tletiektrainers Na de KNVB de fiscus Geld Achter De Hand. fan den Goolberg ergeet kritiek imman verkrampt gen Karpow ltslagen Piet van Gerven: 'Je moet een vriendje van Swinkels zijn' Zwembond: alles blijft u weer ja tegen de KNAU iuwe nederlaag tegen wereldkampioen Bestuur Caesar in staat van beschuldiging Rumoer rond overgewaardeerde damtweekamp West Ham speelt duel in Sunderland Winst hockeysters Amro Continu Crediet. Opnemen en aflossen naar behoefte. (jSDAG 24 SEPTEMBER 1980 TROUW/KWARTET P 13 RH 15 S 1? Erik Oudshoorn ITERDAM De technische leiding van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie hoopt ieuwe trainingscoördinator Herman Buuts begin oktober bij zijn terugkeer in Nederland gespreid bedje te kunnen aanbieden. Een aanstellingscommissie is momenteel druk ide een gedegen trainersstaf samen te stellen. Sjef Swinkels neemt in die commissie lopig de honneurs waar voor de nog in het Zweedse Uppsala woonachtige en werkzame ts. Inmiddels zijn bijna alle „portefeuilles" verdeeld. Slechts de opvolging van de om ieredenen gestopte werperscoach Rob Pauwel is nog helemaal open. nilem van de Wal is benaderd het verspringen en de meer vrouwen, Haico Scharn voor de midden en lange afstand, Pe il Wijk kreeg het hinkstapsprin- jegeschoven, Servee Wijsen zou logspringen moeten gaan doen, van den Goolberg keert moge erug als sprinterscoach, Wim om is gevraagd voor de lange- idlopers en Pim Göbel voor de ure polsstokhoogspringen. De ellingen van Jan Willem van de D Pim Göbel zijn nagenoeg hele- rond. De resterende kandidaat- vakgroeptrainers hebben de KNAU een tegenvoorstel gedaan en daar wordt dezer dagen over gepraat. Aan Herman Buuts straks in elk ge val de taak om tijdens de komende Olympiade dit tralnersgezelschap in het goede gareel te houden. De KNAU vormde de afgelopen jaren een duiventil voor atletiekcoaches. Wie niet ontslagen werd stapte zelf wel op uit onvrede met de gang van zaken. Het was dan ook geen toevals treffer. dat Nederland afging op de Olympische Spelen in Moskou. Erik Oudshoorn RSINGERHORN Daags de nationale atletiekstrijd 1978 besloot de toenmalige (nttrainer Toine van den Gool- g het vuur te openen op het tuur van de KNAU. In een ge- htmakend interview in deze tt bekritiseerde Van den Gool- rg de aanpak van de atletieku- Volgens hem deugde er niets het financiële beleid dat werd foerd, de medische begeleiding de intermenselijke contacten, rtom, Van de Goolberg vind genoeg geweest en diende via vraaggesprek zijn ontslag in. atletiekunie zorgde dat hij op wenken werd bediend: na de lonale titelstrijd in Groningen Van den Goolberg zijn bullen :en en vertrekken. lertussen moeten er heel wat den zijn geheeld. Anders zou den Goolberg anno 1980 niet nieuw zijn benaderd door de IAU voor de vakgroep sprint, nnelijk heeft de atletiekunie in- tien dat er destijds afstand rd gedaan van een vakman, n den Goolberg boekte name- enkele jaren terug bemoedi- nde resultaten met zijn sprin- sklasje Maar anderzijds na- irlijk de vraag: wat beweegt ie- ind er toe weer terug te keren ar de plek des onheils? in den Goolberg zegt verschrik- lijk happig te zijn op een ren- in de topsport. Niettemin zal waken voor een herhaling van Ik sta nog steeds achter mijn itiek van toen," verkondigt de