20,-Voordeel Gemeente moet grotere greep op haven krijgen vrijdag^ Dit is uw unieke kans op origineel kamerbreed (400cm) Engels Harrogate tapijt vooreen prijs die nooit meer terugkomt! fa T •- a 17.50 Rotterdams actiecomité in rapport: Santiago in donker Voet aangenaaid Kop op borrel actiemiddel horecabond Korea ontneemt 811 burgers politieke rechten Haags gesprek over bodemvervuiling in Overijssel CAO-akkoord in sigarenindustrie Emaille kookset "39.- Voetenzak Vendomatic KTV type 59672 fa KLEDING de krant helpt u op weg Voorbereidingsbesluit Forum Stralend middelpunt van "de grote dag" r Engels Harrogate tapijt In twee warme interieurkleuren: licht ot donker beige. Gemaakt van 100% Dupont heasetgarens. Antistatisch. Tapijtwijzer T3. Voorzien van foamrug. 400 Cm breed. Kost normaal 179.- per strekkende meter. Laat die kans niet voorbijgaan, de voorraad is beperkt! Voor kleine ruimtes, trappen e d wordt een geringe meerprijs berekend Losbladig munten- album Voor 100 munten. Met 6 munten-in- steektassen. schut bladen en naam- stroken. Ook losse interieurs verkrijg- Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De gemeen te Rotterdam moet een veel grotere rol spelen in het stu ren en lelden van ontwikke lingen in de haven. Ook moet de overheid deelnemen in het SANTIAGO (AFP. AP) Tegenstan ders van de Chileense Junta hebben gisternacht vier masten van de hoog- spanningslelding naar de hoofdstad Santiago opgeblazen, waardoor het grootste deel van de stad enkele uren zonder stroom zat. Vrijwel tezelfdertijd werden enkele bankgebouwen in Vina del Mar, op 140 km van Santiago, met brandbom men bestookt. Een uur later brak er brand uit ln een opslagplaats van Renault in Maipu op twintig kilome ter van de Chileense hoofdstad. Daar bij werden honderd nieuwe auto's vernield. Sinds president Augusto Pinochet bij volksstemming op 11 september on beperkte volmachten verwierf tot 1989, wordt Santiago geteisterd door een golf van brandstichtingen. SLIEDRECHT (ANP) In het ge meenteziekenhuis van Sliedrecht is dinsdag de vrijwel geheel afgesneden voet van de 55-jarige heer P. Kwaker- naak uit die plaats weer aangenaaid. De man raakte zijn voet bijna kwijt toen tijdens zijn werk op de scheeps werf Vos ln Sliedrecht een metalen deur van een tafel gleed en op zijn voet terechtkwam. opzetten van gespecialiseerde terminals. DM. schrijft het gezamenlijk actie- comité van Rotterdamse havenarbei ders in het rapport „Pokerspel of be leid". In het rapport gaat het comité, dat vorig jaar de havenstakingen in Rotterdam leidde, in op de sociale en economische ontwikkelingen in de haven. Volgens het actiecomité weer houdt niets de gemeente Rotterdam ervan zelf initiatieven te nemen om overslagbedrijven op te zetten, waar bij particuliere bedrijven op „gebrui kers-voorwaarden" ladingpakketten laten overslaan. Ook zou er een ge meentelijk sleepbootbedrijf moeten komen. Dan kan Rotterdm de veran deringen die op til zijn in de haven sturen en zorgvuldig alle belangen tegen elkaar afwegen, meent het co mité. In zo n beleid kan worden ge praat over behoud van arbeidsplaat sen. Het comité denkt daarbij aan arbeidstijdverkorting. Werkgelegenheid Met de miljoenensteun die de ge meente Rotterdam in het vooruit zicht heeft gesteld voor de stukgoed- bedrijven in de haven, wordt de werk gelegenheid naar de mening van het actiecomité niet behouden. Integen deel, het aantal arbeidsplaatsen loopt met minstens zeventienhon derd terug, aldus het comité, dat ook de vervoersbonden FNV een veeg uit de pan geeft alsmede de ondernemers in de Rotterdamse haven. Het ar- beidsvoorwaardenbleeid van de bon den is bankroet, concludeert het ac tiecomité. „Loonmatiging in de ha ven levert geen enkele arbeidsplaats extra op. Het stelt de ondernemers alleen maar in staat nog hogere win sten te behalen en hun reorganisatie plannen nog sneller door te voeren ten koste van arbeidsplaatsen. UTRECHT (ANP) Een kop op een borrel, een Ilk slagroom in de koffie of een extra portie champignons bij de biefstuk kunnen middelen zijn om de klant van een horecabedrijf open te stellen voor de noden van het personeel. Als het aan de bonden ligt zal deze „extra aandacht" van vrijdag aan staande af de bezoekers ge worden. Door middel van stickers en pamfletten worden de klanten ingelicht over de actie van de bonden. Hun ongenoegen richt zich op het feit dat de werkge vers niet willen praten over uit treding op 62-jarige leeftijd, verbetering van de feestdagen toeslag en het loon voor jonge werknemers. SEOEL (AFP) Achthonderdenelf Zuidkoreanen mogen de eerste acht jaar niet meer deelnemen aan het politieke leven in hun land. De door president Tsjoen Doo-Hwa benoem de negen leden van het Comité voor Politieke Vernieuwing heeft hen gis teren op een zwarte lijst geplaatst. De bekendste namen op de zwarte lijst zijn die van Kim Jong-Pil, leider