Verzekeringen? NIEUW: DE MÊDDENGEWÊCHTEM VAN RENAULT. 'Autoriteiten reden zeker scheve schaats' Juffrouw Van der Wel kiest voor de Nutsspaarbank. adverteert! TROUW Scheveningers kwaad over uitblijven renovatie Auto Haag b.v. Regro Den Haag b.i Uitnodiging Oase-dag DEN HAAG De Uithof rfULue.ir£Wond&djojuL MEDEWERKER(STER) NUTSSPAARBANK 'N GOEDE DEALER BIJ DE PRIJS INBEGREPEN. VERKOOP UITSLUITEND: Te bezichtigen op zaterdag 13 december, van lQiOO-16.00 uur: Een moderne villa in Leiderdorp. Ook ons kantoor is zaterdag geopend. ra Leiderdorp EM WOENSDAG 10 DECEMBER 1980 TROUW/KWARTET Krakers in rapport over Barentszstraat: Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Nog steeds hebben zowel de gemeente als de justitie geen antwoord gegeven op de vraag, wie er op 13 november opdracht heeft gegeven de krakers door de politie uit het pand Barentszstraat 21 in Den Haag te halen en aan te laten houden. Dit Is de belangrijkste klacht die de uitgezette krakers van het bewuste pand en de Haagse Kraakgroepen uiten in een rapport dat zij opgesteld hebben naar aanleiding van het naar hun idee onbevredigende onder zoeksresultaat naar de gang van za ken. Dit óndereoek is door burge meester Schols en officier van justitie Schimmel uitgevoerd. Volgens de krakers was het pand in de Barentszstraat langdurig onbe woond en was er geen sprake van een in uitvoer zijnde verbouwing om het huis binnen afzienbare tijd bewoon baar te maken. Schols en Schimmel hebben naar hun mening niet het tegendeel kunnen bewijzen. De krakers concluderen naar aanlei ding daarvan dat zij de bewoners van Barentszstraat 21 waren, en dat de politie hem nooit op grond van huis vredebreuk had kunnen aanhouden. Daarbij komt dat nog steeds, on danks het onderzoek van de burge meester en de officier van Justitie, niet duidelijk is geworden wie de aan klacht heeft ingediend en ontruiming van het pand heeft gevorderd. De krakers eindigen hun rapport met dezelfde eisen, die zij stelden tijdens het gesprek op 15 november met bur gemeester Schols, de heer Schimmel, wethouder Vink en hoofdcommissa ris Peijster en nog eens herhaald wer den tijdens de begrotingsbehande ling: Honderd procent opheldering van de gang van zaken rond Barentsz straat 21. Onmiddellijke terugdraaiing van de ontruiming. Voorkennis aan de gemeenteraad bij ontruimingsplannen. Brief aan wethouder Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN Bewoners van de Zeekant en de Vuurbaanstraat in Scheveningen hebben een boze brief naar het gemeentebestuur gezonden, waarin zij klagen over het achterwege blijven van renovatie van hun huizen en tévens de dienst volkshuisvesting van woordbreuk beschuldigen. Het gaat om acht gemeentewoningen aan de Zeekant en twaalf om de hoek in de. Vuurbaanstraat. Ongeveer vier jaar geleden begon men in deze buurt te renoveren, waarbij ook de bedoel de woningen aan de beurt zouden komen. Toen de bewoners echter hoorden dat de grondige opknap beurt per huis een bedrag van 65.000 gulden zou kosten, hetgeen een huur verhoging van meer dan honderd gul den Inhield, maakten zij bezwaar. Ze lieten de gemeente weten liever een kleinere en goedkopere renovatie voor him woning te krijgen. De bewo ners vonden bovendien dat ze daar recht op hadden, aangezien er nogal wat achterstallig onderhoud was. Vooral de raamsponningen, de daken en muren van de huizen, die recht streeks in de zeewind liggen, zijn er slecht aan toe. In januari van dit Jaar kwam de dienst volkshuisvesting volgens de bewoners met een nieuw plan, vol gens welk een renovatie 30.000 gulden per woning zou gaan kosten. Daar gingen de Scheveningers mee ak koord, mede omdat dit slechts een geringe huurverhoging zou bete kenen. De renovatie zou na de bouwvakva kantie beginnen. Er gebeurde echter niets. Tot in oktober, toen de bewo ners een briefje van de dienst volks huisvesting kregen, waarin stond dat