SALARIEERING in de dio-u-jet-Utüe SPORT NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Afdeeling Leiden. Wedstrijdpogrramtna voor Zaterdag 27 October. lste kL: Katwijk 1—Noordwijk II, 4 uur (v. d. Velden); Rijnsb. B. 11Ter Leede II, 4 uur (v. Tuyl). 2de kl.T. en D.C.N.V. II, 4.30 uur (Hoogduin); AlphiaQuick B. Ill, 4 uur (Klink). 3de kl.: Leiden III—Quick B. V, 4 uur (Buurman)A.R.C. IVRijnsb. B. IV, 4.30 uur (Verhoeff). Jun. A: Quick B. (B)Quick B. (A), 2.45 uur; Warmunda (B)—Warmunda (A) 3.30 uur. Jun. B. aid. A: K.R.V.—A.S.C. (A), 3.30 uur (Gressie); Roodenburg (A)— Alph. Boys 3 uur (v. d. Ven). Afd. B: Katwijk—Roodenburg (B) 2.45 uur (Spaanderman); A.S.C. (B) Lisse, 3.30 uur (Hillebrand; Ter Leede t-U.V.S. (B) 2.45 uur (v. d. Werff). Wedstrijdprogramina« voor Zondag 28 October. lste kl. A: Alph. Boys I—Alphen 111. 2 uur (Akerboom); Nic. Boys IAltior I, 2 uur (Kroesemeijer). lste kl. B: Lisse 3Foreholte 1, 2 uur (G. v. 3eelen); Teylingen II—Ka- gia I, 2 uur (v. Goozen); V.V.S.B 11— Warmunda I, 2 uur (Hornstra). lste kl. C: A.S.C. Ill—Meerburg I, 2 uur (Sliggers); D.S.B. I—L.F.C. III. 2 uur (v. Leeuwen); Roodenburg IILugd. IV. 2 uur (Devilee). lste kl. D: L.F.C. IV—Leidsche B., 2 wur (Filippo). 2e kl. A: Alphen V—Alph. Boys II, 12 uur; Altior II—Alphia 11, 2 uur; Al tior 111Nic. Boys II, 12 uur. 2de kl. B: Foreholte IIITeylingen 111, 2 uur (L. v. Beelen); V.V.S.B. Ill V.V.S.B. IV, 12 uur; Warmunda III Lisse IV, 2 uur (v. d. Werlf). 2de kl. C: A.S.C.—D.S.B. II. 11.30 uur, (Boom); Rouwkoop II—Lugd. V, 12 uur (Pont); L.D.W.S. IIL.F.C. V, 11 uur (Veldhuyzen). SD^MoMzesung, Alg. vergunning pachtbetaling tot 300. Het ministerie van financiën deeli mede: De Nederlandsche Bank verleent een algemeene vergunning (No. 29) aan leden van de bedrijfsgroepen effecten handel, handelsbanken, landbouwcrediet- banken en spaarbanken tot vrijgave van tegoed op girale rekening en, voor zoo ver dit tegoed niet toereikend is, op ge blokkeerde rekening, in dier voege, dat in betaalmidelen kan worden beschikt, ter betaling van pacht tot een bedrag van 300.en zulks op de volgende voorwaarden: 1) De pacht moet verschuldigd zijn vóór 31 December 1945. 2) De rekeninghouder moet het ver schuldigd zijn van pacht aantoonen door overlegging aan de bankrelatie van het pachtcoutract of een daarmee overeen komend stuk. 3) De rekeninghouder moet de schrif telijke verklaring aan de bankrelatie overleggen, dat hij niet over betaalmid delen of vrij tegoed beschikt om de pacht te voldoen. 2e kl. D: L.F.C. VIRoodenburg lil, 11.30 uur (Klinkhamer); D.O.C.O.S. III Lugd. VI, 2 uur (v. Dorp). 3de kl. A: Altior V—Alph. Boys III, 2 uur; Alphia IVAltior IV, 12 uur. 3de kl. B: Roodenburg VZ.L.C. Ill, 12 uur (v. d. Lelie). 3de kl. C: A.S.C. VIII—U.V.S. VIII. 12 uur (v. Strien); Meerburg IIZ.L.C. IV, 12 uur (Rietkerken). Jun. A. afd. A: Alph. Boys(B)Alphia (A), 12.30 uur; Altior (A)Alph. Boys (A), 12.30 uur; Nic. BoysAltior (B), 12.30 uur. Afd. B: ForeholteV.V.S.B., 12.30 u. (Wolvers); LisseTeylingen, 12.30 uur (v. Roon). Afd. C: A.S.C. (A)Roodenburg, 10 uur (v. d. Nat). Afd. D: L.F.C.—U.V.S. (B). 10 uur (v. d. Water). Eervol ontslag verleend aan jhr. van Starkenborgh Bij K. B. is aan Jhr. mr. A.. W. L. Tjarda van Star kenborgh Stachouwer op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gouverneur- generaal van Nederlandscih Indië en zulks met dank betuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem onder weergaloos moeilijke omstandigheden aan den lande bewezen. Alg. vergunning oude pensioengelden. Voorts verleent de Nederlandsche Bank een algemeene vergunning (No. 2S> aan leden van de bedrijfsgroepen etfecienhandel, handelsbanken; land- bouwcredietbanken en spaarbanken tot hei afgeven van betaalmiddelen ten laste van tegoed op girale rekening en, voor zoover dit niet toereikend is, van tegoed op geblokkeerde rekening, als mede op geldkaarten van natuurlijke personen, die pensioen genieten en zulks op de volgende voorwaarden: 1) Afgifte der betaalmiddelen mag uitsluitend geschieden voor pensioenbe- diagen die vóór 26 September 1945 zijn on vangen voor een periode die na de zen datum eindigt en zulks tot het be drag, dat daarvan op een rekening of een geldkaart is gestort en dientenge volge werd geblokkeerd. 