Eenheid binnen 'NV in gevaar Ministerie waarschuwt voor sekte Verbazing over Westduitse uitvinding beoefening psychotherapie in levensgevaar' Angst voor Russen betekent geen ja voor kernoorlog r 'Geen gouden handdruk voor topambtenaren' rt MM of. Cassee bij vijftigjarig bestaan vereniging: lopkracht wordt wellicht breekpunt Naar concert rdA wil dat ibinet opstapt ÏÏO-werkers st voor fraude Loontechnische dienst berispt De Schelde 'Idee in Enschede voor reflectiescherm mogelijk uitgelekt Groninger staten praten morgen over nieuw college Rita INSDAG 24 SEPTEMBER 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET een onzer verslaggevers I HAAG ,.De beoefe- van de psychotherapie eert in levensgevaar, nu lei moeizaam verkregen rorvenheden worden aan- st. De regeling voor het linderen van salarissen ijt ingrijpende verande- •n teweeg in de werksitu- van de psychotherapeu- waardoor de zorg aan pa- ten en cliënten wezenlijk it geschaad." ei prof. dr A. P. Cassee. vooreit- an de Nederlandse vereniging psychotherapie, gisteren ter ge beid van het vijftigjarig bestaan de vereniging, dat zaterdag in erdam wordt gevierd. De VU- eraar stelde zich te weer tegen itiek. die de laatste tijd van veel onder meer de ziekenfonds raad en vakbeweging te beluiste ren valt op de psychotherapie en de mensen die dit vak beoefenen ..De aanval op de psychotherapie vindt haar hoogtepunt in de ontken ning van het bestaan ervan. De meest doelmatige manier om de realiteit van ons vak te bestrijden lijkt voor sommigen om de psychotherapie tot niet-bestaand te verklaren". aldus Cassee Hij zei dit des te erger te vinden, omdat die ontkenning wordt gebezigd door personen die tot over heidsinstanties behoren en op grond daarvan ook invloed kunnen uitoe fenen Charlatanerie ..Gelukkig hoeven we niet ongenuan ceerd van de overheid' te spreken, omdat dezelfde overheid er wel dege lijk blijk van geeft psychotherapie als een maatschappelijk belangrijk en wetenschappelijk waardevol te er kennen." zo liet hij weten. Prof. Cassee wees erop. dat ook het grote publiek langzamerhand niet meer weet waar het aan toe is door de verwarring en tegenstrijdigheden over de psychotherapie „Hoe kan men bona fide psychotherapie onder scheiden van charlatanerie en tot wie moet iemand zich wenden om verant woord therapeutische hulp te krij gen?" vroeg hij zich til. „Er heerst verwarring alom Niet al leen bij overheidsinstellingen en het grote publiek, maar ook bij de psy chotherapeuten zelf. die plotseling geconfronteerd worden met maatre gelen ten aanzien van hun positie, die men in 1980. waar men prat gaat op rechtszekerheid, niet voor mogelijk zou hebben gehouden." Volgens prof. Cassee hebben drie fac toren de onoveizichtelijkheid in de hand gewerkt. Ten eerste het feit. dat psychotherapie wordt beoefend door mensen, afkomstig uit verschillende vakgebieden (psychiaters, psycholo gen en sociaal werkers). Verder wordt psychotherapie bedreven vanuit ver schillende theoretische gezichtspun ten en tenslotte heeft deze vorm van therapie de laatste jaren een explo sieve groei doorgemaakt Prof. Cassee: „Na deze periode van groei is het getij nu aan het keren in een duidelijke samenhang met de economie. De financiën worden schaars en er dienen keuzes gemaakt te worden Brede discussie Ook in de gezondheidszorg moet wor den gestreefd naar een zo doelmatig mogelijk gebruik van de financiële middelen." Het bestuur van de vereniging stelt zich op het standpunt, dat de discus sie over de honorering van de psycho therapie dient plaats te vinden als onderdeel van een brede landelijke discussie over inkomensbeleid in de gezondheidszorg. „Wat er nu gebeurt. is dat er ter plekke allerlei maatrege len worden genomen, die zo weinig genuanceerd en gecoördineerd zijn. dat moeizaam verkregen rechten worden aangetast De botte bijl is niet het aangewezen instrument om de snel groeiede psychotherapie boom mee te snoeien. Het gevaar dreigt nu dat de stam onherstelbaar wordt beschadigd en