franje neemt deel aan |iini-WK in Uruguay L Speelwijze AZ hoogst irritant Excelsior terug op goede spoor n >chts vier tegenstemmers in bondsvergadering van de KNVB "ieuleman afscheid ,S$elid van tbalbond r. w- Behoudend voetbal van koploper in eredivisie kan niet bekoren mag tevreden zijn met puntendeling (0-0) op Woudenstein SPORT TROUW/KWARTET 9 Eredivisie Periodestand TWEEDE PERIODE SVV 8 5 2 1 12 8- 4 Haarlem 6 5 0 1 10 18- 6 Fortuna S 7 4 2 1 10 14- 8 VVV 7 5 0 2 10 14-10 Den Bosch 6 4 1 1 9 10- 5 Eindhoven 6 3 2 1 8 7- 4 Heerenveen 6 3 1 2 7 11- 9 DS'79 7 3 1 3 7 11-14 Cambuur 6 2 2 2 6 7- 6 Volendam 7 2 2 3 6 10-10 Helmond Sp. 7 1 4 2 6 6- 8 Graafschap 5 2 1 2 5 9- 8 Amsterdam 6 2 1 3 5 6- 8 Veendam 7 1 3 3 5 10-11 Vitesse 8 1 3 4 5 11-17 Vlaardingen 7 2 0 5 4 5-10 Telstar 5 0 3 2 3 3- 7 Heracles 6 1 1 4 3 9-15 Amersfoort 7 1 1 5 3 4-13 Topscorers EREDIVISIE 1 Weill (AZ'67) 14. 2. Schapendonk iMWi 12. 3 Nanninga (Roda JC) en Nygaard (AZ'67) 10. 5 Kielt (Ajax) en H«2elhekke (Wageningeni 9, 7. Eriksen (Roda JC). Raeven (Willem IJ), Melis i Den Haag) en Houtman (Groningen) 8. 11 Tol (AZ'671. Arnesen (Ajax) en McDonald (Wageningeni 7. 14 Postuma (PSC), Loggie (Sparta), Van Veen (Utrecht). Bos (FC Twente). Peters (Feyenoord*. Budding (Feyenoord) en Geels (Sparta) 6. 21 Peters (AZ'67), Nijssen (Excelsior). Petursson (Feyenoord). Van der Gijp (Sparta), De Kruylc (Utrecht), Thoresen (FC Twente). Rohde <FC Twente). Kist (AZ'67). Albertsen (Den Haag). Van der Hengst (PEC/Zwolle) en Sanchez Torres (FC ""wentel 5. EERSTE DIVISIE 1. Deykers (Vitesse). Van der Meer (Telstar). Nijgh (Heerenveen) en Engbersen (Fortuna Sittard) 8. 5. Hendriks (Haarlem). Kurcinac (FC VW). Romeyn (FC Den Bosch) en Hutting (Fortuna Sittard) 7, 9 Peltzer (SC Cambuur), Korte (Veendam). Nijdam (Haarlem), Evers (DS79), Janssen (FC WV) en Drost (DS79) 6, 15. Mijnhardt van Schoor (FC Vlaardingen). Verlijsdonk (FC WV), Oozems (FC Den Bosch). Van Oosterom (Vitesse), Kreft (SVV). Metz (Veendam) en Smeets (DS'79) 5. Sporttoto Juiste kolom nr. 50: 1-1-1-1-2-3-3-2-3-1-2-3. Aantal deelnemers: 150.530; inleg: ƒ516 797,00 prijzenbedrag: ƒ245.478.58; eerste prijs ƒ73.643,57; tweede prijs: ƒ49 095.72; derde prijs 122.739,29. TOTO GELIJK Winnende wedstrijden: 11-14-17-10-26. Toegevoeg de wedstrijd: 9 Aantal deelnemers: 17.377. inleg; ƒ61.995,00, prij zenbedrag: ƒ29.447.63: beschikbaar uit jackpot ƒ2.710.65; eerste prijs; 11.544,94; tweede prijs ƒ1.472,38: derde prijs: ƒ7.361.91; vierde prijs ƒ11.779.05. Lotto Winnende getallen nr. 50: 5-6-16-19-26-38: Reserve getallen: 20 en 40 Aantal deelnemers: 774.115: inleg: ƒ3.271 759,50, prijzenbedrag. ƒ1 554.085.76: beschikbaar uit jackpot: 128.819.74: eerste prijs ƒ672.749,76. tweede prijs: 155.408.58: derde prijs: 233.112.86 vierde en vijlde prijs: ƒ310,817.15 WESTDUITSE LOTTO Winnende getallen: 4-8-18-33-47-49 Reservegetal 13. Spel 77: 0 9 0 5 6 7 2. BELGISCHE LOTTO Winnende getallen 2-11-18-23-24-26 Reservegetal Jeugdcompetitie Afdeling A Excelsior-Amsterdam 2-1. DS'79 Haarlem 2-1. Telstar-Volendam 0-1, SW Ajax l-ü Afdeling B NEC-Roda JC 2-2, Vitesse-PSV 0-5. NAC-Fortuna S 2-2. WV-Den Bosch 2-3. Helmond Sport-Eindhoven 0-3. Willem II-MVV 6-0. Afdeling C Heerenveen-Groningen 1-2, Heracles-Cambuur 0-2. Veendam-Wageningen 2-1. Twente-De Graaf schap 0-0. Utrecht-Go Ahead 6-1 