de rijksoverheid vraagt [F® SAMEN OP DE GOEDE WEG CNV. directeur* vrije universiteit DIACONESSENHUIS LEIDEN hoofd administratieve dienst o—ïSSfeff werk voor jonge Nederlandse academici bij de Europese Gemeenschappen livoorVo' IATERDAG 8 NOVEMBER 1980 TROUW/KWARTET Begin 1981 organiseert de Europese Commissie een toelatingsonderzoek voor beleidsfuncties bij haar diensten. Op dit moment geldt een leeftijdsgrens tot 32 jaar en enige beroepservaring. Nederland is ondervertegenwoordigd in het personeelsbestand van de Europese Gemeenschappen Werving van personeel door de Europese Gemeenschappen gebeurt in het algemeen d.m.v. algemeen ver gelijkende onderzoeken (concours). De interdepartementale Beleidscommissie Internationale Ambtenaren (BIA) wil bevorderen dat ook het aan tal aanmeldingen uit Nederland toeneemt en roept u op om u op te geven voor de E.G. concoursen. Voor jonge Nederlandse ambtenaren en pas afgestudeerden organiseert de BIA binnenkort, in samenwer king met het Rijks Opleidingsinstituut, op donderdag 11 en vrijdag 12 december een voorbereidend seminar te 's-Gravenhage. speciaal gericht op het aanstaande concours. Tijdens het seminar zullen deskundigen op het gebied van de E.G. van verschillende departementen inleidin gen verzorgen over hun beleidsterrein. Voorts zal uiteraard veel aandacht aan het concours zelf worden besteed Een uitnodiging en een programma voor dit seminar kunt u tot en met 2 december zowel schriftelijk als telefonisch aanvragen bij het secretariaat van de BIA, p/a Rijks Psychologische Dienst, J. B. W. Hollestelle, tel. 070-514001, tst. 127, adres Prins Mauritslaan 1,2582 LK 's-Gravenhage. l.v.m. beschikbare zaalruimte zullen aanmeldingen in volgorde van binnenkomst behandeld worden. plv. directeur-generaal (mnl./vrl.) tvs. hoofd van de Directie Algemeen Energiebeleid vac. nr. 0*8898/0156 Ministerie van Economische Zaken Directoraat-Generaal voor Energie Het Directoraat-Generaal voor Energie is één van de vijf grote beleidsonderdelen van het Ministerie van Economische Zaken Het is belast met het reali seren van het Nederlands Energiebeleid, waarvan de hoofddoelstelling is. een verzekerde energie voorziening. ook voor de lange termijn, tegen de laagst mogelijke maatschappelijke kosten De belangrijkste twee pijlers, waarop onze hoofddoel stelling rust zijn een optimale besparing op het energieverbruik en een diversificatie van het energieverbruik over meerdere bronnen Dit beleid is onlangs uitgewerkt m een nota. die in drie afzonderlijke delen gericht is aan het Parlement. Het Directoraat-Generaal voor Energie is opge bouwd uit vijf directies en een algemeen secreta riaat. Naast de Directie Algemeen Energiebeleid zijn dit de directies Aardolie. Gas. Electriciteit en Kernenergie. Mijnwezen en Kolen. In totaal zijn ca. 140 medewerkers aan het Directo raat-Generaal verbonden, waarvan ruim 80 op beleidsniveau. Functie-informatie: betrokkene dient op de hoogte te zijn van alle zaken die binnen het Directoraat- Generaal worden behandeld en dient een belang rijke inbreng te leveren in het beleid en de opbouw van het snel groeiende Directoraat-Generaal, waardoor een goede plaatsvervanging van de directeur-generaal gerealiseerd kan worden en be trokkene een aantal door de directeur-generaal te delegeren taken kan behandelen. Als hoofd van de Directie Algemeen Energiebeleid is betrokkene verantwoordelijk voor: het tot stand komen, bijsturen, presenteren en op zijn effektiviteit beoordelen van een algemeen, geïntegreerd energiebeleid, zowel nationaal als internationaal, het verder ontwikkelen van het energiebesparings- beleid en meewerken aan de uitvoering van dit beleid, het ontwikkelen van het energie-RD en D-beleid en het mee begeleiden van de uitvoering van dit beleid, beleidsinformatie en statistische analyse. De Directie verzorgt de coördinatie binnen het Direc toraat-Generaal van o.a. begrotingszaken en de activiteiten naar het Parlement. Vereist: ruime relevante overheids- en/of bedrijfs ervaring op hoger leidinggevend niveau, goede kennis van de Engejse. Duitse en Franse taal. Inzicht in maatschappelijke en politieke verhoudin gen. Leeftijd: ca 40 jaar. Standplaats: s-Gravenhage. Salaris: max. f 9481.