PSV redt op valreep punt Van Daele helpt Ajax aan winst Defensie Sparta ek als vergiet <tsterengewonnen? Vier 'tmetfrikandellen van Albert van Zoonen ubieuze 'afschop It NAC ia JC doet niet klantenbinding Toevalstreffer Janssen brengt Eindhovenaren op gelijke voet met MVV Rotterdam wil voetbalschool PEC overtreft zichzelf door zege Excelsior-verdediger verleent Amsterdammers alle medewerking 'actische ingreep Barry Hughes leidt tot desastreuze nederlaag tegen AZ: 3-7 IDAG 22 SEPTEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET 9 EDA In Bredase voetbalkrin- heeft men voorlopig geen goed rd over voor scheidsrechter Peter die in het duel NAC-FC Twente de hoofdrol voor zich opeiste. Bij itand 1-1 bekeek scheidsrechter een duel tussen Halvar Thore- en Edie de Schepper op een ge- eigen manier. Terwijl niemand maar iets onreglementairs ont- had, deponeerde Gans de bal luut op de stip. Tot ontzetting NAC. dat furieus reageerde op merkwaardige beslissing. Im- ,het duel tussen Thoresen en De >pper in de 89e minuut oogde maar bleef wel binnen de regels, ldsrechter Gans: „Ik zag dat de ;-er Thoresen beetpakte binnen trafschopgebied. Toen restte mij anders dan een strafschop te 11. Dat zijn nou eenmaal de re- De lezing van boosdoener De pper: „Thoresen kwam via een reding in balbezit en ging het ichopgebied binnen. We maak- ins allebei breed, maar er gebeur- bsoluut niets. Toen Gans floot, ik dat hij de overtreding van sen alsnog wilde bestraffen, dat pakte wel heel anders uit. mij een onbegrijpelijke beslis- Idsrechter Gans bleef echter bij beslissing. De woede van de spelers honoreerde hij nog met jele kaart voor Lokhof. Vervol- lag hij tot zijn opluchting dat de ise politie er net op tijd in slaag van de toegangshekken naar rifl dicht te houden daarmee het Te publiek op een afstand hou- ihte's Jaap Bos bleef onder al eweld koelbloedig en scoorde f meter de winnende treffer (1-2) ie Tukkers. Daarmee kreeg de tie van Hennie Hollink iets te FC Twente, dat de laatste jaren niet meer gewonnen had, izich wel erg voorzichtig op. Dat eerde\ niet lang na rust in de ngstreïfer van Martin Vreijsen, et overigens niet gemakkelijk egen zijn felle opponent Romeo ervan. Slechts eenmaal slaagde< ternatidnal er in los te komen londervan. Het was genoeg om Serven te kloppen. »at mee^i beheersing had NAC ïl in dieJase trouwens kunnen ;n. Spraógers, weer in de spits, an Gils kregen ideale scorings- n, maar faalden nadrukkelijk. dat FC Twente in de wed- bleef en zelfs via een schitte- afstandsschot van Jaap Bos zij kon komen. Het zag er toen uit dat NAp naar zijn derde e spel in deze competitie afste- VIak voor\tijd voerde Peter echter zijn one-man-show op, oor de Bredajiaars niet zo ge- eerd werd. Hef duurde dan ook voordat Gans\ de kleedkamer en behoedzaam onder politic king huiswaarts keerde. Twente 1-2 (0-0» 52.\vreysen 1-0, 77. Bos los (strafschop) 1-2. Scheidsrechter Gans, Uwers: 7.000. Oele kaarten voor Otto, Jol «eg (Twente). Lokhof, (NAC). an Eenennaam; Neeskens, Joore, Krijnen ier; Lokhof, De Schepper en Quaars; Vrey- uigers en Van Oils (De Kroon) ote: Van Derven, Jol, Overweg, Grlttere 'an, Bos. Kila (Scheve Rohde en Thoresen iRADE Na de overwinnin- FC Twente en Feyenoord be- 2 het gelijkspel (1-1) op eigen egen Willem II voor Roda een teleurstelling. De li.000 fans Q duidelijk meer verwacht, uiteindelijk moest de thuisclub 'lij zijn met de puntendeling. 