MANNENZAAK. Personalia 54/56 24,75 Schone kolencentrale Dordrecht PvdA-gewest denkt aan boycot bank Kunstenaars tegen militair oefenterrein Rechter houdt zaak opening metro aan Protest tegen plan om te bezuinigen op de jeugdlonen IHEMAI reclame medium onmisbaar nog steeds actueel Nti80 M', Van een onzer verslaggevers DORDRECHT Het ziet er naar uit dat in Dordrecht de modernste met kolen gestookte zeshonderd mega watt elektrische centrale er zal ko men. Volgens de energiewethouder P. C. J arise kan waarschijnlijk aan de voorwaarden van de gemeente wor-k den voldaan. Het is de bedoeling dat de „energiefa- briek" in 1986 gaat produceren, maar dan moeten er binnen afzienbare tijd ingrijpende besluiten worden ge nomen. De gemeente Dordrecht heeft zeer hoge eisen gesteld, vooral ten aanzien van het milieu. Een studiereis naar de Verenigde Staten en Japan door de burgemeester van Dordrecht, twee Wethouders en een aantal deskundi gen. heeft volgens Janse aangetoond dat er moderne technieken kunnen worden gebruikt om bij voorbeeld de rook van de centrale te ontzwavelen, de stofuitworp flink te beperken en de vliegas op te vangen en bijvoor beeld tot cement te werken. De vrij komende stikstof kan aanzienlijk worden beperkt door de ketel aan te passen. De studiereis werd met vijftien men sen gemaakt en heeft anderhalve ton gekost. Dat heeft wel kritiek opgele- Grootofficier De scheidende com missaris der koningin in Groningen, mr E. H. Toxopeus. heeft gistermid dag uit handen van minister Wiegel van binnenlandse zaken de versierse len ontvangen die behoren bij de be noeming tot grootofficier in de Orde van Oranje Nassau. Dat gebeurde tij dens een afscheidsbijeenkomst in het provinciehuis in Groningen, waar alle huidige en oud-commissarissen der koningin aanwezig waren. Minister Wiegel roemde de verdien sten van mr Toxopeus als commissa ris. Toxopeus wordt lid van de Raad van State. Monnmentenraad Drs Y. P. W. van der Werff uit Breda is benoemd tot voorzitter van de Monumentenraad. Hij volgt H. G. I. baron Van Tuyll van Serooskerken op. Voorts is P. J. Graaff in Wassenaar benoemd en J. Voskuil, uit Monster eervol ontslag verleend als lid van de raad. Medaille - Dr A. A. Thladens uit Aerdenhout is de museummedaille in goud toegekend. Als blijk van waar dering voor zijn werk voor de musea in het algemeen en voor de natuurhis torische musea in het bijzonder. Dr Thiadens was 26 jaar lid (waarvan tien jaar voorzitter) van de commissie van advies voor de natuurhistorische musea. verd. maar burgemeester J. H. van Zuuren wijst erop dat de ontwikkelin gen erg snel gaan en men nergens zo ver is als in de Verenigde Staten en Japan. De oriëntatie was noodzake lijk en het gevolg zal zijn dat als de Dordtse centrale een maal klaar is, zij de modernste in het land zijn. Voor kort maar, want na vijf jaar zullen bepaalde technieken die in de centra le zullen worden toegepast alweer achterhaald zijn. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Het gewestelijk be stuur van de PvdA in Rotterdam overweegt de Spaarbank Rotterdam te gaan boycotten als deze bank haar „discriminerende" maatregel niet in trekt. Begin deze maand deelde de Spaarbank mee dat uitkeringstrek kers geen rekening meer kunnen ope nen bij deze bank. Als reden werd opgegeven dat ongeveer de helft van alle uitkeringstrekkers in Rotterdam inmiddels rekeninghouder is bij de Spaarbank. Het personeel kan deze stroom niet meer aan. aldus de direc tie. Vooral op vrijdag, wanneer de uitkeringen van de sociale dienst uit betaald worden, is het een „gekken huis". zegt de directie. Volgens het PvdA-gewest is deze maatregel in strijd met één van de doelstellingen van de bank: dienst verlenen aan particulieren. „Een groep die het al moeilijk genoeg heeft, wordt nu extra gedupeerd." aldus het gewest in een brief aan de bank. Van een werkelijke