- per maand. Sollicitaties inzenden vóór 6 december 1980. medewerker stafbureau (mnl./vrl.) vac. nr. 0-6477/0156 Centraal Bureau voor de Statistiek Afdeling Financiële en Economische Zaken De taak van hét Stafbureau is in principe de bestu dering van de budgettering en budgetcontrole, de prestatiebegroting, de tarievenproblematiek. de be waking der begroting, de begrotingsmethodieken, de automatisering De bovengenoemde taak van het Stafbureau is niet uitvoerend routinematig van aard. maar m.n komen systematische studie en be leidsontwikkeling m.b t genoemde aspecten aan de orde Functie-informatie: bestuderen en initiëren van sys temen: het betreft i.h.b. projecten in het kader van de aütomatiseringsmogelijkheden ter verbetering van de financiële aspecten in het algemeen beheer van het CBS: mee begeleiden van automatiserings processen: in procedurele en incidentele gevallen het belang afwegen van automatisering: samenstel len van tafelcorpputerprogrammatuur en documen teren hiervan: instrueren van gebruikers hierom trent. Vereist: diploma HEAO bedrijfseconomische rich ting. Kennis van automatisering strekt tot aanbeve ling Standplaats: Voorburg Salaris: max. f 4033.- per maand Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure Sollicitaties inzenden voor 5 december 1980 plv. directeur (mnl./vrl.) bestuurlijke/onderwijskundige zaken vac. nr 0-8901/0156 Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen Directoraat-Generaal Voortgezet Onderwijs. Directie Lager en Middelbaar Beroepsonderwijs (VO/LMB) De Directie VO/LMB behartigt de belangen van het lager en middelbaar beroepsonderwijs. Zij omvat 143 medewerk(st)ers De leiding bestaat uit een directeur en vier plv. directeuren, resp. voor de vormgeving en uitvoering van het beleid t.a.v bestuurlijk onderwijskundige taken voor lbo resp. mbo en t.a.v. financieel economisch'en juridische rechtspositionele taken. Functie-informatie: mee leiding geven aan de Directie in het bijzonder t.a.v. beroepsonderwijs. Hij/zij is. m.n. verantwoordelijk voor het voorbe reiden van het beleid op korte en middellange termijn. Daarbij speelt thans een belangrijke rol de verbetering van de onderwijskundige en maatschap pelijke functies van het lbo: coördineren van de taken van de drie onderwijsafdelingen en voeren van overleg met onderwijsorganisaties e d Vereist: voltooide universitaire opleiding of een combinatie van opleiding (b.v.k. sociale weten schappen) en ervaring; kennis van en ervaring met het lager beroepsonderwijs. Standplaats: s-Gravenhage Salaris: max. f 6687.- jser maand. In het kader van het streven van het Ministerie het aantal vrouwen m.n. in middelbare en hogere functies te vergroten, wordt aan vrouwen, die menen aan de gestelde eisen te voldoen, uitdrukkelijk ver zocht te solliciteren. Sollicitaties inzenden vóór 6 december 1980. beleidsmedewerker (mni./vri.) vac. nr. 0-8882/0156 Ministerie van Economische Zaken Directoraat-Generaal voor Industrie. Directie Industriële Structuur en Bedrijfsaangelegenheden. Hoofdafdeling Industriële Investeringszaken. Sector Industriële Financiering en Export Functie-informatie: bijdragen aan'de totstandko