m if fi REÜNIE lit Linolzuur kan stollen van bloed tegengaan FAMILIEBERICHTEN he tl EEN H00FDLEID(ST)ER Limburger promoveert op dieetvetten: Wellicht nieuwe Bruynzeel w wet voor naleving 100 mail kw j« embargo Z.-Afrika Man bekent moord op markt Hengelo Protectionisme in vlees onderzocht ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1980 TROUW/KWARTET RDAI Kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op' nummer 020-562.6270. na 17.00 uur 562.2898 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20 00 uur Lied 334 vers 3 en 4 Hoera;' ik ben er! En ik ga heten: René Albert Mijn grootouders zijn erg blij. Fam. A. Vitters Fam. J. J. van Beusekom- Kooimans Burg. Hazenberglaan 61 Rotterdam-IJsselmonde. Goede morgen oma Boter Hartelijk gefeliciteerd met uw 80ste verjaardag Uw kleinkinderen: Gerard en Jeanette, Annemiek en Marcel, Roeland, Ewout, Eric, Rob, Alice, Marieke, Ingrid, Els. Tot straks! Op 10 oktober 1980 is het 40 jaar geleden dat onze (grootjouders Henk Verburg Ali van der Vliet in Woerden trouwden. Wij willen dat graag met hen vieren. Er is gelegenheid hen geluk te wensen tijdens een receptie in de Immanuelkerk, 't Goylaan 129 te Utrecht, op vrijdag 10 oktober a.s. van 17-18 uur. Ridderplantsoen 26 Utrecht. Muiden: Marieke en Dik Verburg Janneke, Rik en Mar ja De Lier: Marjolein en Jaap Verburg Roeland, Olivier en Laurens Eindhoven: Adrie en Piet van Zanten Michiel Apeldoorn: Hanneke en Gerhard Geerling Ingeborg en Sylvia Haarlem: Henk Verburg Amsterdam: Jan Verburg Onze ouders stellen het op prijs als u uw eventuele cadeau in de vorm van geld in de cadeau-bus op de receptie doet. Zij willen het geld bestemmen voor het Werelddiakonaat. Zondag 28 september is het 50 jaar geleden, dat Dirk Zemel in de Gereformeerde Kerk van Vianen door ds S. Datema, de vader van zijn aanstaande bruid Frieda, tot dominee bevestigd werd. Wij hopen dit met elkaar in de kring van het gezin te vieren. Zijn kinderen en kleinkinderen: Amstelveen: Diny Zemel Gert de Wit Heiloo: Kees Zemel Diana Zemel-Lucassen Donna, Désirée Barneveld: Willy Verdu-Zemel Carl Verdu Gouda: Truus Torenvlied-Zemel Kees Torenvlied Dirk-Philip Papendrecht: Sjabbe Zemel Diny Zemel-Kant Almelo: Henk Zemel Ria Zemel-Huttenga Carin Amsterdam: Roel Zemel Monster, Schuylenburgh 11 „Tel uw zegeningen, tel ze één voor één" Wij zijn dankbaar en blij dat God op d.v. 8 oktober a.s. onze ouders en grootouders J. C. de Zeeuw M. H. de Zeeuw-van Dijk 50 jaar voor elkaar gespaard heeft. Haarden: J. C. de Zeeuw J. de Zeeuw-van Rookhuyzen Bussum: D. A. de Zeeuw D. de Zeeuw-van Schaik Ö'sum: M. E. de Zeeuw en kleinkinderen Meerweg 17b 1405 BB Bussum Gelegenheid tot feliciteren van het bruidspaar op dv vrijdag 10 oktober a.s. van 19.30 tot 21.00 uur in restaurant „De Hoeve" (Tafelberg) Naarderweg 66 te Blaricum. (bereikbaar via rijksweg A-l, afslag Bla- ricum). „Te Wil U. o God, mijn dank betalen". Lied 390:1 uit het Liedboek voor de kerken. Dankbaar en blij hopen S. A. de Vries en A. de Vries-Broekema op 30 september 1980 met hun kinderen en kleinkin deren hun 50-jarig huwelijk te gedenken. Wie hen daarmee wil gelukwensen is welkom op zaterdag 4 oktober 1980 tussen 16 00 en 17.00 uur in de Voorzaal van de Bankraskerk, Max Havelaarlaan 435 te Amstelveen. Wimbledonpark 41 1185 XK Amstelveen. „Mijn Genade is u genoeg" Op Zijn tijd nam de Here tot Zich mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder en groot moeder Willemina Johanna Bronsvoort echtgenote van H. de Vries in de ouderdom van 87 jaar. Rheden: H. de Vries Rheden: G. van Heuningen-de Vries De Steeg: T. de Vries E. de Vries-Kampen Amersfoort: G. de Vries H. de Vries-Visser en kleinkinderen Dieren, 24 september 1980 Verpleeghuis „Gelders Hof" Harderwijkerweg la Correspondentieadres: Snippendaalseweg 26, K 16, Rheden Liever