akelaar Ger Lagendijk ctief op drie fronten Duitsers weer superieur Aarzeling KNVB verbaast Duitsers ,3 Waar halen de mensen het recht vandaan om zich te storen aan mijn functies' Zegereeks tegen Bulgarije voortgezet: 1-3 'Boycot-gedachte niet serieus' Quarles van Ufford keert terug op schaatstoneel Winst handballers Vormcrisis Wiersma op WK-dammen Tennis-tweetal in masterstoernooi Schakers vierde op olympiade ONDERDAG 4 DECEMBER 1980 SPORT TROUWKWARTET P 15 - R 17 - HS 19 )r Matty Verkamman 2-1i Zi MSTERDAM In de wereld oemi an het profvoetbal is Ger La- 0r* endijk de enige Nederlander ie bevoegd is om als „wed- rijdmakelaar" op te treden. Te en betaling van 25.000 gulden q eikte de Europese voetbal unie 423,em twee iaar geleden een licen- e uit, die hem in staat stelt om iriendschappelijke wedstrijden arrangeren. Op voorspraak neutJ [jn de Vereniging van Contract r«» ipe'ers (de vakbond, waarvan igendijk secretaris is), de IVB en het toenmalige UEFA- -estuurslid Jos Coler, werd La- ®n' endijk het gewichtige docu- fat! ient toc&ewezen- tot erger- EDIS 's van ont,er anderen de ex- tortjournalist Ruud Bonewit. uavofeze was als illegaal makelaar lief voor het eerste Rotter dam-toernooi contracteerde hij de Argentijnse club River Plate, die vervolgens niet kwam opda gen en wilde ook dolgraag die licentie in zijn bezit krijgen. Vermeende contacten met het bureau Inter Football deden voor Bonewit echter de deur dicht. Niettemin is hij vanuit zijn huidige woonplaats Neuren berg nog altijd „bezig". Zo bracht hij onlangs AZ'67 nog naar Italië. Bonewit heeft zich ingedekt tegen mogelijke maat regelen van de UEFA, door zich officieel als assistent van de wel bevoegde Westduitser Thielen (voormalig manager van FC Köln) te presenteren. Het profvoetbal in het algemeen en de „makelaardij" in het bij zonder kunnen al gauw gepaard gaan met mistige handeltjes. Het gonst derhalve voortdurend van de geruchten, waarbij af en toe ook de naam van Lagendijk aan de orde is. Mede omdat hij het een goede zaak vindt om gecon troleerd te worden (door de VVCS, de KNVB en de journalis ten) is Lagendijk bereid om over zijn „handel" te praten. We stui ten daarbij toch op een combina tie van functies, die ongewenst lijkt. Namens de VVCS bege leidt Lagendijk namelijk ook nog spelers bij contractbespre kingen. Tevens is hij scheids rechter. Voor dat laatste werk bezit hij de tik, die elke scheids rechter typeert): grenzeloze am bitie. Vorige week maakte hij bij Jong Helmond Sport-Jong Wil lem II zijn arbitrale debuut in het betaalde voetbal. Het viel trouwens niet mee om een afspraak met Lagendijk te maken. Hij vliegt momenteel van hot naar haar. De komende weken staan trips naar Zwitser land, Portugal en Las Palmas op de agenda. Omdat hij gistermor gen vroeg het vliegtuig naar Zü- rich moet halen, spraken we de avond tevoren om tien uur af in de buurt van Schiphol. Pas tegen het middernachtelijk uur arri veerde hij. Lagendijk: „Duizend maal excuus. Maar René van de Kerkhof kwam er tussen. Er is plotseling een nieuwe ontwikke ling. Ik heb de indruk dat Rene coüte que coüte weg wil, nu zich een Spaanse club met een serieus aanbod heeft gemeld. Het is Murcia, een club die bijna onder aan staat. Ik denk dat René nog zeker twee jaar mee kan in de Europese top, maar misschien heeft hij een ander idee om zijn carrière af te bouwen. Die zaak met Nottingham Forest blijft vooralsnog onduidelijk, dus het is goed mogelijk dat hij voor Murcia kiest." Set gaat nogal snel met je. Voor elke clubs heb je dit jaar wedstrij- en geregeld? ort l«wv