Z gemakkelijk langs Levski Eintracht prikkelt Utrecht PSV: strijd tegen zelfbewustzijn Mkmaarders na rust naar ruime 5-0 overwinning .eiden bijna eker van iwartfinales Trainer Han Berger: 'Ik ben voorzichtig optimistisch' Voortbestaan Vlaardingen in gevaar Libregts: 'Van gebrek aan zelfvertrouwen niet iets mystieks maken Uitschakeling uitkomst voor Hvidore Real Madrid in kwartfinales Tweede plaats voor Timman RHSS= ^OEf ENSDAG 5 NOVEMBER 1960 TROUW/KWARTET P 15 RHS 17 >or Erik Oudshoorn LKMAR AZ'67 kan zich gaan opmaken voor de loting van vrijdag in Zilrich. De [kmaarders effenden gisteravond het pad naar de derde ronde van het UEFA cuptoernooi )or Levskik Spartak Sofia met speels gemak opzij te zetten: 5-0. Ruim voldoende na de 1-1 m Sofia. AZ kwam in het verleden nimmer zo ver in het Europa Cup-gebeuren. en 19 V! p royaal uitgevallen overwinning lam eerst in de tweede helft tot #nd toen de Allernaardere het pu- iek een kwartet treffers voorscho len Uitblinker Pier Tol eiste alle indacht voor zich op. Hij was be- okken bij drie van de vijf doelpun- n. HU scoorde zelf twee keer bad voor de aanvang van het UE- A Cup-duel één schokkende ver- ■huiving binnen het team van AZ latsgevonden. De licht geblesseer- Welzl was buiten de ploeg gelaten ij gunste van Kist. De Oostenrijker ird rust gegund. I zijn team in de nationale competi- in een overwinningsroes verkeert, lakt trainer Georg Kessler rare tij- n door. De gewezen bondscoach irdt dagelijks geconfronteerd met uatics, die doorsnee Nederlandse liners eigenlijk vreemd zijn. Alleen n in West-Duitsland verblijvende llega Rinus Michels zal zich kun- n indenken wat het betekent als n team met kop en schouders bo rn de rest uitsteekt. Het interne beuren bij AZ doet momenteel ook n beetje denken aande gloriejaren in AJax Kessler ervaart vele posi- •ve problemen, die hij lachend op |n schouders meetorst. Voor de edstxijd tegen Levski verkondigde t AZ-trainer tegen iedereen, die het oren wilde, dat hij waakt voor ver- appmg ..De concentratie is nu nog jrima," aldus Kessler „Ik bespeur Us enorme agressiviteit tijdens de ltiainingen. Iedereen is blijkbaar zijn plaats in de basis te verlie- Maar straks valt dat aspect mis- weg en dan wordt het moeilijk Iedereen nog tot grote daden te uleren Ik probeer allespelere idelijk te maken dat het plafond lang niet is bereikt. We moeten veel waar maken." iler denkt met afgrijzen terug vorig seizoen, toen AZ de landsti- miste door niet te profiteren van inzinking. Hij herinnert zich: team miste toen koelbloedig- Niemand besefte kort voor de tanende wedstrijd tegen FC Rente (4-1), dat de landstitel voor- Ét grijpen lag. Het verschil met vorig éizoen is. dat er zich een bewustwor- Itagsproces heeft voltrokken. Anders ■Eegd de spelers houden elkaar nkker. Maar nogmaals: dat kan ge- pakkelijk veranderen en dan staan nog met lege handen Z-Levski stond gisteren ook in het •ken van de klantenbinding. Al- vooraf. Het bestuur van AZ had »wust de toegangsprijzen niet ver- »gd om het publiek met volle teu- m van het UEFA-Cup-evenement te ten geniten. Kessler kondigde na- ukkelijk aanvallend voetbal aan. Ve zullen risico's nemen", verkon- gde hij vooraf. Waarmee hij een 0-0 ïlijkspel als doelstelling resoluut af- ees Z had dus een belofte in te lossen onze basketbalmedewerker EN Is Leiden nu wel of geen pese basketbalploeg? In