11I, onder leiding vani oud-Ro- iner Bert Jacobs, was niet naar ade gekomen om met verdedi- 'oetbal een punt weg te halen, leelde frank en vrij en mocht ie meeste aanspraak maken op winning. 'Wlll( 1 Si 000. c' Jongbloed, Degens. Marljt (De Wit), Hansen; Ehlen, De Jong, Marjjnlssen; Nannlnga en Eriksen. Adjanski, Cosic, Huybregts, Roiemgens Jnans; Van de Ven. Calderwood ep Basti- vai) Mierlo, Broeken en Raeven. Vooral Tol raakte het spoor steeds bijster wanneer hij zo vrij als een vogeltje voor de beklagenswaardige doelman Berends kwam te staan. Be rends moet wel hotel de botel zijn geraakt door het Spartaanse open deur-voetbal. Pas bij 3-5 gaf hij ook kennelijk de moed op. Bij de zesde goal kwam hij te laat uit zijn doel waardoor Peters zijn tweede doel punt kon maken. Nummer zeven, de vierde treffer van eredivisie-topscorer Welzl, glipte knullig onder hem door. Bij Barry Hughes moet de afgang keihard zijn aangekomen. De publici- teitsgevoelige trainer meed zelfs de persconferentie. Hij verschanste zich in zijn werkkamertje in de catacom ben van het Kasteel. Een uur na de wedstrijd was hij nog niet boven wa ter, waardoor onduidelijk bleef wat zijn bedoelingen met de afweer nu precies zijn geweest. Een feit was dat de chaos regeerde in de achterhoede van de Rotterdam mers. Zónder vrije verdediger (in de tweede helft kon Van Gaal op die plaats ook de gaten niet meer stop pen) en met de heel zwakke mandek kers Robinson (tegen Welzl) en Ste vens (Tol) had AZ voortdurend vrij spel. Van Tiggelen en Stuy van de Herik kwamen voorts pas in actie wanneer de tegenstanders al lang en breed waren vrij gecombineerd of eenvoudigweg doorgelopen. Blind, die de disciplinair gestrafte Van der Gijp slecht spelend verving, kreeg het lek al evenmin boven. Wie na mens AZ'67 op de helft van Sparta een duel won, wachtte meestal een vrije doorgang. Op het gevaar af dat deze kritische notitie in de Noordhollandse dreven verkeerd valt (als uitslag is 3-7 ten slotte niet niks) moet toch worden vermeld dat ook AZ zich lange tijd belachelijk maakte op Spangen. Na de eenvoudig verkregen 0-2 en 1-3 voorsprong, liet de koploper Sparta in de tweede helft nota bene nog tot 3-3 terugkomen; een stand die 25 mi nuten voor het einde nog op het bord stond. Die cijfers sloegen in feite ner gens op, want Sparta verdiende ei genlijk dubbele cijfers. Niettemin kreeg Loggie zelfs nog een kans op 4- 3! Het grappige aan Sparta was dat het een zwaar verliezende ploeg met twee sterke aanvallers had. De spits-com- binatie Loggie-Geels is er een van een zeer behoorlijk niveau. Loggie, een AZ-topscorer Kurt Welzl (r.) probeert de Spartaan Robinson van zich af te schudden. Engelsman die door Hughes bij de vierde divisieclub York City werd weggehaald, is in velerlei opzichten gevaarlijk. Hij is goed aan de bal, sterk in de lucht gisteren kopte hij weer voortreffelijk raak, zijn vierde competitiedoelpunt en meedogen loos hard om niet te zeggen gemeen. Geels, gisteren weer goed voor een fantastische vrije trap-goal en een bekeken doelpuntje net langs Treytel en de paal, voelt Loggie goed aan. Samen zijn de twee aanvallers tot veel in staat, maar voor dit duo is het natuurlijk vechten tegen de bierkaai ■wanneer de collega's in de achterhoe de er niets van terecht brengen. Suurbier en Advocaat mochten hun ervaring overigens nog niet te gelde maken bij Sparta. De oudjes hebben nog geen groen licht gekregen van de Amerikaanse bond. Sparta hoopt nu maar dat de kwestie deze week in orde komt. Sparta-AZ '67 5-7 (2-5). 