Sommige diesels beweren Kf i dat ze goedkoop zijn. Mercedes-Benz laat niets te wensen over. FAMILIEBERICHTEN Tegenwoordig lijkt het wel alsof de prijzen van diesels steeds vriendelijker worden. Maar 't is nu eenmaal zo, dat de r, economie van een diesel wordt bepaald door een aantal factoren. Dus niet uitsluitend door de aanschafprijs. Een gunstig brandstofverbruik, lage onder houdskosten, lange levensduur en een hoge inruilwaarde, daar gaat het om. Een Mercedes-Benz diesel is niet j goedkoop, maar wèl economisch. Het brand stofverbruik is uiterst verantwoord. En de gedegen constructie leidt tot een minimum aan onderhoud en een maximum aan levensduur en aan inruilwaarde. De jarenlange diesel-ervaring van Mercedes-Benz laat zich niet overtreffen. En dat geldt niet alleen voor economie. Een Mercedes-Benz diesel is méér dan een auto met een dieselmotor, 't Is één concept, één optelsom van kwaliteiten. Achter het stuur zult u merken dat er werkelijk aan alles gedacht is. Vermoeidheid krijgt weinig kansen. Het gevoel van veiligheid en betrouwbaarheid valt u onmiddellijk op. U voelt zich comfortabel door rust en souplesse. En na verloop van tijd zult u kunnen constateren, dat de economie van uw diesel een uiterst reële zaak is. Wanneer u voor een diesel kiest, dan kunt u die keuze gerust beperken tot vijf typen. De Mercedes-Benz 200D bijvoorbee,d, of de 240D, of de vijfcilinder 300D. En warneer u nóg meer ruimte prefereert, staan er twee riante combinatiewagens tot uw beschikking, namelijk de 240TD en de 300TD. Beide toegerust met logische voorzieningen, zoals een automatische niveauregeling, die een ongeëvenaarde wegligging waarborgt.. Kiezen voor een diesel is een zaak van verstand. Dus wacht u voor namaak! ^Diefstal uit Drakesteyn: 4 maanden cel Afgraving gifgrond ■in Oss en Stolwijk Utrecht geeft subsidie aan popgroep 'Ik heb voor de massa geleden' Hoe meer MINI-lezers, hoe meer vreugd. ADVERTEERT IN TROUW DONDERDAG 2 OKTOBER 1980p 18 R 20 - HS 22 kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur AGAM B VREACTORWEG 25.3542 AD UTRECHT TEL 030 4519 tl -r* - ARNHEM (ANP) De krijgsraad in Arnhem heeft gisteren een twintigja- ^rige marechaussee eerste klas uit Amsterdam wegens poging tot afper sing en diefstal - uit kasteel Drake steyn van toen nog prinses Beatrix veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf, waarvan twee voorwaar- 'vdelijk. De eis van het openbaar minis- Jterie, dat de verdachte bovendien ge- Wheel uit de militaire dienst ontslagen zou moeten worden, werd door de krijgsraad afgewezen. Daarover be slist binnenkort de legerleiding. De diefstal uit kastéél Drakesteyn werd gepleegd op 30 december vorig jaar.-.De marechaussee verliet onge- merkt zijn wachtpost en klauterde ?jdoor een open raam in de kamer van een kinderjuffrouw. Daar stal hij drie bankovérschrijvingSformulieren en ^trok hij met carbonpapier de handte- 'kening van de kinderjuffrouw over j uit haar paspport. -,;Van deze diefstal werd geen aangifte gedaan. Ze kwam pas aan het licht, 'nadat de in geldnood verkerende ma rechaussee In Amsterdam in Juli van -idit jaar tevergeefs een echtpaar had proberen af te persen. -OSS/STOLWIJK (ANP) Een door de gemeente voor woningbouw aan-1 -'.gekocht voormalig fabrieksterrein •^van Philips in de binnenstad van Oss ^blijkt ernstiger vervuild te zijn dan men aanvankelijk dacht. Dit beves- tigde een woordvoerder van de ge- _r meente gisteren. Er zal 2,7 hectare grond moeten worden afgegraven. De - - kosten daarvan zullen zeker twee mil- joen gulden bedragen. De gemeente - onderzoekt momenteel of die kosten op