Zwartkruis onvrede bij wekt PSY Kracht van Arges onduidelijk Kindvall bestrijdt harde voetbal Rentree Kist met drie treffers Knieval voor AZ-leiding schiet Eindhovense officials in verkeerde keelgat UEFA verbiedt tv-circuit West Ham Okker geen partij voor Ilie Nastase Lusteloze remises in Tilburg Trainer Halagian haalt bezem door Roemeens elftal 'Mijn doelpuntenproduktie zou nu nog niet de helft zijn' WOENSDAG 1 OKTOBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET 1 rota- tich- luarl De sluit on- de ?rder Vries sluit j dit ssing dat evol- Het m tal in en lp in een oort- ci a li van geer eeds sidie iebat sloot i ver- ir. BERN De Europese voetbal unie (UEFA) heeft gedreigd met „harde maatregelen'' als West Ham United vandaag zijn sup porters de gelegenheid geeft de wedstrijd tegen Castilla via een gesloten tv-circuit te bekijken. De UEFA waarschuwde de Lon- dense tweede-divisieclub niet te proberen compensatie te zoeken voor het verbod toeschouwers tot de wedstrijd toe te laten. door Matty Verkamman WOLVERHAMPTON Niet de blessures van Van der Kuylen en Maybank, niet de verwachte rentree van Poortvliet en ook niet de knieverwonding van Wolves' gevaarlijkste speler, Andy Gray, stonden gisteren tijdens de reis van PSV naar Engeland in het brandpunt van de belangstelling. Aan de vooravond van de return voor de UEFA-Cup tegen Wolverhampton Wanderers, hield de maandag ontstane emotie in zake het Nederlands elftal van Zwartkruis ook bij PSV de gemoederen voornamelijk bezig. PSV-ers poseren voor een dubbeldekker in Birmingham, v.I.n.r.: Willy Jansen, Willy van der Kuylen, Paul Postuma, Huub Stevens en Pim Doesburg. Zolang het informeel was. konden in het Brabantse kamp kritische gelui den met betrekking tot de technische leiding van Oranje worden opgevan gen. Het is duidelijk dat de gang van zaken rond het Nederlands elftal ook bij PSV een stuk onvrede met zich heeft gebracht. Te denken valt aan de laatste selectie voor de mislukte par tij tegen de Ieren. Zwartkruis, nu gedegradeerd tot niet veel meer dan een marionet van een enkele topclub, liet aanvankelijk doelman Pim Doesburg vallen, maar veranderde van gedachten toen hij de DIFFERDINOEN Het gaat AZ'67 in sportief opzicht momenteel voor de wind. In de nationale compeUtie is de Noordhollandse club na zeven speeldagen nog altijd zonder punt verlies en gisteravond plaatste AZ'67 zich probleemloos voor de tweede ronde van het UEFA Cup-toernooi. De manier echter waarop de profes sionals uit Alkmaar zich distantieer den van de fel strijdende, maar in houdelijk op alle onderdelen tekort schietende amateurs van Red Boys uit Dlfferdingcn, was allerminst hart verwarmend. Na het halve dozijn in Alkmaar van dertien dagen eerder stopte de pro- duktie in Differdlngen voor 1500 toe schouwers bij 4-0. Centraal in de re- turnwedsUJd voor de eerste ronde stond de rentree van Kees Kist. Hij was voor het laatst actief geweest tijdens de voor hem mislukte strijd om het Europees 1 andenkampioen schap in Italië. Na een ooroperaUe meldde hij zich bij zijn werkgever weer present maar haakte kort daar op af met een tijdens de training opgelopen beenblessure. Gisteravond in het verplichte num mer tegen Red Boys mocht de voor malige topscorer van Europa voor de eerste maal in dit seizoen opdraven in de hoofdmacht van AZ'67. Trainer Kessler posteerde zijn duurste speler op het