9. Welzl 0-1, 30. Welzl 0-2, 31, Loggie 1-2, 35. Peters 1-3. 41. Geels 2-3. 48. Geels 3-3, 66. Welzl 3-4. 75. Tol 3-5. 84. Peters 3-6, 90. Welzl 3-7. Scheidsrechter Bosman, toeschou wers: 5500 Sparta: Berends, Jansen, Robinson, Van Tiggelen en Van Gaal; Blind (Van der Gijpt, Stuy van de Herik, Stevens en Loggie; Geels en Meijer AZ '67: Treytel; Van der Meer, Spelbos, Metgod en Hovenkamp; Peters. Amtz (Weysters), Nygaard en Jonker (Van den Dungen); Welzl en Tol. door Theo Reltsma EINDHOVEN „Het grootste risico dat je in Maastricht dreigt, is, dat je al snel in de adelstand wordt verhe ven wanneer je aardig speelt. De feestneuzen worden zo uit de kast gehaald en in zo een stemming ga Je snel bergafwaarts". MW's trainer Steegman heeft zo zijn eigen zorgen als gevolg van ,de gang van zaken in de competitie waarin overigens het gelijke spel zaterdag bij PSV logisch paste. De vrolijke dravers uit Eindhoven voorkwamen met hun bedrijvigheid dat MW zich zaterdag al liet wegdrij ven in dromerij. Binnen 26 seconden stond er een stand op het bord die om actie vroeg. De wervelwind die PSV na MW's aftrap ontketende, leidde tot balbezit en een verwoestend schot van Willy van de Kerkhof. Dat bete kende een voorsprong, 1-0. „Soms kan Je beter spelen tegen een team waarin niet te veel invallers staan. Misschien was een ploeg met Willy van der Kuylen en Maybank wel prettiger geweest", filosofeerde Steegman na een ontzettend drukke avond. „Kijk, van die gasten ver wacht je een bepaald spelpatroon, maar nu raasden die Jonge gasten maar door in hun ijver om een goede beurt 'te maken". Van der Kuylen bleef aan de kant met een geblesseer de teen en Maybank had op de trai ning een bal verkeerd op zijn hoofd gekregen waardoor bedrust noodza kelijk was. PSV bezat natuurlijk al een lijstje met afberichten door bles sures door Rene van de Kerkhof, Poortvliet en Posthuma. De twijfel over de gang van zaken binnen de ploeg en de reeks invallers, MVV-doelman Peter Gerards is Huub Stevens en Ernie Brandts te snel af. die de moeizame verrichtingen niet snel naar de vergetelheid zullen spe len brachten PSV tot de opvatting, dat hard werken een eerste vereiste was. Die boodschap werd braaf ge daan, zodat er flink gerend werd, wei nig in de breedte werd getikt en een aantrekkelijk duel ontstond. PSV's speelwijze heeft toch wel een zwen king in direct voetbal gekregen door de gebruikswijze van Willy van de Kerkhof. Ook zaterdag speelde hij weer ais vrije verdediger, maar Van de Kerkhof maakt er een rol van die hem vooral op het middenveld doet verschijnen. Hij geeft een extra di mensie aan het voetbal via het ge bruik van de lengteas en de concur rentie heeft een bewapening daarte gen nog niet in het tactisch boek teruggevonden. Zo spelend vertrouwt PSV wel op een afdoende rol van de verdedigers die wat soberder met hun wedstrijd moeten omspringen. Brandts en Stevens ligt dat normaal gesproken wel maar juist zij gingen zaterdagavond onbedaarlijk in de fout en speelden MW ieder een tref fer toe. Wildschut wordt veel meer gekenmerkt door wilde rushes, maar Van Bommel dwong hem zaterdag tot een oppassender rol. Toch moest Wildschut Van Bommel in de 23ste minuut op een pass over de flank laten gaan. De