Wereldraad verbreekt de stilte over Sowjet-processen Naar een feestje op hervormingsavond Pretoria probeert kerken te straffen Trouw BB „Waarheid Eenheid" OOK EEN BLAD VOOR U Indonesiërs namen afscheid Gebeden voor verkeers slachtoffers PREDIKANT(E) VANDAAG VOORBUGANGERS Predikant voor integratie van Surinamers VRIJDAG 31 OKTOBER 1980 TROUW/KWARTET door A. J. Klei Vanavond ga ik naar een feestje, want ik zeg maar zo. de boog kan niet aldoor gespannen zijn. Verleden week ontving ik per telefoon de uitnodiging. Eerst aarzelde ik. het was buiten de stad en ik verlaat de plaats van mijn inwoning niet graag. Toen me echter meegedéeld werd dat er ook twee dominees zouden komen, was ik niet meet te houden. Ik wou wel dat 't meteen begon. Later drong tot me door dat de datum van het feest 31 oktober was. Hervormingsdag. Toch is het samenzijn van hedenavond niet belegd om de verrichtingen van Luther te gedenken, maar om die van onze gastheer in het licht te stellen. In plaats van in 1517 gepubliceerde stellingen zal een pas verschenen bundel tekeningen onze aandacht vragen. Gelukkig is de uitgever daarvan hervormd, zodat we niet volledig de mist ingaan. Maar. zo vroeg ik me af. zouden de beide predikanten die me beloofd waren, niet in een hervormingsdienst moeten voorgaan? Ach. nee. natuurlijk niet, want wat is er nog over van een dankbare herdenking der eens zo krachtig ter hand genomen reformatie? Niets toch zeker. We laten het over aan EO- mensen en zoeken zelf vergetelheid bij zoute pinda's. Dit is. stel ik deze ochtend nadrukkelijk vast. betreurenswaardig. Juist dit jaar valt er zo lekker veel te herdenken op hervormingsdag. Het is bijvoorbeeld precies dertig jaar geleden dat het kloeke herderlijk schrijven van de hervormde synode over de roomse kerk ons werd aangereikt. Daarin verklaart de synode onomwonden dat Rome ..met allerlei middelen (probeert) haar invloed in ons volksleven te vergroten. En het hierbij aan de dag tredend machtsstreven heeft velen pijnlijk getroffen". Alsjeblieft! Dat is andere koek dan mooi weer spelen. En wat kunnen we van daaruit prachtig de lijnen doortrekken naar het heden. Toen. in 1950, waren we benauwd voor een roomse meerderheid in ons land. en moeten we vandaag niet hetzelfde vrezen nu de pas afgelopen bisschoppensynode over 't gezin allerlei middelen verbiedt Ik hoop dat ik duidelijk ben. Wat misschien ook aardig is om bij stil te staan, is dat het nu twintig jaar geleden is dat de hervormde dominee dr. H. van der Linde overging naar de rooms-katholieke kerk. Hij had heimwee naar de Una Sancta. de éne heilige, algemene kerk. Dr. N. J. Hommes schreef daarover destijds: ..Van helmwee verteerd, voor Rome gecapituleerd". Nou. zo n woord mag ook best weer eens worden opgepakt Maar het is helemaal niet nodig, uitsluitend naar het verleden te kijken, we hoeven op hervormingsdag slechts de kosters te nemen om te zien. hoe groot de kloof is die ons van Rome scheldt. Het lukt maar niet. protestantse en roomse kosters op één vergadering bij elkaar te krijgen en in het blad „De Koster" lees ik. waarom niet: ..Het is namelijk zo dat bij de reformatorische kerken de grote druk op het eerste gedeelte van de week ligt: kerkeraad, catechese. Jeugdclubs enz.. terwijl mij is verzekerd dat het voor de katholieke collegae het gemakkelijker Is zich in het eerste deel van de week vrij te maken. Dat is ook de reden dat de bespreking over de te vormen federatie nog steeds niet wil starten". Roomse kosters, begrijp ik. komt het 't beste uit om op woensdag te vergaderen, maar uitgerekend die dag kunnen de protestantse kosters niet. Die vinden de donderdag of de zaterdag heel geschikt, maar dan kunnen de roomse kosters met geen mogelijkheid Hoor je op 31 oktober