geen bezoek aan huis De overledene is opgebaard in de aula van „Gelders Hof". Maandag 29 september a.s. wordt om 13.45 uur een rouwdienst gehouden in „Gelders Hof", waarna de teraardebestelling om 14.30 uur plaatsvindt op de bijzondere begraafplaats te Ellecom. Gelegenheid tot condoleren 15 minuten voor de aanvang van de rouwdienst in „Gelders Hof- In de ochtend van vrijdag 26 september 1980 ging van ons heen Dr. Pieter van der Hoeven geboren 25 oktober 1911 te Amsterdam, emeritus-hoogleraar te Delft en te Groningen. „Want hiertoe is Christus gestorven en levend geworden, opdat Hij en over do den en over levenden heerschappij voe ren zal." Rom. 14 9 Paterswolde. Mieke van der Hoeven-Houtman Oosterend (Fr.): Wim en Hilly Marieken en Saartje Groningen: Paulien en Dick Dorkwerd: Adriaan en Eva Groningen: Carien en Frans Groningen: Han en Nienke Groningen: Joske Paterswolde, 26 september 1980 Hooi weg 133 Hij ligt opgebaard in het Diakonessenhuis te Groningen. De rouwdienst wordt gehouden op woensdag 1 oktober a.s. om 12.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Eelde. Vanaf 12.00 uur is er gelegenheid tot condoleren in het Longhoes tegenover de kerk. De teraardebestelling zal aansluitend plaatsvinden op de algemene be graafplaats in Diever om ongeveer 14.30 uur. Waar is een vreugd', een kalmteen heil Zo zalig als dit hoogst genot. Gez. 171 4 Met grote droefheid geven wij kennis, dat de Heere, geheel onverwacht, uit ons midden heeft weggenomen, in de hope des eeuwigen levens, mijn zeer geliefde man, onze geliefde zorgzame vader, opa, broer, zwager en oom Willem van der Wulp echtgenoot van Jannetje van den Berg op de "leeftijd van 77 jaar. J. van der Wulp-van den Berg J. van der Wulp W. H. van der Wulp-Hordijk E. Sint Nicolaas-Hordijk F. A. Sint Nicolaas A. P. van der Wulp J. J. van der Wulp-van der Meer J. P. Pleyzier-van der Wulp W. Pleyzier F. W. van der Wulp G. P. van der Wulp-Apon J. C. van der Pol-van der Wulp A. M. van der Pol kleinkinderen en verdere familie Hendrik Ido Ambacht, 26 september 1980, Lindestraat 2 Geen bloemen Geen toespraken De Overledene ligt opgebaard in de Open Hofkerk aan de Schildmanstraat te H. I. Am bacht, waar gelegenheid is tot condoleren maandagavond 29 september a.s. van 19.00- 20.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op dins dag 30 september 1980 in de Open Hofkerk aan de Schildmanstraat te H. I. Ambacht, aanvang 13.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de Algemene Begraafplaats Achteram bacht aan de Achterambachtseweg te H. I. Ambacht 14.30 uur. Met droefheid namen wij kennis van het be richt, dat, geheel onverwacht, is overleden onze plaatselijk vertegenwoordiger van Hen drik Ido Ambacht, de heer W. van der Wulp Gedurende 27 jaren heeft hij onze belangen en die van onze abonnees in Hendrik Ido Am bacht behartigd. In die tijd hebben wij hem leren kennen als een nauwgezet man, die de Christelijke Pers een warm hart toedroeg Moge God aan zijn vrouw en kinderen de troost geven, die zij zo nodig hebben in dit grote verdriet. Direktie en Medewerkers van Trouw/Kwartet B.V. „Loof den Here, mijn ziel, en vergeet niet een van zijn wel daden" Psalm 103 2 Met grote verslagenheid delen wij u mede dat, geheel onverwacht, een einde is gekomen aan het lange werkzame leven van onze lieve moe der en oma, Johanna Maria den Duik weduwe van Dirk Hoogenraad Dzn oud 87 jaar. Tot het laatst was het een vreugde om met haar om te gaan. Zo zal zij in onze herinnering voortleven.. Familie Buijtendijk-de Vries Hajo, Ineke, Mieke Familie Michaël Vincent, May-Yuën. Marleen, mede namens de verdere familie. Scheveningen, 25 september 1980. Westduinweg 1475. Correspondentie-adres: Gentsestraat 189. 