de eer twintig minuten van de wedstrijd jen de tweede Europa-cup-tegen —Stander Verviers, kon die vraag be- "sügend worden beantwoord. Lei- n overklaste in de eerste periode de 'Igische tegenstander volkomen ge lige de 51-31-rustand. Maar in de "fede helft vergat de Nederlandse 'taanvoerder het karwei definitief te maken. Tegen het einde van een igens niet al te boeiende wed- i stokte de Leidse ploeg en de 'te zege die de wedstrijd in Wallo- tot een formaliteit had kunnen ken bleef uit. Er restte niets meer een marge van twintig punten l-'3) en zelfs hadden de Belgen nog *r van dat verschil kunnen afsnoe- Leidens spelverdeler en uit- NHfmker Mitchell Plaat niet in die slot- een produktieve bevlieging ken- Niet dat Leiden zich erg veel zor- hoeft te maken. Met het uitscha- 'len van de Israëlische bekerhouder "Poel Ramat Gan heeft Leiden het öotste struikelblok op weg naar de 'artfinalepoule al gehad. iers hield er een veeI "Speler 1 6 »rt basketbal op na dan de eerder noemde Israëli. Basketball ge- fjj°eld op de inbreng van twee pro- ictieve Amerikanen. Met die Jones >wi 1 Hicks werd een type basketball ispeeld. dat in Nederland allang ge- «uedenis is. Het komt er op neer dat bal wordt opgebracht en getrans- I i(l orteerd naar de buitenlandse in- 311 reng. die steevast de weg naar de isket zoekt. Daar werden de Belgen m ook nog bij gehandicapt, toen fclverdeler Stollenberg, bij uitstek Schikt voor het opbrengen van de JL al snel vier p's achter zijn naam ***8 bijgeschreven. cores Leiden: Plaat 21. Woudstra 18 Parker 18. de oompetitie eredivisie werd "J.ae mannen gisteravond één wed- Ra gespeeld BOB-Amstelveen waigde in 77-126 tegenover de supportersschare die in de bomvolle Alkmaarder Hout bo vendien negentig minuten een Ijzige vrieskou moest trotseren. Een snel openingsdoelpunt, waar Kessler on getwijfeld van had gedroomd, bleef in elk geval uit. Levski gokte op een gelukkige uitval en bleef met negen man angstig achterin hangen. Tol en Kist kregen ieder een vaste bewaker, respectievelijk Nikolow en Orantcha- row), waardoor de aanval behoorlijk stagneerde. Bijna leverde de tactiek van Levski inderdaad een toevalstref fer op. Bij een luchtgevecht in het straf schopgebied raakte Spelbos. de be waker van de enige Levski-splts Kur- dow, de bal met de hand. Scheids rechter Nyhus lette op dat moment echter niet op en daardoor kraaide er geen haan meer naar. Even later was het ijs voor AZ gebro ken. Een hoge inzet van Nygaard werd door Tol verlengd en door Ala- diow van richting veranderd. Levski- doelman Deltchew dook tevergeefs naar de hoek: 1-0. In het tweede bedrijf accentueerde Pier Tol zijn grootste vorm van dit moment. De Volendammer glipte re gelmatig door de Bulgaarse verdedi ging. Pluspunt van Tol is. dat zijn trap-techniek sterk is verbeterd. Daardoor kan hij de concurrentie strijd met Kist gemakkelijk aan. Dat diezelfde Kist uit de gratie is geraakt bij zijn ploeggenoten, bleek gisteren wel uit het feit. dat bij veel minder werd aangespeeld. Tol stelde zich scherp op en vormde voortdurend een bron van gevaar. Bij de geboorte van het tweede doelpunt bijvoorbeeld, toen hij in het straf schopgebied onderuit werd gehaald. Nygaard volgde Levski vervolgens vanaf de stip (2-0). Pier Tol vertolkte ook de hoofdrol bij de derde Alkmaarse treffer. Fraai aangespeeld door Jan Peters, hakte hij behandig langs Nlkolov en het daaropvolgende schot was onhoud baar voor Deltsjev. Na de briljante actie achtte Kist de tijd aangebroken om de aandacht te trekken. Met een felle uithaal tekende de blonde spits in de weg. AZ kwam in de slotfase toch nog op 5-0 door een doelpunt van Jan Peters. AZ-67-Levski SparUk Sofia M (1-0) 30 Tol 1-0. 