'eyenoord-spelers toe in sociale controle .V ve- Westen richt turnbond op Ritmische gymnastiek niet erg populair Duitse ledengroei |ile was toch buiten gehangen Oefenduel Oranje in Aachen Geen definitieve afscheiding binnen FIG Organisatie in gebreke gebleven Zestien miljoen sportbeoefenaren Voftro. -Piano's 02510-2564^ tG 28 OKTOBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET 15 •Matty Verkamman 0 >TERDAM Vorige week werd bekend, dat Feyenoord voortaan gebruik gaat maken van Professionele kracht voor de public relations. En jawel hoor, vrijwel op hetzelfde moment «de Rotterdamse club onderuit in de publiciteit. ,,Ha, ha, die opmerking heb ik de laatste meer gehoord." zegt Hendrik Nolles, de 34-jarige pr-man, die Feyenoord als belangrijk- Bant in portefeuille heeft. ihertt het meteen druk. nu Fey- 1 weer eens op een onrustige Jr in het nieuws is. Sommige ak zien het niet meer zitten in Vaclav Jezek en hebben dat s an de grote klok gehangen. 2 ij het vooralsnog onduidelijk t binnen de selectie nu wel of jj, l tn stemming over het aanblij- 2 ji de minzame Tsjechoslowaak h j ganiseerd. 8 in Deinsen stak zaterdag in het irogramma .tussen start en fi- in elk geval een raar verhaal af ezek. Nu hij zelf een keertje in 241 tionale elftal heeft meegedaan. 9» an Deinsen onmiddellijk te ver- dat Jezek eigenlijk meer 6« coach dan clubtrainer is. Mana- eter Stephan kwam een dag 48! jok al in het openbaar met een >pS ardige uitspraak. Voor de ca- U7 van Studio Sport zei Stephan li» ike trainer die bij Feyenoord 2! goede resultaten boekt, altijd 244j i Kuip verdwijnt. Nu vallen de "'I ties die Feyenoord onder lei- 4^j tan Jezek bereikt geenszins te- 2981 dus nam Stephan zijn trainer 2201 in bescherming. Maar zijn eer- 473i opmerking bleef niettemin i«oö d. Wie zich dergelijke uitspra- lermitteert, geeft slechts voe- M00. aan het slechte imago van het )7ooi >etbal. Vreemd voor een mana- C2» ie juist een pr-functionaris aan- an teneinde het produkt Feye- i4 so I zo goed mogelijk te verkopen. ik Nolles is het niet helemaal it de kritiek op de bewuste ik van Stephan. „De praktijk :ele jaren, dat trainers in het Ide voetbal niet zo lang mee- als vroeger. In dat stramien die opmerking van Stephan. Ik niet dat Stephan zich zozeer leert aan die praktijk. De vol- vraag. wat Stephan van die keling vond. bleef achterwege, ie vraag wel gesteld dan had hij mijn idee geantwoord dat de ierhand gebruikelijke gang iken niet best is voor de conti- it binnen een club." ftbalwereld is een relgevoelige zo blijkt ook weer bij Feye- "Je wilt dat Feyenoord als een naar buiten komt, maar dat moeilijk worden met *o'n 25 rtspelers. een manager en een wier belangen lang niet al- •lfde tijn. s: „Klopt. Ik heb al ervaren dat iedereen bij de club zich goed seert hoe sportjournalisten wer- Er bestaat nogal wat onbegrip jelers zijn gauw geneigd om in ournalist de tegenpartij te zien. jl hij positief geredeneerd juist het sportprodukt in leven t. of er althans bekendheid aan Er zit angst bij de spelers. In ledrijfsleven is dat veel minder at komt ook omdat public rela- daar als vakgebied toch aardig le grond is gekomen. PR. dat is bevorderen van wederzijds be daar is in het profvoetbal be- aan." begint naar mijn idee bij een je opvoeding en begrip voor de oudingen. Iedereen heeft in een ocratisch bestel tot op zekere te de vrijheid om zijn mening te ondigen. Met opzet zeg ik in dit l®n and tot op zekere hoogte, omdat contracten van de spelers staat üj de club niet in diskrediet mo brengen Een goede prof weet zijn vrijheid ophoudt Die houdt anneer hij in de pers over ande