. Het was gisteren in „De Vergulden Turk" een levendige ledenvergadering van de plaatselijke afdeeling van de N.R.K.m. Niet zoozeer vanwege de vele leden (er waren er 44 van de ongeveer 250) als wel vanwege de aanwezige vernieu wing wenschende "elementen (waarvoor de norm heusch niet altijd de leeftijd behoeft te zijn), die hun kans benut hebben een gewijzigd bestuur te ver krijgen. Candidatenlijsten waren ingezonden zoodat. na een uitgebreide -discussie over een vorstel van de zijde der vernieuwers om de bestuursverkiezing uit te stellen, alsnog aan de aanwezigen gevraagd werd candidaten te stellen. Het resultaat der stemming was dat van de 13 candidaten tot bestuurslid werden gekozen de heeren: Bergers, v. Hartevelt, Pierrot, v. d. Holst Jr.. Jan sen, Schinck. Doove en v .d. Drift. Zeer terecht werd hierna aan den af tredenden penningmeester, den heer Per- quin, en aan het aftredenden bestuurs lid. voormalig Hanze-adviseur bij de K.J.M.V., den heer Slegtenhorst, har telijk dank gebracht voor hun bewezen diensten. De contributie voor 1945 .werd op 5 gesteld. De rondvraag levernde" niets op. Moge de levendigheid van deze ver gadering een voorteeken zijn van de zoo dringend noodzakelijke verhoogde activiteit van de Leidsche Katholieke Middenstand. distributiedienst leiden. Afdeeling Textiel. In verband met de veranderde werk wijze van de afdeeling textiel moet in den vervolge bij het indienen van tex- tielformulieren en het afhalen van tex tielvergunningen en/of punten behalve de stamkaart ook steeds het inlegvel worden medegebracht. Het publiek wordt verzocht hiervan goede nota te nemen om stagnatie in de werkwijze te voorkomen. FEESTAVOND „HFRWONNEN LEVENSKRACHT". In het Francisciisclubhuis heeft r.Her- wonnen Levenskracht" een feestavond gegeven voor collectanten en collectri- ces. Na een hartelijk welkomstwoord van den voorzitter bracht het Leidsche Trio 'er direct de stemming in, die nog ver hoogd werd door de appelbollen en de Swing Brother, die een welverdiend succes boekten. De zeer geslaafde en gezellige avond werd gesloten door den voorzitter, den heer Haverkorn, die een beroep deed op alle aanwezigen om de volgende maal even spontaan aan de oproep van ..Her wonnen Levenskracht" gevolg te ge- vetk „ORANJE-HOTEL" KOMT IN LEIDEN. BUREAU B.H.A. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het Bureau v. d. Bisschoppelijke Hulp Actie Vrijdag den geheelen dag is ge sloten. Op zijn succesvol tournée door het land, zal het „Zuid Nederlandsche Too- r.eel", onder directie van Pierre Balle- dux. op 23 en 24 December a.s. ook in Leiden in de Schouwburg een voor stelling geven van „Oranje-Hotel", een dramatisch gedenkschrift in vier bedrij ven, van een schrijver'die onbekend wenscht te blijven en zich daarom ver schuilt achter zijn gevangenisnummer 1057. In dit stuk. dat In de bekende S.S.- gevangenis te Scheveningen speelt, tre den op: Nico de Jong, Pierre Balledux, Frans Kokshoorn, Jan Post, Jan Kore- vaar, Niek Engelschman, Bernhard Droog, Rolf Botter, Han-.Surink. Blijkens de critieken die „Oranje-Ho tel" kreeg bij de première in Den Haag, waarbij het o.a. beter werd ge noemd dan „De Naamloozen van 1942" staat Leiden avonden, van goed tooneel te wachten. Wij wijzen er nog even op, dat Pierre Balledux en zijn gezelschap destijds de Cultuurkamer hebben afgewezen en met dit stuk voor het eerst sinds 1942 weer optreden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertenties en aanplakbiljetten. ANIKA. Deze jonge danseres is in middels van kind, jong meisje geworden. Wat voor haar me debrengt, dat de verwachtin gen, die men aan haar kunst stelt, sterker gespannen wor den. Wat ons bij haar vorig optreden al opviel is haar techniek en énorme spierbe- heersching. Zij is zóó getraind, dat haar nagenoeg niets mis lukt. en mocht zij soms een oogenblik misschien, falen, herstelt zij zich onmiddellijk. Dit is heel knap. Zij had een goed programma saamgesteld gedeeltelijk choreografie van haar zelf tendeele van haar leeraar. Iril Gadescov. Als heel geslaagd noemen wij voor de pauze „Roodkapje" naar muziek van Coenen, waarin zij heel aardige expres sie legde, en Harikiri naar Scott, waarin éduea.ie van op treden zich paarde aan een daadwerkelijk pogen tot meer geestelijke spanning en uit drukking, dan wij tot zoover dezen avond bij haar