eld knelpunt sporttechnisch kader Bayern München rekt Arnesen William Klooster afgeknapt op prof-ijshockey Illuster Sghty Steve Carlton mensen in de sport Elegante kleding voorde extra forse en lange man Jfationaal Sport Overleg gaat zich buigen over problematiek rond financiering >ei gsi een voelt voor overgang International terug bij Amsterdam Hockeyduel gestaakt na sneeuwval Nagoya op bezoek bij IOC IQAG 7 NOVEMBER 1980 TROUW/KWARTET P 15 - R 19 - HS 17 ichte [Tred Buddenberg rir,'RDAM Het Natio- Sport Overleg (NSO) zal tijdens de najaarsverga- ng van 22 november in en buigen over een notitie, ingaat op de problematiek d de aanstelling van het ttechnisch kader (STK). Ie notitie zijn de reacties iet STK-beleid samenge- van de in het NSO gebun- le beleidsmakers, de geor- Iseerde sport enerzijds en overheid anderszijds. De itie is opgesteld door de rdina tie-Adviesgroep Op ing, Leiding en Begelei- die hiermee een bijdrage leveren aan de STK-dis- ie en een verdere vertra ging van het project wil voor komen. In mei van het vorig Jaar kwam het NSO met de „nota terzake van de aanstelling van het beroepss po rt- technisch kader". Deze nota bepleitte de invoering van een duizendtal STK-functionarissen In de sport, die als taak zouden krijgen de begelei ding van de vrijwilliger. Naar aanlei ding van die nota werd op 9 juni 1979 een motie door het NSO aangeno men, die de noodzaak erkende van de aanwezigheid van een vaste kern STK-mensen om de vrijwilliger te steunen Het aantal van duizend werd als volgt Ingevuld: op landelijk niveau vijftig, op provinciaal niveau honderd en op gemeentelijk niveau 850. Bijna twaalf maanden later, tij dens de voorjaarsvergadering op 30 mei 1980, gaf het NSO de partners de gelegenheid een eerste reactie te ge ven op een Jaar STK-beleid. Naast veel goedkeurende woorden kwamen er ook een aantal knelpunten naar SRDAM/MÜNCHEN Arnesen voelt er wel wat or het komende seizoen voor iyem München te spelen. De 24- rige middenvelder van AJax ver aarde dit na afloop van de wed- rtjd tegen de Westduitse kampt- lesploeg, die AJax in het toer- X)i om de Europese beker elimi- ïerde Na de eerste wedstrijd tus- sn beide teams had Bayern reeds set de Deense AJacied contact ^genomen In zijn overeenkomst iet Ajtt heeft Arnesen een voor aarde laten opnemen, volgens leUe hij voor een relatief gering edrag naar het buitenland ver licht mag worden. Gesproken jrdt van een transfersom van Hm een half miljoen gulden. enfica I8ABON - Het Portugese Ben- heeft zich als laatste club ge ilst voor de achtste finales van. Europa Cup-toernooi voor be- irrtnnaars Benfica won het juiaiuel tegen de Zweedse beker- fuder Malmö FF met 2-0. De erste ontmoeting was in een l-O- wwlnning voor de Zweden ge- Bdigd. De zege van Benfica ram overigens niet erg gemak- iiijk tot stand. Na een 0-0 rust- and kreeg Benfica van de Schot- scheidsrechter Foote twee rafschoppen, die beide door Ne- werden benut In Lissabon wa tt 45.000 toeschouwers. toost AMBURG DUSSELDORP t Westduitse dagbladen laten di in hoffelijke termen uit over prestaties van de Nederlanse etbalploegen (PSV. FC Utrecht Ajax). die In de Europese be- rtoemooien door Westduitse ams werden uitgeschakeld. Niet nder gevoel voor overdrijving wdt de door PSV. FC Utrecht en lax geboden tegenstand ge- emd. geeft het „Hamburger Abend- Itt" drie redenen waarom HSV tegen PSV zo moeilijk heeft „De spelers uit Eindhoven borden op het middenveld, ludoor HSV niet in het ritme komen Voorts liep de aanval de Hamburgers voortdurend op de door Willy van de Kerk- 1»1 uitstekend gedirigeerde PSV* «fensie Bovendien legden de pjndhovenaren door hun „jagen' de technische tekortkomingen van HSV bloot" Die Welt" is vol lof over de doel- i van Ajax, Piet 8chrijvers. pij wist vijf gouden kansen op r° treffer te verijdelen„Bild" ^eldt dat bij het duel tussen Ein- ncht Frankfurt en FC Utrecht leidxrechter Krchnak voor de iest opzienbarende actie zorgde. Tsjechoslowaak floot na 86 jnuten en 12 seconden om on- Wdelijke redenen af. De sterke "dediging van Utrecht maakte Frankforters het leven zuur. pk gingen de gasten zich aan te -1 spel te bulten." Utrecht TRECHT PC Utrecht zal bij i Europese voetbalunie. UEFA. *n officieel protest Indienen te- in het feit dat de tweede helft in de wedstrijd Eintracht Frank- tft FC Utrecht woensdag- 'ond slechts 41 minuten heeft iduurd. Manager Cor Hessel- irth zei dat de club wel melding het gebeurde zou maken bÜ e UEFA. „Wij zullen dat doen Innen de termijn van 48 uur. die eat voor het indienen van een licieel protest, waardoor de mel ing toch enigszins het gezicht bn een protest krijgt. Het regie tent laat ons geen kans te protes ten, tegen beslissingen van de thetdsrechter kan immers geen eroep worden aangetekend. Tijd- ®arneming is een zaak van de cheidsrechter en Dusan kmchnak houdt vol dat hij ook na rust 45 minuten heeft laten **"!len." £aseren onze overtuiging dat te kort is gespeeld niet alleen op ■"MSW waarneming, ook op het feit dat de klok ln het stadion om streeks half tien vijf minuten is verzet en wij bebben het vermoe den dat de scheidsrechter, die nog overleg heeft gepleegd met zijn grensrechter, daarop Is afgegaan Zowel de ampex van de NOS als de opnamen van ZDF (Duitsland- 2) bewijzen dat er na rust minder is gespeeld dan 45 minuten. Utrecht vindt dat daarvan mel ding dient te worden gemaakt." Juventus MILAAN Wegens het „praten tegen de scheidsrechter" zijn vier spelers van Juventus. onder wie drie internationals, geschorst voor een aantal thuiswedstrijden. Clau- dio Oentlle staat vier competitie wedstrijden op non-actief, Rober to Bettega drie en Marco Tardeili een wedstrijd. Oiuseppe Furino, die niet uitkomt voor het Italiaan se elftal, werd eveneens voor een wedstrijd geschorst De voor de competitie geschorste spelers worden normaal gespro ken niet geselecteerd voor de na tionale ploeg, zodat Oentlle. Be ttega en Tardeili de kans hebben niet mee te spelen in de belangrij ke kwalificatiewedstrijd voor het toernooi om het wereldkampioen schap tegen Joegoslavië op 15 no vember. De schorsing heeft geen Invloed gehad op de wedstrijd tegen Wld- zew Lodz voor het Uefa-cuptoer- nooi. waarin Juventus na het ne men van strafschoppen werd uit geschakeld. Michels BARCELONA Aanhangers van de fpaanse club CF Barcelona hebben hun woede over de uit schakeling van hun favorieten in het toernooi om de UEFA-beker door de FC Köln gekoeld op de vroegere oefenmeester van Barce lona, Rinus Michels, die thans bij de Westduitse ploeg in dienst is. Barcelona bleek niet in staat de 1-0 voorsprong uit de eerste ont moeting in Keulen vast te houden en werd door de Keulenaren met 4-0 onder de voet gelopen. In de tweede helft begon een deel van de Barcelona-aanhang stoelen te gooien naar de spelersbank