^Garantie voor werk de industrie hoopt op fusie ABN Bank -Gordijnenfabriek 'De Batavier' gaat door ^Rotterdam begeeft &ich op hellend vlak' Speelgoed te weinig gekocht 'voedsel' voor kind Speelgoed van het jaar Hoogste spaarrentes. 8%% 10% -voorzitter Ter Hart waarschuwt: uit Saoedi-Arabië Hogelijk nieuwe Besprekingen met drie bedrijven lopen ;~^rder voor Philips J^Jgy SyStettlS Schippers willen deel transport van kolen Jank grote aandeelhouder in nieuwe onderneming Haven werkgevers over stukgoednota: Geven naar behoefte niet alleen op feestdag Twaalf vuistregels voor ouders Poppen maken voor gehandicapte kinderen Mening over reclame VOENSDAG 5 NOVEMBER 1980 FINANCIEN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET P 13 RHS 15 m 'o fan onze sociaal-economische redactie 7616 jtRECHT Het afdwingen van arbeidsplaats-garanties zoals de vakbeweging dat wil, a etekent volgens ir. W. J. ter Hart van de metaalwerkgeversorganisatie FME een verlamming an de industrie. „Het is een irreële en paniekerige gedachte om het probleem van de werkloosheid te willen oplossen door afspraken te maken, of nog erger, garanties af te dwingen i ,v8h3 oor de handhaving van arbeidsplaatsen in de ondernemingen." njdens de FME-ledenvergadering den en de samenleving is zo complex nog meer. Ook laten de bonden vol taren in Utrecht zei voorzitter Ter geworden, dat een akkoord tussen strekt bulten beschouwing dat de irt dat een afdwingen van ar be ids- regering, werkgevers en vakbeweging kwalificaties van de mensen die ge- iatsengarantles Juist een averecht- nu en in de toekomst tot de onmoge- vraagd worden en die van werklozen. :-je uitwerking heeft op het vermeende lijkheden gaat behoren". sterk uiteenlopen" aldus de Duitse aar 'oel: ^5 verbetering van de werkgele- metaalwerkgeversvoorzitter. t .genheid op korte termijn. Meer waarde hecht de FME-vooreit- ter aim overleg per bedrijfstak. Een Tijdens de ledenvergadering werd t.« Volgens Ter Hart lijkt een loonmaat- overleg dat gebaseerd moet zijn op ook de FME-nota „FME-liJn 80-90" „r regel voor 1981 nu onvermijdelijk. Hij produktiviteitsstijging en rendement gepresenteerd. „Wanneer er geen 1-Üzei het te betreuren omdat de huidige en dat. rekening houdend met de nieuwe technologische ontwikkelin- J inflatie, de ruimte afbakent die moge- gen worden toegepast en we blijven lijk is voor verbetering van de ar- schermen met sociale argumenten beidsvoorwaarden. „En dat betekent om vernieuwingen tegen te houden of niet een automatisme in de prijscom- te vertragen, dan gaat het met onze Ir. W. J. ter Hart il het te betreuren omdat de huidige onmaatregel heeft geleerd dat zij de eensfcdememing een van de belangrijk- te instrumenten ontneemt om de iroduktiviteit te verbeteren. Ter deed een dringend beroep op de pensatie. Door automatische prijs- economie en daarmee met onze wel- egering om in een eventuele nieuwe compensatie, waarbij geen rekening oonmaatregel ruimte te laten voor 'erhogingen, die duidelijk in rerband staan met een verbetering an de arbeidsproduktiviteit (loon laar produktie). Dat kan per onder maar ook per bedrijfstak DON/fcorden gezien, ie euke»i ^Afgezaagd wordt gehouden met de groei van de produktlviteit, zal de inflatie eerder toenemen dan afnemen", aldus Ter Hart. Dr. Wolfram Thiele, voorzitter van Gesamtmetall, de Duitse metaal werkgeversorganisatie, die eveneens vaart bergafwaarts", aldus FME- voorzitter Ter Hart tijdens de presen tatie van de FME-nota. De Neder landse metaal- en elektrotechnische industrie kent veelal kleine en mid delgrote ondernemingen met een gro te mate van flexibiliteit. Een van de wegen om die industrie in de jaren '80 in stand te houden in volgens Ter tijdens de FME-led en vergadering. Hart het versterkt inspelen op micro- sprak. noemde