NEC kent weinig weelde Adelaar uit de gratie geraakt bij judobond [arathonhysterie in New York Tour in 1982 wellicht later r|S facht tegen [nbond van ivjet-Unie ne) Financieel debacle dreigt voor Nijmegenaren hardson idscoach af Zwaargewicht gepasseerd voor Europees kampioenschap L F Wegens concurrentie WK-voetbal koers door wereldstad een toeristische rondleiding Probeer deze Carey pijp 30 dagen KOSTENLOOS^*^ eaCarev! iAG 25 OKTOBER 1980 TROUW/KWARTET 27 }NTO De organisatoren it turnwedstrijden om de ei dbeker. die vandaag in To- beginnen. hebben gisteren tP internationale gymnas- deratle (FIG) een aan- ingediend tegen de Sow- lle. De Rassen trokken op zatste moment twee van .sterren" terug. Wackett. de voonltter lift organiserende comité. de absentie van Alexan- katsjev en Natalja SJapost- va niet viel te rechtvaardi- pe Russische trainers heb- erklaard. dat de beide atle- ist nodig hebben en dat een het recht heeft wijzigin- opge- ,n te brengen in de samen- ng. indien de noodzaak oe aanwezig is. bert te wer- •rleni 3.. ants- BO-sd. door Johan Woldendorp ie honkbalmedewerker ERDAM Na ruim een tegen de materie te hebben ikt. heeft het. bestuur van de indse honkbalbond een nogal beslissing rond de begelei- het topteam genomen ren is Hamilton Rtchard- IJk niet langer meer de offi- scoach van de Nederlandse lectie eet het. dat de uit drie man begeleiding, na het al en- n geleden aangekondigde in werper-coach Jan Dick onlangs gezelschap in dat g van collega Leen Volke- veel was aangetast. Desinds waarvan de laatste twee op ..eigen benen", als oach functionerende Antilli- daardoor ..niet meer aange- zoals het in KNBSB-bewoor- heet k is met die beslissing gehoor i aan de steeds luider opklin- critiek aan het adres van Ri- Dn. Jan Dick Leurs beëindigde enwerking met Richardson na or Nederland qua resultaat verlopen wereldkampioen- n Japan Leurs. die niet alle as buiten wilde hangen, liet xjrschemeren dat Richardson pa bel voor de omvangrijke as. die het bondsbestuur hem ebedacht NIJMEGEN De- verminderde belangstelling voor het betaalde voebal heeft dit seizoen vooral NEC getroffen De vijf tot nu toe gespeelde thuiswedstrijden zogen slechts 21.000 toeschouwers naar het stadion De Goffert. De ontmoetingen met provinciegenoot Wageningen en Excelsior waren onverbiddelijke toppers met elk vijfdui zend tribuneklanten. Waar de Nijmeegse club bovendien al een forse schuldenlast met zich meetorst, laat het zich gemakkelijk raden, dat de lopende competitie niet met een sluitende exploitatie kan worden afgerond Toch blikt manager Ton Roes niet al te pessimistisch in de nabije toekomst. ..We hebben tenslotte nog geen enkele topclub op bezoek gehad. Voorzover Je tenminste van topclubs kunt spreken. Maar het is duidelijk, dat AJax, AZ. PSV en Feyenoord het gemiddelde van ruim vierduizend omhoog halen." Roes heeft nog enkele fi nanciële meevallers te melden. Nadat de „schatbewaar der" vorig seizoen al ruim een half miljoen van de verzekering had ontvangen (voor de wegens hernia voor profvoetbal afgekeurde Hans Posthumus), gireerde de zelfde maatschappij onlangs tweehonderd duizend gul den op het banknummer van de club. Met dat bedrag werd het verlies van 8urau (oogklachten) financieel gecompenseerd „Het tekort van een miljoen, dat we vorig Jaar hadden, is kleiner geworden." zegt Roes dan ook. Hetgeen niet wil zeggen, dat NEC van alle zorgen is verlost. In december 1979 kwam het bestuur van de profsectie ln aanvaring