Ambtenaren boos omdat ze niet in deeltijd-baan mogen werken lit brieven van lezers De tekening van een lezer 'rouw zon en maan even de mist in Commentaar <£- water en vuur teveel voor rampgebied geweldloos alweer een andersom ISDAG 9 DECEMBER 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET I rtugal i.:.->Afcvrt1L' I chri! imai kiezersvolk heeft èen eigen wil hoeft niet altijd de logica van leiders te volgen, ook niet in G® lugal In strijd met het uitdruk- ndt jke stemadvies van de coalitie ten jn oktober een absolute meer- g ID ieid haalde hebben de Portuge- toch voor president Eanes ge- tercltn Zei de nagedachtenis van i de 0 tragisch om het leven geko ld- |eider van die coalitie heeft de issende zeven procent van die •rwel trt nici kunnen weerhouden die het uitgestippelde pad af te cent En. De verkiezing van Eanes en tele overlijden van Francisco Sa k neiro markeren het einde van polarisatie die Portugal een je het karakter gaf van een w amerikaanse bananenrepu- PPlr ders dat< uurlijk zal het nog wel even jn voor de Portugese democra- zatil merkelijk stabiel genoemd kan Jk n den Een groot deel van de or ugese conservatieven zal zich jjj*1 io gemakkelijk in de nederlaag 01 kken Maar het herkozen gezag Eanes dat ook in militair dit belangrijk blijft maakt jmocratische ontwikkelingen ird» "''"der kansvol. Het is een oeka ttvoor rust en tegen partijpoli- luin polarisatie. 3ver ru5 Portugese partijen met uit- e Ni kring van de communisten :n intussen opnieuw hun in- crises De sociaal-democraten en de christen-democraten van de conservatieve coalitie zullen be roofd van hun charismatisch leider hun politieke koers grondig moeten herzien. Maar ook de socia listen moeten weer eens harde no ten kraken. Mario Soares' leider schap leek tot nog toe onvervang baar. Toch kan men zich moeilijk voorstellen dat hij opnieuw de lei ding neemt na op het beslissende moment Eanes de rug toegekeerd te hebben. Van conservatieve zijde in Portugal zijn de meest verschrikke lijke voorspellingen gedaan voor het geval Eanes herkozen zou wor den. De belangrijkste was dat hij een gevangene van de communisti sche partij zou zijn omdat zijn verkiezing van de steun van de communisten afhankelijk zou zijn. De Portugese kiezers hebben zich daar niets aan gelegen laten liggen. Zij hebben een president gekozen die zich aan geen enkele partij ge bonden heeft. Eanes verkeert nu meer dan ooit in de positie een democratische dialoog tussen de partijen op gang te kunnen bren gen. Sinds de anjerrevolutie hebben alle partijen van communisten tot conservatieven om beurten geprobeerd een al dan niet parle mentaire alleenheerschappij te voe ren. Ze hebben daar nu allemaal, hun hoofd mee gestoten. Het wordt tijd dat Eanes' opvatting van demo cratie de kans krijgt die haar tot nog toe onthouden werd. door Hetty Nletsch AMSTERDAM Zes ambte naren van het ministerie van economische zaken ln Den Haag wilden korter gaan wer ken, maar het ministerie zei „nee" en wees alle verzoeken al. De verontwaardigde amb tenaren haalden daarom on langs lel uit naar de ambtelij ke top van hun departement. De overheid zou als grootste Nederlandse werkgever het goede voorbeeld moeten ge ven, vinden de ambtenaren. Maar het ministerie van eco nomische zaken, dat wel een regeling voor deeltijdarbeid ontwierp, stimuleert het creë ren van dit soort functies niet. De ambtenaren overwegen ln beroep te gaan bij de Secreta ris-Generaal van het ministe rie. Ook hebben zij ln een brief aan de Emancipatie commissie van de Tweede Kamer hun bezwaren ken baar gemaakt. Wie een deeltijdbaan heeft, werkt korter dan veertig uur per week. Stu die, huishouden en nevenactiviteiten kunnen voor veel mensen reden zijn om korter te gaan werken. Ook ge dachten over emancipatie en het ministerie. Toch zal ik geen deeltijd baan eisen, dan lukt het me nooit om hier iets anders te krijgen." Tom Annink: „Ik heb altijd gedacht dat het toch in het eigen belang van het ministerie zou zijn wanneer ze deeltijdfuncties aanbood. Die wer vingsproblemen zijn echt gigantisch. Per Jaar moeten er vierhonderd vaca tures worden opgevuld. Mensen blij ven hier twee tot vijf jaar. Het zou toch goed zijn wanneer het departe ment een nieuw stukje in de arbeids markt zou aanboren." 