ooit een dominee over de oecumenische nood der kosters? Welnee, die gaat op hervormingsavond naar een feestje. Ik trouwens ook. Het is toch al te laat om wat anders op touw te zetten. Van een onzer verslaggevers QENEVE De wereldraad van kerken heeft zijn gebruikelij ke stilte over de rechten van de mens in Oost-Europa verbro ken. De raad heeft een brief geschreven aan metropoliet Joevenali van Kroetitzy en Kolomna over de pas afgesloten en nog aan de gang zijnde processen in de Sowjet-Unie tegen Russische christenen. Joevenali is het hoold van het bureau voor buitenlandse betrekkingen van de Russisch orthodoxe kerk. In dc brief uit de wereldraad zijn bezorgd heid over de strenge straffen en vraagt de raad aan de orthodoxe lei ders de hoogste autoriteiten van deze bezorgdheid in kennis te stellen. De brief is ondertekend door onder secretaris generaal Konrad Raiser en is gedateerd 1 oktober. Raiser schrijft dat hij verontrust is over het samen vallen van een aantal processen te gen christenen. Hij noemt Jakoenin. Doedko. Regelson, Ogorodnikow. mevrouw Velikanova en Kapttar- tsjoek. Weliswaar zijn deze mensen niet ver oordeeld op grond van godsdienstige activiteiten, maar, schrijft Raiser: „We zijn er niet zeker van dat de niet- godsdienstige basis van deze proces sen in en buiten de Sowjet-Unie ge makkelijk ingezien wordt en we zijn bezorgd over het samenvallen van deze processen en dat de grote publi citeit die zij in de Sowjet-medja krij gen de publieke opinie tegenover de kerk zal beïnvloeden. Overdreven Raiser schrijft dat hij de straffen die in de tot dusver gevoerde processen zijn uitgesproken, overdreven zwaar vindt. Hij vindt het onbegrijpelijk dat de priester Jakoenin die reeds veroordeeld is tot een straf van vijf jaar gevangenis en vijf jaar verban ning nu nog een tweede proces tege moet moet zien. De wereldraadsecretaris noemt het moment voor deze processen boven dien uiterst ongunstig, in verband met de aanstaane evaluatie van de akkoorden van Helsinki, die in Ma drid zal plaatshebben. De wereldraad werkt samen met zijn leden-kerken aan ontspanning en probeert een nieuwe bewapeningsronde te voorko men en deze inspanning wordt door de gevoerde processen oneindig ver zwaard De wereldraad van kerken heeft in het verleden doorgaans de lijn van de stille diplomatie gevolgd, wanneer het ging om de rechten van de mens in de Sowjet-Unie en andere staten van Oost-Europa. De wereldraad meende op deze manier meer voor de slachtoffers van de schendingen van mensenrechten te kunnen bereiken. Voorts wilde de wereldraad met zijn activiteiten niet aan de weg timme ren omdat hij vreesde dat de positie van de kerken in Rusland door open lijke protesten verder zou worden verzwakt Hij was bang dat open baarheid als gevolg zou kunnen heb ben dat de Sowjet-kerken hun lid maatschap van de wereldraad op last van de overheid zouden moeten op zeggen De stille diplomatie stuitte in veel kerken in het westen op onbegrip. In het bijzonder in Engeland en de VS kon men moeilijk inzien waarom de wereldraad inzake schending van mensenrechten bijvoorbeeld in Zuid- Afrika en Latljns-Amerika zo duide lijk was. terwijl hij naar bulten toe zweeg Inzake Oost-Europa. Deze druk vanuit het westen is een van de redenen waarom de wereldraad nu besloten heeft wèl openlijk te spreken. Ook is de rélatie tussen de wereld raad en de kerken in de Sowjet-Unie inmiddels zo sterk en is de positie van de kerken daargins zo krachtig, dat het openbaar karakter van het pro test ditmaal werd gerechtvaardigd. Ons commentaar staat op pag. 5. - De orthodoxe andersdenkenden Lev Regelson en Gleb Jakoenin. ADVERTENTIE Weekblad van de Geref. Vereniging „Schrift en Getuigenis" aarzei met en zend onderstaande bon in aan: J P -Wijsman. Kortonjolaan 22. 