STRETCH VOOR MANNEN? BfaHH f 1 BIJ MS DOET U MÉÉR MET UW GELD Mini Metro: groter en zuiniger 49- 59.- Groot model voor Talbot De Pous wil van kabinet oordeel over taak SER Collega's achter in opspraak geraakte neuroloog Berendes Boze artsen gaan rampenoefening bij Almelo boycotten DONDERDAG 16 OKTOBER 1980 TROUW/KWARTET (Van onze auto-medewerker LONDEN De Engelse autofabrikant British Leyland heeft zijn toekomst afhankelijk gesteld van de Mini Metro, een grotere wagen dan de lang zo populaire Mini, die aansluit bij de behoefte aan auto's met een laag brandstofverbruik. De auto komt pas in het voorjaar van 1981 naar Nederland. Zes jaar ontwikkelingswerk, met halverwege ingrijpende veranderin gen, en hoge investeringen in een sterk geautomatiseerde fabriek te Birmingham liggen aan de Metro ten grondslag. Nog steeds verkeert het in 1975 genationaliseerde concern, toen British Leyland, in moei lijkheden, maar met elk jaar een nieuw model hoopt BL die te overwinnen. Veel zal afhangen van de mate, waarin de Metro de kwaliteitsnaam van het Britse produkt kan verbeteren en van de prijs, die de auto in exportlanden zal krijgen. Er zijn vijf uitvoeringen met twee motoren: van één liter en 1,3 liter inhoud. De Metro is 3,40 meter lang: de Mini net goed drie meter. Qua binnenruimte is de vooruitgang opmerkelijk: de rijeigenschappen beantwoorden aan hoge eisen, mede dank zij het Hydragas-veersysteem. De ontwikkeling van de Metro heeft 1,2 miljard gulden gekost. i ~w ■■■■■-2 -w-*- IP*5* - - Van onze auto-medewerker PARIJS Het merk Talbot krijgt er een grote wagen van 4,63 meter lengte bij, die begin volgend jaar naar Nederland komt. Deze wagen, de Tagora, wordt naar keuze leverbaar met een viercilinder 2,2 liter motor van Talbot, de 2,3 liter dieselturbo van Peugeot of de zescilinder 2,7 liter van Renault, Peugeot en Volvo. De komst van de Tagora betekent een uitbreiding van het Talbot- programma, dat tot nu toe uit drie middenklasse-modellen bestond. Verrassend is dat dit model als een directe concurrent van de Peugeot 604 kan worden beschouwd, hoewel zojuist bekend werd dat de dealer- organisaties van Peugeot en Talbot geleidelijk zullen worden samen gevoegd. Deze bekendmaking is een week geleden gedaan door de president-directeur van de Peugeot-groep, Jean-Paul Parayre. Hij zei daarbij tevens, dat Citroen volstrekt onafhankelijk van beide andere merken blijft opereren. Op de deze week geopende Parijse autosalon heeft ook de Talbot- Matra Bagheera een opvolger gekregen. Het is weer een driezits sport coupé, nu vlotter van lijn, met meer motorprestaties en iets minder brandstofverbruik. DEN HAAG (ANP) J. W de Pous, voorzitter van de Sociaal-Economi sche Raad (SER), heeft de regering in een brief aan premier Van Agt om een oordeel gevraagd over een aantal ver anderingen die de SER in zijn taak wil zien aangebracht. Die veranderin gen staan in het rapport over taak, samenstelling en werkwijze van de SER dat de raad eerder dit jaar vast stelde. Daarin zegt de SER onder meer dat hij met regering en parlement de mo gelijkheid wil nagaan om te advise ren over initiatief-wetsontwerpen van Kamerleden. De raad wil verder een duidelijker gedragslijn van de minis ters van financiën wat betreft hun verplichting om advies te vragen. Die verplichting, die nu voor een aantal bewindslieden bestaat, wil de SER daarnaast uitgebreid zien tot de mi nisters van onderwijs en wetenschap pen en van wetenschapsbeleid, voor zover het om maatregelen gaat die ook een belangrijke sociale of econo mische betekenis hebben. Dr. De Pous vraagt voorts het oordeel van de regering over de advisering over consumentenzaken. Het SER- rapport vindt het niet wenselijk dat de consumentenorganisaties als zo danig in de raad zijn vertegenwoor digd. Wel