Pi k Also oen rins loog) FLINK NET MEISJE i-eiascne Editie Stadsnieuws Liturgie m er- an tan nt :en m ler iet ?e- Len „Oud-Leiden", dooir sr. Hugo van Oerle. De li teratuur over onze goede stad is verrijkt met een boek door ir. Hugo van Oerle, uitgegeven in de Heemschut-serie. De in het onderwerp zeer doorknee de en gedegen schrijver is daarbij sfcreng-chronolo- gisch te werk gegaan, waardoor een nauwkeurig overzicht werd verkregen van de veranderingen, die zich in de stad in de opeen volgende tijdperken vol trokken. Het boekje is daardoor misschien wat systematisch uitgevallen, doch daartegenover staat het groote voordeel, dat ieder hoofdstuk een studie apart is over de uitbrei ding en de bouwlust in een afgesloten deel der histo rie, ieder van welke stu dies werd verlucht met de daarbij-behoor en de platte gronden en teekeningen, waarvan de meeste voor .het eerst onder het publie- oog komen. De beschrij ving munt uit door volle digheid en nauwkeurig heid; een uitzondering daarop maakt de dateering van de Hooglandsche Kerk, welke de laat-gothische stijl van het gebouw geen recht doet wedervaren Dat het klooster Lopsen in 1626 werd opgeheven, zal een drukfout zijn; het was vóór de Hervorming verdwenen. Of het boekje de school gaande jeugd zal aanspre ken ten gerieve van het onderwijs wilde de schrij ver het „eenigszins het ka rak ter van een leerboekje' geven gelooven we niet en betreuren we nog min der. Want zooals het nu ge worden is, zal het door iedereen, die belang stelt in de stad zijner inwoning met groote interesse wor den gelezen en ongetwij feld, om nu eens een echt schoolmeesterige term te gebruiken, met veel vrucht. Hoe beknopt van inhoud ook, zal het bovendien een gemakkelijk naslag-werk blijken te zijn, dank zij de geriefelijke indeeling en de met veel zakenkennis ge- '«^eekende kaartjes en plat tegronden. L. Roozen. Dienstregeling N.Z.H.T. ML Met ingang van 23 Juli a.s. zal een nieuwe dienstregeling voor de N.Z. H.T.M. worden ingevoerd en zullen wederom eenige wijzigingen worden ge bracht in het aantal halte plaatsen, De laatste tram treinen vertrekken dan als volgt: Den Haag naar Lei den v. 20.05 u. Leiden naar Den Haag v. 20.05 u. Lei den naar Voorschoten v. 20.25 u. 1) Leiden naar Katwijk v. 19.57 u. 1) Lei den naar Noord/wijk v. 19.57 u. 1) Leiden naar Donderda g 13 Juli. Mis v. d. H. Anacletus. Paus en Martelaar: Si dili- gis. Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester; 4e voer den vrede. Geen Credo. Prefa tie v d. Apostelen. Kleur: Rood. Kerken EJE. P.P. Franciscanen. Donderdag. Mis v. d. H. Franciscus Solanus, Belijder: Os Justi. 2e gebed v. d. Anacletus; 3e v. h. Oc taaf; 4e voor den vrede. Credo Kleur: Wit. Haarlem v. 19.32 u. Haar lem naar Leiden v. 19.32 u. H. Rijndijk naar Oegst- geest v. zt 21.00 u. 2) Oegstgeest naar H. Rijn dijk v. 21.00 u. 2). 1) Keeren daarna terug naar remise te Leiden. 2) Keeren van Oegst geest, resp. H. Rijndijk te rug naar remise te Leiden. Op Zon- en feestdagen vertrek van den eersten tramtrein naar Den Haag 8.30 uur, van Den Haag naar Leiden eveneens om 8.30 uur. De halte Stadhuis wordt voor de interlocale dien sten opgeheven. Plantsoenconcert. Door het muziekgez. „Werkmans Wilskracht" o.l.v. den heer Ger. Dik, zal Donderdag s. een concert gegeven worden in het Plantsoen dat aanvangt te 8 uur. Het programma luidt als volgt: I. The Gladiators Farwell marsch, H. L. Blanken burg; 2. Triomphale jubel ouvert., Chr. Bach; 3. Flots de Danube wals, J. Ivano- via; 4. Suite Ofientale; Th. Popy. 1 Les Bayadèrés, 2. Aubordu Ganger, 3. Les Almees, 4. Patroille; 5. For- tus Fortunè (Verver marsch), Gèr. Dik; 6. Les Dragons dè yillars ouvert A. Mallaert arr. J. Bouchel; 7. Le Sang Viennois, wals, J Straus; 8. Les Cloches de Corneville fant. R. Plan- qutte par E. Mullot; 9. My. Regiment, marsch. Bij den rijksaccoun tantsdienst Ts nret ingang van 1 Juni 1944 in vasten dienst benoemd de tijde lijke adjunct-accountant de heer J. Guijt, te Leiden. Geboren: Adriaan z. van A. Wattez en M. Veer man; Jacobus z. van J Ouwerkerk en J. van der Waals; Hans z. van H. van Duijn en M. C. Vogel; Ma ria d. van W. Tamerus en A. Blij leven; Cornells Ja cobus z. van R. Weststrate en G. M. Meeuwenoord; Benjamin z. van N. C. Kin kel en G. Reijngoud; Jo hanna Geertruida d. van D. de Jong en J. Laurier; Maria d. van