Oude Autobanden de bioscopen rkTmeisje r.k. meisje roeiboot ruilen zeilboot net dagmeisje Uit de Omgeving Voetbal-Wedstrijd Artillery Warmond Terleede-Teylingen cv. N. BAKKER Hzn. TROUWSCHOENEN flinke Winkeljuffrouw Zelfstandig Meisje Vloerkleed Huishoudster 50.- belooning MEISJES Boerenarbeider ONGEM. KAMER De Veiling Woonruimte Radio-toestel Ervaren Kinderverzorgster BILJART iele rdt, den het ,ee- r U de :rt u de iit- liek ;eds ;de! TRIANON-THEATER - Na de wereld gebeurtenissen, die ons o.a. de terug keer van Koning Haakon van Noor wegen in zijn land laten zien, volgt de eminente tragi-komische rolprent van Charlie Chaplin, welke de ouderen onder ons zich nog wel herinneren. De heer-zwerver, gentleman ondanks zijn armoede, en nog bedelaar als hy later millionnair geworden is, in sneeuw stormen en onder ruwe kerels, toont ons op Charlie's eigen aparte wijze, hoe de strijd om het bestaan gestreden wordt in de onherbergzame oorden van het goudland. Een lach en een traan, een film die tot het gevoel spreekt, als weinig andere. De gesproken tekst, heeft de film niet verfraaid. Bij Chap lin's films behoeft niet gesproken. Een programma om de zorgen te vergeten, dat niemand mag overslaan. FILMAO-CASINO Parade van het Roode leger in Moskou, waarin we de machtige en goed toegeruste leger corpsen zien, door de Duitsche leger- berichten zoo gekleineerd. Hoe het Amerikaansche volk werkt en strijdt om den oorlog te winnen zien we in „Giganten der lucht". Een vrooiyk tee kenfilmpje voltooit het programma, waaraan niemand aanstoot kan nemen. LIDO Een afwisselend en met smaak samengesteld programma. Hoofdschotel van het wereldgebeuren: de 1 Mei-parade in Moskou.. Hoe Lon den leed en streed onder de beschie tingen van de Vliegende bommen zien we in ,.V 1". Twee muziekfilms en de film „Naar de overwinning" staan tevens op het program. En om niet te vergeten Porky" de held van het witte doek in een koddige teekenfilm. Een programma voor iedereen. Sn. HAZERSWOUDE. Het bestuur van de Korenbond „De Rijnstreek" heeft plannen tot groot- sche viering van het 25-jarig bestaan, waarbij tevens de volijverige secretaris de heer W. P. Kaptein, mede jubileert, wy komen op deze feestviering nog nader terug- NOORD WIJKERHOUT. De bevrijdingsfeesten in Noordwy- kerhout zullen niet op 22 en 23 Aug. gevierd worden, doch op 29, 30 en 31 Augustus a.s. De in deze gemeente opgehaalde goederen voor oorlogsslachtoffers, zijn bestemd voor Roermond. Te Noordwij- kerhout blijft echter nog opgeslagen een hoeveelheid, toereikend voor het allernoodzakelijkste voor 27 huisgezin nen van het verplegend personeel der St. Bavo-stichting, die alles in het Zuiden door oorlogsgeweld verloren hebben. Drie huisgezinnen, die reeds hier gevestigd waren en ook alles ver loren hadden door bombardement, zijn reeds geholpen. Tot Pastoor van de St. Jozefpa rochie alhier, is benoemd de ZeerEerw. Heer H. W. van der Waarden uit Vijfhuizen. WARMOND. Zilveren Pastoraat Pastoor A. J. Oudejans. 