het een illusie dat allerlei vormen van arbeidstijdver korting effect zullen sorteren. „Om- -aste FME-voorzitter denkt nauwelijks 55 at er ooit nog een centraal akkoord Vast» al worden bereikt. „Het centraal dat de vakbonden tegelijk een com- 731 (verleg over het sociaal-economische pensatie eisen voor de minder ge nbeleid in de Stichting van de Arbeid' werkte uren, vergroten ze het loon- zo afgezaagd en vervelend gewor- kostenprobleem voor de ondernemer elektronische produktletechnologle- ën. „Automatisering in deze zin hoeft op den duur geen verlies van arbeids plaatsen te betekenen. Het nalaten van deze automatisering betekent dat in ieder geval wel", aldus de FME- voorzitter. WIJCHEN (ANP) De directie van Daisy Systems in Wijchen bij Nijmegen heeft goede hoop, dat nog dit jaar zal worden besloten tot een fusie met een ander bedrijf. Een mogelijke Nederlandse fusiepartner haakte weliswaar begin deze maand af, maar er zijn nog besprekingen gaande met drie andere ondernemingen. yan onze redactie economie R.DAM Philips Telecom- satie is momenteel in onderhan- leling met Saoedi-Arabië over een nieuwe telefonie-order. Het gaat hier bij om een uitbreiding van het tele- uiet in Saoedi-Arabië met onge- r 250.000 lijnen. tier (eind 1977) sloot Philips, in menwerking met het Zweedse be- IJf Ericsson, al een order voor 10.000 nieuwe telefoonlijnen en mo- ng van 160.000 bestaande ÜJ- in Saoedi-Arabië. Met deze order 8 4,5 miljard gulden gemoeid. mei van dit Jaar kreeg de combina tie Philips/Ericsson opdracht voor nog eens 250.000 8 300.000 telefoonlij nen. Met deze order was iets minder jdan 1,6 miljard gulden gemoeid. Daartussen in april 1979 werd mog een order geboekt (eveneens ter waarde van ongever 1,6 miljard gul den) voor uitvoering van kabel- en liviele werken in Saoedi-Arabië. folgens een woordvoerder van Phl- is de kans aanwezig, dat de nleu- e telefonie-order gezien de voor- aand de contracten opnieuw aan 'hilips/Ericsson zal toevallen. Systems zegt dit in een reactie op de bekendmaking van de Industriebond FNV. dat het bedrjf wellicht moet sluiten als verdere overheidssteun uitblijft en geen fusiepartner wordt gevonden. Daisy Systems is de voort zetting van het in 1977 failliet ver klaarde computerbedrijf Tealtronic. De overheid Ls nu enig aandeelhouder en heeft er tot nu toe 20 miljoen gulden ingestoken. Dit Jaar meegere kend heeft Daisy 8ystems echter een totaalveriies van 15 miljoen gulden geleden. De afzet van het oude pro- dukt, de computers, gaat redelijk, maar de verkoop van het nieuwe pro- dukt, waar alle hoop op was geves tigd, namelijk de Daisy-printer, loopt niet. Daisy miste dit jaar bijvoor beeld op een haar na een grote order van Philips. Daisy vroeg de overheid enige maan den geleden extra steun, maar die werg geweigerd. Het ministerie van economische zaken wilde eerst de verliezen teruggebracht zien. Die wens resulteerde, volgens Daisy-dl- recteur Helmer, in een reorganisatie, waardoor 35 van de 125 personeelsle den zullen worden ontslagen. Die re organisatie staat los van de fusiebe- sorelclngen, zegt hij. Mocht het uiteindelijk toch niet tot een fusie komen, dan zal Daisy blij ven draalen verwacht Heimer. De overheid zal als enige aandeelhouder niet gauw tot een faillissement bereid zijn. Een van de mogelijkheden is dan het afstoten van het tegenvallende printer-project. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Als er geen maatregelen worden geno men, dreigt de gestaag groei ende stroom kolen, bestemd voor de verschillende elektri citeitscentrales in ons land, aan de particuliere binnen vaart voorbij te gaan. Dit zegt het bestuur van de Federatie van Schippersbonden. De Federatie heeft een „kolentransportplan" ont worpen om te voorkomen, dat de schippers bij het kolentransport uit de boot vallen. Dat transportplan is nodig, meent de Federatie, gezien de manier waarop het ministerie van Economische Za ken in de „kolennota" het versche pingsprobleem behandelt. In die nota wordt, zo zegt de Federatie, het be staan van de vloot van de particuliere binnenvaart volledig genegeerd. „En dat terwijl er over enkele jaren spra ke zal zijn van een vervoer van circa tien miljoen ton kolen per Jaar." De huidige organisatie van het ver voer is niet afgestemd op de schoks gewijze aanvoer van grote hoeveelhe den kolen. Om niettemin het huidige aandeel in het kolenvervoer te behou den en bovendien te komen tot uit breiding van het aandeel van de par ticuliere binnenvaart, wil de Federa tie van Schippersbonden gaan praten met schippers met schepen die ge schikt zijn voor het kolenvervoer, over een „kolentransportplan". Dat plan gaat uit van een aparte toer- beurtregeiing binnen het stelsel van de evenredige vrachtverdeling. Vol gens de Federatie zouden op deze vtoerbeurt die schippers kunnen in schrijven die met de verladers een vervoerscontract hebben afge sproken. De Federatie van Schippersbonden heeft op 26 november een bijeen komst belegd in Rotterdam om met belangstellende schippers te gaan praten over dit kolentransportplan. BRUSSEL (Reuter) De Europese Commissie gaat scherper toezien op de textlelultvoer uit Hong Kong, Tai wan en Zuid-Korea. Deze landen zijn, als vele andere, gebonden aan het Multi-vezelakkoord dat de Import van textiel uit ontwikkelingslanden ln de EO beperkt. WINTERSWIJK (ANP) s* !en deel (onder andere de 3' ordljnensector) van de twee ,8t laanden geleden failliet ver se iaarde textielfabriek De Ba- ariër ln Winterswijk wordt b'j lezer dagen overgenomen loor de nieuw gevormde on- I lememing Oaudlum. In dit bedrijf ls plaats voor zestig van de oorsponkelijk 240 werknemers van De Batavier. De directie van Oaudlum, zal bestaan uit stafleden van de oude textielfa- brle. Batavier-curator mr. R. Wllde- rink heeft dit gisteren meegedeeld. Bijzonder aan de financiële opzet van Oaudlum is, dat de Algemene Bank KIS DUrt z" ^an een onzer verslaggevers e ROTTERDAM De gemeente Rotterdam begeeft zich op ei een hellend vlak als ze in ruil voor de toegezegde miljoenen- iteun aan de noodlijdende stukgoedsector in de Rotterdamse laven, beleidsovereenkomsten wil afsluiten met de bedrijven. 170,2 n die overeenkomsten wil de ge- door middel van ingrijpende maatre- 175toeent€ dwingende afspraken opge- gelen en aanzienlijke Investeringen ^men zien over handhaving van de kan worden voorkomen dat de positie Nederland met een Inbreng van vijf ton voor ruim veertig procent aan deelhouder is. Banken mochten vroe ger nooit meer dan vijf procent van de aandelen van een onderneming bezitten. Sinds enige maanden ls er echter een regeling van kracht, die het banken toestaat maximaal 49 procent van de aandelen he mogen hebben. Oaudlum is volgens mr. WU- drink het eerste bedrijf ln ons land, dat van deze regeling gebruik maakt. Het totale aandelenkapitaal van de nieuwe onderneming bedraagt 1,2 miljoen gulden. De NaUonale Inves teringsbank stopt ook nog eens een half miljoen gulden in de vorm van een achtergestelde lening in Oau dlum. Oplossing Mr. Wllderlnk zei dat ook nog wordt gewerkt aan een oplossing voor de kleinere tapijtafdeling van De Bata vier. Hier wordt eveneens gedacht aan een nieuwe onderneming, waar plaats zou zijn voor zeven werkne mers. Een dergelijke regeling is ook ln de maak voor de afdeling non- woven-gordijnen, waar nog vijf voor malige Batavier-werknemers aan de slag zouden kunnen. Oeen enkele regeling heeft men kun nen treffen voor de grote ververij van De Batavier. Globaal kunnen we zeg gen, aldus Wilderink, dat ongeveer tweederde van het Batavier-perso neel is of wordt ontslagen. De afwikkeling van het faillissement moet binnen een maand klaar zijn. De bedrijfsgebouwen vallen volgens eerdere afspraken toe aan gemeente Winterswijk. Een deel van deze pan den ln het centrum zal worden ver huurd aan Gaudlum. De overige ge bouwen worden afgebroken ten be hoeve van woningbouw. ADVERTENTIE werkgelegenheid. 