etlektrainer nu." Maar vergeet !t: ik heb uitlatingen gedaan in 11 zwaar overspannen toestand, ui zeg je ook wel eens iets te el. De vakgroeptrainer was in tijd te veel op zichzelf aange- ten. Je moest ook de medische maatschappelijke begeleiding ide atleet regelen. Dat werd me een gegeven moment allemaal veel. Hopelijk hebben er nu tkele fundamentele veranderin- D plaatsgevonden. Ik geef toe: ben zelf ook niet helemaal cor- ct geweest. Ik was te enthousi ast en wilde dat alles van de één op de andere dag werd geregeld. Ik kan me nu indenken dat er kwesties zijn, die enkele weken nodig hebben om opgelost te wor den. Er is verder een arts bijgeko men en een trainercoördinator waar ik veel vertrouwen in heb." Om dat medische aspect er nog even uit te lichten: de afgang van Nederlandse atleten in Moskou werd grotendeels veroorzaakt door blessures. Dus rijst de vraag: is er op dit gebied inderdaad iets wezenlijks veranderd bij de KNAU? Van den Goolberg: „Men kampt met het probleem dat het in Nederland moeilijk is aan een sportarts te komen. De medici zijn nog te weinig geïnteresseerd in de sport. Ook, omdat het dikwijls niets oplevert. Dr. Hermans is een bekwame man, maar eer je een maal bij hem terechtkomt, is het te laat. Ik bedoel: er moet iemand rondlopen waar een preventieve werking van uitgaat. Ik heb begre pen dat de KNAU met dr. IJzer- mans een stap in de goede richting heeft gezet. En wat Moskou be treft: ik denk toch dat dat een kwestie van overbelasting is ge weest Schuld van de trainer en schuld van de atleet." Van den Goolberg is momenteel werkzaam als gymleraar op een LTS in Alkmaar. Hij houdt zich bovendien bezig met de begelei ding van enkele atletes, van wie Tilly Verhoef de meest bekende is. In KNAU-kringen is Van den Goolberg de afgelopen twee Jaar alleen actief geweest op het ge bied van trainersopleidingen. Op korte termijn komt daar dus de aanstelling bij als sprinttrainer. Van den Goolberg: „Dat hoop ik, ja. Ik ben nog steeds verzot op topsport. Dat heeft de KNAU zich kennelijk ook gerealiseerd toen de bond mij een financieel onaan trekkelijk aanbod deed. Ik zou zelfs minder dan in "78 krijgen. Ik heb nu een tegenvoorstel gedaan en dat wordt binnenkort bespro ken. Dan wil ik nog met Buuts praten en de atleten. Ik kan vooraf al zeggen, dat de samenwerking met Harry Schulting moeilijk zal worden: wij zijn tegenpolen." Max Pam URG In de vierde ronde van Mernationale grootmeestertoer- in Tilburg is Jan Timman op een l roemloze wijze tegen wereld- )ioen Karpow ten onder gegaan, als in zijn catastrofaal afgelopen I tegen Larsen, verdedigde Kar- üch met het Russisch, een wei- «mbitieuze opening waarmee t doorgaans aangeeft met remise tevreden te zijn. Timman kwam daad een tikje beter te staan, f in het middenspel begon hij weifelachtig te spelen. De Neder- verloor nodeloos een paar tem baar zelfs deze aarzeling had wei- ïevolgen behoeven te hebben, als olet kort daarop een ernstige Der maakte, die onmiddellijk een kostte. Daarna had de wereld- Pioen weinig moeite om de partij tt enkele zetten uit te maken. 