51 Nyeaard (strafschop» 57 Tol 3e. 61 Kist 4e. 89 Peters 5e Scheidsrechter Nyhus (Noorw i Toe schouwers: 18000 (uitverkocht» AZ 757: Treytel Van der Meer. Met«od. Spelbos. Hovenkamp; ArnU. Peters. Nygaard. Jonker. Kist. Tol Levski SparUk Sofia: Deltsjev; Nlkolev. Nlkolts- jev. Grantsjarov. Alandjov; Vojnov, Kotsjev iStankov». Panov. Bonsov (Nikoltasevi. Spasov Pier Tol scoort temidden van twee verdedigers van Levski Spartak Sofia het eerste van de vijf AZ- doelpunten. voor de vierde AZ-treffer. Het „inci dent" vormde een korte onderbre king van de Pier Tol-show. Het ge juich was nog niet verstomd of de linker spits versierde ter hoogte van Levski-doelman Deltsjev een straf schop. Ongeconcentreerd knalde Tol echter zelf de bal op het lichaam van de Bulgaarse sluitpost. Kort voor het einde, kreeg Tol opnieuw een kans om de marge te vergroten. Het hout werk stond zijn derde treffer evenwel door Richard Matthijssen FRANKFURT De ruim zesduizend supporters van FC Utrecht, die vanmorgen naar Frankfurt zijn afgereisd, hebben kennelijk een onverwoestbaar vertrouwen in een gunstige afloop van de tweede confrontatie van hun ploeg tegen Eintracht Frankfurt. Ofschoon het eerste resultaat tegen de kwakkelende Bundesliga-club voor de Utrechters een beschei den 2-1-overwlnning opleverde, zijn de supporters niet stuk te krijgen. Hun grenzeloos optimisme wordt bovendien regelma tig gevoed door kruidige uitspraken van trainer Han Berger, die moet hebben gedacht dat een flinke dosis bluf geen kwaad kan. De Jeugdige oelenmeester heeft de tactiek van zijn collega Lothar Buch- mann overgenomen, die zich aan de vooravond van het eerste duel nogal geringschattend had uitgelaten over de Utrechtse club. Berger had zich daarover zo opgewonden, dat hij gis teren in ronde taal nog eens fel rea geerde op de uitspraken van Buch mann „Ik word langzamerhand kots misselijk van Eintracht Frankfurt en zijn trainer. Ik vind het een kwestie van hoffelijkheid om je tegenstander, of dat nu een amateurvereniging of een betaalde club ls. met respect te behandelen. Ik weet best dat Ein tracht houder van de UEFA Cup beker is. maar dat geeft Je nog niet het recht je tegenstander te kleine ren. Aan de andere kant treur ik niet zo om de houding van de Duitsers. Ze hebben mij en het elftal geprikkeld en dat kan geen kwaad." Han Berger, bezig aan zijn vijfde sei zoen bij FC Utrecht, heeft niets, maar dan ook niets nagelaten om zich op de hoogte te stellen van de mogelijk heden en onmogelijkheden van Ein tracht Frankfurt. Maandagavond nog heeft hij samen met Jeugdcoördi- nator Ed van Stijn de videobeelden geanalyseerd van de wedstrijd Ein tracht Frankfurt-Karlsruhe SC (3-3). Daarna heeft hij zijn plan getrokken. „Ik ben voorzichtig optimistisch na wat ik van de Duitsers dertien dagen geleden heb gezien. Vooral in de laat ste twintig minuten is er van die zijde verschrikkelijk destructief gespeeld. Welnu, een elftal, dat zoveel kwalitei ten wordt toegedicht, mag naar mijn oordeel niet zo snel In paniek gera