bepleit het dat deze organi saties hun inbreng hebben in een nieuwe te vormen SER-commissie. EINDHOVEN (ANP) Medisch di recteur dr Q. Eijsbouts van het Ca- tharinaziekenhuis in Eindhoven en de voorzitter van de medische staf dr H. Sanders hebben het opgenomen voor hun collega neuroloog J. N. Be rendes. Deze kwam vorige week in opspraak toen zijn promotie aan de Leidse universiteit werd uitgesteld. Berendes ontwikkelde een nieuwe theorie over de bewaking van de pa tiënt bij operaties aan slagaders en staafde die in zijn proefschrift mt. zeven operaties. Na afsluiting van het proefschrift liep een achtste operatie catastrofaal af; de patiënt raakte ver lamd aan beide benen. In een circulaire schrijven Eijsbouts en Sanders dat de beslissing om dit achtste geval niet in het proefschrift op te nemen, is genomen in gezamen lijk overleg tussen Berendes, promo tor prof dr N. A. C. Kamphuysen en de co-promotor. Volgens de raads man van de betrokken patiënt, mr dr W. Schuurmans Stekhoven, had Be rendes de resultaten van de achtste operatie met opzet achtergehouden Na interventie van Schuurmans bij de rector van de Leidse universiteit kwam deze, samen met Kamphuy sen, tot de conclusie dat de operatie die fout ging alsnog in het proef schrift moet. De promotie is daarvoor een maand uitgesteld. ALMELO De medische staf van twee Almelose ziekenhuizen doet za terdag niet mee aan een grote regio nale rampenoefening. Zij weigeren hun medewerking uit protest tegen de forse tariefsverlaging, die sinds 1 oktober voor specialisten geldt. Vol gens de staf van de beide ziekenhui zen, die samen het Streekziekenhuis Almelo vormen, geeft de regering er met de prijsbeschikking-blijk van geen grote waarde te hechten aan de vele niet aan patiënten gebonden ac tiviteiten van de specialisten. Zij kunnen daardoor geen enthousiasme opbrengen voor de oefening. Het bestuur en de directie van het streekziekenhuis betreuren de boyco tactie van de medici. Volgens alge meen directeur F. Biezenaar kan nu het rampenplan van het ziekenhuis niet getoetst worden, hetgeen bij eventuele rampen wel eens tot een minder doeltreffende hulpverlening zou kunnen leiden. - -P Klassieke blouse in 100 polyester crêpe. Kleuren wit, gebroken wit. grijs en bourgondisch rood. Mt. 38 t/m 48 Geheel gevoerde polyester/viscose rok met ingestikte plooien. Kleuren zwart, rood, bruin en marine. Mt. 38 t/m 48 Spencer vest/e in lambswool angora in de kleuren lichtgrijs, middengrijs, écru en marine. Mt. 38 t/m 48 Geheel gevoerde ruiten rok met plooien rondom in acryl/ polyester. Kleuren zwart/wit en licht-/donkergrijs. Mt. 38 t/m 48 Polyester blouse met shawl in rood, rose, marine en gebroken wit. Mt. 38 t/m 50 Uni japon in smalplissé. Kleuren grijs, zwart en bordeaux. Den Haag: Leyweg 954. Spuistraat 32. Winkelcentrum Leidsehage Jasmijnhof 8. 2-delig pakje in Nicky velours. Kleuren: bordeaux en marine. Mt. 38 t/m 46. Bij het woord 'stretch pantalon' denkt u misschien aan een kunst stofachtige. gladzittende damesbroek. Vergeet dat even. Hier gaat het om een feilloos gesneden kreatie van Frans Molenaar, in Zuiver Scheerwol. Het weefsel is echter dermate soepe dat de broek altijd perfekt zit. Nergens te strak of knellend. Hij bied v>, optimale bewegingsvrijheid en is kreukvrij. Lange vergaderingen en autoritten zit u er moeiteloos en kreukelloos in uit. Deze nieuwe dubbelstretch pantalons voor mannen vindt u in een grote variatie van maat, tint en dessin bij Coster. De linker pantalon kost 139.- en is er in grijs, blauw, bruin en groen. De rechter kost f 109.- en is er in grijs, blauw en bruin. De maten zijn 46-56 en 648-656. Grote Marktstraat 34. Den Haag - Rozemarijn 19-23. Leidschendam Haarlemmerstraat 115-117. Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 16