De wederopbouw van r Vliegende dokters Kï^rl^rlanH Verheuseiu,e en tegeliJk iNCUCridlIU ontstellende cijfers Op een persconferentie heeft dr. Z. IJ. v. d. Meer, lid van het college voor den wederopbouw inlichtingen verstrekt ©ver het herstelwerk, in de drie noor delijke provincies. Het water wordt overwonnen. Op Walcheren is de strijd er geen bijzondere tegenslagen komen weken eerder droogvallen dan *0 December, de datum die, gezien de ge gevens, theoretisch was bepaald. Nog deze maand zullen zes noodge- iralen, die ieder 300 kubieke meter wa ter per minuut kunnen wegslaan, hun krachten in den strijd brengen. In Kol- horn zijn nog 11 Amerikaansche pom pen aangekomen, en ook deze zullen spoedig met 1100 kubieke meter per mi nuut liun bijdrage leveren tot de over winning. Op Walcheren is de strijd zwaarder en haTder. 2800 arbeiders zwoegen aan de dijkdichting. Er is in een minimum van tijd een bedrijf uit den grond gestampt, dat doet denken aan de hoogconjunctuur van de ^Zuider- j zeeweTken. Zandzuigers, baggermolens, J tientallen sleepbooten, motorbooten, kranen, enz., enz. Men hoopt voor het invallen van den winter alle dijkgateu dicht te krijgen. Strijd tegen verval Necdherstel van huizen en boerderijen. Bij het begin van dezen arbeid, nu en kele maanden geleden, had men gehoopt nog dit jaar 2*3 van alle huizen, uie nog hersteld en weer bewoonbaar ge maakt konden worden, onder dak ie hebben. Hier volgen cijfers. Zij zijn welspre kend, verheugend en ontstellend. Hengelo 3000 gevallen, voor 15 Octo ber onderdak alles. Venlo 9000 gevallen, voor 15 October ©nderdak 4000. N.-Limburg 19000 gevallen, voor 15 October onderdak 7000. Z.-Vlaanderen 3000 gevallen, voor 15 October onderdak 2600. Betuwe 13.294 gevallen voor 15 Octo ber onderdak 8000. Met opzet wordt hier gesproken van onderdak, omdat een volledig herstel, dat ook ruiten, dakpannen enz. zou in houden, in vele gevallen niet kon ge schieden. Vaak heeft men zich moeten behelpen met asphaltpapier inplaats van pannen en met cartonglas of cello- phaanglas inplaats van vensterglas. Toch zal het nog zoo zijn, dat er al leen al van de z.g. 300.000 lichte geval len nog 100.000 niet behandeld kunnen worden voor het invallen van den win ter. Bouw van noodwoningen. Noodwoningbouw is een noodzakelijk kwaad. Noodzakelijk omdat over het ge- heele land rond 100.000 woningen zijn vernield en zoodanig beschadigd, dat ze voor bewoning niet meer geschikt tc maken zijn. Dit aantal is te groot om zonder noodvoorzieningen den perma nenten nieuwbouw af te wachten. Het aantal noodwoningen is bepaald op 6000. De eerste honderd zijn reeds ge reedgekomen, terwijl ruim 1500 op het punt staan gereed te komen. Het noorden des lauds, dat veel min der schade heeft, zal 150 noodwoningen kriigen. Deze zullen niet langer dan 10 jaar in gebruik mogen zijn. Onze havens. Hoek van Holland zag sinds de be vrijding in Mei van dit jaaT tot op dit moment 563 koopvaardijschepen passee- ren in dc richting Rotterdam. In IJrouiden met richting Amsterdam was dit aantal 209. Tot begin September passeerden er te l'Jmuiden 105 koop vaardijschepen, n a dien datum steeg het aantal schepen belangrijk. De IJsselovergangen in de verbin ding Oost-West zijn Zwolle (bailey- bridge), Deventer (schipbrug), Zutfen (bailey-bridge). Kortgeleden is in ge bruik genomen de schipbrug bij Wes tervoort waardoor dc Achterhoek ge makkelijk is te bereiken. En hoe staat het nu met het materiaal? Cement, glas, hout, dakpannen, steenen? De c e ra e n t-p o s i t i e is niet on gunstig. Er wordt in het Zuiden 25 tot 30.000 ton per maand vervaardigd, het- een in vergelijking met twee maanden geleden een verbetering