ken. Natuurlijk ben lk mij ervan be wust, dat het duel van vanavond een geheel ander gezicht heeft, maar de Duitsers moeten het spel maken en ik wil wel eens zien of hen dat gelukt als wij ze wat minder ruimte bieden." Berger betreurt het dat hij niet kan beschikken over routiniers als Wim van Hanegem (geschorst) en Leo van Veen (niet speelgerechtigd). „Ik wil daar echter ook niet te lang over zeuren. De anderen zullen het moeten doen. Zij gaan ook niet trillend van de zenuwen het veld in, zoals hier en daar is gesuggereerd. Geloof me. de jongens zijn van top tot teen ge laden." Beeld van de training van FC Utrecht in Frankfort. Mocht FC Utrecht de derde ronde niet halen dan beschouwt Berger dat niet ais een catastrofe. „Wij zijn per slot van rekening dan niet door de eerste de beste uitgeschakeld. Boven dien is de vaderlandse competitie voor FC Utrecht ook nog interessant. Eindigen wij als derde, dan spelen wij volgend seizoen weer Europees voet bal. Mooier kan het toch niet." De jongste van het gilde trainers uit het betaalde voetbal staat nogal sceptisch tegenover de algemene ver wachting. dat AZ '67 dit seizoen met vlag en wimpel kampioen wordt. „Het is nog vroeg in het seizoen. Ik herinner me dat Feyenoord onder Vu- jadin Boskov rond de kerstdagen ook een behoorlijke voorsprong op de concurrenten had, maar wie er kam pioen werd, geen Feyenoord." Tot slot nog een kanttekening over Eintracht Frankfurt. Het zelfvertrou wen dat trainer Buchmann kort gele den nog uitstraalde heeft plaatsge maakt voor wat meer reserve, nu zijn team wat minder overtuigend ac teert. Voor het duel tegen FC Utrecht heeft Buchmann zijn doelman Klaus Funk naar de tribune verbannen. Zijn plaats wordt ingenomen door Jürgen Pahl. Buchmann liet weten dat hij Funk, Schaub, Trapp en Ziek graag wil verkopen in ruil voor een klassespeler. Maar manager Klug re ageerde daar heel bondig op: „Er is geen goede speler op de markt te krijgen." VLAARDINGEN De vooruit zichten voor de FC Vlaardingen zijn weer slechter geworden en de waarschijnlijkheid dat de club aan het einde van het seizoen met betaald voetbal zal stoppen is gro ter De financiële positie is vrijwel uitzichtloos, de begroting over het lopende seizoen heeft een tekort van 150.000 gulden. De totale schuld van de stichting, die nu vijf jaar bstaat, zal tot boven het mil joen groeien. Slavenburgs bank is met 400.000 gulden de grootste schuldeiser. De bank zal dit seizoen nog garant staan voor de salarissen van de spelers, maar heeft laten blijken niet van plan te zijn nog meer geld voor de vereniging beschikbaar te stellen. De club, die al jaren een bescheiden rol in de eerste divisie vervult, heeft in het verleden ge probeerd een fusie met SW aan te gaan, of onderdak buiten Vlaar dingen te vinden. Beide pogingen hebben tot niets geleid. Cambuur ZWOLLE Jan Verheyen, de voormalige rechtsbuiten van PEC Zwolle, Feyenoord. AZ '67 en Wac- ker Innsbruck, gaat spelen voor de Friese eerste-divisieclub SC Cam buur. In de wedstrijd tegen FC VW. zondag 9 november, maakt Verheyen vermoedelijk al zijn de buut. Haarlem LEICESTER De eerste-divisie club Haarlem heeft een oefenduel met Leicester City in Leicester verloren met 2-3. Bij rust stond de Engelse eerete-divisievereniging met 2-1 voor. De doelpunten voor Haarlem werden gemaakt door Leysner en Böckling Vancouver LONDEN Johnny