psychotherapie als professie wordt genegeerd en on gedaan wordt gemaakt." aldus voor zitter Cassee Naar zijn mening gaat het met alleen om een salariskorting voor bepaalde beroepsgroepen, maar dreigen ook de voorzieningen zelf te worden aange tast. „Daarbij hoeft men zich van' regeringszijde weinig zorgen te ma ken over mogelijke protestacties van patiënten en cliënten, die lopen niet met hun psychotherapeutische be handeling te koop. Zij generen zich vaak. omdat ze gemerkt hebben dat erover spreken vaak meesmuilende reacties oproept. Toch lijken zij nu de dupe te worden van het beperken van de hulpverlening." onze sociaal-economische redactie UWEGEIN De voedingsbond FNV wil volgend jaar [houden aan handhaving van de koopkracht ook al zou de eenheid binnen de FNV in gevaar brengen. eenheid binnen de FNV dient ons prijs waard te zijn, maar eenheid ren ten koste van elke prijs is ogeiijk", aldus bestuurder Wil er op de bondsraad van de voe- ibond FNV in Nieuwegein. bondsvoorzitter Cees Schelling ihuwde de vakbeweging zich te laten misbruiken door politici andringen op vrijwillige loonma- g. Hij wenste vast te houden aan litgangspunten van zijn bond volgend jaar: Handhaving van oopkracht, tot het modale inko- (33.500 gulden). De loonstijging drie procent die daarvoor nodig ju gefinancierd kunnen worden een aftopping van de prijscom- itie vanaf 33 500 gulden en door skking van de premiegrenzen in sociale verzekering tot 76.000 ■n de FNV wordt druk overlegd Be vraag of en zo ja op welke Braarden kan worden ingestemd I loonmatiging. Eind van deze komt het FNV-bestuur met een issienota. die een aanzet moet n tot het uitstippelen van een menlijk beleid van de FNV-bon- voor volgend jaar. met de jongste Miljoenennota de vak beweging geen enkel handvat geeft om aan de leden extra offers te vra gen. Het gevaar is volgens hem groot dat de vakbeweging zich laat mis bruiken, zodat politici straks bij de verkiezingen kunnen zeggen dat de vakbeweging vrijwillig is afgestapt van zaken als koopkrachthandha- ving. Ook is volgens Schelling de poli tieke wil om aan de verlangens van de vakbeweging tegemoet te komen af wezig. De politieke partijen willen met de verkiezingen voor de deur de weg naar elke mogelijke regerings coalitie open houden en daarom blij ven vakbeweging en de werknemers in het ongewisse. „Regeren is kenne lijk voor de politici belangrijker ge worden dan vooruitzien," concludeer de Schelling. Koningin Beatrix en prins Claus zijn gisteren naar Brussel gevlogen om een concert in het Paleis der schone kunsten door het Rotterdams Philharmonisch Orkest bij te wonen. Het concert werd gegeven ter gelegenheid van de herdenkingsfeesten voor de 150-jarige onafhankelijkheid van België. Op de Brusselse luchthaven Meisbroek werd het koninklijk paar begroet door koning Boudewijn en koningin Fabiola (midden rechts). Eigen koers rermijdelijk s bekend lopen de meningen bin- de FNV over het arbeidsvoor- rdenbeleid voor volgend jaar nog- teen. Met name de industriebond heeft zijn leden voorgehouden het onvermijdelijk is dat er op te voorwaarden koopkracht It ingeleverd in ruil voor werkge- Iheid. de uitlatingen van Schelling i dat hij in ieder geval wenst vast juden aan de handhaving van de (kracht voor de doorsnee werkne- Hij constateerde dat het kabinet onze parlementsredactie I HAAG Het partijbestuur van •vdA vindt dat het kabinet ons nog de beste dienst bewijst door if te treden. Er mag volgens het ij bestuur geen tijd verloren gaan een nieuwe aanpak van het tgelegenheidsbeleid op basis van kiezersuitspraak. partijbestuur legt deze uitspraak bekrachtiging voor aan de partij- I van de PvdA die zaterdag in iterdam bijeenkomt. Troonrede liljoenennota leveren volgens het ijbestuur geen bijdrage aan het Kdnngen van de werkloosheid, verwacht integendeel dat het ko rt jaar nog mensen zonder werk •en te zitten. voorgenomen beleid gaat, aldus partijbestuur, voorts uit van een Dste verdeling van de lasten over verschillende inkomensgroepen, (krachtvermindering van men net een minimuminkomen of een mum-uitkering is onaanvaard- vindt het partijbestuur. 