Lagendijk: „In Nederland voor Spar ta, Feyenoord, DS'79, PSV, Haarlem. Excelsior. NAC, Willem II, FC Den Bosch. En in het buitenland voor mj- Anderlecht, RWDM, Ipswich Town. Brighton. Bolton Wanderers. Leices- City. Arsenal, Real Madrid, Barce- Ilona. Rayo Vallecano, Atletico Ma- ,an9|drid, Almeria en Malaga." je natuurlijke tegenstanders van de 'CS en van jou zullen steeds har- der roepen dat jij veel geld verdient aan de voetballerij. Lagendijk: „Dat zijn de mensen die Dufttijd eerst het negatieve belichten. ,Trj De geloof wel. als ik hier vijf jaar mee *jdoor ga. dat ik er een heel behoorlijk laarsalaris mee kan verdienen. We lijn echter begonnen in de overtui- dan ging dat die licentie op zeker dag aan de stichting arbeidszaken betaald voetbal zou worden toegevoegd. Er is nu al te allen tijde toezicht van de WCS op mijn activiteiten. Nu er een medewerker voor Joop van der Klink Iteecteur van de stichting arbeidsza ken - red.) wordt gezocht, heeft Karei Jansen een concept opgesteld. Ik heb echter definitief besloten om niet te terwij: langri. en so/tfeiteren. omdat de beloning nogal aan de lage kant is. Het gaat om een salaris van 2400 gulden per maand, il die functie in feite net zo be- Ijk is als de administratieve fünctie van Van der Klink." Het blijft een beetje slap gedoe met die stichting. Vooral naar het buiten land toe. Als je in Amerika wilt gaan tpelen, dan ben je bijna toch aange wezen op Inter Soccer. Lagendijk: „Nou. dat is dus niet waar, want Inter Soccer heeft Ln Amerika helemaal niets meer te betekenen. Van de Amerikaanse clubs en de spe lersvakbond daar, hoor ik niets an ders dan: Inter Soccer komt bij ons niet aan bod. Er fietsen nog wel aller- LS figuren tussen door, maar Je moet 3 natuurlijk niet vergeten dat die han- del in Amerika vrij is. Er is nog een hoop gerommel, maar onder leiding van Johnn Kerr komt de vakbond erg sterk op. En van die kant probeert men dit soort zaken snel uit te ban- Km. Daarom is het ook zo jammer, tat de stichting arbeidszaken hier pen sterke vent heeft die deze inter nationale contacten kan onderhou- l Er is kennelijk geen geld voor chikbaar. We gaan nu bekijken of het mogelijk is om die licentie van mij in een soort van dochteronderne- eftneming van de vakbond te plaatsen. Je hebt ooit bekend gemaakt wat je verdient aan spelersbegeleiding van (dh,j de WCS 3^ lagendijk: „Ja. 1250 grilden per j_Q0 jnaand, inclusief BTW." Durf je ook te zeggen, wat je per jaar pif -met die wedstrijdmakelaardij ver dient? Lagendijk: „Ja hoor, daar heb ik to taal geen moeite mee. Als ik mijn onkosten er van aftrek, dan denk ik dat er tussen de 20 en 25 mille over blijft. Daar is in een jaar alles mee gezegd." Sorry, maar dat lijkt me toch vrij weinig, als ik bedenk dat je deze zomer aan die trip van het Neder landse elftal door Oostenrijk en Ita lië al een provisie van 7% procent over 150.000 gulden over hield. Lagendijk: „Dat was natuurlijk ook "rieen unieke trip voor mij. Maar be- k® denk wel dat ik dar diverse keren voor naar toe gereisd ben. Er zaten veel kosten aan vast." pk Je hebt dit jaar jaar onder meer een dubbel-wedstrijd NAC-Brighton ge- itoflï" rc®eW- verdien je daar nu aan? Lagendijk: „Een percentage van tien •procent. Ik heb die wedstrijden sa men met een Engelse collega georga niseerd. ieder kreeg dus twee keer vijf procent. Uit en thuis was het zo'n - 2200 gulden, als ik mijn reis- en ver- blijfkosten er aftrek dan blijft er on geveer 1000 gulden over. Kijk, als ik na pakweg vijf jaar twintig of vijfen twintig vaste clubs heb, ja dan wordt het een