van Keulen, waar Michels naast zat. Michels raakte daarbij licht ge wond. aldus Keulse functiona rissen. Welzl AMSTERDAM Kurt Welzl is één van de zes 'buitenlanders' die de Oostenrijkse bondscoach Karl 8totz heeft opgenomen in zijn se lectie voor de wedstrijd tegen Al banië uit de voorronden van het wereldkampioenschap De andere zes zijn Jara (Schalke). Hattenber- ger (Stuttgart). Pezzey (Frank furt). Prohaska (Inter Milan) en Mirnegg (Duisburg). Staking AMSTERDAM Twee elftallen van LJmuiden Boys en twee ploe gen van De Meer en een team van AZS zullen morgen, evenals het tweede zaterdagelftal van SC Overamstel, niet voetballen. Zij protesteren daarmee tegen de be slissing van de KNVB een natio nale ploeg af te vaardigen naar het vriendschappelijke toernooi, dat omstreeks de jaarwisseling in Uru guay wordt gehouden. Morgen wordt op het veld van Overamstel een korte demonstra tie gehouden, waarna in het club huis een manifestatie plaats vindt. Ed van Thijn. namens het Comité Olympische Spelen en Mensenrechten, vertegenwoordi gers van Amnesty International en van de Federatie van Uruguay Comités zullen daar het woord voeren. Ook is het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB uit genodigd. voren. Deze zijn ln de notitie van de Coördinatie-Adviesgroep verzameld en zullen op 22 november ln de Drent se hoofdstad ter sprake komen. Het zal niemand vreemd in de oren klinken dat de financiering de groot ste bottle-neck vormt. Met de beperk te professionalisering in de sport is een bedrag van meer dan vijftig mil joen gulden gemoeid. In het eerste financieringsvoorstel van het NSO werd gesteld dat op landelijk niveau het rijk voor 60% zou bijdragen in de kosten, op provinciaal niveau de pro vincies voor 90% en op gemeentelijk niveau de gemeenten voor 65%. De resterende bedragen zouden voor re kening van de sportorganisaties zelf komen. Dit voorstel kwam er op neer dat de overheid voor ruim 35 miljoen gulden in het project zou steken en de sport 17 miljoen Het ministerie van CRM kwam. als landelijke overheid, met een alternatief voorstel. CRM achtte het wenselijk dat op alle drie de niveaus de overheid voor 60% zou subsidiëren in de kosten en dat de sport op de drie niveaus voor 40% zou bijspringen. Dat betekende dat in de totaalkosten de overheid 31 miljoen gulden zou betalen en de sport 21 miljoen. De Nederlandse Sport Federatie heeft zich met deze verschuiving niet gelukkig getoond. De NFS merkt op dat de percentages geen absolute gel ding mogen hebben. In het kader van de harmonisatie zal een eventuele aanpassing van de subsidieregelin gen bespreekbaar moeten zijn. De georganiseerde sport vindt een moge lijke herbeschikking binnen de be staande overheidsgelden ten behoeve van de sport onaanvaardbaar. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten wijst een financiële verant woordelijkheid door middel van vas te percentages eveneens af. De VNO is van mening dat de financiering van de aanstellingen moet geschieden door de sport zelf, door geld van de rijksoverheid en gemeentelijke subsi die. In samenhang met het sociaal- culturele werk kan de VNO niet in stemmen met een reentstreekse sub sidie van de rijksoverheid aan de sportverenigingen. Het IPO (interprovinciaal overleg voor jeugd en sport) denkt ln eerste instantie aan een bijdrage van 35% van de zijde van het provinciaal be stuur en 65% door de