5644 KA Eindhoven (tel. 040-113622) I Verzoeke mij te zenden. een gratis proefnummer een abonnement op ..W&E 24 p half j.) een proefabonnement (ca 3 m ad 10 I L. Stud een speoaal tanef Naam/adres: Naam/adres:j Als u 10 gireert op gironr. 3645401 t.n.v. W&E te Eindhoven krijgt i verdere administratie het proefabonnement ADVERTENTIE Van onze correspondent JOHANNESBURG In de voortdurende gespannen ver houding tussen kerken en overheid in Zuld-Afrika ls het tot een openlijke confrontatie gekomen tussen de angli caanse aartsbisschop Burnett en minister Le Orange van politie. De minister was scherp uitgevaren tegen de kerken die burgerlijke onge hoorzaamheid. dienstweigering en contacten tussen de rassen goedpra- waarin opgenomen: De Rotter dammer, met Dordta Dagblad. Nieuwe Haagse Courant met Nieuwe Letdee Courant Uitgave: Trouw/Kwartet BV Hoofdredacteur Jenze Tamminga HOOFDKANTOOR Postbus 859 1000 AW Amsterdam WOautstraat 131 Amsterdam te» 020-5629444 telex 13006 Postgiro 66 0000 Bank Ned Qrediatbank Rekenmgnr 230012 574 Gemeentegiro Amsterdam XI1000 REGIO ROTTERDAM/DORDRECHT Postbus 948 3000 AX Rotterdam te» 010-115588 (abonnementen en bezorging) le». 010-115588 (redactie) te». 115700 (uitsluitend voor advertenties) WesttXaak 4 Rotterdam REGIO DEN MAAG/LEIDEN Postbus 101 2501 CC Den Haag le» 070-469445 (abonnementen en bezorging) te» 070-469445 (redaclie) te». 070-468864 (uitsluitend voor advertenties) Parkstraat 22 Den Haag REGIO NOORD/OOST-NEDERLAND (abonnementen en bezorging Postbus 3 8000 AA Zwoke te» 05200-17030 Melkmarkt 56 Zwolle Abonnementsprijzen Per maand 16,98 Per kwartaal 50.95 Per half |aar f 101.90 Per jaar 201.60 Advertentietarieven op aanvraag Tetefomsctie abonnementenop drachten (zie edressen boven) Opgave familiebenchten 9-19 30 van maandag Urn vrijdag. Op zondag van 18-20 uur lelef. 020- 5622797 Opgave mim-advertenhes te» 020-5626262 ot schriftelijk aan Mim-Adv afdekng. postbus 433 1000 AK AMSTERDAM Adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk aan onze Amsterdam se adressen DEN HAAG (PNHK) Tijdens een bijeenkomst op „Kerk en Wereld" in Driebergen hebben de acht Indonesi sche gasten van de Nederlandse Her vormde Kerk. die bijna twee maan den in de classes Hoorn en Hengelo hebben doorgebracht, afscheid geno men van hun gastgezinnen, het mo- deramen van de hervormde synode en de organiserende instanties, het hervormd evangelisatorisch beraad en de hervormde raad voor de zen ding. Deze bijeenkomst was het slot van een driedaagse evaluatie-bijeen komst, waar gasten en gastheren en - vrouwen hun ervaringen uitwissel den. De resultaten van dit beraad werden op de slotbijeenkomst door de delegatieleiders van de bezoeken de Indonesische kerken, die van de Minahasa en die van Bali, verwoord. Ze betreffen zowel positieve als nega- tieve aspecten van hun Nederlandse belevenissen. Ds. H. E. W. Moningka (Minahasa) en ds Tjatra Pushpltha hadden grote waardering voor de wij ze waarop men ontvangen was Bij zijn beoordeling van het kerkelij ke leven in Nederland zei ds Moning ka van mening te zijn, dat de Neder landse predikant veel meer voorrang zou moeten geven aan zijn herder zijn van de gemeente. Door de gasten werd overigens veel bewondering ge uit voor de opleiding van de predi kant en de doelmatigheid van het kerkelijke bedrijf. Maar men vroeg zich af of die goede organisatie de geestelijke aspecten niet te veel ver drong. Lof was er ook voor de positie van de vrouw in de kerk. die in de Nederland se kerken zeer actief bezig is. Zo zelfs en dat was een verwijt aan de mannen dat men te veel aan de vrouwen overliet, zodat hele commis sies soms uitsluitend door vrouwen bezet bleken. Daarnaast vonden de Indonesische gasten