'Geen maatstaf' H. Hulshof, hoofd van de afdeling beleidsontwikkeling van de Directie Personeel van het ministerie, meldt dat het ministerie zich heeft bezon nen op de deeltijdregeling en dat het nu in principe wel mogelijk is dat vier ambtenaren een deeltijdbaan krij gen, waardoor een vijfde kan worden aangesteld. „Het probleem is dat de aanvragers op drukke afdelingen werken, waar een aantal vacatures is. Het zijn maar een paar ambtenaren geweest, die deze brief geschreven hebben. Hier werken drieduizend mensen en zij vormen geen redelijke maatstaf voor het beleid, dat hier gevoerd wordt." Volgens Hulshof moet het ministerie „voorzichtig" beginnen; over een aan tal jaren zal er veel meer mogelijk zijn. Ook denkt Hulshof dat met het i» rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reaches op in deze krant gelezen richten artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, >en of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te den) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over rt met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde- n Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859.1000 V Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver 3 ttrea leal 1 ^Ét 14- artikel „Eritrea wil referen- 'w 25 dezer wordt het voorstel fcv wnfiiPLF om een referendum te Aoudtiover de toekomstige status «Uii Enttea gezien als een concessie deSPLF. min of meer afgedwon door de samenwerking die zou tptstaan tussen Ethiopië lpekken met Eritrese vluchtelin- die ik hierover had. wijzen uit dat k! feschetste plaatje ln genoemd iel onvolledig is. nt* loorbereidlngen voor het zesde n osief in Eritrea door het Ethlopi P*1 leger, gesteund door Rusland. lonverminderd voort. De vereets 'd begingen, met name de EPLF. vre dat het Ethiopische leger gifgas tten als de strijd opnieuw op schaal losbarst. inkomst tussen Ethiopië en dan zal in werkelijkheid weinig nen, maar bij een opnieuw op^ ttde strijd zou de wereldopinie in de verzetsbewegingen kun tarn, als ook zij niet blijk geven «de te zoeken. Het referendum istel moet in dit licht worden ge- wn concessie is nauwelijks spra- dur de Eritrese bevolking zich Hwijfeld voor volledige onafhan- Ikheid zal uitspreken. De EPLF Bk president Nimelri van Soedan fe) dit en zullen een met de ge il garanties georganiseerd refe- pro met vertrouwen tegemoet t Ook Mengistoe van Ethiopië Ihet standpunt van de Eritrese Iking en het is dus erg onwaar jnlljk dat Ethiopië akkoord zal met dit referendum onder inter- onaal toezicht. hardingen L. den Boer msterdamse rellen jlen al die officiële mensen voor io en tv ophouden met hun zorge- uitspraken, dat ze geen oplos sing zien. Voor mij onbegrijpelijk, dat die rellenschoppers niets hoeven te betalen, van de miljoenen, die ze ver nielen, en na arrestatie direct weer vrijgelaten worden. In wat voor land leven we? Als je vroeger een ruit ingooide bij de buurman, moest je vader die betalen, en kreeg Jij een pak slaag Hoogeveen M. van Woerden Wrang Naar aanleiding van de zeer gewaar deerde commentaar ln Trouw van 3- 12. zou ik willen vragen: Begrijpt gij nóg niet? (Marcus 8 vers 21) dat het CDA tracht te regeren met de mammon? Rotterdam A. M. Broer Radio Stad In uw commentaar over Radio 8tad (Trouw 3-12) is minister Gardeniers de gTote boosdoener, door Radio Stad niet in de gelegenheid te stellen haar opruiende programma's uit te zenden. Dit is voor mij ten enenmale een onbegrijpelijk standpunt. Het is toch bekend, dat deze radio tijdens de vorige rellen in Amsterdam steeds oproepen deed uitgaan van verzet tegen de politie en aanzetten tot het plegen van geweld. Juist deze radio, in samenwerking met de illegale zen der in de Grote Keyzer, kan worden aangewreven een niet onbelangrijk aandeel in deze ongeregeldheden te hebben gehad. Dat de minister dit heeft verhinderd, komt bij mij over als zeer behoorlijk bestuur. De lokale omroep wordt niet alleen aangewre ven partijdig en ophitsend te zijn geweest, ze was het ook Inderdaad. Dat hieraan paal en perk wordt ge steld, moet voor hen die nog steeds grote waarde hechten aan het belang van orde en recht, een verademing zijn. 