van de nu ontbonden ex-regerings- partij der Republikeinen, Kim Joeng- Sam, voorzitter van de eveneens ont bonden Nieuwe Democratische Par tij, en oppositieleider Kim Dae- Joeng, die al ter dood veroordeeld is. In totaal staan er 210 oud-parlemen tariërs op de lijst en 254 functionaris sen van politieke partijen. De overi gen hebben het verlies van hun poli tieke rechten te danken aan hun rol bij „politieke en maatschappelijke troebelen" in het verleden van Korea. Van een onzer verslaggevers RIJSSEN Minister Ginjaar van volksgezondheid en milieuhygiëne wil nog dit jaar met het provinciaal bestuur van Overijssel en de gemeen tebesturen van Almelo, Wierden en Oldenzaai om de tafel gaan zitten om de bodemvervuiling te bespreken. Dat deelde hij gisteravond mee na afloop van een werkbezoek aan Over ijssel. Het is de bedoeling dat „Den Haag" op korte termijn met een beleidsplan over de bodemverontreiniging komt. Hierin zal \>ok een fondsvorming voor dergelijke calamiteiten geregeld wor den. Bij het nu aangekondigde over leg zal ook de kwestie van de aan sprakelijkheid worden betrokken. Vooral in een geval als zich in Almelo/ Wierden heeft afgespeeld (op een ter rein waar vroeger Broomchemie ge vestigd was) is de zaak bijzonder ge compliceerd. De bron van de veront reiniging lag in Wierden. maar het watergewingebied van Almelo werd er door bedreigd. Almelo heeft Inmid dels al enige tonnen uitgegeven om het gevaar te keren. Minister Ginjaar zei dat de aardap pelmeelfabriek Onder Ons in De Krim in principe in aanmerking komt voor overheidssteun om het stank probleem op te lossen. Van onze correspondent EINDHOVEN De werkgevers in de sigarenindustrie gaan akkoord met een CAO voor vijftien maanden tot 1 april 1981. Ze hebben dat gisteren besloten, nadat de Voedingsbond FNV en de Industriebond FNV dins dag hadden aangekondigd stakingen te zullen voorbereiden als de werkge vers vasthielden aan een CAO met een looptijd van twee Jaar. De FNV-bonden spreken over „een geweldig succes". Volgens T. van Ber- kum van het bureau gemaakt uit twee kaden. DONDERDAG 13 NOVEMBER 1980 In blauw/schaduw met koudgreep oren Ook geschikt voor electrisch koken kookpan 16 cm van voor aO." kookpan 18 cm van 36rf5"voor 3U kookpan 20 cm. van A&rTS voor 3*#." steelpan 14 cm van 2&T5 voor lö." fluitketel 16 cm. van -39r75 voor 33 hapjespan 24 cm van 44^75" voor 35J Digitaal alarm wekker Repeteer systeem. Regelbare licht sterkte. Rode uitle zing, zwarte kast. 12 mnd. schr. garantie Van49^5 Strijkvrij. Warm in de winter, 's zomers koel. Diverse kleuren en wit. 2-persoons 25.- 1-pers JO- Laat de winter maar komen! In bruin of cognac kunstleer met warme teddy-uitvoering Hoog model FA van £9^0 voor 52.50 Laag model -A van-37^0"voor 3ÜL5U VROOM^DREESMANN ook geküg op de plaatselijke koopavond a TROUWKWARTET Leuk gekleurde mannenjas in Parka- model. Beige met blauw schouderstuk of olijfgroen met bruin schouderstuk. Acryl bontkraag en warm gevoerd. Isolerende tailleband en manchetten. Mt 48-56 Van 155.-voor Alleen deze week Grote Marktstraat 34. Den Haag - Rozemarijn 19-23. Leidschendam Haarlemmerstraat 115-117. Leiden 66 cm hi-bri beeldbuis 12 programmatoetsen extra aansluitingen o.a. voor bandrecorder, video, hoofdtelefoon, tweede luidspreker in/uitscha- kelbare kontrastautomaat in mat-, noten of moderne uitvoering Van voor yUli Ij 'ers 'r antiek exclusieve manaumeubelen (rohé-jan des bouvrie) 1000 m2 showroom geopend dagelijks 10.00-18.00 uur hein chrispijn hoge rijndijk 260, leiden telefoon (071) 41 06 08 SANITAIR ONDERDELEN en koperen pijp en fittingen. Zeer scherpe prijzen. Gloeiblokken en gasstrips. voor alle merken gashaarden. De Nie. KORT RAPENBURG 5-7-9 LEIDEN. TEL. 071-130098. W Sensationeel aanbod! De burgemeester van 's-Gravenhage maakt bekend, dat de gemeenteraad bij zijn besluit van 27 oktober 1980 heeft verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied, globaa begrensd door Spui, Kalvermarkt, Korte Koediefstraat, Ruwelen Burgwal, Herengracht, Bezuidenhoutseweg, Koningin Julianaplein, Rijnstraat en Ammunitiehaven; Vorenbedoeld raadsbesluit en de kaart S 5360 waarop de exacte begrenzing van het gebied staat aangegeven liggen met ingang van 13 november 1980 in het Gemeentelijk Informatiecentrum aan de Groenmarkt en ter gemeentesecretarie, afdeling Ruimtelijke Orde ning en Stadsvernieuwing (kamer 3433) voor een ieder ter inzage. I 's-Gravenhage, 7 november 1980 De burgemeester van 's-Gravenhage, F.G.LL SCHOLS inéén van de vele kreaties uit onze grote collectie aparte bruidsmode. Ook voor bruidsmoeders, bruidsmeisjes- en jonkers een grote keuze in bijpassende kleding. ROTTERDAM; Lijnbaan(plein) 151 Tel. 010-11.33.72 DEN HAAG: "Pander" Passage 30 (hoek gr marktstf Tel. 070-64.63.60 Elk bruidje verrassen wij met een leuk, blijvend geschenk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8