In Zweden bevinden zich thans on teer 30.000 vluchtelingen uit de Bal- cbe staten, die van de Zweedsche re- {ring toestemming hebben ontvangen. Zweden te blijven. - Als belooning voor bijzondere da- van menschlievendheid heeft de eedsche koning een nieuwe onder- leiding, de „Prins Carlraedaille" in- roerd. welke op 27 Febr. a.s. voor eersten keer aan Prins Car! van eden. op diens 85sten verjaardag, zal rden uitgereikt. Francq, de secretaris van Degrelle, door den Brusselschen krijgsraad ter ld veroordeeld. De 4 Duitsche anti-fascistische par- hebben een resolutie aangenomen, arin zii de bestraffing eischen van nazimisdadigers. Voorgesteld wordt. Duitsche rechtbanken alle gevallen lea behandelen, welke niet voor ge- eerde rechtbanken komen. Bidault, de Fransche minister van tenlandsche zaken, heeft medege ld. dat de Fransch-Britsche bespre ken over den Levant gunstig verloo- 326 Tapansche ondernemingen, deel nakend van de groote Japansche zijn door Generaal MacArtbur op lijst van ondernemingen geplaatst, van ke de activiteit aanzienlijk zal wor- beperkt. Tot voorzitter van het nieuwe brsche parlement is gekozen Frede- Monsen, tot vice-voorzitter Natvig Ierse, beiden leden van de arbeiders- tij. Admiraal Horthy. de vroegere rijks- tuurder van Hongarije, bevindt zich gevangenschap te Neurenberg. Hij als getuige in het proces tegen de ote oorlogsmisdadigers gehoord wor- De Amerikaansche departementen marine en van oorlog hebben offi- ,1 medegedeeld, dat voortgegaan rdt met de proefnemingen van atoom- nbardementen op oorlogsschepen. De- proefnemingen zullen moeten aantoo- In welke richting de marine zich de toekomst zal moeten ontwikke- - De organisatie voor Buropeesche leolandsch transport heeft besloten r zetel van Londen naar Parijs te plaatsen. De ontdekker van het penicilline. A. Fleming, is lid gemaakt van de nsche Academie van Medische We- ichap. Voor het Geallieerde militaire ge- htshof te Frankfort a.M. is een pro- begonnen tegen H. Gierlichs, een leidende employê's van de I.G. ben, die beschuldigd wordt van het zwijgen van gegevens omtrent bui- landsche dochtermaatschappijen. Het Amerikaansche ministerie van log meldt, dat sinds V.E.-dag reeds lillioen soldaten van het Amerikaan- e leger zijn gedemobiliseerd. In een officieel communiqué, dat lens minister Bidault te Parijs is uit- even. is medegedeeld. dat de nsch-Britsche onderhandelingen over problemen van het Nabije Oosten goed deren. - Het bestuur over de haven Bre- is van Amerikaansche in Britsche den overgegaan. De Amerikaansche minister van tenlandsche zaken, Byrnes, heeft op persconferentie verklaard, dat de ;elschen geen moeite zullen doen om r 1 januari hun strijdkrachten uit te trekken, aangezien de Sowiet- e heeft medegedeeld, oat zij daartoe omin in staat zal zijn. Ter vervanging van Transport use. de huidigen zetel van het Brit- e verbond van vakvereenigingen (T. zal een nieuwe ietel worden ge- iwd. waarvan de kosten op 350.000 nd worden geraamd. HUIS- EN KAMERHUREN. ferzoeken tot verhooging van den oprijs op basis 9 Mei 1940 van aile oerende goederen woningen, ge- eerde en gemeubileerde kamers zon- pension. pakhuizen, kantoorlokalen worden door de prijzenbureaux )r onroerende zaken slechts in be- Ideling genomen, indien het verzoek rdt gedaan in verband met woning- betering. woningsplitsing. wijziging bestemming, onderverhuur enz. )r den hoofdbewoner. Alle overige 'zoeken om huurverhooging zullen ter e worden gelegd. let nadruk wordt er op gewezen, dat overtreding van de huurprijsbeslui- zoowel de verhuurder als de huur- strafbaar zijn. In bet bijzonder aan euvel der te hooge kamerhuren zal lote aandacht worden gewijd. BEDRÏJFSZUVERING. n verschillende bedrijven wordt thans