HET RIJK VAN KONING-CHRISTUS. BINNENLAND BUITENLAND Deze week in het Sociale nooden. H B etalages beginnen er weer aan lokkelijk uit te zien. De hoeveelheid goederen, welke wij Kunnen koopen j vertoont een langzaam stijgende lij.» Ais we ze Kunnen koopen! Mr. Haverman rekent in ,,Je Main- tiendrai" op grond van de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek en van aanvullende gegevens voor, dat de minimum-kosten van levensonder houd, bij een tot het uiterste beperkte huishouding, bedragen voor: 25.— p. w. 32.50 p. w. 42.50 p. w. 50.— p. w. 5o.p. w. 60.- p. een echtpaar ongeveer gezin m. 1 Kind gezin m. 2 kinderen gezin m. 3 kinderen ge-in met 4 kinderen gezin m. 5 kinderen Aangenomen da^ deze cijfers speciaal voor de kleine gemeenten aan den hoo- gen kant zijn doet u er gerust een paar gulden af dan blijkt op ontstel lende wijze de armoede waarin wij zijn .vervallen. De „Maasbode" schreef deze week etn artikel onder het hoofd „Welvaarts- Sprciding", waarin het blad speciale aandacht vraagt voor een brochure van de professoren Romme en Van den Brink, die een I .eken voor een stelsel van wins.. --ling onder de arbeiders gepaard gaande met een ge dwongen spaarregeling. Het is alles schoon en waar, doch voorshands is actueeler het vraagstuk van de verspreiding der armoede. Wij acht et het zeer ongewenscht het vraag stuk van de winstve deeling thans aar. de orde te stellen. Welke ondernemingen zullen de eersi komende jaren winst maken? Hoeveel van die winst gaat naar den fiscus? Hoeveel van die winst moet worden ge reserveerd om ons productie-apparaat te herstellen en uit te breiden? Dan voelen wij op het oogenblik heel wat meer voor de ideeën van mr. Haver man, die minimum-loongrens wil zien ing: t kindertoeslagen op dit minim -ju ten spoedigste een uood-kindv.<;»onds in het leven willen zien geroepen, waar de voor dit di el te bestemmen hoofdzakelijk uit een sterk progressieve extra-heffing op de inkomsten bijeen te garen gelden, inge bracht worden. U EEFT minister Lieftinck de te stor- ten bedragen v. achterstallige en in de eerstkomende jaren te heffen belas tingen te hoog gewaardeerd? Eerst zijn degenen, die de briefjes thuis kregen erg geschrokken, want zooveel maal tienduizend gulden te betalen binnen veertien dagen is geen kleinigheid Daarna hoorden zij anderen, die ook een briefje hadden ontvangen, maar ook in de onmogelijkheid verkeerden om het bedrag binnen de veertien da gen op tafel te leggen. Weliswaar mocht het Departement van Financiën een groote geldruimte veronderstellen bij vele ondernemingen die aanzienlijke winsten hebben gemaakt, doch deze on dernemingen, die het geld niet erg ver trouwden, hebben verbouwingen enz. doen uitvoeren, zoodat hun kaspositie niet zóó ruim is als men op grond van de gemaakte winsten zou kunnen ver onderstellen. Noord-Zuid. E berichten uit het Zuiden van het land spreken van "n zekere ontstem ming daar tegen het Noorden, dat men bevoordeeld acht. Het Zuiden voelt zich achtergesteld. Nu kan men daarop wel antwoorden, dat in het Zuiden des lands het gevoel van achter gesteld te wor den altijd min of meer latent aanwe zig is en men kan onze zuidelijke broe ders wel toeroepen: vertoont u dan meer in „Den Haag", maar daarmede is het probleem niet opgelost. En een probleem is er zeker. Wij zien het zelfs groeien. Men moet Limburg en dit gewest hebben wij speciaal op het oog bereisd hebben om te weten wat de oorlog er heeft vernietigd. Waarom vraagt men daar, komen wij niet het eerst in aanmerking voor toe wijzingen voor personen- en vracht auto's? In „Holland" heeft men altijd nog 90 pet. van de landbouwwerktui gen, maar In N.