30 Juli a.s. zal het 25 jaar geleden ztjn dat de ZeerEerw. Heer A. J. Oude jans zyn intrede deed als Pastoor te Warmond, als opvolger van Deken Smulders. Op verzoek van den jubilaris zal het feest een zeer bescheiden karakter dragen. Zondag 29 Juli heeft de kerkelijke viering plaats met een Plechtige Hoog mis om 10 uur. Het Parochiale Zang koor versterkt met het Jongenskoor voert de Feestmis uit van L. Perosi „Missa Pontificalis". Maandagavond wordt een serenade gebracht vóór de Pastorie door De Harmonie en Zangvereeniging waarna officieele overhandiging van de ge schenken van de parochianen, be staande o.a. uit een verguld zilveren ciborie en een schilderij van de hand van Wynand Geraedts; een voorstel ling uit het leven van St. Liduina, van wie de Pastoor een groote vereerder is; deze voorstelling werd waarschijnlijk nog nimmer op doek gebracht. Het is uitstekend geslaagd en vormt een waardig aandenken aan dit zeldzaam jubileum in de St. Matthias-parochie. OFFICIEELE PUBLICATIE. PRIJZEN SPEELGOEDEREN ENZ. De Directeur-generaal van de Prijzen deelt mede, dat op alle ten verkoop aan geboden speelgoederen, kunstnijverheids- en aanverwante artikelen, houten huis houdelijke artikelen, biezen- en rieten artikelen (incluis biezen schoenen) en artikelen van ledervervangende materia len ingevolge de bestaande prijsvoor- schriften een code letter alsmede de ver koopsprijs aan den verbruiker dienen te zijn aangebracht. Codeletter en verbrui- kersprijs worden vastgesteld door den Directeur-Generaal van de Prijzen met dien verstande, dat codeletters en ver- bruikersprijzen vastgesteld door den voormaligen Dienst van den Gemachtig de voor de Prijzen hun geldigheid be houden. Voor het verkrijgen van een prijsvaststelling moet door den fabri kant van het betreffende artikel worden ingezonden: 1. een monster van het ar tikel: 2. een verwerkingsvergunning van het betreffende rijksbureau; 3. een kost prijscalculatie. Verzoeken om prijsvast stelling, ingediend door anderen dan de fabrikanten kunnen niet in behandeling worden genomen. Teneinde den handel in de gelegenheid te stellen eventueele nog in voorraad zijnde ongecodeerde ar tikelen uit te verkoopen, zal hef den groot- en kleinhandel geoorloofd zijn tot uiterlijk 1 Sept. 1945 artikelen te verkoo pen en af te leveren, die niet van de ver- eischte codeletters voorzien zijn. Na dien datum zal het koopen en verkoopen van ongecodeerde artikelen voor een leder verboden zijn en zal overtreding streng worden gestraft. De bovenvermelde stuk ken kunnen worden ingezonden door de fabrikanten in de provincies Noord- en Zuid-Holland en Utrecht bij de Sectie Prijsvorming Hout en Houtproducten van de Dir. van de Prijzen, Heerengracht 136, Amsterdam, door de fabrikanten in de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg, bij het bureau Tilburg v. d. Dir. v. d. Prijzen, St. Josephstraat 138, Tilburg en door de fabrikanten in de overige provincies bij de Dir. van de Prijzen, Singel 20, Deventer. 979 REGELING JACHT OP WATERWILD. De Minister van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening maakt bekend, dat de jaoht op alle soorten eenden (behalve berg- en eidereenden)ganzen en meer koeten geopend wordt 27 Juli a.s., op watersnippen op 1 Aug. en op goudplu vieren op 1 Sept. De sluitingsdatum is bepaald op 15 Jan. 1946. Het vangen van waterwild door middel van eendenkooien is slechts toegestaan ten aanzien van alle soorten eenden (behalve berg- en eidereenden) van 1 Sept. 1945 tot en met 15 Jan. 1946 en het vangen van water wild door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, is sleohts toe gestaan ten aanzien van ganzen en goud pluvieren eveeneens van 1 Sept. 1945 tot en met 15 Jan. 1946. De jaoht op zwa nen, berg- en eidereenden, duikers, kemphanen, wulpen, scholeksters, grut to's, tureluurs en waterhoentjes blijft verboden. 