is van 10.000 ton p. rn Het hoogoven-cementbedrijf in Velseu produceert thans 8000 ton per maand. Ook de invoer van de in het buitenland bestelde cement begint te komen. Zoo is er b.v. 3.000 ton uit Engeland binnengekomen. Hout. Het verbruik van hout is voor de bouwnijverheid geschat op 700.000 kub. meter. Er is in het buitenland ge kocht 37a.000 kub. meter. Voor bouw doeleinden is reeds aangekomen 75.000: kub. meter. Twee maanden geleden was dit nog niet meer dan 10.000 kub. meter, het tempo wordt steeds beter. Glas. De glaspositie is slecht. Er is uit België gekomen 60.090 m2. en min. Vos heeft dezer dagen persoonlijk in dat land geprobeerd meer te krijgen en het zal hem waarschijnlijk gelukken. Wat er nu is aangekomen, is echter slechts een druppel op een gloeiende plaat, want de behoefte is ongeveer enkele millioenen m.2 Er is 300.000 m.2 „tuindersglas" geleend bij de West- landsche tuinders, die echter de toe zegging hebben gekregen, dat de over heid er voor zal zorgen, dat de tuin ders in de gelegenheid gesteld worden zich houten ramen aan te schaffen. Dakpannen en steenen. De productie van dakpannen en steeucn neemt slechts langzaam toe als gevolg van het gebrek aan kolen. In toene mende mate kan, dank zij een iets li niëren invoer van asphalt-papier van dit dakbedelckingsmiddel gebruik worden gemaakt, waardoor een voortdurend grooter wordend aantal huizen regen- vrij gemaakt kan worden. Blijkens mededeeling van de K.N.A.C. stelt het Bruggenbureau van den Rijks-1 waterstaat alles in bet werk vóór een eventueele vorstperiode gereed te zijn met den bouw van drie permanente bruggen over de groote rivieren, die ook bij ijsgang kunnen worden ge bruikt. De bruggen zullen worden ge legd bij Arnhem, Zutphen en Roer mond. De bruggen De verbindingen worden langzaam maar zeker verbeterd. Het isolement, waarin wc door een krans van gebro ken bruggen waren opgesloten, is ver broken. Neem de kaart er eens bij en zie Dt. verbinding Noord-Zuid. De route van Den Haag en Rotter dam loopt over Hendrik Ido Ambacht (onbeschadigde vaste brug). Gorkum (onbeschadigde vastebrug, Zaltbomrael (beschadigde maar provisorisch herstel de brug) en Hedel (schipbrug) naar Den Bosch. De route van Amsterdam voert over Utrecht, Yianen (schipbrug). Bees (on beschadigde vaste brug) en verder aan sluitend op .den weg van Rotterdam bij Zaltbommel. Ook is er een verbinding via Culemborg. waar de spoorbrug voor licht verkeer in gebruik is en waar bo vendien een veerpont het zware ver keer verwerkt. Deze route loopt voorts via Geldermalsen (waar de brug intact gebleven is). De Noord-Zuidvcrbinding, die na de bevrijding het eerst in ge bruik was loopt over Arnhem (bailcy- bridgc), Nijmegen (Waalbrug) en Gra ve (brug intact). MEUWS UIT DE MISSIE. Uit. een brief van pater v. d. Pluym M.S.C. aan den overste van het Missie huis der missionarissen van het H. Hart, te Tilburg onileenen wij het ontstellend bericht, dat op 31 Juli in de Kei-missie zijn vermoord Mgr. Aerts, de paters Cornelissen, Berns, De Grijs, Ligtvoet en Akkerman^, benevens de broeders J oosten, Beyer, Peeters. Raaymakers, Höudijk. De Rooy, Van Scliaik en Fol- ker Overleden zijn de broeders Jan sen en Clement. 