Giles wordt trainer van de Vancouver White- caps. De veertigjarige Giles is coach geweest van het Ierse elftal. De ploeg uit Vancouver, waarvoor ook Ruud Krol uitkwam, werd vo rig jaar kampioen van Noord- Amerika. door Johan Woldendorp HAMBURG Niet gehinderd door zelfvertrouwen probeert PSV vanavond ln de uitwedstrijd tegen de Westduitse runner- up Hamburger SV de tweede ronde van het UEFA-cuptoer- nool te overleven. De sfeer ln de ploeg heet goed te zijn althans, dat wordt van verschillende kanten bevestigd de conditie ls honderd procent en op de kwaliteit valt op papier niets aan te merken. PSV slaagde er echter niet ln die eigenschappen te bundelen ln een zelfbewust spelletje voet bal. Wie een pass op maat geeft, schrikt van zijn eigen mogelijkheden. Het is trouwens de vraag of de sfeer echt zo optimaal is. als naar buiten uit wordt beweerd. Maandag stond al in Trouw geschreven, dat een inci dentele overspannen discussie langs de lijn sommige PSV'ere niet vreemd is. En daarnaast heerst er ze langza merhand enige onvrede rond Willy van der Kuylen. De man, die enkele maanden geleden op de nominatie stond om te worden verhandeld aan Helmond Sport, is toch weer tot de centrale figuur van het elftal uitge roepen. Die rol maakt hij, een razend knap doelpunt in de eerste confronta tie met HSV ten spijt, zelden waar Het gevolg is. dat de ontwikkeling van het talent Michel Valke op een achteruit draaiende film begint te lijken en de minstens even veel belo vende Erwin Koeman zijn bestuur al verzocht heeft op uitleen-basis naar een andere club te mogen vertrekken. De leiding van PSV is niet van plan om dat verzoek te honoreren. Willy van der Fuylen mag dan de spil zijn, om wie PSV hoort te draaien, door zijn defaitistische spelopvatting van de laatste weken kan hij ook moeiteloos doorgaan voor de verper soonlijking van het gebrek aan zelf vertrouwen bij PSV. Een succesvol afstandschot tegen HSV is kennelijk niet voldoende om meer van dergelij ke spetters los te laten. „Hij durft dat niet zo goed", denkt trainer Thijs Libregts zijn beschermengel te ken nen. Maar Libregts durft het ook niet aan om Van der Kuylen ten gerieve van Valke en Koeman te passeren. De eerstejaars oefenmeester van de Eindhovense club praat niet over spe lers afzonderlijk, als het om het zelf vertrouwen van het hele elftal gaat. „Omdat de probleemstelling binnen de vereniging andere is dan de wed strijd tegen HSV. Die staat op zich zelf. In dat duel moeten we een goed resultaat behalen en opboksen tegen de statistiek, die leert, dat het gelijke Thijs Libregts spel in Eindhoven voor tachtig pro cent in het voordeel van HSV is." In zijn algemeenheid zegt Libregts over de collectieve strijd tegen het zelfbewustzijn: „Als je ln het veld staat, moet de uitstraling van iets goed zijn. Maar als je er na een goede prestatie aan twijfelt of je dat kimt herhalen. Is er iets mis. Laten we van het gebrek aan zelfvertrouwen even wel niet iets mystieks maken. Die sfeer hangt al te lang boven PSV Zolang zelfs, dat de spelers er zelf in kunnen gaan geloven. Want sommige mensen zijn erg gevoelig voor een dergelijke stemming. Je kunt het ver gelijken met het bespreken van een kwaal van de wachtkamer van de dokter. Als je maar lang genoeg door zeurt. begint er vast wel iemand te denken, dt hij er aan zal overlijden Opmerkelijk is in dit verband