voorzet leek geen probleem, maar was dat voor Brandts wel. Hij legde de bal voor de voeten van Schapendonk, die in het 16-metergebied vanzelfsprekend doeltreffend reageerde. In de tweede helft verkeek Stevens zich op een hoge snelle trap van Dijkstra. Adam bracht de bal achter zijn rug onder controle en de MW-buitenspeler die in zijn huidige vorm een prima kracht is, scoorde vervolgens in de 21ste mi nuut na rust. Het gehaaste spel van PSV leverde twee gele kaarten (Wildschut en Ste vens) op. Libregts, de coach, had met dat enthousiasme geen problemen. „Als je na die 1-0 de zaak verder uitbouwt en de kansen deden zich in het begin voor, kun je de wedstrijd rustig verder uitspelen. Dan is de controle voldoende.Nu jaag je eerst op een grotere voorsprong, incasseer je de ongelukkige gelijkmaker en moet je ook nog op jacht om de achterstand weg te werken". Ieder een gunde PSV de uiteindelijke stand die verdiend was, maar die tot stand kwam op een wijze die het spelbeeld vertaalde. Brandts schoot in, maar had zijn schot normaal gesproken voorlangs zien gaan. In het drukke strafschopgebied voelde Willy Jans sen echter de bal tegen zijn borst komen en zag hij hoe de bal vrolijk over de lijn huppelde tot ongenoegen van alles wat bij MW zo onthutst op het verkeerde been was gezet. PSV-MVV 2-2 (1-1). 1. Willy van de Kerkhof 1-0.22. Schapendonk 1-1. 65. Adam 1-2, 83. Janssen 2-2 Scheidsrechter Severein. Toeschouwers: 26.000. Oele kaarten voor Stevens en Wildschut (PSV), Colombain (MW) PSVDoesburg; Wildschut, Stevens, Willy van de Kerkhof en Brandts. Van Kraay, Valke en Koe man (Smolders), Koster, Janssen en Huh. MVV. Gerards. Jansen. Van Marwijk. Dijkstra en Colombain; Van Bommel. Quaden. Van de Poppe en Mühren (Maas); Adam (Busk) en Schapendonk ROTTERDAM Op initiatief van de besturen van de geza menlijke Rotterdamse eredivi sieverenigingen Feyenoord. Sparta en Excelsior zijn twee werkcommissles in het leven geroepen. De eerste heeft tot taak de mogelijkheden te on derzoeken te komen tot oprich ting van een Rotterdamse voetbalschool. De tweede zal zich bezig houden met het op stellen van een gecombineerd promotie- leid. en publiciteitsbe- De commissie voetbalschool bestaat uit zes leden: Sonne- veld en Hendriks (namens Sparta), Dijk en Stephan (na mens Feyenoord) en Rogge veen en Dorjee (namens Excel sior). De PR-commissie telt ne gen leden: Sonneveld, Rovers en Van Buuren (namens Spar ta). Dijk, Stephan en Nolles (namens Feyenoord) en Rogge veen, Ley ten en Van Veldhuy- zen (namens Excelsior). Woord voerder voor belde commissies is Peter Stephan, de manager van Feyenoord. DEN HAAG PEC Zwolle is in zijn zesde competitiewedstrijd van zijn gelijke spelen-complex verlost. De ploeg van trainer Fritz Korbach zag in de uitwedstrijd tegen FC Den Haag het betere spel beloond in de slotfase met een zege van 2-3. Dit geschiedde zonder laatste man Rinus Israel, die sukkelt met een knieblessure. Daardoor nam Koko Hoekstra de taak van de oud-intema- tional waar. Hoewel de Zwolse verde diging minder zelfvertrouwen uit straalde dan gewoonlijk, was van een echte verzwakking geen sprake. Niet in de laatste plaats was dit te danken aan de aanvallende activitei ten die PEC in het Haagse Zuider park kon ontwikkelen. Van het mid denveld kwamen impulsen, de be weeglijke frontlinie zorgde herhaal delijk voor gevaar en zelfs voorstop per Steinvoort nam soms de Haagse doelman Havenaar onder vuur. FC Den Hxag-PEC Zwolle 2-3 (1-1). 