KAMER HEROPENING 23 AUGUSTUS Net Meisje c.v.N. BAKKER Hzn. Dansschool H. J. VISSER NAAISTERS R.K. MEISJE CONVERSATIELES DE GROOTE VINK Bij de vorming van de nieuwe krijgs macht is het noo- dig, dat ieder daar terecht komt waar f hij een maximum prestatie kan leve ren. Daarom moeten van eiken B.S.-er, die er zich voor op geeft, - en dat zijn er duizen den alle gegevens worden verzameld. Dat houdt op! Maar bureaux met veel personeel zijn reeds doende dit materiaal te schif ten. Ook U komt aan de beurt! Ingezonden Mededeellng Het slachtverbod voor rundvee, paar den, varkens, schapen en geiten blijft volledig van kraoht, in verband waar mede alle slachtvee, met uitzondering van geiten, via het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch geleverd moet worden. De merking van rundvee, schapen en var kens op de bedrijven is vervallen. Voor- loopig zal een vereenvoudigd veeboekje gehandhaafd moeten blijven, hetwelk binnenkort zal worden uitgereikt. Het aanhouden van rundvee, paarden, var kens en schapen zal dan alleen geoor loofd zijn, wanneer men in het bezit van dit veeboekje is en hierin de betref fende dieren heeft verantwoord. 1591 Levering ijzer en staal. Het Rijksbureau voor IJzer en Staal maakt bekend, dat zij dispensatie ver leent van het bepaalde in art. 7 van de IJzer- en Staalbesoh. 1940 no. 1 betr. de verplichting tot het versohaffen van dis tributiebescheiden (ijzerbons, vergun ningen) bij levering van ijzer en staal, in gevallen, waarin aan Nederlandsche ondernemingen, aan wie ijzer en staal is onttrokken ingevolge door den Duitschen bezetter getroffen maatregelen als b.v. die van 4 April 1944 ter cencentratle van handelsvoorraden, en de verordening herdistributie, de aldus onttrokken ma terialen, na overleg in der minne, door de bevoordeelde ondernemingen worden teruggeleverd. Deze dispensatie wordt verleend onder voorwaarde, dat van elke zoodanige levering binnen 14 dagen na ontvangst een gespecificeerde aangifte, wat betreft hoeveelheid en soort van het materiaal aan Rijksijzer wordt gedaan. 1590 Verhooging broodprijs. Het Hoofdbedrijfschap voor Akkerbouw producten maakt bekend, dat de prijzen voor brood (luxe, zoowel als volksbrood) genoemd in de Verordening Broodprijzen 1942, met ingang van 6 Augustus 1945 worden verhoogd met 2 cent per 800 gram. Alle na 1 September 1944 inge voerde plaatselijke prijsverhoogingen vervallen. Deze prijsverhooging heeft geen betrekking op het zg. kleinbrood. 1584 INLEVERING ROZIJNENBONNEN. Het C.D.K. maakt bekend, dat detail listen ln de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht de voor 100 gram rozijnen aangewezen bonnen 545 der vijfde noodkaart op Donderdag 23 of Vrijdag 24 Augustus bij den distribu tiedienst moeten inleveren. Op het ont vangstbewijs moet het aantal bonnen ln cijfers en letters worden vermeld, b.v. 90 (negentig), terwijl de invulling moet geschieden met inkt of aniline potlood. Dit ontvangstbewijs geldt als toewijzing waarop detaillisten in de week van 26 Aug.t.m. 1 Sept. de rozijnen kunnen betrekken bij een grossier of importeur. De aflevering der rozijnen mag niet voor 2 September plaats hebben. DISTRIBUTIEDIENST-LEIDEN. Aanvragen en Inlevering