echter wel, dat de plaats van de vrouw in het gezin voor de christe lijke opvoeding van de kinderen en daardoor **oor het doorgeven van het evangelie aan latere generaties, on derschat en verwaarloosd is in Neder land. Geschokt waren zij over het gemak, waarmee het zgn.. hokken in Nederland wordt aanvaard. ADVERTENTIE Bijbelleesgids 1981 Een praktisch hulpmiddel bij de da gelijkse bijbellezing aan de hand van het rooster ..Vandaag lezen wij 1981" Met korte toelichtingen voor de werkdagen en een iets langere voor de zondag. Gezamenlijke uitgave van BKV, KBS en NBG Omslag m kleur Formaat 11x18 cm Bestelnr. 415 - Prijs 10.50 Vandaag lezen wij 1981 is 00k los verkrijgbaar. Bestelnr. 414 - Prijs 2.- Bijbelleesrooster Een praktische gids om in zes jaar tijd vrijwel de hele bijbel door te lezen Met inleidingen op de bijbelboeken. Uitgave in samenwerking met BKV en KBS In gekleurde band Formaat 11,5x21.5 cm Bestelnr. 413 - Prijs 12,50. Prijzen exclusief verzendkosten. FRANKFORT (PNHK) Mensen die getuige zijn van een verkeersongeluk, zijn door gaans niet in staat om voor een ernstig gewonde een gebed uit te spreken of een stukje uit de Bijbel te lezen, hoe graag zij dat ook zouden willen en hoe groot de behoefte van het slachtoffer daaraan misschien ook is. De mannenorganlsatie van de evangelische kerk van Keur- hessen-Waldeck in West-Duits- land heeft daarom een kaart uitgegeven die past in het handschoenenvakje van de au to. Op de kaart staan aanwij zingen voor eerste hulp en tele foonnummers van politie en ambulance, maar ook een paar gebeden en bijbelteksten, die tot troost zouden kunnen wor den gelezen, kortom datgene wat twintig Jaar geleden nog algemeen achter in Nederland se protestantse psalmboekjes stond. ten. Hij zei dat anglicaanse geestelij ken geen aanstelling meer zouden krijgen als poiitiepredikant. omdat hun kerk „net als de methodisten tot ongehoorzaamheid Jegens de rege ring aanzet." In een harde reactie stelde bisschop Burnett dat de regering met haar apartheidswetten christelijke broe derschap vernietigt en daarmee onge hoorzaamheid oproept. Volgens Le Grange hadden de kerken bovendien kerkelijke functies verboden ver klaard voor leden van de veiligheids politie. Burnett ontkende dat. Zijn kerk had alleen gewezen op alle be richten over marteling en dood in gevangenschap, het zou toch geen verbazing moeten wekken dat de kerk de christenen zou vragen die dingen te overwegen. Ook zou men van de kerk niet anders mogen ver wachten dan dat zij mensen helpt die grote problemen hebben met de ge welddadige verdediging van een be paalde politieke ideologie en de daar bij behorende wetten, aldus Burnett. De ZuidaXrikaanse regering zet haar kerkelijke tegenstanders zoveel mo gelijk de voet dwars Een methodis tenpredikant mag geen gevangenen meer bezoeken, omdat hij mee heeft gedaan met de verboden demonstra tie tegen de gevangenneming van een collega. En zo hebben de kerken meer gevallen moeten constateren. Behalve de anglicanen en methodis ten hebben nu ook de presbyterianen zich uitgesproken over de kwestie van militaire dienst en gewetensbe zwaren. In voorzichtige bewoordin gen spreekt de presbyteriaanse Jaar vergadering enerzijds haar afschuw uit over het terrorisme van sommige bevrijdingsbewegingen; anderzijds wil zij „bona fide" gewetensbezwaren tegen militaire dienst erkend zien en roept zij haar predikanten op om regelmatig zaken van oorlog en vrede aan de orde te stellen. bi) Grijpt Mft chrhttn naar d* »iprm! door Prof. A.t. WHdrr Smith pb. ca 44 Mi. pr|j« Voor tonfementcn die /tch afvragen of te .gewoon" in dien*» moeten gaan. dan wel zich moeten beroepen op gcwctcnibc/waren. geeft de auteur bijbel» licht op de vragen rondom mihtaire dientt Ook ouderen