renovatie toch een bedrag van 60.000 gulden per huis zou gaan kosten en dat daarvoor eerst toestemming van het rijk vereist was. De bewoners vinden dat hier sprake is van woordbreuk en een beleidsfout. Zij protesteren in de brief tegen het achterwege blijven van onderhoud en de dure renovatie, die, zo voorziet men, een zware huurverhoging zal betekenen. c Opwekkingssamenkomst DONDERDAGAVOND 11 dec. bent U hartelijk wel kom in ..De Haard" Daguerrestraat 16 Den Haag aanv. 19.45 u Spreker Evang. IOH. V.D. BERGH „Zie, hier ben IK: in de boekrol staat van Mij geschreven om Uw wil te doen, o God! Na de dienst gelegenheid tot gesprek, en koffiedrinken. Leven en Overvloed 070- 230772 Indien iemand Mij liefheeft, zal hij mijn Woord bewaren en mijn Vader zal hem liefhebben, zaterdag 13 december aanv. 10 uur „De Haard", Daguerrestraat 16, Den Haag Spreker: ds C. v.d. Zande m.m.v. zang en muziekgroep Efralm Kinderen worden beziggehouden. Lunchpakket meebrengen. Wij zorgen voor koffie. Het Oaseteam 070-230772. t/m zondag 14 dec. ieder avond 20 uur. behalve zondag matinees zaterdag 15.30 uur zondag 12.30 en 16.15 uur KINDEREN t/m 15 JAAR HALF GELD 6S-PLUSSERS hall geld In de matinees KAARTVERKOOP DE UITHOF tel. 299064/65 van 10-17.30 uur, en vijf kwartier voor aanvang avondvoorstelling Voorts bij De Posthoorn. Haagsche Courant en Het Vaderland Bereikbaar met tram 6 of bus 25. speciaal voor de kinderen De Stichting Nutsspaarbenk te s-Gravenhage zoekt voor haar bedrijfsrestaurant een In de leeftijd va 25 jaar voor assistentie bij het klaarmaken en verstrekken van de lunches. Daarnaast zal hij/zij enkele malen per dag een koffie- ronde door het hele kantoor doen. De werktijden zijn van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's middags. Indien u geïnteresseerd bent in deze funktie, verzoe ken wij u telefonisch of schriftetijk kontakt op te nemen met de afdeling Personeelszaken, Jan Hendrikstraat 4. 2512 GL Den Haag. telefoon 070-469490. toestel 423 Een mens weet maar nooit, 't Is altijd verstandig je van tevoren in te dekken. Niet tegen risiko's (want die blijf je lopen), maar tegen de eventuele schadelijke gevolgen van die risiko's. Wat dat betreft biedt de Nutsspaar bank een all-round pakket aan verzekerings mogelijkheden. Noemen we: de Brand verzekeringen, die de materiële schade door brand, bliksem inslag en ontploffing als bij schade bij blus water en diefstal bij brand dekt. Daarnaast heb je de meer uit gebreide polissen ('t meest afgesloten), die allerlei andere gevaren meedekken, zoals inbraak, schade door regen, sneeuw, storm, gesprongen leidingen e.d. Wil je je verzekeren tegen aan sprakelijkheid voor schade aan derden, dan is de Aansprakelijkheidsverzekering voor particulieren (A.V.P.) de aangewezen oplossing: een verzekering, voor alleenstaanden of voor het hele gezin (ja, ook voor de hond en de kat) afgesloten, waardoor ook kinderen en andere inwonenden meeverzekerd zijn. Naast b.v. glasverzekeringen kent de Nutsspaarbank voorts auto-, motor-, en bromfietsverzekeringen. Elk daarvan met alléén Wettelijke Aansprakelijkheid (W.A.), dan wel W.A. plus brand, - diefstal en explosie (W.A.-extra); alleen voor de auto dan wel met W.A. plus casco, de zgn. „all- risk-verzekering". Speciaal met 't oog op vakanties zijn er de reis verzekeringen, van kracht vóór of tijdens reizen over de hele wereld. Vóór de reis: de annulerings verzekering. Tijdens de reis: de reis-, vlieg-, ongevallen-, reiscasco- of rechts bijstandverzekering, zowel individueel als collectief af te sluiten. Last but not least: de levens verzekeringen die u bij de Nuts spaarbank kunt afsluiten. Een hoofdstuk apart. En de moeite waard van een serieus gesprek. Maak 's een afspraak. Maak kennis met de nieuwe lijn in bedrijfswagens. De krachtige lijn die Renault u presenteert met de veelzijdige 'middengewichten'de Trafic en de Master. Kom