formulieren petroleum voor kookdoeleinden. - Zij, die niet over een bruikbare aan sluiting voor gas of electricitelt be schikken, kunnen, voor zoover zij bij de uitreiking van de 6e noodkaart geen enquêteformulieren MD 323-10 ontvin gen, deze vóór 25 Augustus a.s. afhalen aan het distributiekantoor Ingang Lan- gebrug, loket 16. Het inleveren van de ingevulde en on- derteekende formulieren kan van 27 tot 30 Augustus a.s. geschieden aan loket 12. Gezinshoofden, eventueel pension- of kamerbewoners, die zelf hun maaltij den bereiden, kunnen, wanneer zij vol doen aan bovengenoemde voorwaarden, in aanmerking komen voor een petro- leumkaart. Aan de achterzijde van het formulier dienen zij bon 548 van de noodkaart V van elk der gezinsleden in de vakjes, ge nummerd 1 t/m 14 te plakken. Het aan tal opgeplakte bonnen dient gelijk te zijn aan het aantal personen, dat ln antwoord op de vraag 3A als totaal aan tal gezinsleden werd opgegeven. Tegen ln ontvangstneming van één op bovenbedoelde wijze Ingevuld formulier M1D 32310 zullen onderstaande petro- leumkaarten worden verstrekt. Alleenwonende gezinnen van 2 tot en met 5 personen 1 kaart UB 510, 1 kaart UA 510. Gezinnen van 6 t/m. 10 personen 1 kaart VA 510 en 1 kaart UE 510. Gezinnen van meer dan 10 personen 1 kaart UA 510 en 2 kaarten VC 510. Als ontvangstbewijs dient te worden getekend een formulier MD 232-01, ter wijl ln het vakje JC van de tweede distributiestamkaarten (F) een aantee- kening wordt geplaatst. (F) van het gezinshoofd alsmede van alle gezinsleden. De wnd. Directeur van den Distributiediienst, A. v. d. LEEST. 2013 DISTRIBUTIEKANTOOR LEIDEN. Aanvragen en inleveren formulieren voor gas- en electriciteitsgebrutkers. Gezinshoofden, eventueel pension- of kamerbewoners, die de maaltijden d.m.v. gas of electriciteit bereiden, dienen, voor zoover zij het enquêteformulier MD 32310 niet bij de uitreiking van de 6de noodkaarten ontvingen, dit formu lier voor 30 Augustus a.s. af te halen aa>n het distributiekantoor, ingang Lan- gebrug, loket 16. Het inleveren van de ingevulde en onderteekende formulieren kan geschieden in het tijkvak van 1 tm. 5 September aan het distributiekan toor ingang Langebrug kamer 3. Aan de achterzijde van het formulier M1D 32310 dient bon 548 van de nood kaart V van elk der gezinsleden in de vakjes, genummerd 1 t/m. 14 op geplakt nen dient gelijk te zijn aan het aantal te worden. Het aantal opgeplakte bon nen dient gelijk te zijn aan het aantal personen, dat in antwoord op de vraag 3A als totaal aan tal gezinsleden werd opgegeven, terwijl bovenaan het formu- Provinciale Publicaties INLEVERING BRANDSTOFFENBONNEN 43 EN 44. De bonnen 43 B.V. en 44 B.V. van de brandstoffenkaart „T 509" kunnen de handelaren in het geheele land met uit zondering van Limburg, Noord-Brabant, Zeeland en het beneden den Rijn gele gen gebied van Gelderland dagelijks in elk kwantum tm. 3 Sept. a.s. bij de plaatselijke distributiediensten Inwisse len tegen aanvullingstoewijzingen. Deze aanvullingstoewijzingen, geldig t.m. 11 Sept. '45, dienen de handelaren ln hun eigen belang, onmiddellijk na ontvangst doch uiterlijk 11 Sept. in te leveren bij, of per aangeteekend sohrijven op te zen den aan de