18 een merkwaardig verschijnsel: D Karpow pleegt Timman zeer rampt te spelen. Hun partijen 'Pen doorgaans volgens hetzelfde tten. In eenvoudige stellingen naar een remise-uitslag neigen, 'Timman telkens iets weg, of wit hij anderszins. Karpow weet Timman, als het even kan, remise weg zal gaan en de wereldkam- oaakt steeds een dankbaar ge- Een trainer die de KNAU recentelijk nog als een vuilniszak op straat heeft gedeponeerd is Plet van Gerven. Hij kreeg onlangs te horen niet meer ge wenst te zijn als bondscoach voor de vakgroep verspringen en meerkamp vrouwen. De Amsterdammer: „Ik zou de man nen verpsringers hebben verwaar loosd. Men vond dat ik met hen te weinig succes heb geboekt. Dat kan ik natuurlijk onmogelijk ontkennen. Maar in Nederland heerst aan de top ook geen gunstig klimaat voor het verspringen. Zolang je met 10,6, 10,7 nog sprintkampioen kan worden, blijft de spoeling dun. Pas wanneer er enkelen in de buurt van de 10,3 gaan komen, zullen sommige sprinters af haken en besluiten om te gaan ver springen. De KNAU verdraait nu de feiten een beetje. Ik heb gezegd: ga met de Jeugd verder en vergeet die afgebrokkelde top. Maar dat is ken nelijk niet in goede aarde gevallen." Van Gerven wil niet gezien worden als een martelaar. Bij ADA kan hij zich voldoende ontplooien, daar heeft hij de atletiekunie niet voor nodig. Van Gerven: „Ik heb 10 oktober een gesprek met Buuts. Het plan bestaat om mij voor de meerkampen mannen toch nog aan te houden. Maar zoals de constellatie nu is, wordt dat meer een administratieve functie. De Piet van Gerven nu weer naast de bak KNAU vindt dat de meerkamp-man nen geen trainer nodig hebben. Dat moet de Bond zelf weten, maar dan ben ik niet beschikbaar. Toch gek, dat wanneer Je met de verspringsters successen hebt geboekt. Juist die uit handen wordt genomen. Ik kreeg de afgelopen weken het gevoel dat je een vriendje van Swinkels moest zijn om voor een volwaardige vakgroep in aanmerking te komen." In de vier jaren, die Van Gerven aan het bewind was, sneuvelden drie Ne derlandse vrouwenrecords. Sylvia Barlag en Edine van Heezik kwamen naar voren als gedegen verspring sters, zij het nog niet op wereldni veau. Van Gerven: „Als je dat in ogenschouw neemt is het toch wel Jammer natuurlijk. Toen ik vier jaar geleden begon, beschikte ik over be trekkelijk weinig ervaring. Dat is nu anders, ik heb veel opgestoken. De KNAU zet echter een geroutineerde man aan de kant. Onbegrijpelijk. Ik ben ook op andere fronten actief ge weest. In het begin was het onmoge lijk geld los te krijgen voor trainings stages. Toen ben ik zelf een sponsor gaan aantrekken, want de sponsor commissie kreeg dat niet voor elkaar. Met hulp van een reisbureau ontston den er op een gegeven moment moge lijkheden voor stages naar Spanje en Italië De verspringsters hebben daar veel profijt van gehad. Maar nog maals: als de KNAU mij niet wil. akkoord. Bij ADA heb ik de nationale top (Edine van Heezik, Olga Com mandeur en 8ylvla Barlag, red.) toch onder mijn hoede." Naast de gaande coach Van Gerven is er de komende man Pim Göbel. Wat drijft iemand ertoe in zee te gaan met een atletiekunie, die zo'n geruchtma kend verleden heeft opgebouwd? De polsstokhoogspringcoach: „Ik heb mezelf uiteraard wel een beetje inge dekt door drie voorwaarden vooraf te stellen: ik wil elke week een binnen- accommodatie tot mijn beschikking hebben, de Jongens dienen specialis ten te zijn en geen tienkampers en ik