'Op Java zijn overle den de paters Kopper, Ant. Broker, De Lange en Burger. Gp 15 Februari 1943 zijn bij net bom bardement op Ambon om het leven ge komen de zusters Prisca, Norberta, Jozefa, Felicitas en Vaveria. OMGEVING ALKEMADE. Het kiescollege van de gemeente Alkemade kwam V rijdag 5 Oct. in ver gadering bijeen. Tot voorzitter werd gekozen de heer P. de Jong Czn. Na gehouden stemming besliste het college bij enkele candidaatstelling tot aanhou ding van den ouden gemeenteraad tot aan de in het a.s. voorjaar te houden verkiezingen. Eventueele opengevallen of openblijvende zetels zullen niet wor den aangevuld. De gehouden collecte in onze ge meente, om te komen tot een monu ment voor onze in dezen oorlog geval len slachtoffers, heeft opgebracht de som van 6627.Het comité houdt zich voor eventueele giften nog gaarne aanbevolen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Samenstelling nieuw bestuur R.K. Staatspartij. De onderlinge functies van het nieuwe bestuur van de R.K. Staatspartij, afdeeling Alphen, zooals dit was gekozen in de ledenvergeadering van 26 September, werden als volgt verdeeld: J. J. van Capel, le voorz., (gekozen door de leden), H. M. v. d. Dool, 2e voorz.. P. N. Vink, le se cretaris, P. J. Schipper, 2e secretaris, A. A. Korver, le penningm., Chr. Nieuwenhuizen, 2e penningm., en de heeren S. Kroft, A. Huijgens, L. C. Slootjes, Adr. Goedemondt en J. J. v. Schaik, als leden. Bestuur „Onze Alphensche Gemeen schap" gekozen. In de Vrijdagavond in het IJsclubgebonw gehouden bijeen komst van de vereeniging „Onze Al phensche Gemeenschap", in oprichting, onder presidium van den heer ir. J. D. J. Waardenburg, werd een definitief bestuur gekozen en wel de heeren A. J. A. Breukel, ir. J. D. J. Waarden- burg J. S. Deurloo. Ph. H. Rogaar, J. Vierbergen, J. F. Samsom en C. Zoe- temeijer. Noodgemeenteraad samengesteld. Het kiescollege, bestaande uit 51 le den heeft Zaterdagavond 6 October be slist over de vraag van overeenstem ming tusschen de verschillende politie ke partijen, teneinde te komen tot een enkele candidaatstelling van 17 leden voor den noodgemeenteraad. Na breed voerige besprekingen is men hierin tenslotte geslaagd en indien er niet achleraf nog bezwaarschriften tegen de zen candidaienlijst worden ingediend, dan zal de tijdelijke raad er als volgt uitzien: Chr.-Hist, partij: J. van den Berg,, D. van Klaveren, J. Sprcij Tlizn. (die tot dusver tijdelijk wethouder was), P. Verdonk, J. Wassenaar. Ant.-Rev. Partij: H. v. d. Akker, A. v. Emmerik. Geerlof, J. H. Wemsen. R.K. Staats partij: C. M. Deerenberg, A. F. Ruijs- senaars, J. C. Vernooij. Soc.-Dem. Arb. Partij: H. v. d. Aker, A. van Emmerik. Ned. Volksbeweging: J. Oskam. W. M. de Vos. Lib partij: J. van Dijk. Samenstelling cn gehalte Cattle-Feed „Kant en klaar" Amerikaansch kracht voer. Zooals bekend mag worden verondersteld werd eenigen tijd geleden door de Nederlandsche regeering aan gekocht en reeds in Nederland inge voerd een groote partij Cattle-Feed, de z.g. Amerikaansche „kant en klaar", gemengd rundvee krachtvoer. Van dit artikel zijn tot dusver zoo goed als alle graanhandelaren bevoorraad. Van deze partijen zullen vermoedelijk half Octo ber de eerste toewijzingen aan de boe ren plaats hebben. Het zal daarom niet ondienstig zijn om de afnemers van Cattle-Feed op de hoogte te stellen van J de samenstelling en het gehalte van j dit nienwe veevoer. Dit is een meel-1 soort van goede kwaliteiten. Het bevat volgens, de thans bekend geworden of- ficieele analyses 23.5 pet. eiwit; 4.1 pet. vet en 11.2 pet. vocht en is samen gesteld uit soyameel, gemalen kaffer- corn, een weinig maïsmeel, tarwemeel, een weinig havermeel en uit wat mi neralen. Uramon en ammoniumnitraaL Met de, na de bevrijding van Nederland, rechtstreeks uit Amerika geïmporteerde stikstofkunstmeststoffen Uramon en Am-- moniumnitraat zullen onze land- en tuin bouwers in de naaste toekomst wel licht het meest te maken krijgen. Tot dusver was er omtrent het stikstof gehalte van deze beide kunstmestsoor- ten weinig positiefs te melden. Thans evenwel kunnen wij berichten, dat m het laboratorium van het