boycot van de bank moeten volgens het gewest overigens nog wel de consequenties bekeken worden. De Spaarbank heeft nog niet gereageerd op de brief van het PvdA-gewest. GRONINGEN (ANP) Noordelijke kunstenaars gaan protesteren tegen de plannen van het ministerie van defensie om het Lauwersmeergebied als oefenterrein te gaan inrichten. Eind deze maand, als de defensiebe groting in de Tweede Kamer behan deld wordt, zullen ze een groot aantal handtekeningen en adhesiebetuigin gen aan de leden van de Tweede Kamer overhandigen. In het perscen trum Nieuwspoort zal een expositie gewijd worden aan het bedreigde na tuurgebied. AMSTERDAM (ANP) De politie rechter in Amsterdam, mr. H. van Duuren, heeft gisteren de eerste zaak tegen één van de betrokkenen bij de ongeregeldheden op 10 oktober bij de opening van een stuk metro aange houden voor onbepaalde tijd. Hij vol deed hiermee aan het verzoek van de advocaat van de 20-jarige R. om de zaak aan te houden, omdat er veel te weinig bekend was van R. Ook zijn verzoek om onmiddellijke schorsing van de voorlopige hechtenis werd door de politierechter ingewilligd. R. is een van de mensen die op 10 okto ber opgepakt werden op verdenking van het aanrichten van vernielingen 'op diverse plaatsen in de stad tegen de openstelling van het laatste stuk metro. Die dag werden önder meer ruiten ingegooid bij het koninklijk paleis op de Dam. waaraan ook R. zou hebben meegedaan. Na afloop van de ongeregeldheden werden toen 163 mensen gearresteerd. Van hen zaten er woensdag nog 5 onder wie R., in voorlopige hechtenis. Via de snel rechtprocedure zouden deze 5 zich voor de politierechter moeten verant- woorden. R. hoefde dat niet. „Snel recht zou onrecht zijn,'1 aldus de ad vocaat. Postbestelling buiten pieken loopt redelijk DEN HAAG (ANP) Van de brieven die particulieren verzenden voldoet in de praktijk gemiddeld 91 procent aan de norm „vandaag gepost, mor gen besteld". Dit zijn brieven gepost op maandag tot en met vrijdag, piek tijden als maand- en kwartaalwisse lingen inbegrepen. Worden deze pie ken buiten beschouwing gelaten, dan stijgt het percentage tot 92 93 pro cent. Dit antwoordt staatssecretaris Smit- Kroes (postzaken) op vragen van het Tweede-Kamerlid Eversdijk (CDA). Zij wijst er op dat deze meest arbeids intensieve poststroom slechts twee drie procent omvat van het totale postverkeer. De cijfers zijn afkomstig van de stelselmatige praktijkproeven die de PTT doet. Daarvoor worden per jaar 40.000 brieven verzonden. In het weekeinde ligt het percentage na één dag bestelde post wat lager. Er zijn dan minder buslichtingen en er is personeelsgebrek voor de diensten in het weekeinde. De staatssecretaris heeft naar aanlei ding van klachten van de Consumen tenbond aangeboden gezamenlijk een praktijkproef te nemen. De bond heeft dit afgewezen. De bewindsvrou we vindt dit Jammer, maar ziet geen aanleiding de PTT nog eens een extra proef te laten nemen, bulten de ge bruikelijke om. Van onze sociaal-economische re dactie UTRECHT Elf jongerenorganisa ties, variërend van de organisaties van vakbondsjongeren tot CDA- en WD-jongeren organiseren dinsdag in Utrecht een manifestatie om te pro testeren tegen de voorgenomen kabi netsplannen om fors te bezuinigen op de jeugdlonen. De voorstellen zijn voor de jongeren organisaties onaanvaardbaar omdat de koopkracht daardoor omlaag zal gaan met enkele tientallen procen ten. De argumenten van regeringszij de om een fors inkomensoffer van de jeugdloners te vragen worden door de organisatie van de hand gewezen Deze maatregelen moeten er volgens het kabinet toe leiden dat de lasten van de sociale verzekeringen minder worden en het bedrijfsleven meer fi nanciële ademruimte krijgt. Jonge ren kunnen wel met wat minder toe. bovendien hebben zij meestal nog geen gezlnslasten -te torsen. Ook zou een verlaging van de jeugdlonen