't Harde J. van Putten NBBA Met de smartelijk verbelde fusie van KVP, ARP en CHU ln het vooruit zicht zagen zij (Steenkamp c.s.) hier zoiets als een schaduw-ARP verrijzen die het eenwordingsfeest nog lelijk kon bederven." zegt Hans Goslinga terecht. Die dreiging waar maken was de beste oplossing geweest, maar dat wilden en/of durfden De Boer c.s. niet. Daarom haakten Goudszwaard, von Meyenfeldt, Van Bennekom en vele anderen af. Zij vormden de „tachtigers". Ook in de rest van de NBBA en de ARJ08 groeide de over tuiging dat Radicaal Evangelische Politiek of de politiek van het Messi aanse Vredesrijk (Hans de Boer) niet in een CDA-achtige partij, waarvan een zeer groot deel de evangelische richtlijnen, o.a. van het antl-mammo nisme, niet wil of niet serieus genoeg neemt, kan groeien. Dat was en is ook het vele malen uitgesproken stand punt van Hans de Boer en Aantjes C.S., maar zij hebbben daaruit de con sequentie niet getrokken, helaas de nu optredende splitsing toeschrijven aan amateursime van vader en zoon Weststrate" en „de studeerkamerpo liticus Goudzwaard" is een opper vlakkig analyse van een proces, waar in ongetwijfeld fouten zijn gemaakt door de NBBA-leiding en Gouds- zwaard. maar die in wezen draalt om de Inschatting van de politieke reali teit hoe aan Radicaal Evangelische Politiek invloed te geven. Von Meyen feldt heeft gezegd: „De loyalisten zijn machteloos" en dat is een ervaring die iedereen, minstens het laatste jaar, heeft opgedaan. Daarom is de scheidslijn niet amateurs tegenover professionals, maar tussen illusionis ten (de loyalisten c.s.) en realisten, de We-: ts tra tens en allen die werken aan een Messiaans alternatief tegenover het CDA. Amsterdam Joh. W. R. Riemens Werkelijkheid Als wij het verslag van de conferentie van de negen zwarte landen, lezen kan er maar één conclusie zijn, deze landen zijn afhankelijk van een Zuld- Afrika, dat met al zijn moeilijkheden en problemen, toch hun leverancier is. Dus mijnheer N. J. 8cholten, zie de ernst en de werkelijkheid onder ogen- geen kabinetscrises in ons vaderland, waar de rust en de eerbied voor het gezag, ook al bedroevend is. De splin ter en de balk ln het oog, wat een ernstige waarschuwing. Bij onrust vaart niemand weL Nederland, help Zuid-Afrlka helpen om de weg van welvaart en vrede te vinden, voor zwart en blank, door elkaar te aan vaarden. Dat zal ook ons gebed vra gen. tot Hem bij Wien alles mogelijk is. Emmeloord T. de Jong Vier ambtenaren van het ministerie van economische zaken die protesteren tegen de afwijzing iS^terte^Udd^befdMn van van aanvragen voor deeltijdarbeid. V.l.n.r. Liesbeth Enhus, Tom Annink, Sjaak Willems en de oplossingen zou kunnen zijn, maar Marten Vente. scheppen van werkgelegenheid spe- den. Op de ministeries van CRM en len vaak mee. Het overgrote deel van de groep die nu korter werkt bestaat uit vrouwen. De belangstelling onder mannen groeit echter gestaag. Op het ministe rie van economische zaken is het zelfs zo dat tien mannen en één vrouw graag een deeltijdbaan willen hebben met dien verstande dat het hier gaat om mensen met middelbare en hogere functies. Eén van de ambtenaren wiens ver zoek werd afgewezen is Liesbeth En hus, werkzaam op de directie be drijfssectoren en toerisme. „Ik heb een baan die uit verschillende onder delen bestaat die onderling weinig met elkaar te maken hebben. Daar om kan het werk gemakkelijk