2) de gepensionneerde moet door vertoon van een pensioenacte, of au der daarmede op een lijn te stellen do cument, bewijzen, dat hij of zij pen sioergerechtigd is; het uitbetaalde be drag moet door het betaalkantoor op de acte of het daarmee overeenkomen de si uk worden aangeteekend. OFFICIEELE BONNENLIJST Van 28 Oct. t.m. 10 Nov. 1945. Voor de eerste helft van de 12de pe riode 1945 voor het Noorden des lands. Bonkaarten KA, KB, KC 512. 100 t.m. 106 800 gr. brood 107 200 gr. bloem •108 125 gr. biscuits 109 400 gr. suiker 110 200 gr. koffie 111 125 gr. boter 112 250 gr. margarine 113 100 gr. vet 114 200 gr. kaas 115 150 gr. vleesch 116 117 2 kg. aardappelen B 01 B 02 400 gr. brood B 03 C 03 1 ei B 04 1 kg. aardappelen A 05 2 liter melk B 05 C 05 3XA liter melk. Bonkaarten KD, KE 512. 200 201 800 gr. brood 202 200 gr. bloem 203 250 gr. rijst of kindermeel 204 205 206 207 208 209 210 211 212 125 gr. biscuits 500 gr. suiker 250 gr. boter 125 gr. margarine 200 gr. kaas 1 ei 6 liter melk 150 gr. vleesch 1 kg. aardappelen D 01 D 02 400 gr. brood E 01 250 gr. rijst of kindermeel Tabakskaarten Q 413. 03 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-sigaretten). De bonnen voor vleesch, melk en aard appelen zijn geldig tot en met Zaterdag 3 November a.s. Zooals uit bovenstaande lijst blijkt ontvangen personen van 4 jaar en ouder 4 k.g. aardappelen per week, in- plaats van 3 kg. aardappelen. Dit zal gedurende eenige weken achtereen plaats vinden. De extra-hoeveelheid van één kilogram is bestemd om een voor raad te vormen, daar het niet moge lijk zal zijn het aardappelrantsoen gedu rende den geheelen winter op 3 kg. te handhaven. Men houde hiermede dus rekening en beware iedere week een kilogram aard appelen. Op de bonnen 114 en 208 zal in hel Westen des lands 100 gram Amerikaan- sche en 100 gram HoIIandsche kaas wor den geleverd; in het Oosten des lands zal uitsluitend 200 gram HoIIandsche kaas verkrijgbaar zijn. De HoIIandsche kaas zal voor de helft in volvette of 40plus kaas en voor de helft in mage f of 20plus kaas worden geleverd. De eieren op de bonnen B 03, C 03 en 209 zijn verkrijgbaar bij een hande laar. die eieren op rantsoenbonnen voor zieken pleegt te verkoopen. Op de broodbonncn kan men Engel- sche biscuits betrekken, voor zoover de detaillist of bakker deze nog voorradig heeft. Op een bon, welke recht geeft op 400 gram brood is voortaan 400 gram Engelsche biscuits verkrijgbaar. Voor de week van 4 tot en met 10 November a.s. zullen nog bonnen wor den aangewezen voor vleesch, melk, aardappelen, bloem, zout, jam. peul vruchten en huishoudzeep. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 26 October a.s. van des mid dags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor Ynelk en aardappelen, waarop eerst met in gang van Maandag 29 October mag wor den afgeleverd. Wij vestigen hiermede uw aandacht «r op. dat in 't vervolg de uitreikingen van nieuwe bonkaarten, niet meer op openbare aanplakbiljetten bekend zal worden gemaakt, doch uitsluitend in de plaatselijke couranten. Het is aanbevelenswaardig de courant, waarin dat bericht komt te staan te be waren, om onaangenaamheden te voor komen. De wnd. Directeur van den Distributiedienst, L. J. DE REEDE. DISTRIBUTIENIEUWS. Klantenbinding voor groente en fruit. Met ingang van 11 November a.s. zal in het geheele