met de amateurafdeling van de club De achtergrond van dit conflict was het verkrijgen van sponsorgelden en een renteloze lening en het behouden van de zeer royale gemeentelijke subsidie Naar verluidt wilden vier bedrij ven het Nijmeegse betaalde voetbal met in totaal acht ton steunen, waren twee banken bereid de helft van dat bedrag als renteloos voorschot te verstrekken en zou de gemeente zijn Jaarlijkse uitkering van maximaal 438.000 handhaven. Dit alles onder één voorwaarde: er zou een aparte stichting betaald voetbal Nijmegen ver wekt moeten worden. Dat gebeurde niet, omdat daar voor op de turbulente vergadering van toen geen meer derheid was te vinden. Roes „Ondanks het feit, dat NEC geen stichting is geworden, heeft de gemeente toch nog voor een Jaar subsidie toegezegd. Zo heet was het hangijzer dus niet. Niettemin gaan we de structuur van de vereniging veranderen Het is noodzakelijk een scheiding tussen profs en amateurs te maken, om zodoende potentiële sponsors een ingang te geven naar het betaalde voetbal in Nijmegen Eind volgende maand hebben we. naar lk verwacht, afrondende gesprekken met het bedrijfsleven Daarna zou de geboorte van de stichting een feit kunnen worden. Het maakt mij niet uit ol we NEC blijven heten of ons FC Nijmegen gaan noemen. Het gaat uiteindelijk om een betere organisatievorm." (Nog) geen sponsors, wel winst uit de transferpolitlek van de afgelopen zomer. „Daarom kan lk zeggen, dat de zaak lichtelijk ten goede is gekeerd." zegt Roes. „We hebben voor Eugène Marijnlssen en Edo Ophof (aan respectievelijk Roda JC en AJax verkocht red.) meer ontvangen dan we voor Jacobs. MulderiJ en Salflschber- ger (van De Graafschap. Vitesse en Go Ahead Eagles. In deze volgorde red.) kwijt waren Enkele aktles en ontvangen verzekeringsgelden hebben daarnaast de zor gen wat verlicht." Roes wil niet zeggen hoe groot de schuld momenteel is Dat heeft alles te maken met de waanidee, waaraan managers en clubbestuurders lijden, dat het publiek niet hoeft te weten hoe belachelijk duur de koopwaar is. „U heeft onlangs nog voor 'Langs de lijn' kunnen horen (van Feyenoord-dlrecteur Peter Stephan red dat het niet de gewoonte is om bedragen te noemen." Cambuur en Groningen haden daar minder moeite mee, toen doelman Tukker voor twee ton naar de Martinlstad verhuisde. „Dat is dan een typisch Friese aangelegen heid" reageert Roes. Navraag bij de gemeente Nijmegen en het Budget Bewakingsinstituut, de ministeriële curator van het betaalde voetbal, levert evenmin concreet cijfermateri aal op. In het eerste geval wordt volstaan met het noemen van het maximale subsidiebedrag, het BBI kan niet meer prijsgeven dan het tekort over het seizoen 1978-79.verminderd met de bijdrage van de rijksover heid 145.000) 65 mille, inclusief sociale lasten niet eens een gemiddeld spelerssalaris in de hoogste klasse Hoe dan ook. NEC baadt allerminst in weelde. Noch financieel, noch sportief. Trainer Leen Looyen tobt niet alleen met enkele langdurig geblesseerde spelers, hij zou. naar wordt gezegd, ook het vertrouwen van een deel van de selectie zijn kwijt geraakt. Roes spreekt die geruchten tegen. „Ik heb niet de Indruk, dat het binnen de spelersgroep rommelt Het is het bekende verhaaltje: overal waar klappen vallen, wordt er aan de mouw van Ton Roes zoeken naar een betere organisatie vorm de trainer getrokken Er is voor ons geen enkele reden om aan de capaciteiten van Looyen te twijfelen. Hij heeft nog een contract tot het