stikstofbin- dingsbedrijf te Luiterade monsters wer den genomen van beide producten. Deze monsters geven het volgende resultaat: Uramon (Ureum) bevat 42.36 pet. stik stof (N.) en ammoniumnitraat 32.80 pet. stikstof (N.) in half ammoniak en half salpeter vorm. BODEGRAVEN. Het kiescollege. Het doei ons ge noegen hieronder thans de lijst te kun nen geven van de 39 personen, die zijn aangewezen tot lid van het kiescollege voor den tijdelijken gemeenteraad. W. L. Agterof, P. B. Bakker, G. Batelaan, W. Batelaan, J. Bekker, Joh. Boere- fijn, A. Boot, J. G. Breekveldt, M. van Briemen, C. Burggraaf, B. van Elk, E. J. Everts, H. Gelderblom, H. E. la Gro, T. Hensen, H. J. Th. van der Heij den, J. J. Hoogendoorn, A. A. Jonge- breur, J. Jongeneel, IJ. de Joode, C. G. Karssen, J. Lok, J. de Mars, J. Mar tin. H. J. Miltenburg, W. J. van Muis winkel. M. Nagelkerke, A. J. van Nie- kerlc, C. Noordboek, A. H. van Oos- terom, W. van de Poll, T. Poot, C. G. Snel, P. J. Snoep, G. J. van Veldhui zen, S. Verburg, W. Verduijn, Joh. Visscher, Joh. A. Wolswijk. Uitreiking nieuwe bonkaarten. Le- der-textielkaarten VA 510, en Groente-, Fruit- en Viscbkaarten N. 512. Bon kaarten aan zelfverzorgers zullen wor den uitgereikt in het tijdvak van 18 t.m. 27 October a.s. Zij zullen hiertoe een specialen oproep ontvangen. Zeeer belangrijk. Uitreiking van bonkaarten voor Nieuwkoop en Ze venhoven in het distributiekantoor al daar van 912.30 uur en van 1.304 u. Maandag 15 October a.s.: Wijk A (ge heel), wijk B de nummers van 1 t.m. 85, wijk D de nummers van 1 t.m. 75. Dinsdag 16 October a.s.: in café Veen- man te Noorden; wijk B de nummers 86 t.m. 203, wijk C de nummers 1 t.m. 47, wijk D de nummers 76 t.m. 86. Woensdag 17 October a.s.: in distri butiekantoor te Zevenhoven: alle in woners van de gemeente Zevenhoven. Distributiekring Bodegraven, G. W. de Wit, wnd. dir. 70ETERWOUDE—LEIDERDORP. De weleerw. heer J. C. J. Sanders, die sinds Dec. 1943 in onze parochie uerkzaam was, is benoemd tot kape laan te Boskoop. in die bijna twee jaren heeft zijn- ceiw, als jong priester iu de moeilijke oorlogsjaren hard gewerkt, veel nood heeft hij mogen lenigen. En nu na de bevrijding was hij begonnen met bet werk voor de jeugd. De verkenners en de welpen, dat was zijn zorg, vooral in de laatste we ken bij de oprichting van het troep- huis en het horde-hol. Hedenavond zul len de jongens afscheid nemen van hun aalmoezenier. Voor de overige paro chianen is er gelegenheid morgen Don derdagavond na het Lof om afscheid te nemen van kapelaan Sanders. OP: KORTE GOLF NATUURLIJK zijn er tallooze dok toren, die in hun leven soms één keer, misschien meerdere malen hebben gevlogen. Natuurlijk zijn er tijdens den oorlog dag en nacht dok ters eu chirurgen, helpers en help sters van het Roode Kruis in vlieg tuigen de strijdende troepen achterna gegaan, maar een dokter die zijn da- gelijksche praktijk doet per vliegtuig is toch een dokter, die wij in ons kleine landje niet zullen tegenko men. Kind ziek? Dan moet de ruimte wijder, de ho rizon verder liggen. In de uitgestrekte vlakten van Australië, waar op honderden en hon derden kilometers afstand de wonin gen van elkaar verwijderd liggen, waar de steden 700 en meer kilometer van de naastbijzijnde post zijn, daar be teekent een zieke op een van die ver afgelegen farms een probleem, dat om bijzondere oplossing vraagt. In een van die stoere, uit boom stammen opgetrokken, zware huizen ligt een kindje ziek. Het heeft hooge koorts. In ieder huis is een groote medicijnkist. Standaard type. Overal in alle boerderijen dezelfde uitvoering. Op ieder nummer een bepaald arti kel. Op 15 ligt de thermometer. Moe der heeft hem haar zieke