^Pier Tol viert eigen triomf Utrecht: weinig zwakke plekken Sparta verdringt leed Feyenoord maakt geen vuist £fn Haag: tijfels id Baan -aanvaller bewijst in tien minuten tegen MW niet op reservebank thuis te horen Overwinning op NEC PSV ook in Eindhoven kwetsbaar: 2-3 Groningen houdt probleemloos punt over aan armoedig slechte wedstrijd (AG 27 OKTOBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET 13 m »n ïl te lei op zli Amst Md 'verwis an. houwen 8warisai Roo»l Uem. Zuiden 64 Ri icheidu ;rik Oudshoorn Elinl lil TC. sn Haag-voorzitter Pleter den 'Het nog meer voordelen ln de van Baan. „De spelers kennen og uit het verleden en zouden erguld zijn met zijn komst. Ver- het een voordeel dat Baan de jent ln het Zuiderpark. Het zou BjKraay weinig moeite kosten om te werken." 'teem 2. i 11 10 10 8 8 8 8 de volgende en een wel zeer He vraag: is Baan bij de KNVB weken? Hij heeft daar nog jaar te gaan. Aanvankelijk met de bestuurders van de ind wel te praten. Maar vol- Choufoer, die binnen bestuur betaald voetbal de behartigt van en rond het - ands elftal, zijn de kansen op ünnelijke schikking de algelo- j j week aanzienlijk geslonken. S oer: „Zoals de stemverhoudln- linnen het bondsbestuur mo- 1 el liggen schat ik ze op twintig nt. Het sectiebestuur is van me- (ulSrfdat Baan zijn vierjarig-contract itdienen. Wij stellen ons op het junt dat er zwaarwichtige rede- aanwezig moeten zijn om een :t vroegtijdig te verbreken. Ik it het idee. dat Baan zich bij Haag financieel kan verbete- KNVB mag geen hulpverle- if worden voor clubs die ln ikheden verkeren. Als FC Den geen trainer kan vinden, dan dat voor ons net zo goed." «stuur van FC Den Haag zegt, laan zijn positie bij de club uit •Identic wel degelijk kan verbe- De bondscoach zou twintig t meer kunnen verdienen aande vrijdag spreekt het •bestuur van de KNVB zijn Sa- froordeel uit, over het geval Herman Choufoer heeft vorige koortsachtig gesleuteld aan een nictie om de beslissing voor Haag zo gunstig mogelijk te la- Itvallen. Als alternatief voor werd Hans Kraay aangedragen, zou in Zeist de rol van trainers- itor moeten gaan vervullen. een publiek geheim dat sectie- urslid Jaap van Praag fel ge ls tegen deze oplossing. Oud speelt daarbij een grote rol. Van en Kraay zijn enkele jaren ge- op een heel ander werkterrein, niet bepaald als vrienden uit ir gegaan. Baan hoeft binnen het tuur ook niet op steun te van de amateursectie en Eric PC Den Haags Pieter den Duik: het hard spelen tegen de o Desnoods maak ik er een «aak van. De oplossing Kraay een zeer redelijk alternatief ge- Het is jammer dat het nu zo'n «3 eIende zaak dreigt te worden." men aft/ *§Bl ur 0 ü*if: H»veIa«r: Van dar Zwan. Mansveld, 1 Wettel; Albertsen. Schoenmaker. Jansen. an Leeuwen. CreUng Van Oerven. Jol, Orltter. Dllllng. Zonder- r (BH !5Ll8chevw' otto- Thoreaen. Sanchez Tor- U «oude, Bleumlng (Llnsledi door Dick Bosscher ALKMAAR Met de glimlach van de allesoverheersende despoot op de lippen vernam AZ-coach George Kessler zater dagavond de uitslagen van zijn directe concurrenten Twente en Ajax. Na de overwinning op MW (4-1) staat zijn ploeg nog altijd eenzaam aan de top met de maximaal haalbare score. Volop reden voor tevredenheid derhalve, al geeft Kessler toe: „Het zal misschien wel moeilijk worden ze gemotiveerd te houden." HAAG Sportief ge- SjSaat