middenveld, schoof Peter Arntz een linie naar achteren en liet vleugelverdediger Van der Meer in de dug-out plaatsnemen. Met deze be slissing ontweek Kessler een dreigen de confrontatie met zijn spelers, die tijdens de training na de hoopgeven de competitieresultaten in bedekte termen te verstaan gegeven dat ver vanging van een middenveler of aan valler ten gunste van Kist een „op stand" ten gevolge zou hebben. Gezien zijn aandeel in de score mag de terugkeer van de 29-jarige Kist geslaagd genoemd worden. Hij nam met een onvervalste hattrick driek wart van de Alkmaarse produktie voor zijn rekening. De drie treffers, twee van afstand en één uit een straf schop, vormden evenwel voor Kist de enige hoogtepunten in de wedstrijd. In de combinaties met zijn medespe lers schoot hij vooralsnog herhaalde lijk te kort en kwam zijn gebrek aan wedstrijdritme helder aan het licht. Boy» DlffenlInfm-AZ '67 0-4 <0-2) 15. KlstO- I. 40 Kist 0-2 <«V*f«chopt, 40 Kist 0-3. 55 Welzl 0- 4 Scheidsrechter Bacou (Fra.l. Toeschouwera 1500 Oele kaart Blanchlnl (Red Boys) Red Boys Dirferdinfen: Valli; Schmlt. Bürger, Kramer en Hotton; Schralner. Baldlmiri en Wag ner; MUller; Blanchlnl en Dl Domenlco. AZ '67: Treytel; Amtz. Spelbos, Metgod en Hoven- kamp (Reljndera); Petera. Kist. Nygmard en Jon- .ker (Van der Meer); Welzl en Tol. NANTES Nantes heeft zich gister avond geplaatst voor de tweede ron de van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. De Fran sen wonnen na een 0-0 ruststand de tweede wedstrijd tegen het Noordier- se Linfield met 2-0 door doelpunten van Rampillon en Trossero. De eerste wedstrijd was door Nantes al met 1-0 gewonnen. AMSTERDAM Roscoe Tanner heeft moeten afzeggen voor het ten nistoernooi, dat deze week in zeven verschillende Nederlandse steden wordt afgewerkt. De Amerikaan heeft van zijn oogarts een speelver bod gekregen. Tanner wordt vervan gen door zijn landgenoot John Sadri, die op de wereldranglijst de zestiende .plaats inneemt. Tom Okker is het toernooi begonnen met een koude start. De Nederlander, die op de wereldranglijst inmiddels is gepasseerd door nationaal kampioen Louk Sanders, verloor van Ilie Nasta se. De Roemeen was technisch supe rieur aan Okker, die uit beleefdheid de tweede set mocht winnen. De set standen waren: 7-5, 3-6 en 6-1. Victor Pecci uit Paraguay had niet veel moeite met Eddie Dibbs: 6-4,4-6 en 6- 1. Rotterdammer bij AZ'67 een formi dabele partij zag spelen. Die manier van doen vond Doesburg beneden de maat. Hij volgde het voorbeeld van zijn makker Piet Schrijvers en be dankte voor de Oranje-eer. Dat Adri Koster als één van de weinige PSV- ers al weken in een goede vorm plotseling voor de debutant Toine van Mierlo moest wijken, werd ver volgens ook niet zo goed begrepen bij PSV. En de vreemde selectieprocedu re rond Willy van de Kerkhof wekte zo mogelijk nog meer verbazing in Eindhoven. Zwartkruis' nogal invloedrijke assistent Rob Baan oor deelde na PEC Zwolle-PSV dat het onzinnig was om een libero (Willy van de Kerkhof) te selecteren die in zijn eigen team niet eens op die plaats speelde. Trainer Llbregts pakte de telefoon en maakte Baan duidelijk dat blessures van anderen de ervaren international weer voor even naar het middenveld hadden getransporteerd. Baan had die informatie ook na de wedstrijd in Zwolle kunnen krijgen. Onvrede dus. De welhaast dramatische knieval van Zwartkruis