irgegaan tot zuivering van het per- ieel in verband met gedurende de be ting aangenomen houding. een aantal gevallen is tot ontslag trgegaan. wijl betrokkenen vrijwillig trk hebben aanvaard bij de Duitsche Eermacht of vrijwillig naar Frankrijk Duitschland zijn vertrokken. )e Directeur van het Gewestelijk Ar Idsbureau te Leiden vestigt de aan cbt er op. dat het gewenscht is in ntelijke gevallen vooraf inzage te ne :|i van de bij zijn bureau berustende ssiers, opdat zooveel mogelijk wordt orkomen. dat in deze uiterst moei te materie onjuiste en dus onbillijke Gissingen worden genomen. DE NIEUWE KAPPERSTARIEVEN. Het directoraat-generaal van de prij zen deelt mede, dat in verband met dc loonen in het kappersbedrijf de richtlij nen voor de kappertarieven zijn her zien. Het publiek wordt er op gewe zen. dat voor zoover op 9 Mei 1940 geen hoogere tarieven werden berekend, thans ten hoogste de volgende prijzen mogen worden aangehouden: In plaatsen met meer dan 10.000 In woners: Heerenvak: Volkszaak: knippen 45 ct., scheren 15 ct. Middenstandszaak: knippen 55 ct.. scheren 20 ct. Eersteklas zaak: knippen 65 ct., sche ren 25 ct. Damesvak: Volkszaak: wasschen 55 ct., ondulee- ren 75 ct., wasschen watergolven 1. permanenten 4.50. Middenstandszaak: wasschen 70 ct onduleeren 90 ct.. waschen watergolven J.-25. permanenten 6. Eerste klasse zaak: wasschen 85 et., onduleeren 1.10, waschen watergol ven 1.50, permanenten 8. In plaatsen met minder dan 10.000 in woners: Heerenvak: Volkszaak: knippen 35 ct., scheren 15 ct. Middenstandszaak: knippen 45 ct.. scheren 15 ct. Eerste klas zaak: knippen 55 ct scheren 20 ct. Damesvak: Volkszaak: wasschen 45 ct. ondulee ren 60 ct.. wasschen watergolven 80 ct permanenten 3.75. Middenstandszaak: wasschen 55 ct.. onduleeren 75 ct.. wasschen watergol ven 1.permanenten 4.50. Eerste klas zaak: wasschen 70 ct., onduleeren 90 ct., wasschen watergol ven 1.25, permanenten 6. De prijzen gelden voor de complete behandeling inclusief de daarvoor be- noodigde materialen. Zoo moeten voor de tarieven van het permanenten de volgende behande- lirr.en worden verstrekt: knippen, was schen. drogen, permanenten, wasschen leggen van de watergolf, drogen en uit kammen. Indien geen complete behandeling wordt verstrekt, dient de prijs dien overeenkomstig te worden verlaagd. Voorts wordt de aandacht gevestigd op de verplichting van den kanper om in elke salon een voor het publiek dui delijk leesbare en zichtbare tariefkaart aan te brengen. GOED NIEUWS OP KLEEDING- GEBLED. Dank zij de vlotte medewerking van Nederlands Volksherstel heeft de H.A. R.K. de beschikking gekregen over een zeer groote partij distex-goederen ter gratis verspreiding onder de noodlijden de Nederiandsche bevolking. De balen waarin deze. door de Ne deriandsche regeering indertijd in het buitenland aangekochte, gedragen klee ding is verpakt, liggen reeds in de ma gazijnen van de H.A.R.K. te Rotterdam en Amsterdam, zoodat de distributie ever het land snel kan geschieden. OPSPORING VAN NEDERLANDERS. Te Wiesbaden heeft de vorige maand een vergadering plaats gehad van afge vaardigden van de verschillende belang hebbende nationale informatie- en opspo- ringsbureaux over de georganiseerde op sporing van vermiste personen in Duitsch land. Daarbij werd o.m. besproken, dat ver zoeken tot opsporing slechts door het Central Tracing Bureau (dat gevestigd is in het U.N.R.R.A. hoofdkwartier te Hoechst. Duitschland) kunnen worden behandeld, indien ze zijn aangevraagd door de nationale opsporingsbuieaux. Nationaal opsporingsbureau voor Ne derland is het informatiebureau van het Nederiandsche Roode Kruis, gebouw ..Petrolea", Benoordenhoutscheweg 7, Den Haag. Alle aanvragen moeten dus vla dit bureau