Uit brieven van lezers V( t FAMILIEBERICHTEN KI vo Ju H: DINSDAG 2 DECEMBER 1980 TROUWKWARTET P 12 - RHS DIN Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste uienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859.1000 AW Amsterdam. Bij pubiikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. steden vernietigd zouden worden, maar van deze gasoorlog is nooit iets gekomen. .Liever rood dan dood" be tekent dat onze Jongens door de Sow- jet Unie met eventuele atoomwapens tegen Amerika zullen worden Ingezet en daar miljoenen mensen moeten vermoorden of in de vernietigings kampen van Siberië de dood zullen vinden. Wat is verkiesüjker? Zeist A. H. Van Kooten Niekerk Brief synode (25) Minister de Geus ziet in de uitspraak van de hervormde synode een gevaar voor Nederlandse initiatieven om de rol van de kernwapens te beperken (Trouw 24-11). Ondertussen is de ver vulling van de IKV (H.K.Heus het best denkbare initiatief. De grote mo gendheden brengen het risico van de ondergang van de wereld, ondanks alle besprekingen alleen maar dich terbij. Dat daarbij Nederland, door Navo-verplichtingen in de frontlijn ligt wordt door deze regeerders he laas geaccepteerd. De Geus zegt dat een conventionele oorlog ook schrik barende verwoestingen zou brengen. Als Nederland zich kernwapenvrij bij de ongebonden landen zou scharen maken wij ons ook geloofwaardiger tegenover de derde wereld. Nu doen wij aan ontwikkelingshulp, maar te gelijkertijd zijn we door de Navo me deplichtig aan een zee van onrecht jegens deze wereld. Zonder atoomwa pens meer veiligheid en zonder Navo- lidmaatschap ook minder risico bij een „conventionele" oorlog, omdat wij dan ook geen „frontlijn" rol be hoeven te vervullen. Amsterdam Dirk Veenstra Briefsynode (26) Een van de oorzaken van de gruwel- macht van het fascisme is geweest, dat in de andere landen (onder ande re Frankrijk, Engeland en Amerika) de defensie zo ondermijnd was door pacifisten dat deze niet behoorlijk gewapend waren, waardoor zes mil joen Joden en meer dan 20 miljoen mensen gedood of verwond werden. Voor deze wereldoorlog werden de mensen angstig gemaakt voor een komende gasoorlog waardoor gehele Brief synode (27) De brief van de hervormde synode over de kernbewapening betreft veel. waar naar ik aanneem vrijwel iedereen mee kan instemmen. Wie zou er niet tegen de oorlog in zijn algemeenheid zijn en inzonderheid tegen de kernbewapening? Maar er zit een addertje onder het gras, als de synode de mogelijke consequentie van haar houding gaat verwoorden in het opgeven van onze vrijheid en vei ligheid en ons te voegen onder een regime, dat het onze niet is. namelijk dat van de dictatuur: in Trouw-com- mentaar wordt het paard bij name genoemd, namelijk Sowjet-overheer- sing. Hoe zou het zijn, als heel West- Europa deze weg zou gaan? Zou dan de dreiging de wereld uit zijn? Of hebben wij er geen boodschap aan. wat er dan met de vrije volkeren zou gebeuren? Want dan zou het gevaar van het gebruik van die wapens mijns inziens veel groter worden. 't Harde i. W. van Putten Brief synode (28) Lubbers vindt het rapport van de hervormde synode „een vrome wens" maar wekt de indruk er verder geen boodschap aan te hebben. Toch maar een bedenkelijke zaak, dat de voorzit ter van de CDA-fractie een CDA dat steevast zegt zich door christelij ke beginselen te laten lelden zoiets zegt. Ook minister De Geus heeft er geen boodschap aan. Hij stelt: men moet als politici kiezen tussen ver schillende kwaden, nu hij kiest voor toch maar doorgacn met de kernwa pens als „afschrikmiddel, en anderen die er zo