het FC Den Haag de Te tijd bijzonder voor de De wedstrijden tegen Ajax en MW werden omgezet in winst. Een "„"H leks, die zaterdagavond, T ,f!S FC Twente het Zuider- - s,22j>ezocht, nog een vervolg (1-0). FC Den Haag mag Mullet mopperen, al moet de P.ijrs voorlopig maar ge- irden als een tijdelijke, het is beslist geen won- EZ?I >eg. Dat zal Rob Baan ien ook ondervonden x Niettemin blijft de nt van Jan Zwartkruis '■"""kt standpunt staan, dat S3 e opvolger wil worden le om gezondheidsrede- rertrokken Hans Kraay. uiteraard het FC Den Haag- r geweest, dat Baan voor de trainerspositie heeft bena- Waarom eigenlijk? Het ant- op die vraag is simpel: Baan is VUCJainerscarridre begonnen bij FC aag. In dé*jeugdsector toonde h een waardevolle kracht. On- |n hoede rijpten talenten als Jol. Hans Galjé, Aad Kila, Zondervan en niet te vergeten i la Ling. Acht jaar geleden k Baan met een A-diploma op FC VW, waar hij ook veel 3tte. Toen hij vervolgens geleden bij de KNVB in id, zakte de Venlose voetbal als een kaartenhuis in el- Zaterdagavond ontbrak er nog niets aan de motivering, toen het onver wacht als vierde geklasseerde MW moeiteloos aan de kant werd gescho ven ln een partij, die later de wed strijd van Pier Tol zou worden ge noemd. En dat terwijl de 22-jarige Volendammer slechts de laatste tien minuten meespeelde. In dezelfde week waarin bekend werd dat AZ alsnog vijf ton voor de spits aan zijn voormalige werkgever Volendam dient over te maken, besloot Georg Kessler om bij de wedstrijd tegen MW uit te gaan van een opstelling met Jonker. Kist en Welzl in de voor ste linies. Hierdoor mocht Tol weer een plaatsje zoeken op de reserve bank. die hij enkele weken met suc ces gemeden had. Tijdens de Kist- loze periode kwam de nieuwbakken International Juist tot opbloei, maar evenzeer werd duidelijk dat hij en geen ander zou moeten wijken als de duurste Alkmaarder zich weer defini tief ln de basis zou nogen nestelen. Tegen MW was blijkbaar een einde gekomen aan de verbanning van Kees Kist. zodat Pieter Tol op de hoogte moest worden gesteld. De klap kwam hard aan. Tol: „Ik kon geen woord meer uitbrengen. Op deze plaats ben ik nota bene in het Neder lands elftal terecht gekomen. Direct na de mededeling van Kessler heb ben de groep en ik een gesprek gehad, waaruit wel bleek dat ik niet defini tief op de bank zit. En dat kunnen ze me ook niet aandoen, want als ik drie weken op de reservebank zit verlies ik m'n vorm en dan kunnen ze me beter wegdoen." Aan dat laatste denkt Kessler van zelfsprekend nog lang niet. ook al zou hij de macht daartoe hebben. „Ik mag helaas geen twaalf spelers in het veld zetten," sprak de coach die zich meestal ongevoelig voor sentimenten toont. „Ik bevindt me in de moeilijke maar ook gelukkige omstandigheid om over drie goede spitsen te be schikken. Tol voelde zich ongelukkig. maar hij respecteerde mijn beslis sing. HIJ zal geen wisselspeler blijven, de opstelling hangt telkens weer af van de tegenstander." Toch zal de coach ook rekening moe ten houden met de eisen die Tol zelf en het publiek stellen. Zaterdag avond gaf Kessler al toe aan de opval lend massaal opgekomen supporters, die bij een 2-0 stand nadrukkelijk om Pier Tol riepen. Vrijwel onmiddellijk ruimde de licht geblesseerde Peter Arntz het veld voor de luid toege juichte Tol, die direct een schot