984 BONNEN VOOR SCHOEN REPARATIES. In verband met de aanwijzing van bon 112 (rood en blauw) van de M,G.-kaart in de prov. Noord-Holland, Zuid-Hol land en Utrecht voor het repareeren van schoeisel met een hoeveelheid leder en/of rubber van 25 gr., maakt de Directeur van het Rijksbureau voor huiden en leder bekend, dat sohoenherstellers voor het verrichten van reparaties, waarbij leder en/of rubber benoodigd is, aan „reparatiebonnen" maximum mogen eisohen voor: werksohoenzolen maat 40 en hooger 200 gr. leder en/of rubber, per paar 8 bonn.; werkschoenzolen t/m maat 39 175 gr., 7 bonn.; heerenzolen, maat 40 en hooger 175 gr., 7 bonn.; dameszolen, maat 36 en hooger 150 gr.. 6 bonn.; Jon genszolen maat 36 t/m 39 150 gr„ 6 bonn.; jongens- en meisjeszolen maat 30 t/m 35 125 gr., 5 bonn.; kinderzolen maat 24 t/m 29 100 gr., 4 bonn.; kinder zolen beneden maat 24 75 gr., 4 bonn.; heele hakken alle maten en soort. 50 gr., 2 bonn.; kleine hakstukjes en kleinste soort dameshakk. 25 gr., 1 bon; groote teenstukken 50 gr., 2 bonn.; zeer kleme teenstukken 25 gr., 1 bon; groote bal stukken 50 gr., 2 bonn.; zeer kleine bal stukken 25 gr., 1 bon; heele binnenzolen voor werk- en heerenschoenen (lengte geheele schoen) 150 gr., 6 bonn.; heele binnenzolen voor damesschoenen 100 gr.. 4 bonn.; heele binnenzolen voor kinder schoenen 50 gr., 2 bonn.; halve binnen zolen (vanaf geleng tot neus) naar even redigheid minder; andere reparaties die zolenmateriaal vereisohen. b.v. hakken opbouwen, naar evenredigheid. De sohoenrepararteurs zijn verplicht op de plaats waa-r het werk van het pu bliek in ontvangst wordt genomen, een lijst als hierboven is weergegeven, dui delijk leesbaar op te hangen. Voor dit doel worden lijsten aan hen verstrekt door het rijksbureau. De waarde van de thans aangewezen en in de toekomst aan te wijzen bonnen is 25 gr. De schoen hersteller mag voor de aangenomen werkzaamheden in geen geval meer bon nen in rekening brengen dan in boven staande lijst is vermeld. 980 De Ohef van den Generalen Staf, Plein 4 te 's Gravenhage, verzoekt, in verband met het te boek stellen van de krijgs- verriohtingen gedurende de Meidagen 1940, aan alle voormalige Commandan ten van oorlogsonderdeelen der Konin klijke Nederlandsche Landmacht om de nog in hun bezit zijnde bescheiden (ge- vechtsberichten, dagboeken, verslagen, rapporten, foto's, e.d.), welke een inzicht kunnen geven omtrent de gebeurtenis sen bij hun onderdeel tijdens die oor logsdagen, zoo spoedig mogelijk aan hem op te zenden. 978 OPROEP VOOR DE EXPEDITIONAIRE MACHT. Aanmelding voor Reservisten. Reserveofficieren, vaandrigs en kor netten van de infanterie, cavalerie, ar tillerie, genie, motordienst en militaire administratie, tot en met 45 jaar, die ge negen zijn, om onmiddellijk te worden uitgezonden naar Engeland, kunnen zich van 26 Juli tot en met 29 Juli melden op het Departement van Oorlog te Den Haag, Plein 4, Kamer 54. Zij zullen worden opgeleid voor een functie bij de Expeditionaire Macht, welke bestemd is voor den strijd tegen Japan. Zij moeten er op rekenen onmiddellijk te kunnen afreizen en voorzien zijn van 'n bewijs van politieke betrouwbaarheid, afgegeven door den P.O.D of den Burge meester ter plaats van inwoning. Wan neer het aantal dergenen, die zioh vrij willig aanmelden, niet voldoende mocht zijn. zal tot oproeping worden over gegaan. 