hadden aanschouwd. De andere dan sen, die zij heeft ontworpen zijn wat veel 't zelfde van type en beweging, zoodat afwisseling en schakeering moeten toene men. Dansvaardigheid heeft zij, (getuige de „IJswqls") en deze zal op den basis van een goede scholing door voortdu rende studie, toename in jaren en ervaring rijpen. Dat zij reeds in staat is voornaam den dans te veredelen bewees zij in de prachtig ontworpen cho reographic „Sphinx". De dans- siuete was heel geslaagd. De statige „Pavane" (1600), het sierlijk menuet (1700) de druk bewogen Degas (1800), de ver ouderde wals (1900 en de acro batische Tapdance 1937) van Immink) bezorgden ruim schoots applaus. Een succesvol dansje was „de Italiaansche Straatjongen" en met 't en thousiaste publiek^ waardeeren wij haar laatste" dans „Onze Nederlandsche Vlag" een aar dig samenvoegen van dans en vendelzwaaien, gesucundeerd door Vaderlandsche liederen, een fraaie stand ten slotte on der de plechtige tonen van het Wilhelmus" een frissche kleurcombinatie van rood, wit blauw en oranje. De costumes, die zij draagt zijn smaakvol en sierlijk. Willy Meeuwisse, die haar begeleidde deed dit met muzikale smaak en verve. Wanneer de danseres er prijs op stelt, dat haar accompagna- teur solieert, moet zij hem doen voorzien van een goed klavier. Deze vleugel is zóó hard van toon, dat de beste pia nist hem nog niet mooi bespe len kan: al is zijn aanslag ge cultiveerd. Zoo kreeg de „Po lonaise" van Chopin niet het volle pond, evenmin als de Rumeensche dansen van Bar- tók. Dat Meeuwisse muzikaal begaafd is betwijfelen wij niet. Wanneer wij zijn intrepretatie van Schubert's „Walzer" be luisteren en „Clair de Lune" vanDebussy, welke hij fijn aanvoelae. Hij genoot hiervoor ruimschoots bijval, en terecht liet Anika haar kundigen bege leider deelen in haar succes. J. Kortman. TAFELTENNIS R.K.T.V.V. „De Sleutels". Het wedstrijd programma van. de af geloopen week is niet erg fortuinlijk uit gevallen. Sleutels 1 verloor in een. ma tigen wedstrijd van Ouick II in Delft met niefs minder dan 28. Sleutels lil moest met 46 in THOR I de meerdere erkennen. Ook Sleutels 5 en 6 verloren met 46 resp. tegen D.S.B. 5 en in Delft van V.D.O. 4. In de onlangs gehouden vergadering van de N.T.T.B.. afd. Den Haag, zijn de heeren F. de Kenning en H. Hoying benoemd als lid resp. van de protest commissie en technische keuzecomm. ATHLETIEK. R.K.S.V. „Docos". De afstand van de estafette, georga niseerd door de A.V. „Siomo". welke Za terdag j.l. in het Zuiderpark te Den Haag wcj gehouden en door Docos ge wonnen bedroeg niet 3 x 2000 meter- zooals abusievelijk vermeld, doch 3 x 2bP0 meter. Voorts worden de leden afd. Athlc- tiek er op attent gemaakt, dat deze week de training niet Woensdag maar Donderdag wordt geiiouden oc dezelfde r*en. OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. De Kersttentoonstelling een succes jee- worden. Na een openstelling van vier dagen is de Kersttentoonstelling Zater- daagvond officieel gesloten. Het mag gezegd worden, dat deze goed geslaagd is. Niet minder dan 2300 bezoekers be zichtigden de diverse mooie stands en dan zijn hierbij nog niet gerekend de vele belangstellenden, die in groeps- en schoolverband van deze gelegenheid gebruik hebben gemaakt. Het moge dan ook gezegd zijn, dat het doel. dat „On ze Alphensche Gemeenschap" voor oogen had zoo goed als volledig is be reikt. De voorzitter van de propagatida- commissie. de heer P. Groenhart.. die met de organisatie hiervan was belast, bracht na afloop dank aan alle mede werkenden. in den meest uitgebreiden zin, die in gemeenschappelijke samen werking zulk een mooi resultaat ver werkelijkten. VOORHOUT. Gemeenteraad. A.s. Donderdagm'd- dag om 3 uur komt de Raad bijeen in een openbare vergadering. De agenda luidt 1. Opening met formuliergebed. 2. Notulen der vergadering van 8 Novem ber 1945. 3. Ingekomen stukken. 4. Vootsfel van B. en W. in verband mei etn voorstel Ged. Staten om de wed- «lerecelingen voor wethouders met 15 pet. eu voor de secretarissen en ontvan gers in Zuid-Holland met 14 1/4 pet. te verhoogen, alsmede tot verbooging en daanra verlaging van de kindertoelage. 5. \oorslel van B. en W. tot heffing van 150 opcenten op de hoofdsom der personeelt belasting over de belasting jaren 1945—1946 en 1946—1947. 