doen er goed aan du boekje te lezen Postbus 362, 7300 AJ Apeldoorn tel. 055-219480 ADVERTENTIE Burgemeesters Tot burgemeester van Delfzijl is per 1 december be noemd mr I. W. Opstelten. Hij is nu burgemeester van Doorn. Opstelten, remonstrant en lid van de WD, volgt in Delfzijl mr P. Scholten op, die sinds 1 april burgemeester van Soest is stichting revalidatiecentrum „de hoogstraat" „De hoogstraat" stelt zich ten doel volwassen en jeugdige lichamelijk gehandicapten, klinisch dan wel poliklinisch, zodanig te behandelen en toe te rusten, dat zij een zo groot mogelijke zelfstandigheid kunnen bereiken. Hierbij speelt ook het geestelij ke welzijn een rol, waarin wordt voorzien door de Dienst GEESTELIJKE VERZORGING. Binnen het team (3 personen) van deze Dienst wordt gevraagd een (pari-time) met als taakinhoud: het in nauwe samenwerking met de overige teamleden, een r.k.-pastor en humanistisch geestelijk verzorgster, voorzien in de geestelijke verzorging van de veelal jonge revaltdariten, welke zich soms ook uitstrekt tot de naaste familieleden Vanuit de samenwerkende kerken te Leersum is een (groeiend) kontakt met de Dienst Geestelijke Verzorging. De aan te stellen pastor zal mede kunnen rekenen op aktieve medewerking van die zijde. Voor het vervullen van deze funktie gaan onze gedachten uit naar kandidaten die de oekumenische gedachte voorstaan belangstelling hebben voor of ervaring hebben in het werken met mensen in bijzondere situaties bij voorkeur een klinisch-pastoraie opleiding volgen of gevolgd hebben Aanstelling zal geschieden in tijdelijke dienst voor bepaalije tijd. (voorlopig 1 jaar) i.v.m. eventuele ontwikkelingen binnen deze dienst die op dit moment niet te overzien zijn Verlenging van het dienstverband is niet uitgesloten Het wekelijks aantal te werken uren kan in nader overleg worden vastgesteld Het salaris wordt bepaald overeenkomstig rijksregeling. Premie AOW/AWW is voor rekening van de instelling. Inlichtingen over deze funktie worden gaarne verstrekt door mevrouw G. T. M Jansen, hoofd verpleging/verzorging, telefoon 03430-4441, toestel 142. Schriftelijke sollicitaties mei vermelding van volledige personalia en verdere gegevens te nchten aan hel hoofd personeelszaken de heer F J. Leloux. Postbus 47, 3956 ZR Leersum, onder vermelding van vakaturenummer 60.006. HERVORMINGSDAG Hoewel gevoeglijk aangenomen kan worden dat het niet de bedoeling geweest is. valt 't niet te ontkennen 1 dat het aanstaande bezoek van de paus aan West-Duitsland opnieuw de aandacht heeft gevraagd voor de kerkhervorming van 1517, die wij vandaag herdenken. Dat is een goed ding nu er op allerlei manieren op andere wijze oecumene met Rome bedreven wordt dan op de enig verantwoorde manier, namelijk die van het gesprek en het wederzijds daardoor groeiende vertrouwen zoals dat hier en daar. en ook niet weinig, aan de basis van het kerkelijk leven plaatsvindt. Dat is iets anders dan de politieke oecumene die uitdrukkelijk de geestelijke verbondenheid pro memorie opneemt. En dat ls ook iets anders dan wat er in deze tijd aan boodschappen uit Rome zelf komt. De vernieuwde aandacht voor de Maria-verering kan onmogelijk de samenwerking ten goede komen. Datzelfde valt te zeggen van allerlei aspecten van het laatste bisschoppenoverleg in Rome. En dan denk lk niet alleen aan het inhoudelijke dat verreweg de meeste protestanten volstrekt vreemd is en vooral ook moet blijven, maar ook aan het opnieuw van boven af decreteren van wat de gelovigen moeten doen en laten. Protestanten zullen daar in "t algemeen niet van achterover vallen, maarzij moeten wel in aanmerking nemen dat er met dit Rome van deze opstelling in gezins-, huwelijks- en relatieproblematiek nog veel te verhandelen zal zijn. Op velen