2587 HR Scheveningen. Gelegenheid tot bezoek zondag van 12-13 uur in Rouwcentrum Scheveningen ,,'t Staten- huys", Statenlaan 78. De rouwdienst, waarin voorgaat de weleer waarde heer Ds. J. D. Wuister, zal worden gehouden in de aula van het crematorium „Ockenburgh", Ockenburghstraat, Loosdui nen, op maandag 29 september om 14 uur. Vertrek vanaf ,,'t Statenhuys" om 13.30 uur. Op 21 september nam de Heer tot Zich onze zuster Johanna Wilhelmina van der Star in de ouderdom van 77 jaar. Zij was 34 jaar aan ons huis verbonden. Jesaja 41 10 Vrees niet, want,Ik ben met u" Bestuur, Directie en Zusterkring Ned. Herv. Diakonessen Inrichting 26 september 1980, Overtoom 295, 1054 HW Amsterdam. De begrafenis heeft inmiddels plaatsge vonden. Met verslagenheid geven wij U kennis van het plotseling overlijden van ons geacht medebe stuurslid C. van Tienhoven Zijn vele werk voor en in het Christelijk On derwijs gedenken wij met dankbaarheid en waardering. Namens het bestuur van de Stichting Chr. Volwassenenonderwijs (PC/RK) te Rotterdam en omgeving, A. P M. Prummel-Engelhard (sekr.) Rotterdam, 24 september 1980. Diep geschokt vernamen wij het bericht dat plotseling van ons werd weggenomen de heer C. van Tienhoven Wij verhezen in hem een gewaardeerd en ge trouw adviseur van onze Raad. Wij zullen zijn grote inzet en deskundigheid node missen. Trooste de Heere zijn vrouw en kinderen met dit zware verües. Namens het bestuur van de rayon schoolraad voor het protestants christe lijk onderwijs Mr. F. Verhulst (plaatsverv. voorzitter) B. Emans (secretaris). En Hij, die op de troon gezeten is, zeide: „Zie Ik maak alle dingen nieuw". Openbaring 21 5 God nam tot Zich. mijn lieve zoon, onze broer, zwager en oom Alex Johannes Luiten geboren 13-1-1955 op de leeftijd van 25 jaar. waarvan hij de laatste 9 jaar met veel liefde is verzorgd op „de Hartenberg" te Ede. Aalten: G. F. J. Luiten-Bulsink Aalten: Ali en Johan Winkelhorst-Luiten Ter borg: Wim en Wil Luiten-Quist Varsseveld: Henk en Annie Luiten- Vonderhorst Breedenbroek: Ada en Arie Nijman-Luiten Epe: Willemien en Dick van der Lei- Luiten Sinderen: Hans en Diny Luiten-Lammers Enschede: Riet Luiten Nijverdal: Hannie en Rommert Tjeerdema- Luiten Hoogeveen: Gré Luiten Bennekom: Gerard en Willy Luiten-Vink Gendringen: Lydia en Gerrit Pennings-Luiten neven en nichten 22 september 1980, 7122 ZX Aalten, Berkenhovestraat 37 De begrafenis heeft reeds in besloten kring plaatsgevonden. Neem mij, Heer God, het roer dan nu uit handen, en laat mij zingend op de voor plecht staan. Dan zal mijn schip niet op de rotsen stranden, maar veilig in Uw haven bin nen gaan. Heden is van ons heengegaan, onze geliefde vader, groot- en overgrootvader Cornelis Knecht weduwnaar van Jannetta Hendrika Vlaanderen geboren 11 augustus 1884 A. v.d. Waal-Knecht W. C. v.d. Waal A. J. Veer-Knecht J. Knecht G. J. Knecht-Bosman klein- en achterkleinkinderen Dokkum, 26 september 1980 Corr.adres: Birdaarderstraatweg 63, Dokkum De begrafenis vindt plaats op dinsdag 30 sep tember a.s. op de algemene begraafplaats te Dokkum, na een dienst in het Verpleeghuis „De Sionsberg", Birdaarderstraatweg 68, wel ke aanvangt om 14.00 uur en zal worden geleid door Ds. H. Groeneveld. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in bovengenoemd Verpleeghuis. Langs deze weg wil ik mede namens de familie allen bedanken die na het overüjden van mijn geliefde echtgenoot Cornelis Francke Internist hebben blijk gegeven van hun medeleven. Het was ons tot troost te weten, dat zovelen hem gewaardeerd hebben. Uit aller naam: M. J. G. Francke-Muns Rotterdam, september 1980 Ghisebrecht Bokellaan 18. 