Hoogovens uitengewoon slecht HUIZEN Deelbaarheid ontspanning centraal op conferentie Compleet in computers Echtpaar 75 jaar getrouwd Doodvonnis tegen Kim bekrachtigd onsumentenklachten kritiseert ombudsman erktijd verkorting voor 2800 medewerkers lotvluchtelingen Zuidchinese e opgepikt Atlantische jongeren vieren eerste lustrum Zware straffen voor smokkel hasj per jacht Oirsbeek OVK OVK ÉRDAG 20 SEPTEMBER 1980 TROUW/KWARTET onze redactie economie UIDEN Aanstaande maandag zal Hoogovens staalbedrijf in IJmuiden een aanvraag tot [tijdverkorting indienen voor 2800 werknemers van het bedrijf. Het gaat om een jddelde arbeidstijdverkorting van ongeveer 25 procent. De reden hiervoor is de zeer ite orderpositie van het staalbedrijf rbeidstijdverkorting is aange- ;d voor een periode van zes we- Een woordvoerder van Hoogo- sluit echter niet uit. dat verlen- wordt aangevraagd en mogelijk uitbreiding van het aantal, me rkers. Intussen blijft de aan- van het bedrijf, om vijfhonderd slaven naar Nederland te mo- alen. die een tijdelijk dienstver- krijgen aangeboden, bij het mi- ie van economische zaken lig- ,Op het moment dat er weer orders zijn moeten wij klaar- aldus de woordvoerder, die icht dat nieuwe orders in het aar van 1981 zullen binnenko- Het beleid blijft weliswaar ge- op Nederlanders, maar die zou- moé|ilijk te werven zijn. meningen loeilijkheden bij staalbedrijven ropa zijn algemeen en beperken niet uitsluitend tot Hoogovens, lederlandse staalbedrijf had dit gerekend op een omzet van 5.8 >n ton staal, maar moest deze lose al eerder aanpassen tot 5,1 en ton. Hoogovens is onderdeel iet Estel-staalconcern. Afzonder- cijfers van Hoogovens worden gepubliceerd. Aangenomen echter, dat Hoogovens vorig een netto winst heeft gemaakt miljoen gulden. Een winst die tl is opgegaan in de verlieslijden- oedermaatschappij Estel. Hoog- is het enige Europese staalbe- it de afgelopen twee jaar winst bedrijf heeft geen financiële ieningen getroffen voor het ver lat wordt geleden bij het achter blijven van orders en daaruit tvloeiende werktijdverkortin- Verwacht wordt dan ook. dat de ige conjuncturele moeilijkheden, uidelijk stempel zullen drukken resultaten lo's vens levert voornamelijk staal Dor de bouwnijverheid en de oduktie. Hoe het mp.t deze bei toren nationaal en internatió- gesteld, is bekend. Het bedrijf eert 75 procent van zijn totale uktie. Vooral de Amerikaanse mobielfabrikanten zijn grote af- ers. Het streven van de Ameri- ise fabrikanten, hun auto's klei- te maken, zal voor Hoogovens voelbaar zijn, aldus de woord der, die er echter alle hoop op t dat zowel de bouw als de pro- ie van auto's in het voorjaar zul- antrekken, waardoor Hoogovens orders tegemoet kan zien. Dneel dat voor werktijdverkor- in aanmerking komt, behoudt ralledige salaris. Werkloosheids- iringen van de overheid worden Hoogovens met twintig procent evuld. Bij Hoogovens werken in 1 ongeveer 20.000 mensen. Dis- bestuurder H. Krul van de indu- bond FNV zegt te verwachten, de werktijdverkorting bij Hoog- STERDAM (ANP) Een schip de KNSM-groep in Amsterdam l in de Zuidchinese zee vijftig [vluchtelingen aan boord geno- Het schip, de „Happy Hunter", t onderweg naar TSU in Japan, vluchtelingen zullen door de ppy Hunter" naar verwachting dag in de Filippijnse hoofdstad illla aan land worden gezet. Het erlandse ministerie van buiten- dse zaken heeft de namen van de Atelingen, 42 Vietnamezen en 1 Chinezen, inmiddels doorge- d naar de Nederlandse ambassa- De vluchtelingen kunnen, als zij wensen, in Nederland worden op- omen. DEL (ANP) Bij een inbraak in confectiebedrijf in het Brabantse lel zijn in de nacht van donderdag vijdag 15.000 tot 20.000 overhem- weggehaald De inbraak werd ïrmorgen ontdekt. Hoeveel de 1 waard is kon de politie nog niet tdelen. Centrale werkplaats bij Hoogovens in IJmuiden. ovens zéker tot het eind van dit jaar zal voortduren. Als de slechte situatie op de Europese staalmarkt aanhoudt, zijn ook voor de werkgelegenheid pijnlijker ingrepen nodig bij Hoogovens, aldus Krul. Daarvan zou nu ecjiter nog geen sprake zijn. Volgende week gaan de bonden met de Hoogovensdirectie praten over de vraag, op welke afde lingen van het concern de werktijd verkortingen worden ingevoerd. en thuis in uw branche EuropaS grootste computerfabrikant 1CL Nederland B.V., Zwaansvliet 20.1081 AP Amsterdam, tel.: 