zal dit niet minder dan een blokkerende indruk maken. De reformatie heeft ons onder meer twee dingen duidelijk geleerd: de rechtvaardiging door het geloof alleen, dat wil zeggen door de genade alleen, en het ambt van alle gelovigen, dat wil zeggen de verwerping van een kerkbestel waarin weinigen, zonder inspraak van de gelovigen, uitmaken wat goed en kwaad is. Dit zijn de harde feiten van deze hervormingsdag en alleen het diep besef dat tegen al deze dingen op deze wijze niet alleen door protestanten maar ook door een bijzonder groot aantal katholieken op dezelfde wijze wordt aangekeken, kan de moed erin houden Beroepingswerk Z c 1 f C ARNHEM (PNHK) In Arnhem is onlangs de Surinaamse predikant P Trimoredjo door de evangelische broedergemeente aangesteld voor een periode van drie Jaar om de een wording van 8urinaamse gelovigen in Arnhem en de Arnhemse kerken te bevorderen. Ds. Trimoredjo heeft nadrukkelijk niet de taak gekregen een eigen evan gelische broedergemeente te stich ten. Zijn taak is de Arnhemse her vormden. gereformeerden, luthera nen en baptisten, die hebben ver klaard de pastorale verantwoorde lijkheid voor Surinaamse christenen in hun stad op zich te willen nemen, voortdurend op hun verantwoodeiljk- heid te wijzen. Uiteindelijk doel is, dat de Surinamers in de Arnhemse kerken worden genomen. NED. HERV. KERK Beroepen te Willemstad: J. G. v.d. Vlist te Vrooms hoop Beroepbaar J. H. v.d. Giesen. Copijn- laan 19. Groenekan. N. P. J. Kleiberg. Padland 31. Doorn. Afscheid op 2 nov. van Meteren R van Laar, ber. te IJsselmuiden: van Bolsward: L. A. Neil ber. te Middel burg. van Marrum: H. de Noo. ber. te Appingedam; van Dantumawoude (part time) O. Wassenaar wegens emeritaat Intrede te Hansweert (bijstand in het pastoraat): W. B. Harleman uit Wil lemsoord; te Hengelo (Ov.): W. Hoo- gendoorn uit Zutphen; te Werkhoven (bijstand in het pastoraat); G. J. Jan sen em. pred. van Voorthuizen; te Heemstede: J. G. B. Jansen uit Noordwljk; te Woubrugge: W. J. J. Koelewijn, kand. uit Brakel; te Sap- pemeer. M. Zuidersma uit Haren (ov. bep 277e) Bevestiging te Hardenberg (ten be- .hoeve van de christelijke kerk van Midden-Sulawesi. Ind H. J. Ekker voorheen te Nootdorp; te Nunspeet (pastoraal medewerker van de Phila delphia tehuizen te Nunspeet); L. v. Nieuwpoort uit Huizen; te Oegstgeest (pastoraat verpleeghuis Wijkerslooth en bejaardencentrum Rustenborgh) (part time); mevr. C. H. Vlsch-Tols- beek te Oegstgeest; te Ede (leraar chr. pedagogische academie Felua): L. G. Zwanenburg uit Huizen. GEREF. KERKEN Benoemd tot docent aan de chr. lera renopleiding te Zwolle: E. P Bosma te Barendrecht. Afscheid van Amsterdam-81oter- vaart-Osdorp: Th. Ferwerda ber. te Sassenhelm. GEREF.KERK EN (VRIJG.) Afscheid van Huizum: J. H. Ulehake ber. te Zoetermeer NED. GEREF. KERKEN Intrede te Zoetermeer: M. H Th. Bie- wenga. kand. te Zwolle Geref. gemeenten Beroepen te Oudemirdum: H. Ligten- berg te Middelharnis; te St Anna- land: L. Kieboom te Sheboygan (VS). Ds. J. Melse Op 60-Jarige leeftijd is geheel onver wacht overleden ds. J. Melse. gerefor meerd predikant te Bennekom. De begrafenis is maandagmiddag al daar. Ds Melse werd in 1952 predi kant in Marienberg. In 1958 ging hij naar Oenkerk, in 1967 naar Ben nekom. N. J. van der Geest Mevrouw N. J. van der Geest neemt binnenkort afscheid als directrice van het F. D. Roosevelt-huis. het her vormde recreatiecentrum voor licha melijk gehandicapten in Doorn, na dat zij zeven en een half Jaar deze functie heeft vervuld. Haar afscheid houdt verband met het feit. dat zij binnenkort in het huwelijk zal treden. Zij wordt per 1 november opgevolgd door mevrouw I. Reijnders. de huidi ge adjunct-directrice.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 2