voor het eigengereide AZ- duo Molenaar-Llgthart („weg met de verjonging, terug die routiniers"), leidde er gisteren toe dat tijdens PSV's gebruikelijke persconferentie In het bekervoetbal schoot hij voor zijn Rotterdamse werkgever nog eens 30 maal raak en in vriendschappelij ke ontmoetingen bracht hij het tot 50 treffers. Na zijn vertrek is er geen speler meer geweest die de Neder landse competitie met zoveel wapen feiten de nodige allure heeft gegeven. Nadat hij naar zijn vaderland was teruggekeerd, heeft de roep om Kind- vall in het stadion-Feyenoord nog veelvuldig geklonken. Ook al omdat zijn opvolgers, van Matthias Maiwald tot Lex Schoenmaker, nimmer in zijn schaduw konden staan. Dat Klndvall in zijn laatste Nederlandse seizoen steeds moeizamer begon te draaien en zijn populariteit flink daalde, is kennelijk vergeten. Supporters zijn nu eenmaal meedogenloos. Een paar slechte wedstrijden en de grootste ster wordt als een vuilniszak terzijde geschoven. Niettemin bewaart Ove Klndvall, ook voor een Cup-wedstrijd, de actuali teit van dat bekervoetbal plaats maakte voor de Oranje-heissa. Maar zie, toen het officiële gedeelte daar was, toonde PSV zich weer een keuri ge club. Manager Ploegsma, voorzit ter Groeneveld en trainer Libregts voelden niets voor het gebrul naar Alkmaars voorbeeld. Waarbij de aan tekening, dat in intieme kring ook bij de Brabanders met knarsende tan den de „coup" van AZ zal zijn ge volgd. Maar de heren hielden het dus netjes. Ploegsma: „Ik geef geen oordeel over Zwartkruis. Ik denk wat ik wil, maar het is niet correct om als clubbestuur der die gedachten in de publiciteit te brengen. De bazen van Zwartkruis, de KNVB en vooral Choufoer, moeten over hem oordelen. De bondscoach wordt het nu wel erg moeilijk ge maakt. De kritiek op hem is niet zuinig Ik vraag me af hoe hij die zal verwerken." PSV-voorzltter Groeneveld zal er in tussen wel enige spijt van hebben dat uitgerekend Arie Ligthart tijdens de geladen persconferentie namens de clubs mocht praten. Het werd soms een gênante vertoning. Zo meldde Choufoer van achter de tafel dat twee clubs vooralsnog bedenkingen koes terden tegen extra regionale KNVB- al verdween hij dan enigszins met stille trom uit Rotterdam, de meest dierbare herinneringen aan wat hij noemt „zijn tweede vaderland". Twaalf dagen geleden, toen hij met IFK Göteborg, waar hij de functie van manager combineert met die van vertegenwoordiger in sportartikelen, in het kader van het UEFA Cup toernooi een bezoek bracht aan FC Twente, had hij graag met zijn club nog eens van zich doen spreken. De confrontatie liep echter voor Kind- vall op een teleurstelling uit. Als tv- commentator en manager zag hij zijn elftal, dat vooral verdedigend als een beginneling stond te schutteren, met 5-1 verliezen. trainingen voor jonge talenten. Hij vond het niet gepast om de namen van de betreffende clubs te noemen. Waarna Ligthart tot veler verbazing uitriep: „Nou, dat mogen ze toch wel weten, joh, het gaat om Ajax en Feye- noord Groeneveld, geconfronteerd met dat verhaal: „Vindt u dat redelijk? Ik hoef er toch niet aan mee te doen, aan dat communiceren via de pers." Ove Kindvall. se. maar dat is volstrekt onjuist. Na tuurlijk vond ik FC Twente geen slechte ploeg. Ze is van dezelfde sterkte als Göteborg, dat echter die avond vooral in de defensie een off day had. We staan in onze eigen com petitie