moet vijf tot zes dagen in de week op ze kunnen rekenen." Göbel realiseert zich dat dat laatste wel een zwaar offer zal worden. „De verlang veel inzet," zegt hij. „Het blijftalleen moeilijk controleerbaar of ze hun huiswerk goed doen. Ik wil door middel van touwklimmen op een gegeven moment een soort tenta men gaan afleggen. Wie door de mand valt, valt ook echt. Zie ik na een jaar geen resultaten, dan stop ik er onherroepelijk mee." bruik van deze psychologische zwakte. Karpow heeft nu de leiding genomen, samen met Spasski en Portisch die gisteren tegen elkaar remise speel den. Larsen verspeelde zijn toppositie door wat al te krachtdadig op winst te spelen. Daarbij overzag hij even tjes een onaangenaam tussenzetje, waarcoor hij onmiddellijk zijn kroon- plon op d5 verloor. Bij het afbreken was zijn positie al hopeloos. In de pauze analyseerde hij al niet meer, hetgeen tevens betekende dat zijn tegenstander Ribli weer op vijftig procent kwam. Vierde ronde: Rlbtl (Hon>-Larsen (Den) 1-0. Tim- man (Ned (-Karpow (Sow) 0-1. HObner (WDD-80- sonko (Ned) i. Kavalek (VSlt-Tal (8ow) Anderwon (ZweVHort (Tij) kfc-Vi, Portiach (HonK Spasskl (8ow) j. Stand: 1/3 Portlach, Spasskl. Karpow 2Vi, 4/9 Lar sen. Hort. Tal. 8osonko. HObner, RlbU 2. 10/12 Andersaon. Timman. Kavalek HA. wit J Timman (Nederland), nrart. A. Karpow (Sovjet Unie) 1 e2-e4. e7-e5. 2. Pgl-f3. PfS-fO; 3. PftxeS. 07*16. 4. Pe5-13. PWxe4; 5. Ddl-e2. Dd8-e7. 8. d2-d3. Pe4-f8; 7 Lcl-gS. De7xe2t; 8. Lflxe2. LT8-e7. 9. Pbl-c3. c7- c6: 10 0-0-0. PbO-aS; 11 Pf3-d4. Pa6-c7; 12 Tdl-el. Pc7-e8; 13 Pd4xe8. Lc8xe6; 14. f2-f4. d8-dS: 15. Le2-f3, Ke8-d8: 18 Pc3-e2, ThS-e8; 17 Pe2-g3. g7 g8. 16 Pg3-e2, LeO-d7: 19 c2<4, dSxc4; 20. d3xc4. Pf6-g8. 21 Pe2-c3, f7-f6; 22 L«&-h4. Le7-d6; 23 Telxe8t. KdSxeS; 24 Pc3-e2. Ld7-e6; 25. b2-b3. Le6-f5; 28 Kcl-b2, TaS-dS: 27 Lh4-f2. Ld6jd4; 28 g2-g4, U4-e5t 29 Kb2-cl. U5-e6; 30. Lf2xa7. Td8- a8; 31 La7-d4. Ta8xa2, 32. Thl-el, Ke8-I7; 33 Ld4xeS. fflxeS; 34 h2-h3. PgS-f6; 35. Pe2-c3. Ta2- h2. 30. g4-gS. Pf6-d7 Wit geett het op door Fred Buddenberg AMSTERDAM Drie maanden gele den mocht Jo van Marle, de voorzit ter van het bestuur amateurvoetbal van de KNVB, het voorwoord verzor gen van het jubileumboekje van Cae sar. De Limburgse zondag-hoofdklas ser vierde het 60-jarig bestaan en bij een dergelijke gebeurtenis horen lo vende woorden. En die schreef Van Marle: Verder betuig ik mijn waardering voor het feit dat Caesar al die jaren heeft kunnen beschikken over toegewijde leden met rood-wit bloed in de aderen, die bereid zijn geweest ieder naar beste kunnen, ieder op eigen wijze leiding aan hun club te geven." Dit schreef Jo van Marle op 20 juni 1980. Nu, net drie maanden later, is er veel veranderd. Het bestuur amateur voetbal heeft het hoofdbestuur van de Limburgse vereniging in staat van beschuldiging gesteld naar aanlei ding van de vernietiging van de finan ciële bescheiden van de opbrengsten uit kantine, reclame en klenavonden. Caesar heeft de KNVB laten weten dat de club de registratie van deze inkomsten alleen vnaf 1 juli 1980 kan overleggen. Het actiecomité, dat deze financiële inbreng voor Caesar be heert, heeft alle vroegere bewijsstuk ken in de vuilnisbak gedeponeerd. Met deze handelwijze heeft Caesar alle bewijzen