eind van dit seizoen. Dat dient hij so-wie-so uit." igramma «Jivisie r tl ingen-Roda JC lor-WiUrm II .oningen-Feyenoord -oei -n'ec wolli ste divisie ierd Ahead Eagles I11recht lHaag-fc twente Svv rolle-AJax ia S-Heerenveen sn-De Graafschap •sterdam-Volendam ncles-FC VVV Bbuur-Veendam lardingen-Helmond Sport lersfoort-Eindhoven ►■FC Den Bosch Van onze sportredactie DEN HAAG Peter Adelaar is niet opgenomen ln de Ne derlandse judoploeg, de dit weekeinde in Voorburg deel neemt aan het Europees kam pioenschap voor landen teams. De Amsterdamse zwaargewicht werd door bondscoach Peter Snijders te licht bevonden en buiten de selectie gelaten. Een hard ge lag voor Adelaar. In 1978 diende hij zich aan als een belofte voor de toekomst door ln Hel sinki dc Europese Utel te veroveren. In 1979 (Brussel) en 1980 (Wenen) was er een bronzen medaille voor hem weggelegd. Na de Olympische Spelen van Moskou, waar Adelaar een zeer povere indruk achterliet, kreeg hij van Peter Snijders het advies om met topjudo te stoppen. De bondscoach vond. dat het tijd werd dat Adelaar (33) plaatsmaakte voor Judoka's van een Jongere generatie. De inmiddels alom bekende stijl van hem (fysieke kracht voert de boventoon) zou ln de toekomst toch weinig rendement meer opleveren. Adelaar kan zich moeilijk verenigen met het advies van Snijders. De Am sterdamse reus denkt nog helemaal niet aan stoppen. Adelaar: „Snijders heeft tegen me gezegd: neem deze raad in overweging. Dat heb ik ge daan. Vorige week liet ik weten dat ik toch door zou gaan en toen was er plotseling geen plaats meer voor me in de selectie." De judobond bevestigt dat Adelaar Peter Adelaar uitgerangeerd? niet meer in aanmerking komt voor het nationale team. Hoofdbestuurslid Arie de Bruijne: .Adelaar heeft sinds de Olympische Spelen niet meer de centrale trainingen bezocht. Wij heb ben als Judobond daaruit opgemaakt dat hij een streep heeft gezet onder zijn carrière. Het is Adelaars goed recht om nu te zeggen: ik ga toch door. Maar dan zal hij toch eerst weer een goede conditie moeten opbou wen. want die is op dit moment erg belabberd." Volgens de lezing van Adelaar heeft de judobond hem opzettelijk geen schema van de centrale trainingen gestuurd. Dit wordt van bondszijde ontkend. Een kinderlijk welles-nietes spelletje dus. Toen de judoka vorige week op goed geluk een kijkje ging nemen in Harderwijk trof hij „een stel kabouters aan" Arie de Bruijne geprikkeld? „Adelaar beschouwt te- dereen als een kabouter. Dat kan je makkelijk zeggen als Je 2.15 meter lang bent. Dit hele gedoe bewijst wel weer. dat topsporters ln principe las tig zijn. We hebben dat eerder met Geesink en Ruska ondervonden. Adelaar moet niet zeuren, hij heeft na Moskou zelf ook met plannen rondge lopen om te stoppen. Nu roept hij weer. dat hij op zijn besluit ls terug gekomen vanwege de wereldkampi oenschappen ln Maastricht van vol gend Jaar. Nogmaals, lk heb daar VOORBURG Bondscoach Peter Snijders zal wegens famille-omztandigheden verstek moeten laten gaan op het Europees kampioenschap voor landenteams, dat dit weekeinde ln Voorburg wordt gehouden Reserve-bondscoach Koos Hen neveld neemt de honneurs waar geen problemen mee en Snijders on getwijfeld ook niet. Maar. hij zal zich eerst moeten bewijzen om weer in aanmerking te komen voor het natio nale team." De Judobond zou bij Adelaar nog in het krijt staan. Het gaat om een be drag van vierhonderd gulden, die de ex-Europese kampioen uit eigen zak heeft