over denken, vergeten een belangrijk ding, namelijk dat door gaan met plaatsing en perfectione ring van kernwapens en tegelijkertijd onderhandelen, tot gevolg heeft, dat er steeds meer en afschrikwekkender kernwapens de wereld onleefbaar zul len maken. Naar mijn mening, en daarin sta ik gelukkig niet alleen, is er geen toestand denkbaar die het rechtvaardigt deze onmenselijke wa pens te gebruiken. Kernwapens do den niet alleen levens, doch vernieti gen het leven zelf. Het gebruik van kernwapens is in wezen een Godslas tering, daar zij Gods schepping zuilen vernietigen. Niet alleen bij de politici ligt de verantwoording. Ieder van ons heeft zijn eigen verantwoording ten aanzien van de vraag „Kernwapens ja of nee??? „Daar gaat men naar mijn mening té gemakkelijk aan voorbij. Bij voortduring zullen we moeten laten horen, dat we tegen kernbewapening zijn. Doch niet al leen verbaal, we zullen er ook naar moeten handelen. Den Bosch Christ Joosten kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-562 6270. na 17 00 uur 562 2898 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur. Oma Dalmulder Uw kleinkinderen feliciteren u heel hartelijk met Uw 72ste verjaardag. Mieke Annamarieke *an.. Johan Gerdien Marlise JJ" Is ar Nicolaas Mijn kinderen Ake en Lien Dijkstra-van Dieren hopen 8 december 1980 hun 25-jarige trouwdag te vieren. Ze wonen Herculesstraat 31. 8303 AW Emmeloord. Hun dankbare moeder Rinske Martina In plaats van kaarten Zijn barmhartigheden zijn elke morgen nieuw, groot is Uw trouw. Op 12 december a.s. hopen wij D.V. met elkaar dankbaar te gedenken dat onze ouders en grootou ders W. J. de Ruiter M. de Ruiter-de Waardt 40 jaar getrouwd zijn. Op 22 december zal het 40 jaar geleden zijn dat vader in de Geref. Kerk van Baarland (Z.-Bev.) in het ambt werd bevestigd. Als u hen en ons hiermee wilt gelukwensen dan bent u welkom op de receptie vrijdag 12 december a.s. in Motel Hardegarijp, Rijksstraatweg te Hardegarijp (Fr.) van 19.00-21.00 uur. Haarlem. Willy de Ruiter Haarlem. Klaas en Ineke de Ruiter Winschoten, Bert en Joke de Ruiter Buitenpost, Wim en Gelly de Ruiter Margreet, Leon, Wim, Son ja, Karin, Johan, Anneke, Wim en Hendrik. Wassenberghstr. 38 9061 AM Giekerk (Fr.). „Ik ben voor veleil als een wonder ge weest doch Gij waart mijn machtige toevlucht. Mijn mond is vervuld van Uw lof, den gansen dag van Uw luister." Psalm 71:7-8. Na een rijk en warm leven, waarin hij veel vreugde en geluk heeft gegeven, werd Thuis geroepen, voor ons onverwacht, mijn lieve man, onze vader en opa Siebren van Hoog op de leeftijd van 69 Jaar. J. C. van Hoog-Schaap Kinderen Kleinkinderen 28 november 1980 Aernt Bruunstraat 65 3067 JB Rotterdam Geen bloemen Vader is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis dinsdag van 15.00 tot 17.00 uur en van 20.00 tot 21.00 uur. De dienst van Woord, Lied en Gebed zal wor den gehouden in de Immanuelkerk aan de Berlagestraat (Alexanderpolder) woensdag 3 december a.s. om 11.45 uur waarna de teraar debestelling zal plaatsvinden op de begraaf plaats „Oud-Kralingen", Kralingseweg 334. Vertrek vanaf het woonhuis om 11.15 uur. Aankomst aan de begraafplaats circa 12.50 uur. Na de teraardebestelling is er nog gelegenheid te condoleren in de kapeL De Heer is mijn Herder. Na een kort, geduldig gedragen lijden ging van ons heen mijn lieve man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Johan Hendrik Kersch echtgenoot van Anna Christina van Poelwijck oud 85 jaar. Amsterdam: A. Chr. Kersch-van Poelwijck Velp (Gld.): H. Hermsen-Kersch H. C. G. Hermsen Kees en Francis Hans en Hetty