op doel loste. Enkele minuten later maakte hij het doelpunt van de maand, waardoor hij de komende we ken op de steun van het publiek mag rekenen. Zijn lob over veertig meter daalde vlak achter doelman Gerards in het doel. En om de Jongensdroom helemaal compleet te maken: dit al les werd gadegeslagen door bonds coach Jan Zwartkruis, die zijn me ning over Tol alleen maar bevestigd zag. Kessler ls dus nog niet uit de proble men, want was het al nauwelijks ver antwoord de best betaalde speler aan de kant te zetten, het zal ook bijzon der moeilijk te verkopen worden om een voor het nationale team uitverko ren spits te passeren. Kessler weet dat en houdt de deur daarom op een kier door te zeggen dat de opstelling wekelijks kan verschillen, afhanke lijk van de tegenstander. Een bijzon der groot risico loopt hij daar niet mee, want het team heeft klasse ge noeg om wisselingen in de spits op te kunnen vangen. MW-trainer Leo 8teegman erkende dit en zijn enige verweer voor de nederlaag moest dan ook wel zijn dat AZ gewoonweg sterker was. „AZ was nog beter dan lk had verwacht," zei hij zelfs. „Het ls de beste club van Nederland op dit moment, dus wat kun Je daar tegenover stellen?" Een vraag die meer trainers zich zullen stellen. MW deed het niet onaardig, verdedigde sterk en counterde snel. Kristen Nygaard tikt de van de paal teruggekaatste bal in het doel. Söreici Busk komt te laat. Koes Kist was zelfs volledig in de ban van Sören Busk. Het duurde dan ook geruime tijd voordat AZ de nekslag kon uitdelen door twee doelpunten van Nygaard. die morgenavond wordt gehuldigd vanwege zijn 300ste competitiewedstrijd. Schapendonk mocht in de laatste minuut de eer nog redden, doordat AZ al een privé-fees- tje vierde rond Pier Tol. Deze maakte al direct van de gelegenheid gebruik om duidelijk te maken dat hij niet meer dat verlegen jongetje uit Volen dam is: „Ik zie dit niet als een revan che, maar ik heb wel bewezen dat ik in het veld hoor te staan." AZ-MVV 4-1 (1-01 33. Nljga»"! 14), 48. NIJgasrd 34). 84. Tol 34). 89 Hovenkamp 44). 90. Schapen donk 4-1. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers: 12 000. Oele kaart voor Dijkstra (MW) en Hoven- kamp (AZ). AZ: Treytel. Van der Meer. Spelbos. Metgod. Hovenkamp; Amtx (Tol). Peters (Weysters). Ny gaard. Jonker. Kist. Welzl MW: Oerards: Quaden. Van Marwijk. Dijkstra. Colombain (Jansen). Busk. Van der Poppe. MOh- ren. Van Bommel. Schapendonk. Van 8taveren. door Matty Verkamman EINDHOVEN Na de openingswedstrijd tegen FC Den Haag, heeft PSV in eigen stadion g;een competitiewedstrijd meer gewonnen. De ploeg van train er Libregts speelt zonder vertrouwen en wordt niet meer gevreesd door de tegenstan ders. De spelopvatting van FC Utrecht werd zaterdagavond in de lichtstad dan ook veelal gekenmerkt door voorwaarts gerichte acties. Met goed en attractief voetbal, duwden de Utrechters PSV naar een troosteloze tiende plaats: 2-3. door Richard Matthijsse ROTTERDAM De verha len vol rampspoed, die de af gelopen weken over Sparta circuleerden, kunnen na gis teren weer even onderbroken worden door een wat zonniger berichtgeving. De Rotter dammers wonnen immers met 4-1 van een van de zwak kere broeders uit de eredivi sie, het Nijmeegse NEC, en dan is, voorlopig althans, het blessureleed weer even naar de achtergrond verdrongen. Want Sparta