Noorden des lands klan tenbinding voor fruit worden inge voerd. Ten einde gedurende de periode van 11 November tot en met 8 Decembei a.s. vooi de verstrekking van fruit in aanmerking te komen, moet men bon F 01 der fruitkaart uiterlijk op 3 Novem ber a.s. bij een handelaar in groente of fruit inleveren. Voor het betrekken van groente zal nog nader een bon wor den aangewezen. Teneinde tot 11 No vember in staat te zijn, groente en fruit te betrekken, wordt de geldig heidsduur van bon 639 (fruit) verlengd lot en met 10 November a.s. en die van )>on 638 (groente) tot een nader aan te geven datum. De aflevering van biscuit vertraagd. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het niet altijd mo- gelijic zal zijn, terstond de aangeboden bonnen voor biscuit gehonoreerd te krij gen. Betrachting van eenig geduld aan de zijde van het publiek ten aanzien van net tijdstip van aflevering door den dcaillist is gewenscht. Stad- en landregeling vooi aardappelen. Met ingang van 28 October a.s. zal voor het artikel aardappelen de stad- en landregeling wederom worden inge voerd. Dit wil dus zeggen, dat men op de aardappelbonnen met den opdruk „stad" alleen in stadgebied aardappelen mag koopen en dat de aardappelbonnen met den opdruk „land" alleen in land gebied geldig zijn Bonlooze maaltijden centrale keukens. uil Aan belanghebbenden wordt ter ken nis gebracht, dat nog steeds de moge lijkheid bestaat, dat industrieele onder nemingen, bedrijven en overheidsdiensten warme maaltijden uit centrale keukens betrekken ten behoeve van hun perso ncel. De grondstoffen voor deze maal- •ijden worden, zonder dat de afnemers dis'iibutiebonnen behoeven in te leve ren, aan de desbetreffende centrale keu ken toegewezen. De grootte der portie is uniform vastgesteld op 3/4 liter pei persoon. Aanvragen tot deelname aan deze bonlooze bijvoeding dienen te wor den gericht tot het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening, afdeeling massi ve eding, Oostduinlaan 2, te 's-Graveu- hage. Pindakaas voor ziekenhuizen en sanatoria. Het Curacaosche Nationaal Steunco mité heeft aan het Nederlandsche Roo ds Kruis een schenking gedaan van 20.000 kg. pindakaas. Het Roode Kruis heelt besloten deze pindakaas ter be schikking te stellen van de grootste ziekenhuizen en sanatoria in het Wes ten des lands. Belooning In goederen en voorrechten Het verschil zit niet zoozeer ln een geldelijk inkomen, dan wel in het in komen bestaande uit goederen en voorrechten. Lenin had destijds voor geschreven, dat volkscommissarissen een salaris zouden ontvangen, dat niet veel hoger was dan dat van fa brieksarbeiders; het verschil kwam alleen tot uiting in officieele aparte- menten en het gebruik van 'n auto. Deze methode van salarieering is vooral gedurende den oorlog uitge breid, zoodat zij thans de basis vormt van de Sovjet society. Het is niet juist om te zeggen, dat er groote verschillen bestaan in de levensstandaard in Rusland en het daarbij te laten. Het gaat er om: hoe verkrijgt men die hoogere levens standaard? Hoe betere baan, grootere luxe. boe Ge kunt 'n paar duizend roebels gespaard hebben, maar ge zult er geen auto mee kunnen koopen of 'n flat huren of kleeding en meubelen tegeen vastgestelde prijzen. Evenmin zult ge er 'n goede opvoeding van uw kinde ren mee kunnen bekostigen. Practisch korni het hierop neer, dat allerlei din gen die het leven comfortabel maken inhaerent zijn aan de betere baantjes. De directeur van 'n krant zal 'n li mousine met chauffeur krijgen, maar de adjunct-directeur zal de „onder- grondsche" moeten gebruiken voor zijn werk. Voor den oorlog had men reeds 'n verguning noodig om 'n auto te koopen, zooals op 't oogenblik in Nederland. Een schrijver zooals Hia Ehrenburg, die door zijn werk direct heeft medegeholpen bij de oorlogsin