34. Van Leeu wen 1-0. 45. Drost 1-1, 58. Van der Hengst 1-2. 78 Pen (strafschop) 2-2. 87 Frandsen 2-3. Scheids rechter Manuel. Toeschouwers 5.000. FC Den Haag: Havenaars; Wetzel, Mansveld. Van Vliet, Korevaar; Trellng. Bouma (Goemans), Pen; Melis. Van Leeuwen. Keloglu (Jansen) PEC: Van Geffen (Aarten); Drost. Hoekstra, Stein voort, Hamming, Booy, Frandsen, IJzerman; Rie- mens (Visscheri. Van der Hengst en Jans foor Richard Matthljsse ROTTERDAM Er zijn gisteren op Woudestein in totaal zes doelpunten gevallen, maar het hadden er evengoed ook twaalf kunnen zijn. Het kansenfestijn tussen Excelsior en Ajax (2-4) was voor de toeschouwers uiteraard een meevallertje maar voor de oefenmeesters Dorjee en Beenhakker moet het optre den van de aan hen toevertrouwde ploegen een directe aanval op hun zenuwgestel zijn geweest. Italië heeft voor de zesde 'e eindstrijd van het toernooi Davisbeker bereikt. Dit ging Dste van Australië dat met 3-2 "erslagen ontmoet in de finale Tsjecho- "Je dat met 3-1 Argentinië uit- •1de. Dan weer was het de thuisclub die (vooral aan het begin) krachtige mo gelijkheden kreeg, dan weer was het het opkomende Ajax dat schijnbaar moeiteloos in de buurt van de voor treffelijk acterende doelman Ver munt opdook, maar pas tot de 25ste minuut wachtte om via Zwamborn, na een afschuwelijke fout van Van Daele de score te openen: 0-1. Vier minuten later was het Martin van Geel, die uit een slim pasje van Arne- sen het klasseverschil nog was accen tueerde: 0-2. Want verschil in kwaliteit was er wel degelijk. Ondanks het feit dat het blessureleed bij de regerende lands kampioen nog altijd niet tot het ver leden behoort, zo ontbraken Ham berg, Ling, Rijkaard, Van Dord en de geschorste Schoenaker heeft Bee nakker genoeg alternatieven achter de hand om deze periode zo onge schonden mogelijk door te komen. Bij Exceslior daarentegen is de situa tie heel wat minder rooskleurig. Als bij de Rotterdammers twee sleutelfi guren (Van de Munnik en Van Tour) op het appel ontbraken, is het elftal danig verzwakt). Vandaar ook dat de Amsterdamse aanhang na het tweede Ajax-doelpunt tien-tien begon te roe pen, maar zo groot was de superiori teit ook weer niet. Integendeel, in de laatste linie van Ajax werd de onze kerheid bij elke aanval van Excelsior, hoe onschuldig van karakter ook, steeds groter. Exponent van het twij felachtige optreden was Piet Schrij- De zware kolos heeft inderdaad zijn beste tijd gehad. Hij was ook schul dig aan het doelpunt van Nijssen door niet in te grijpen bij de voorzet Kees Zwamborn schiet langs Excelsior-doelraan Vermunt en brengt Ajax op 1-0. van Ernst: 1-2. Noch Ziegler, noch Zwamborn noch Wijberg bleken daarna bij machte orde op zaken in hun defensie te stellen. En dat kwam hen op de gelijkmaker te staan. Weer was het Nijssen die met een effectvol boogschot als versteend staande ADVERTENTIE Schrijvers klopte: 2-2. Een score die voor Excelsior het sein had moeten zijn de opkomende acties van Lerby, Zwamborn en Arnesen beter te taxeren. Alleen de sterk spe lende Pattinama en niet te vergeten doelman Vermunt wisten de aanval lende intenties van de Ajacieden te dwarsbomen. Voor de rest kregen zij met name van Van Daele alle mede werking. Dat bleek duidelijk in de 43ste minuut. Van Daele onderschep te een voorzet van Lerby zo halfslach