wrat T Het Nederlands voetbalelftal zal deelnemen aan de strijd van de Coppa de Oro, ,ei het mini-WK, dat rond de jaarwisseling in Montevideo wordt gehouden. Dat maakte jwei' Vilé zaterdag bekend in de bondsvergadering van de KNVB, die in Zeist werd gehouden, van «sluit van het bondsbestuur werd ondersteund door vrijwel alle afgevaardigden. Vier '■achi jen tegen de reis van het Nederlands elftal. Eerder vorige week had de Tweede Kamer s V1 jjtgesproken tegen het deelnemen van Oranje aan dit mini-wereldkampioenschap. >U»( 1ST rB, De aflossing van de jt. dat zou het hoofdpunt van de zaterdag op het ■vr^tcentrum in Zeist gehouden W df'. i r: idering van de zoals was geprogram- met daarna de receptie afscheid te nemen van de rekkende bondsvoorzitter Meuleman (70) en waar ig want wie kent hem op het jurlijke niveau inmiddels in de vaderlandse sportwe om kennis te maken met opvolger. Jo van Marle. Irbij kwam echter de „zaak- ?lde guay die een nieuwe agen nodig maakte. bij laai rlen openingswoord gewaagde Itter Meuleman van de ze- vette en zeven magere jaren, sell rbij hij een beroep op allen om ondanks de sterk terug- n resultaten toch volledig het Nederlands elftal te ten staan. Bovendien sprak leman. zoals ook later zijn ulger („het scheelt 400.000 héii ien per week"), zijn veront- Ing uit over het teruglopen de inkomsten uit de lotto- en fi Pnjjotogelden. die voor vele vere de financiële levensa- betekenen Eveneens had leman zorg over het stijgen- ,tal overschrijvingen, het- naar zijn oordeel niet ge- van een echte clubliefde. 6 P«i lil :|i. n' n; tweede male voerde Meule- bet woord bij de installatie arigf u Meu: kal Van Marle als bondsvoorzit '„"t^Mdie vervolgens in zijn repliek hoogtepunten uit het veer- ge bondsvoorzitterschap luleman de revue liet pas- zoals daar waren de ver- ^—indiging van de secties rY® fur en beroepsvoetbal, de latsing van het bondsbu- i van Den Haag naar Zeist en '"Pccessen van het Nederlands bij de wereldkampioen van 1974 in West- island en van 1978 in Argen halk beide keren tweede, en die het Nederlandse clubvoet- ïn Europees verband. Van le karakteriseerde zijn voor ier als een typische man van harmoniemodel, een bin- element. en voor zijn grote ten voor de KNVB ikto Van Marle de benoe- bekend van Meuleman tot van de bond urgi basis voor zijn functioneren bondsvoorzitter ziet Van het rapport ..zelfstandig- 3 KNVB" uit 1974. waarbij hij 5 zichzelf een aparte porte- 1 Qle ambieert met daarin on- 4 meer het Jeugdplan Neder 4 ri waaruit zijn inziens meer 3 dement gehaald moet wor- zowel op het punt van de 5 ihnischf als van de maat- 5 sppelijke begeleiding, de 4 (lichting en public relations, zoals Van Marle het uitdruk- 3 „bepaald niet voor de schoon- 2 fdsprijs in aanmerking ko- de grondtechnische dienst wijk!|de opleidingen, de exploitatie het Sportcentrum, per so Iszaken en de contacten met jnationale bonden en de over- J"0, d, zover die niet onder verant- De ordelijkheid van de secties nick De «zijn maiden speech sneed Van rle vervolgens twee proble aan. namelijk dat van het r „het professionalise- sproces moet ons tot diep denken stemmen, daar hier- het gevaar niet denkbeeldig dat er een groot verloop bij vrijwillige kader optreedt, e daar het werk door de vele ïheidsmaatregelen voor de iwilliger steeds moeilijker Kit" en dat van de