gaat praten Dat gebeurt nogal Deinsen. es: Van het commerciële bureau wrters-service" uit Haarlem, ik de tekst van dat Vara-inter- met Van Deinsen binnenkort op bureau De bedoeling is dat het ileem-Van Deinsen vervolgens in leg met de spelersraad en intern it besproken. Kijk. je kunt na uitzending ook een andere om bellen en een uur later roepen Feyenoord „dit niet pikt", maar kiezen nu voor een structurele' pak, waarbij de club uiteindelijk standpunt inneemt of Van Dein- goed of fout zat." Jan van Deinsen eerste object voor pr-man Nolles. mogelijke uitzondering tot de orde te roepen." Nolles: „Nee, sociale controle; dat de 24 anderen die ene uitzondering in de hand houden." Laatste vraag, ga je ook nog iets doen aan het imago van Peter Stephan? Nolles: „Ha, ha. Nee. dat staat niet in mijn opdracht Ik lees hier en daar wel. dat niet iedereen een positief beeld van Stephan heeft. Maar ach. ik ben er niet om het imago van perso nen te verbeteren, maar van het voet- balbedrijf Feyenoord in z'n totali teit." AMSTERDAM Als voorberei ding op de WK-interland tegen België op 19 november in Brus sel zal het Nederlands elftal een week eerder wellicht oefenen te gen het Westduitse Alemannia Aachen. De wedstrijd wordt dan op het veld van Alemannia ge speeld De Duitse club voert momenteel de ranglijst aan van de eerste regionaal-liga Noord. Eerder had de KNVB bij Zwitserland, Dene marken. Schotland en Borussia Dortmund aangeklopt. Deze moesten om diverse redenen af zeggen Zwartkruis kan op 12 november beschikken over de meeste „bui tenlandse Oranje-kandidaten, die hij een week later in het nationale elftal wil opnemen. Ierland PARIJS Het Ierse nationale elftal zal voor de wedstrijd van vandaag in Parijs tegen Frank rijk (voorronde wereldkam pioenschap) een redelijk beroep kunnen doen op de voetballers die uitkomen in de Engelse com petitie. De League heeft Arsenal, Tot tenham en Birmingham toe stemming gegeven hun wedstrij den voor de Leaguebeker uit te stellen in de Ierse selectiegroep zitten onder meer Christ Hughton (Tot tenham) en Frank Stapleton (Ar senal). De Ierse coach Eoin Hand heeft als vervangers van Daly en Givens Martin en Robinson aan gewezen. Het Ierse team ziet er daardoor als volgt uit: Peyton; Langan. Mor an, Lawrenson en Hughton. Grealish. Brady en Martin; Heighway. Stapleton en Robinson. Voor de volledigheid ook het Franse elftal: Dropsy; Battiston. Specht, Lope, Bossls; Tigana. Larlos. Platlnl; Rocheteau, La- combe. Six. Spanje MADRID De Spaanse spelers- vakbond (AFE) is van plan met ingang van 9 november voor on bepaalde tijd een staking uit te roepen in de eerste vier divisies van het betaalde voetbal in Spanje. De AFE wil op deze wij ze protesteren tegen de nieuwe regel, die voorschrijft dat er van af de tweede divisie tijdens een wedstrijd in elk eerste elftal in ieder geval twee spelers van on der de 20 Jaar moeten zijn opge nomen. De spelersvakbond meent dat deze maatregel niet constitutioneel is en tegen de belangen van de beroepsspelers indruist, omdat de meesten hun carrière op gevorderde leeftijd beëindigen in lagere divisies Tijdens een bijeenkomst met de clubs werd na stemming beslo ten over te gaan tot staking. Ee nenzestig clubs hadden zich uit gesproken voor staking, negen clubs voor een juridische actie en zes clubs onthielden hun stem. AMSTERDAM Vertegenwoordi gers van de Westerse turnbonden hebben in Amsterdam tijdens een internationale vergadering niet veel meer bereikt dan een principebesluit om binnenkort te komen tot de offi ciële oprichting van een Westeurope- se gymnastiekfederatie. Op de tweede dag van