voorgeschoten voor een trai ningskamp in Zuid-Frankrijk. Arie de Bruijne: „Wij hebben Adelaar een cheque gestuurd en die heeft hij niet geïnd om nu te kunnen zeuren. De judobond heeft niemand tekort ge daan. ook Adelaar niet." De plaats van Peter Adelaar wordt dit weekeinde vermoedelijk ingeno men door Erik Koenders en Willy Wilhelm. Koenders is met zijn dertig jaar net als Adelaar ook een zwaarge wicht op leeftijd „Maar hij verkeert in tegenstelling tot Adelaar ln top conditie," aldus Arie de Bruijne. „En Wilhelm is een belofte voor de toe komst. Een paar weken geleden in Graz gooide hij hoge ogen tijdens de wereldkampioenschappen voor mili tairen. Ik heb het gevoel dat Neder land de komende Jaren goed zit in de zwaargewichtsklasse. De jeugd staat te trappelen. Een andere belofte is bij voorbeeld junior Barry Oudshoorn, die tijdens de Nederlandse kampi oenschappen derde werd bij de senio ren. Nee. ik vind wanneer er zoveel talent rondloopt, moet de judobond de deur wagenwijd openhouden voor de jeugd." PARIJS De organisatoren van de Ronde van Frankrijk overwe gen de 69e editie in 1982 van de Tour tussen 9 juli en 4 augustus te laten rijden. Voor deze eventuele verschuiving is het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal verantwoordelijk. De eindron de van dit evenement wordt van 13 juni tot 10 juli ln Spanje gehou den. Felix Levitan en de zijnen vrezen de belangstelling voor het voetbaltoernooi. Volgens de tradi tie begint de Ronde van Frankrijk in de laatste week van juni. De internationale associatie van wielerkoersorganisaties (AIOCC) heeft in Parijs de profwielerkalen- der voor 1981 gepubliceerd. De lijst moet nog worden goedge keurd door de Internationale wiel- renunle OUCI). Dat gebeurt op 21 november. De belangrijkste data zijn: 28 fe bruari: Omloop van het Volk (Bel- gie); 12/18 maart; Parijs-Nice (of 7/ 18 maart Ronde van de wereld): 21 maart: Milaan-San Remo (Ita): 3 april Goldrace (Ned); 5 april; Ron de van Vlaanderen (Bel); 8 april GentrWevelgem (Bel); 12 april; Pa- rijs-Roubaix (Fra) 15 april; Waalse Pijl (Bel); 19 april; Luik-Bastena- ken-Lulk (Bel); 22 aprlTIO mei; Ronde van Spanje; 15 mei/7 juni; Ronde van Italië; 16 mei; Bor deaux-Parijs (Fra); 26 mei/1 juni; Dauphlné Libéré (Fra); 11/19 juni Ronde van Zwitserland; 21 juni: Nationale kampioenschappen; 26 juni/19 juli: Ronde van Frankrijk; 11/15 augustus; Ronde van Neder land; 30 augustus: Wereldkampi oenschap; 23 september. Parijs- Brussel; 27 september; Grote Lan- denprijs (Fra); 17 oktober; Ronde van Lombardije (Ita). Berends ROTTERDAM Wim Berends, de doelman van Sparta, zal over drie weken de training hervatten. Na herhaald onderzoek bleek een operatie aan de knie niet noodza kelijk. Berends was tijdens een vriendschappelijk duel met de Ita liaanse club Perugia geblesseerd geraakt Korte ZEIST De Veendammer Korte, die zondag in het duel Veendam Ds '79 van het veld werd gestuurd, is door de tuchtcommissie van de KNVB vrijgesproken. De tucht commissie achtte Korte niet schuldig aan wat hem ten laste was gelegd. Volgens scheidsrech ter Folmer zou Korte zich beledi gend tegenover hem hebben uitge laten. De arbiter toonde Korte daarop de rode kaart. Columbia BOGOTA Columbia heeft de organisatie aanvaard van het toer nooi om het wereldkampioen schap voetbal in 1986. Julio Cesar Turbay. de president van de repu bliek Columbia, heeft de beslis sing van de inter parlementaire commissie, die belast was met de studie over de