ge splitst worden. Samen met drie colle ga's heb ik een verzoek ingediend om korter te gaan werken, vier dagen in de week in plaats van vijfDaardoor zou ik privé meer tijd hebben en, nog belangrijker, er zou een vijfde per soon aangenomen kunnen worden om het resterende werk te gaan doen." Onderwijs kunnen vier formatie plaatsen van 40 uur worden omgere kend tot 5 formatieplaatsen van 32 uur. Chef De discussie Qver deeltijdarbeid op het ministerie van economische za ken duurt nu ruim een jaar. Tom Annink, werkzaam op de directie me- R U StIQ 33 n dedinging en fusies, is er sinds het 9 begin bij betrokken. Hij pleitte voor een regeling en toen die er was kon hij erin lezen dat hijzelf nooit voor een deeltijdbaan in aanmerking zou ko men omdat hij onlangs chef van een afdeling was geworden en in de rege ling stond: „Leidinggevende functies komen in principe voor geen enkele vorm van deeltijdbaan in aanmer king." ken deed bij de slotbijeenkomst van de werkgroep emancipatie en deeltij darbeid: „Ik zou het niet gek vinden als de overheid op het gebied van emancipatie en deeltijdarbeid niet trendvolgend maar trendzettend zou zijn." En ook wijst Vente op de zins- snede in de troonrede van vorig Jaar waarin gesteld werd dat de overheid deeltijdarbeid zou gaan bevorderen. Argumenten Het verzoek van Liesbeth Enhus en haar collega's werd door de directie personeel afgewezen. Twee argumen ten speelden daarbij een rol: de vrij komende dagen zouden niet te com bineren zijn tot één nieuwe arbeids plaats en het produktieverlies, als gevolg van de deeltijdarbeid, zou niet kunnen worden opgevangen. In het afgelopen voorjaar had de directie personeel van het ministerie van eco nomische zaken een regeling ontwor pen voor deeltijdarbeid. In die rege ling werd uitgegaan van een veertig- uurs basis voor iedere functie. Door het strak hanteren van de regels kon het ministerie niet ingaan op het voorstel van Liesbeth Enhus en haar collega's. De overheid kent ook goede voorbeel- Wel kritisch De RPF is niet verwant aan NBBA. De RPF belijdt: „Niet bij brood al leen, maar bij alle woord Gods dat zijn mond uitgaat" Dat is in de op tiek van RPF echt christen zijn. Wan neer NBBA contact zoekt met de PPR is deze werkgroep tot mislukken, gedoemd. Zodra de NBBA-groep zich kritisch binnen het CDA opstelt, kan er echt sprake zijn van keus tussen Van Agt, De Koning, of Lubbers, res pectievelijk Hans de Boer. V oorburg J. Keijzer sr Hoewel Annink aanvankelijk een plan was een aanvraag in te dienen deed hij het niet. Hij concludeert dat het voor mensen met hogere functies veel moeilijker is om korter te gaan werken. Annink: „Er zijn hier genoeg .koffiejuffrouwen, typistes en admi nistratief medewerksters die een deeltijdbaan hebben. Functies met veel externe contacten, met een spe cialistisch karakter, met een inwerk- tljd van langer dan een Jaar komen volgens de regeling geen van alle in aanmerking voor een deeltijdbaan." Sjaak Willems, werkzaam op de di rectie mededingen en fusies: „Tijdens het kabinet-Den üyl ben lk begonnen aan de voorbereiding voor de wet op de fusies. Het kabinet dat er nu zit wil die wet niet en daarom kan ik het rustig aan doen. Verder heeft mijn vrouw pas een kind gekregen en daar om wilde ik korter gaan werken. Mijn directe chef heeft het me ontraden. Ik zoek nu een andere baan binnen het dan meer in lagere functies dan ln hogere. Hulshof: „Het telefoontje dat een te lefoniste 's morgens krijgt heeft ln de regel niet zoveel te maken met het telefoontje dat zij 's middags krijgt. Bij een secretaresse ligt dat anders." Volgens Hulshof zijn het juist de chefs die het moeilijker krijgen, wan neer hun medewerkers korter gaan werken. „Als die chef dan ook nog in deeltijd werkt geeft dat extra pro blemen." „We kunnen niet alles rationeel bere deneren. Er werken hier allerlei men sen die deeltijdarbeid op emotionele gronden afwijzen. Jonge chefs vinden het aardig, sommige ouderwetse chefs niet. Dat zijn geen hardè argu menten, maar we moeten er wel reke ning mee houden." Wat het geval van Liesbeth Enhus en haar collega's betreft: dat wordt vol gens Hulshof opnieuw bekeken. Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859.1000 AW. Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. De enige Marten Vente was twee jaar geleden de eerste beleidsmedewerker die op het ministerie een baan voor vier da gen ln de week kreeg. Nu, twee jaar later, is hij nog steeds de enige. Hij kreeg die baan toen bij wijze van experiment en ook omdat het minis terie, zo vertelt hij, ln enorme wer vingsproblemen niemand voor vijf dagen kon krijgen. Marten Vente kreeg om te beginnen een arbeidscon tract van een half jaar. „Ik wilde privé meer tijd voor mezelf hebben, een evenredig deel van de huishouding doen en ook andere acti viteiten naast m'n werk bijhouden. Daar was nooit tijd voor. Tijdens de sollicitatieprocedure, die erg lang heeft geduurd, heb ik er voortdurend op gestaan dat ik maximaal vier da gen per week wilde werken. Ik heb hier een baan die ook gemakkelijk Is te splitsen ln deeltaken. Wel hebben we een flexibele regeling getroffen; als het echt niet anders kan werk ik die vijfde dag ook en haal ik hem een andere keer in." Vente herinnert aan de uitspraak die minister Wiegel van binnenlandse za- KONING VOETBRL. HEEFT Z'N 6IGEN KR.OON Gisteren kwam de zon op om vier minuten over half negen. Als het goed is moet ze om drie minuten voor half vijf ondergegaan zijn, want zo stond het zaterdag in de krant aangekondigd. En van daag? Geen idee. Want gisteren stond het niet in de krant. Dat zal lang niet iedereen opvallen, be halve natuurlijk de mensen die iets met zon- en maanstanden doen. Die elke dag direct het weerbericht op de voorpagina doornemen, omdat ze daaronder staan, die standen. Nooit gedacht dat de zon- en maanstanden zo goed gelezen werden? Wij ook niet Totdat die brieven kwamen, 's Morgens de ene, in de loop van de middag de tweede. Allebei van de Christelij ke Scholengemeenschap Dings teden in Meppel. Eerst die van klas ID met een kort, maar toch hartelijk bedankje aan Trouw „voor het weer publiceren van de tijden van zonsopgang en zon sondergang". en ondertekend door de hele klas, beginnnend met Esther van Lennep en eindi gend met Menno de Boer. Een paar uur later arriveerde de twee de brief van Dingstede. Vrijwel gelijkluidend, maar nu van klas 1F en uiteraard met andere na men ondertekend. De brieven kwamen op 5 decem ber aan, maar er rijmde niks, dus met een Slnterklaasgrap konden ze niets te maken hebben. Inte gendeel. Ze waren heel serieus bedoeld. Diezelfde week, op maandag, dinsdag, en woensdag plus een deel van de week daar voor waren de zon- en maanstan den door een technische onvolko menheid weggelaten. De leerlin gen van die twee klassen hadden ze gemist, en waren blij dat alles er weer ln stond. Wat doen ze er dan mee? Gymnastiekleraar Meuleman heeft dat precies voor ons nagegaan. In die twee brug klassen laat biologieleraar Van Netten zijn leerlingen uitzoeken, hoe het zit met de bewolking, de neerslag, de zonneschijn en de temperatuur in verhouding tot de lengte van de dag. Daar moet je dus voor weten hoe laat de zon opkomt en hoe laat ie weer on dergaat. Ze zetten het allemaal op schema en kunnen aan de hand daarvan verklaren waarom het 's zomers om tien uur 's mor gens warmer is dan 's winters op dezelfde tijd. wanneer de zon veel later begint te schijnen. Bij voor beeld, want er zit natuurlijk veel meer aan vast. In de biologieles sen zal ook wel gesproken wor den over de Invloed die de ver schuiving van licht en warmte naar een vroeger of later tijdstip op dieren en planten heeft. Helaas. Als de leerlingen van ID en 1F geen andere inlichtenbron hebben dan Trouw is er weer een gaatje in het schema gevallen. Want zoals gezegd: gisteren wa ren zon- en maanstanden op nieuw de mist ingegaan, zoals