jongen aan gelegd en het kwik vloog in mini mum van tijd op de veertig toe. Hij klaagde over pijn in zijn buik. Bel per radio. Wat te doen? Ga in dit geweldige land eens met een auto een dokter ha len, dagen heb je noodig! Maar daar is iets anders, wat de dokter nabij kan brengen. Moeder gaat naar een kast en daar staat een instrument, dat er uitziet als een trapnaaimachine. Ze gaat er vóór zitten en begint te trappen. Na enkele korteoogenblik- ken zet ze een koptelefoon op, ter wijl een kleine microfoon voor haar op het toestel staat. i Wat was ze blij met dit eenvou dige kastje, dat haar man tien Jaar geleden Ju- huis bracht. Hoe vele avonden had ze een babbeltje ge maakt met haar buren, die op 290 ki lometer afstand woondenje werd alleen een beetje moe van het trap pen, maar dat went wel. Maar nu was het geen babbeltje, nu roept ze het station, dat haar on middellijk met den dokter kon ver binden en, als binnen enkele tellen die verbinding komt, vertelt ze aan den dokter, wat er met haar kleine jongen aan de hand is. De doktei geeft zijn voorschriften en zegt haar, dat ze hem tegen den vroegen mor gen moet verwachten. Hij komtper vliegtu'g. Om 4 uur branden er op vier pun ten rondom de groote veeboerderij al hooge vuren om zoo den dokter het landingsterrein duidelijk te doen ken nen. De mannen staan op den uitkijk en als ze na een kwartier in de verte een zwarte stip zien tegen den op- lichtenden horizon, weten ze, dat de dokter öp komst is en dat ze geen moment te vroeg zijn met hun vurige bakens. De Haviland strijkt neer cn dokter en verpleegsteY stappen uit Die begrepen gisteravond laat al waar het om ging. Ze hebben maai niets tegen de moeder gezegd toen die om twaalf uur „belde" maar het zou wel een blindedarm-ontsteking zijn en duswaren ze voorbereid op alles. Een uur later was het jongske geopereerd en zijn leventje gered. De verpleegster blijft een dag of vijf. De dokter komt de tweede dag weer „op visite" en zoo zet hij, dag in dag uit, zijn praktijk voort, dan hier dan daar. Het heeft echter heel wat hoofd brekens en heel wat arbeid gekost voor alles tot een perfecte organisa tie was uitgegroeid maar de noodzaak om spoedig hulp te brengen was hier de sterkste drijfveer en waar de Australische regeering ten volle de geweldige beteekenis begreep van oit pionierswerk steunde zij het op elke mogelijke wijze. Nu. na toen jaar, is de vliegende dokter en hij heeft meerdere col lega's een even gewoon verschijn sel voor de farmers van Australië als de vliegende visschen voor den zee man op den Indischen Oceaan. De Fransche bezettingsautoritei ten hebben in de provincies Rijnpals en Rijnhessen benoemd tot regeeringspre- sident dr. Eichenlaub. Eichenlaub is een bekende-anli-fascist, die ook een aan deel had^ in het complot van 20 Juli 1944. De Duitscbe legatie in Stockholm heeft bevel gekregen 10 October Zwe den te verlaten, met uitzondering van den kanselier Eichler, die reeds 27 jaar in Zweden vertoefde en mag blijven. De hertog van Windsor over weegt den aankoop van het landgoed Hiniley Hall in de Midlands by Dudley. Bij het neerstorten van een vlieg tuig in een dorp in Yorkshire werden 17 huizen verwoest, terwijl alle inzit tenden van het toestel werden gedood. Na een afwezigheid van 3 maan den is de Amerikaansche ambassadeur te Belgrado op zijn post teruggekeerd. Bij een treinbotsing in Turkije kwamen 40 personen om het leven, terwijl 32 personen werden gewond. Naar de Gazet van Antwerpen meldt, heeft de katholieke senator ba ron Nothomb verzocht den minister van verkeer te mogen interpélleeren over „de instructies, die aan den Bel gischen nationalen radio-omroep ge geven werden om te