aardige business. Dan mag je rustig denken een jaarbedrag tot 120.000 gulden en als je daar de kos ten van aftrekt 60 tot 70 000 gulden." noodzaak voor de WCS gekomen, om ons op allerlei gebied te verdedi gen. Niemand bij de WCS ook ik niet, heeft echter kunnen verwachten dat deze werkzaamheden zo omvang rijk zouden worden. Nu ik eenmaal bezig ben, is de consequentie dat ik tegenover de clubs verplicht ben om door te gaan. Ik heb me ln dit werk vastgebeten. Dan wordt het dus de vraag of je die licentie nog kunt rij men met de doeleinden van de WCS, wat uiteindelijk wel de bedoeling is. Ik maak me daarom sterk voor een constructie met de WCS. die in houdt dat ik nooit meer dan ongeveer 45.000 gulden per jaar zou kunnen verdienen." Je bent ook weer bezig met een wed strijd van het Nederlands elftal. De Portugezen zijn zich wild geschrok ken van het bedrag dat de KNVB voor een vriendschappelijke wed strijd vroeg. Hoe zijn jouw ervarin gen wat dat betreft? Lagendijk: „Het Nederlands elftal be gint praktisch onverkoopbaar te wor den in het buitenland. Als Je de finan ciële wensen van spelers en clubs optelt, dan kom je al aan 120.000 gulden. Dan is het bijna al niet inte ressant meer voor een bond om het Nederlands elftal uit te nodigen. Niet alleen de Portugezen zijn geschrok ken, maar de Oostenrijkers deze zo mer ook. Daar dacht men, dat Neder land nog iets betekende, maar nu we zo nadrukkelijk het deksel op de neus hebben gekregen, zullen we toch een andere weg moeten inslaan." Iets anders, om maar weer eens een gerucht over jouw financiële belan gen naar voren te brengen: je zou geld verdienen aan het onderbren gen van clubs in het sporthotel Bos- schenhoojd. Provisie per speler, per nacht. Lagendijk: „Kort en krachtig. Ik ben op een gegeven moment gebeld door Theo Laseroms. Hij vertelde dat hij in dienst was van dat hotel en hij hield zich aanbevolen wanneer ik clubs wist die een trainingskamp in Nederland zochten. Ik heb gezegd dat ik daar best in mee wilde denken, op voorwaarde dat die clubs de grootst mogelijke korting zouden krijgen. De rekeningen voor dat hotel worden al tijd rechtstreeks door de clubs be taald, ik wil daar verder niets mee te maken hebben. De fabeltjes hier over ach, je mag je af vragen hoe die ontstaan." Maar concreet: wat verdien je per speler, per nacht? Lagendijk: „Ik verdien aan niet ene overnachting iets. Sterker, toen Brighton me daar uitnodigde voor de lunch, kreeg ik drie maanden later van het sporthotel een rekening van 112 gulden, omdat ik het eten niet had betaald. Ik heb het hele verhaal ook wel eens gehoord hoor. Toen heb ik Theo Laseroms gebeld en gezegd, luister eens, er zit me iets dwars. Theo heeft me toen gezegd: ik heb nooit en te nimmer zoiets gezegd. Nou, dan moet ik dat accepteren. Trouwens, ik breng de clubs het liefst in Zeist on der. Bosschenhoofd is slechts een uit wijkmogelijkheid. Dat zou ook insi nueren dat ik van de KNVB geld ontvang." Je hebt ooit gezegd dat spelersbege leiding en wedstrijden organiseren moeilijk te combineren is. Maar je hebt daar geen consequenties aan verbonden. Lagendijk: „Nog niet, omdat tot dus verre blijkt dat niemand er bezwaar tegen heeft dat ik steeds van pet verwissel. Er is goed over gediscussi eerd binnen de WCS. We hebben afgesproken dat ik mijn consequen tiestrek, als het niet meer kan." Spelers begeleiding en fluiten in het betaald voetbal, dat kan zeker niet samen. Lagendijk: „In het veld zie ik als scheidsrechter geen kleuren, ik her ken niet eens de spelers. Dus ik zie het probleem niet in. Maar gaande weg heb