1023 De Minister van Oorlog. SCHOENREPARATIE INSTELLINGEN e.d. De Directeur van het rijksbureau van. huiden en leder te Amsterdam maakt bekend, dat directeuren, resp. leiders van gestiohten, tuchtscholen, krankzinnigen gestichten, werkkampen e.d. zich tot het rijksbureau v. huiden en leder, Keizers gracht 227 te Amsterdam kunnen wen den onder inzending van een door den plaatselijken distributiediensf gewaar merkte verklaring, waaruit blijkt, hoe veel per.sonen van de betreffende instel ling niet in het bezit van levensmidde lenkaarten zijn, ter regeling van de sohoenreparatie van deze personen. In de verklaring moet worden vermeld naam, adres en inschrijvingsnummer van den sohoenhersteller, die de reparatie van het schoeisel zal verzorgen en naam en adres van den lederhandelaar, waarvan deze sohoenhersteller het benoodigde mate riaal betrekt. 1024 Provinciale Publicatie. RIJKSVERKEERSINSPECTIE. De Rijksinspecteur van het Verkeer voor het personenvervoer in het district Zuid-Holland, deelt mede dat het kan toor aan de Sophialaan 11 te 's Graven hage van Donderdag 26 Juli tot en met 2 Augustus a.s, gesloten is voor het publiek. Gedurende genoemde periode kunnen slechts aanvraagformulieren tot het ver krijgen van benzine voor Augustus en voor rijvergunningen, worden afgehaald. Na 2 Augustus zullen de kantoren van de Rijksverkeersinspectie te 's Graven hage iedere week geopend zijn voor het publiek op Maandag, Woensdag en Vrij dag Op andere dagen kunnen bezoekers alleen na schriftelijke oproep ontvangen worden. Tevens wordt medegedeeld dat aan vragen tot het verkrijgen van een rijver gunning vanaf heden alleen schriftelijk kunnen worden ingediend bij de Inspec tie aan de Sophialaan 11, vergezeld van een afschrift van een verklaring van de P.O.D. betreffende de politieke betrouw baarheid van aanvrager, benevens af schrift (en) van stukken welke de aan vrage ondersteunen. 977 Provinciale Publicatie v. li. Departement van Landbouw en Visscherij. PRIJZEN GOEDGEKEURDE POOTAARD APPELEN. Voor de goedgekeurde pootaardappelen van de vroege rassen van den oogst 1945 zijn de navolgende prijzen vastgesteld. Deze rassen zijn Dubar, Yeoman, Eerste ling, Frühmölle, ideaal. Primula, Roode Eersteling, -Volgeling. De prijzen voor deze rassen zijn; voor de maat 28/35, klasse A f. 11.20f. 21.—. klasse AB f. 11.20—f. 19.50, klasse B f. 10.70f.17, klasse C f. 10.20f. 15.voor de maat 35/55 klasse A f. 9.f. 10. klasse AB f.9 f. 16.50, klasse B f. 8.50f.14, klasse C f. 8f. 13. Handelaarsmarges zijn mo menteel niet bekend. Zoodra deze zijn vastgesteld, zullen zij ter kennis van de belanghebbenden worden gebracht. 1027 De in deze rubriek opgenomen mede- declingen kunnen uitsluitend worden opgegeven via den Recognitledienst, Parkstraat 25, Den Haag. Telcf 116220, dan wel via contactcommissarissen van den Recognltiedlenst. 