de op bloei van de vorig jaar zo in de ver sukkeling geraakte Piet Wildschut, Onder trainer Kees Rijvers was hij niet wekelijks zeker van zijn plaats in het elite-elftal. „Het gaat nu weer beter", zegt de vleugelverdediger. „Maar ik weet niet waarom Het heeft ook niets met het vertrek van Rijvers te maken Een trainers-wisseling maakt mij niets uit. Je weet, dat je kunt verdwijnen als je niet in de visie van de man past. Daarom heb ik er in de zomer alles aan gedaan om sterk terug te komen. Maar ook dat heeft weinig met voetballen te maken. Door intensief te trainen voer je al leen Je conditie maar op". Piet Wildschut heeft van die crisis wel geleerd, dat je als voetballer met problemen volledig op jezelf bent aangewezen. „Ook in dat verband geldt, wat ik zojuist heb gezeg: een nieuw gezicht zegt me niets. Vorig jaar heb ik mezelf uit de moeilijkhe den moeten worstelen. Daarom kan ik niet namens het elftal spreken Sterker, ik distantiëer me er van. Als ik slecht speel, ga ik er automatisch vanuit, dat het de volgende keer be ter gaat. Ik heb twee jaar geleden met het Nederlands elftal in Argentinië gevoetbald; ik kan dus wel iets. Het zelfvertrouwen moet dan ook terug komen. Voor het overige heb ik er mee leren leven, dat ik wekelijks goed speel in een elftal, dat slecht draait" „Ik praat niet over personen", her haalt trainer Libregts zijn stellingna- me aan de vooravond van waar schijnlijk PSV's laatste Europa Cup-wedstrijd van dit seizoen „Ik vind dit niet de plaats om er dieper op in te gaan, hoewel ik er uren over zou kunnen vertellen." WATERPOLO Voor de hoofdklasse van de waterpolocompetltle werd gisteravond In A) phen de wedstrijd AZC-Polar Bears gespeeld AZC won gemakkelijk met 17-1 TAFELTENNIS De Nederlandse tafeltennis ploeg. die volgende week woensdag In de Sport hal Wielwljk Dordrecht tegen Griekenland speelt, bestaat uit Sandra de Kruiff. Rene Hij ne Patrick Swier en Jaap van Spanje De wed strijd is de derde van Nederland, na nederlagen tegen Bulgarije en Polen, in de eerste divisie van de Europese competitie TENNIS Louk Sanders heeft de tweede ronde van het internationale toernooi van Hong Kong bereikt. De Nederlandse kampioen versloeg de WesUluitser Werner Zimgibl in twee seta: 8-1. 8- door Dick Bosscher WOERDEN Hoewel de Deense be kerwinnaar Hvidore niet van plan is zich vanavond zonder meer door Fey enoord te laten afslachten, zal het de club financieel gezien beslist niet' slecht uitkomen, wanneer vanavond al een einde komt aan het Europa Cup-avontuur. De clubkas is tot op de bodem geleegd en op geen enkele manier weet de penningmeester nog i een gaatje te vinden om een nieuwe buitenlandse trip te betalen. Om de kosten nu al zoveel mogelijk te drukken, is de Deense selectie gis teren per trein vanuit Hvidore naar Woerden gereisd, waar een niet ai te duur hotel werd gevonden Dat de aankomst een dag voor het treffen met Feyenoord viel en Woerden een niet onbelangrijk aantal kilometers van de Rotterdamse Kuip verwijderd ligt, was voor trainer John Sinding niet belangrijk. Als er op de kosten bespaard moet worden, is alles meegenomen. „Wanneer je het met Deense ogen bekijkt, zitten wij finan cieel goed", zegt de 40-jarige coach, die in het dagelijks leven zijn brood als ingenieur verdient. „We kunnen ten minste onze spelers nog betalen, maar meer ook niet". Volgens hem is