'olgens voorzitter mr L J. Pleters wan de Scheepvaart Vereniging Zuid 8VZ), de organisatie van de Rotter- i ttinse havenwerkgevers, is het af fluiten van dergelijke arbeidsplaat- lenovereenkomsten principieel on- uist. „Bovendien kunnen we nooit de lal !a*antle geven dat er geen mensen :qi #ntslagen moeten worden. havenbedrijf ben je zozeer afhan- Jjfelijk van allerlei factoren, dat je op teen enkele manier kunt voorspellen 10e de werkgelegenheidssituatie zich fcfl ontwikkelen Pieters zei dit giste ren ln een toelichting op de reactie, ne de havenwerkgevers hebben op gesteld op de gemeentelijke „stuk- ïoednota". iln die nota wordt gesteld, dat alleen van Rotterdam ln het conventionele stukgoed wordt aangetast. In de stukgoedsector zal. zo voorspelt de gemeente, het aantal arbeidsplaatsen tot 1990 teruglopen met 1700. De gemeente Rotterdam ls echter be reid 250 miljoen gulden ln het stuk goed te steken, maar ze stelt daar wel eisen tegenover op sociaal en financi eel gebied, vast te leggen in een be- leidsovereenkomst per betrokken be drijf. Dat laatste vindt de SVZ een „gevaarlijke" ontwikkeling, hoezeer ze ook toejuicht dat de gemeente oog heeft voor de problemen in het stuk goed. Als individuele bedrijven zo diep ln de problemen zitten dat ze zich op zo'n manier aan de gemeente willen verbinden, ls dat hun zaak, meent mr. Pleters. Maar naar zijn mening gaan de voorwaarden van de 'gemeente Rotterdam te ver. Dagelijks opneembaar. Vaste termijn. ABN Spaar- deposito's vast Vaste looptijd, vaste rente. 6 jaar 10 ABN Girospaar- Extra-rekening. Interessant als u uw spaargeld wat langer denkt te kunnen missen. Maar als het nodig is, kunt u er elke dag over beschikken. Storten/opnemen: eenvoudig door overschrijving van/ naar uw eigen bank- of giro rekening. Opnamekosten: 2% over het opgenomen bedrag. Eerste girale storting: f250,-. 5 jaar 4 jaar 3 jaar 2 jaar 10 9'/4 9 83/4 De rentevergoeding komt jaarlijks ter beschikking. Twee onlangs gedane uitspraken over kin deren en spelen: Prof. W. J. Bladergroen: „Het kind, dat als kind niet krijgt wat het toekomt om zichzelf te ontdekken ln zijn tegenwoordi ge omgeving van beton, komt zich op latere leeftijd als agressor en plunderaar presenteren." Drs. R. de Groot: „Kinderen goed speel goed geven waarmee ze zelf iets kunnen doen, ls wenselijker dan het aanbieden van uiterst verfijnd speelgoed zoals de Industrie dat dikwijls voorlegt." Ofschoon het van groot belang is dat het geven van speelgoed wordt af gestemd op de behoefte van het kind en niet te veel in eens wordt toege stopt, wordt met Sinter klaas nog altijd het meeste (en vaak te veel) speelgoed gegeven. Daarnaast wordt speel goed ook nog te veel ge bruikt als een cadeautje bij andere bijzondere ge legenheden, zoaLs de ver jaardag of een (goed) schoolrapport Wildgroei Het komt in de praktijk dus nog vaak voor, dat het nut van speelgoed als „voedsel voor het kind" onvoldoende wordt beseft. Met als ge volg, dat soeeleoed ook niet regelmatig wordt aangeschaft en gegeven. „Natuurlijk" speelgoed is door de toeneming van de bevolkingsdichtheid en de verstedelijking voor de meeste kinderen tegenwoordig onbereik baar. Hierbij komt nog, dat door de groei van de welvaart bij de opvoe ders een hang naar ge- tperfectioneerd speel goed is ontstaan, waar door weer een zekere wildgroei in spelmateria len is ontstaan. Er be staan, aldus de heer De Groot wetenschappelijk