regionale bon den. Een bijdrage van 45% door de provincies, 45% door de Stichting Ne derlandse Sporttotalisator en 10% door de regionale bonden, lijkt het IPO niet onaanvaardbaar. De Coördinatie-Adviesgroep conclu deert in de notitie terecht dat het niet goed mogelijk is om een voor alle partners aanvaardbaar subsidiemo del te presenteren. De groep vraagt aan de NSO-participanten om te stre ven naar een éénduidig subsidieper centage van 60% op alle niveaus. De Coördinatie-Adviesgroep vraagt aan CRM. IPO. VNO en NSF om hierover voor 1 maart 1981 een rapportage uit te brengen. Of deze vier instellingen dan wel op één lijn zitten is de grote vraag. William Klooster (rechts) tijdens de training van Amsterdam. door Erik Oudshoorn AMSTERDAM Eén speler deelde niet in de misère van het Nederlands ijshockeyteam op de Olympische Winterspelen in Lake Placid. Terwijl bijna heel Oranje, van Larry van Wieren tot Dick Decloe, onder zijn kunnen speelde, etaleerde William Klooster juist een goede en constante vorm. In z'n eentje wist hij te bewerkstelligen, dat de tweede lijn, bestaande ut een mixture van Groningen- en Amsterdam-spelers, eigenlijk meer kracht uitstraalde dan de in Nederland zo gevreesde Heerenveen-lijn, Het is een aantal scouts, daar in Lake Placid, niet ontgaan. Waar alle Nederlandse Canadezen hun zinnen op hadden gezet, lukte alleen de 22- Jarige Klooster: hij kreeg de gelegen heid om ln aanmerking te komen voor een profcontract. De Amster dammer moest in augustus nog maar eens terugkomen om zijn geluk te beproeven. Het Amerikaans-Canadese avontuur van Klooster heeft zegge en schrijve twee maanden geduurd. Ofschoon zijn omzwervingen wel degelijk het beoogde resultaat hebben opgele verd, heeft hij zijn buik vol van het overzeese ijshockeywalhaUa. Hoe pa radoxaal dat ook klinkt. Klooster is goed afgeknapt op het Jachtige, onze kere leventje van een profhockeyer. Hij ls sinds een week weer back in town en wil zo snel mogelijk aan de slag bij z'n oude club Amsterdam. Het behoeft geen nader betoog dat zijn eventuele rentree op problemen stuit. Bij de hoofdstedelijke ijshoc- keyclub heeft men woedend gerea geerd. toen aan het begin van dit seizoen bleek dat Klooster zonder ook maar één bericht achter te laten met de noorderzon was vertrokken. De verdediger lokte met die daad voor de zoveelste keer een conflict uit met Amsterdam. Vers ln het geheu gen ligt nog de door trainer Hans Westberg opgelegde disciplinaire schorsing. Klooster kreeg na die af faire het eiket van „enfant terrible" opgeplakt. „Maar daar wil ik vanaf', zegt hij. „Vroeger haalde ik weieens een kwajongensstreek uit. Dat was nodig om me te kunnen handhaven. Die Ujd is voorbij. Ik ken mijn capaci teiten Ik hoop zo snel mogelijk weer in het team te worden opgenomen. Me bewijzen? Dat hoeft toch niet meer? Ik dacht, dat ik in het verleden mijn sporen bij Amsterdam wel heb verdiend." Als hij aan zijn plotselinge vertrek wordt herinnerd bindt Klooster even in. „Oké. ik heb een fout begaan. Het was stom van me om geen bericht achter te laten. Maar ik reken erop dat Westberg me toch weer zo snel mogelijk inpast." Met dat streven brengt Klooster de Zweedse coach in verlegenheid? Wie zal voor hem het veld moeten ruimen nu Amsterdam sterker draait dan ooit? En hoe is dat te verkopen tegen over de spelersgroep? Westberg heeft dinsdag een gesprek gehad met Klooster. De