de vergadering zou de rechtsgeldigheid van het FIG- congres te Moskou ter sprake komen Maar volgens woordvoerder John Tielrooy. de voorzitter van het KNGV, is het zover niet gekomen. Tielrooy: ..De vergadering vond het niet zinvol daar nog over te praten. Er was immers al een stap in de goede richting gezet." De vertegenwoordigers van de Vere nigde Staten hebben roet in het eten gegooid door (te laat) af te zeggen. Want het waren juist de Amerikanen die zich door de machtsgreep van de Oostbloklanden tijdens het FIG-con- gres ..gepakt" voelden. „We zullen inderdaad wel contact met de Vere nigde Staten moeten opnemen over dit onderwerp", aldus Tielrooy. „Ten eerste om binnen de FIG sterk te staan wat betreft de oprichting van meer continentale federaties. Ten tweede om toch politiek een beetje een vuist tegen de Oostbloklanden te kunnen maken Anders zou de bewe ging. die nu op gang is gekomen, weieens zijn doel voorbij kunnen schieten. We hebben ons echter de afgelopen dagen met opzet niet te scherp opgesteld om niet grotere con troverses te kweken Belangrijkste conclusie na de twee daagse vergadering van de Westerse tuinlanden is. dat er uiteindelijk bin nen de FIG geen scheiding tot stand is gekomen. Wel is er door de vorming van een Westeuropese bond de basis gelegd voor een andere opzet van de FIG. Een federatie dus. bestaande uit continentale bonden. De vraag blijft echter of de huidige machthebbers binnen de FIG zo'n verandering zul len doorvoeren Tenslotte is een twee derde meerderheid nodig om tot een besluit te komen en die meerderheid is er, zo bleek in Moskou, voorlopig in elk geval niet AMSTERDAM De publieke belangstelling voor de Europese kampioen schappen moderne ritmische gymnastiek in Amsterdam is duidelijk tegenge vallen. Ongeveer 4700 toeschouwers kwamen in de drie dagen naar de sporthal Zuid. Deze hal was door het KNGV met opzet gekozen, omdat Ahoy' in Rottterdam te groot en ongezellig werd geacht. Geen lege tribunes en een grotere intimiteit werden vooropgesteld. Overigens bleek uit een aantal organisatorische onvolkomenheden tijdens de wedstrijden dat de hele organisatie te laat is gestart. Onbekendheid met het organiseren van een dergelijke evenement, hetgeen ook werd aangevoerd als excuus, kon niet als reden worden gebruikt. Tenslotte heeft de bond in 1972 in Rotterdam de wereldkampioenschappen onder zijn hoede gehad en bestaat er meestal een draaiboek van de vorige kampioenschappen (Madrid 1978). Moeilijkheden met het bekend maken van de Jurycljfers op de eerste avond en het lange tijd achterwege blijven van het cijfer voor de Italiaanse groepsoefening. dat moest beslissen over de finale-plaatsen, zijn daarvan- enkele voorbeelden. Een tweemans-delegatie van de Noorse gymnastiekbond zei het zaterdagavond: „We hebben al op verschillende onderdelen gezien hoe we bepaalde dingen niet moeten doen tijdens de organisatie van de Europese kampioenschappen In Stavanger over twee jaar. ADVERTENTIE CHERNV I 4=495:- 2.795.- SCHIMMEL LM*. 5.375.- RICH WEBER 5-250.- pleyel Lwr 5.895.- GROTRIAN nu»; 9.995.. STEINWEGf4-*0"' 'i* AUG.FÖRSTER 3.575.- alexander'" |°e 3Q5 IRMBACH USOr- 2.Jt3.- BECHNER tU7Or.10.995.* YAMAHA \SM*r- 3.425.- IN STAAT VAN NIEU PETROF AJ&GZ ZIMMERMANN ,^4®^- HEAGELE 9-P0GT- BLÜTHNER 12.9*07- 2.995.- 3.100.- 5.575.- 9.975.- 5.300;- Emopa's grootste import/exponspecali FRANKFORT Het aantal leden van de Westduitse sportfederatie blijft ongeremd groeien. In het dertig ste levensjaar telt de grootste perso- nenvereniging in de Bondsrepubliek het enkele Jaren geleden nog voor utopisch gehouden ledental van 16.924.027. Er kwamen in één Jaar tljds maar liefst 405.242 sportbeoefe naren bij. Opvallend daarbij is de aanwas in de categorie van 15- tot 21- Jarigen (146.000 jongens. 