Relegem (Belg.): H. Kersch F. P Kersch-Macek Henk Ingrid en Jules Amsterdam: A. Vos-Kersch A. F. Vos Henk en Ria Bep, Fred en Iris Christiaan Amsterdam: J. Kersch H F Kersch-Melz Eric en Ineke Fred Hugo Schagen: E. Kersch Amsterdam: Jac. Kersch F. G. Kersch-Edens Frouwke en Adriaan Jan-Henk Weesp: A. Warries-Kersch J. Warries Liesbeth Michaël Amsterdam, 29 november 1980 Weerdestein 47 1093 GC Amsterdam Thuis geen bezoek Geen bloemen De overledene is overgebracht naar het uit vaartcentrum van de Coöperatie PC Ookmeer- weg 273, Amsterdam-Osdorp, alwtfar geen be zoek. De crematie zal plaatshebben woensdag 3 de cember a.s. tegen 14.30 uur in het gemeentelijk crematorium Westgaarde, Ookmeerweg 275, Amsterdam (bereikbaar met bus 23). Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de ontvangkamer van het cre matorium. „Dan ga ik op tot God's altaren" Na een moeitevolle levensavond en een liefde volle verpleging in de verpleeginrichting „de Kreek" te 's-Gravenzande is in zijn Heer en Heiland ontslapen mijn lieve man, onze zorgza me vader en grootvader Waling Koorenneef op de leeftijd van 80 jaar. 's-Gravenzande: M. Koorenneef-Boe Honselersdijk: W. Waling-Koorenneef J. A. W. Koorenneef-Stuurman Waling, Hans, Edward Veenendaal: A. Koorenneef L. M Koorenneef-Ruijgrok Gerjan, Rick E. den Boer-Koorenneef K. den Boer Gertjan, Marieke Krommenie: A-. Koorenneef M. J. Koorenneef-Lugtigheid Walter, Michael 's-Gravenzande: M. Koorenneef M. Koorenneef-Vreugdenhil Robert, Annemarie "De Lier: J. M. Koorenneef N. J. Koorenneef-de Jong Arjan, Marijn, Wouter 's-Gravenzande, 1 december 1980 Berkenstraat 7. Liever aan huis geen bezoek. Mijn man en onze vader en opa ligt opgebaard in de rouwkamer van het mortuarium op de algemene begraafplaats te 's-Gravenzande Naaldwijkseweg 109. Gelegenheid tot condoleren aldaar donderdag 4 december van 19.00-20.00 uur. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op vrijdag 5 december a.s. om 13.30 uur in de aula te 's-Gravenzande, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden. Vanochtend ging naar zijn Heer. Zijn dienaar, mijn lieve man. onze lieve vader en grootvader Everhardns Gerhardus van Teylingen op de leeftijd van 77 jaar. Driebergen, Willy P. H. van Teylingen-Zaal Amsterdam, Henk van Teylingen Roepwati van Teylingen-Chotkan Arjuna Amsterdam, Ansje van Teylingen- Eickholt Marijn. Louise Voorburg, Mieneke van Teylingen Morten de Boer Constantijn, Evert-Dirk, Hendrikje Amsterdam. Jet van Bennekom-van Teylingen Willem van Bennekom Joosje, Elisabeth Amsterdam, Koosje Bakker-van Teylingen Boudewijn Bakker Martha, Eva Driebergen. 1 december 1980 Beukenhorst 33 Geen bezoek, geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden donder dag 4 december a.s. om 11.30 uur in de aula van de algemene begraafplaats aan de Verlengde Traay te Driebergen, waarna aansluitend de begrafenis aldaar zal plaatshebben. Na afloop is er gelegenheid de familie te con doleren in de aula van bovengenoemde be graafplaats. „Zie, Ik maak alle dingen nieuw" Openb. 21:5 Na een korte ziekte is, vertrouwend op Gods beloften, van ons heengegaan onze geliefde zwager Everhardus Gerhardus van Teylingen Louisville: (Kent.) F. Zaal-Tate Amersfoort: J. J. Calissendorff-Zaal Hillegom: A. M. Veldhuyzen van Zanten- Zaal C. N. Veldhuyzen van Zanten nichten en neven. 