had voor dit belangrijke duel uit de degradaUezone van de eredivisie zijn hart vastgehouden. Het. wegvallen van doelman Wim Be rends. ln wiens buitenmeniscus een scheurtje ls geconstateerd, had voor de nodige paniek gezorgd. Hoewel trainer Hughes ln het begin van de competitie had uitgeroepen dat zijn doelman door hem te licht werd be vonden. schreeuwde de Brit moord en brand toen Berends geblesseerd af haakte. De schaduwdoeverdedlgers Wouter van Driel en Bernard Heuser waren niet geschikt om op eredivisie-niveau hun opwachting te maken, dus drong Hughes op een vervanger van kaliber aan. De snelle speurtocht van het Sparta-bestuur langs de eredivisie- velden liep zaterdagmorgen op niets uit. Heuser dus onder de lat, omdat Van Driel gekweld wordt door pijnlijke spieren en als de nood aan de man mocht komen zou centrumspits Da vid Loggie zich in de keeperstrui tooi en. Maar die voorzorg behoefde niet in praktijk te worden gebracht, om dat Sparta zijn tegenstander een groot deel van het treffen in de tang had. Dat kon ook makkelijk omdat het Nijmeegse verzet nauwelijks iets voorstelde, met uitzondering van de inbreng van de Jeugdige middenvel der Ron de Groot en rechterspits Alber Heisper. Bij de 22 acteurs lie pen drie Amerika-avonturiers rond. Hiddlnk bij NEC en Suurbier en Ad vocaat bij Sparta. De laatste twee inspireerden met name ln de eerste periode Sparta tot slagvaardige da den. Beide kwamen ook tot scoren en legden verder een flinke dosis werk lust aan de dag, alsof zij daarmee wilden aantonen dat ze niet uitslui tend ais zakkenvullers wensen te wor den beschouwd. Ruud Geels en (rechts) Bert Jansen SpartaNEC 4-1 (3-4) - 12 8uurbler 1-0. 25 Advo caat 24). 43. Holverda 34). 55 Geels 4-0 8*7 Heisper 4-1 Scheidsrechter Severijn Toeschouwers 3.000. Sparta: Heuser; Jansen. Van Oaal. Robinson. Tik tak; Advocaat. Van de Gijp. Suurbier (Stevens). Oeels. Loggie. Holverda (Meijer). NEC: Schelleken»; Willemse. Hiddlnk, Selbach (Hubers). Visser. Saliischberger, De Groot, Lob man; Heisper, Jacobs, Hendriks (Meyers). De Jongste geschiedenis beloofde weinig goeds voor de bezoekende ploeg In de tien Jaar dat FC Utrecht nu bestaat, werd tot zaterdag altijd verloren bij PSV. Tijdens de laatste zes seizoenen stond PSV op eigen veld zelfs geen enkel doelpunt meer toe. Maar welaan, de tijden verande ren. En in een sneller tempo dan Oost-Brabant lief is. Met onder meer de oude Van Veen in de technisch/ tactische superieure rol van de ge blesseerde Van Hanegem, zette FC Utrecht de wedstrijd naar zijn hand. Trainer Berger verwachtte aanvanke lijk enige hinder van de krachtsex plosie die zijn nog tamelijk onervaren ploeg woensdag tegen Eintracht Frankfurt leverde, maar in de prak tijk liep alles op rolletjes. Het snelle openingsdoelpunt van Van Veen, een fraaie volley, vormde de inleiding van leuk aanvalsvoetbal, dat pas in het laatste kwartier plaats maakte voor enige verschansing toen Brandts naar voren trok. FC Utrecht kende geen zwakke plek ken. Dat dan in tegenstelling tot PSV. waar een legertje spelers kenne lijk geen licht meer ziet in de duister nis. Utrecht vaart wel bij de combina tie van routine, talentrijke jeugd en onverzettelijke arbeiders. De laatste categorie wordt aangevoerd door het loopwonder De Kruyk, die spot met Van Hanegems bekende stelling dat de conditie van