117.000 meisjes). In leeftijdsgroep van 7 tot 14 jaar was echter een lichte teruggang te bespeuren. De Westduitse voetbal bond bleef de grootste sportbond met 4.321.304 le den. Daarna volgen de turnbond (3.066.655). de Westduitse voetbal bond bleef de grootste sportbond met 4.321.304 leden Daarna volgen de turnbond <3.066.655). de tennisbond 11269 32331.1 de schletbond 1 069.271). de atletiekbond (743.004). de handbalbond (681.207). de tafel- tennisbond (634.358) en de zwembond (590.694). Met uitzondering van de zwembond en de boksbond tellen alle overkoepe lende bonden van Olympische tak ken van sport meer leden dan een jaar geleden. Ter vergelijking: medio 1979 telde de Nederlandse sSport Federatie 4.235.572 aangesloten leden, ongeveer net zo veel als in West-Duitsland al leen al de voetbalbond. De top van vijf van de Nederlandse sportbonden zijn: De KNVB (1.050.00). de Konink lijke Nederlandse Lawn Tennis Bond 420.795), het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (ruim 300.000). de Koninklijke Nederlandse Zwem bond (166.000) en de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond (145000) WATERPOLO Landskampioen waterpolo De Robben beeft zeer gunstig geloot voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup De Robben trok Spandau Berlijn Wdl*. SKK Stockholm 'Zweden* en Ethnlkos Athene 'Gni De halve finale wordt gespeeld in West- Berlljn De andere halve finale, die in het Joegoslavi sche Dubrovnik wordt gespeeld, bestaat uit Yug iJoe). Marseille (Frai. Vasas Boedapest (Hon) en Barcelona (Spai Van beide poules gaan de nummers één en twee over naar de eindstrijd De halve finales worden gespeeld van 14 tot en met 16 november De finale wordt gespeeld van 5 tot en met 7 december TIIRNBN De laatste dag van de wedstrijden om de wereldbeker turnen in Toronto heeft vooral de Oostduitse ploeg successen gebracht Op de toestellen won Roland Brückner drie gouden medailles, namelijk bij de vrije oefenin gen. paard-voltige en -sprong De helft van het goud bij de dames ging naar Maxi Gnauck. die zich het sterkst toonde op de brug-ongelijk en in de vrije oefeningen. De Sowjet-Unle. zowel bij de dames Stella Zakharovai als heren iBogdan Makoetsi het sterkst in de meerkamp zag zijn beste vertegen woordigers opnieuw duidelijk in de pnjzen val- •N «als, hoe denk je de club op één te krijgen? „Het is moeilijk, dat geef ik In gesprekken moet de betrokke- duidelijk worden gemaakt, dat met z'n allen verantwoordelijk zijn één produkt Dat klinkt erg oretisch. maar toch is dat inzicht xizakelijk. Wanneer Je eenmaal zo- bent. kun je eventueel een stukje iale controle aanwenden, om een ADVERTENTIE □3d magazijn lokatie- systemen brengen rust èn dynamiek in uw organisatie BAANTJE Er is geen zin zo populair in de sportwereld als die ene: ik overweeg een kort geding aan te spannen. Naar de rechter om vermoedelijk ongelijk te laten controleren. Zo lang er overwogen wordt Is er niets aan de hand Ik overweeg me regelmatig volkomen suf, zonder dat er verder iets nieuws gebeurt. Doen is iets heel anders, dat mag in de krant. Zal FC Den Haag dus een kort ge ding aanspannen tegen de KNVB? Gokje? Nee Het zou moeten gaan over het aan trekken van Rob Baan als trainer, in de plaats van Hans Kraay sr.. die om gezondheidsredenen moest af haken. Baan is in dienst van de KNVB als hulpje van Jan Zwart kruis. Een pulk baantje. De baas van het spul. Zwartkruis, loopt nog wel de kans op een zwarte