ik gemerkt dat een aantal mensen zich er toch aan stoort dat ik zo veel functies krijg. Waar ze het recht vandaan halen om dat te zeg gen begrijp ik niet." Maar stel: je fluit straks Ajax en Je stuurt Piet Hamberg uit het veld Lagendijk: „Ja, wacht even, ik heb in zes Jaar tijd precies één speler weg gestuurd. Dat komt door je benade ring en je beleid in het veld. Ik heb zelf betaald voetbal gespeeld, ik weet hoe voetballers zijn. Ik krijg niets anders dan complimenten." Ja, dat geloof ik allemaal wel, maar je ontwijkt de vraag. Lagendijk: „Ach, als het nodig zou zijn om Piet Hamberg er uit te sturen, dan deed ik dat ook. Maar even goed zou ik Ernie Brandts een rode kaart kunnen geven. Hef blijft toch een vreemde zaak dat je vakbondsachtergrond zo profijte lijk wordt Lagendijk: „Die licentie is er als Van onze sportredactie SORIA West-Duitsland is goed van start gegaan in groep I van het kwali ficatietoernooi voor het Wereldkam pioenschap, dat in 1982 in Spanje wordt afgewerkt. De Europees kam pioen versloeg ln de eerste wedstrijd in Sofia Bulgarije met 1-3. Door deze overwinning is de ploeg van bonds coach Jupp Derwall al 23 duels ach tereen ongeslagen. De ontmoeting ontaardde hierdoor in een schoffelpartij en de goedleldende Italiaanse scheidsrechter Lattanzi toonde de gele kaart aan de Bulgaren Markov en Vassiljev en aan de West duitsers Hansi Müller en Stielike. De Italiaan had vlak voor de pauze cle mentie met Vassiljev, die met een scheermessliding solliciteerde naar ,een rode kaart, maar Lattanzi liet het bij een waarschuwing. In de eerste helft had West-Duitsland door twee treffers van vleugelverdediger Man fred Kaltz ruimschoots afstand van de Bulgaren genomen. De Hambur ger schoot eerst uit een voorzet van Müller onhoudbaar in en mocht dit na 35 minuten vanaf elf meter nog eens overdoen. De Bulgaarse doel man Christov had Rummenigge ten val gebracht en Lattanzi gaf terecht een strafschop. Bulgarije was in het eerste bedrijf niet in staat om gevaar lijk voor het Westduitse doel te ver schijnen. Een kopbal van Iontchev tegen de paal was het enige aanval lende wapapenfeit van de Bulgaren. Voor de rest bleef het bij wat doelloos gerommel in het strafschopgebied van de Westduitse doelman Schuh- macher. West-Duitsland nam na de rust definitief alle twijfels weg. Rum menigge profiteerde dankbaar van een blunder van de debuterende mid denvelder Iliev, die door het verdwij nen van Dimitrov (hij werd vervan gen door de aanvallend georiënteerde Plowdiv) ln de laatste linie was gepos teerd. Iliev schoof de bal in de voeten van Rummenigge, die de 37-jarige doelman Christov kansloos liet. Krampachtig probeerde Bulgarije nog iets aan de stand te veranderen, maar meer dan een treffer van de dribbelaar Ionchev, na een fout van de Westduitse aanvoerder Dietz en een schot op de lat van Jeliazkov, zat er niet in. De winst van West-Duits land was een feit en de eerste hinder nis op weg naar Spanje was zonder haperen genomen. Van goed voetbal is in de Bulgaarse hoofdstad geen tel sprake geweest. Het veld van het niet uitverkochte Vassil-Levski-stadion (er waren 45.000 toeschouwers) was vlak voor het duel sneeuwvrij gemaakt en was zo soppig als een spons met hier en De Bulaarse verdediger Angel Rangelov klimt op de rug van zijn landgenoot Zavirov. Rummenige en Hrubesch (rechts) kunnen slechts machteloos toezien. daar nog bevroren plekken. West- Duitsland voelde zich op dit slecht bespeelbare terrein nog het beste thuis. Met een grote inzet bleven de Westduitsers hun Bulgaarse oppo nenten negen van de tien gevallen