Ijshockeyer kreeg geen enkele toezegging. Klooster: „Er zal misschien nog meer gepraat moeten worden. Ik heb begrip voor Westbergs situatie. Maar ik zeg altijd: het leven is hard. Als mijn vorm goed is, hoor ik op het ijs. Ik voel er niets voor om lang op de bank te zitten." Klooster is in Amerika zijn zelfver trouwen in elk geval niet kwijtge raakt. Eind augustus zette hij voet aan land in Toronto (Canada). Zijn begeleider, een zekere Kennedy, advi seerde hem om eens een kijkje te gaan nemen bij de junior A-formatie Oshawa Generals. De Amsterdam mer bracht er zijn conditie op peil. maar kwam niet in aanmerking voor een vaste plaats in de selectie. De volgende poging was gedurfd: Toron to Maple Leafs. Klooster: „Er waren 187 kandidaten voor vijf vacatures. Ik viel pas laat af, maar bleef uitein delijk toch weer met lege handen." De international gaf de moed niet op en zakte af naar de Verenigde Staten. Via Muskegon, dat uitkomt in de Na tional Hockey League, arriveerde hij bij Scyracuse. Deze Amerikaanse tweede divisieploeg bood hem einde lijk een contract aan. Na overleg met zijn vader besloot William, ondanks alle inspanningen, er toch vanaf te zien. „Ik kon aardig geld verdienen. Maar het leven van een profijshoc keyer is verschrikkelijk. Je speelt meer dan honderd wedstrijden per seizoen, wat impliceert dat je vijf dagen eet. reist en slaapt in een bus. Het heeft geen zin om er een huis op na te houden want daar ben je toch nooit. En wat moet je doen als je een been breekt? Sociale zekerheid ken nen ze niet." Uitslagen beker icompetltle Amsterdam-Oromn gen 8-2. Assen Smoke Eaters 19-4. Smoke Eaters- Tilburg Trappers 1-1. Amsterdam-Utrecht 11-1, Smoke Eaters-Aaaen 4-8 Amsterdam 9-14 Tilburg Tr. 9- 9 Assen 9-12 Groningen 8- 8 Heerenveen FL 9-11 utrecht 10-8 Red Eagles 8-10 smoke Eater» 9-0 Nlimrren 9-10 AMSTELVEEN Het Neder landse B-team heeft zijn twee de selectiewedstrijd niet vol ledig afgewerkt. Het duel te gen Amsterdam werd halver wege gestaakt. Hevige sneeuwval maakte hockey op het kunstgras van het Wage- ner-stadion te Amstelveen tot een riskante aangelegenheid. De B-formatie stond met 2-0 voor. In vergelijking met de ont moeting met Kampong van vo rige week donderdag (1-3) ont braken Van Grimbergen en Borstlap (beiden Klein Zwit serland). Zij waren door be roepsactiviteiten verhinderd. Hun plaatsen werden ingeno men door Ronald-Jan Heijn en Theo Doyer van Bloemendaal. Doyer maakte het openings doelpunt, Roderik Bouwman bracht de stand op 2-0. Bondscoach Van Heumen heeft alle Oranje-kandidaten die in beide wedstrijden heb ben gespeeld, uitgenodigd voor de centrale trainingen van het Nederlands elftal. De ze trainingen beginnen volgen de week. In een later stadium selecteert Van Heumen zestien spelers voor het toernooi om de Champions Trophy, dat in January in Pakistan wordt ge houden. Woensdagavond werd Steve Carl ton voor de derde maal in zijn al illustere sportloopbaan de Cy Young-award toegekend. En nie mand die het de stuurse pitcher van de Philadelphia Phillies kon vertel len omdat niemand op dat moment precies wist waar Carlton wel uit hing. Voor een gemiddelde in sport ge ïnteresseerde lezer in Nederland staat hier dus volkomen abacada- bra. Vandaar deze uitleg: de Cy Young-award in Amerika is een ver kiezing die gelijk staat aan de gou den schoen bij het voetbal in Euro pa. De beste speler dus. met