worden ingediend. Met de meeste bureaux, welke zich kort na de bevrijding eveneens op dit terrein be wogen. heeft dit bureau nauw contact, zoodat reeds ingediende aanvragen in den regel niet behoeven te worden her haald. KERST- EN NIEUWJAARS- GESPREKKEN MET PARAMARIBO. Van 24 December a.s. t.m. 4 Januari 1946 bestaat de gelegenheid Kerst- en Nieuwjaarsgespreken met Paramaribo (Suriname) te voeren, tegen een tot op de helft verlaagd tarief van 10.50 voor de eerste drie minuten en 3.50 voor iedere volgende minuut. Deze gesprekken kunnen met uitzonde ring van Zondag 30 December dage lijks plaats vinden, tusschen W en 21 uur. Het verdient aanbeveling de aan vragen eenigen tijd van te voren in te dienen. Zakengesprekken kunnen tegen dit gereduceerde tarief niet toegelaten worden. DE MIJNEN VRAGEN PERSONEEL. Door de Limburgsche mijnen zal bill nenkort begonnen worden met de wer ving van nog 6000 arbeiders, die noo- dig zijn om de personeelsterkte op peil te brengen. Door het geheele land zal een actie op touw worden gezet, waar- bil zal worden duidelijk gemaakt, dat er voor jonge krachtige menschen een toekomst in het Limburgsche mijnenbe- drijf te vinden is. Zou deze actie on verhoopt niet voldoende personeel voor de hijnindustrie opleveren, dan zal ei een beroep worden gedaan op Poolsche werkkrachten, die zich op het oogen- blik in Engeland en in de Scandinavi sche landen bevinden. SCHOENREPARATIE MET RUBBER NIET VRIJ. De lederpositie Is van dien aard. da*, aan schoenherstellers een groot percen tage rubber in plaats van leder als zooi- materiaal wordt verstrekt. Voor schoeu- reparaties met rubber is hetzelfde aan tal schoenreparatiebonnen noodig als voor reparaties, uitgevoerd met leder. DE RANTSOENEERING IN BELGIS. Het staatsblad maakt de rantsoenee- ringstabel voor de levensmiddelen over de periode van 12 December tot 10 Ja nuari bekend. De rantsoenen Inzake brood, cicho rei. suiker, margarine, kaspeulvruchten. chocolade, afgeroomde melk in poeder, eipoeder. maïzena, aardappelen, jam, suikerwerk en banketgebak blijven on veranderd. Het rantsoen gebrande koffie stijgt van 300 tot 350 gram. dat van boter van 250 tot 300 gram en het vleeschrantsoen van 1 kg. 350 tot 1 kg. 500. OMGEVING AARLANDERVEEN. R.K. Volksbond. De voorzitter M. Hijman opende de vergadering met den chr. groet en heette allen welkom, in het bijzonder den geestelijk adviseur, pastoor Omtzigt. Door den secretaris, den heer J. Aartman, werden de no tulen gelezen en goedgekeurd. De voor zitter sprak een woord van dank aan allen, die hebben bijgedragen, hetzij door geld of in natura. om aan ruim 200 kinderen eenige versnaperingen bij het gehouden St Nicolaasfeest te kunnen geven. Bij het volgende upnt der agenda. n.l. hoe de gelden van „Hulp In Nood" te besteden, werden er verschillende voor stellen gedaan, doch deze zullen wor den aangehouden tot een colgende ver gadering. Hierna gaf de heer J. Aart man een zeer duidelijk verslag van het 25-jarig bestaan der afdeeling. Een be wijs hoe deze vereeniging gegroeid is, Is wel. dat er 11 ondeafdeelingen zijn. Een van de heeren die met de oprich ting van een afdeeling van de R.K Volksbond was begonnen, n.l. de heer J. Wouters, was In de vergadering aan wezig; hij mocht daarvoor dan ook een daverend aplaus in ontvangst nemen. De heer Adr. Honout hield een cause- sle over groei en bloei van de Centr. Volksband en de nkoopcentrale. Eeni ge gestelde vragen over de geldsanee- ring werden door hem zeer duidelijk beantwoord. Hierna volgde de pauze, waarbij alle aanwezigen werden ont haald op chocolademelk met specnlaas. Na de rondvraag nam de geestelijk adviseur het woord om dank te brengen aan alle stille werkers, welke geen tijd en moeite