1 december 1980. Heden heeft God, voor ons geheel onverwacht, uit ons midden weggenomen mijn lieve man, onze vader en grootvader Klaas Bouma op de leeftijd van 84 jaar. Ermelo, F. Bouma-Verwer Haarlem, A. Bouma C. Bouma-Jansen Blaricum, J P. Post-Bouma i W. Post Wezep, G. Bouma J. W. M. Bouma-Swarts Amstelveen, K. Bouma E. Bouma-Peper Wyckel (Fr.), E. Bouma A. Bouma-Stulp en kleinkinderen Ermelo, 28 november 1980 Cantharellaan 20 Geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden woensdag 3 december om 14.30 uur op de algemene begraafplaats te Ermelo. Vooraf wordt een dienst van Woord en Gebed gehouden in de Maranathakerk aan de Spar renlaan 4 te Ermelo. Aanvang 13.30 uur. Gele genheid tot condoleren na afloop van de begra fenis in het rouwcentrum, Varenlaan 25 te Ermelo. Degene die de dienst wil bijwonen wordt ver zocht om 13.00 uur in het bovengenoemde kerkgebouw aanwezig te zijn. 1 Thess. 4:13 en 14 Op de dag des Heren is na een zeer gelukkig huwelijk in Christus ontslapen mijn innig ge liefde man en onze zeer zorgzame vader, groot- en overgrootvader Frederik Johan Scholten op de leeftijd van 77 jaar. God heeft zijn dienstknecht thuisgehaald. 't Harde: H. J. Scholten-Nieboer Maarssen: H. J. Scholten T. Scholten-Leijendekker Apeldoorn. M. A. Kuipers-Scholten W. Kuipers Ermelo: F. J. van der Wal-Scholten J. van der Wal Ermelo: H. J. van den Berg-Scholten R. van den Berg Wezep: G. J. van Bekkum-Scholten T. van Bekkum Apeldoorn: B. H. Scholten K. A. Scholten-van der Vis El burg: J. M. E. Plug-Scholten J. Plug klein- en achterkleinkinderen 8084 VL 't Harde, 30 november 1980 Kernhoopweg 36 Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7.00-8.00 uur in de Geref. kerk aan de Larixweg te 't Harde. Donderdag 4 december zal in de Geref. kerk te 't Harde een rouwdienst gehouden worden: aanvang 12.30 uur. Hierna vindt de teraardebestelling plaats op de Alg. Begraafplaats aan de Bovenweg te 't Harde. Geen bezoek thuis. Met leedwezen vernamen wij dat op 30 novem ber 1980 te 't Harde is overleden onze oud predikant, de heer Ds. F. J. Scholten op de leeftijd van 77 jaar. Hij diende onze gemeenten van 3 september 1961 tot 1 december 1968. Zijn nagedachtenis zal met ere in onze gemeenten blijven voort leven. Moge God zijn echtgenote en verdere familie troost en sterkte geven. Benschop/LJsselstein (U.) 1 december 1980 Namens de Geref. kerk van Benschop: J. H ui tem apraeses J. J. van der Horst, scriba IJsselstein CU.) Drs. J. C. Voorzaat, preases H. B. van der Leest, scriba. De Here heeft zondagavond thuis gehaald Zijn dienstknecht onze beste zwager en oom Ds Frederik Johan Schotten geliefde echtgenoot van H. J. Nieboer St. Anna Parochie: F. G. J. Nieboer M Nieboer-Doff Dordrecht. J. F van Dijk-Nieboer L. C. van Dijk neven en nichten. 30 november 1980. „De Heer is mijn Herder." Op 29 november nam de Heer tot Zich in de leeftijd van 83 jaar onze lieve moeder en oma Maria van Oostrom weduwe van Willem Eenkhoom Maant: Mien Colijn-Eenkhoorn Ko Colijn Marga en Piet Utrecht: Diana en Erik Valkenburg-Houthem, 29 november 1980 Huize Avondvrede. Corr.-adres: Mercuriushof 9, 3951 EP Maarn. De rouwdienst wordt gehouden op woensdag 3 december om 14.00 uur in de Kloosterkerk te Valkenburg, Oosterweg 1 waarna de begrafe nis volgt op de algemene begraafplaats op de Cauberg te Valkenburg. Gelegenheid tot condoleren vanaf 13.45 uur in de kerk. Na een leven vol toewijding en trouw is heden ontslapen Engeltien Gravers in de ouderdom van 88 jaar. Ex. test A. Mol Lous 's-Gravenhage 1 december 1980 Neuhuyskade 63 Corr.-adres Poostweg 1 9246 WK Olterterp, post Drachten. Aan huis geen bezoek De overledene is opgebaard in het uitvaartcen trum van de Coöp. Uitvaartverzorging, Bau- tersemstraat 3 te 's-Gravenhage alwaar gele genheid tot afscheid nemen van 5.00 tot 7.00 uur n.m. De rouwdienst zal worden gehouden op don derdag 4 december om 11.