tig dat Ziegler geen moeite had raak te schieten: 2-3. Nadat de conditio neel zwak acterende Jensen en Arne sen vervolgens op Vermunt waren gestuit, werd het kort voor het einde toch nog 2-4. Eindelijk dan gelukte het Jensen Van Geel te bereiken die niets anders hoefde te doen dan zijn voet tegen de bal te drukken. Met Van Daele in de spits trachtten de Rotterdammers in de slotfase nog wat tegengas te ge ven. De jeugdige maar nog onervaren spelers Leenheer en Wasiman deel den nog wat speldeprikken uit, maar door het wegvallen van de gebles seerd geraakte Piasmans kon Ajax gerust zijn. Excelsior-Ajax 2-4 (0-2) 25. Zwamborn 0-1. 29 Van Geel 0-2, 53. Nijssen 1-2, 57. Nijssen 2-2.73 Ziegler 2-3. Van Geel 2-4 Scheidsrechter: Geurds. toe schouwers: 10.000. Excelsior: Vermunt; Leenheer, Van Daele. Ouwe hand en Ridderhof, Pattinama, Struis en Wasi man. Ernst. Nijssen en Piasmans (Tijl) Ajax: Schrijvers, Wijnberg. Ziegler. Zwamborn en Boeve; Molenaar, Amesen en Lerby, Jensen. Kieft iWiggemanseni en Van Geel ir Matty Verkamman ITTERDAM „Ik ga tegen AZ'67 iets speciaals doen in de verdediging. Nee, ik zeg niet t, want dan weet Kessler het ook." Dat zei Barry Hughes zaterdag in Trouw. De Welshman ift woord gehouden. Hij liet gistermiddag langdurig zonder laatste man spelen. De astreuze uitslag (3-7) had veel te maken met die tactische ingreep. De verdediging van arta was zo lek als een vergiet. Wanneer AZ'67 alle opgelegde kansen had benut, dan waren Noordhollanders met 14 goals van Spangen vertrokken. Eredivisie GA Eagles-Utrecht 2-1 Roda JC-WillemII 1-1 NAC-Twente1-2 PSV-MVV 2-2 Excelsior-Ajax 2-4 Groningen-NEC 2-0 Den Haag-PEC Zwolle2-3 Sparta-AZ'673-7 Wageningen-Feyenoord0-1 AZ'67 6 6 0 0 12 23- 6 Twente 6 5 0 1 10 13- 9 Ajax 6 4 1 1 9 20-13 Feyenoord 6 4 1 1 9 12- 5 MVV 6 3 2 1 8 10- 8 Roda JC 6 3 1 2 7 15-10 Willem II 6 3 1 2 7 10- 8 PEC Zwolle 6 1 5 0 7 6- 5 Groningen 6 2 2 2 6 13-10 Utrecht 6 2 1 3 5 10-10 NEC 6 1 3 2 5 7- 9 PSV 6 1 3 2 5 7- 9 Wagenlngen 6 1 2 3 4 8- 9 Excelsior 6 1 2 3 4 11-15 Den Haag 6 1 1 4 3 8-16 G A Eagles 6 1 1 4 3 7-17 NAC 6 0 2 4 2 5-13 Sparta 6 1 0 5 2 7-20 Zaterdag Go Ahead-Sparta. FC Utrecht-Roda JC. Feyenoord-NAC, FC Twente-PSV. MW-Ex- celslor. NEC-FC Den Haag. PEC Zwolle-AZ '67 Zondag: Willem Il-Wagenlngen. Ajax-Groningen Eerste divisie Volendam-VVV 5-3 De Graafschap-SVV1-0 Haarlem-Veendam 4-0 Amsterdam-Heerenveen 1-1 Heracles-Helmond Sport1-0 DS'79-Eindhoven 3-2 Cambuur-Den Bosch2-3 Fortuna S-Telstar 5-2 Vlaardingen-Vitesse1-3 Vitesse 6 4 2 0 10 15- 7 Haarlem 6 4 1 1 9 13- 4 Heerenveen 6 2 4 0 8 12- 6 DS '79 6 3 2 1 8 11- 6 Volendam 6 3 2 1 8 11- 6 Graafschap 6 3 1 2 7 10- 9 Den Bosch 6 3 0 3 6 6- 6 Heracles 6 3 0 3 6 5- 7 Telstar 6 2 2 2 6 10-12 Fortuna S 5 2 1 2 5 9- 8 Amsterdam 6 1 3 2 5 6- 7 Eindhoven 6 2 1 3 5 7- 9 Amersfoort 5 1 2 2 4 3- 5 Veendam 5 2 0 3 4 7-10 Vl'dingen 5 1 2 2 4 3- 8 Helmond Sport 6 1 2 3 4 6-10 SVV 5 1 1 3 3 5- 8 VVV 5 1 1 3 3 9-17 Cambuur 6 0 3 3 3 5- 8 Zaterdag: FC Den Bosch-Fortuna S Zondag: VW-De Graafschap, SW-Haarlem. Veendam-Amsterdam. Heerenveen-Heracles, Hel mond Sport-DS '79, Eindhoven-Cambuur. Telstar- Vlaardingen, Vitesse-Amersfoort. Topscorers EREDIVISIE De Oostenrijker Kurt Welzl is dit seizoen bijzon der produktlef In het doelpuntenfestlvai tegen Sparta kwam hij tot vier treffers. Dankzij deze vier doelpunten gaat Welzl eenzaam aan de lei ding op de topscorerslijst van de eredivisie Hij heeft in zes wedstrijden tien keer gedoelpunt De Roda-aanvaller Eriksen blijft tweede In de wed strijd tegen Willem n scoorde hij opnieuw Zijn totaal bedraagt zes 1 Well (AZ) 10. 