-Limburg hebben wij ze voor 90 pet. niet. Onze huizen liggen In puin; het eerst noodige huisraad ont breekt. Wanneer men in „Holland" ge brek heeft aan steenkool, krijgen de mijnwerkers de schuld, doch wat weet men daar van het zware werk der mijn werkers, van de uren die zij moeten gaan van en naar hun werk, en van de loonen die zij verdienen? De klachten komen niet alleen uit het Zuiden. Ook in het Oosten en het Noor den des lands meent men. dat het Wes ten wel ee onnoodigen voorrang geniet. Wie het bij het vuur zit. wannt zich het In het Westen zijn de tallooze bureaux geconcentreerd. Hier wandelt men ge makkelijk van het eene bureau naar het andere, trap op trap af, de eene deur in de andere uit, maar men komt waar men wezen moet en men legt gemakke lijker persoonlijke contacten en ver krijgt resultaten, die per brief niet zijn te bereiken. Het is onmogelijk zonder concrete ge gevens een oordcel uit te spreken. Soms krijgt men den indruk, dat Lim burg een tikje overgevoelig is (een „Hollander" kan dertig jaar In Lim burg wonen, hij blijft er nog „den Hol lander") maar wij zouden toch niet graag beweren, dat er voor klachten geen grond is. DE NEDERLANDSCHE KOLEN MIJNEN. Mijnwerkers dgen hun best. Tijdens een excursie van journalisten naar de Nederlandsche kolenmijnen, on der auspiciën van het ministerie van handel en Nijverheid, werd niet alleen een onderzoek ingesteld naar de tech nische factoren, waaraan de nationale kolenvoorziening onderhevig is, maar tevens werden de persoonlijke omstan digheden. waarin de mijnwerkers ver- keeren, onder de loupe "genomen. Uit gesprekken met vertegenwoordi gers der mijnwerkersbonden, met mijn werkers en beambten zelf, kregen v, ij den indruk, dat de mijnwerkers voor 10U pet. medewerken, teneinde Nederljii van kolen te voorzien. lederen daö weer opnieuw kijken de mijnwerkers met belangstelling naar de totale pro ductiecijfers van alle mijnen gedurende den vorigen dag. Er is voldoening op hun gezichten waar te nemen, wanneer zij zien, dat de opbrengst wederom is gestegen. De positie der mijnwerkers. Langen tijd hadden de mijnwerkers na de algeheele bevrijding van ons land noodig om weer op krachten te komen. Vooral gedurende de wintermaanden werkten zij op volle kracht ondanks onvoldoende voeding teneinde zoo veel mogelijk kolen te delven. De re actie hierop was dan ook zeer verklaar baar. Na net intreden van normalere toe standen kwamen dadelijk de verlangens van de mijnwerkers naar voren om voortaan onder betere sociale voorzie ningen te werken dan voorheen. Bij een juiste beoordeeling van de positie der mijnwerkers mag men vooral niet uit het oog verliezen, dat in geen en kel ander beroep het „arbeidsleed" zoo groot is als bij de ondergronds wer kende mijnwerkers. Soms zien zij da genlang in herfst en winter nau welijks een enkel uurtje daglicht. En dan de omstandigheden, waarin zij jaar in jaar uit moeten werken. Vaak in liggende houding, in een muffige at mosfeer. niet ontbloot van allerlei drei gende gevaren. Het is dan ook geen wonder, dat de meeste mijnwerkers vroeger gemiddeld op 43-jarigen leeftijd ongeschikt voor hun werk werden. Door onvoldoende pensioenregeling