spanning, heeft 'n flat met 5 kamers. (Stalin heeft 'n apartement van 3 kamers in het Kremlin). Ehrenburg toont graag zijn prachtige uitgaven, zijn Fransche schilderstukken, zijn twee Schotsche honden. Maar hij moet 5 trappen klimmen om zijn flat te bereiken! Geen geld,'en toch een auto. Neem nu onzen vriend Andrewsky, die het beste gezien kan worden als de Alexander Korda van de So.v- iet-filmindustrie. Hij woont in één kamer, door zijn toelage kan hij ziel slechts 'n zeer bescheiden luxe per- mitteeren, maar zijn baantje bezorgt bem 'n auto en 'n -landhuis. Geen enkele Rus verdient 20.000 per jaar, ofschoon enkele boeren aeze som benaderen door hun honig of loom te verkoopen op de „vrija" rnarkt tegen inflatie-prijzen. Duizenden eersteklas werkkrachten verdienen ongeveer 200 per maand; enkelen zelfs 300. Maar vaak ver- dieni de directeur, de bedrijfsleiaei minder, b.v. 100 per maand. De groote danseres Ulauova ver- cient slechts 60 per maand. Maar ze Krijgen allerlei goederen en voorrechten, waar een ander niet aan kan komen. Algemeene vergunning geboorte, huwelijk, overlijden. De Nederlandsche Bank verleent een algemeene vergunning (No. 30), aan le den van de bedrijfsgroepen effectenhan del. handelsbanken, landbouwcrediet- banken en spaarbanken tot vrijgave van tegoed op girale rekening en, voor zoo ver dit tegoed niet toereikend is, op geblokkeerde rekening ter betaling van de kosten van huwelijk, geboorte of be grafenis en zulks onder de volgende voorwaarden. 1» Bij huwelijk kan door een der par tijen worden beschikt tot een bedrag van ten hoogste 200 in betaalmidde len, terwijl bovendien ten hoogste 200 naar girale rekening kan woFden over geschreven. 2) De datum van het huwelijk moet worden aangetoond uit een huwelijks aankondiging, een acte. van ondertrouw of het trouwboekje. De vergunning is slechts geldig, wan neer zij uiterlijk twee maanden vóór of na den huwelijksdatum wordt aange vraagd. 3) Bij geboorte kan door der ouders worden beschikt tot een bedrag van ten hoogste 200.in betaalmiddelen, ter wijl bovendien ten hoogste 200.naar girale rekening kan worden overge boekt. 4) Bil aanvragen wegens geboorte moet worden overgelegd hetzij een ver klaring van dokter of vroedvrouw, het zij het trouwboekje. Na de geboorte kan de vergunning nog slechts gedurende twee maanden worden aangevraagd. 5) Voor begrafenis kan tot een be drag van ten hoogste 200.in betaal middelen worden beschikt tegen over legging van bewijsstukken van het over lijden. VIERDE AANVULLINGSBESCHIKKING DEBLOKKEERING 1945. De minister van financiën heeft be paald, dat bedrijven, diensten en licha men, als bedoeld in artikel 2 van de eerste aanvullingsbeschikking deblok keering 1945, zijn bevoegd, ten bate van degenen, die aan hen gelden hebben toe vertrouwd, dan wel bij hen een reke ning of rekening-courant-verhouding on derhouden, overschrijvingen te verrich ten of betalingen te doen, op den voet van de voorschriften der beschikking deblokkeering 1945, van de uitgevaar digde of uit te vaardigen aanvullings uitvoeringsbeschikkingen deblokkeering 1945 en van de door de Nederlandsche Bank op grond van de beschikking de blokkeering 1945 verleende of te verlee- nen algemeene vergunningen, zulks on der inachtneming van de voorwaarden gesteld in het derde lid. Bedrijven, diensten en lichamen, als bedoeld in artikel 2 van de eerste aan vullingsbeschikking deblokkeering 1945, zijn bevoegd aan het lid van de bedrijfs groepen effectenhandel, handelsbanken, landbouwcredietbanken of spaarbanken, in welks boeken te hunnen behoeve een rekening is geopend, opdracht te ver strekken ten laste van de be doelde rekening tot het verrich ten van de uitbetalingen en overschrij vingen op den voet van het bepaalde in het eerste lid. Indien de vrije rekening van de be drijven. diensten