hebben ontzien om het St. Nicolaasfeest voor groot en klein in alle opzichten te doen slagen. „Hulp in Nood" bracht on 16.51. HOOGMADE. Uitvoering K.A.J, en L.T. Na eeni ge jaren gedwongen rust geven van ouds de Josephgezellen, thans de Ka- jotters en jonge L^T.'ers. a.s. Zondag 16 December, aanvang 7.45 uur, in de zaal van Witteman hun halfjaarlijksche uitvoering voor de leden en de ouders van de leden. Opgevoerd wordt de klucht in 3 bedrijven ..De komeet komtl" naar het bekende tooneelstuk „12 uur tegen middernacht". Onder de pauze zal als attractie een verloting worden gehouden, waaraan eenige zeer mooie prijzen verbonden zijd'. Het muzikale ge deelte wordt verzorgd door accordeonis ten uit Roelofarendsveen. A.s. Zondag tusschen 121 uur in café Witteman kaarten verkrijgbaar a ƒ0.75. plaatsbe spreken a 0.10. Kajotters en L.T.'ers van Hoogmade doet je best. Het bestuur L1SSE. Gistermiddag kwam de weleerw. pater Sixtus. capucijn. per fiets uit de Nieuwstraat gereden en stak de Heere- weg over. Vermoedelijk heeft hij de tram niet bemerkt en werd door een tramwagen aangereden en tegen den grond geslingerd. In zeer zorgwekkende toestand is hij per ziekenauto naar het St. Jozefhuis. alhier, vervoerd. waar door den geneesheer, dr. Haase. een zeer ernstige hersenschudding werd ge constateerd. Hedenmorgen is pater Sixtus aan de gevolgen overleden. WASSENAAR. Noodgemeenteraad. De noodge- meenteraad hield zijn eerste vergade ring. Nadat de leden waren beëedigd heeft de voorzitter, dr. S. F. A. C. M Baron van Wijnbergen, in gevoelvolle bewoordingen wijlen den heer G. van Barr.eveld, gemeente-ontvanger. her dacht, die na in April 1944 te zijn ge arresteerd, in een concentratiekamp in Duitschland is overleden. Vervolgens heeft de voorzitter een overzicht gege ven van de voornaamste feiten, welke in de afgeloopen jaren in de gemeente hebben plaats gevonden. Hij wees er op. dat tengevolge van oorlogshandelin gen 18 woningen en 5 boerderijen totaal werden vernield. 53 woningen zeer zwaar en 460 woningen ernstig werden beschadigd. Meer dan 80.000 boomen vie len aan de kapwoede der moffen ten of fer. Op financieel gebied is de gemeen te aan den grond geraakt. De heer Boender dankte den voorzit ter voor zijn overzicht. De heer mr. dr. Hazenberg heeft ver volgens gemotiveerd het standpunt, warom hij als anti-revolutionnair het lidmaatschap vau den soodraad heeft aanvaard. Tot wethouders werden hierna be noemd de heeren mr. A. J. M. van Moor- sel (R.K.) en ir. H. W. van der Voort (Liberaal). Het voorstel van B. en W. om het aantal wethouders uit te breiden tot drie werd aangenomen. Tot hoofd van de openbare school voor U.L.O. werd benoemd de heer J. Kousemaker, te Rijswijk. VOORHOUT. Prijsiassen. De uitslag van de ge houden wedstrijd luidt als volgt: le pr. J. Bakker en Adr. Heeringa, 2e pr. J. v. d. Weyden en H. v. d. Hulst. 3e pr. C. v. Werkhoven Bzn. en J. Win ters. 4e pr. E. Bakker en P. v. Leeu wen: le troostprijs Nic. van Steyn en J. van Vliet. 2e tr.prijs .1. Koelewün en A. J. v. d. Berg. 3e tr.prijs K. Bak ker en J. Hoogervorst. Burg. Stand. Overleden: Petronel- la C. M. d. van P. v. d. Berg en E. van Schooten 2 mnd. Ondertrouwd: C. P. van den Boscn 23 j. en C. W. Lubbert 22 A. .1. Hilgersom 30 j. en C. Weenink 29 i.; C. J. Spiiker 25 j. en M. H. Duivenvoor den 21 j. STADSNIEUWS DE ACTIE ..NEDERLAND HELPT INDIë". De door de bedrijfscommissie uit het bakkersbedrijf onder het motto ..De nood in Indië is groot, dus 10 cents toeslag op elk brood" gevoerde actie belooft een groot succes te worden. Reeds vonden vele duizenden toeslagzegeis een weg onder de Leidsche burgerij, het geen de verwachting rechtvaardigt, dat aan het eind dezer week een aanzien lijk bedrag