dag de straat op geschopt te worden. Maar zijn hulpje? Die Baan? Hoezo, waar om en vanwege wat dan wel? FC Den Haag heeft ln hoge nood een oogje laten vallen op Rob Baan. Zelf ziet die ook wel wat in de club. Maar de KNVB is niet van plan Baan te laten lopen. Alsof hij de belangrijkste schakel is ln het tech nisch apparaat van de KNVB. Argu menten verder ook nog; hij heeft een contract en van een aanzienlij ke positieverbetering is volgens de KNVB geen sprake. Alsof hulpje van de bond hetzelfde is, als baas in Den Haag. Daar moet toch eens iemand achteraan gaan. Ergens moet die Baan echt langzamerhand onmisbaar zijn geworden. Er werd een oplossing voor deze. ongetwijfeld tot het niveau proble matiek verheven, zaak gevonden: stel Hans Kraay sr. dan aan als trainingscoördinator van de KNVB. Dat kan hij nog wel trekken Mis. Het sectiebestuur betaald voetbal ligt dwars. Kraay sr. is daar niet welkom. Een behoorlijke reden voor die af wijzing is nog niet boven tafel geko men. Of het zou het over my dead body, van Jaap van Praag moeten zijn In het verleden is Kraay sr. in aanvaring gekomen met Van Praag, toenmalig voorzitter en eerste slo per bij Ajax. Maar ja, Van Praag. Het is toch al te dol dat hij in het sectiebestuur zit. laat staan dat er daar nog iemand is die hem serieus neemt. Bovendien blijkt nu dat hij nog r A- A door een meerderheid van het be stuur gesteund wordt ook. zodat de wissel BaaruKraay sr. niet door mag gaan. Even een patstelling Dan maar naar de rechter? Om daar te horen dat de KNVB nogal sterk staat met dat contract en die niet voorziene positieverbetering. Als FC Den Haag dat wil winnen moet er een stevige cent op tafel komen Nee. dat helpt niet. Als FC Den Haag toch nog lachend uit het con flict tevoorschijn wil komen, dan moeten er inderdaad een paar cen ten op tafel komen. Waarna be dacht wordt dat je voor dat geld ook een bekende trainer kunt aan trekken. En om Van Praag dan nog eens over de bol te aaien; informeer dan eens wat die Ivic moet kosten. PROFESSIONALISME Nog maar nauwelijks was het vlieg tuig uit Miinchen boven Lobith het vaderland weer binnen gekomen, of Piet Schrijvers keek op zijn horloge. Hij hield het klokje voor de neus van Frank Arnesen die naast hem zat en vroeg: „Hoe laat is het"? Arnesen keek. „Twaalf, dubbele punt. dertig; twaalf, nik*, dertig; twaalf, dubbele punt. dertig. Ik geef 't op. zeg JIJ 't maar." „Ongeveer, twaalf uur dertig." schatte Piet. „Jij bent aanvoerder, dus wat ga jij nu doen"? Nee. dat wist Frank niet. „Luister, het is vandaag al morgen. Gisteren waren wij in touw voor onze baas. Daarvoor krijgen wij per dag vijftig pieken zakgeld, zoals ln onze overeenkomst staat, zodat we bij het pokeren niet zonder klein geld komen te zitten. Maar. hebben wij vandaag ons zakgeld al gehad"? Nee. dat nog niet. begreep Frank. „Dus. ga jij maar eens aan die bolle vragen of hij die rose flappen even tevoorschijn wil trekken." Frank keek de andere kant op. of er niemand meeluisterde en zei: „Ben je helemaal gek geworden, daar be gin ik niet aan." Piet zuchtte. Je moest die Jonge jongens ook nog alles leren. „Luis ter. Vroeger, toen we nog met profs onder elkaar waren, zonder al te veel grut, toen hadden wij hier ene Johan Cruljff rondlopen. Naderde er een belangrijke wedstrijd, dan kondigde hij tijdens de training aan. dat hij eens een paar centen ging versieren. Hij liep het risico, dus wij beloofden hem tien procent van onze extra inkomsten en Johan ging op pad. Hij belde de toenmali ge bolle op en zei dat we in geval van een overwinning, allemaal 5000 pieken extra wilden hebben. Nou. riep