brandstoffenoommlssie, waaronder zij ressorteeren. Dit aangetee- 11 Sept. a.s. in het bezit van de Brand- kend sohrijven moet eveneens uiterlijk stoffencommissie zijn. Zij ontvangen van het bureau dezer commissie een ont vangstbewijs en tegelijkertijd of later aanwijzingen omtrent hun bevoorrading of zoo zij reeds geheel of gedeeltelijk bevoorraad zijn, aanwijzing omtrent de mogelijkheid van aflevering op van hun afnemers ontvangen bonnen. Zonder deze laatste aanwijzing mogen zij niet tot afleveren overgaan. Slijters dienen de van hun klanten ingenomen bonnen ln te leveren bij hun leverancier-hande laar en worden op deze bonnen door dezen laatste naar verhouding van den eigen voorraad bevoorraad. De klanten binding blijft tot nader order gehand haafd, zoodat geen bonnen van niet- ingesohreven klanten mogen worden aangenomen, tenzij het betreft nieuw gevestigden of jonggehuwden Deze af nemers kunnen evenals klanten van In middels opgeheven brandstqffenzaken alsnog worden Ingeschreven. Handela ren en slijters zijn verplicht voor de door hen van hun klanten Ingenomen bonnen ontvangstbewijzen af te geven, waarop firmanaam en adres van den handelaar of slijter, naam, voorletters en adres van den afnemer, het aantal Ingenomen bonnen en den datum van inneming worden vermeld. Handelaren en slijters zijn gehouden de door het Rljkskolenbureau voorgeschreven admi nistratie te voeren, waartoe o.a. behoort het voeren van een bonnenadministra tie in het klantenbonnenregister. De groothandel is. of wordt, bij levering van de mijn administratief door den betrok ken districtsadviseur Ingeschakeld en ontvangt dienaangaande van dezen functionaris bericht. In de noordelijke provincies was bon „43 B.V." reeds eer der aangewezen voor het betrekken van turf en van de op dezen bon verkregen aanvullingstoewijzingen ls door de dis tributiediensten een hoek afgeknipt. Deze aanvullingstoewijzingen worden door de brandstoffencommissies niet ge accepteerd. dooh dienen aan de Sectie Turf te Assen te worden opgezonden. De in het bovenstaande aan groothande laren. handelaren en slijters" opgelegde verplichtingen zijn voorwaarden ver honden aan de hen verleende vergun ning tot het afleveren van vaste brand stoffen. DISTRICTSCONTROLEBUREAU DEN HAAG VAN RIJKSPAPIER. M.i.v. 20 Aug. a.s. is het dlstrictscon- tröleb-ureau Den Haag van Rijkspapler gevestigd ln de Willemstraat 26, kamers 24 en 26, Tel. 111441. lier het nummer van den gas en/of elec- trlciteitsmeter moet worden vermeld, hetwelk op de oude rantsoenkaart voor gas of electricitelt te vinden ls. De wnd. Directeur van den Dlstrlbutiedlenst, 2012 A. v. d. LEEST. TOEWIJZINGEN GROENTE EN FRUIT. Handelaren ln groente en/of fruit in Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht moeten de bonnen 546 voor groente en de bonnen 547 voor fruit, geplakt op opplakvellen, op Vrijdag 17 Aug. a.s. bij den distributiedienst inleveren. De bon nen 546 en 547 moeten afzonderlijk worden opgeplakt en met een afzonder lijk ontvangstbewijs MD 242-01 worden ingeleverd. Op het ontvangstbewijs moet het aantal bonnen ln cijfers en letters b.v. 30 (dertig) worden ingevuld, terwijl de Invulling moet geschieden met Inkt of