1920 - 1980 1920 19 De Chr. MULO/MAVO te Winschotóü houdt op zaterdag 24 januari 1981 van -pgj 14.00 uur een reünie t.g.v. het 60-jai ejjS bestaan van de school. (per lerti Het bestuur nodigt alle oud-leraren nat< -leerlingen uit deze reünie bij te wonen. «ndi eider Aanmelding voor deelname vóór 30 okt liertj ber 1980 toezenden aan: mevr. J. J. Vel huyzen van Zanten-Keizer, Vissersdijk 1 mg 9671 EG Winschoten. Tel. 05970-13951 iaten ig va ocia: .ogis onder vermelding van: naam en adre 23 n aantal personen: schoolperiode. Pskr erte Nadere informatie volgt na aanmelding. Het bestuur van V C.O.G. te Groning vraagt aan de kleut^ü school „de Ark", Valreep 68 te Groningen ties in vaste dienst Van sollicitanten wordt verwacht: ervaring in deze functie het bekend zijn met de integratie k.o.-l.o. bereidheid goede contacten te onderhoudt met alle bij de school betrokken instanties personen het bezit van organisatorische en leidinggevei de capaciteiten Reeds ontvangen sollicitaties blijven van kracN De Ark en het Kompas l.o.-zijn samenwerkend dat scholen, gesitueerd in de nieuwbouwwijk U wenborg. gehuisvest in 2 goed geoutilleei permanente gebouwen De k.o afdeling bestaat uit 6 klassen en de I. afdeling uit 10 Beide afdelingen hebben een jong team Voor deze functie geldt als voorwaarde dat me het Chr. onderwijs uit overtuiging wil dienen in Informatie over deze functie kan worden verkre gen bij wnd. hoofdleidster Herma Bijsterbosd ut< tel. 050-411095 (school) 050-180228 (pnvé) 3Pe Sollicitatie voor 14 oktober aan het bestuur vafln' de V C.O.G. afd P.Z. Singelstraat 6. 9712 Groningen. en ■ER om opc he :r ei reei deli ehr tel c clal likt. Int in i nta dru! tekc een Voor de vele bewijzen van deelneming na q overlijden van mijn man Frank Drost zeg ik U. ook namens de kinderen, hartelijk dank.| W. F. Drost-van 't Hart 27 september 1980 Verhagenstraat 18, 3067 TH Rotterdam. -d Uw medeleven, betoond na het heengaan van innig geliefde zorgzame moeder en oma b itr Catharina Alida Bakker-Buitenhui JjJ hebben wij zeer gewaardeerd. Wij betuigen u hiervoor onze hartelijke dank. Rotterdam. Letty Arnhem, Dirk Jan en Henny Heidi September 1980 Van onze redacteur wetenschappen MAASTRICHT Wanneer het vet in de voeding van proef- ratten linolzuur als hoofdbestanddeel heeft, wordt daardoor de neiging tot stollen van hun bloed verminderd. Maar de verklaring die fabrikanten van dieetmargarine met dit meer voudig onverzadigde vetzuur geven voor het feit dat dit „goed voor hart en bloedvaten" is, klopt niet. Het effect is nog niet te verklaren, aldus dr. G. Hornstra, die gisteren op zijn onder zoek over dieetvetten en bloedstolling promoveerde aan de rijksuniversiteit Limburg. Van een onzer verslaggevers Meervoudig onverzadigde vetzuren zijn voor het lichaam noodzakelijke grondstoffen voor prostaglandinen, die een regelende functie vervullen bij een groot aantal lichaamsproces sen, waaronder de bloedstolling. Maar extra linolzuur in de voeding heeft juist op dat mechanisme geen invloed, bleek uit Hornstra's onder zoek. Zijn metingen van de stollings neiging bij ratten kon hij bevestigen in metingen bij menselijke proefper sonen die in Finland een dieet met linolzuur hadden gebruikt Daarmee heeft hij de voorlopige theo retische verklaring van het effect on deruitgehaald, maar het praktische bestaan ervan bevestigd. Hij is dan ook een sterk voorstander van linol zuur in het voedingspakket onder HENGELO (ANP) Een 24-jarige Westduitser heeft bekend, dat hij op 10 september op de markt in Hengelo de 22-jarige G. Karademir heeft doodgeschoten. Het pistool, waarmee hij heeft geschoten, is in een tuin in Hengelo teruggevonden. Aan de hand van een door de Hengelose politie verspreid signalement kon de man al op de dag van de moord in de West- duitse grensplaats Gronau worden aangehouden. gelijktijdige vermindering van voe dingsmiddelen die veel verzadigde vetzuren bevatten. „Dit vereist ingrij pende structurele maatregelen, waar voor we gezamenlijk de verantwoor delijkheid moeten willen dragen", al dus Homstra in de samenvatting van zijn proefschrift Drie nieuwe munten naast Krugerrand Van onze