verwezenlijking van het evenement in Columbia, bekrachtigd. De commissie had vorige week een positief advies uitgebracht. Vrouwen voetbal MADRID Het vrouwenvoetbal is officieel toegelaten in Spanje Dat werd door de Spaanse voet balbond in Madrid medegedeeld Er zijn tien jaar van strijd geweest alvorens dit besluit werd geno men. De beslissing viel tijdens een bijeenkomst van de regionale bon den, waar een commissie uitslui tend bestaande uit mannen, het sein op groen voor de vrouwen zette. ADVERTENTIE YORK De marathon is 42 tter en 195 meter lang. iets dan één duizendste gedeelte !e omtrek van de aarde. De deelnemers uit 42 landen aan le marathon van New York morgen door de meest cosmo- :he stad. die de wereld kent. York. de stad die nooit slaapt' Frank Sinatra in zijn ode aan de ipple" zingt, heeft in tien jaar Ie grootste loophappening ter I opgebouwd. is niet meer dan normaal dat wij ®otste marathon ter wereld heb- stelt organisator Fred Lebow. "lotte werd in New York ir. 1896 Wte marathon van de Verenigde ta gehouden". boek „marathons, de laatste geeft Joel Homer een beschrijving van het parkoers marathon van New York Bij no-brug, de grootste hang wereld, zijn twee gescheiden Dames en nieuwelingen star san de linkerkant, de ervaren 5 vertrekken rechts De eerste "eters zijn licht stijgend maar gaat de blauwe lijn, waarmee koers is aangegeven, naar be ft in de richting van Brooklyn, "olgende acht kilometer gaan bet gebied van Bay Ridge. De ft zijn gebouwd in Italiaanse en dinavische stijl, prachtig onder- len tuinen en oude kerken over- sen hier. De bestrating is ideaal een marathon en het parkoers volgt Sunset park. overheer 5 Spaans met grote huizenblok- Benoemd naar reeds lang overle- dames Isabella. Marguerita en 8 Tussen de blokken door is een glimp te zien van de haven van New Y ork Op de Williamsburg-klokketoren kunnen de deelnemers hun tussentijd opnemen, want dan zit er ruim tien kilometer op. Dan wordt het oppas sen. De bestrating wordt slecht en vol kuilen. Dan volgt de Gowanus. ge noemd naar een aanvoerder van de Mohawk-Indianen. Het is een histo risch gebied want hier leverde George Washington zijn eerste slag tijdens de Amerikaanse revolutie Fort Greene- Clinton Hill is het volgende gedeelte, waar de fraaiste architectuur van New York is te zien. De omgeving mag dan pittoresk zijn. voor een ma rathonloper is dit gedeelte een kwel ling. Oaten in de weg, kinderhoofdjes en richels getrokken door sneeuwrui mers eisen alles van de voeten Bedford-Stuyvesant, dat dan in zicht komt. herbergt de grootste zwarte gemeenschap van de„big apple". Met de enthousiaste aanmoedigingen van de vele tienduizenden aan de kant van de weg zijn de straten, die op wasborden lijken wel te overwinnen Williamsburg. Hasidische joden, ge kleed in 18e-eeuwse, lange zwarte jas sen bekijken het lopersvolk goedwil lend. Links van de lopers rijst aan de horizon Manhattan op en rechts de Russische orthodoxe kathedraal met zijn uivormige torens. De blauwe lijn gaat dan weer naar beneden in de richting van de Pulas- ki-brug in de omgeving waarvan Mae West werd geboren. Queens is het laatste fraaie stuk van het parkoers en het vlakste. Dat is maar goed ook want dan komt de Queensboro Brid ge. die bepaald niet vlak is. De finish in Central park Ls dan nog zestien kilometer weg. De upper East-side is ook bekend om een marathon maar een heel andere Vrijwel elke nacht maken velen hier een tocht langs de Gerard Nijboer. duizenden