E.N.K.R.I. 7 Jlotió Cdoó^ió 20312 DAMES De Hoedenbeurs Bent II sneller dan nw buurman? Radioprogramma H. BLOM ZN. no. DRINK NU echte koffie van de HIMBO straks de echte A. J. v. TIENEN Eerste Leidsche Spaar en Betaalzegelkas Accounfantsbedrijf „Rijnland", Boerhaavelaan 9 Mej. J. KANIS koo lti Vo bur 1'Jl SH de „e*. •iC OMGEVING WARMOND. Voetbal. Uit den veteranenwedstrlid van Zondag j.l. is gebleken, dai enkele spelers van dit elftal over bijzondere capaciteiten beschikken. Zaterdag a.s. sal daarom om 2 uur een onderlinge ^wedstrijd worden georganiseerd, waar in deze spelers zullen uitkomen, en "waaruit zal kunnen blijken of het eer- Oiste elftal met deze krachten versterkt Gr; zal kunnen worden. Om 3.30 uur spe- m de A-junioren tegen de B-junioren oor de Zaterdagcompetitie. NOORD WIJK. Dinsdagavond te 8 uur vergaderde In _afé Flora de L. T. B. In zijn ope- lingswoord heette de voorzitter de ianwezigen 25 leden welkom en we, n 't bijzonder den spreker van dezen Qreivond, den heer Tel. De notulen wer- len ongewijzigd goedgekeurd. Onder de ngekomen stukken bevond zich een ormulier voor candidaten voor het 3e loofdbestuur. De gehouden stemming leei lad tot resultaat, dat candidaat wer- de' len gesteld: voor de vakgroep land- Pet iouwers M. P. v. d. Weyden te Ze kadrenhoven, vakgroep kweekers: J. W. ,efeber te Lisse en J. C. v. d. Meer Ifte Noordwijk; vakgroep bloemisterij: v. d. Meer Az. te Noordwijk. Hierna begon de heer Tel zijn lezing iver doel en streven van den L.T.B. en n hoeverre de L.T.B. zich bezig moet ouden met de bleombollenkwesties. )e L.TJ3. bestaat pas 'n 25 jaar. In- achtig het woord van Pater v. d. El- en: „Wat hebben we aan een prach- jge landbouw als de beoefenaren ver- 1 ommeren", heeft de L.T.B. als grond- nev lag den vakman niet alleen als vak- Lis ïan maar ook als echtgenoot, als va- er. als werkgever. Op de L.T.B. heeit lerum Novarum zeer veel invloed uit- pei eoefend. Komt de B.B.C. nagenoeg al- vraeen op voor de bevordering van de ultuur, de L.T.B. denkt bij alle econo- ïische kwesties aan de belanghebben- v°( en en aan degenen die er achter staan y®fus aan werkgever en werknemer, aan lun vrouwen en kinderen. In de toekomst zullen de publiek- echtelijke bedrijfsorganisaties worden ;esticht, met wetgevende bevoegdheid oor en door de eigen bedrijfsgenoo- renjen. De specifieke bloembollenkwesties l]} uilen behandeld worden door het be I jijfschap voor Sierteelt. Na de heldere uiteenzetting van den eer Tel volgde een zeer geanimeerde [iscussie over saneering en teeltuit- ireiding. De inmiddels gekozen afge vaardigden naar de L.T.B. vergadering e Haarlem n.l. J. de Groot Cz. en A. Rhijn, stelden als conclusie uit de iesprekingen vast, de meening van de fd. Noordwijk: Bij een volgende ver kleding van teeltverruiming worde in **ai et bijzonder gedacht aan de door de Jei aneering verzwakte bedrijven. Na de rondvraag, waarin het L.T.B. lad ter sprake kwam, sloot de voor zitter de vergadering. U,r LISSE. Bloembollencultuur. De afd. Lis erbroek van de Alg. Ver. voor Bloem- ollencultuur hield vorige week in café 'aas een zeer druk bezochte vergade- Le>e- De heer M. Mesman, voorzitter, wees !r in zijn openingswoord op, dat de