die aantekening dat alleen pitchers in aanmerking komen om deze zeer gewilde prijs te ontvangen. Honkbalkenners aan de andere kant van de plas hadden me al tijden van tevoren verteld dat Carl ton deze onderscheiding niet kon ontgaan omdat hij dit seizoen op bijna onmenselijk krachtige manier had staan gooien. Niet goed, neen. veel beter, maar voornamelijk met de nadruk op erg intelligent sport bedrijven. Een interessante man dus, die Carlton, die je zo soms wel eens op een foto in de Herald Tribu ne tegenkwam, maar wat wist je nou eigenlijk verder van die man? Niets dus! Vandaar een ware speur tocht naar gegevens omtrent deze topsporter, die volgens insiders een stille van de eerste orde was. En wat leerde die Amerikaanse bronnen allemaal? Steven Norman Carlton is nu net 36 jaar oud Hij is 1.96 meter lang, heeft een spits ge zicht met levendige ogen. Met zijn haar weet hij niet zo goed raad. Tochtlatten ondersteunen een woe lige bos. Verder is hij wat mollig, breed van boven, wat aangezet in de heupstreek, vol in de dijen en heeft het gewicht van 97,5 kilo. Een fors heer dus die links vangt, links gooit en links slaat. Hij beoefent zijn vak zo goed mogelijk, leeft rustig en teruggetrokken en. nu komt het. heeft de laatste zeven jaar met geen enkele persman langer dan tien se conden gesproken. Bij het verlaten van de kleedkamer van de Phillies is hij er wel eens op betrapt een hoofdknikkend gebaar naar een schrijver te hebben afge vuurd, of iets van een dunne glim lach te hebben geproduceerd, maar absoluut niets meer. Steve Carlton weigert ook maar één woord te wis selen met de mensen die hem zo juist voor de derde keer in zijn leven de hoogste onderscheiding in de honkbalwereld hebben toegekend. Er is één journalist die toegang tot Carlton heeft, dat is een hele specia le. Tim McCarver was van 1967 tot en met 1972 catcher bij de Saint Louis Cardinals en ving daar de kanonskogels van Carlton. Toen laatstgenoemde de Cardinals ver liet en bij de Phillies ging spelen, verhuisde McCarver automatisch mee. Tot 1978 was dit duo onaf scheidelijk; McCarver was alleen catcher als Carlton gooide, anders heette de eerste vanger van de Phil lies Boone. McCarver verliet »de actieve honk- balsport in 1978 en werd journalist, echter met die restrictie dat hij Carlton niet persoonlijk zou bena deren. Wel praat de ex-catcher over zijn vriend en pitcher Hij zegt on der andere „Steve zegt niks. omdat hij niets te zeggen heeft. Zijn vak is werpen en dat is voor hem het be langrijkste. Hij bereidt zich opti maal voor. traint keihard en speelt iedere wedstrijd met honderd pro cent inzet. Het resultaat is dan wat hij te melden heeft. Hij laat het op het veld zien en verder niets." Carlton heeft een seizoen gehad, in 1972, dat hij een soort van crisis doormaakte. Hij had last van zijn linkerelleboog en kende kleine pri- vémoeilijkheden. En in dat jaar sprak hij wel met iedereen die maar een schrijfblokje kon vasthouden. McCarver. „Wat hij toen opmerkte wordt nu nog iedere week opge haald omdat het de laatste woorden van hem zijn. Dat ls toch ridicuul!". Carlton meldt zich voor de wedstrij den altijd op tijd, is vriendelijk voor zijn medespelers en uiterst serieus. Hij kan uitbundig lachen, maar vaak is zijn gezicht geplaveid met een strakke bovenlaag. Pitching is zijn vak en met grote overgave be oefent hij dat. McCarver: „Zijn voorbereiding