Philips zijn te verhalen. Bij de vervuiling is ondermeer sprake van chemische oplosmiddelen en olie- achtige stoffen. De afgraving van giftige grond in de bungalowwij k „Zwaluwhof" in het '/'Zuidhollandse plaatsje Stolwijk is gisteren grotendeels voltooid. In een srvan de dertien vaten die werden ge- -. .vonden, werden sporen van de zeer giftige stof epoxyhars aangetroffen. De; verontreinigde grond is afgevoerd •naar het vuil verwerkingsbedrijf in Dordrecht. De kosten van de afgra- ving bedragen 400.000 gulden, die de gemeente van de rijksoverheid hoopt terug te krijgen. Strijd tegen commercie UTRECHT (ANP) De in fi nanciële moeilijkheden verke rende Utrechtse popgroep „Braak" krijgt een eenmalige subsidie van vierduizend gul den- Burgemeester en wethou ders van Utrecht hebben dit besloten omdat zij menen, dat commercie niet de enige gel dschieter voor de popomuziek mag zijn. „Door de macht van disk-joc keys en platenindustrie zijn de zich voortdurend aan de com mercie aanpassende groepen de enige, waarvan het publiek kennis kan nemen," zo stellen B. en W. van Utrecht. In ruil voor de eenmalige subsi die moet Braak een muziek stuk schrijven met als onder werp „De vervreemding in de jaren tachtig". Dat werk moet minstens acht keer in Utrecht worden uitgevoerd. „Braak" schat het tekort voor dit jaar op bijna 36.000 gulden De groep zegt dat een optreden veel meer kost dan er redelij kerwijs als vergoeding (900 gul den) voor kan worden ge vraagd. De musici krijgen zelf geen salaris, maar slechts een vergoeding voor reis- en ver blijfkosten. Braak bracht kort geleden een eerste elpee uit Volgens B. en W. van Utrecht heeft de overheid zich tot nu toe veel te weinig bezig gehou den met subsidiëring van de popmuziek. „Een vrijere ont wikkeling van de popmuziek dan alleen de commercie is ge wenst," aldus het college. Bur gemeester en wethouders doe len daarmee vooral op de zeer weinige groepen, die zich bij voorkeur bedienen van de Ne derlandse taal en die het bele ven van de jeugdcultuur en de kwaliteit daarvan stimuleren. SALISBURY (AP, Reuter) Zwaaiend met ge werend en klei ne raketten trokken 1100 vroege re guerrillastrijders hun nieuwe woonplaats Chitungwiza binnen, 18 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Salisbury. „Ik heb ge leden voor de massa's. Nu ben ik thuis", aldus een van de guerrilla strijders. Toen de mannen in 58 gecamoufleerde trucks tussen de hutten door de plaats binnenre den juichten de bewoners: „Dat zijn de jongens die voor ons heb ben gevochten". Zij komen te wonen in tweeka merwoningen, in een aparte afge schermde wijk. Het is echter nog niet allemaal pais en vree in Zimbabwe. Ge vreesd wordt voor spanningen tussen oude bewoners en nieuw komers als voor steeds meer vroe gere guerrillastrijders een woon plaats moet worden gevonden. Zij zijn te groot in getal om alle maal te worden opgenomen in het nieuwe leger van Zimbabwe. Ook zijn er spanningen tussen de verschillende vleugels van het vroegere guerrillaleger, die af en toe ook al door de verveling tot een uitbarsting komen. Giste ren kreeg het leger opdracht lasti ge guerrillastrijders op te pak ken. Voor radio en televisie zei premier Mugabe dat het hem „speet te moeten verklaren dat dissidente lieden en misleide mi litanten zich niets aantrekken van de vrede. Er zijn zinloze moorden voorgekomen op bur gers en andere gewelddaden in verschillende gebieden." Hij' had het over het „uitschot" van de maatschappij. De Heer nam tot Zich zijn kind, mijn lieve man en onze vader en grootvader Willem Arentinus Wiersinga emeritus-predikant in algemene dienst van de