u overtuigen dat dit werkelijk groot nieuws is. Renaults 75-jarige ervaring gesublimeerd in twee robuuste en toch zuinige bedrijfswagens. Het laadvermogen van de Trafic varieert van 800 tot 1000 kg. Dat van de Master van 1400 tot 1800 kg. (GVW 3,1 tot 3.5 ton). Met deze twee middengewichten kunt Maar vóór het zover is kunt» zich bij de dichtstbijzijnde dealer vergewissen van de onweerstaanba kracht van de Trafic en de Master. Ekonomische en betrouwba middengewichten. Ga met de Renaultdealer bepraten, welk modd u werkelijk alle kanten op. Beide zijn naar keuze leverbaar met voorwiel - aandrijving (ekstra volume, lage laad vloer)en met achterwielaandrijving (vele opbouwmogelijkheden). Bovendien zijn beide versies verkrijgbaar in aangepaste uit voeringen voor goederen-en personen- voor uw bed rijf het meest in aan- vervoer. In twee lengten. merking komt. Zowel met benzine- als met U wint altijd op punten met dieselmotor. een middengewicht En let op: in de nabije toekomst van Renault zult u maar liefst 77 varianten op de vaderlandse wegen wm-mmy m ITT rwi zien rondrijden. RENAULT Pletterljkade 14 - Den Haag - tel. 070-85.83.07 (tussen Spui en Rijswljksepleln) Stadhoudersplein 47 - Wassenaar - tel. 01751-10.682 v/h Renault Nederland, vestiging Den Haag e Kolthof b.v. SHOWROOMS: Loosdulnseweg 1 - Den Haag - tel. 070-64.38.30 Westduinweg 196/hk Schokkerweg - Scheveningen tel. 070-54.92.13. Deze moderne, vrijstaande, villa is gelegen aan Loevestein 38a te Leider dorp. Het pand heeft aan 3 zijden tuin en totaal circa 450 m2 grond. De indeling is als volgt: grote hal met toilet, ruime woon eetkamer in L-vorm, voorzien van open haard. De luxe keuken is gedeeltelijk uitgebouwd. Op de begane grond bevindt zich tevens een studeerkamer. Op de eerste etage zijn 3 slaapkamers en een komplete badkamer. Er be vinden zich hier 2 grote balkons. Een vaste trap leidt naar de schitterende zolder die ramen heeft in beide kopgevels. De richtprijs voor dit pand bedraagt f. 550.000,— Makelaarskantoor Rijnland is gedurende dezelfde tijd geopend op zaterdag 13 december. Wilt u bovenstaand pand, natuurlijk vrijblijvend, bezichtigen, kom dan eerst even bij Rijnland langs. Ons kantoor bevindt zich op enkele tientallen meters afstand. Wilt u zich verder oriënteren Ook dat kan. Rijnland heeft immers een grote keuze uit flats, eengezins- en hoekwoningen, met en zonder garage, vrijstaande woonhuizen, in de prijs variërend van f. 125.000,- tot f. 600.000,— MAKELAARSKANTOOR l< I Loevestein 37, tel. 071-890300 tr 50 Kerstbomen en i bloeiende tevens antiek afdeling Garden Centre Bloemendaal B.V. HOOGMADESEWEG LEIDERDORP TEL 071-410377 (PRIVÉ PARKEERPLAATS) vergadert op vrijdag 12 december om uur in het gebouw Javastraat 26 over gende punten: bewaking investeringsplan jaf 1980 - per 30 juni 1980 voortgangsrapportage meerjarenbeg 1980-1983 - stand per 1 oktober 1980 tijdelijk onderkomen Wijkvereniging hemen. Kt i Indien u over een ot meer agendapunten bi wilt weten, kunt u de volledige tekst W iri te behandelen stukken Inzien in het Ge' m telijk Informatiecentrum aan de Groen nt (geopend op maandag van 11.00 uur lol uur. van dinsdag tot en met vrijdag vee - 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 it 16 00 uur). De stukken zijn bovendien tegen betalt de kosten verkrijgbaar in het Stadhuis. al meester De Monchypleln 14, bij de et Interne Zaken, kamer 2023, telefoon 1H Desgewenst kunt u over een agendas woord voeren gedurende in principe f«i' u sto vijf minuten. U dient dit dan dired ji de aanvang van de vergadering *en&» maken aan de Secretaris van de Coi*1 ot telefonisch uiterlijk één dag voor 0 gade ring bij het secretariaat te meldenI loon 12 29 37). I U krijgt hiertoe do gelegenheid in Ni direct vóórdal hot desbetreltende agent lb door de voorzitter aan de orde wordl P

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 16