bars. Ook hier is de be langstelling voor de lopers overweldi gend. First Avenue stelt door zijn slechte wegdek weer hoge eisen aan de reeds vermoeide voeten. Na de Willis Avenue-brug kan op een groot elektronisch reclamebord de tussen tijd opnieuw gecontroleerd worden. De South Bronx ls New Yorks eigen slagveld met zijn blokken uitgebran de huizen Na de Madison Avenue- brug komt Harlem, visueel net zo smerig als de South Bronx, maar de toeschouwers zijn enthousiast en vriendelijk. Voor degenen, die dan nog in de strijd zijn. is het leed nu snel geleden Want op het moment dat 102nd street wordt bereikt, begint Central park Nog iets minder dan vijf kilometer. De blauwe lijn gaat alsmaar recht- door. Tussen de bomen in herfstkleu ren staan de toeschouwers vele rijen dik. Nog een klein stukje parkoers bulten het park en dan is daar ineens de finish bij de „tavern-on-the- green" De 42 kilometer en 195 meter lange tocht door vijf districten, 24 wijken en over zes bruggen van New York zit er op. Aan de elfde marathon van New York nemen een kleine honderd Nederlan ders deel. Het merendeel van hen zal ondergaan ln de massa. Dat geldt niet voor Gerard Nijboer. die een jaar geleden ln New York zijn tweede ma rathon liep en in 2.16,11 elfde werd. Een Jaar geleden was de atleet uit Raalte internationaal totaal onbe kend. Dat veranderde op 26 april van dit jaar toen Nijboer in Amsterdam de op één na beste tijd uit de geschie denis van de marathon liep met 2 uur 9 minuten en 1 seconde. De prestatie van de Nederlander werd in het bui tenland met scepsis bekeken. Op vrij dag 1 augustus in de Olympische marathon van Moskou bevestigde Nijboer zijn tijd van Amsterdam met een zilveren medaille in 2.11.20,0 slechts zeventien seconden achter Waldemar Cierplnski, de Oostduitser, die vier Jaar geleden in Montreal ook al als Olympisch winnaar over de eindstreep was gekomen. Het succes van Moskou leverde Gerard Nijboer een uitnodiging voor de marathon van New York van dit jaar op. De Amerikaanse organisatoren wil den voor hun lopers een Olympische revanche De enige van de drie me daille-winnaars die de handschoen wilde opnemen is Gerard Nijboer. Cierplnski en de Rus Setymkoel Dzhoemanarazov zijn volgens hun nationale bonden niet „beschikbaar". en u krijgt zelfs een pakje tabak van 50 gram GRATIS De Carey-pijp rookt prettiger dan alle andere pijpen die u ooit gerookt heeft. Neem de proef op de som: bent u niet tevreden sla hem dan kapot met de hamer (en stuur de stukken terug) en de test heeft u niets gekost De Carcy-pijp biedt u een nieuw con scpi in pijproken De tijnsle oude Middellandse /cc Bruyere met een cks- klusieve. gepatendeerde nieuwe vinding -de 'Magie Imh' die natuurwetten aanwendt om u zoeter, milder, koeler en tevredener laat roken dan ooit tevoren. Het isgecn filter of bedrog Geen drab. gruis ol oen bittere nasmaak Maar puur rookgenot zoals u dat nog nooit tevoren gekend heelt. Of u nu een ervaren pijproker bent ol alleen minder sigaretten wilt gaan roken is niet van belang, wij nodigen u uit van dit ongebruikelijke aanbod te profiteren Als u na 30 dagen het er niet mee eens bent dat geen andere pijp u hel volle rijke aroma geelt, hel beste en meest ontspannen rookgenot, dat alleen een Carey-pijp u kan bicden. sla hcni dan met een hamer stuk. De test heeft u dan absoluut mets gekost L mag zelfs hei pakje van 50 gram met onze speciale tabaksmclungc gratis houden Vraag met onderstaande bon onze gratis