1 een onzer verslaggevers PTERDAM AKZO Zout Che- gaat een intern onderzoek instel bar aanleiding van de arrestatie drie medewerkers Het drietal dt er met nog een vierde arres- •- een personeelslid van het petro- mische bedrijf ICI. van verdacht kpenningen te hebben aangeno- om opdrachten in de wacht te (en vier hebben zich volgens de Rot- 'amse politie voor honderdduizen- Kuldens laten omkopen door aan fcrs, die op hun beurt weer geld van koppelbazen om het per- J*®' van de koppelbazen te werk te len Hij ontkende overigens dat de voe dingsbond van plan zou zijn om uit de FNV te stappen, indien hij zijn zin niet krijgt. „De kans is groot dat we een eigen koers gaan varen wat het arbeidsvoorwaardenbeleid betreft" zei Schelling. Winter zei dat zich bin nen de FNV momenteel een funda menteel verschil van mening begint af te tekenen over de vraag of loon matiging en de winst die,daaruit vrijkomt nog wel werk oplevert. „Een stroming met Groenevelt voor op gelooft dat nog wel maar wij zie bij de voedingsbond de kreet „winst is werk" niet meer zitten. Dat is wat ons betreft een utopie. Onze leden gelo ven er ook niet meer in en moet je dan maar tegen beter weten in toch mati ging blijven prediken?" aldus Winter. VLISSINGEN ANP) De loontech- nische dienst heeft de directie van de Koninklijke Maatschappij De Schel de in Vlissingen meegedeeld dat het plaatsen van veertien bazen in een hogere toongroep indruist tegen de nu geldende loonmaatregel. Het in een hogere toongroep plaatsen van de bazen was de aanleiding tot de stakingen bij De Schelde, die nu een week duren. Door de tussenkomst van de loon technische dienst wordt een van de eisen van de stakers, het in een hogere toongroep plaatsen van produktie-arbeiders, moeilijker te verwezenlijken. Als de beslissing niet wordt terugge draaid zal de loontechnische dienst de zaak aan de rechter voorleggen. De onderhandelingen tussen de di rectie en vakbonden over de eisen van de tweeduizend stakers bij De Schelde hebben ook gisteren niets opgeleverd. Vandaag worden de ge sprekken voortgezet. Een moeilijk heid bij de onderhandelingen is dat de stakers him eisen buiten de vak bonden om aan de directie van De Schelde hebben gegeven. Voorzitter Groenevelt van de indu striebond FNV heeft de stakers giste ren succes toegewenst. Hij riep op tot saamhorigheid met werknemers in de metaal elders in Nederland, waarvoor ok nog geen CAO is afgesloten. De industriebonden van de FNV en het CNV hebben de directie van het Rijn-Schelde-Verolmeconcern (RSV), waartoe ook De Schelde behoort, gis teren verzocht om op zo kort mogelij ke termijn onderhandelingen te be ginnen over een nieuwe CAO nu het metaaloverleg op centraal niveau is mislukt. Ook bij de Rotterdamse Droogdokmaatschappij (RDM) en bij Wilton-Fijenoord in Schiedam (bei den RSV-ondernemingen) neemt de onrust over het classificatiesysteem toe. aldus de twee industriebonden. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag waarschuwt jonge vakantiegan gers in de Verenigde Staten spe ciaal uit te kijken voor (semi) reli gieuze sekten Vooral de Moon-sekte die in Cali- fornië opereert heeft het bij bui tenlandse zaken verbruid. Er zijn de afgelopen zomer acht Neder landers tot deze groepering toege treden en die voelen er, ondanks de wanhopige pogingen van hun ouders, niets voor om naar Neder land terug te keren. Die jongeren worden volgens „buitenlandse za ken" door de Moonsekte zo beïn vloed dat zij de wil verliezen om de sekte te verlaten. Inmiddels is het na veel moeite gelukt om drie van de acht toch weer naar huis te krijgen, met behulp van specialis ten die de hersenspoeling van de Moonsekte weten te neutraliseren Records Buitenlandse zaken treedt in deze zaken op verzoek van de ouders van de doorgaans minderjarige Amerika-gangers op. De speciale bijstandsafdeling voor Nederlanders in het buiten land van het ministerie heeft het de afgelopen maanden (juni. juli en augustus) drukker gehad dan ooit. Alle trieste records werden gebroken. Er moesten een kleine vierhonderd Nederlanders fin an cieël met eigen, of rijksgeld gehol pen vorden. 