J. Jansen en H. van Eijgen. Overle den: C. Teunissen man 77 j.; W. v. d. Berg z. 17 j.; A. Zandvliet man 67 j. O n- dertrouwd: S. B. Tan jm. 34 j. en P. Jansen jd 22 j. Getrouwd: W. K. G. Rebel gesch. en N. W. Honig wed.; M. W. Visser jm. en M. E. v. d. Meel jd - V, ■X i t i De Hillegersbergsche zeil- week is op de Bergsche plassen begonnen. De om gekeerde regenbogen bij het ronden van de boei. CNP/Hof/Paxm OFF. MEDEDEELINGEN. Depotvorming. De circulaires 315 2e druk en 310 2e druk van Rijksijzer hou den het verbod in om B van O's en „C" en „D" te ver strekken of in ontvangst te nemen zonder tegelijkertijd 'n gespecificeerde bestelling voor het betreffende contingents gewicht te plaatsen resp. te aanvaarden, m.a.w. depotvor ming is verboden. Slechts t.a. v. detaillisten is een beperkte uitzondering gemaakt. Het is voortaan echter geoorloofd aan vaste leveranciers B van O's „C" en „D" in depot te geven, doch: 1. B van O's „C" slechts tegen het einde van contingentskwartaal en mits dit ter voorkoming van moei lijkheden, welke bij het plaat sen van bestellingen kunnen ontstaan door den overgang naar een nieuw kwartaal noodzakelijk is. Hierdoor wordt vermeden, dat deze B van O's door Rijksijzer op een nieuw contingentskwartaal moeten worden overgeschreven. B.v.O's „V" moeten in 't vervolg uiter lijk 14 (tot nu toe 8 dagen) vóór den door het rijksbureau te publiceeren vervaldatum van een contingentskwartaai bij den handel zijn aangeboden (zie circulaire no. 315 hoofd stuk 3 sub. 8); 2. b van O's ,,D" slechts, indien spoedbe stellingen worden verwaóht. De op den handelaar, waar 't depot zal worden gevormd. Uitgeschreven B van O's ,,D" moeten op de gebruikelijke wijze aarj het rijksbureau ter verificatie worden toegezonden Ten laste van de aldus toege stane depots kunnen nader hand de genoemde bestellingen naar behoefte worden ge plaatst zonder opnieuw B van O's te verstrekken. Van den stand van ieder depot dient 'n duidelijke aparte administratie te worden gevoerd. Mocht bij controle blijken, dat van de thans getroffen regeling mis bruik is gemaakt, dan zal, af gezien van het feit, dat de in strijd met deze voorschriften in depot gegeven bewijzen van overdracht ongeldig zijn en derhalve in ontvangstname van materiaal hierop strafbaar is. De toegestane verlichting voor de betreffende ondernemingen worden ingetrokken. PRIJZEN VOOR KLEINE EETWAREN Blijkens -bericht no. 214. gepubli ceerd in Augustus 1943, bedraagt de hoogst toelaatbare prijs voor cro- quetten e.d. f 0,05 per 75 gram. De gemachtigd» voor de prijzen maakt thans bekend, dat in plaats hiervan, indien voldaan is aan de voorwaarden, dat: 1. de artikelen zijn samengesteld uit grondstoffen, welke door den b«- reider van croquetten en/of visch- koekjes met toestemming van de be trokken bedrijfschappen op regelma tige wijze tegen toelaatbare prijzen zijn betrokken, 2. de bereiders een administratie bijhouden, vermeldend de receptuur der verwerkte artikelen, met volle dige weergave van het bedrag van alle inkoopen en verkoopen per ar- tikl naar aard, gewicht en kwaliteit en in chronologische volgorde naar datum en levering met vermelding van leveranciers, ten hoogste de volgende prijzen aan verbruikers mogen worden be rekend: gerookte vischkoekjes, uitsluitend be reid uit gekookte spiering van 2 Mei t.m. 1 Sept. 15 ct. p. 70 gr., van 2 Sept. t.m. 1 Mei 20 ct. p. 70 gr.; gerookte vischkoekjes, uitsluitend be reid uit gekookte pos 13 ct. p. 70 gr.; croquetten e.d. ongeacht de samen stelling, evenwel voor ten minste 25 pet. bereid uit andere grondstoffen dan aardappelen (gewogen zonder schil) 12 ct. p. 75 gr. Is aan de genoemde voorwaarden niet voldaan, dan dient de bestaande prijs van f 0,05 per 75 gr. te worden gehandhaafd. fcimt O c*p de Eeur afgaan, Bij^' verpakte levensmiddelen kunt U i niets keuren. Ga dan af op den j naam W. a. SCHOLTEN. Een kwa- liteilsgarantie, die o.a. voorkomt op w. A. SCHOLTEN'S Albumona. Butaroma, Transparants. Sagpeo verpakt Aardappelmeel gevraagd. Zelfstandig kunnende berken. Goede verzorging en goed loon. Genegen van den zomer in Warmond te wonen. Schriftelijke aanmelding aan Mevr. DEN HOLLANDER, Willebrordus- plein 9, Rotterdam of persoonlijk: woonschip „ELLY", ligplaats Leede. p/a Huis ter Leede, den heer KOK* Warmond. 7585

Zuidhollandsch Dagblad | 1944 | | pagina 3