itvoer van bloembollen na de bevrij ding niet zoodanig Is geweest als er verwachting was gewekt. Het surplus bloembollen worden tenminste steeds grooter. Een gelukkig vooruitzicht is er, namelijk, dat de toekomst ongetwijfeld beter worden zal. Reeds zijn de eerste reizigers naar Amerika vertrokken. Hierna werd de gelegenheid openge steld tot het stellen van candidaten voor het hoofdbestuur. Candidaten wer den genoemd en wel de heeren M. Mes man en H. Scholte. Besloten werd voor de afdeeling slechts met één candidaat uit te komen en de andere candidaten voor het hoofdbestuur in een volgende vergadering over te nemen van andere afdeelingen. Als candidaat voor de afd Lisserbroek werd gesteld de heer M. Mesman, en wel voor de vacature Jonkheer. In de bestuursvacature van de af deeling (R. van Rossen) werd be noemd de heer M. Teelen. De gelegenheid werd geopend tot het doen van voorstellen aan het hoofdbe stuur. De vergadering sprak zich sterk uit tegen de huur en verhuur van het teeltrecht. Gestreefd moet worden naar het uitbreiden van het areaal van de kleine kweekers. Tot afgevaardigden naar de algemee- ne vergadering werden gekozen de hee ren Joh. v. d. Lely, H. Scholten, L. J van der Lans en C. Clemens; secundi de laatste twee heeren. VOORHOUT. Herw. Levenskracht. Onder harte- lijken dank brengt het bestuur van Her wonnen Levenskracht ter kennis, dat de opbrengst van de inteekenlijsten 448 bedraagt. Tevens deelt het bestuur mede, dat de vrijwillige contributie wordt omgezet in donaties en wel 0.25, 0.50 of 1 per maand. De donateurswerving zal in November plaats vinden. Benoeming. Door Z.H.E. den Bis schop van Haarlem is den weleerw. heer H. J. M. v. d. Lee benoemd tot kapelaan in Wassenaar (Goede Her der) en in zijn plaats benoemd den weleerw. heer C. A. J Netten Ouderkerk ad. Amstel. LEIDSCHENDAM. Clandestiene slachting. Door de po litie is geverbaliseerd een zekeren H. v. ,d. M., die zich heeft schuldig ge maakt aan clandestiene slachting. Weer zwarthandelaar geknipt. Daar het vermoeden bestond, dat W. M.. wo nende Veenestraat, zich aan zwart handel schuldig maakte, heeft de mili taire politie een inval gedaan in per ceel Veenestraat. Beslag werd gelegd op rijwielbanden, schoenen en benzine benevens op een partijtje Engelsche si garetten, welke artikelen bestemd wa ren voor den zwarten handel. W. M. is daarna in arrest gesteld. Burg. Stand. Geboren: Celine Ca tharina Maria d. van D. A. Muussers en H. M. v. d. Stap; Sophia Arendina d. van J. P. v. d. Berg en E. Hendriks; Anna Maria Theresia d. van H. Over- devest en A. M. Verhagen. Ondertrouwd: H. A. A. Agterdenbosch 25 j. en G. A. M. de Hey 24 j. Getrouwd: Adrianus Qüfirinus Geers 32 j. en Maria Anna Angenent 24 j. Arie den Harder .29 j. en Geertje Stut voet 31 j.Cornelis Theodorus van Pa ridon 31 j. en Cornelia Maria Hendriks 23 j. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De waarnemende burgemeester heeft een besluit geno men, waarbij tot leden van den tijde- lijken gemeenteraad zijn gekozen ver klaard de heeren: J. A. Mens, T. M. Stikvoort, C. L. M. Bancken en A. O- Doeswijk. R.K.; O. R. I. Viveen en P. Vernet, C.H.; W. C. Derks en G. van der Werf, S.D.A.P.L. J. van der Bijl en P. Vlag, illegaliteit; J. F. Sirks, lib.; B. Hoogwerf Kroon en C. Vlieland. N. V.B. ZEVENHOVEN. R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond afd. Zevenhoven, kwam in een leden vergadering bijeen onder presidium van haar secretaris, den heer C. van Veen. daar de voorzitter wegens ziekte ver hinderd was. Bij het en bloc aftreden van het bestuur stelde de heer A. de Groot Zich niet meer herkiesbaar. De volgende personen werden gekozen en namen hun benoeming aan. C. van Veen. voorzitter, J. Bos, 2e voorzitter, J. de Groot, secretaris, M. de Groot, pen ningmeester en B. Hassing, 2e penning meester. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Steinmetz, welke zijn spijt uit sprak over de geringe opkomst. Spre ker wees er op, dat alleen in en door de organisatie datgene te bereiken was. wat noodig is in het belang van den arbeider. Verder werden alle verplich tingen en richtlijnen voor den georga- niseerden arbeider uitgestippeld, waar bij vooral werd gewaarschuwd voor de Eenheidsvakbeweging en het organisee- ren van wilde stakingen. De voorzitter bracht spreker dank en sloot met den chr. groet. STADSNIEUWS NEDERLANDSCH VOLKSHERSTEL. Iskar Aribo. Dezen avond had de schouwburg vol behooren te zijn niet half zooals nu. De pianist Aribo is een landgenoot, die voor den oorlog te Parijs woonde en daar bij een persoonlijken vriend van Debussy (bij Migot) studeerde. Van daar. dat hij zooveel weet van diens muziek en ze ook zoo fraai speelt en als Debussy-vertolker zoo'n goeden naam heeft. In een korten uitleg, dien hij over de werken gaf, noemde hij Debussy een dichter. Dat heeft Aribo terdege begre pen en aangevoeld. Zijn pianistische ge steldheid, technisch als essentieel valt niet te onderschatten. In geestelijken zin heeft hij de dingen leeren inzien, ver werken en doorleven. Vandaar die in- dividueele expressie, die diepere, poë tische visie. Wij noemen hier speciaal „Reflets dans 1' eau", „Les Collines d'Anacapri", „Clair de Lune", waarin hij zooveel bijzonders doet, zooveel prachtigs van kleur en licht en tinte ling. Absoluut on-Hollandsch. Markant en fijntjes in elkaar geweven speelt hij deze muziek, ook de „Feux d'artifice" en „l'Isle joyeuse". In Ravel zijn zijn aanvoelingen vaster omsloten in toege negenheid en bewondering voor het werk. Vandaar weer die inwendige warmte-fijnheid van gevoel en verbij zondering. Zoo speelde hij de „Pavane" en de „Sonatine". Ten slotte „de Ta- bleaux d'une Exposition" van Mous- sorgsky, een eigenaardig werk, met ge niale reflecties en bravour tevens. Aribo heeft het geestelijk verfraaid, opge sierd met den glans van zijn eigen be wondering. Dit werk vraagt bij de her schepping creatieve verbeelding, en men kon de levepdige combinatie van ge voel en geest in Aribo's spel sterk waarnemen. Maar 't allermooiste bleef voor ons Debussy-muziek naar zijn hart, met klaarte van toucher en liefde voor klank. Van dit concert zijn fraaie in drukken medegenomen. Aan 't slot een daverend applaus, waarna hij als toegift'f1. „Etude pour la main gauche" van Scriabine met geen enkel tekort speelde. J. Kortmann. INDRUKKEN VAN DEN EVENAAR. In de Stadsgehoorzaal hield dr. Paul Julien, de bekende schrijver van „Kamp vuren langs den evenaar", gisteravond voor een zeer goed gevulde zaal een le zing over zijn belevenissen onder de Pygmeeën van Afrika. Julien stelde daar een anthopologisch onderzoek in en be studeerde zeden en gewoonten van dit geheimzinnig dwergvolk. Als middel van bestaan kennen zij alleen de jacht. Hun geheele denken wordt er door in beslag genomen. We konden dit zien in hun dansen, die ons door middel van de smalfilm werden getoond. Lukt het soms hen tot landbouw te brengen, dan drijft hun wezen hen op zeker oogen- blik weer naar de jacht terug. Dr. Julien illustreerde zijn lezing ook met een serie prachtige foto's uit het oerwoud, het rijk van den schemer. De zaal toonde zich zeer ingenomen met het gebodene. Alles wat de K^Ned.Roode Kruis^P ontvangen en inzamelen wordt GRATIS uitgereikt aan oorlogsgetrolfenen Jubileum R. K. Werkmeestersbond. Zondag j.l. vierde de R. K. Werk meestersbond St. Johannes den Dooper kring Leiden zijn 25-jarig bestaan. Di feest werd op waardige wijze ingeze met een H. Mis, waarna voor de man nelijke leden een gezamenlijk ontbij. Een feestavond besloot den dag waar bij de heer Griffioen meejubileerde als zilveren secretaris. VISCHCROQUETTEN. Verkoop vischcroquetten, voor zoover voorradig, op Zaterdag 27 October a.s. van 911.30 uur in perceel Hartesteeg 3. uitsluitend voor ondersteunden van den Dienst voor Gemeenschapszorg. Bureau Mare, die 's Zaterdags uitkee- ring ontvangen en wel degenen, die nooduitkeeringen of voorschotten ont vangen van 99.15 en degenen, wiem naam begint met de letters T t.m. Z. van 9.159.30, N t.m. S van 9.3010. A t.m. D van 1010.30, M t.m. J van 10.3011. K t.m. M. van 1111.30 u. Aan die regeling wordt streng de hand ge houden. Legitimatiekaart, de op 20 Oc tober j.l. uitgereikte confrolestrook, pakmateriaal en gepast geld medenemen. De prijs bedraagt 5 cent per stuk. M. G. VERWEIJ, Weth. loco-burgemeester. voor Vrijdagavond 26 October HILVERSUM I, 301 M. 6.01 Waterstanden. 6.04 Ster van den dag. Emanuel Feuermann. 6.30 Engelsche les. 7.Nieuwsberichten. 7.15 Reportage. 7.30 Operette-fragmenten. 8.01 Nederland Herrijst. 8.15 Politiek weekoverzicht. 8.30 Ensemble George Frank. 9.Op de brug. 9.15 Populaire gramofoonmuziek. 9.30 Radio Philharmonisch Or kest o.l.v. Albert v. Raalte. 11.Nieuwsberichten. 11.25 Avondwijding. HILVERSUM II, 415 M. 6.01 Nieuwsberichten. 6.30 Tino Rossi zingt liefdeslie deren. 6.50 Voor je slapen gaat. 7.To v. d. Sluis, sopraan. 7.30 Programma Ned. Strijdkr. 8.01 Ted Powder en zijn orkest. 8.30 Voor de werkende vrouw. 8.45 Negro Spirituals. Marian Anderson en Paul Robeson. 9.Op de brug. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.45 Avondwiiding. 10.01 Nieuwsberichten. 10.15 Op den drempel van don nacht. voor Zaterdagavond 27 October. HILVERSUM I. 301 M. 6.01 Waterstanden. 6.04 Ster van den dag: Count Basie. 6.30 Rijk overzee. Maleisch in Indië. 6.45 Paul Robeson zingt. 7.Nieuwsberichten. 7.15 Reportage. 7.30 Recital, Cor van Boven. 8.01 Nederland Herrijst. 8.15 De balalaika's klinken. 8.30 Bonte avond. 9.30 Sportpraatje. 9.45 Omroeporkest o.I.v. Marinus van 't Wout. 11.Nieuwsberichten. 11.15 Avondwijding. 11.30 Muziek voor strijkorkesten. 