ming van overheidsmaatregelen ter verbetering van de financieringspositie van het industriële bedrijfs leven binnen het kader van het industriebeleid; meewerken aan de ontwikkeling van beleidsinstru menten gericht op behoud resp. versterking van de concurrentiepositie van bedrijven op de internatio nale markt. Vereist: voltooide universitaire opleiding b.v.k. eco nomie, ervaring op financieringsgebied Standplaats: 's-Gravenhage Salaris: max. f 5277 - per maand. Sollicitaties inzenden vóór 6 december 1980. Inlichtingen Informatie over andere functies bij de Rijks overheid kan worden ingewonnen bij de permanente banenmarkt Rijks Psychologische Dienst. Eisenhowerlaan 132. Corr. adres: Postbus 20013. 2500 EA 's-Gravenhage. Geopend maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Maandag en dinsdag ook van 16.30 tot 21.00 uur. Telefonische inlichtingen worden verstrekt ónder num mer (070) - 501226. Bovengenoemde max. salarissen zijn in het alge meen afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en zijn exclusief 8% vakantie-uitkering en een toe slag van max. f 26,- per maand. Schriftelijke sollicitaties, indien niet anders aangegeven, onder het bij de gewenste functie vermelde vacaturenummer (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe en voor elke vacature een afzonderlijke brief) en uw huisadres met post code, zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1. Corr. adres: Postbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. Een mededeling van ontvangst van uw sollicitatie brief wordt u door het desbetreffende ministerie, de dienst of instelling toegezonden. de rijksuniversiteit groningen vraagt ■I wetenschapsfilosoof m/v (vac nr 801034/0156) bij de vakgroep Wetenschapsfilosofie en Logika van de Centrale Interfaculteit De aan te stellen persoon zal wetenschappelijk onderzoek dienen te verrichten op het gebied van de wetenschapsfilosofie bij voorkeur m b tde natuurwetenschappen Devoorkeurgaatuitnaargegadigdenmet onderzoeksplannen die passen in de vakgroep en waarvoor begeleiding geboden kan worden. Het onderzoek dient gericht tezijn op de totstandkoming van een proefschrift. Een beperkte onderwijstaak (max25 van de werktijd) zal in naderoverleg worden vastgesteld. Vereist is een doctoraalexamen met hoofdvak wetenschapsfilosofie of een ander doctoraal examen en aantoonbare wetenschapsfilosofische scholing. Aanstelling overeenkomstig het rangenstelsel van wetenschappelijk assistent, in principe voor deduurvan4jaar. Salaris afhankelijk van leeftijdopleiding en ervaring van minimaal 2.598,-brutopermaand totmaximaal/ 3.584,-brutopermaand. exclusief de toeslag tot 26,-per maand. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij Dr Th. A F Kuipers, tel050-114982 of050-263748 (privé). sollicitaties: Sollicitaties, inclusief beknopt onderzoeksplan. v schriftelijk binnen drie weken na plaatsing van deze advertentie te richten aan de directeur van de Dienst Personeelszaken der Rijksuniversiteit, Postbus 72.9700 AB Groningenonder vermelding van het vacaturenummer opbrief en envelop. Christelijk Nationaal Vakverbond ^ZA" PROTESTANTS CHRISTELIJK BEJAARDENCENTRUM ZONNEHOF"-TILBURG omvat een verzorgingstehuis met 130 bedden en 34 bejaardenflats, waarin bewoners van verschillende kerkelijke gezindten huisvesting en verzorging vinden. Medio 1981 bereikt de directeur van het centrum de pensioengerechtigde leeftijd. In verband hiermee zou het bestuur van de stichting gaarne in contact komen met iemand die de huidige functionaris kan opvolgen als De directeur is belast met de dagelijkse leiding en legt hiervoor verantwoording af aan het be stuur. Betrokkene ontwikkelt nader de door het be