2. Eriksen (Roda) 6. 3 Petursson iFeyenoord) 5. 4. Rohde (Twente). Hazelhekke iWageningen». Nygaard (AZ), Molenaar (Ajaxi. Nanninga iRoda). Nijssen. (Excelsior). Houtman (Groningen). Schapendonk (MW). Loggie (Spar ta) 4. 13. Kieft (Ajax), McDonald (Wagenlngen). De Jong (Roda). Sanchez-Torres (Twente), Jacobs (NEC). R.even (Willem II), Van Geel(Ajax), Peters (AZ). Van der Hengst (PEC), Bos (Twente). Ade laar (Utrecht) 3. EERSTE DIVISIE Van der Meer van Telstar is slechts een week topscorer van de eerste divisie geweest In de zesde ..ronde" kreeg hij Deykers van Vitesse naast zich en beiden staan nu op een gemiddelde van een doelpunt per wedstrijd. Deykers was een van de zeven spelers die dit weekeinde twee keer scoorden Topschutter was echter Huub Smeetx met drie doelpunten tegen Eindhoven in een wed strijd waarvan hij de laatste tien minuten miste door een rode kaart 1 Van der Meer (Telstar) en Deykers (Vitesse) 6, 3. Nijgh (Heerenveeni 5. 4. Evers ën Smeet-, (DS'79i, Engbersen (Fortunai 4, 7 Hutting (Fortunai, Nij- dam (Haarlemi. Smit (Heerenveen), Korte iVcen- dami, Van Oosterom (Vitesse). Stout (Volendami en Kurcinac en Verlijsdonk iVWi 3 Lotto De winnende getallen xijn: 3 4 5 - 21 - 22 - 28 Reservegetallen 34 en 35 De inleg was bi]na 3.2 miljoen gulden door 745.000 deelnemers. Het prij- zenbedrag ligt iets boven de anderhalf miljoen gulden en is als volgt verdeeld: eerste pnjs ƒ527 011,-, tweede prijs: 150.574.-. derde prijs ƒ225.862,-. vierde en vijfde prijs: ƒ301 149 belgische lotto de winnende getallen zijn 11 - 16 - 19 - 24 - 32 - 33. Bijkomend nummer 13 WESTDUITSE LOTTO Winnend 2 - 6 - 12 23 - 32 - 43 Reservegetal 27 Winnend in „Sptel-77" is 3734262. Sporttoto TOTO 38 De winnende kolom is: I -3-2-2-3-1-2" '- 2 - 1 - 1 - 2 - 2. Een prijzenpot van een kwart miljoen bijna, een inleg van een half miljoen ruim en iets meer dan 150.000 deelnemers De prijzen zijn. eerste prijs (inclusief 27.402 gulden uit de jackpot): 100 849,-. tweede prijs: 48.965, derde prijs: 122.412,- TOTO-GELIJK Winnende wedstrijden 4 13 18 21 24 Toegevoegde wedstrijd: 19. Er waren 18.000 deelnemers, er is een inleg van ruim 64.000 gulden en een prtjzenbedrag van net boven de 30.000 gulden De eerste prijs, inclusief de jackpot van 2.238 gulden bedraagt 11.427 gulden Jeugdcompetitie Afdeling A: Excclsior-Den Haag 2-1. AZ '67-Spar ta 4-1. Telstar-FC Amsterdam 12. SW-Haarlem 5-4. Ajax-Feyenoord 1-2 Afdeling B: Vitesse-Ro- da JC 1-2. NAC-PSV 1-3, VW-Fortuna 2-1. Hel mond Sport-Den Bosch 2-1, Willem II-Eindhoven 7-0, NEC-MW 0-0. Afdeling C: PEC ZwoUe-Cam- buur 4-3. Veendam-Amersfoort 5-5. Twente-Wage ningen 5-1. Utrecht-De Graafschap 4-4. Heeren- veen-Go Ahead 1-2 VOETBAL IFK Gotenborg, tegenstander van FC Twente in het toernooi om de UEFA-beker. heeft voor de Zweedse voetbalcompetitie uitge haald tegen MJaellbi Aif. IFK won met 1-0 VROUWEN VOETBAL - Het Nederlands elftal heeft m Zürich met 3-2 van Zwitserland gewon nen Voor Nederland scoorden Van Endik en De Visser BOKSEN Rudi Koopmans mag op 22 novem ber aantreden legen de wereldkampioen half- zwaargewtcht Eddie Mustafa Mohammed

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 9