waren zij vaak op liefdadigheid of openbaren steun aan gewezen. „Wij willen deze toestanden nooit, nooit meer terug", was de een parige meening, toen het oordeel der mijnwerkers ons hierover te kennen werd gegeven. De mijnwerkers behoeven niet meer tot deze toestanden terug te keeren. Onder leiding van den tegenwoordigen beheerder, dr. I. Ch. Th. Groothoff, wordt met kracht aan de verbetering van sociale toestanden gewerkt. Ken merkend voor de figuur van den heer Groothoff is. dat de mijnwerkers thans reeds over hem spreken als „onzen be heerder". De sociale voorzieningen. Spoedig na de aanvaarding van zijn ambt deelde de heer Groothoff aan de mijnwerkers mede, dat het noodig is, dat men elkander niet alleen goed leert kennen, maar dat men ook probeert el kanders moeilijkheden te begrijpen en elkanders rechtvaardige wenschen dient te respecteeren. Aangezien het niet op woorden, maar op d-aden aankomt, maakte de heer Groothoff gewag, van de oprichting van de stiéhting mijnwer- kersvoorziening teneinde de belangen van de mijnwerkers zoo goed mogelijk te behartigen. Een systeem werd uitge werkt om de mijnwerkers te voorzien van kleeren. schoeisel en huisraad. De bevoorrechting van den mijnwerker is volkomen gerechtvaardigd. Hij heeft den sleutel in handen van den geheelen Nederlandschen wederopbouw, zoodat OMGEVING NOORD WIJK. Kon. Ned. Mij. v. Tuinb. Plant kunde. Donderdagavond hield boven genoemde Mij. haar maandelijksche bij eenkomst in hotel Royal" onder pre sidium van den heer P. de Groot. In üijn openingswoord verheugde het spr., dat ook in onze gemeente de herbouw ijverig ter hand wordt genomen, waar bij de plantsoenen ook een flinke ötun krijgen, hiermede zal het aspect van Noordwijk in de toekomst zekei seiboogd worden. In verband hiermede sprak hij een hartelijk welkom tot den heer Schipper, welke was aangesteld ij den plantsoendienst en den beer eulenbrons, die weder in Noordwijk was teruggekeerd. Na lezing der no tulen deed de voorz. de heuglijke me- dedeeling, dat het orgaan, der Mij. door een grootere papiertoewijzing een be langrijke uitbreiding zal ondergaan. In zake het reeds genomen besluit om dit jaar weder een hyacinthenexpositie te houden, waren enkele moeilijkheden ge rezen over de aanschaffing der bollen de bespreking hierover had tot resul taat, dat de heer v. Bohemen de mede- deeling deed, vermoedelijk nog hyacinth- bollen te kunnen bekomen. Deze bemiJ deling werd gaarne aanvaard. Mocht dit siagen dan zullen de bollen ten spoedigste worden uitgereikt en wordt men vrij gelaten de bollen te kweeken op pot, glas of grint. Door den voorz. werd eer causerie gehouden over den waterstand in ons land, geregeld door hoogheemraadschappen. Na de rond vraag volgde sluiting van deze zeer leerdame en geanimeerde bijeenkomst. Doodelijk ongeval. Onze plaatsge noot A. S.. werkzaam als baanwerker bij de N.Z.H.T.M., is bij zijn werkzaam heden door een tramwagen overreden. Aan de zware verwnodingen, hierbij op- geloopen, is bij bezweken. VOORHOUT. R. K. S. V. ,,Foreholte'\ Zondag 28 October zijn aan de Mgr. Broere straat de volgende voetbalwedstrijden: 12.30 uur: Foreholte A Jun.V.V.S.B.