een politieagent niets voor stelt. De Kruyk is allerminst een wonder van techniek, maar hij is aan het eind van de wedstrijd nog in staat door Johan Woldendorp GRONINGEN Op 8 november tref fen AZ'67 en Feyenoord elkaar in Alkmaar. Het is niet denkbeeldig, dat het verschil tussen beide clubs dat nu vier punten bedraagt, uitgroeit tot een forse straatlengte. Wat de bezet ting van de koppositie betreft, kan de competitie na twaalf ronden als be ëindigd worden beschouwd. De ge bundelde treurigheid, die zich tegen FC Groningen als Feyenoord presen teerde. lijkt niet ln staat tegen het onstuitbare AZ voor verrassingen te zorgen. Een afdelingsvoetballer zou zich generen voor de gigantische hoe veelheid foutieve passes die de Rot terdammers afscheidden. Waar ook bij het hardwerkende Oro- ningen het aanbieden van de bal ln cadeauverpakking aan de tegenstan der voorop stond, is het beeld van de wedstrijd gauw geschetst. Het armoe dige treffen kreeg de uitslag die het verdiende: 0-0. Tot dusver kon Feye noord zijn onvermogen aanvaard baar voetbal te spelen, aardig camou fleren met redelijke resultaten. Als enige club in Nederland hield het AZ in het vizier, terwijl het bereiken van de kwartfinales in het Europa Cup toernooi voor bekerwinnaars op pa pier slechts kinderspel ls. Daarnaast zijn de verschillen van mening tussen trainer Vaclav Jezek. gisteren wegens koorts afwezig, en de spelersgroep volgens aanvoerder René Notten uit- gesproken. De Tsjech beloofde de oe feningen aantrekkelijker te maken en kreeg vervolgens van zijn pupillen de garantie, dat zij geconcentreerden dan voorheen hun royaal gehonoreer de vak zullen uitoefenen. „Jezek is echt ziek," drukte manager Peter Stephan eventuele geruchten over een vroegtijdig afscheid de kop in. Met goede wil alleen is Feyenoord er uiteraard niet. Dat de stadionclub er geen minuut in slaagde de wedstrijd tegen het evenmin indrukwekkende Groningen naar zijn hand te zetten, lag niet aan de afwezigheid van de geblesseerde krachten Luuk Balkes- tein. Jan van Deinscn, Wim van Til en Petur Petursson. „Dat wil ik ook niet als excuus gebruiken," zei assistent- trainer Clemens Westerhof. „We kun nen niet een half uur achter elkaar druk uitoefenen. Had dat wel in ons vermogen gelegen, dan hadden we gewonnen. Maar dat facet van de voetbalsport moeten we nog leren". Westerhof zond met die mededeling ook een compliment richting Gronin gen („Die jongens knokten voor iede re meter"), maar dat neemt niet weg dat de oogst aan Feyenoord-zijde bij zonder schraal was: een inzet van Pierre Vermeulen tegen de lat en een kansrijke situatie voor de onzichtba re Jan Peters. Het voetballen hield te vaak op bij de middellijn. Aan beide kanten overigens. Groningen bekommerde zich minder om het foutenfestival. dat aan de volle tribunes als een leuke wedstrijd voor het publiek werd gesleten. Na een voortvarend begin raakte de de butant in de versukkeling. De eredivi sie werd veel te licht opgevat. De verdediging, vorig seizoen de minst gepasseerde van het betaalde voet bal, was een doorgangshuis voor spitsspelers, het afspelen van de bal gebeurde in een tempo, dat bij hore- ca-elftallen gemeengoed is. en de trai ningen begonnen op een tijdstip, dat eredivisievoetballers zich al hadden gelaafd aan verkwikkende douches. Intern werd daarom aan de voor avond