spelver- rtng. Aandacht vroeg Van irle te dien aanzien van de ders. begeleiders en spelers de schoonheid van het voet- jspel hoog in het vaandel te „<-ic|uden. opdat de massa zich van het voetbal afwendt. de in de middaguren gehou- zeer druk bezochte receptie op-jjaakte voorzitter Wouters van Koninklijke Belgische VoeV p ®ond de benoeming van euleman bekend tot erelid van n bond. waarbij hij tevens me wling deed van het feit dat de ■KNVB-voorzitter morgen bij 'minister van cultuur in Brus- wordt verwacht ten einde w een koninklijke onderschei- in ontvangst te nemen. oorzitter Van Dorst van de Ne- ïjandse Sport Federatie speld- Meuleman de erespeld van de s op. Aanwezig waren voorts I 5 tegenwoordigers van veertien kuonale voetbalbonden, de U-FIFA-president sir Stanley 'NtffrUs en de UEFA-voorzitter dr «temio Franchi Eric Vilé lichtte het standpunt van de bond toe in een verklaring, waarin aandacht werd geschonken aan de ontwikkeling van de situatie tussen het moment dat de uitnodiging bin nen kwam tot de dertiende december van de definitieve beslissing. Het be sluit werd mede gebaseerd op het uitgangspunt dat sport en met name nemen van het Nederlands elftal in Uruguay gesproken. Er is geen enkel verzoek gedaan zich te heroriënteren over het voortzetten van contacten met andere landen. Er is geen sprake van een code over sport en politiek binnen parlement en regering. In Den Haag is sprake van een incidentenpo litiek. Men gaat van het ene Incident voetbal niet gebruikt kan worden in naar het andere en daardoor wordt de een speerpuntrfunctie van een niet bestaand politiek beleid. „De KNVB." zei Vilé. „heeft de invita tie in oktober 1979 ontvangen en heeft na intern overleg in de loop van 1980 ingeschreven en de contracten ondertekend. Wij hebben overal en tijdig mededeling gedaan van ons voornemen om uit te komen in het toernooi van Uruguay. In mei hebben wij het de vaste kamercommissie van CRM gezegd, op 2 juli hebben wij het ministerie van buitenlandse zaken in gelicht Ik moet constateren dat de regering tot november niet heeft mee gedeeld dat men afwijzend stond te genover ons besluit. In een gesprek op 2 december met het Comité Olym pische spelen en mensenrechten is door het comité naar voren gebracht dat een actie tegen een regime alleen werkt via de sport. Daarmee werd het deelnemen gemaakt tot een politiek prestige-object. In het debat in de tweede kamer is uitsluitend aandacht besteed aan de relatie via de sport,met name voetbal ten opzichte van Uruguay. Ons stand punt is dat sport een onderdeel is van het maatschappelijk gebeuren en daarmee, ook op politiek gebied, te maken heeft. Nederland heeft echter vele contacten, officieel en officieus, met Uruguay. In het licht daarvan kan niet alleen pan de voetbalbond gevraagd worden zich te isoleren. In de kamer is uitsluitend over deel- Nederlandse deelneming aan sportie ve evenementen op losse schroeven gezet. Voetbal Is ln dit geval de schending van de mensenrechten in Uruguay gebruikt als speerpunt voor een niet bestaand beleid van regering en parlement." De scheidende bondsvoorzitter Willem Meuleman ontvangt uit handen van Freek Dijs (Overamstel) een petitie inzake de trip naar Uruguay van het Nederlands elftal. Na Eric Vilé sprak amateur-afgevaar digde Troost namens een belangrijk deel van zijn achterban. Hij noemde