94 zieken en gewon den. alsmede 178 overleden Neder landers moesten naar ons land worden teruggehaald. Voorts werden er 153 landgenoten buiten de grenzen gearresteerd, waarvan 38 voor bezit van verdo vende middelen en de rest voor geweld, openbare dronkenschap en schending van de openbare eer baarheid Steeds weer blijkt dat die eerbaarheid in andere landen anders wordt beleefd dan in eigen land. Zo zwom een jonge Neder lander ergens zonder zwembroek in de Griekse wateren, kwam te rug op het strand, merkte daar dat zijn kleding was gestolen en moest toen naakt aangifte gaan doen bij de plaatselijke politie. Op het bu reau werd de zo pijnlijk bestolen landgenoot direkt aeverbaliseerd. want hij had nietlAaakt mogen zwemmen Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Bijna de helft van de Nederlanders (49 procent) ziet in de Sowjet-Unie een militaire bedreiging. Slechts negen procent van hen geeft aan het risico van een kernoorlog de voorkeur boven een andere mogelijkheid. Tenslot te blijkt zeven procent van de Ne derlanders liever dood (door een kernoorlog) dan rood te ^)n Dit zijn enkele voorlopige uitkom sten van een onderzoek naar het vijandbeeld in de Nederlandse pu blieke opinie. Dit onderzoek is ver- 0 richt door het Studiecentrum vre- desvraagstukken van de Nijmeeg se universiteit. Gisteren is de nieu we behuizing van het studiecen trum door oud-minister Trip van wetenschapsbeleid geopend. Ter gelegenheid van deze opening werden de voorlopige uitkomsten van het onderzoek bekend ge maakt. Het opmerkelijke van de uitkomst van dit onderzoek is. dat velen in Rusland wel een militaire bedrei ging zien. maar dit betekent niet. dat men dan ook voorstander is van het gebruik van kernwapens Op de vraag namelijk of men de Sowjet-Unie of de kernbewape ning de grootste bedreiging vindt antwoordde veertig procent van degenen, die zich door Rusland bedreigd achtten, dat de kernbe wapening een ernstiger gevaar is. Gereformeerden Zoals gezegd gaf slechts negen procent van degenen, die zich door Rusland bedreigd voelen de voorkeur aan een kernoorlog. Van deze groep kon evenwel een derde het gebruik van kernwapens als reactie op een Russische dreiging goedkeuren Het waren vooral mensen ouder dan 45 jaar. gerefor meerden en stemmers op de WD of kleine rechtse partijen die van de atoomwapens gebruik wilden maken De SowjetrUnie heeft sinds de Tweede Wereldoorlog in de Neder landse publieke opinie permanent de vijandrol vervuld. Vóór de inval in Afghanistan vervulde de Sow jet-Unie bij 41 procent van de Ne derlanders deze rol en na de inval bij 49 procent De vijandrol kan als gevolg van politieke ontwikke lingen door andere landen worden overgenomen Voor Afghanistan zag 24 procent van de Nederlandse bevolking de olielanden als een bedreiging Na de inval in Afgha nistan liep dit percentage terug tot tien. China heeft bij de Neder landers ook altijd een vijandrol gespeeld Na het optreden van het Afghanistan-effect zakte China als vijand van zes procent van de Nederlanders naar drie procent Kennis Overigens is het niet zo best ge steld met de kennis van de begrip pen van oorlog en vrede. Zo meen de ongeveer tien procent van de genen die antwoorden, dat de SS- 20 de afkorting was van een groep oud-SS'ers. Ongeveer elf procent dacht dat het IKV betekende in ternationale communistische ver eniging. Slechts 44 procent van de ondervraagden kende de juiste be tekenis van de letters IKV (Inter kerkelijk Vredesberaad, red.) B en W Rotterdam ontkennen beschuldigingen Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Het Rotterdamse gemeentebestuur ont kent dat er jaarlijks een tiental topambtenaren het veld moet ruimen met behoud van salaris. Het college van B en W heeft dit meegedeeld naar aanleiding van de