- A-Jun.; 2 uur: Foreholte IIITeijlingen III, terwijl Foreholte I op bezoek gaat bi] Lisse III. Aanvang 2 uur. NIEUWKOOP. Visscherijbank. In de laatst gehou den vergadering werd besloten in ver band met de geldsaneering over de maanden October, November en Decem ber geen rente te vergoeden. Voorts zal in het vervolg bij overschrijvingen een provisie in rekening worej^n gebracht. de mijnwerkers wel zeker een streepje voor mogen hebben. Gezien het zware werk, dat in de mijnen moet worden verricht, is de le vensmiddelenvoorziening voor de mees te mijnwerkers nog onvoldoende. Wat de mijnwerkers speciaal nog noodig hebben is toewijzing van grootere hoe veelheden boter (of vet) en vleesch. De mijnwerkers zijn er zeer erkente lijk voor, dat hun in ruime mate genot middelen in den vorm van drank en tabaksartikclen worden verstrekt. De meesten hunner echter zijn hiermede niet gebaat. Zij zouden veel liever meer boter, vet en vleesch willen ontvangen. Door de Nederlandsche voedselautori- teiten moet derhalve wil men tot een nog hoogere kolenproductie komen zeer ernstig worden overwogen den mijnwerkers in dit opzicht nog hoogere rantsoenen toe te kennen. De geheele Nederlandsche bevolking zal zeer zeker bereid zijn, gezien het zware, onmisbare werk, dat door de mijnwerkers wordt gepresteerd, zich kleine offers te getroosten ten behoeve vtyi de mijnwerkers, teneinde de voor ziening met kolen gedurende dezen win ter gewaarborgd te zien. DISTRfBUTIEDIENST HILLEGOM— LISSE EN SASSENHEIM. Distributiedienst op I November a.s. gesloten. Op Donderdag 1 November a.s. zijn de kantoren van den Distributiedienst te Hillegom, Lisse en Sassenheim voor het publiek gesloten. Zij, die op 1 November op grond van deze sluiting bij de afdeeling textiel niet kunnen worden geholpen, kunnen zich aan het loket textiel vervoegen op 6, 7 of 8 November des voormiddags tusschen 9 en 11 uur te Hillegom, op 5 of 9 November tusschen 9 en 11 uur te Lisse en op 5 November tusschen 14.30 en 16.30 uur of op 8 November tusschen 9 en 11 uur te Sassenheim. De aandacht van de detaillisten in Hillegom, Lisse en Sassenheim wordt er op gevestigd, dat uitsluitend degenen, die in het bezit zijn van de groene le- gitimatiekaart van het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren bij den Dienst de eierenbonnen, aangewezen voor per sonen t.m. 20 jaar, alsmede de rant soenbonnen voor eieren, kunnen inleve ren. Bedoelde kaart dient bij het inle veren der eierenbonnen te worden over gelegd. NOORD WIJKERHOUT. O.B.K. De plaatselijke tooneelver- eenig ng „O.B.K." gaf haar eerste uit voering van dit seizoen in café „De Zwaan". Beide ayonden was de zaal goe' bezet. Eenige jonge spelers zet ten den avond in met een éénacter ,,0p gemakkelijke condities". Men wilde de jongeren ook een kansje geven om te kijken of het wat worden kan. Hierna volgde het tooneelstuk „Zwarte Wil lem". De spelers en speelsters deden hun best om dit wat langdradige stuk zoo goed mogelijk te vertolken. Met een goeden regisseur zal het O.B.K best gelukken in den komenden winter de Noordwijkerhouters goed spel te la ten zien. Noord helpt Zuid. De gemeente Noordwijkerhout heeft het nog in uit stekenden staat verkeerenden raads zaalameublement in het oude gemeente huis geschonken aan de gemeente Baarle-Nassau (N.B.). De burgemeester heeft het geschenk persoonlijk te Baar le-Nassau aan den burgemeester aldaar overhandigd. WASSENAAR. Clandestiene distilleerderij. Dooi de recherche alhier werd een inval ge- daan in een perceel aan de Wassenaer- straat alhier, alwaar een clandestiene distilleerderij werd aangetroffen. Tegen de 31-jarige V. J. v. N. alhier, die reeds voor de tweede maal sinds