dat kan gebeuren in de natuur. Eén troost: ook al staan ze niet in de krant, gelukkig blijven zon en maan gewoon opkomen en on dergaan, alsof er geen Trouw be stond. Een brandende lucifer in water is leterlijk water en vuur: geen vlammetje zal het in het nat uitr houden. Op de Russische vlam na dan. want volgens het persbu reau Novosti hpeft een Russlo- sche fabriek lucifers weten te ma ken die in water blijven branden. Doop je zo'n lucifer in een vol glas water, dan wordt het vlam metje wel kleiner, maar het gaat niet uit. Het zal direkt weer op laaien als je het uit het water haalt. De lucifer is overigens niet alleen voor de aardigheid ontwik keld. Novosti vindt dat vooral geologen en alle anderen die op vochtige plaatsen moeten wer ken, er veel gemak van kunnen hebben. Niet alleen in ons land, maar in vele landen wordt op allerlei plaatsen nog steeds druk kleding ingezameld voor de overleven den van de aardbeving in Zuid- Italië. De Italiaanse regering vraagt nu zelf om daarmee op te houden. Er is al zoveel gestuurd dat de betrokkenen het niet meer aan kunnen. Er is gewoon veel te veel. Op meer dan één plaats liggen stapels kleding èn voedsel te bederven, zoals hier in Lioni. Dat wil allemaal nog niet zeggen dat hulp overbodig is geworden. Er is nog wel drin gend behoefte aan (geld voor) caravans en geprefabriceerde huizen, want in sneeuw en vries kou in een tent wonen is ook niet alles, zelfs niet als je genoeg warme kleren hebt Wie nog niet aan wenskaarten gedacht heeft, mag ze wel gauw in huis halen, al was het alleen maar omdat Je steeds langer voor postzegels in de rij moet staan naarmate de weken vorderen. Voor wie tegelijk iets wil wensen èn iets voor een vreedzame toe komst wil doen zijn er kaarten van de Stichting voorlichting ak- tieve geweldloosheid: simpele groene kaarten met de opdruk „strijd geweldloos stop kern bewapening stop kernenergie" die zowel naar familie en vrien den als naar (politieke) topfigu ren gestuurd kunnen worden. Bij elk pakje van tien of meer zit een lijstje adressen van zulke topfi guren. Voor ƒ2,50 op postgiro 2238142 van de SVAG, Zwolle worden tien kaarten thuisge stuurd, voor 5 vijfentwintig, voor ƒ8,75 vijftig en voor ƒ15 honderd stuks. En dan zijn er natuurlijk de Jaar lijks weerkerende Unicef-kaar- ten, ook een middel om geweld loos te strijden, maar dan tegen armoede en kindersterfte. Wie bijvoorbeeld één doos kaarten bestelt (ƒ11) geeft de organisatie daarmee de middelen om 150 ma lariatabletten aan te schaffen of genoeg vitame A te kopen om dertig kinderen een jaar lang voor blindheid te behoeden. Met de verkoop van meer dozen kan uiteraard meer gedaan worden en dat is ook nodig, want door het toenemend aantal rampen ra ken steeds meer kinderen in de knel. De kaarten zijn er weer in een grote verscheidenheid: sneeuwplaatjes, religieuze voor stellingen, Indo-nesische batik- kaarten, bloemen en planten en nog veel meer. Te bestellen bij de bekende Unicef-verkooppunten, en voor wie die niet weet te vin den, te bevragen bij Unicef, post bus 85857 2508. 2508 CN Den Haag. Het ziet er naar uit dat het re cordboek van Guinness steeds dikker zal moeten worden, want alweer heeft zich een gegadigde voor de volgende editie aange meld. Ditmaal is het een meisje van 22, Jackie Jacobs, voor haar boterham werkzaam als hulpshe riff in San Diego in Califomië. Ze heeft in 24 uur 270 kilometer op de rolschaats afgelegd, wat nog niemand vóór haar schijnt te hebben gepresteerd. Vorig jaar brak ze ook al een record. Toen reed ze op de rolschaats in 37 dagen van Amerika's westkust naar de oostkust. Blijkbaar heeft ze in San Diego niet zo veel om handen. „De paus, nou, daar ben ik niet zo weg van. Hij loopt over de vrou wen en kust de grond. Dat zou hij anderspm moeten doen". (Mening van een Utrechtse vrouw, in Zipitaja, krant van de School voor de Journalistiek).

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 5