anlllne-potlood. Voorzoover het gemeenten betreft, waar de klantenbin ding voor groente reeds gold zullen de distributiediensten voor bon 546 toewij zingen groente uitreiken terwijl voor bon 547 het volledig Ingevulde en afge stempelde ontvangstbewijs als toewijzing voor fruit zal gelden. De toewijzingen en/of ontvangstbewijszen moeten daar na op Maandag 2o Aug. a,s. bij het Plaatselijk Verdeelkantoor worden Inge leverd. In gemeenten waar tot dusverre geen klantenbinding gold, moeten zoo wel de voor bon 546 als de voor bon 547 van den distributiedienst terug ont vangen ontvangstbewijzen worden Inge- verd bij de Grossierscomfolnatle, waar onder de handelaar ressorteert. De hier- bovengenoemde toewijzingen en/of ont vangstbewijzen dienen voor de bevoor rading van den handelaar voor het tijd vak van 20 Aug. t/m. 29 September. AFLEVERING ZEEP OF TOEWIJZINGEN. De grossiers in de provincies Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht die nen op de voor de zeepbonnen 132 der M.G.-kaart uitgereikte toewijzingen af te leveren: per VIER rantsoenen 2 oz.: een halve staaf zeep van 1 lbs 16 o.z. versch fabrleks-snijgewicht. of een heele staaf zeep van 8 oz. versch fabrleks- snijgewicht, of een staaf sunligt-soap van 8 o.z. versch fabriekssnijgewicht, of per VIJF rantsoenen 2 oz. een staaf zeep van 10% oz. versch fabrleks-snijgewicht. De laatste staven worden gewaardeerd op vijf rantsoenen per staaf. 1 oz. 28 gram VOORSCHOTTOEWIJZINGEN COMESTIBLESZAKEN EN VISCHWINKELS. De Dir.-Gen. v. d. Voedselvoorz. maakt bekend, dat in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op Woensdag 15, Donderdag 16 en Vrij dag 17 Aug. de distributiediensten voor- sohottoewijzingen voor versohe vleesch- waren, vleeschwaren in blik of vlsch ln blik aan comestibleszaken en vischwin- kels zullen uitreiken. Comestibleszaken sullen alleen een voorschot ontvangen wanneer zij vroeger ln vleeschwaren ge handeld hebben. Als bewijsstuk hiervoor moeten zij ontvangstbewijzen voor vleeschwarén, of wanneer zij daar niet meer over beschikken, facturen overleg gen. Bovendien moeten zij opgeven hoe groot hun omzet in geld thans is per week. Vischwinkels zullen een voorschot toewijzing ontvangen voor 200 rantsoe nen. Bij deze gelegenheid zullen zij te vens bij het C.D.K. Ingeschreven wor den en een codenummer ontvangen. De ze winkels mogen uitsluitend visch lo blik verkoopen en geen versche vleesch waren of vleeschwaren in blis Wanneer zij zich niet aan dit /oorschrift hou den zal hun codenummer wederom ge schrapt worden. De aflevering aan de detaillisten van vleeschwaren, vleesch waren 'n blik en vlsch ln blik op do ln bovengenoemds week uitgereikte toe wijzingen zal kunnen geschieden ln do week van 19 t.m. 25 Aug. Met Ingang van 25 Aug. zullen deze artikelen op na der aan te wijzen bonnen door de bo venbedoelde zaken aan het publiek afge leverd kunnen worden gevr. v. de huish. en keu- kenwerkzaamh. Hoog loon en kost. Zond. vrij. Aanm. Rest. Bernsen, Breestr. 157 1883a Auping-spiralen. Aangeboden nieuwe 2 pers. In ruil voor 1 pers. Meubilair of diverse goe deren. Vanouds 1897 A. J. Hartwijk Goederenbeurs, Burchtst. 