beschuldiging van de fractie van D'66 dat er op die manier jaarlijks enkele miljoe nen guldens aan gemeenschapsgeld uitgegeven zouden worden. Het gemeentebestuur zal de raads commissie voor personeelszaken des alniettemin opdracht geven de zaak „tot op de bodem" uit te zoeken. Aan het onderzoek zal de voorzitter van de commissie (wethouder Riezen- kamp) uiteraard niet deelnemen. Vol gens B en W zal het onderzoek duide lijk maken dat de beschuldigingen van D'66 „volstrekt ongerechtvaar digd" zijn. D'66 kwam met zijn kritiek naar aan leiding van het vertrek van topamb tenaar ir. D. A. Krol van de afdeling volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning. De heer Krol (56) behoudt zijn salaris tot zijn pensioen, wat neer komt op een gouden handdruk van één miljoen gulden. De ambtenaar bracht, zoals gemeld de zaak zelf in de openbaarheid door in de uitnodiging voor zijn afscheids receptie op 26 september te schrij ven: „Op uitdrukkelijk verzoek van het programcollege van Rotterdam heb ik ingestemd met een non-activi- teits-regeling. waarbij zonder tegen prestatie mijn ambtelijke rechtsposi tie in financieel opzicht tot aan mijn pensioen volledig wordt gegaran deerd. Volgens het D'66-raadslid Ries Jan sen heeft een „bliksemonderzoek" uitgewezen dat de zaak-Krol niet op zichzelf staat, maar dat er jaarlijks een tiental ambtenaren op dezelfde manier het veld moet ruimen van het college van B en W In antwoord op vragen van de WD fracite over deze affaire, zeggen B. en W met verbijstering kennis te heb ben genomen van de uitlatingen van de heer Krol. Verder zegt het college, dat er geen sprake van is dat verhoudingsgewijs meer partijgenoten op ambtelijke Van een onzer verslaggevers ENSCHEDE Dezer dagen maakte het Westduitse bedrijf Bayer AG in een advertentie een nieuw produkt bekend dat van belang kan zijn voor allen die de zeeën bevaren: een radarreflectiescherm. Vooral in Enschede is deze mededeling bij sommige mensen als een bom ingeslagen. Reeds tweeënhalf jaar geleden werd het idee om zoiets te ontwikkelen bij de Dienst Comple mentaire Werkgelegenheid in de voormalige textielstad aangedragen door de heer E. Wiek, directeur van de Dutch Engineering Company BV. maar er is vrijwel niets mee gedaan. En nu wordt ook nog gesuggereerd dat de tip vanuit Enschede is uitgelekt naar West-Duitsland „Jammer", aldus de heer Wiek. „er had een wereld markt in kunnen zitten". Bay er heeft de vinding nu met trots gepresenteerd, overigens als één van de vele artikelen die het bedrijf op de markt brengt. In dezelfde adverten tie vermeldt het bedrijf dat het vorig jaar meer dan één miljard gulden aan research uitgaf, dat het zesduizend we tenschappelijke onderzoekers in dienst heeft, en dat het 110.000 patenten op zijn naam heeft staan. Het radarreflectiescherm.- dat voor de produktie van red dingsboten en zwemvesten kan worden toegepast, zou het zoeken naar overlevenden bij rampen op zee aanmerke lijk kunnen vergemakkelen Zoals de situatie nu is. moet door vliegtuigen en schepen uren en dagen worden ge zocht. vooral ook omdat de drenkelingen niet opvallen op een onmetelijke plas Door de reddingsbootjes en de zwem vesten van een textielvezel met een uiterst dun laagje me taal te maken, zou voor een belangrijk deel aan dat be zwaar tegemoet kunnen wor den gekomen. Voor zoiets had men in Enschede kunnen zorgen Samenwerking Het idee werd. zoals eerder vermeld, geleverd door de heer Wiek van Dutch Engi neering Company, die nauw samenwerkt met de Dienst Complementaire Werkgele genheid. Deze dienst is een soort sociale werkvoorziening Het is de dienst die relatief gezien nogal fors is. met name na het textieldebficle in En schede. met toegestaan het gewone bedrijfsleven te be concurreren. Om die reden wordt gestreefd naar het ont wikkelen van produkten waarmee men de vrije onder nemingen niet m het vaarwa ter zit. In dat streven had dat radarreflectiescherm uitste kend kunnen passen De Dutch Engineering Com pany. die zoals de