kor ten tijd voor betreffend feit werd be trapt, is een vervolging ingesteld. HAZERSWOUDE. Bevolkingsregister. Tijdens de be zetting is in het bevolkingsregister de zer gemeente op allerlei wijze ge knoeid. Teneinde het register te kun nen zuiveren en aanvullen met ontbre kende gegevens zal de geheele bevol king opnieuw worden beschreven. Daartoe zal elk gezin worden bezocht en zullen de ten gemeentehuize bekende gegevens vergeleken worden met die, welke in het bezit der bevolking zijn (trouwboekjes, persoonsbewijzen, dis- tnbutiestamkaarten, enz.). Met het oog op de komende verkie zingen moet de beschrijving op korten terrrjn worden beëindigd. Daa-om w-rdt, ook in het eigen belang der be volking, een dringend beroep op mede werking gedaan. Ieder kan die mede werking verleenen door er voor te zor gen, dat het trouwboekje, de persoons- b?wijren en distributiestamkaarten van alle leden van het gezin steeds öij hand zijn. De inwonende personen wor den vei zocht die bescheiden tijdelijk aar. het hoofd van het gezin af te ge ven. Deze week in (iet Toen Paus Pius XI in het jaar 1925 het feest van Christus-Koning instelde met zijn magistrale encycliek „Quas primas", schreef hij daarin op de eerste bladzij de deze a.h w. profetische woorden: „Wij hebben er op gewezen, dat gegronde hoop op een duurzamen vrede onder de volkeren nimmer zal dagen, zoolang de men- schen individueel en in staatsverband de heer schappij van onzen Verlos ser blijven miskennen en verwerpen". De waarheid van deze woorden is in de afgeloopcn jaren wel op verschrikkelijke wijze geble ken. Welk een tegenstelling immers bestaat er tusschen de wereld van deze dagen en het Rijk van Koning- Christus, hetwelk „een Rijk van waarheid en van leven, een Rijk van heiligheid en genade, een Rijk van gerech tigheid. van liefde en van vrede is". Onder het mom van waar heid werd de grootste leu gentaal verkondigd; het le ven van millioenen werd vernietigd en een golf van zonde, onrechtvaardigheid, haat en oorlog dreigde de geheele wereld te verzwel gen. Wij willen niet graag stil staan bij de herinnering aan de jaren, die achter ons lig gen; de geslagen wonden schrijnen nog te 2eer en het proces der genezing is nog zoo pas ingezet. Maar toch is het goed een blik te slaan op de verwoesting, die in de weefsels der mensche- lijke samenleving zijn aan gebracht. Het is thans een tijd van bezinning en van in keer,. We moeten weten het „waarom" van al dat on noemelijke lijden. En dan kan het antwoord slechts gevon den worden in het feit, dat „de heerschappij van onzen Verlosser miskend werd en verworpen". Het Rijk van Koning-Chris tus is weliswaar een geeste lijk Rijk, want Zelf zeide Hij onomwonden: „Mijn Rijk Is niet van deze wereld". Maar als de Goddelijke wetten van Christus' Koninkrijk niet worden onderhouden door enkeling en staten, dan zal deze anarchie der geesten ook een anarchie ontketenen in het rijk der wereld. Omdat Christus' Rijk een geestelijke heerschappij be- teekent, gaat het er dus om dit Rijk allereerst in ons binnenste te vestigen. Dat is het werk van persoonlijke heiliging. Niet genoeg kan dit worden benadrukt: eerst moet het individu leeren le ven naar Christus' wet. moet hij dus beter en heili ger worden. Als daar niet begonnen wordt, is alle ver dere actie vruchteloos. En dan heeft de katholiek hier een groote verantwoorde lijkheid, want hij is het zout der aarde, zijn licht