4 Nieuwe Beestenmarkt 79 (Veemarkt) Telef. nrs. 24013 - 26627 Gevraagd: Bloemisterij warme en koude kasver- guxmlng en open grond A. en B„ elk kwantum. Alle andere vergunnin gen. Zie adv. v. Zaterdag I ROELOFARENDSVEEN. I R.K. vrouw, ln bezit eigen meubelen, zoekt een met gebruik van keuken; genegen als tegenprestatie in de hulshouding te hel pen. Brieven Bur. van dit Blad onder no. 1882a. PLANTAGE 7 hoek Plantagelaan - Lelden - Telef. 24781 Opening Dansseizoen met Dans Nieuws THE VICTORIE WALTZ THE BLUETTE PREMIERE JIVE DEL ROSE TANGO FORGET ME NOT WALTZ Dit Wereldnieuws brengen wij in al onze klassen en hals Inschrijving Nieuwe Leerlingen dagelijks van 9 uur tot 22 uur. 1977 Voor Eerstbeginnenden 1ste les A.S. ZONDAGmiddag halfdrie. - Avondlessen aanvang 27 Augustus. Huwelijk R.K. Wedn. zoekt ken nismaking met een R.K. Wed. of Jonged., tusschen 4050 jaar. Geh. verz. Vertr. brieven Bur. v. d. Blad onder no. 1913. Te koop gevraagd een in goeden staan zijnde mod. kinderwagen. Adres: J. G. Baak, Lel- muiderdijk 371, post Nieuw Vennep, Haarlemmermeer. 1925 Eenvoudig jong meisje gevraagd bij kinderen; te vens genegen licht huls- werk te verrichten. Adres: Duijnstee, Wijngaardelaan no. 48, Voorschoten. 1929 Gevraagd eenlge bekwame Hoog loon. - Aanmelden: Haarlemmerstr. 234, Leiden 1859 Gevraagd een net meisje voor heele of halve dagen; des Zondags vrij; of een nette werkster, 3 dagen ln de week, met volle kost. Mevr. Molkenboer, Ka- merl. Onneslaan 12. 1899a Gevr. eenv. net v. 82 u., v.g-g.v., m. kost Mevr. PollmaniL, Hoogstr. 3 1924a Lelden. Een R.K. burgermeisje, 32 jaar, zoekt een VRIENDIN om gezellig mee om te gaan; in de omg. Voorhout Br. Bur. v. d. BI. no. 1922a. RH. Jongeman, 26 Jaar, die de Rijkstuinbouwschool te Lisse gaat bezoeken, zoekt een Kosthuis in Lisse of omgeving, bij particulieren of pension. Brieven aan het Bureau v. d. Oranjekoerier, Gracht- weg 33, Lisse, 1894 CONVERSATIELES gevraagd, liefst privé; dicht bij tramhalte. Br. Bur. v. d. Blad no. 1920a. VERLOREN van Roelof- arendsveen naar Oud-Ade of op het feestterrein, een dubbeltjes-armband. Tegen belooning terug bez. bij Gerda Wesselman, Noord einde 56, Roelofarendsv. 1917 Sportlef R.K. meisje zoekt langs dezen weg kennismaking met dito Heer, leeft. 20 25 jaar. Brieven met foto's, welke op eerewoord worden geretourneerd, Bur, van dit Blad onder no. 1939. Biedt zich aan net R.K. Meisje oud 25 jaar, liefst als win keljuffrouw. Intern. 1935a Brieven: Thorbeckestr. 74. Zoo spoedig mogelijk ge vraagd Bakkersknecht bij J. Pieterse, B 160, 1956 Noorden. ZOETERWOUDE. Roomsch Katholieke Dans club Zoeterwoude. Gele genheid tot opgeven om te leeren 1953a DANSEN voor gehuwden en boven de 30 jaar, in Café 1953a „LANDZICHT". L. J. den Hollander. Een alleenst. Weduwn., niet onbem, wenscht kennismaking m. Weduwe z. k„ ook niet geh. onbem. Br. Bur. v. d. BI. onder no. 1952a. Gevr. door alleenstaand arbeider op het platteland een R.K. Huishoudster, liefst boven 35 j. Brieven But. v. d. Blad no. 1950. Gevr. zoo spoedig mog. een le kl. brood- en banketbakker en een bakkerovenist. Fa. C. Th. Beuk en Zoon, 1948 Lelmuiden. Speeltuin - Hotel-Café-Restaurant Tel. Leiden 21159. Beleefd aanbevelend: 1581 J. S. A. BAILEY.

De Burcht | 1945 | | pagina 3