medewerkers van het Orthopaedagogisch In stituut van de Rijksuni versiteit Groningen, te genwoordig ongeveer vijfentwintigduizend verschillende soorten speelgoed. Het is dus be paald niet gemakkelijk een goed stukje speel goed te kopen. Met name door de aktivi- teiten van de Stichting Goed Speelgoed, is dit probleem redelijk op te lossen. Andere „hinder nissen" zijn daarentegen veel lastiger te nemen, met name: Dat veel ouders speel goed kopen, waarover zij destijds zelf niet konden beschikken omdat het niet bestond of omdat het te duur was; De statusrol, die speelgoed in een groot aantal gevallen nog steeds vervult; Dat families elkaar soms opjagen met uitga ven voor speelgoed om dat de kinderen die vaak erg goed met de prijzen op de hoogte zijn elkaar aftroeven met „ik heb dit of dat ge kregen." Pollepel Goed speelgoed ia beslist niet alleen dat speel goed, dat ln de winkel te koop is. Ook een stuk speelgoed dat kinderen «als gebruiksvoorwerp voor hun spel beschou wen en waarmee het kind gestalte aan het spel van het moment kan geven, kan als het althans een nuttig voor werp is goed speel goed zijn. Dat betekent, aldus de heer De Groot in zijn commentaar bij het „Speelgoed van het jaar", dat een pollepel en een deksel van een pan, evenals een versleten beddelaken, ook „Speel goed van het jaar" zou kunnen worden. Dat zal, bleek verder uit zijn woorden, echter wel nooit gebeuren. Hij waarschuwde vervol gens tegen het doem denken. Volgens hem houdt onze zogenaamde „kind-vriendelijke" maatschappij weinig écht rekening met de be langen van kinderen. Angstcultus Naar zijn mening is een angstcultus opgebouwd rondom het jaar 2000, en deze sleept ook de kinde ren mee in het doem denken daarover. „Wij moeten ons realiseren, dat er ook vroeger pro blemen met en rond kin deren bestonden." zei hij. 'In dit verband citeerde hij met instemming de pedagoge L. Dasberg die, in haar inaugurele rede „Hulde aan de hoop", getiteld zei, dat kinde ren het nodig hebben dat er een toekomst voor ze is, die de moeite waard is om naar uit te zien en voor te werken. Zoals elk Jaar heeft de jury deze keer overi gens uitgebreid met twee kinderen weer bekro ningen en eervolle ver meldingen voor speel goed toegekend, en daar mee het „speelgoed van het Jaar" gekozen. In categorie A (baby- en peuterspeelgoed) werd de Brio constructletrein bekroond. De prijs van bijna vijftig gulden voor dit degelijk stuk speel goed is, naar het oordeel van de jury, zeer redelijk. De eervolle vermeldin gen waren voor de Boer derij speel-puzzel-plank 32,50) en ofschoon de tonen tamelijk hard en niet allemaal even zuiver zijn het Kenner muziekkussen 29,75). In categorie B (kleuter speelgoed) ging de be kroning naar de Keuken set Dit met de kantteke ning, dat de rode kleur van de bakplaat van het fornuisje wel een beetje „vreemd is. De prijs 57,95. De eervolle vermeldin gen waren voor Fabu^ land monteur 51,50) en Baby castor 60). In categorie C (speelgoed voor het schoolkind) werd de jury, zei de heer De <?root, overspoeld met heel wat gevaarlijke spullen. Het aangeboden elektronisch speelgoed was vaak duur en de spelwaarde gering. Gezien de functionele toepassing van elektro nica en de voor een com puterspel gunstige prijs,, kreeg de Computer elec tro (prijs ƒ69,50) de be kroning. Er was in deze sector en dat is tekenend voor de „armoede" maar één eervolle vermelding en die was voor de tover- rol van Pelikan. Deze to- verrol bestaat uit vier paddes toelvormige kieurstiften, die ook vele gehandicapte kinderen prettig in de hand zullen liggen. De verpakking is echter minder handig, (prijs 19,95. In categorie D (spellen en puzzels) was de bekro ning voor het bordspel Treffer 39,50). Dit met de kritische kantteke ning, dat kleine kinderen geen snars van de