die bolle dan. die krijg je mooi niet. Goed. Johan hangt vriedelljk op en draait het nummer van een hem bekende sportjournalist Hij vertelt daar het hele verhaal. Dat het toch een schande is. dat wij het geld voor Ajax met scheppen bin nen brengen, maar daar zelf geen cent van zien. Dat kwam dus in de krant, met een stukje erbij waarbo ven stond: Schande! Daar schrok die toenxpalige bolle meestal wel van. Johan praatte nog eens met hem en tegen de tijd dat de andere kranten ook kwamen met verhalen over ernstige onrust binnen de se lectie van Ajax. hoorden wij dat Johan het had afgemaakt op 4000 gulden de man. Waarvan dus 400 voor Johan. vanwege het risico. Dat heeft me bij elkaar nog een aardige cent gekost. Maar we hielden er ook nog wat aan over. En zo gaat het nu ook met het zakgeld gebeuren, dat wij voor deze donderdag nog wen sen. Dus. Frankie. hup naar die bolle." Nog steeds dacht die er niet over. om vanwege één uurtje op donder dag voor een hele dag zakgeld te gaan vragen. „Oké." zei Piet. „dan doe ik het zelf wel. Maar. dat betekent dan wel dat Ik in geval van geslaagde operatie, per man 25 pieken krijg." En hij betrad het middenpad, op weg naar de slgarenwolk voorin. Vijftien seconden later, was hij te rug. „En?", vroeg Frank. „Nu treedt fase twee ln werking. Ik zal ervoor zorgen dat het morgen in minstens drie kranten staat. Het onrecht bij Ajax wordt aan de kaak gesteld. En let maar eens op wat er dan gebeurt." De volgende dag stond het inder daad in een enkele krant. Er werd terloops op gewezen dat de verdien sten toch al niet te best waren we gens een ongelukkige nederlaag in München, of zo Tijdens de training vroeg Frank belangstellend naar de beloofde 25 gulden. „De onderhandelingen zitten muur vast." constateerde Piet. „Maar de ze sociale strijd gaat door." Op zaterdagavond liet Plet nog maar eens twee ballen door. ONTSLAG Het gaat zo slecht met het Neder landse voetbal, dat er na tien wed strijden nog geen trainer ontslagen is. Een van de aardige bijkomstig heden van minder publiek, dus min der inkomsten Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat er niemand op de wip zit. Leo Been hakker van Ajax, de disco-uitvoe ring van Rinus Michels, bijvoor beeld. zit op de wip. Voorzitter Ton Harmsen heeft al laten weten dat Beenhakker eigenlijk een té langja rig contract heeft. Weliswaar heeft hij dat zelf met 'm afgesloten, maar ja hij heeft ook Wlggemansen ge kocht en Zlegler, dus daar moet verder maar niet op gelet worden. Vaclav Jezek zit ook op de wip Een Feyenoord-wip. Dat betekent dat er weer voetballers zijn die uitgekeken zijn op hun trainer. Manager Peter Stephan heeft echter al aangekon digd dat de spelers er niet op hoe ven te rekenen hun missie succesvol af te sluiten. Want „De Kuip ont slaat bij Feyenoord de trainer". Dat wil zeggen, als er minder toeschou wers komen dan ligt dat aan de trainer, die dan ontslagen moet worden. Men zal dit ongetwijfeld beleid noemen bij Feyenoord Of koopt De Kuip soms ook voetbal lers in. Rinus Qoosens ook op de wip? Bij FC Den Bosch zijn enkele spelers ook niet langer tevreden over de aardigste trainer van Nederland. Té aardig, inderdaad Reeds is de su pervisor van Goosens naast hem op de bank gepoot Maar alle drie zijn voorlopig nog steeds niet ontslagen. Armoe heeft ook z'n mooie kanten. TOPSPORT Omdat de bomen toevallig toch tot in de hemel groeiden, richtte de basketbalbond al weer enkele jaren terug, de topsportliga op. Een vondst, waardoor de sponsors een mooie vrijheid kregen. Bijkomend gevolg zou ook nog zijn dat de Ne derlandse basketballers zich zou den