6.01 6.30 7.30 8.01 8.15 8.45 9.— 9.15 9.45 10.01 10.15 HILVERSUM II, 415 M. Nieuwsberichten. Verzoekprogramma. Programma Nederl. Sti krachten. Kwartet Corduwener. Hoorspel „De Schim"* Zaterdagavond thuis. Opbouwrubriek. Gramofoonmuziek. Avondwijding. Nieuwsberichten. Dansmuziek. andh. Inrichting )m zeiten van niet passend e ebit, Reparaties aan alle gebitten. 795 Hoogewoerd 88a, Leiden.Tel. 23970 IUTO-BINNENBAND g. 2 x 6 in goeden staat te s,roap aangeboden bij Jac. landbergen, agent van De Burcht" Noordbuurt- iheweg 17, Zoeterwoude. h woudwA .Wal U dan wél moei leggen, bert it de zeer interessants Aa Cur,u< •Omgangsvormen'*, die 1 scl^ no9 véél meer bijbrengt vr<l0v®r beschavingsleer. etiquette, no tafelmanieren, enz. Volg deze Cursus thuis! Vraag op de bon, gratis brochure I Nu. Zend me gratis bro chure overUwcursus Omgangsvormen B 4 *- BESDA BEUSKHEM met vergunning R.V.I., direct leverbaar 727 Hofstraat 17 Rijnsburg Heden Telefonisch aangesloten onder 842 uw BOTER en SUIKER zoo goed mogelijk. Er- is bey. gewone speculaas en 788 v. Tienen's Boflerspeeulaas ONZE KOEKJES bevallen U absoluut. Zeer ruim gesorteerd. Let wel: Al onze GEBAKJES, SOEZEN en TAARTEN zijn met CRêME Tan ROOM-BOTER geruid. Onze SOEZEN mogen op uw feesttafel niet ontbreken. BANKETBAKKERIJ Het adres dat iedereen weet OUDE VEST 231 805 Gevraagd een NET MEISJE voor dag of dag en nacht, meerdere hulp aanwezig Mevrouw C. W. Alke made, Voorstraat no. 56 Noordwijk. 820 TE KOOP witte overall maat 40, een ■paar schoenen maat 39 te ruilen voor maat 42, bei de nog i. ig. st. Br. aan G. Wassenaar agent van „De Burcht". Pickéstraat 1, Noordwijk. 829 TAKKENBOSSEN te koop gevraagd. H, Hoogeveen, Heerenweg 265, Noordwijk. 821 VERLORENh zilv. schakelarmband met wapentjes (gedachtenis), gaande- van Sassenh. n. Leiden. Tegen bel. terug te bezorgen A. Beijk, Bii- dorpstr. 6, Sassenh. 831 Alleen met een goede boekhouding kunt U iets bewijzen Bezit U deze niet, dan is het toch zeker thans hoog tijd om te schrijven aan: 828 LEIDEN. TELEFOON 23718. Inrichten, bijhouden en contröleeren van administra ties; Belastingadviezen. Bijkantoor Rijnsburg: Vliet Z.Z. 53. Van twee kleine één oroofe hoed Zoo juist LEUKE MODELLEN ONTVANGEN. Wij verven in blauw, bruin en zwart. Haarlemmerstraat 61 t.o. Rex We bedoelen niet of U sneller kunt loopen dan hij. Maar uw buurman heeft zeker het voornemen om ook eens die beroemde poters uit Anna Paulowna te bestellen. En als U later bestelt dan hij, wellicht grijpt U dan net naast den appel, in dit geval de pootaardappel. Laat U dat niet gebeuren. U zoudt er een jaar lang spijt van hebben! 791 FIRMA P. M. BROUWER, BREEZAND N.-H. (GEMEENTE ANNA PAULOWNA) - TEL. K. 2232-385 Het tegenwoordige adres van 837 is Br-ederodestraat 42. dat van den heer P. J. Veen is Soembastraat 60. 837 P. J. Veen. In ruil aangeboden nw. heeren rub. laarzen o kw, of wieg met bedje, voor wandelw., moet i. g.st. zijn. Te bevr. agent „De Burcht", A. Hooger. vorst, Teylingerlaan 12 Voorhout. 830 Te koop aangeboden z.g.a.n stofzuiger en naaimachine en zw. gev. lederen motorjas, kinder trekwagentje op gum mibanden. Adres T. Ro- zendaal, Jaagoad 35 bij Doesbrug. L'dorp. 839

De Burcht | 1945 | | pagina 3