op de tweede plaats dus zo slecht zijn we toch ook weer niet". Zo hield de leiding van PSV eigenlijk e,en uur lang de boot af. Wel distanti eerde men zich van wat Molenaar, plus aanhang, de afgelopen dagen allemaal te berde hebben gebracht. Ploegsma: „Het ligt niet op onze weg om Zwartkruis af te vallen. Wij gaan ook niet zeggen: je moet het zus of zo doen." Heel even, zo tegen het einde, viel Ploegsma dan toch nog een mo ment uit zijn rol. En wel toen de wing hebben het wekelijkse gebeuren op de eredivisievelden doorgaans tot een grauwe bedoening gemaakt. Ook Zweden maakt een dergelijke trieste ontwikkeling door. Kindvall wijst in dit verband op zijn eigen vereniging, die vier jaar geleden tijden van grote voorspoed kende en een gemiddeld aantal toeschouwers trok van 26.000. Nu is dit aantal gereduceerd tot de helft. IFK Göteborg steekt overigens nog met kop en schouders boven de rest uit. „We hebben van heel Zweden het beste publiek. Göteborg is een echte voetbalstad, zoals er geen ander in het land is. Het wil toch wel wat zeggen dat het gemiddelde aantal toeschouwers bij de andere clubs rond zesduizend schommelt en er zit, zolang het jonge talent het publiek nog niet voldoende aanspreekt, nog steeds een dalende tendens in. Er zijn wel spelers genoeg die de techniek en de mentaliteit bezitten om over een paar jaar een hoog niveau te berei ken. Maar dat proces wordt veel meer dan vroeger afgeremd door de spelop vatting die de meeste trainers er op nahouden. Het heeft tot een wed strijdtactiek geleid, die het talentvol le spelers erg moeilijk maakt zich in dribbels en technische hoogstandjes uit te leven. Daar komt nog bij dat de bondsofficials die de scheidsrechters instructies moet geven, geen maatre gelen nemen om de aanvallers te be schermen. Zij laten alles bij het oude." positie van AZ-linksback Hugo Ho- venkamp aan de orde kwam. „Ik weet niet wat er allemaal tussen Hoven- kamp en Zwartkruis is voorgevallen. Maar ik zou het vreemd vinden als hij hem terughaalde." Nu is het wel zo dat Hovenkamp bij zijn meer dan waarschijnlijke rentree tegen de Duitsers (in Eindhoven) de positie van een PSV'er. Wildschut of Brandts, herovert. Ove Kindvall verafschuwt het harde voetbal. Zijn haat tegen de schoppers is dan ook groot. Als gelegenheids commentator bij de Zweedse televi sie laat hij niet na te wijzen op de verderfelijke invloed, die de schop pers, op het spel hebben. „Helaas kunnen zij ongestraft hun slopers- werk verrichten, want de bond doet er niets aan. Ik zou in deze tijd niet de helft aan doelpunten fabriceren dan in mijn periode. Zó is het voetbal veranderd. Ik hoop nog te beleven dat de creatieve acties van nieuwe talenten niet meer gesmoord worden in meedogenloze tackles. Maar nog maals: dan zullen de scheidsrechters met keiharde instructies moeten ko men. Hier in Zweden kun je bij wijze van spreken honderd gele kaarten per seizoen krijgen zonder dat er een sanctie op volgt." Volgens Kindvall is er ook in Zweden een tendens om oudere spelers voor het nationale elftal terzijde te schui ven, maar zover als bondscoach Jan Zwartkruis tegen Ierland is gegaan, is voor de Zweed ongegrijpelijk. „Ver jongen is goed, maar een elftal kan nooit en te nimmer zonder de inbreng van een paar routiniers. Hun inzicht en hun ervaring zijn voor een elftal onmisbaar. Stel je voor dat er in het Feyenoordelftal waarvoor