aan het Nederiandsche Roo de Kruis en de Stichting „Nederland helpt Indië als gevolg van deze cam pagne kan worden afgedragen. Wij wekken onze stadgenooten op ook in de resteerende dagen van deze week deze actie te blijven steunen. DISTRIBUTIEKANTOOR LEIDEN. Inleveren bonnen 328 en 422 voor spijsolie door grossiers. Grossiers kunnen de van detaillisten ontvangen restantbonnen inleveren ter verkrijging van een coupure 482 op Vrij dag 14 December 1945 a.s. tusscneo 2 en 3 uur op het Distributiekantoor „Den Burcht". Inlevering dient te geschieden in veelvouden van 10 bonnen. Coupure 482 is voor grossiers geldig tot en met 5 Januari 1946. RJLS.V. DOCOS, P. Meershoek 25 laar voorvechter der R.K. Sport in Leiden. Dinsdagavond vond in het voormalige Mil. Tehuis aan de Mare. de huldiging plaats van den bekenden voorzitter der afd. Gymnastiek, den heer P. Meers hoek, ter gelegenheid van zijn 25-iarig lidmaatscnap der R.K. Sportbeweging in Leiden. De voorzitter van de huldigingscom missie. de heer A. Goddijn, opende de zen avond met den chr. Jeugdgroet en sprak woorden van welkom en waar deering aan het adres Yan den jubila ris en zijn vrouw. Een lange rij van sprekers traden voor het voetlicht, o.a. de geestelijk advi seur van Docos, prof. pater C. Kan- ling. en de heeren Koevoets namens het hoofdbestuur, C. v. d. Voort namens de afd. Voetbal en P. Poelsma namens afd. Athietiek. Sprekers huldigden P Meershoek voor het vele werk. dat hij in prettige tijden, maar vooral in de vele moeilijke laren voor de R.K. Sport in Leiden heeft gedaan. Vooral, zooals prof. Kauling naar voren bracht, voor de vele en moeilijke zor gen die hij gedurende de bezettingstijd heeft gehad om vooral de jeugd in club verband te houden, ondanks het ver bod. voor niet aangesloten vereenigin- gen bij het Ned. Gymn. Verbond, nog als club te blijven voortbestaan. Spr. schetste hem tevens' als een groot voorvechter der Kath. Sport Ir» Leiden en stelde hem de jongeren ten voor beeld. Met de wensch. dat Piet nog lang zijn beste krachten voor de R.K. Snort in Leiden en voor Docos in het hijzonder mag blijven gevent* werden hem verschillende stoffelijke blijken van waardeering overhandigd. Ook mevr. Meershoek werd in de meest letterlijke 2in de bloemetjes ge- ze voor de gToote steun, die 2ïj voor zijn werk in de afgeloopen 25 jaar Is geweest. De jubilaris dankte hierna allen voor dezen onvergetelijken avond en hoopte nog vele jaren mede te mogen werken om de R.K. Sport in Lelden te doen BalkaAa Hulton, biedt haar woning aan Volgens de ..Daily Express" heeft Barbara Huiton. een Jet rijkste vrouwen ter wereld, >n een brief aan president Truman, haar huis in Londen, waarvan de waarde op 500.000 pond sterli 12 wordt geschat, ter be cnikking ven de Amerikaansche regeering ge steld. Dit aanbod is gedaan imui de regeering uitziet- naar een nieuwe Amerikaansche ambassade in Londen, welke eventueel een centrum van het An»e*ikaa:»sche cultureele en zakenleven zal wor den. De Amerikaansche ambassa deur John Winant n:cft. momen teel een kleine flatwoning 2onder ontvanggelegenheld. Felle communistische aanval op het Vaticaan Petr Sfimov doet in het blad ..Bolshevik" een bittere aanvai op bet Vaticaan, dat bij „hei naoorlogsche centrum van reac_ tie" en „Anti-Sovjet" noemt. Het blad zegt: „De Heilige Va ders zijn niet zoozeer met ge beden bezig, dan wel met bran dende internationale vraagstuk ken. Zij trachten de binnen- landsche politieke situatie in verschillende landen te be ïnvloeden. Nu het bandieten- blok van de fascistische staten uit elkaar geslagen is. gebruikt het Vaticaan de macht van zijn door de geheele wereld ver breide apparaat om de resu. van het fascisme te redden. De Paus is in het