het unfair dat men probeerde goede doelstellingen uitsluitend via het voetbal te verwezenlijken. „De Ka mer," aldus Troost, „aanvaardt het onderhouden van allerlei betrekkin gen met verschillende landen als nor maal, maar geeft het voetbal dat recht niet. Het betaalde voetbal on derscheidt zich door zijn structuur niet wezenlijk van handelscontacten. De meerderheid van de amateurclubs staat achter het genomen besluit, ook achter de beslissing maatregelen te nemen tegen de leden, die op. op In plaats van de aftrap te nemen pakt de speler van Overamstel de bal in zijn handen en is het einde van de wedstrijd een feit. De scheidsrechter heeft wat moeite met zijn houding. zichzelf achtenswaardige gronden, aan hun bezwaren tegen de deelne ming uiting willen geven. Plannen tot staking zijn naar mijn mening onde mocratisch omdat er ook anderen bij zijn betrokken en omdat de bond de mogelijkheid biedt via de democrati sche wegen bezwaren naar voren te brengen. Daarom is het juist dat de in de reglementen vastgestelde straffen voor het niet-spelen van wedstrijden ook in dit geval worden toegepast." De andere lijn binnen een kleine groep het amateurvoetbal werd verwoord door de heer Lelyveld. Hij vroeg de KNVB niet naar Uruguay te gaan tenzij al het mogelijk werd ge daan om te wijzen op de schending van de mensenrechten daar. Vilé, die delegatieleider in Uruguay zal zijn, zegde toe dat verzoek te honoreren, voor zover het mogelijk is binnen het kader van de normale sportbetrek- kingen. De scheidende voorzitter van de KNVB Wim Meuleman. heeft zater dag de lijsten met handtekeningen in ontvangst genomen van de spelers van 125 elftallen, die een dag zuilen staken als protest tegen het deelne men van het Nederlandse elftal aan het toernooi in Uruguay. De handte keningen gingen vergezeld van de volgende brief van het comité „KNVB niet naar Uruguay": „Meneer Meuleman, De KNVB zendt Oranje naar Uru guay om deel te nemen aan een vriendschappelijk toernooi. Dat toer nooi dient onmiskenbaar propagan dadoeleinden. Wat heeft Uruguay te bieden? Een militair bewind dat met harde hand van het Uruguayaanse volk regeert. Martelingen, vervolgin gen, verbanningen zijn daarbij sche ring en inslag. De KNVB laat zich gebruiken om deze schendingen van de mensenrechten door een fascis tisch regime te propageren Wij, KNVB-leden, amateurvoetbal lers. voetballiefhebbers hebben be sloten één competitiewedstrijd te sta ken om onze afkeuring daarover te laten blijken. Hierbij overhandig ik u 125 handtekeningenlijsten van teams, die aan de actie deelnemen. Wij hopen dat de bondsvergadering alsnog haar verantwoordelijkheid zwaar laat wegen. Ga niet naar Uru guay om propaganda voor een fascis tisch bewind te maken." door Matty Verkamman ALKMAAR De spelers AZ'67 wekken irritatie bij hun tegenstanders Misschien hebben zij het zelf niet eens in de gaten, maar het is wel zo. Zaterdagavond kwam dat tegen het overigens erg zwak spelende Roda JC (3-0) opnieuw duidelijk naar voren. Enige ergernis ligt al opgesloten in de speelwijze van de Noordhoilanders, die gewiekst, soms knap. maar in wezen toch behoudend is. AZ wacht op een fout van de tegenstander. Zo lang die niet wordt gemaakt, gaat de bal bekwaam door de eigen gelede ren. Echt aanvalsvoetbal speelt de ploeg van Kessler niet. Ook niet in thuiswedstrijden. Het