van de confrontatie met Feye noord de stormbal gehesen. Een com missie van bestuursleden, spelers en trainers is primair tot de conclusie gekomen, dat de oefensessies moeten worden verplaatst naar de late mid daguren. Trainer Theo Verlangen: „Elke eredivisieclub traint 's mid dags. Als epige vereniging kunnen wij pas na afloop van een volledige dag taak beginnen. We moeten naar een situatie, waarin elke speler één dag taak heeft, en niet anderhalf zoals nu. Dat is voetballen op het niveau van een hoofdklasser". Defensief had Groningen de zaken nu aardig onder controle. Voorstopper Walter Waalderbos liet niet meer met •zich sollen en doelman Johan Tukker toonde zich een betrouwbare sluit post Verlangen: „Walter toont de drang vaak naar voren te gaan. Dat is moeilijk voor een voetballer die veel met een persoonlijke dekking heeft te maken. In de eredivisie wordt balver lies van de voorstopper onmiddellijk afgestraft. Daarnaast wordt er tac tisch sterk gespeeld. Voetballers moeten weten wat zij aan hun tegen standers hebben". Nog twee losse opmerkingen over de wedstrijd. Bij Groningen maakte de 17-jarige Ronald Koeman, broer van PSV'er Erwin en zoon van oud-voet- ballcr Martin, een uitstekend debuut. Daarnaast bespaarde scheidsrechter Corver Carlo de Leeuw een vroegtijdi ge aftocht naar de kleedkamer. De rechtspreker onthield de Feyenoor- der een tweede gele (dus rode) kaart nadat hij Jan van Dijk even onheus had bejegend als eerder in de wed strijd. FC Groningen: Tukker; Van Loon. Hiddlnk. Waal derbos. Boer; Van Dijk. Koeman. Keukens; Bak ker. Houtman. Zwameburg (Dijkstra) Feyenoord: Hlele: Wijnstekers. Nielsen, Stafleu. Brard. Bouwens (Groenendijk), Notten. De Leeuw; Budding. Peters, Vermeulen. Oele kaar ten: Stafleu en De Leeuw. Feyenoord). Eredivisie Wageningen-Roda JC NAC-GA Eagles PSV-Utrecht Excelsior-Willem II Groningen-Feyenoord Den Haag-FC Twente AZ'67-MVV PEC Zwolle-Ajax Sparta-NEC 1-1 2-0 2-3 0-2 0-0 1-0 4-1 2-0 4-1 AZ'67 10 10 0 0 20 38- 9 Feyenoord 10 7 2 1 16 19- 5 I Twente 10 6 1 3 13 17-13 Utrecht 10 5 2 3 12 20-14 MW 10 5 2 3 12 18-17 Ajax 10 5 1 4 11 29-22 Roda JC 10 4 3 3 11 23-17 Willem II 10 5 1 4 11 16-16 Den Haag 10 5 1 4 11 21-24 PSV 10 3 3 4 9 16-14 Wageningen 10 2 5 3 9 14-14 PEC Zwolle 10 2 5 3 9 9-14 Sparta 10 4 0 6 8 18-27 Groningen 10 2 3 5 7 16-20 NEC 10 2 3 5 7 13-23 Excelsior 10 1 3 6 5 12-22 GA Eagles 10 1 3 6 5 12-25 NAC 10 1 2 7 4 7-22 Woensdag: AJax-NEC Zaterdag: Oo Ahead Eagles-PSV. FC Utracht- Excelslor. Feyenoord-FC Den Haag. FC Twente- AZ'67. MW-PEC Zwolle Zondag: Wagenlngen-Sperta. Roda JC-NAC. Wil lem n-FC Groningen Eerste divisie Haarlem-De Graafschap 3-2 Amsterdam-Volendam 2-0 Heracles-VVV 1-C DS'79-SVV 1-0 Cambnur-Veendam 1-0 Fort una S-Heerenveen 5-1 Vlaardingen-Ilelmond Sport 0-1 Amersfoort-Eindhoven 1-2 Vitesse-Den Bosch 1-2 Haarlem 11 8 2 1 18 25- 9 FortunaS 10 7 1 2 15 24-12 Vitesse 10 5 4 1 14 20-12 DS'79 11 6 2 3 14 16-13 Heerenveen 11 4 5 2 13 19-15 Volendam 10 4 3 3 11 15-13 Eindhoven 11 5 1 5 11 18-16 Graafschap 10 3 4 3 10 16-16 Amsterdam 11 3 4 4 10 13-12 Den Bosch 11 5 0 6 10 10-12 Cambuur 10 3 3 4 9 12-11 Telstar 10 2 5 3 9 14-18 Helmond Sp. 11 3 3 5 9 11-16 Veendam 10 4 0 6 8 14-19 VVV 10 3 2 5 8 15-26- Heracles 11 3 2 6 8 9-14 Amersfoort 10 2 3 5 7 8-13 SVV 10 2 3 5 7 8-14 Vlaardingen 10 2 3 5 7 6-12 