en lichamen, als be doeld in art. 2 van de eerste aanvul lingsbeschikking deblokkeering 1945, on voldoende tegoed aanwijst tot het ver richten van de uitbetalingen, die zijn toegelaten op den voet van het bepaal de in het eerste lid, alsmede, indien de vrije en de girale rekeningen van de bedoelde bedrijven, diensten en licha men onvoldoende tegoed aanwijzen tot het verrichten van de overschrijvingen, die zijn toegelaten op den voet van het bepaalde in het eerste lid, wordt vrij- steümg verleend van het verbod, ge steld in de beschikking deblokkeering 1945, artikel 5. tweede lid, respectieve lijk artikel 7, eerste lid, mits de reke ninghouder de schriftelijke verklaring af legt dat de te verrichten uitbetalin gen en/of overschrijvingen zijn toege laten op den voet van het bepaalde in het eerste lid, en dat hij niet op andere wijze over vrij, respectievelijk giraal te goed beschikt, waaruit die uitbetalin gen en/of overschrijvingen kunnen wor den verricht. Als vrije rekening ln den zin van de beschikking deblokkeering 1945. artikel 1. eerste lid, sub d, worden mede aange mtrKt de rekeningen van comptabelen van waterschappen, veenschappen en veenpolders. STICHTING 1940—1945. Binnenkort zal de stichting 19401945 te Leiden haar districts-bureau Zuid- Holland-Noord vestigen. Dit bureau zal dienst doen, voor het gedeelte van de provincie Zuid-Holland, gelegen ten Noorden^ van de rivieren Nieuwe Maas en Lek/ met uitzondering van de ste den Den Haag en Rotterdam. Naast de administratieve taak van het bureau zal het een centrum worden voor alle medewerkers van de Stichting 1940 —1945 in Zuid-Holland-Noord en zal hei een toevluchtsoord zijn voor alle oud-illegale werkers die in moeilijk heden verkeeren, in het bijzonder voor de nagelaten betrekkingen van onze gevo''ei.en. De Stichting wil daarom trachten. In haar gebouw een prettige, huiselijke steer te scheppen. Aan de inrichtin; van het gebouw wordt reeds gewerki, men stuit echter op tal van moeilijkhe den door groot gebrek aan meubilair, stcffeering en wandversiering voor de kantoorvertrekken, ontvangkamers, ver gaderkamer enz. Laat ieder, die voor dit doel iets in bruikleen wil afstaan of aan de Stich ting ten geschenke wil geven, zich wen den tot den heer Jac. Kranenburg, Slik- steeg 1, hoek Noordeinde te Leiden, of tot den heer J. J. P. Tesselaar, Turf markt 4, telefoon 21917 te Leiden. De Stichting zal gaarne voor het afhalen der goederen zorgen. Een Engelsche delegatie van vak- vereenigingsleiders ,zal deelnemen aan de in Oslo te houden conferentie van Noorsche vakvereenigingen. De Belgische regeering beeft een bedrag van 5 ihillioen rr. beschikbaar gesteld voor de oprichting van een on derzoekingscentrum voor penicillin. De Amerikaansche bezettingsauto riteiten hebben toestemming verleend tot de uitgifte van het eerste Duitsclie politieke en letterkundige maandblad .n bezet gebied, genaamd „Wandlung". De vroegere Vichy-gezant in Ankara, Gaston Bergery, is bij aankomst op het vliegveld Le Bourget gearresteerd. Reuters politieke correspondent verneemt van bevoegde zijde, dat mi nister-president Attlee in den loop van de volgende of daaropvolgende week een verklaring zal kunnen afleggen over Palestina. In het Engelsche Lagerhuis heeft minister A. Bevan verklaard, dat onge veer een vierde van de voor den oorlog ui Engeland en Wales aanwezige krot woningen thans nog bestaat en bewoond werdt. De koning van Engeland is opge treden als peter (en prinses Elisabeth als meter) van den kroonprins van Joe- ga-Slavië, die in Westminster Abbey in Londen is gedoopt. Hij ontving den naam Alexander. In Tsjoenking onderhandelen Sov jet-autoriteiten met de Chineesche re geering over het aan land brengen van troepen der centrale Chineesche over heid, welke de Sovjet-troepen zouden vervangen