Gereformeerde Kerken Ridder in de Orde van Oranje Nassau geboren te Meppel overleden te Hilversum 15 september 1897 1 oktober 1980 Wij zijn dankbaar voor wat hij, bewogen door de liefde van zijn Heiland, zoveel jaren voor ons en anderen betekend heeft. Hilversum H. C. Wiersinga-Marseille Winterswijk Bert en Ans Wiersinga-Brouwer Amsterdam Anje en Gerrit van der Heide- Wiersinga Leiden Herman en Cootje Wiersinga- van der Burg Nijmegen Cocky en Bert Veerbeek- Wiersinga Montrose, Schotland Hermy en Peter de Iongh- Wiersinga Putten (Gld.) Thico en Huib van Noort- Wiersinga en kleinkinderen Johannes Huslaan 14 1216 RB Hilversum Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben zater dag 4 oktober a s. tegen 12.45 uur op de algeme ne begraafplaats „Zuiderhof" aan de Kolhorn- seweg te Hilversum. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden om 13.45 uur in de Westerkerk aan de Frederik van Eedenlaan te Hilversum. In aansluiting aan de dienst is er gelegenheid tot condoleren in het wijkgebouw van de kerk. De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Hilversum vernam dat Ds. W. A. Wiersinga is bevorderd tot Heerlijkheid. Gedurende ruim 14 jaar na zijn emeritaat heeft hij de kerk van Hilversum gediend als evange lisatie-predikant. Zijn wijsheid en blijmoedigheid zullen wij in dankbaarheid gedenken. Dat hij nu zijn God mag zien, die hij zo lang heeft verkondigd, zij de troost voor zijn vrouw en kinderen. Namens de kerkeraad algemene zaken: J. A. Heuzeveldt,'praeses W. E. Bosker-Thieme, scriba 1 oktober 1980. En waar Ik heenga, daarheen weet gij de weg. Johannes 14 1-4 De Here nam tot Zich, mijn lieve man, mijn zoon, onze broer en oom Warner van Ingen Schenau op de leeftijd van 47 jaar. Orange, Californië: Addy van Ingen Schenau-Kalden- berg Overveen: J. W. van Ingen Schenau-Breman La Verne, Californië: Hanny Hobo-van Ingen Schenau Ger H. Hobo Joke Annemarie Inge Janice Christa Egmond a/d Hoef: Bert van Ingen Schenau Janneke van Ingen Schenau-van den Berg Willem Jan Warner Orange, 28 september 1980 Star Route Box 1451 Orange, Calif 92667 USA De begrafenis heeft op 1 oktober in familie kring plaatsgevonden. Te zijner nagedachtenis zal een dienst van Woord en Gebed worden gehouden in de Gene va Presbyterian Church in Laguna Hill, Oran ge op maandag 6 oktober om 15.00 uur plaatse lijke tijd. God heeft uit zijn lijden verlost en tot Zich genomen mijn trouwe, altijd zorgzame onver getelijke man Gerrit Jan Pieterson op de leeftijd van 73 jaar. M. H. C. Pieterson-Smolders Rotterdam. 30 september 1980 Asserweg 202 Geen bloemen. Gelegenheid tot bezoek aan de rouwkamer „Silentium", Mathenesserlaan 486 vrijdag van 19 tot 19.30 uur. De crematie zal plaats hebben maandag 6 oktober om 15.00 uur in het crematorium „Hof wijk", aan de Delftweg 230. Vertrek vanaf het woonhuis om 14.30 uur. Want God is overstelpend goed, die ons in vrede wonen doet. Zijn goedheid is als morgendauw: elk nieuw geslacht ervaart zijn trouw. Psalm 100 Op 1 oktober 1980 is te Hilversum overleden onze zwager en oom Willem Arentinus Wiersinga In onze familiekring moeten wij hem missen, maar wij bedaren een dankbare herinnering aan hem die een echte vriend wilde zijn voor een ieder van ons. Hillegom: J. W. C. M. Schilpzand-Marseille 't Harde: J. E. Gunnink Egmond aan Zee: H. Marseille R. M. Marseille-van Leijenhorst Overveen: M. C. H. Marseille-Reinecke neven en nichten Want God is overstelpend goed, die ons in vrede wonen doet. Zijn goedheid is als morgendauw: elk nieuw geslacht ervaart zijn trouw. Psalm 100

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 22