heer Wiek zegt. opgericht is op het ver zoek van het gemeentebe stuur van Enschede, is de laatste tijd nogal eens in het nieuws geweest En dit dan in samenhang met de persoon van de jonge PvdA-wethouder H E Fekkers. Deze had er een aandeel in. Sommigen hebben hem dat kwalijk genomen In tussen lieten B en W weten hem volkomen te dekken Wethouder Fekkers zou geen enkel financieel voordeel van zijn relatie met genoemd be drijf hebben gehad (wel werd toegegeven dat het verstandi ger was geweest als in deze zaak meer openheid was be tracht). Zijn enige bedoeling zou zijn geweest de werkgele genheid zo doeltreffend moge lijk te bevorderen. Inmiddels deelde wethouder Fekkers mee dat hij waarschijnlijk aan het einde van 1980 toch als wethouder aftreedt. Niet vanwege zijn verwevenheid met de Dutch Engineering Company, maar omdat de functie (hij heeft onder meer financiën in zijn portefeuille) te zwaar op hemzelf en op zijn gezin zou drukken Onderzoek Een commissie van onderzoek buigt zich op het moment hoogst serieus over de affaire Er is nogal wat kritiek op een enkeling in die commissie, die zijn of haar mond voorbij zou hebben gepraat terwijl er zoiets als zwijgplicht was Ten stadhuize bestaat de indruk dat de raad in de loop van oktober een extra zitting aan de kwestie gaat wijden. Waar schijnlijk komt dan ook het ideetje van het radarreflectie scherm ter sprake Oud-wet- houder ing. H. M. J Korten- bach. die bij de vorige raads verkiezingen moest opstap pen omdat de PPR niet in de raad terugkeerde, heeft een brief over dit onderwerp aan de raad geschreven. Daarin zegt hij ondermeer: ..niet uit gesloten kan worden geacht dat dit idee. dat bij de Dienst Complementaire Werkgele genheid was ingebracht door de heer Wiek. via een lek bij de gemeente Enschede zijn weg heeft gevonden naar der den." De heer Wiek: „Er valt niets te bewijzen, maar het is wel typerend dat het scherm van Bayer identiek is aan het idee dat we er hier over hadden sleutelposities worden benoemd Vol gens B. en W speelt de politieke kleur geen rol bij benoeming en ontslag van ambtenaren „Wij wensen slechts uit te gaan van vakbekwaamheid en geschiktheid om een ambtelijke func tie te vervullen." aldus het college In dit verband wordt opgemerkt dat ambtenaren geen gekleurde beleids adviezen uitbrengen. Het college zegt op louter zakelijk verantwoorde ad viezen tot een voorstel te komen. Van onze correspondent GRONINGEN De Groningse sta tenfracties van CDA. WD en PvdA praten morgen over de eventuele vor ming van een nieuw college van gede puteerde staten voor Groningen. Het initiatief van dit gesprek komt van het CDA, dat zich niet langer verbon den acht aan de driemansfractie van de Verontruste PvdA Socialisten (VPS) waarmee het college twee jaar geleden in zee ging Het college van gedeputeerden be staat uit drie CDA-ers. twee WD-ers en een VSP-er De grootste fractie in de staten van Groningen, de PvdA maakt geen deel uit van het college De PvdA wilde twee jaar geleden een links programcollege maar kreeg drie van de eigen fractieleden tegen zich Het drietal, de huidige VPS-fractie had bezwaar tegen de kandidaatste! ling voor gedeputeerde van enkele PvdA-ers. De kandidaten zouden hei werkgelegenheidsbeleid niet goed kunnen behartigen, meende het drie tal De afvallige PvdA-ers werden als PvdA-lid geroyeerd en gingen als zelf standige fractie met het CDA en WD in zee Tussen het CDA en de VPS is. op nieuw over het werkgelegenheidsbe leid. een conflict uitgebroken De af vallige socialisten verwijten hei CDA contractbreuk. Het CDA verwijt de VPS nietpde brugfunctie te vervullen tussen PvdA en CDA zoals de bedoe ling was. Tijdens het gesprek morgen wordt onder andere gepraat over de mogelijkheid of er voor de resterende zittingsperiode van anderhalf jaar een college is te vormen dat op een ruime meerderheid in de staten kan rekenen. •- Up „Tot mijn spijt moet ik melden dat al mijn muizen ontsnapt zijn

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 3