moet over de wereld schijnen. Want welk resultaat zal de prediking en verkondiging van Christus' Koningschap over de wereld hebben, als de volgelingen van dien Ko ning de wetten van dat Rijk zelf niet opvolgen en in practijk brengen! Het Rijk van Christus is immers een „Rijk van heiligheid". Daar om heeft Paus Pius XI zijn algemeenen oproep tot ver sterking van Christus' Rijk laten volgen door een reeks van encyclieken, waarin voor iederen levensstaat de weg naar de heiligheid staat afgebakend. Denken we hier slechts aan de encyclie ken over het christelijke hu welijk, over de christelijke opvoeding der jeugd en over het Priesterschap. Pas daarna kunnen we met vrucht onzen tweeden plient ten uitvoer leggen, n.I. de openlijke en openbare ver kondiging van Christus' heerschappij. Ook dat is in- daad een plicht. We mogen ons licht niet onder de ko renmaat plaatsen. Dat Ko ningschap van Christus moet een realiteit wezen in het publieke leven van staten en volkeren. Alleen als dat Ko ningschap algemeen wordt erkend en de maatschappij in al haar geledingen er op gericht is deze heerschappij tot richtsnoer te nemen, dan maar ook dan alleen zullen de vruchten van vrede, gerechtigheid, waar heid en liefde in de wereld kunnen gedijen. Maar dan be seffen we ook onze verant woordelijkheid, want van wie moet de wereld die heer schappij leeren dan van de genen, die de volgelingen en de toegewijde dienaren van Christus zijn? Dat alles leert ons een kofte bezinning op de we reldgeschiedenis der laatste jaren. Maar de mensch is hardleersch en ook thans ontbreekt het niet aan vijan den van Christus' Rijk. Zal de les der laatste jaren dan toch nog tevergeefs ge weest zijn? Het ligt in de handen van ieder van ons deze beangstigende vraag met een krachtdadig „neen" te beantwoorden. Wij zullen Christus' Rijk vestigen in onzen geest en in ons hart; wij zullen dat ook naar bul ten uitdragen, want we zijn niet alleen burgers van Christus' Rijk, maar we vor men ook de militia Christi, de krijgsmacht van Koning- Christus, die Zijn banier over de geheele wereld moet doen zegevieren, een banier, waarop geschreven staat: Christus vincit, Chris tus regnat, Christus impc- rat Christus overwint. Christus regeert, Christus heerscht. Frankrijk. E overwinning - van de Mouvement Republicain Populaire (de Republi- keinsche Volksbeweging), welke met 140 zetels uit de Fransche stembussen te voorschijn kwam is een éclatant bewijs voor het reeds langer aangekondigde en vurig verhoopte Fransche réveil. Zeker het is slechts een begin het Fransche volk heeft nog een langen weg van wederopstanding af te leggen maar het is een daverend begin. Dat de couranten hier te lande in het algemeen niet zoo bijster veel aandacht schenken aan wat zich in Frankrijk be zig is te voltrekken, schrijven wij toe aan een soort Noord-Nederlandsche mentaliteit, welke in een overwinning onder katholieke vaan nog aitijd geneigd is een katholiek-kerkelijke aangelegen heid te zien. Ware het anders, dan zouden waarnaar wij tevergeefs hebben gezocht vergelijkingen met de stembusoverwinning der Labourpartij in Engeland niet zijn uitgebleven. Want evenals de Labourpartij werpt de Fran sche Republikeinsche Volksbeweging zich op voor de sociale -democratie, voor een sterk vooruitstrevend sociaal-econo misch program. Een figuur als de katholiek De Gaulle heeft zeker niet weinig tot de over winning bijgedragen, maar er is