893 Ug. c»p Dinsdag 31 Juli 1945 op Sporthoff te Sassenheim tusschen en een Combinatie Aanvang 20 uur. Entree f. 1.—, kinderen onder 14 jaar f. 0,25. 1097 Opbrengst ten bate van Nederlands Volksherstel. zoekt pension in Burger huisgezin. Blieven Bur. v. d. Blad ond. No. 1019A zou bij ons (bakkersbedrijf in Wassenaar) in de huis houding behulpzaam wil len zijn? Intern. Gezellige huiselijke omgeving met jonge menschen. Hoog loon, goede behandeling, goede kost. Br. No. 261 Boekh. HOOGEVEEN, Was senaar. 1020 Aangeboden 4 H.A. (ROELOFARENDSVEEN. I Zie adv. van Woensdag 9 Te koop gevraagd N. v. d. MAREL, Tulp- weg 1, Wassenaar. Kano gevraagd in ruil voor koffergramofoon in goeden staat, compleet met 6 pla ten. Adres: Oude .Rijn 50, Leiden. 1026 aangeboden in zeer goeden staat zijnde, compleet. Di rect te aanvaarden, voor zomerhuisje tegen Oct. event, met bijbet. Br. Bur. v. d. Blad ond. No. 1029A 1 paar witte mt. 39 te koop, te ruil of te huur gevraagd en een paar heerenschqgnen maat 45 te koop gevr. Br. Bur. v. d. BI. ond. No. 1031A Zuivelbedrijf vraagt een 1065A in staat zelfstandig te kunnen werken. Brieven met verlangd salaris onder No. 1065A Bur. v. d. Blad. gevraagd voor huishouding en winkel, tot 30 jaar. Bij R.K. Heer alleen. Br. met volledige inlichtingen worden gaarne ingewacht onder No. 1086a Bureau van dit Blad. kunt U laten vervaardigen tot massieve rijwielbanden. Inlichtingen Acacialaan 20 Leiderdorp. 1083 Betere kwaliteit gezocht (Pers, Smyrna, Deventer), door part., on geveer 2,5 x 3,5 M., met evt. een paar kleinere kleedjes, tegen behoorlijken prijs. Brieven met volledige in- liohtingen Bur. v. d. Blad onder No. 1037A gevraagd, zelfstandig kunnende werken. 1043A Banketbakkerij CARED PETERSE, Noordeinde 31, gevraagd in gezin van 2 personen, geheel zelfstan dig kunnende werken. ANT. v. ZIJL, Zuideinde 72 Roelofarendsveen. 1057 Eenige nette kunnen geplaatst worden op ons atelier. Aanmelden bij N.V. Leidsohe Breifabriek v.h. P. EN J. VAN POOT CO, Lammermarkt 46. Gevraagd een 1058 of knecht, best kunnende melken, bij: L. M. AMMER- LAAN, Steekterweg 81, te Alphen a. d. Rijn, R.K. Onderwijzeres vraagt in Leiden of omgeving met gebr. van keuken of met pension. Brieven: Brugweg 37, Waddinxveen 1035 aangekondigd op 3 en 10 Augustus a.s., wordt voor korten tijd uitgesteld. NotS. W. S. JONGSMA 1067 gezocht door gezin van 2 pers. Vrije etage, hoven- of benedenhuis op behoorlij ken stand. Vóór of per half Sept. op n. o. t. k. voorw. Toestemming evacuatiebu reau is aanwezig. Br. Bur. v. d. BI. ond. No. 1036A voor diegene die ons in lichtingen kan verstrekken, welke leiden tot de terug bezorging van de paal wel ke gebruikt is voor het sprietloopen. Weggehaald uit de sloot bij: A. W Meyer te Roelofarendsveen Inliohtingen worden inge wacht onder letter M, R. PAAUW, Kantoorboek handel, Roelofarendsveen. 1054 te koop gevraagd, voor een zieke. Ook genegen te rui len. Br. Bur. v. d. Blad ond. No. 1034A. De Medische Psychologische Kinderkliniek, Oranjelaan 12 te Oegstgeest, vraagt Sollicitaties te richten a. d. Directie, Oranjelaan 2 1059 te koop met ivoren ballen, zware lel, compleet rek m. queen, prima laken, klei ne speelmat. Te bevragen; VERDEGAAL, Rijksstraat weg 54, Sassenheim 1061

De Burcht | 1945 | | pagina 3