een gunstig effect hebben op de jeugd werkloosheid. aldus de argumenten van het kabinet. Uit een onderzoek van het Nederlands Economische In stituut is inmiddels al gebleken dat er geen relatie bestaat tussen het loon- verschil tussen ouderen en jongeren en de sterke groei van de jeugdwerk loosheid. VRUDAG 24 OKTOBER 1980 Familieberichten Getrouwd: Selly Hiemstra en Huug van der Vlist 23 oktober 1980 Vosseweide 36 3437 TD Nieuwegein. Vader en moeder harte lijk gefeliciteerd met uw 45-jarig huwelijk. Erna Tot onze verbijstering ontviel ons onverwachts onze goede vriend Henk de Joode ,,'t Faalt aardse vrienden vaak aan krachten, maar nooit een vriend als Jezus is" Moge Hij allen, die Henk nu moeten missen, tot troost zijn. Afke en Joop Riet en Piet Ine en Joop Rotterdam. 23 oktober 1980 Enige en algemene kennisgeving Na een kortstondige ziekte heeft de Heer uit ons midden weggenomen, onze zuster, schoon zuster en tante Neeltje van Wessel (Nele) op de leeftijd van 74 jaar. Familie van Wessel Bussum. 23 oktober 1980 Lange Heul 402 Corr.adres: J. Rebel Havenstraat 28 1271 AE Huizen Onze zuster is opgebaard in rouwkamer „De Groot". Havenstraat 25 te Huizen: bezoek al daar; zaterdag 25 oktober 's avonds van 7 tot 8 uur. De begrafenis zal plaatshebben maandag 27 oktober a.s. te 2 uur op de algemene be graafplaats aan de Nw. Hilversumseweg te Bussum; aanvang van de rouwsamenkomst in de aula te 1.30 uur. de dorre vlakte der woestijnen zal zich verblijden eindeloos de zandzee zal herschapener schijnen want bloeien zal zij als een roos van heilige vreugde zal zij beven doortinteld van een heerlijk leven wat nimmer meer verwelken zal zij zal de wonderen des He eren aanschouwen en zijn grootheid eeren met jubelend triomfgeschal In haar Heer en Heiland ontslapen mijn be minde vrouw en lieve verstandige moeder, zuster, schoonzuster en tante Maria Wilhelmina van der Kooij geboren van Os op de leeftijd van 62 jaren. Het was een vreugde met haar samen door het leven te gaan. Wij danken de Heere die steeds voor ons gezorgd heeft. Zoetermeer. Willem Frederik van der Kooij Willem Jan van der Kooij Zoetermeer: N. M. Knol-van Os en verdere familie Geen bezoek aan huis. De samenkomst van bidden, bijbellezen en danken vindt plaats in de Pelgrimskerk aan dé Stationsstraat 88 maandag 27 oktober om 1 uur, woordbediening Ds. G. Assies. Direct na de dienst is er gelegenheid elkander de hand te drukken. Daarna wordt mijn vrouw en moeder met de naaste familieleden in stilte begraven. 23 oktober 1980 Dorpsstraat 129 2712 AG Zoetermeer. Gelijk het gras is ons kortstondig leven Psalm 103 Tot onze diepe droefheid is door een tragisch ongeval van ons heengegaan onze kleinzoon en neef Matthijs Zekveld op de jeugdige leeftijd van 21 jaar Oost-Flevoland. 22 oktober 1980 E. Zekveld-Vlaming ooms en tantes neven en nichten De rouwdienst vindt plaats zaterdag 25 okto ber om 11.00 uur in de Geref. kerk „De Ark" te Dronten. Gelegenheid tot condoleren voor de aanvang van de dienst van 10.30-11.00 uur. Ik weet het niet, ik zal het nooit begrijpen waarom een mensenleven wordt bekort waarom de ene bloem tot vrucht mag rijpen de andere reeds in de knop verdort. Eens zullen wij misschien dit gaan begrijpen; waaróm een mensenleven wordt bekort, waarom een knop soms snel tot vrucht mag rijpen zodat hij nooit verwelkt meer, noch verdort. Na een tragisch ongeval heeft de Here op 22 oktober tot Zich genomen onze geliefde klein zoon en neef Matthijs Zekveld op de leeftijd van 21 jaar J v.d. Maar! M. L. v.d. Maarl-Vonk Ooms en Tantes Neefjes en Nichtjes Nieuw-Vennep. oktober 1980 Gezang 336:6 En als de loopbaan is gelopen, het doel bereikt met laatstel kracht, dan gaat de hemel voor hem open: is hij voor eeuwig thuisgebracht Heden overleed mijn heel lieve man, onze lieve vader, grootvader en oom Wim paa b d Wilhelm Fieggen