ook vee! critiek op De Gaulle en zeker wordt de Republ. Volksbeweging niet alleen door hem gedragen. De radicaal-socialisten leden een- ver pletterende nederlaag. De nieuwe Volkenbond. Ook onze regeering heeft het charter der Vereenigde Natties aanvaard en raadt onze volksvertegenwoordiging, voor zoover wij die hebben, aan. het zelfde te doen. Aan dit laatste behoeft geen twijfel te bestaan. De nieuwe Volkenbond is een feit geworden. Wij vermogen niet in te zien, dat hij zooveel betere waarborgen biedt voor het behoud van den vrede dan zijn voorganger. Volgens zijn Sta tuut loopt alles prachtig en van een leien dakje wanneer de „big five": Amerika, Engeland, Rusland, Frankrijk, China het maar met elkaar eens zijn. Edoch, hier zit juist de bron van alle kwaad. De wereldvrede wordt niet be dreigd door een conflict tusschen Ne derland en Egypte! Het ware echter verkeerd de idee van den Volkenbond daarom niet te schragen. Arm Polen. Wat heeft het Poolsche volk- in den loop der eeuwen niet moeten door staan. En wat een krachtig volk moet het zijn, dat onder al die ellende niet is bezweken. Het vocht in den Tweeden Oorlog met zijn aartsvijand, Rusland, tegen de Duitschers, die millioenen Polen ver moordden. En thans is volgens het En- gelsche blad „Catholic Herald", Polen in feite een provincie van Rusland ge worden. Midden-Furopa staat in dezen eersten vredes-winter voor een drama zonder weerga. Door de verdeeling van Duitschland in een Engelsche, een Ame- rikaansche en een Russische zone ook Frankrijk mag een stukje bezetten schijnt de eerste groote fout van den vrede te zijn gemaakt. Rusland is in zijn zone alleenheerscher. Dat wil zeg gen, dat er vijftien millioen menschen uit de Baltische Staten, Polen enz. van huis en hof zijn verdreven. Het betee- kent. dat Polen en Oost-DuitschlanJ aan den hongersnood worden prijsgege ven. LITURGISCHE KALENDER. 28 October: 23ste Z. na Pinkst. Feest van Christus' Koningschap. Cl. 2e geb. v. d. Zondag, Cr. eigen pref. Laatste Ev. v. d. Zondag. Maandag 29 October: H.H. Simon en Judas, Ap. Gl. Cr. Pref. v. d. Aposte len. Dinsdag 30 October: H. Mis v. d. 23e Z. na Pinkst. 2e geb. a cunctis, 3e geb. n. keuze. Woensdag 31 October: Vigilie van Alle Heiligen. Mis v. dezen dag, 2e geb. v. d. H. Geest, 3e geb. voor de Kerk of Paus. Donderdag 1 Nov. Feest van Alle Heiligen. Gl. en ged. het octaaf Cr. Vrijdag 2 November: Allerzielen. Al les zooals in missaal staat aangegeven. Zaterdag 3 November: Dag onder het oct. Mis van Alle Heiligen. 2e geb. v. d. *H. Geest, 3e geb. voor de Kerk of den Paus. Franclscaansche kalender. Zondag 28 Oct.; Volle afl. Feest van „Onzen Heer Jezus Christus Kouing". Maandag 29 Oct.: H.H. Simon en Ju das (Thaddeus). Apostelen. Dinsdag 30 Oct.: Volle afl. Zal. An gelus atf Acrio. Bel. v. d. Ie Orde. Woensdag 31 Oct.: Zal. Christophorus a Romandiola en Thomas a Florentia. Belijders van de le Orde. Donderdag 1 Nov. Generale Absolu tie. Allerheiligen. Vrijdag 2 Nov.: Allerzielen. Zaterdag 3 Nov. Zal. Raynerius. Bel. v. d. le Orde. De Zondagsdienst wordt waargeno men door de dol toren v. Bockel, Van E.\ K^tnann, Lahr en Teeuwen. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 27 October 13 uur tol Zaterdag 3 November 8 uur waargeno men door: de apotheek Boekwijt, Bree- straat 74, tel. 20552. Te Oegstgcest door; de Oegstgeest- sJie Apotheek, Raadhuispark 8, tel. 26274.

De Burcht | 1945 | | pagina 2