de baas. Bulgarije, dat in I al had gewon nen van Finland (2-0), en Albanië (2-1) probeerde met hard spel West-Duits land te intimideren. Bult*rlje-Weat-Dultsland 1-3 (0-2) 14. Kaltz 0-1, 35. Kaltz 0-2 (strafschop), 54 Rurtmenlgge 0-3, 65. Iontchev 1-3. Scheidsrechter Lattanzi UtklK). Toe schouwers 45.000. Bulgarlie: Christov; Rangelov. Zaflrov. Vassiljev. Dimitrov (Plowdiv); Iliev. Markov, Zdravkov; Iontchev. Jeliazkov. DJevizov. West-Duitsland: Schumucher; Stielike. Kaltz. Förster. Dietz. Briegel. Magath. Müller: Rumme nigge. Hrubesch, Allofs GROEP 1 Oostenrijk Bulgarije West-Duitsland Albanië Finland 2 2 0 0 4 7-0 3 2 0 1 4 5-4 1 1 0 0 2 3-1 3 1 0 2 2 3-7 3 0 0 3 0 0-6 Ger Lagendijk: „Ik maak me sterk voor een constructie met de VVCS om nooit meer dan ongeveer 45.000 gulden per jaar te verdienen." KEULEN De Duitse pers heeft verbaasd gereageerd op de bewe ging binnen de KNVB het Neder lands elftal ervan te weerhouden rond de jaarwisseling deel te ne men aan het mini-WK in Uruguay. De Duitse pers nam de beweegre den van het comité „KNVB niet naar Uruguay" niet al te serieus en vroeg zich af of de aftakeling van het Nederlands voetbal niet aan de basis lag voor de pogingen het' Oranje-team thuis te houden. West-Duitsland en Italië, naast Nederland de Europese deelne mers aan het toernooi, gaan in ieder geval wel. Voor West-Duits land is dat een opmerkelijke zaak. De Westduitsers voerden voor de Olympische Zomerspelen een voortrekkersrol rond de boycot en bleven inderdaad thuis. Die boy cot heeft de relatie tussen de over heid en de sportfunctionarissen kennelijk zodanig bekoeld, dat de sportbonzen hun buik vol hebben van boycot en er niet over peinzen het toernooi in Uruguay te laten schieten. Bovendien is de voorzit ter van de Westduitse voetbal bond, Herman Neuberger, lid van het organisatiecomité. Niet gaan zou de positie van de Saarlandse advocaat in FIFA-kringen ernstig aantasten. Wim Jansen AMSTERDAM De entree van Wim Jansen bij Ajax heeft heel wat kinnesinne in Rotterdamse kringen teweeggebracht. De Feyenoordsupporters voelen zich verraden nu „mister Feyenoord" overgestapt is naar de „erfvijand." Jansen wordt bedolven onder dreigbrieven en anonieme tele foontjes. waarin melding wordt gemaakt dat Jansen zondag het duel tussen Feyenoord en Ajax in de Kuip beter kan laten schieten. Deijkers ARNHEM Gerrie Deijkers stopt met betaald voetbal. Vitesse heeft het contract met Deijkers, dat tot 1 juli 1981 liep, op verzoek van de speler per 1 december ontbonden. De 34-jarige Deijkers had de eer ste divisievereniging om beëindi ging van de verbintenis verzocht omdat hij zijn werkzaamheden als bedrijfseconoom niet meer met de betaalde voetballerij kon combi neren. Op medisch advies koos de ex-PSV'er, die in december van het vorig jaar door Vitesse werd overgenomen van de Belgische eerste klasser Beringen, voor zijn maatschappelijke carrière. NASL ZüRICH De internationale voetbalfederatie (FIFA) geeft de North American Soccer League (NASL) negentig dagen de gele genheid om op één lijn te komen met de gangbare internationale voetbalregels. FIFA-president Joao Havelange maakte gisteren via zijn perschef René Courte be kend dat de experimenten van de Amerikanen op dit gebied niet meer getolereerd kunnen worden. Courte: „We hebben de NASL al jaren geleden gewaarschuwd. Nu proberen ze ook andere FIFA-le- den mee te slepen. Een kwalijke tendens." De NASL houdt er op verschillen de punten afwijkende spelregels op na. Zo kennen de Amerikanen een 35 yards-buitenspellijn, drie wisselspelers in plaats van