vernietigd, waaruit zou moeten blijken dat de club onrecht matige betalingen heeft gedaan aan de spelers. Caesar heeft wel de KNVB-reglementen overtreden. Hier in staat duidelijk dat alle financiële bescheiden tien jaar beschikbaar moeten blijven. Caesar voert als ex cuus aan dat het geen enkele greep heeft op het actiecomité, dat geheel bulten de vereniging om haar werk zaamheden verricht en jaarlijks een bedrag overmaakt aan Caesar en de in Beek gevestigde atletiekclub. Het bestuur van Caesar ontkent met klem dat uit deze donaties betalingen aan de spelers zijn gedaan. De KNVB heeft Caesar nu opgedragen om met ingang van 26 september zelf het fi nanciële beheer te gaan voeren over kantine, reclame en klenavonden. De KNVB is niet van plan om eenzelf de maatregel af te kondigen tegen de amateurverenigingen, die eveneens met dergelijke comités werken. Joop Wagenaar, de secretaris van het be- Joop Wagenaar 'fiscus ligt op de loer' stuur amateurvoetbal, legt uit waar om: „We hebben gelukkig nog een groot percentage clubs, dat er een normale boekhouding op na houdt. Bij mijn eigen vereniging bestaat een kantine-commissie, die in goed over leg met het bestuur functioneert. Die commissie werkt met kwartaal-afre keningen en droeg tijdens de laatste jaarvergadering wel 68.000 gulden af voor de verenigingskas. We moeten echter oppassen dat deze commissies •geen eigen structuurtje gaan maken en zich volledig aan het verenigings- toezicht gaan onttrekken. Wanneer zo'n ontwikkeling de boventoon gaat voeren, dan is het de taak van de KNVB om in te grijpen." In het nog lopende onderzoek, dat ondermeer heeft geleld tot de vervol ging van het hoofdbestuur van Cae sar, is tot nu toe nog met geen woord gerept over de fiscus. En Juist dat aspect kan volgens Joop Wagenaar een belangrijke rol gaan spelen. „Het zal duidelijk zijn dat de fiscus in Limburg op de loer ligt. De fiscus zal de werkwijze van Caesar, evenals de KNVB, niet pikken. Er zullen onge twijfeld BTW-formulieren naar de clubs gezonden worden en de fiscus zal ambtshalve aanslagen opleggen. In dit kader zal tevens de nieuwe regeling van 1 Juli 1980 (vanaf deze datum zijn verenigingen met een kantine-omzet van meer dan 125.000 gulden omzetbelasting schuldig, red.) de manoeuvres van de clubs bemoei lijken." De KNVB heeft het speelverbod, dat voor de eerste drie seniorenteams van Caesar was uitgeschreven, weer inge trokken. Joop Wagenaar: „Dat speel verbod was voor de KNVB een mid del om tot het doel te komen: inzage van de boeken. Nu dat doel door de vernietiging van de boeken onbereik baar is geworden, was er voor ons geen enkele reden meer aanwezig om het middel, het speelverbod, te hand haven." De KNVB heeft over de nu ontstane situatie ruggespraak gevoerd met mr. K. Heimig, de voorzitter van algeme ne strafkamer voor het amateurvoet bal en in het dagelijks leven praktise rend advocaat. Heimig wil niets kwijt over het lot dat al dan niet de hoofd bestuursleden van Caesar boven het hoofd hangt. „Ik vind het niet juist dat de voorzitter van Caesar in de krant moet lezen, wat er nu verder gaat gebeuren," zegt hij. Dat er in ieder geval wat gaat gebeuren staat wel vast. Jo van Marle heeft al meege deeld dat de kous voor Caesar nog niet af is. Het is echter de vraag