ik destijds speelde, geen enkele dertiger had ge zeten. Denk je dat we dan ooit de Europa-Cup voor landskampioenen zouden hebben veroverd. Als Je het mij vraagt zal Zwartkruis wel heel spoedig op zijn dwaling terug komen." West Ham United en de Spaanse vereniging Castilla spelen hun duel voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars in Upton Park, het stadion van West Ham, voor lege tribunes. De tuchtcom- missie van de UEFA besloot daartoe nadat supporters van de Londense club zich in het eerste treffen hadden misdragen. Deze ontmoeting werd met 3-1 door Castilla, de dochterclub van Re- al Madrid, gewonnen. De ontmoeting in Londen is al leen toegankelijk voor vertegen woordigers van de UEFA, de En gelse en de Spaanse voetbal bond, zeventig leden van beide clubs en journalisten. Het is de eerste keer sind 1915 dat een „topwedstrijd" in Groot-Brittan- nië zonder publiek wordt ge speeld. In dat jaar voetbalden Norwich en Bradford een beker duel voor lege tribunes. Belang stellenden werden geweerd om dat hun aanwezigheid gevaar zou inhouden: de eerste wereld oorlog woedde in alle hevigheid. Batteux MARSEILLE De Franse voet baltrainer Albert Batteux moet het in moeilijkheden verkerende Olympic Marseille redden. Bat teux was oefenmeester van het Franse elftal dat tijdens het toernooi om het wereldkampi oenschap 1958 in Zweden als der de eindigde. Nadat hij als clubtrainer bij Sta de Reimes en Saint Etienne suc cessen boekte, wilde hij rustig met pensioen gaan. Op die be slissing is hij teruggekomen nu Olympic Marseille in de onderste regionen van de tweede divisie verkeert. door Max Pam TILBURG De tiende ronde van het internationale schaaktoernooi in Til burg mondde gisteren al snel uit in een beschamende vertoning. Zonder enige strijd eindigden vijf van de zes partijen in een lusteloze remise. Of de spelers gisteren geschaakt hebben, valt moeilijk te zeggen. Hier was eer der sprake van luid en ronkend ge snurk, dat na verloop van tijd ook op de inmiddels al in slaap gevallen toe schouwers werd overgebracht. Vroeger hoorde Je Lode wijk Prins nog wel eens klagen over het steeds da lend moreel peil van de huidige groot meesters en wie gisteren in Tilburg aanwezig was, kan hem nauwelijks ongelijk geven. Een uurtje achter het bord zitten om dan weer naar de hotelkamer te snellen teneinde moe deloos in bed plaats te nemen, met zo'n houding jaag je zowel de spon sors als het publiek weg. Jaren gele den heeft men nog wel eens gepro beerd luie schakers te overtroeven door te bepalen dat een partij niet voor de dertigste zet remise mocht worden gegeven, maar door handige kunstgrepen werd deze regel al snel ineffectief. Een donderspeech zoals Karei Lotsy dat deed („jongens, jullie vechten hier voor het vaderland") lijkt mij in dit wereldje waarin voort durend van nationaliteit wordt ver anderd, ook nauwelijks op zijn plaats. De enige partij die gisteren bijna de volle zes uur in beslag nam, was het duel tussen Spasski en Larsen. Een erg verheffende vertoning was het trouwens niet, want het is Larsen de laatste ronde kennelijk in de bol ge slagen. Gisteren tegen Portisch brak hij af in een gunstige positie, maar door belachelijk riskant spel wist hij toch nog te verliezen. Tegen Spasski overkwam Larsen iets dergelijks. Werkelijk alles stelde hij in het werk om een remise staande positie alsnog te verknoeien en inderdaad slaagde hij erin met alle mogelijke moeite overigens een toren weg te geven. Het is diep treurig dat de enige speler die tot nu toe aan de remiseziekte ontkomen is, uit balorigheid het ene punt na het andere wegsmijt. Wit: Spasski (Sovjet-Unie) Zwart: Larsen (Denemarken) 1. e2-e4, c7-c6; 2. d2-d4, d7-d5; 3. Pbl- c3, d5 x e4; 4. pc3xe4, Lc8-f5; 4. Pe4- g3, Lf5-g6; 6. Pgl-f3, Pb8-d7; 7. Lfl- d3, e7-e6; 8. 