twee, en soepele regels ten aanzien van disciplinaire straffen. Mocht de NASL geen gehoor ge ven aan het ultimatum van de FIFA dan wacht de Amerikanen een strafmaatregel. Artikel 33 van de FIFA-statuten maakt het zelfs mogelijk dat een dissidente voet balbond in het uiterste geval ge royeerd wordt. Havelange heeft aangekondigd op de volgende ver gadering van de FIFA 7 mei '81 in Madrid, de Amerikanen opnieuw op het matje te roepen. Maffia ROME Een van de hoofdrolspe lers ln het Italiaanse omkoop schandaal is in het Romeinse ge rechtsgebouw gemolesteerd. De fruithandelaar Massimo Cruziani werd door zijn vroegere chauffeur Fabrizio Corti en diens broer Ro berto in elkaar geslagen. De ge broeders Corti noemden de illega le bookmaker een „vuile verrader" en sloegen hem tegen de grond. Cruziani en zijn collega Alvaro Trinca, brachten dit voorjaar het omkoopschandaal in de open- 1 baarheid. Beiden hadden voetbal lers uit de hoogste Italiaanse liga regelmatig steekpenningen gebo den om tevoren de uitslagen van de wedstrijden „vast te stellen". Cruziani en Trinca brachten het bestaan van de illegale toto aan het licht omdat zij zich bedrogen voelden door de spelers. Cruziani vervult nu de merkwaardige dub belrol van kroongetuige en aange klaagde. Na de molestatie ver klaarde Cruziani zijn getuigenis voor de Romeinse rechtbank voort te zetten. AMERSFOORT De nog zittende leden van het bondsbestuur van de KNSB hebben oud-voorzitter Quar les van Ufford bereid gevonden als voorzitter plaats te nemen in het da gelijks bestuur ad-interim. Gister avond werd het „nieuwe" bestuur in Amersfoort samengesteld. Dit was nodig, omdat maandagavond j.l. het dagelijks bestuur van de KNSB was afgetreden. Het dagelijks bestuur ad- interim zal verder bestaan uit de he ren Brouwer (Veldhoven), Graas (Utr.), Langen (Wildervank), Mooy (Borger) en Wynia (Kornwerd). Het bondsbestuur heeft het voornemen om de jaarvergadering van de KNSB, die op 13 december in Zwolle bijeen komt, instemming te vragen dit be stuur ad-interim tot medio mei de beleidszaken van de bond te laten behartigen. In mei zal tijdens een buitengewone algemene ledenverga dering een nieuw dagelijks bestuur moeten worden gekozen. Ook zal wor den getracht de nieuwe structuur van de KNSB daar te presenteren. Quar les van Ufford (51), die vijf jaar gele den de voorzittershamer overdroeg aan Herman van Laer is erelid van de KNSB en burgemeester van Amstel veen. TEL AVIV De Nederlandse zaal- handbalploeg heeft in Tel Aviv de laatste in een serie van drie wedstrij den tegen Israël met 22-20 gewonnen. Halverwege het duel stonden de Ne derlandse mannen met 13-10 voor. Nadat de ploeg van trainer Jan Kecs- kemethy zondag de eerste zege had behaald (21-18), werd maandagavond met 19-26 (rust: 8-11) verloren. De wedstrijdenreeks vormde het begin van de voorbereiding op het toernooi om het wereldkampioenschap (b- groep), waaraan ook Israël zal deel nemen. De doelpunten voor Nederland in de derde ontmoeting met Israël kwamen op naam van: Han Busio en Peter Verjans (ieder vijf), Wim Berendsen en Marin Vlijm (ieder drie), Kees Kooij en Frans Zwinkels (ieder twee). Jan Willem Hamers en Wil Jacobs. ii BAMAKO Voor de vijf Nederland se deelnemers aan het wereldkampi oenschap dammen in Bamako zijn (nog) geen hoofdrollen weggelegd. Na drie ronden bevindt het vijftal zich in de middenmoot. Koploper is Gant- warg. De Rus is de enige speler die het volle pond uit drie partijen haal de. Gisteren bewees hij zijn uitste kende vorm door de Fransman Issale- ne met subtiel spel schitterend kans loos te