Esso] Esso, sterk in vooruitgang. Dat een klein land ook groot kan Zijn, heeft Nederland al vaak bewezen. We hoeven alleen maar te kijken naar onze nationale trots: de zeesleepvaart. Imposante bergingen en onmogelijke transporten hebben ervoor gezorgd dat Nederland op dat gebied in de wereld meetelt. Nederland is in staat om de schou ders te zetten onder nieuwe en grote projecten. Dat is duidelijk. Het is een van de redenen voor Esso om de komende jaren zes miljard gulden in Nederland te investeren, teneinde voor zieningen te treffen voor onze toekom stige energiebehoeftea Want het is al lang duidelijk dat de aardbodem ons niet eeuwig olie en aardgas schenkt. En het wordt ook steeds moeilijker om nieuwe bronnen te ontdekken. Bovendien zijn we er met z'n allen nog niet in geslaagd het verbruik voldoende terug te dringen. Vandaar dat Esso al geruime tijd zoekt naar nieuwe alternatieven. Een van deze alternatieven is steenkoolvergassing. In Nederland zal nu een proef fabriek voor steenkoolveigassing worden gebouwd. Omdat we het volste vertrou wen hebben in dit land. En niet alleen vanwege de vakmensen waarover Nederland beschikt, maar vooral ook voor wat betreft het relatief gunstige klimaat tot ondernemen. Daar komt nog bij dat de overheid technologische ver nieuwingen stimuleert. Esso gaat dus weer bouwen in Nederland. Wat ook inhoudt dat we in totaal straks aan vijfhonderd nieuwe mensen een goede, zekere betrekking kunnen bieden. Terwijl we op een nog veel groter aantal mensen in toeleve ringsbedrijven een beroep zullen doen. De huidige medewerkers van Esso staan al gereed. De voorbereidingen zijn in gang gezet. Kortom, Esso is al druk doende een behoorlijk steentje bij te dragen om onze energiebehoeften langdurig veilig te stellen. Dat is zeker!

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 24