6 Aanbieding van de Bedrijfs- en Gemeen terekeningen over 1942 en de benoeming vac een commissie van onderzoek. 7. Aanbieding van Bèdrijfs- en Gemeente- begrootingen over 1946 en benoeming van een commissie van onderzoeK. 8. oorstel van B. en W. tot hernieuwde vaststelling van de verordening, rege lende voorwaarden en tarief voor de le vering van water door het Waterbedrijf met wijziging van art. 8. 9. Voorstel tot wijziging Gemeentebegrooting 1945. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het reglement van orde voor de Raads- ve.gaderingen in dien zin. dat de schrii- telübe rondvraag blijft gehandhaafd deen als termijn voor indiening der vra gen te stellen 2 dagen in plaats van 7 dagen. De stoptrein. Eerst heden kunnen wij melden, dat er een dienstregeling is tot stand gekomen voor de stoptreinen. Deze luidt als volgt: Richting Leiden vertr. 5.31. 7.54, 10.53, 13.14. 1553. 17 53 en 21.17. Richting Haarlem vertr. 6.45, 9 22. 12.10. 14.18. 16.18, 18.56 en 22.45. Het wachten is nu nog op materiaal in den vorm van 2 rijtuigen of een trein stel. Laten we hopen, dat dit spoedig verwezenlijkt mag worden, zoodat Voor hout ook spoedig uit zijn Isolement ver lost wordt. R.K.S.V. „Foreholte". Foreholte 1 ging op den goeden weg voort. Op Zondag 16 Dec. werd voor de 6e maal gewonnen, thans niet 6—0 van S.J.C 3. De Voorhouters speelden haast een klas hooger dan S. T.C.. doch hun doelman heeft zeer veel onheil voorkomen. Foreholte 2 incasseerde een 6—0 ne derlaag in Noordwijkerhout tegen V.V. S.B 2 Bovendien speelde de reserves weer met 10 man. Dat gaat niet langer, thuisblijvers! Ook de junioren gingen ten onder in Sassenheim tegen Teylingen-jun. met 30. VOORSCHOTEN. R.K. Bibliotheek. Op de belde Kerstdagen en Nieuwjaarsdag is de bi bliotheek gesloten. In verband echter met de komende feestdagen zal de bi bliotheek op de Zondagen 23 en 30 De cember een half uur langer geopend zijn, dus van 11.30 tot 1 uur. H.A.R.K.-comité. Er heeft zich In deze gemeente een H.A.R.K.-comité ge vormd, bestaande uit de heeren: A. Leinse, voorzitter. H. L. P. Peeters, secretaris, dr. M. van der Stoel. C L. m. Bancken, H. C. Braggaar, P. S. Vo gelaar en J. J. Schrama. Spongers Zangkoor. Er bestaan bij Volksherstel plannen om in de maand Januari een uitvoering te doen geven door Spangers' Zangkoor onder leiding van Jos. Vrancken. Post en telegraafkantoor. De dienst op de beide Kerstdagen zal geheel zijn als op Zondag. Op Nieuwjaarsdag is de openstelling van het kantoor ook ge regeld als op Zondag. Op dezen dag zal één briefpostbestelling worden uitge voerd. ZOETERWOUDE. R.K. Sportvereenlging „St. Jan". Zondag 16 December j.l. waren er drie wedstrijden vastgesteld, waarvan er echter maar een gespeeld werd. De ju nioren trokken, ondanks regen en wind met negen man naar Leidschendam om tegen de junioren van A.V.V. te kam pen, waar zij het niet tot een overwin ning konden brengen. Het resultaat was 41 voor A.V.V. Deze spelers hopen we sooedig eens op het eigen terrein te zien spelen. De twee elftallen van Zoetermeer n.l. D.W.O. I en II lieten verstek gaan. zoo dat deze wedstrijden jammer genoeg geen doorgang konden vinden, hoewel het weer na den middag niet onge schikt was om te voetballen, en alle spelers opgekomen waren. OPLEIDING VAN LEERKRACHTEN VOOR VFRKEFRSONDERWIJS. De K.N.A.C. heeft zich. met betrek king tot het vraagstuk van het ver plichte verkeersonderwijs op alle la gere scholen, tot den Minister van On derwijs gewend met het verzoek te wil len bevorderen, dat op de Kweekscho len voor Onderwijzers en soortgelijke opleidingsscholen eveneens het ver keersonderwijs als verplicht leervak zal worden ingevoerd. Zij grondt dit ver zoek on de overweging, dat daardoor de leerkrachten van de noodzakelijkheid van dit onderwijs zullen worden over tuigd en hun een voldoende verkeers- inzicht zal worden bijgebracht. Restanten Na 200 dagen van inspan ning hebben 26 man ge nietroepen een niet-ont- plofte bom van 2000 kilo gram uitgegraven. Deze bom was in 1941 bii Croy don gevatten en eerst gis teren is men erin geslaafd het proiectiel naar veili ger oorden te verhuizen. Heel Engeland heeft met de mannen, die poogden de bom. welke men de naam „Satan" gegeven had, onschadelijk te ma ken. meegeleefd. Een groote menigte juichte de overwinnaars in dezen striid tegen den „Satan" luide toe.

De Burcht | 1945 | | pagina 3