ontwikkelen tot de beste van Europa. Een stapje verder zou Ne derland gewoon wereldkampioen worden. De plannen zijn voortreffelijk ge lukt. De opleiding van de jonge Ne derlandse spelers door de Amerika nen en Nederlandse/Amerikanen loopt als een trein. In menig tweede team zit al een speler die zonder de gedegen opleiding hooguit in het derde team zou zijn blijven steken. In de competitie gaat het even goed. om niet te zeggen, nog veel beter De helft van de competitie is nog niet afgewerkt of de berichten dat Amstelveen de play-offs (de kampioenscompetitie voor de top vier van de normale eindstand) niet gaat halen. Spanning volop dus. Als je bedenkt dat Amstelveen op de zesde plaats staat Helemaal onderaan staat BOB uit Oud-Beijerland Wat die ploeg in de eredivisie doet. ontgaat iedereen, tenminste voor zover men geen ver stand heeft van topsport la bas ketbal. Wie zich inschrijft voor de competitie in de hoogste klasse en een aardig recent verleden kan to nen, wordt aangenomen Zo ook BOB Week na week wordt de ploeg afgedroogd, ingepakt en met lege handen naar huis gestuurd Verlie zen hoort namelijk ook bij topsport. Dus is het wel eens aardig om te laten zien waar dat toe kan leiden. Inmiddels hebben enkele clubs het idee gekregen dat het toch wat on handig is om met zo'n BOB te moe ten spelen. Er wordt een helpende hand uitgestoken De Bosch. Lei den en Donar vinden het lijden van BOB te erg worden. Er moet snel geld op tafel komen om het team een manager te bezorgen en enkele sterkere spelers, bij voorkeur af komstig van Leiden-leverancier Trotters. Oorspronkelijk zou niet Donar me delijden tonen, maar Amstelveen, die poging van baas Theo Kinsber- gen om eeuwig beroemd te worden Kinsbergen heeft echter afgehaakt. Vorig seizoen slechte ervaringen op gedaan met BOB. Het bestuur zit vol amateurs Er zit geen toekomst in. Nee. volgens Kinsbergen kan BOB beter gewoon stoppen. Ei- komt geen hond kijken naar wed strijden tegen die ploeg. Kinsbergen. dat is dus die man die via listen en lagen erin slaagde een Amerikaan extra in te lijven. De topsportliga besloot hem daarvoor een boete van enkele honderden guldens op te leggen. Zaak gesloten Voor de beerput echt open gaat. Ook dat is topsport. Help BOB. is nu tijdelijk de kreet Tijdelijk, natuurlijk, want volgend seizoen zal er wel weer een ander met dit soort problemen zijn Daar vraagt de Topsportliga om. Mis schien is het dan Leiden wel. dat z'n sponsor kwijt gaat raken. Kunnen ze bij BOB tegen die tijd misschien ook iets terugdoen. CENTEN Jij nog wat Brak? Onze J. C. Brak: Jazeker. Ik sta nou nog te hijgen. De marathon van New York. Genieten, genieten. En een boel mensen, een boel mensen. Vijftienduizend aan het lopen, drie miljoen langs de kant en de rest van de wereld thuis voor de buis. Span nend hoor. zo'n wedstrijd. Dat die man voorop liep en maar voorop bleef lopen. Net atletiek, zal ik maar zeggen. Jammer natuurlijk wel van die Nijboer. Afgestapt halverwege. Hadden ze in Studio Sport een spe cial van een kwartier over hem ge maakt zodat het hoepelturnen er maar bekaaid afkwam. Stapt die Nijboer halverwege af Toen liepen er alleen nog veel mensen mee. Ook verschrikkelijk interessant natuur lijk. Om te zien. Gedurende een seconde of dertig. Daarna krijg ik toch al gauw trek in een boek. Vol gens mij is een marathon om te doen en niet om te kijken, uitgezon derd de laatste honderd meter. En voor de rest mogen die Amerikaneh iedereen wijs maken dat zich een wereldgebeuren afspeelt, volgend jaar moeten we daar maar niet meer instinken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15