hand leiding zullen begrijpen, als ze geen uitvoerige en geduldige uitleg krijgen. De ene eervolle vermel ding ging naar het Blin den domino van Willis Toys. met geometrische motleven die in het hout zijn uitgesneden. Oor spronkelijk werd dit do minospel voor blinden ontwikkeld, maar ook voor normaal ziende kin deren en volwassenen blijkt dit domino een at tractief spel te zijn. Vol gens de jury draagt dit spel op een manier, die niet vaak voorkomt, bij aan de integratie van de visueel gehandicapte in het „normale" spelge drag. (prijs ƒ41,95). Een eervolle vermelding was er ook nog voor de Spel- pret-reuzen-kubus, die dienst kan doen voor dammen, schaken, gan zenbord en halma en die bovendien kan worden gebruikt als zltelement. Prijs 40. Er bestaan twaalf vuist regels voor ouders en op voeders ten aanzien van het kind en zijn spel. Het zijn de volgende punten: Zorgen dat kinderen steeds voldoende ruimte hebben om te spelen, zo- Het is bijzonder moeilijk geschikt speelgoed te vinden voor gehandicap te kinderen. Het is meestal niet te koop en moet daarom vaak wor den bedacht en ge maakt. Heel wat mensen met name ouders van kinderen met een gebrek houden zich hiermee bezig. Daarom zal het onlangs uitgekomen boekje over het maken van poppen voor gehandicapte kin deren, zeker in een be hoefte vooralen. Het is een alleraardigst boekje met handleidingen, pa troontekeningen en fo to's van zowel handpop pen als voetpoppen, waarmee iedereen die een beetje handig is aan de slag kan. Deze aai- en knuffelpop petjes en wat er nog aan andere namen bedacht kan worden, zijn erg leuk voor deze kinderen thuis, op scholen voor gehandi capte kinderen, kinder dagverblijven, speel-o- theken, revalidatiecen tra en ziekenhuizen. Mevrouw Marianne Wil- lemsen-van Witsen zegt dat ze, nadat ze tien jaar geleden de eerste pop pen had gemaakt, fijne reacties heeft gekregen. Die reacties zijn voor haar (goudsmid van be roep) aanleiding geweest nieuwe mogelijkheden uit te vinden en uit te werken. Dit in gesprek ken met kinderen, ou ders, artsen, fysiothera peuten, ergotherapeu ten, logopedisten, ver zorgers en onderwijs krachten. Het resultaat mag er zijn. De titel van het boekje is: Spelend gaat het be ter. Het is uitgegeven bij Uitgeverij Intro. De prijs ls 18,50. wel binnen als buiten; Het spelende kind niet onnodig onder breken; Zorgen dat kinderen niet al te veel speelgoed ln één keer tegelijk wordt gegeven; Waken dat het kind niet het gevoel heeft dat ouders zich willen op dringen, door op over dreven wijze aan te moe digen of te prijzen; Kinderen zoveel mo gelijk met speelgoed en gebruiksvoorwerpen la ten experimenteren om ervaringen op te doen; Erop letten, dat kri tiek en correcties nauw keurig worden geformu leerd, (en zoveel moge lijk achterwege blijven); Laten merken écht belangstelling voor de prestaties en prod uk ties van het kind te hebben, door erover te praten, aan te moedigen en het nemen van initiatieven, zonder op overdreven wijze te prijzen of te be lonen; Kinderen de kans ge ven alleen te spelen; Daarnaast ook vanaf de kleuterleeftijd het sa men-spelen met andere kinderen en volwassenen aan te moedigen; Geen onderscheid maken tussen spel en speelgoed voor jongens en meisjes. Vooral bij het kopen van speelgoed moeten jongens en meis jes de kans krijgen met alle spelen, die ze graag willen leren kunnen of kennen, kennis te maken; Van het opruimen van speelgoed geen dagelijks terugkerende tragedie maken. Ferd Sterneberg (acteur): Wat moet ik nu met recla me? Als ik iets nodig heb ga ik naar een speciaal zaak, waar ik klant ben. Als ik door de stad loop en iets sie dat me bevalt, koop ik het, als het kan. Zo maar, uit meself. (Bijeengebracht door FHV/BBDO)

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15