is op zich zelf al onbevredigend om tegen een der gelijke ploeg te verliezen, zoals vrij wel elke eredivisieclub dat tegen AZ overkomt. Feyenoord en FC Utrecht waanden zich (en waren) in de Alk- maarderhout niet zwakker dan AZ, maar moesten niettemin de twee punten inleveren. Van Hanegem had daar zo veel moeite mee en niet zo zeer vanuit rancuneuze overwegingen dat hij prompt afga! op de koplo per. Hij noemde Nygaard onder meer een overschatte speler. Natuurlijk is het huidige AZ wel sterk. De cijfers zijn wat dat betreft duidelijk genoeg. Maar echt leuk om naar te kijken is het elftal toch niet. In dit opzicht spreken andere cijfers duidelijke taal: die der toeschouwers Als afgetekende koploper, en dat voor de eerste keer, krijgt. AZ tegen een op papier toch redelijke tegen stander als Roda JC (dit seizoen nog overwinnaar van Feyenoord in de Kuip) het stadionnetje bij lange na niet vol. Langzamerhand dringt een vergelijking met de Belgische compe titie zich op Daar zijn het de koele profs van Anderlecht. die op hoog bevel van de super-doelmatige trai ner Ivic de punten pakken Het spel van de paars-witten is oninteressant, zo niet onooglijk. De Belgische toe schouwers hebben er geen goed woord voor over en bestempelden de veredelde vrije tijd-voetballers van Beveren Waas al lang en breed tot de favorieten. Het Nederlandse beeld is weliswaar niet zo zwart-wlt (tenslotte speelde AZ vorige week tegen Radnlcki wèl een mooie wedstrijd) maar nochtans is het doorgaans aardiger om naar het Feyenoord van Vermeulen, Niel sen en (sinds kort) ook Budding te kijken dan naar het degelijke AZ. Feyenoord speelt tenminste nog met twee echte vleugelaanvallers en een midvoor. De praktijk wijst uit dat Kessler met twee spitsen en een „val se" linksbuiten meer succes heeft, maar daar wringt nu juist de schoen: dit soort tactische grapjes komt de prestaties wèl. maar het amusement niet ten goede. Op ruimere schaal veroverde Helenio Herrera in het midden van de jaren zestig met Inter Milaan „Europa", maar hij vermoord de tevens het voetbal als kijkspel. Zelfs Ajax biedt in een sterke opstel ling meer kijkgenot dan AZ. Maar ja. de koopmannen bij die club meenden tot voor kort dat het met verdedigers van de B- en C-categorie ook wel zou lukken. Dat nu, is een falikante mis rekening gebleken, hetgeen tot een bijzonder onevenwichtig elftal heeft geleid. In het klinische verlangen naar winst, hanteert AZ regelmatig ook de botte bijl. Zonder tot constant schop-werk te vervallen, waardoor men de scheidsrechter niet tegen krijgt, irri- Kees Kist (links) scoort het tweede AZ-doelpunt. zijn Welzl, Degens, Jongbloed en Tol Toeschouwers teert de harde overtreding op het zókelijke moment, de tegenpartij in hoge mate. Zaterdag was dat zeer zichtbaar. In het eerste kwartier kre gen de Roda-spelers Marijnissen, Eriksen, Ehlen en Marijt forse tackles op hun onderstel te verwerken. Roda had toen nog geen enkele overtreding gemaakt. Dat beeld past kennelijk bij AZ: wanneer het balbezit is ver speeld, slijpen vele spelers de messen om het speeltuig te heroveren. Arntz, Spelbos. Metgod en Hovenkamp schuwen een zware ingreep niet, ter wijl Peters zo mogelijk nog meer irri tatie wekt, door herhaaldelijk over tredingen van een opponent te stimu leren. Vanuit zijn ooghoekjes doet hij dan ook nog heel neerbuigend