Haarlem periodekampioen. Zaterdag: FC Den Bosch-Telstar Zondag: De Oraafschap-FC Amsterdam. Voten- dam-Heracles. FC VW-D879. SW-SC Cambuur, Veendam-Fortuna 8. Heerenveen-FC Vlaardin gen. Helmond 8port-SC Amersfoort. Eindhoven- Vitesse Periodestand om in de hoogste versnelling van doel naar doel te rennen. In ofliensieve zin doen Adelaar en Carbo steeds meer van zich spreken. Adelaar doet in zijn bewegingen en stijl denken aan Arie Haan. In Jong Oranj'8 speelde hij onlangs een sterke wedstirijd tegen de Westduitsers en die pctsltieve ontwikkeling zet door bij zij n club. Hij is geen alledaagse voetbtiller Hetzelfde geldt voor de jonge Carbo, die in de spits durf aan werklust koppelt. Zaterdag was hij voor de Jarige Wildschut een voortdu rend óTeigende klant. Omdat de op gebloeide Van der Lem met dribbel- werk v;in het aangename soort de van nature toch al zo onbeheerste Ste vens nu helemaal over zijn toeren joeg, was het een onrustige avond in het doelgebied van PSV. Te meer omdat laatste man Willy van de Kerkhof zijn tweede wedstrijd schor sing uitzat. In verdedigend opzicht zat FC Utrecht ook al goed in elkaar. De onbeke:ade Wouters stelde Van der Kuylen buiten gevecht. Tervoort is voorts waarschijnlijk de enige back in de Nederlandse competitie die door Retné van de Kerkhof niet op snelheid wordt geklopt De onstuimi ge linksbuiten kreeg geen enkele kans. Hetzelfde gold voor Postuma contra Du Chatinier en Koster tegen Flight. Do betrouwbare doelman Van Breukelen diverse malen aangeval len door PSV'ers, maar toch de rust zelve en corrector Wilbret deden de rest. „Er is iets mis", stelde Libregts na de wedstrijd vast; een milde uitdruk king voor de problemen, waarvan ook de PSV-trainer weet dat zij heel groot zijn. PSV heeft misschien toch te veel spelers, die in kommervolle omstqp- digheden geen oplossing aandragen: Van Kr.aay, Stevens. Wildschut, Poortvliet en Valke zijn spelers die alleen good draaien wanneer het elf tal goed speelt. Tevens is de snelle spits Pos tuma bij voorkeur geschikt voor de tegenaanval en dat wapen wordt in eigen stadion nu eenmaal niet zo vaak gehanteerd. Van der Kuylen verkeert voorts in een crisis, terwijl Koster zijn tegen stander nog wel eens voorbij komt, maar zwak is in de voortzetting. Bij al die treurigheid ging Stevens in de eerste helft nog eens langdurig ruzie zoeken met René van de Kerkhof, hetgeen de beperkte verdediger nog meer uit zijn spel haalde. En als klap op de vuurpijl maakte invaller-doel man Van der Meulen (Doesburg ver draaide vlak voor rust een knie) na rust de ene fout na de andere. De Utrechters schatten de zwakte van de nerveuze doelman op juiste waarde. De Kruyk plaagde hem van meet af aan. Het schonk De Kruyk zelf en Van der Lem de kans om de achter stand om te buigen in winst. Eerder was PSV onverdiend aan de leiding fèkomen. De doelpunten van Van der Kuylen en Wildschut ontstonden uit zogenaamd dode situaties en hadden niets van doen met enig spelherstel. PSV-FC Utrscht 2-3 (2-1) 8 Van Veen 0-1. 29 Van der Kuijlen 1 -137. Wildschut 2-151 De Kruik 2-2. 