laten. Omdat de Malinees N'Diaye tegen Clerc niet verder kwam dan een puntendeling, kwam Gantwarg alleen aan de leiding. De ex-wereld kampioen heeft al drie punten voorsprong op titelhouder Wiersma, die vooraf als voornaamste kandidaat voor de eindzege werd be stempeld. De Fries verkeert in een vormcrisis. Gisteren moest hij zijn derde verliespunt incasseren. Tegen de Belg Verpoest kwam hij met voor deel uit de opening, maar koos in het midden en eindspel niet de juiste voortzetting, waardoor Verpoest als nog remise kon bewerkstelligen. STOCKHOLM Eric Wilborts en Huub van Bockel hebben zich in Stockholm geplaatst voor het mas- ters tennis toernooi van het Scandina vische satellietcircuit. Zowel Van Boeckel als Wilborts bereikte de der de ronde in het vierde toernooi. Daar mee verzamelden zij voldoende pun ten voor kwalificatie voor het mas ters. Van Boeckel versloeg de Fin Matti Timonen met 7-6 7-5. Eric Wil borts, het zestienjarig talent uit Bra bant, zegevierde met tweemaal 6-2 over de Roemeen Andrei Dirzu. Betty Stöve heeft in de tweede ronde van het internationale tennistoernooi in Sydney verloren van Sylvia Hani- ka. De talentvolle Westduitse had slechts twee sets nodig om de vetera ne uit te schakelen. De setstanden waren 6-3 6-4. ZAALHANDBAL Voor de eredivisie ls «én wed strijd gespeeld. In Venlo won landskampioen Hel las met 16-11 van Loreal. Bij rust stonden de Haagse dames met 9-6 voor. Het competitieduel werd ver vroegd in verband met de ontmoeting die. Hellas zaterdag in het Europese bekertoernooi afwerkt. De Nnederlandse kampioensformatie komt dan in het veld tegen Spartak Kiev. IJSHOCKEY Voor de internationale competi tie zijn de volgende wedstrijden gespeeld: Düssel- dorp-Bondsteam 91, Essen-Dulsburg 9-4 en Hee renveen-Amsterdam 4-2 Door deze resultaten ls Heerenveen op de ranglijst opgeklommen naar een mlddenmootposltie achter de vier Duitse clubs. WIELRENNEN Dietrich Thurau wü niet ln dienst. De Westduitse wielrenner stond ln Frank fort terecht omdat hij zich niet bij de Budeswehr had gemeld. De rechter zal volgende week bepalen of Thurau daarvoor een boete van honderd mark opgelegd krijgt. Tsjechoslowakije PRAAG Tsjechoslowakije heeft in Praag met 2-0 gewonnen van Turkije. Het betrof een wedstrijd uit groep drie van de kwalificatieronde voor het WK-eindtoernooi, dat in 1982 in Spanje wordt gehouden. De zege be tekende voor de Tsjechoslowaken de eerste overwinning in groep drie. Eer der hadden de Oosteuropeanen met 0-1 verloren van Wales. Beide doel punten werden voor rust gescoord door Nehoda. Er waren 8000 toe schouwers. Voor Turkije betekende het resultaat de derde nederlaag op rij. Daarmee zijn de Turken praktisch uitgeschakeld. Groep 3 Wales3 3 0 0 6 9-0 Sowjet-Unle2 2 0 0 4 7-1 Tsjechoslowakije2 10 12 2-1 IJsland4 1 0 3 2 4-12 Turkije3 0 0 3 0 1-9 LA VALETTA - Het Nederlands mannenteam heeft de schaakont moeting tegen Joegoslavië uit de 11e ronde van de olympiade op Malta omgezet in een gelijk spel: 2-2. Het duel werd dinsdag afgebroken op de stand r/a-l'/i. De partij aan het vierde bord tussen John van der Wiel en Nikolic werd gisteren voortgezet. Hoewel de afgebroken stelling de Joe goslavische kampioen zekere winst kansen bood, was Van der Wiel in staat remise uit het vuur te slepen. Door dit resultaat neemt Nederland in het klassement de fraaie vierde plaats in achter Hongarije, de Sow- jet-Unie en Joegoslavië. In de twaalfde ronde brak het Neder lands herenteam de ontmoeting te gen Engeland af op de stand l'A-l'A ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 19