kleurenfolderaan zodat u de stijl en vorm pijp kuni uitzoeken voor een kostenloze 30 dagen-test Verstuur de bon vandaag nog' Bon Inzenden naar E.A. C'arev. Postbus 127, 3400 AC IJsselslein (L I nlnldiT /oil.il ik ccn jyni» imIcqIiwin '-U dagen lang I N I IJSHOCKEY Wegens succes geprolongeerd Nederland-DDR. het land waartegen de promfr tie naar de A-groep werd bevochten Op 31 oktober en 1 november ls de reprise in Den Haag en Assen. Interim-coach Dummy Smit heef. als nieuwelingen Norman Groen. Dave Bell. Man Saris. Andy Strikers. Tony Collard en Andy van der Lee De andere Nederlandse mannen met on-Nederlandse achtergrond (veelal.» zijn Ted Lensaen. John de Bruijn, Al Pluymers. Rick van Oog. George Perernouaek. Rob van On langs. Henk Hille. Larry van Wieren. Johan Tooren. Harry van Heumen. Jan Janssen, Leo Koopmans. Brian de Bruijn. Ron Berteling en Chuck Huizinga WIELRENNEN Met twee kapiteins op een schip gaat het bijna nooit goed Succes verze kerd dus voor ploegleider Fred de Bruyne die naast Hennie Kuiper nu ook Roger de Viae minck een handtekening onder een contract laat zetten. IN DOORWIE I. RENNEN - De Westduitser Dl dl Thurau en de Deen Gert Frank hebben na de eerste nacht van de zesdaagse in Frankfurt de leiding Het duo heeft een punt voorsprong op het NederlandsWestduitse koppel René Pijnen Or eg or Braun TENNIS Louk Sanders heeft in de tweede rond van het toernooi in Tokyo verloren van de Belg Boileau: 8-2. 7-8 De Tsjechoslowaak Ivan Lend), die onlangs in de finale van Basel Björn Borg versloeg, zegevierde nu met 7-5 en 6-3 over de Amerikaan Peter Rennert en bereikte zo doende de halve finales Bij de vrouwen sloegen Chris Lloyd en Martina Navratilova zich naar de derde ronde SCHAKEN De partij tussen Jan Timman en de Argentijn Sergio Oiardellt tn de zesde ronde van het Internationale toernooi in Buenos Aires is afgebroken Timman heeft twee wedstrijd- punten. maar moet nog dne partijen uit voor gaande ronde uitspelen Uitslagen zesde ronde Miguel Najdorf iArg>-Anatoli Karpow Ulf Andersson (Zwe)-Vlastlmil Hort (Tsji j-> s In de stand, waar geen peil aan op le trekken is. staat Andersson op de eerste plaats TURNEN Op 1 november zal in schoonhoven de interland plaatsvinden tussen de vrouwen- ploegen van Nederland en Hongarije De Neder landse ploeg zal worden samengesteld uit In- grid Bolleboom, Debbie Amson, Mirjam Eygen- huizen. Monique Kaaks. Inge Wulz. Nicole Win- kenius. Marja Huytlng en Carla Duplessis De turnster Bibi Vos. die geblesseerd is geweest maar inmiddels haar training heeft hervat, is nog met geselecteerd SCHOONSPK1NGEN - De Tsjechische Milena Duchkova heeft bi) de Canadese autoriteiten een verzoek ingediend voor een permanente verblijfsvergunning voor Canada De 28-jarige sportlerares. die in 1968 Olympisch kampioene schoonspringen werd en in 1972 de zilveren medaille veroverde, beide malen bij het toren- springen. verblijft met man en kind sinds janua ri van dit jaar in Canada ZAALHANDBAL Van 5 tot 11 november spelen de Nederlandse vrouwen in West-Duits- land een toernooi tegen West-Duitsland A en B. Roemenie en Spanje Geselecteerd zijn Carna ten Velde Mieke Kuiten Sonja van Kotten Hia Happel Patricia Cup. Marjo Waelpoel Marga Bom. Dirkje Hartmans. Carola Pesman. Christi ne Knlgge Annemiek Faazen. Jacqueline Drenth. Marjan Schobben Hanneke van Eyl Jeanne Amoitiussen. Yvonne Craenmehr. Marjo Smeets Inge Barreveld en Ine Ehrens

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 27