0-0, Pg8-f6; 9. c2-c4, Lf8- e7; 10. b2-b3, a7-a5; 11. Ld3xg6, h7 x g6; 12. Lcl-d2. b7-b5; 13. Ddl-e2, Dd8-b6; 14. Ld2-g5, 0-0; 15. Tal-dl, Tf8-e8; 16. Pf3-e5, Ta8-d8; 17. Lg5-e3, Db6-a6: 18. Tdl-cl, b5xc4; 19. De2 x c4, Da6xc4; 20. Tclxc4, Pd7xe5; 21. d4xe5, Pf6-d5; 22. Le3- c5, Pd5-b4; 23. Pg3-e4, Le7xc5; 24. Tc4 x c5, Td8-d5; 25. a2-a3, Pb4-d3; 26. Tc5xc6, Pd3xe5; 27. Tc5-c3, Pe5-d3; 28. g2-g3, f7-f6; 29. Tfl-dl, Te8-d8; 30. Kgl-fl, g6-g5; 31. h2-h3, Kg8-f7; 32. Tc3-c7 Kf7-g6; 33. Pe4-c3, Td5-f5; 34. Tdl-d2, Td8-d4; 35. Pc3-dl, e6-e5; 36. Pdl-e3, Tf5-f3; 37. Pe3-c2. Td4-e4; 38. Kfl-g2. Zwart geeft op. Tiende ronde: Ribll (Horo-Kavalek (VS) '*-«*. An- dersson (Zwe)-Hübner (W-Dld) "z-'/j. Portisch (Hon)-Timman (Ned) Cs-"!, Spasski (Sowi-Larsen (Deri) 1-0. Hort (TsJVKarpow (Sow) Tal <Sow)-Sosonko (Ned) '/z-'/z Afgebroken partij achtste ronde Andersson (Zwe)-Laraen (Den) W— Stand: 1 Karpow. 2. Portich 6>*. 3 Timman 6. 4 Spasski 5'7, 5-7 Hort. Tal. Sosonko 5, 8 Ribli 4'v. 9- 11 Hübner. Larsen. Andersson 4, 12. Kavalek 3"5. De ex-Feyenoorder, die het voetbal in Nederland nog zijdelings volgt, heeft Kindvall: „Uit die nederlaag zou men wel begrepen dat de gouden tijden wellicht in Nederland concluderen van het Nederlandse voetbal tot het dat het Zweedse voetbal heel wat verleden behoren. Het ontbreken van minder voorstelt dan het Nederland- werkelijke vedetten en de spelverru- door Johan Woldendorp ZEIST Vlak voor de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het UEFA Cup-toernooi weet FC Utrecht nog steeds niet, wat het precies aan zijn tegenstander Arges heeft. De Roemeense club werd in Pitesti weliswaar keurig op 0-0 gehouden, maar dat hoeft piet persé iets over de kracht van de Oosteuropea nen te zeggen. De onduidelijkheid werd zaterdag nog eens versterkt door de royale 6-0-triomf, die Arges op het hoogge- noteerde Corvinul boekte. Ongeveer gelijktijdig had Utrecht de nodige moeite met het zwak spelende Roda JC: 3-1. Het heeft geen zin om beide uitslagen met elkaar te vergelijken. Door dat soort cijfertheorieën zijn al veel prognoses kopje onder gegaan. De parallellen liggen meer buiten het grastapijt. Een voorbeeld: zowel Utrecht als Arges wordt niet achter volgd door een roemrijk verleden. ,Het feit, dat de Roemeense club in totaal 26 Europa Cup-wedstrijden achter de rug heeft (tegen Utrecht slechts één) wordt teniet gedaan door de drastische verjonging, die trainer Florian Halagian heeft doorgevoerd. De met zijn oefenmeester overhoop kruisiaanse manier doorheen ge haald. „Vandaar," zegt Halagian, „dat het in onze thuiswedstrijd tegen Utrecht niet zo goed liep. Door het gemis aan ervaring was het elftal te timide. De eenheid ontbrak. We moesten het spel maken, maar waren daartoe niet in staat." Dat verontrus te Halagian; of oprecht, of vanuit het oogpunt van de psychologische oor logsvoering, die op dit niveau een liggende 50-voudlge international zekere populariteit geniet. „Dankzij Dobrin