tegen over zo'n boze tegenstander. Die din gen verleidden enkele Limburgers tot venijnige wraakacties. Martijt pro beerde Arntz na te trappen en Ehlen beproefde de vliegende schaar contra Reijnders, hetgeen hem een schor sing oplevert, aangezien de met wei nig persoonlijkheid leidende Weerink daar terecht een gele kaart voor trok: Ehlens derde. Hovenkamp, toch al geen wonder van zelfbeheersing. veroorzaakte de meeste ergernis. Hij begon met een paar flauwe duwtjes tegen Hendriks, die zodoende zijn snelheid niet kon benutten. Toen de linksback zich bij een verkeerd uitgevoerde tackle te gen Hendriks vervolgens zelf bles seerde en zich met een knieverband pas zes minuten later weer meldde, kon hij niets meer verdragen. Toen hij nota bene ook nog het openings doelpunt maakte (Hendriks liep bij hem weg, toen Peters een vrije trap nam) sloegen de stoppen helemaal door. Een poging van Hendriks om ter hoogte van de uitlijn de bal te bemachtigen, beantwoordde Hoven kamp met wilde gebaren en een aan houdende scheldpartij. Hendriks mocht op den duur zelfs niet meer wijzen naar de man, die zelf als een voetbalbandietje door het leven gaat. Die dingen irriteren tegenstanders Het was niet toevallig dat doelman Jongbloed in deze vervelende wed strijd om een gele kaart vroeg. Na de derde (buitenspel) goal van Nygaard liet hij zijn ergernis de vrije loop. Hij weigerde de bal naar de middenstip te schieten en ging langdurig met een grensrechter in discussie. Slim was dat niet, maar wel een beetje begrij pelijk AZ'67-Roda JC S-9 (1-9). 28 Hovenkamp 1-0. 57 Kist 2-0,60 Nygaard 3-0. Scheidsrechter Weennk Toeschouwers 8 000. Gele kaarten Ehlen en Jongbloed (belden Roda JC). AZ'67: Treytel. Reijnders. Metgod. Spelbos. Ho venkamp (Welzl): Amtz (Weijsters). Peters. Ny gaard. Jonker. Kist, Tol. Roda JC: Jongbloed: De Wit, Marijt. Hansen. Degens; Nielsen. Ehlen. Marijnissen. Hendriks. Nanninga. Eriksen. door Richard Matthijsse ROTTERDAM Wie PSV te genwoordig aan het werk ziet, kan zich nauwelijks voorstel len dat de Eindhovenaren an derhalf seizoen geleden nog tot het elitekorps van het va derlandse voetbal werden ge rekend. Hoe glanzend en har monieus kon het elftal in ei gen omgeving zich niet pre senteren en hoe gemakkelijk kon het zijn tegenstander niet opzij zetten. Van dat PSV moet trainer Thijs Libregts hebben gedroomd, toen hij ruim een half jaar geleden een mooie rijksbaan en zijn trainerschap bij het goedwillende, weinig professioneel geleide Excelsior opgaf om trainer te worden bij een topclub. Van die top club is nu nog maar weinig over. Het moet Libregts gisteren op Wouden stein pijn hebben gedaan dat het verschil tussen het armlastige Excel sior en het kapitaalkrachtige PSV vrijwel nihil was, wat ook tot uitdruk king kwma in de doelpuntloze score Een resultaat waarmee de Eindhove naren nog trevreden mochten zijn ook, want het was niet PSV dat zijn tegenstander het meest het vuur na aan de schenen heeft gelegd, maar de thuisclub. In de tweede helft deden zich er zelfs drie situaties voor waarin de Rotter dammers de mogelijkheid kregen PSV schaakmat te zetten. Maar on macht (Van Daele) en het klasse in grijpen van doelman Doesburg red den de Eindhovenaren van een cata strofe. Begrijpelijk dat na afloop trai ner Hans Dorjee het toch enigszins betreurde dat zijn ploeg aan het niet