kan je optimaal noe men. Hij weet precies wie er aan slag komt. wat het zwakke en wat het sterke aspect van zo n man is. Het aardige van Steve is dat hij ongeveer de enige werper ter wereld is die respect heeft voor iedereen die aan slag komt. Hij gaat het duel met ze aan dat geheel eerlijk te noemen is. En de slagmensen hier in Amerika respecteren hem ook. van wege het feit dat hij eerlijk is. Hem zien gooien tegen rechts voorstaan de slagmensen ls zalig, dat is een puur man to man gevecht dat ge heel eerlijk uitgevochten wordt". Carlton won dit seizoen 24 wedstrij den en verloor er negen, een schitte rend resultaat Zijn cijfers waren fantastisch, hij gooide een bijna perfect seizoen. Zijn manager Green zei in S Sporting News: „Hij wint niet alleen wedstrijden, hij wint altijd de wedstrijden nadat we er eentje daarvoor verloren hebben, hij trekt de ploeg dus altijd weer op het rechte spoor. Een zege van hem is veel belangrijker dan een zege van een andere werper van ons". door Mart Smeets i Een uitermate gesloten mens dus? McCarver: „Ja, maar een man die precies weet wat hij wil. We kennen elkaar erg goed, maar hij praat met mij niet over honkbal. We gaan wei eens samen jagen en hebben dan om de vijf minuten woorden over hele kleine dingen. Maar het aardi- ge van alles is dat we het om de drie minuten ook roerend met elkaar eens zijn. „En verder: „Bij hem in de buurt verblijven is een waar genoe gen. Ik ken weinig mensen die zo'n gevoel voor humor hebben. Vraag maar eens aan de Phillie-spelers, iedereen mag hem. iedereen heeft respect voor zijn houding. En meestal ls het toch zo dat dit soort houdingen door het grote publiek wordt afgewezen nou in zijn ge val is dat bepaald niet zo. Men mag Steve Carlton, men accepteert hem zoals hij is." Op de vraag of hij bij de Award- uitreiking aanwezig zal zijn, zei McCarver: „Dat weet ik niet. dat kan ook zijn vrouw je niet vertellen. Dat weet hij alleen zelf. En als hij die dag niets anders te doen heeft zal hij rustig verschijnen, maar als hij misschien afgesproken heeft met vrienden te gaan jagen of vis sen komt hij echt niet Hij hecht wel waarde aan ereprijzen, maar hij zal zijn schema er niet voor wijzigen." En dat mevrouw Carlton die door de New York Times gebeld werd om een commentaar te geven op de prijs die haar man zojuist gewon nen had. Ze zei niet te weten waar haar man op het moment was. Hij zou eerst een weekje naar Japan gaan. maar die reis was afgezegd en hij was gewoon thuis vertrokken met een geweer en wat hengels ach ter in de auto. Ze zou hem na een weekje wel weer terug zien. En tot slot McCarver: „Hoe je zijn houding nou moet noemen? Stil, teruggetrokken ik weet het niet. Hij is verlegen met een ondergrond van precies weten wat hij doet en wil." ADVERTENTIE NAGOYA De Japanse stad Na goya zal nog deze maand officieel zijn kandidatuur stellen bij het Interna tionaal Olympisch Comité voor de organisatie van de Spelen in 1988. Een woordvoerder van de gemeente maakte in Nagoya bekend dat op 24 november een afvaardiging van de stad, onder leiding van burgemeester Masao Motoyama naar Lausanne zal vertrekken. Het ls de bedoeling het voorstel op 26 november aan het IOC te overhandigen. De Japanse ministerraad zal het voorstel van Nagoya op 21 november behandelen. De reis naar Lausanne is afhankelijk van regeringsgoedkeu ring. Straffen ZEIST De NAC speler Hans