stuur aangegeven beleidslijnen. Hij ncht zich in de uitvoenng van zijn taak speci fiek op de volgende drie gebieden: zorg voor de bewoners, zorg voor de personeelsformatie, en zorg voor financiële belangen van de instelling. De bewoners staat hij met tact en wijsheid terzij de. Aan de nu 45 personeelsleden geeft hij op doel matige en menselijke wijze leiding. Hij streeft goede interne en externe relaties na. Wat voor kandidaat komt voor de positie in aan merking? Iemand met een opleiding op tenminste HBO- niveau, die beschikt over een gedegen manage- ment-ervanng. Iemand ook die zich kan inleven in de proble men van beiaanden en die daarnaast financieel economisch en administratief overzicht heeft. Gezien de identiteit van de instelling geniet een kandidaat met een positief prot.-christeli|ke levensovertuiging de voorkeur. Minimum leeftijcf: 40 jaar. Het ié noodzakelijk dat de nieuwe directeur in Tilburg of directe omgeving woont dan wel gene gen is daarheen te verhuizen. Voor de functie gelden de rechtspositie van de C.A.O. Bejaardentehuizen en opneming in het pensioenfonds PGGM. Belangstellenden kunnen wij op aanvraag (tel. 010-771833) nadere instelling en functie infor matie toezenden. Uiteraard zijn reacties van vrouwelijke kandi daten evenzeer welkom. Als de belanghebbende dit wenst, zullen de resultaten van een eventueel psychologisch onderzoek eerst met hem worden besproken. Rapportering aan de opdrachtgever volgt alleen na zijn toestemming. Van de conclu sie ontvangt hi| een afschrift. Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige gegevens worden onder nummer 1720 ingewacht Psychologisch Adviesbureau Dr. J.G.H. Bokslag bv. Nieuwe Binnenweg 474, 3023 EZ Rotterdam, tel. (010) 77 181 amsterdam De Vrije Universiteit is een middelgrote universiteit met 13.000 studenten waarbij 3.500 medewerkers werkzaam zijn. Aan de universiteit is een Academisch Ziekenhuis verbonden, dat ca. 620 bedden omvat en een personeelsbestand heeft van ruim 2.400 medewerkers. De Interne Accountantsdienst heeft te maken mét de vele facetten van het gebeuren in universiteit en ziekenhuis. De dienst heeft tot taak: - de controle van de jaarrekeningen van de universiteit, ziekenhuis en een aantal aanverwante instellingen. Zij hanteert hierbij moderne controletechnieken - de beoordeling van de opzet en werking van de administratieve organisatie - het deelnemen iri stuur- en projectgroepen, waar tezamen met gebruikers en automatiseringsmedewerkers informatiesystemen worden ontwikkeld - in het kader van de controle signaleren van ondoelmatigheden in bestedingen en procedures. Voor dit interessante en uitdagende werkterrein wordt gevraagd een controleleider ziekenhuisteam (m/v) Als leider van dit team geeft hij/zij richting aan de dagelijkse werkzaamheden van deze groep. Daarbij is hij/zij verantwoordelijk voor de kwaliteit van de werkzaam heden. Van de kandidaat vragen wij een gevorderde accountantsstudie en een gedegen accountantspraktijkervarirtg. Ook kandidaten met vergelijkbare oplei ding en/of ervaring worden uitgenodigd te reflecteren. Salariëring zal geschieden overeenkomstig de Rijksregeling. De dienst kent aantrekkelijke studiefaciliteiten. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het hoofd van de dienst drs. W.H. Schram. R.A., telefoon 020-548 26 93 of "s avonds 02503-1 67 67. Instemming met de doelstelling van de Vrije Universiteit als christelijke instelling wordt verwacht. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van vacaturenummer 061-2760. te richten aan de dienst Personeelszaken, postbus 7161.1007 MC Amsterdam. De Vrije Universiteit is gelegen aan de De Boelelaan 1105, Amsterdam-Buitenveldert. I 100 JAAR VRUE UNIVERSITEIT De Christelijke Vereniging "Het Diaconessenhuis" te Leiden zoekt in verband met een functieverandering van de huidige functionaris een De rechtstreeks onder de directeur bedrijfsvoering ressorterende administratieve dienst bestaat uit ongeveer 15 medewerkers, die werkzaamheden uitvoeren op het gebied van o.a. de boekhouding, de patiëntenadministratie, de facturering en de salarisadministratie. Functie-inhoud: de administratieve en financiële verslaglegging; het samenstellen van exploitatie-overzichten; het bewaken van kredieten, budgetten en kosten; het verrichten van interne controle; het onderhouden van contacten met o.a.: accountant; ziekenfondsen; centraal orgaan ziekenhuistarieven; het adviseren inzake administratieve en financiële aangelegenheden; het mede verder ontwikkelen van een reeds in gang gezette automatiseringssysteem. Functie^isen: de gedachten gaan uit naar een kandidaat die een geëigende afgeronde studie heeft gevolgd (S.P.D. II of vergelijkbaar niveau), en die bij voorkeur vertrouwd is met geautomatiseerde gegevensverwerking en ervaring heeft in de gezondheidszorg. Daarnaast is leidinggevende ervaring vereist, alsmede goede contactuele eigenschappen. De arbeidsvoorwaarden zijn overeenkomstig de C.A.O. Ziekenhuiswezen. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het huidig hoofd van de administratieve dienst, de heer M.J. Vreeken, of bij de directeur bedrijfsvoering, de heer drs. C.P. Leijte (telefoon 071-155960). Sollicitaties te richten aan het hoofd van de afdeling personeelszaken, postbus 9650, 2300 RD Leiden. H/iaatsd hapP'l Ikswon ing«n NV* Werkterreinen De Maatschappij voor Volkswoningen N V is een sociale woningbouwkorporatie die zich onder andere bezighoudt met de exploitatie van ruim tienduizend woningen, waarbij inbe grepen renovatie en (ver-)nieuwbouw in stadsvemieuwings- en uitbreidingsgebieden. Plaatsvervangend hoofd bewonerszaken Als gevolg van een snelle groei van de Maatschappij en een uitbreiding van het takenpakket is de vakature ontstaan van Plaatsvervangend hoofd bewonerszaken. De nieuwe funktionaris zal worden belast met de volgende taken: Het assisteren bij het geven van leiding aan de afdeling bewonerszaken s Het vervangen van het hoofd van de afdeling tijdens diens afwezigheid Het leidinggeven aan team besprekingen Het maken van woningmarkt- analyses Het interpreteren en bewerken van woningmarkt gegevens Het verfijnen van toewijzingsgegevens en deze geschikt maken voor automatische venwerking Het onder houden van kontakten met diverse instanties en huurders verenigingen Het bijwonen van bewoners- c.q. toekomstige bewoners vergaderingen Het mede vormgeven aan bewonersparticipatie Profiel van eisen Hierbij wordt gedacht aan iemand die in het bezit is van een diploma H.B.O./M W. of gelijkwaardige kennis Leiding gevende kwaliteiten a Vertrouwd is met en een levendige belangstelling heeft voor woningmaatschappelijke vraag stukken a Bekendheid heeft met automatisering a Open staal voor inspraak procedures a Goede kontaktuele eigen schappen a Goed in teamverband kan werken. a Algemeen a Salariëring en sekundaire arbeidsvoorwaarden vindt plaats volgens de C A O voor de woningbóuwkorporaties Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selektieprocedure. Diskretie rond de sollicitatieprocedure is gewaarborgd Gegadigden worden uitgenodigd zich onder vermelding van gegevens, die een duidelijk beeld geven van de opleiding, ervaring en sollicitatiemotieven, zich schriftelijk te wenden tol de direktie van de Maatschappij voor Volkswoningen N V., postbus 4247.3006 AE Rotterdam

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 16