of de KNVB de vermoede betalingen van Caesar aan spelers hard kan maken, nu de Limburgse club door het ver nietigen van de bewijsstukken door de mazen van het net is geglipt. De overige amateurverenigingen uit de hogere regionen zullen de verdere ontwikkelingen met argusogen vol gen. Het is een publiek geheim dat in de toplaag van het amateurvoetbal betalingen aan spelers plaatsvinden. Voor de KNVB is dit moeilijk te ach terhalen, omdat het geld vaak via sluipwegen op tafel komt. Zo loopt er bij iedere vereniging wel een welge stelde donateur rond, die best bereid is de verrichtingen van de selecties pelers (met „zwart" geld) te onder steunen. De drie hoofdklassen bij de zondagamateurs en de twee eerste klassen bij de zaterdagcollega's vor men een veredelde tweede divisie, waar vaak meer geld rond gaat dan in de seml-professionele eerste divisie. Ook zal met gemengde gevoelens uit gekeken worden naar de straf, die gaat volgen voor het hoofdbestuur van Caesar. In concreto kan dit varië ren van een boete van 2.50 gulden tot een levenslange schorsing. Bij de eer ste mogelijkheid zullen de besturen van de overige verdachte clubs glim lachend alle bewijzen in de open haard werpen. In het tweede geval (beide mogelijkheden zijn uiteraard twee uitersten) zullen er ongetwijfeld stromannen gevonden worden, die de straf op zich willen nemen. Maar het wachten is dus op Caesar, de club bij wie Jo van Marle een kleine tien Jaar geleden door de plaatselijke carna valsvereniging tot ridder werd be noemd. Tot slot nog even terug naar het jubileumboekje. Aan het woord Van Marle: „Dat Caesar haar succesvolle seizoen 1979-80 niet met het nationale kampioenschap heeft kunnen beslui ten, is jammer, maar meer ook niet. Belangrijker voor mij was dat Caesar zich tot aan het einde van dit seizoen wederom heeft doen kennen als een sportieve, graag geziene tegenstan der, als een sympathieke goed geleide club." DEN HAAG - Tijdens de jaarlijkse evaluatie van het zwemeeizoen heb ben de nationale trainers hun ver trouwen uitgeproken in het beleid' van coördinator Bert 81tters. Die uit spraak heeft de bondscoach er toe gebracht zijn contract met de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond (KNZB) te verlengen voor een periode van in principe vier jaar. Sit ters zal zijn functie blijven uitoefenen tot en met de Olympische Spelen van 1984 in Los Angeles. Ook In het waterpolo blijft alles bij het oude liedje. Het contract met Ivo Trumbic wordt voor een onbepaalde periode verlengd. De Joegoslaaf schermde na de Spelen in Moskou met aanbiedingen van andere landen, maar verkoos tenslotte toch in Neder- land te blijven. Hoewel in de nieuwe verbintenis geen termijn wordt ge noemd, ligt het in de bedoeling dat Trumbic tenminste tot Los Angeles (1084) aanblijft. DEN HAAG De tweekamp tussen wereldkampioen Harm Wiersma en- de ex-Russische uitdager Iser Koe- perman (22 oktober t/m 9 november) gaat, zoals de zaken er nu voorstaan, toch door. Dit heeft Wim Jurg, secre taris van de werelddambond <FMJD), gistermiddag in Den Haag verklaard „Wiersma mag niet de dupe worden, van aantijgingen, die in feite een pri vé hetze tegen mijn persoon zijn,' aldus Jurg. Het is duidelijk dat Wiersma er finan cieel nadeel van zou ondervinden, wanneer