Neeskens Is voor vier wedstrijden geschorst en heeft bovendien een boete gekregen van 150 gulden Neeskens Incas seerde zondag in de wedstrijd tegen Feyenoord zijn derde gele kaart. De Amsterdam-speler Gilis sen werd voor drie wedstrijden geschorst In de ontmoeting tussen De Graafschap werd Oilissen van het veld gezonden. De straffen zijn FC Amsterdam: R Oilissen. drie wedstrijden; NAC J F Neeskens. vier wedstrij den en een boete van 150 gulden. FC Groningen J Boer. een wedstrijd er. een boete van 150 gulden. Forluna 8 H Pfennings, drie wedstrijden en een boete van 150 gulden De internationale speciaalzaak in de maten 53 - 61 en 56 -72. Bel ons even voor een GRATIS kleurenbrochure I outsize manshops Amsterdam: Singel 487, tel. 020 -22.14.36 Rotterdam: Weena 148-150, tel. 010-11.36.91 Arnhem: Jansbinnensingel 15, V tél. 085-42.45.18 7 ZAALHANDBAL De Nederlandse mannen- ploeg speelt in de penode lussen 28 november en 3 december drie interlandwedstrijden in Is rael tegen Israel De Nederlandse selectie be slaat uit doelverdedlgers Ron de Jonge iHer- mesi en Jacques Josten iSittardia» Veldspelers: Han Busio. Jan Willem Hamers. WH Jacobs en Martin Vlijm tallen V en L.I. Joop Eilers (de GazeUen). Wilfred Jansen (Stratum Meteoor). Jan Jansen (Swlft R>. Kees KooiJ. Cees Meeu- wlsse en Nanne Prevo (allen Hermes». Peter Verjans (Blauw Wil). Frans Zwinkels iQulntusi en Fred Berendsen (HeHas). De ploeg, die op donderdag 21 november vertrekt, staat onder leiding van trainercoach Jan Kecskmethy PAARDESPORT De ruiterequipe van de Verenigde Stalen heeft tijdens het internationa le concours hippique in New York de landenbe- ker gewonnen Canada werd tweede. Frankrijk eindigde als derde en West-Duitsland bezette de vierde plaats Op het selectieve parkoers, met twaalf hindemissen, waarvan twee dubbele, slaagden de drie leden van de Amerikaanse ploeg. Leslie Burr. Armand Leone en Norman Dello Jolo. er alle tweemaal in foutloos rond te gaan Nog twee ruiters, de Canadees James Elder en de Fransman Gilles Bertrand kwamen tol deze prestatie. TENNIS Het is nu al zeker dat de Autralische Evonne Cawley-Oootagong haar Wimbledonu- tel volgend seizoen mei kan verdedigen Cawley verwacht eind mei. begin juni volgend jaar namelijk haar tweede baby De tweevoudige Wimblrdonkampioene zei verder, dat zij wel zal spelen ln hel toernooi om de open Australische kampioenschappen, dat volgende maand wordt gehouden. FIETSEN De Ronde van Frankrijk zal ln 1982 voor het eerst ln de geschiedenis in Zwit serland beginnen Als startplaats Is Bazel geko zen Dit heeft Feltx Levtlan. organisator van de Ronde, bekendgemaakt De Tour begint op vrijdag 2 Juli met een individuele tijdrit over 7.8 kilometer door de straten van de wijk Blnnin- gen De dag daarna staan er twee halve etappes op het programma Een ploegentijdrit over 23.1 kilometer en een criterium over 138,6 kilometer Op zondag 4 juli vertrekt de Tourkaravaan uit Bazel SCHAKEN Oud-wereldkampioen Tigran Pe trosjan heeft in Bar (Joe.i een internationaal toernooi gewonnen Petrosjan behaalde tien .punten uit dertien partijen Vassili Smyslow. evenals Petrosjan uit de Sowjet-Unie. eindigde al* tweede met negen punten In de laatste ronde verspeelde Smyslow de toernooizege door van de Roemeen Kourajica te verliezen Petros jan kwam remise overeen met Biyasas uit Tu nesië

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 17