eerder gehuwd geweest met Wilhelmina Jansen geboren te Amsterdam 6 december 1892 overleden te Hengelo (O) 22 oktober 198 In deze wereld RIDDER IN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU Thans een Koningskind Mede namens onzer wederzijdse kinderen, klem- en achter kleinkinderen: G. M. Fieggen-de Vos Werdmüller von Elggstraat 12, 7491 CH Stad Delden De overledene is opgebaard in de aula van „De Jan Lukaskamp", Noorderha gen 50 te Stad Delden. Gelegenheid tot condoleren aldaar zaterdag 25 oktober van 18.00-18.30 uur. waarna aansluitend de Dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden in bovengenoemde aula. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 28 oktober om 11.00 uur op de begraafplaats Westerveld te Driehuis, waarna er nog gelegenheid is tot condoleren in de koffiekamer van bovengenoemde begraafplaats Bedroefd, maar dankbaar dat een verder lij den hem gespaard is gebleven, geven wij ken nis dat de Here tot Zich heeft genomen onze lieve vader, groot- en overgrootvader Siebe Haalstra op de leeftijd van 85 jaar sinds 29 augustus 1975 weduwnaar van Hilje Aalfs „De Heer is tmj tot huip en sterkte" (Ps. 118:5) Gnj skerk „De Wierde". 23 oktober 1980 Pretoria (Z.A.): R. J. Bosman-Haalstra R. Bosman Zeist: R. T. Haalstra T. R. Haalstra-Thijs Zuidhorn: K. Helmantel D. Helmantel-Dijkstra Midwolda: D. H. Vink-Haalstra B S. Vink Winschoten: T. H. Haalstra E. Haalstra-Dijkstra Niezijl: J. S. Huizinga-Haalstra H. Huizinga Roden: H. D. Haalstra T. Haalstra-v.d. Heide klein- en achterkleinkinderen. De rouwdienst zal plaatsvinden op D.V. maan dag 27 oktober 1980 in de aula van „De Wierde" te Grijpskerk om 13.30 uur. In aansluiting hierop zal de teraardebestelling plaatsvinden Gelegenheid tot condoleren zaterdag 25 okto ber a.s. van 17.00-18.00 uur en tevens na de begrafenis in de aula van „De Wierde" Correspondentie-adres Hoofdstraat 81. 9842 PE Niezijl Ik heb u verlost. Ik heb u bij utr naam geroepen, gij zijt Mijn. Jes 43 de li a; Door een droevig ongeval nam God tot Zit^eni onze lieve zoon. broer, zwager en oom Benjaminus Martinus van den Bos op de leeftijd van 29 jaar. Namens allen .- K. C. van den Bos-van Breeme foei Veenendaal. 22 oktober 1980 David Tenierslaan 8 Correspondentie-adres: Koepellaan 54, 3925 EB Scherperfeeel. Geen bezoek aan huis Geen bloemen. Zaterdag 25 oktober zal om 12 uur de roj" emi dienst worden gehouden, welke zal wordqal 1 geleid door de heer H. H. ter Welle, voorg, van de Evang. Gem. „In de Ruimte" te Soest.i i de aula van de begraafplaats Glashorst, F: ing Marijkelaan 3 te Scherpenzeel, waarna oaf tegi sluitend de begrafenis zal plaatshebben de Gelegenheid tot condoleren na de begrafefl tljp in de aula van de begraafplaats. rkie Daar het ons onmogelijk is een ieder persoo- dank te zeggen voor de talloze blijken van ven. betoond na het overlijden van mijn gelit onvergetelijke man en onze zorgzame papa Jan van Hofwegen zeggen wij u langs deze weg. namens weder:. gei familie, hartelijk dank Uw warm medeleven inj mt* moeilijke weken is ons tot grote troost en geweest N van Hofwegen-van der Schoot Pieter - Chieljan Tijdelijk adres A. van der Schoot Sportlaan 25 4251 GC Werkendam ini TROUW/KWARTET PHS 1{ Speciaal in onze feestverkoop een paai waime voor deeltjes voor de mannen die er vlug bij zijn. Links: Acryl pullover In de regunentstreep voor wie met de mode in de pas loopt Vier kleurstellingen: deidealekombinatie- pull! Maten 42/44 t/m Midden" Shetland vest Zo'n lekker vest van 10096 Shetland woL J acquard m grijs/ bleu of groen/beige. Maten 46/48 t/m 54/56. Rechts: Borg jack. Sterk en warm. in 65°6 polyamide/3596 katoen met behaag lijke borgvoering. Gnjs, beige en mari ne. Maten 48 t/m 55 (t/m 28/10) Lekkere sjaaL Ge ruwd acryl, warm en zwieng in oa schotse ruiten

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 10