het financiële probleem vooral het gevolg van de sterk dalende publieke belangstelling. „Als we tweeduizend mensen op de tribune hebben zitten is dat veel. Van de zomer hebben we geprobeerd de supporters terug te halen door een aantal Interessante tegenstanders uit te nodigen. We speelden achtereenvolgens tegen Li verpool, het Poolse nationale team en het Engelse Charlton, maar gemid deld trokken we achtduizend toe schouwers. De opbrengst was van zelfsprekend veel minder dan wat we die clubs moesten betalen". Geen wonder dat dfe spelers er allen een volledige baan naast hebben, want een „goede" voetballer verdient in Denemarken maximaal veertigdui- zendf gulden. Een schrille tegenstel ling tot de Nederlandse sterren, die met drie, vier keer modaal naar huis gaan. Een wetenschap, welke Sten Ziegler weinig twijfels gaf om dit sei zoen voor Ajax te kiezen. Een jaar geleden vertrok de Deen uit Kerkra- de naar zijn geboorteland om daar een jaar lang als amateur furore te maken bij Hvidovre. Zijn overgang naar Ajx leverde Hvidovre geen cent op. want Roda JC mocht nog aan spraak maken op de transfersom. Sinding noemt het vertrek van Zieg ler wel een nadeel, alhoewel in Deen se kringen wordt gefluisterd dat hij ai voor profvoetbal was afgekeurd. Hvi dovre, dat in denationale competitie een elfde plaats inneemt, wordt bege leid door oud-Feyenoorder John Steen Olsen, die als tolk en scout optreedt. Gisteren kon hij zijn tijde lijke werkgever al meedelen dat Joop Hiele bij Feyenoord niet tussen de palen zal staan. De 21-jarige doelman heeft nog te veel last van zijn knie blessure BOEDAPEST Real Madrid heeft zich als eerste geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor lands kampioenen. In Boedapest versloeg Real Honved met 2-0. De Spaanse kampioen had de eerste wedstrijd met 1-0 gewonnen. Bij rust was de stand 1-0 In de 27e minuut opende Cunningham de score. Hernandez verdubbelde de voorsprong. Newport County uit Wales heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Voor bijna 9000 toe schouwers versloeg Newport, in eigen omgeving de amateurs van Haugar uit Noorwegen na een 2-0 ruststand met 6-0. De eerste wedstrijd was in een 0-0 gelijkspel geëindigd. Doel puntenmakers waren: Gwyther. Lowndes. Aldridge. Tynan (2) en Ke vin Moore. BUENOS AIRES Met een achter stand van een half punt op de Deense grootmeester Bent Larsen is Jan Timman als tweede geëindigd bij het grootmeestertoernooi in Buenos Ai res. Hij liet daarmee wereldkampioen Anatoli Karpow anderhalf punt ach ter zich. Zowel Timman als Karpow zegevierden in de dertiende en laatste ronde. Fide-president Olafsson haal de in een Grünfeld-Indische partij tegen Timman het einde van de eer ste zitting, maar stond toen zo slecht, dat hij het niet meer op een hervat ting liet aankomen. Karpow zegevier de in een Siciliaan op de 35ste zet over de Argentijn Quinteros BADEN John van der Wiel is ook in de zevende ronde van het internatio nale schaaktoernooi in Baden (Oos tenrijk) remise overeengekomen Van der Wiel deelde het punt met de Hon gaar Andras Adorjan De Leidenaar heeft 3.5 punt. hetgeen neerkomt op een winstpercentage van vijftig pro cent. Door winst op de Joegoslavi sche grootmeester Svetozar Gligoric heeft Boris Spasski uit de Sowjet- Unie de leiding genomen met vijf punten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 17