redactie economie AMSTERDAM International Gold Corp. (Intergold), de verkooporgani satie van de Zuidafrikaanse goudmij nen, gaat behalve de precies één oun ce (31,1 gram) goud bevattende Kru gerrand nu ook gouden Krugerrands aanbieden, die een half ounce, een kwart ounce en ééntiende ounce goud bevatten. Met deze drie nieuwe munten hoopt Intergold het bezit van goud ook voor de kleine man mogelijk te maken. Door de sinds 1979 sterk gestegen goudprijzen is de Krugerrand voor de minder met aards slijk bedeelden veel te duur geworden. Voor een Krugerrand moet bij de banken op dit moment (op basis van een goudprijs van 700 dollar per oun ce) ongeveer 1550 gulden worden be taald. Voor ééntiende Krugerrand is dat circa 165 gulden. NEW YORK Minister Van der Klaauw zal laten nagaan of er nieuwe wettelijke maatregelen moeten wor den getroffen om het wapenembargo van de Verenigde Naties tegen Zuid Afrika na te leven. Nederland houdt zich strikt aan dit verbod voor leve ring van militaire goederen, en ge bruikt daarvoor de in- en uitvoerwet. De speciale commissie van de Ver enigde Naties die de naleving van het wapenembargo controllert, komt bin nenkort met voorstellen om de em bargo-bepalingen scherper te maken. Verwacht wordt dat dan ook goede ren die op zichzelf niet militair zijn, maar wel voor militair gebruik ge schikt zijn, onder het verbod komen te vallen. In Nederland moet in dat geval worden nagegaan of de in- en uitvoerwet ook daarvoor een wette lijke basis biedt Minister Van der Klaauw zal de Tweede Kamer rond 1 oktober inlich ten over zijn activiteiten tijdens de Algemene vergadering van de Vere nigde Naties in New York. De minis ter heeft daar zonder resultaat inter nationale steun proberen te krijgen voor de. door de Tweede Kamer ge wenste olieboycot tegen Zuid-Afrika. Van der Klaauw zal nu nagaan in hoeverre Nederlandse deelname aan een actieplan van de Noordse landen (Noorwegen, Denemarken, Zweden, Finland en IJsland) een alternatief kan zijn voor een eenzijdige olieboy cot. In dat actieplan gaat het onder meer om een investeringsstop. ver mindering van export, en terugdraai en van culturele- en sportcontacten. Nederland had al eerder besloten voor Zuidafrikanen die zich hier wil len vestigen een visumplicht in te voeren. Hierover is inmiddels over eenstemming bereikt met België en Luxemburg. ZAANDAM (ANP) De directie Bruynzeel in Zaandam heeft de bonden meegedeeld dat men bi] concern nog eens honderd aib )n plaatsen wil laten verdwijnen. E ht gelopen vijf jaar is het aantal art iy plaatsen bij Bruynzeel volgens ni bouwbonden FNV al met 16001 krompen. De thans aangekondigde reorg tie is volgens Bruynzeel noodzab ie door het instorten van de bouwm en om dringend noodzakelijk n beidsbesparende investeringen ei kunnen doen. Van onze redactie economie DEN HAAG Een delegatie produktschap van Vee en Vlett Bedrijfschap Slagersbedrijf en* gemene Nederlandse Slagersl* gaat onderzoeken in hoeverre i naire en sanitaire maatregelen EG-lidstaten worden misbruikt de eigen produktie te beschermt Deze opdracht hebben de leden de vaste Kamercommissie aan ót legatie gegeven. Verder heeft ded gatie ook het verzoek gekregen commissie inzicht te geven in de zaken van de sterke toeneming de export van levende slachtdi vanuit Nederland. De delegatie deze vragen beantwoorden vó oktober wanneer de begroting het ministerie van Landbouw Tweede Kamer ter sprake komt CAO timmerfabriek! Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De hout- en t* bond CNV heeft zich akkoord klaard met het CAO-resultaat timmerfabrieken. De CAO geldt' negenduizend mensen die werkz zijn in deze bedrijfstak. In de nle CAO is onder meer een Vut-reg< opgenomen. Werknemers kunne« het bereiken van de 62-jarige le< het bedrijf verlaten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8