55.'Van der Lem 2-3 Scheidsrechter Thomas. Toeschouwei's: 19.000. Oele kaart: Rietveld (Utrecht). PSV: Doesburg (Van der MeuJen); Stevens. Van Kraay. Brandts. Wildschut; Poortvliet. Van der Kuijlen en Valke. Koster. Postuma. Rene van de Kerkhof (Jung Moo Huh) FC Utrecht: Van Breukelen: Wildbret, Du Chati nier. Tervoort. Adelaar; De Kruik, Flight. Wou ters; Van der Lem (Van der Vlagt. Van Veen. Carbo (Rietveld). Fortuna S 2 2 0 0 4 6-1 Haarlem 2 2 0 0 4 6-3 DS'79 2 2 0 0 4 3-1 Eindhoven 2 2 0 0 4 3-1 VVV 2 2 0 0 4 3-1 Amsterdam 2 1 0 1 2 2-1 Amersfoort 2 1 0 1 2 2-2 Cambuur 2 1 0 1 2 2-2 Den Bosch 2 1 0 1 2 2-2 SVV 2 1 0 1 2 2-2 Helmond Sport 2 1 0 1 2 l-l - Heerenveen 2 1 0 1 2 3-6 Telstar 1 0 1 0 1 2-2 Vitesse 2 0 1 1 1 3-4 De Graafschap 1 0 0 1 0 2-3 Heracles 2 0 0 2 0 2-4 Veendam 2 0 0 2 0 1-3 Vlaardingen 2 0 0 2 0 0-2 Volendam 2 0 0 2 0 1-5 Topscorers EREDIVISIE MW er Schapendonk heeft zijn achterstand op lijstaanvoerder Kurt Welzl (AZ'67) met éCn treffer verkleind. Hij bracht zijn totaal op negen, maar heeft nog een achterstand van vijf doelpunten op de AZ-speler I. Welzl (AZ'67) 14. 2. Schapendonk (MWi 9. 3. - Eriksen en Nanninga (beiden Roda JC). Nygaarxf (AZ'67) 8. 6 Kleft (Ajax), Raeven (Willem II) 7. 8 Melis (Den Haag) 6. 9. Nijsscn (Excelsior). Hout man (Groningen). Petursson (Feyenoordi. Hazel»' hekke (Wagenlngen). Loggie (Sparta), McDonald (Wageningen). Tol (AZ'67) 5. 16 Rohde (Twente). Van Kooten (GA Eagles). Molenaar (Ajax). Van Geel (Ajax). Peters (AZ'67). Adelaar en Van Veen (Utrecht). Van Leeuwen en Al be risen (beiden Den Haag). Bos (Twente). Jacobs (NEC). Oeels (Spartat EERSTE DIVISIE Oeme Deykers heeft zich naast Telstar-speler Van der Meer aan de kop gesteld van de scherp schutters ln de eerse divisie 1 Van der Meer (Telstar) en Deykers (Vitesse) 8. 3. Engbersen (Fortuna S). 7 4. Hutting (FSC). Korte (Veendam). Nijdam (Haarlem) 6 7 Nijgh (Heeren veen). Evers en Drost (beiden DS'79). Romijn (Den Bosch), Janssen (VW) 5. 12. Böckling (Haarlem), Smeets (DS'79). Rijnlerse (Eindhoven) Kurcinae (VW) 4. Sporttoto Een juist ingevulde kolom van toto 43 ziet er als volgt uit; 3-1-2-2-3-1-1-1-1-1-2-2. Aantal deelne mers 151 825. Inleg: 518.360 00; prijzenbedragr 246 221.00. eerste prijs: 73 866 80; tweede prijs 49 244 20; derde prijs: 123.110 50 TOTO GELIJK. De wtnnende getallen van nr 43 zijn; 11-19-20-22- 24. Toegevoegde westrijd 1. Aantal deelnemers, 18.891; inleg; ƒ69.290.00. prijzenbedrag- ƒ32.912.75; eerste prijs: 9.873.83; tweede prijs 1.645 64. derde prijs: ƒ8.228.19; vierde prijs: 13 165.10. Lotto De winnende getallen van lotto 43 Zijn: 5-12-17-22- 23-25 Reservegetallen 7 en 28 Aantal deelne mers: 764.414; Inleg: 3 267.232 50; prtjzenbedrag: 1.551.935.44; beschikbaar uit de jackpot. 173 204 67. eerste prijs. Inclusief jackpot: 716 382.07; tweede prijs; 155.193.54; derde prijs: ƒ232 790.32; vierde prijs: ƒ310.387 09; vijfde prijs ƒ310 387.09 WESTDUITSE LOTTO De winnende getallen zijn: 5-7-8-21-23-40. Reserve getal 27 8pel 77 6357929. BELGISCHE LOTTO De winnende getallen öjn: 3-0-12-20-28-37- Reser vegetal: 14 JeugdcompetKie Afdeling A Telstar-Excelsior 1-1. SW-Den Haag 1-0. Ajax-Vlaardingen 3-0. Volendam-Sparta uit gesteld Feyenoord-Amsterdam 8-1 Afdeling B: WV-NAC afgelast. Hemond Sport-Vitesse 1-1. Willem II Roda JC 3-2. MW-PSV 0-1. Eindhoven- Fortuna S 0-2. NEC-Den Bosch 1-1. Afdeling C~ Veendam-PEC Zwolle 2-1. Twente-Heracles 3-0. Utrecht-Groningen 0-1. GA Eagles-Cambuur 0-2. Graafschap-Amersfoort uitgesteld. Heerenveen- Wagenlngen l-l.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 13