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Roswinkel, waarna de teraarde bestelling zal plaatsvinden omstreeks 12.15 uur op de algemene begraafplaats te Roswinkel. Mijn genade ts u genoeg. In gelovig vertrouwen op Gods beloften is ons voorgegaan op de eerste advent-zondag mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Ette Jan van Halen Zijn Schepper gunde hem 73 jaren. Drachten, 1 A. van Halen-Luimstra Alkmaar, Miente G. van Halen Peet van Halen-van der Veen Janny Ernestine Groningen, Gooitzen Th. van Halen Nicoline J. van Halen-Wiers Jessica Cressida Zondag 30 november 1980 Stationsweg 42 9201 GP Drachten Vader is opgebaard in het uitvaartcentrum Slingehof. Zuiderhogeweg 78 te Drachten waar gelegenheid tot condoleren is op woens dag 3 december van 19.30-20.00 uur. De rouwdienst wordt gehouden op donderdag 4 december om 13.30 uur in de Menorah-kerk, (hoek Dwarswijk/Langewijk). Daaraan voor afgaand is daar ook gelegenheid tot condole ren vanaf 13.00 uur. Aansluitend vindt de begrafenis plaats op de begraafplaats Slingehof. Liever geen bezoek aan huis. Voor ons zeer onverwacht heeft de Heer tot Zich genomen, mijn lieve man, onze zorgzame vader Christiaan Hassink op de leeftijd van 47 jaar, echtgenoot van Guus Budding. G. A. Hassink-Budding Marjan en René Annelies Jantine Christel 7823 RM Emmen, 1 december 1980 Laan van de Bork 502. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 5 de- cember op de algemene begraafplaats „de Wolfsbergen" te Emmen. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden in de aula van de begraafplaats. Aan- vang 13.00 uur. Voor de rouwdienst gelegenheid tot condole ren van 12.30-13.00 uur. nLi >eri< itie lier >eric laa an *ha iver den Oei? Oroi Den Niemand pan ons leeft voor zichzelf alleen, of sterft zichzelf, wij zijn met Christus een. Wanneer wij leven, leven wij voor Hem, wanneer wij sterven horen wij Zijn stem. In leven en in sterpen weten wij vrij zijn geborgen in zijn heerschappij. Lied 91 Met grote verslagenheid berichten wij het plot seling overlijden van onze administrateur Chris Hassink Oud 47 jaar. In hem verliezen wij een bijzonder toegewijd en betrouwbaar medewerker. Dat God zijn vrouw en kinderen troosten mag in deze moeilijke dagen! Bestuur Christelijk Beroepsonderwijs in Zuidoost-Drenthe Personeel en leerlingen Prinses Marijkeschool 'Emmen, 1 december 1980. Elnc Ams Her: Tüb Den Aut Uttt Oelt WIL Ned. stad den Doo Tobi lend »e A maa |aat Anti min: tinr lit In Enige kennisgeving Zij is verlost, God heeft haar welgedaan. Bedroefd doch dankbaar voor hetgeen ze voor ons heeft betekend geven wij u kennis dat God heeft thuisgehaald mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, oma en tante Leentje Koers echtgenote van H. Lollinga op de leeftijd van 74 jaar. Vlasserlaan 9 Ulrum Arnhem: Ieke en Diet I In e JAme pst I El sas beid Kho Ier van pioe terd tgev «en tijfe Menno en Laura Henk, Corrie, Johan Peter en Marion Ruurt De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 4 december vanuit de Geref. Kerk. Leensterweg te Ulrum om 14.30 uur. Samenkomst 14.00 uur. Na de begrafenis gele genheid te condoleren. )U NEV het root en Y V* Oen lak Irlt di ilflS Ben Voor de vele blijken van medeleven die wij mocht» ontvangen na het overlijden van mijn lieve man, om lieve vader en opa Harm Poort tanl »er betuigen wij onze oprechte dank. gehi faëli Ned itrij wen December 1980. bic D. Poort-Harms kinderen en kleinkinderen op tel

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14