de met veertigduizend gul den genoteerde tweekamp wordt af gelast. Het conflict tussen Koeper- man en Jurg ontstond vorige week toen de werelddambond een compro mis sloot met de Russische dambond. Tot ongenoegen van Koeperman werd met de Russen afgesproken dat de tweekamp voorlopig een officieus; karakter zal dragen. Pas op 20 decem ber wordt tijdens het wereld toernooi in Mali besloten of de tweekamp een wereldtitel heeft opgeleverd. Mocht die beslissing positief uitvallen, dan zal de winnaar van bet damgevecht- tussen Wiersma en Koeperman slechts kort plezier beleven aan zijn- titel. Enkele dagen later wordt er namelijk weer een nieuwe wereld kampioen bekend. Het gaat tussen Koeperman en Jurg dus in feite om futiliteiten: een titel die ten hoogste anderhalve maand geldig kan zijn. Niettemin besloot Koeperman er eergisteren een presti gekwestie van te maken. Hij stookte het vuurtje op door te verklaren in Rijssen een stuk hebben getekend; waarin hij verklaarde bij voorbaat af te zien van de wereldtitel. Hierdoor zou de toch al sterk gedevalueerde tweekamp helemaal in waarde dalen.; De FMJD-secretaris voorspelt dat Koeperman er niet zonder strafmaat regelen vanaf komt. Jurg is furieus op de ex-wereldkampioen omdat deze hem in een kwaad daglicht zou heb ben gesteld. Jurg: „Koeperman heeft gesuggereerd dat ik en de Russische» vice-president van de werelddam bond, Polkovnlkow, bij de onderteke ning van het bewuste stuk in Rijssen aanwezig waren. Een smerige aantij ging. Ik denk erover om de FMJD voor te stellen Koeperman uit te slui- ten van deelneming aan het WK In Mali. Bovendien zal ik de bond voor leggen hem te schorsen voor de perio de van één of twee Jaar." LONDEN West Ham United speelt' zijn thuiswedstrijd in het toernooi om de Europa Cup tegen het Spaanse Castilla in Sunderland, gelegen in het noordoosten van Engeland. Hiermee voldoet de Londense club aan een van de strafbepalingen die de UEFA haar heeft opgelegd in verband met de rellen die West Ham United-sup porters vorige week in en buiten het Bemabeustadion in Madrid veroor zaakten. West Ham United zal overi gens wel bij de Europese voetbalunie (UEFA) protest aanteken tegen de UEFA-uitspraak naar aanleiding van de moeilijkheden in het Madrileense stadion. ROTTERDAM Het Nederlandse' vrouwen hockey-elftal heeft gister avond op het kunstgrasveld in Rot- terdam de officieuze interlandwed strijd tegen Argentinië met 5-1 ge wonnen. Bij de rust stond Nederland met 2-1 voor. Voor Nederland scoor den: 5. Sanda le Poole (Strafbal), 34. Fieke Boekhorst (strafcomer), 38. Toos Bax, 53. Sophie von Weiier en 63. Fieke Boekhorst ADVERTENTIE Wanneer u een bedrag wilt lenen, maand gaat aflossen. U kunt steeds op- zodat u geen cent te veel betaalt En dat dat u niet in één keer wilt opnemen, dan adviseert de Amro Bank u een Continu Crediet. We bespreken samen tot welk be drag u maximaal kunt opnemen (wanneer u maar wilt) en wat u per nemen tot het afgesproken bedrag. U betaalt alleen rente over het opgenomen bedrag. Als u alles achter de hand houdt, betaalt u geen rente en hoeft u ook niets af te lossen. De rente wotdt per dag berekend, kunt u controleren op de maandelijkse overzichten die u ontvangt

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15