onaantrekkelijke duel slechts een puntje had over gehouden, terwijl er toch wel meer heeft ingezeten. De hardwerkende trainer van Excel sior lijkt zijn team weer op het goede spoor te hebben. Met Ouwehand als libro en Van Vliet als voorstopper maakte de defensie, die op de flanken uitstekend werd bezet, door Wass- man en Ridderhof een solide indruk. Doelman Vermunt was bovendien voortdurend op zijn qui-vive voor schoten uit de tweede lijn van Valke en de tegenvallende Van der Kuijlen. Jammer dat de Rotterdamse sluit post in de tweede helft wat al te nadrukkelijk Willy van de Kerkhof attaqueerde, zodat de PSVer met vermoedelijk gekneusde ribben per brancard moest worden afgevoerd. Een vervelend incidentje in een ver der rustig verlopen duel, waarin de messcherpe slidings grotendeels ach terwege bleven. Alleen Van Kraay mocht op rechts ongestraft van scheidsrechter Thomas Piasmans het leven zuur maken. PSV gaat nog steeds gebukt onder een groot gemis aan zelfvertrouwen. Volgens Libregts is dat de kern van het huidige falen en niet te vergeten het ontbreken van individuele klasse in de aanvalslinie. „Je moet in de voorhoede spelers hebben die direct hun tegenstander kunnen uitspelen op een dieptepass." Excelsior-FSV 8-0. Scheidsrechter Thomas Toe schouwers: 4000 Excelsior: Vermunt; Wasiman. Ouwehand. Van Vliet. Ridderhof Van Tour. Struis. Ernst; Nijssen. Van Daele. Plasmans (Rutten) PSV: Doesburg. Van Kraay. Willy van de Kerkhof (8tevensi. Brandts. Wildschut; Poortvliet, Van der Kuylen. Valke. René van de Kerkhof. Huh (Postuma) en Koster Excelsior-PSV 0—0 Groningen-NAC 3—1 Den Kaag-Wageningen 3—2 AZ'67-Roda JC 3— PEC Zwolle-Go Ahead 2—0 NEC-Utrecht 1—3 Ajax-Willem II 1—1 MVV-Feyenoord 0—0 Sparta-Twente 1—2 AZ'67 15 14 1 0 29 51-13 Feyenoord 16 11 3 2 25 36-16 Twente 15 8 3 4 19 29-21 PSV 16 7 5 4 19 28-16 Utrecht 14 8 2 4 18 31-17 MVV 15 7 4 4 18 24-23 Ajax 16 7 3 6 17 43-35 Willem II 16 7 3 6 17 23-24 Den Haag 15 7 1 7 15 26-36 Roda JC 15 5 4 6 14 30-30 PEC Zwolle 15 4 6 5 14 16-19 Sparta 16 6 1 9 13 25-40 Wageningen 15 3 6 6 12 20-24 Groningen 14 4 3 7 11 23-29 Excelsior 16 2 6 8 10 18-28 NEC 16 3 4 9 10 22-40 NAC 16 2 4 10 8 17-33 G A Eagles 15 2 3 10 7 15-33 Woensdag: Twente-MVV uo Ahead-AZ'67 Utrecht-PEC Zwolle, Roda-Den Haag. Zaterdag: PSV-Gronlngen. NAC-Den Haag. Go Ahead-NEC Zondag: Excelsior-Sparta. Wageningen-AZ'67. Utrecht-Ajax, Willem II-MW. Feyenoord-Twente Eerste divisie DS'79-Heracles 2—4 Cambuur-Amsterdam 1—1 Fortna S-Haarlem 21 Vlaardingen-De Graafschap 0—3 Amersfoort-Volendam 03 Vitesse-VVV 3—1 Telstar-SVV 0—0 Den Bosch-Veendam 11 Eindhoven-Heerenveen 11 Haarlem 15 11 2 2 24 Fortuna S 15 9 3 3 21 Heerenveen 15 6 6 3 18 Vitesse 16 6 6 4 18 Volendam 15 6 5 4 17 Den Bosch 15 8 1 6 17 DS *79 16 7 3 6 17 SVV 16 6 5 5 17 Graafschap 14 5 5 4 15 Eindhoven 15 6 3 6 15 VVV 15 6 2 7 14 Cambuur 14 4 5 5 13 Amsterdam 15 4 5 6 13 Veendam 15 5 3 7 13 Helmond Sp 16 3 7 6 13 Telstar 14 2 7 5 11 Heracles 15 4 3 8 11 Vl'dingen 15 4 3 8 11 Amersfoort 15 2 4 9 8 Haarlem periodekampioen. Woensdag: Volendam-Vlaardingen, De Oraaf schap-Fortuna S. Zondag: Heracles-Cambuur. Amsterdam-Fortuna S. Haarlem-Vlaardlngen, De Graafschap-Amers foort. Volendam-Viteaae. VW-Telstar. SW-Den Bosch. Veendam-Eindhoven. Heerenveen-Hel mond Sport.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 9