in Mandsjoerije. Een cycloon van bijna tropisch ka rakter heeft groote schade veroorzaakt te Tichfield (Hampshire) en sloeg een gat van ongeveer zeven meter in ue zeewering bij Folkestone. Een Britsche „Mosquito" is ln den tijd van 5 uur en 10 minuten over den Atlantischen Oceaan gevlogen met een gemiddelde snelheid van 712 km. per uur. Koning Victor Emmanuel van talie zal zich dezen winter naar Egypte be geven, waar hij zich eventueel zal ves tigen. Hooggeplaatste leden van de Brit sche bestuurscommissie in Duitschland weigerden een verklaring af te leggen over het bericht, dat veldmaarschalk Montgomery wellicht benoemd zal wor den tot opperbevelhebber van de im periale generale staf en dat een burger uit regeeringskringen belast zou worden met het bestuur van de Britsche bezet tingszone. Te IJmuiden is aangekomen het Engelsche s.s. „San Ubaldo" van Lon den, met de eerste olie, die per zeeschip voor de Bataafsche Petroleum Maat schappij is aangevoerd. In Amerika worden aluminium ka no's gefabriceerd, welke zoo licht zijn, dat zij door een kind kunnen worden opgetild. Zij zullen door de Grumman Aircraft Engineering Corporation op de markt gebracht worden. Het instituut Karolinska te Stock holm heeft den Nobelprijs voor medicij nen voor het jaar 1945 gezamenlijk toe gekend aan sir Alexander Fleming van de Londensche universiteit en dr. Ernst Boris Chaim en sir Howard Walter Florey beiden van de universiteit te Oxford, wegens het ontdekken van het penicillin en de genezende werking hiervan bij besmettelijke ziekten. Het instituut erkent door deze toekenning Fleming als de ontdekker van het pe nicillin doch leeft Chaim en Florey als degenen, die zijn ontdekking verder heb ben ontwikkeld. De „Daily Herald" ontleent aan het Fransche communistische dagblad „Ce Soir" het bericht, dat Duitschers. werkende in Spanje, een atoombom hebben vervaardigd, waarvoor ge bruik zou zijn gemaakt van de uranium- lagen in Spanje. Deze Duitschers zou den ook met succes proeven hebben ge nomen met een geheime straal.' wel ke voorwerpen op honderden mijlen af stand in brand steekt. De geheime labo ratoria der nazi's zouden over verschil lende gebieden zijn verspreid, doch het hoofdkwartier zou in een klooster nabij Toledo gevestigd zijn. Volgens het Japansche persbureau heeft prins Konoje, die Japansch min.- president was in 1937 en 1940, het voor nemen, zijn titel en al zün hoofdprivile ges prijs te geven. Men gelooft, dat zijn besluit is ingegeven door het verlangen als gewoon burger deel te nemen aan het politieke leven. Het kan ook betee kenen, dat hij besloten heeft het voorstel van generaal MacArthur aan te nemen om de leiding op zich te nemen van een liberale politieke beweging. Met het oog op die zuinigheid, die betracht moet worden ten aanzien van warmte en licht, heeft H.M. de Konin gin besloten gedurende de wintermaan den *af te zien van ontvangsten, die het gebruik hiervan noodzakelijk zouden maken. De Koningin heeft haar omge ving verzocht evenzoo te handelen. De Rijkspostspaarbank. De P.T.T. deelt mede, dat diegenen die overschrijvingen van hun spaar bankboekje op een postrekening wen schen te verrichten, voortaan in het al gemeen niet meer hun spaarbankboekje met het daarvoor bestemde formulier naar de rijkspostspaarbank te Amster dam moeten opzenden. Zij behooren zich thans met een girostortingsbiljet ge frankeerd en ingevuld tot het gc- wenschte bedrag en hun spaarbank boekje tot het postkantoor te wenden Voor levensonderhoud wordt voortaan aan gezinshoofden of alleenwoncnden hoogstens 50.per veertien dagen uitgekeerd. kooSi Gr^Zi UI als opia11' aa 3e leei de" Fet kad II grij dan mei nev Lis In pei vo< Ve. 7 ren hoi gel bel J. Hei SN brn J sel ge ga; 1 z Vf G. str di ka IE ro« ;lü.t K/I* Aal/I foi

De Burcht | 1945 | | pagina 2