is ondergedompeld ln de ano- Nocolae was Arges vroeger een sterke mltelt van de tweede divisie, de regel- counterploeg. Door de vele wisselin- matlg uitblinkende Nicolae werd gen moeten we het nu van onze thuis- voor handenvol harde munten naar wedstrijden hebben." Halagian's col- het Griekse Panathinaikos getransfe- lega Han berger is zo vrij omdat te reerd, Jovanescu zocht zijn heil bij staartclub Olt, de geroutineerde doel man Speruatu zag meer perspectief in topclub Dinamo Boekarest en Ivan is gewoon met voetballen gestopt. Kortom, de bezem Is er op een Zwart- betwijfelen. Hij refereerde twee we ken geleden al van het gemak, waar mee Arges op vreemde bodem het vijandelijke net pleegt te doorboren, terwijl het hem evenmin is ontgaan, dat de pijlsnelle Slgnireanu (honderd meter in 10,4 seconden) ver opgedron- Beeld uit de eerste ontmoeting Arges-FC Utrecht: Ben Rietveld (m.) wordt de weg versperd door Nicolaas Kallo (1.) en Constatin Ignat gen defensies het leven erg zuur kan 'maken. Blijft de vraag, waaromHhalagianzo onstuimig huis heeft gehouden in zijn' elitegroep. „Met de ploeg van vorig jaar had ik het ook dit seizoen moei teloos gered Maar ik wist, dat ik daarna zo vast als een huis zou zitten. Nu kan de half verjongde ploeg nog op enaantal routiniers terug vallen. Over twee jaar is de jeugd dermate- goed ingespeeld, dat ik zonder al te veel problemen de rest van het team kan vervangen. Mijn opzet is om de selectie een jaar of acht bij elkaar te houden, De drastische wisselingen gaan nu misschien ten koste van de prestaties, maar als dat achter de rug is, kan ik in alle rust een technische en taktische eenheid van louter leer gierige knapen maken. Ik heb daarbij het voordeel, dat wij niet, zoals u, de vrfje makrteconomie kennen. Onze voetballers zijn nauwelijks gevoelig voor transfers. De overgang van Nico lae naar Panathinaikos is een uitzon dering geweest." Arges, opgericht in 1953 en spelend met een selectie waarvan de gemid delde leeftijd nu al 22,3 jaar bedraagt, is het voetballende gezicht van de stad en provincie Pitesti. De club voelt zich niet gebonden aan leger of een fabriek. Voor het overige zijn er geen in het oog lopende verschillen met verenigingen uit de miljoenen stad Boekarest. Halagian: „De tacti sche benadering en mentale instel ling is dezelfde. Daarvoor ligt Pitesti te dicht bij de hoofdstad." In het verleden heeft Arges ook aan dezelf de kwaal geleden als Dinamo en Steaua: „Dat is niet zo verbazingwek kend," legt Halagian uit. „Roemeen se clubs overleven doorgaans de kwart finales niet, omdat de winter stop bij ons meer dan drie maanden duurt: van december tot eind maart. In West-Europa wordt gewoon door gevoetbald. Ook met het organiseren van veel vriendschappelijke wedstrij den kunnen we nooit ln het ritme komen, waar de Westeuropese clubs niet uit raken." Richard Mathljsse GOTEBORG Jaren na zijn afscheid ls de herinnering aan Ove Klndvall, 37 jaar Inmiddels, nog niet vervaagd. De Zweedse doelpuntenmachlne ls zeker ln de stad waar hij met Feyenoord de grootste successen uit zijn bestaan vierde, nog grenzeloos populair en dat is geen wonder, want wie er de statistieken uit de jaren eind zestig en begin zeventig nog eens op naslaat, ziet dat Kindvall ln vijf competitie-afleveringen tot een produktie kwam van 128 doelpunten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15