bijzonder bezig met Spanje. Hij is bang, dat de democratie zal zegevieren en o at Franco zich dan op de bam. hii de beschuldigden zal bevin den. Toen Hitler en Mussolini millioenen menschen martel den. zweeg de Paus. Verder is het blad nijdig om. dat de Paus vraagt om barm hartigheid. Ook vind het blad het verdacht dat het Vaticaan zooveel aandacht schenkt aan Datij nsch- Amerika. We zien overal hetzelfde verschijnsel, telkens weer opnieuw de Kerk verklaren tot verkapte aan hangers van het fascisme. De herhaalde malen dat de Paus protesteerde, dat Hij opkwam voor het recht, dat Hij waar schuwde tegen oorlogsmisdaden en dergelijke, dat alles word doodgezwegen en genegeerd. En dan verwijt men de Katho liek© pers dat ze de communis tische manipulaties overal sig naleert en aanwijst. Het is 't reeds voor den oorlog doorgevoerde communistisch systeem van verdachtmaking en laster. Radio Vaticano heeft daar dezer dagen duidelijk op ge antwoord en letterlijk ver klaard: „Wij weten zeer goed dat al deze aanvallen in werke lijkheid vanuit een en dezefde bron voortkomen.' eenige schetsjes door leden van de afd. Gymnastiek, terwijl het bawaiian trio „De Caoba's" op verdienstelijke wijze voor het muzikale gedeelte zorgden. OEGSTGEEST. Plechtige opdracht. Zondag 9 Dec. was weer een van die hoogtepunten fn het godsdienstig leven van de paroclnc van St. Willibrordus. in de grooie avondplechtigheid deden ongeveer tach tig jongens en vijftig meisjes hun plech tige opdracht als leden van de Maru- congregatie. In een gloedvolle predica tie wees de pastoor van de parochie de zcereerw. heer J. Looyaard, de jon gens en meisjes nog eens bijzonder op hun plichten en spoorde hen aan om steeds vurige en toegewijde katholieken te zijn onder de machtige bescherming van hun heinelsche Moeder Maria. Heel het middenschip van de kerk en ook een groot deel van een der zij beuken was gevuld met de mannelijke en vrouwelijke jeugd van de parochie De directeur van de jongemannenafdee- ling zeide ons. dat hij hoopte, dat he volgend jaar ook een groot aantal jon gemannen hun opdracht zouden doen. Een groote actie tot uitbreiding van bei St Lau ren ti us gilde is in voorberei ding Adventsavond. Advent. tüd van eenvoud, tijd van bezinning, die ons moet brengen in de sfeer van stil en innig verlangen naar het groote .Xicht- feest". naar het heerlijke Kerstfeest. In het St. Willibrordgebouw werd een avond gehouden onder 't motto: „Wii ontsteken de adventskrans". Tijdens een koorrepetitie legde de di recteur-organist aan zijn zangertjes dc beteekenis ait van de advent en brach de jongens in de stemming om zoo mo- mogelijk te zingen. Hun best deden de koorknapen wel en hun heldere stem metjes klonken heel aardig, maar voor een eventueele uitvoering zonden we gaarne meer scholing zien. Hoe eenvoudig, maar hoe treffend was het tweede tafereel: de adventsviering in het huisgezin. Eenigszins uit den toon viel de Wi eenkomst der padvinders. Hier slaagde de hopman er niet in de verschillende voordrachten, hoe goed overigens ook. tot één harmonisch geheel te vereeni gen. Ongetwijfeld heeft de hopman veel kunnen leeren van de „Guido" der gidsen, die zoo buitengewoon de ad- ventviering ln de vrouwelijke jeugdbe weging wist te leiden. Door heel moo t declamaties, vooral ..Maria bij Eli^n beth" en ..Maria bidt tot God den va der". werden we gebracht tot aan den vooravond van Kerstmis. Het was een mooie knrrstzinnfge avond en decenen. die thuis gebleven zijn hebben iets goeds gemist. Gelukkig kunnen if nog Iets inhalen door massaal on te trekken naar de Kerstviering op 23 Dcc., een avond van groot tooneel. die onder dezelfde eminente leiding zal staan als dezen avond.

De Burcht | 1945 | | pagina 3