zwijgen over de boodschap van Z.M. den koning". De regeering voelt zich blijkbaar niet sterk. De staatssecretaris van oorlog Patterson heeft medegedeeld, dat de rechter Simon H. Rifkind te New-York tot adviseur van generaal Eisenbouwer inzake Joodsche problemen in de Ame rikaansche zone van Duitschland is benoemd. Patterson verklaarde, dat ge neraal Eisenhower op 10 Augustus j.l. om zulk een adviseur had gevraagd. Rifkind zal binnen tien dagen naar Europa vertrekken. De Nederlandsche en Indonesische militairen, die de „Van Heutz" gela den hebben, toen de Australische haven arbeiders dit weigerden, hebben een bedrag bijeengebracht van 150 pond ten bate van het Australische Roode Kruis. In het kader der hervatting van de normale handelsbetrekkingen met het buitenland is dezer dagen een Ne derlandsche delegatie onder leiding van drs. Speekenbrink, directeur-generaal voor de buitenlandsche economische be trekkingen van het ministerie van han del en nijverheid, naar Stockholm ver trokken. De delegatie zal besprekingen voeren over het handels- en monetaire overeenkomsten tusschen Zweden en Nederland. Omtrent de staking in deEngel- sche havens heeft de regeering een ver klaring uitgegeven, waarin o.m. ge zegd wordt, dat alle stappen genomen zullen worden om een spoedig gebruik van de geimporteerde levensmiddelen ladingen te verzekeren. De regecring zal er eventueel toe overgaan voor het lossen gebruik te maken van troepen. Arturo Toscanini heeft het seizoen van het symphonische muziekleven in de Vereenigde Staten met twee con certen te New-York geopend. Den eer sten keer dirigeerde hij het National Broadcasting Company Symphony Or chestra en den tweeden keer verscheen hij op het podium van de Carnegie Hall om een liefdadigheidsuitvoering ten ba te van noodlijdende kinderen in Italië te leiden. Bruno Walter zal dezen win ter eveneens in Amerika dirigeeren. hij zal concerten van de New York Phil harmonic Symphony Society en van het Philadelphia Orchestra leiden. Op 31 October a.s. zal in Londen een internationaal jeugdcongres wor den geopend, waaraan 400 gedelegeer den uit 57 landen deelnemen. Het beroep van Jean Paquis, die tijdens de Duitsche bezetting via ra^io Paris nazipropaganda maakte en op 18 September ter dood werd veroordeeld, is verworpen. Dc regeering van Zuid-Afrika heeft het handvest van de Vereenigde Volkeren geratificeerd. De na-oorlogsche Canadcesche ma rine zal bestaan uit 10.000 man met een reserve van 18.000 man. 200 Joden, verdacht op illegale wijze Palestina te zijn binnengekomen, zijn uit een kamp nabij Jeruzalem ont snapt. 225 oorlogsschepen van de voor malige Kriegsmarine, ten deele bemand door Duitschers, liggen te Wilhelmsha- fen in afwachting van beslissingen, die door de Britsche, Amerikaansche en Russische autoriteiten aangaande hun lot genomen worden. Meerendeels bestaat de vloot uit kleine schepen met uitzon dering van de kruisers „Prinz Eugen", (19.00 ton3 en „Neurberg".. De eerste demonstratie tegen den keizer in de Japansche geschiedenis heeft plaaTs gehad te Tokio, waar on geveer duizend voormalige politieke ge vangenen een optocht vormden, welke roode vaandels meedroegen, voorts de nationale kleuren van Korea en banie ren, waarop men kon lezen: „Leve het democratische republikeinsche Japan". Men verwacht een uitbarsting van den vulkaan Stroboli, daar deze sedert eenigen dagen weeer in werking is. Het verslag van de toespraak van den Engelschen minister van buiten landsche zaken, Bevin, in het Lager huis, beslaat in alle couranten te Mos kou elf regels. Aan de toespraak van Byrnes op de Londensche conferentie worden 16 regels gewijd.

De Burcht | 1945 | | pagina 2