020-42 45 45 Van een onzer verslaggevers HARDERWIJK Behalve in de kring van de oudvaders die ons in de eerste hoofdstukken van Gene sis beschreven worden, zal het zel den voorgekomen zijn dat echte lieden hun 75-jarige bruiloft kon den vieren. In Harderwijk is zo'n echtpaar. Dirk Geuze en Wille nden Geuze-Anthonisse, beiden 95 jaar Morgen is het driekwart eeuw geleden dat ze in Zeeland in hét huwelijk traden, maar het feest wordt vandaag gevierd („op zondag mag dat niet", zegt de bruid). Een uniek jubileum dus. Vandaar dit stukje. Normaal zijn we daar erg zuinig mee. Een jubileum is immers op zichzelf niets verdien stelijks. Tien jaar zitten Dirk en Willemien Geuze nu alweer in het bejaardencentrum Randmeer in Harderwijk, waar ze een mooi uit zicht hebben over het IJsselmeer. Geboren op het eiland Tholen woonden ze het laatst in Middel burg: elf kinderen kregen ze, van wie er nog negen in leven zijn, één van de drieling is gestorven en verder kwam er één in een Jappen kamp om. Op het dressoir staat de trouwfo to Dirk en Willemien in Zeeuwse klederdracht. In deze dagen wordt daar een keertje vaker naar geke ken Wat is er veel gebeurd. Qe oudste van de kinderen is al weer 74. Dirk, die bijna zijn hele leven in de landbouw heeft gewerkt, was gewend vroeg op te staan. Hij is nog altijd de eerste, die naast het bed staat. Willemien dommelt dan nog wat. Even later brengt hij haar twee boterhammetjes met basterdsuiker. Dan gaat hij met een rolveger rond. Als zij overeind komt, ligt het kamertje er proper bij. ,,'t Was een goed huwelijk," vindt Willemien. „We leefden zoals het hoort, niets bijzonders. En nooit honger gehad, nietwaar. Geuze?" (Al vanaf het begin pleegt ze haar man bij zijn achternaam aan te spreken.) Het echtpaar Geuze is hervormd. Kerkgaan kan niet meer. Ze volgen de diensten aan de radio. Hoewel, het horen wordt slechter. Ook het zien: de bijbel lezen, dat gaat nog net. Voor de rest mogen ze niet klagen over hun gezondheid, en ze zullen dat dan ook niet doen. En vandaag hopen ze er dan ook helemaal bij te zijn, als de kinderen van her en der komen. Eerst is er 's morgens gezellig koffiedrinken met iets ex tra's in het bejaardencentrum. Daarna gaan ze naar een zaaltje. Burgemeester J. E. van Boeijen komt feliciteren en verschijnt ze ker niet met lege handen. Konin gin Beatrix stuurde een geluk wens met een taart. DEN HAAG Jason, de organisatie van jongeren die zich bezighoudt met de Atlantische samenwerking, is een keurig gezelschap. De blauwe blazer en de grijze broek zijn er nog niet versleten en ook de witte bloes, blauwe vest en kniekousen zijn er nog in de mode. De voorzitter van Jason, mr. W. H. A. M. van den Muijsenbergh veront schuldigde zich gisteren dan ook te genover de aanwezigen op de vijfde nationale conferentie van de organi satie voor de entourage van de bij eenkomst, een enigszins vervallen bioscoopzaaltje op de weg naar Sche- veningen. Dat was vorige jaren wel beter, toen Jason zijn congressen hield in de vergaderzaal van de Tweede Kamer. In het nette gezelschap vielen de tientallen leerlingen van het Vrijzin nig Christelijk Lyceum in Den Haag dan ook een beetje uit de toon. Ge kleed in spijkerbroeken en t-shirts schaarden ze zich onmiddellijk na binnenkomst kauwgom kauwend en sjekkies draaiend om de aanwezige flipperkast en fruitautomaat. Voor de meesten van hen leerlingen van de hogere klassen van vwo en havo met geschiedenis in hun pakket was de conferentie een welkom al ternatief voor een dag school. En voor de organisatie een aardige ma nier om de zaal wat te vullen. De voorzitter sprak er privé zijn teleur stelling over uit dat niet meer scho len dagen ter beschikking stellen voor het bijwonen van congressen. Het effect was echter wel dat de referaten voor een deel over het hoofd van de aanwezigen heen gin gen. Het Kamerlid Harry van den Bergh was de enige die probeerde en niet zonder succes het publiek op het juiste niveau toe te spreken. Minister Van der Klaauw en profes sor Teunissen uit Groningen zullen zich niet gauw ontwikkelen tot door gewinterde bespelers van een breed publiek. Waarschijnlijk is het ook hun ambitie niet. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Is ontspanning tussen Oost en West deelbaar? Moet na de Russische inval in Afghanistan de ontspanningspolitiek op de oude voet worden voortgezet? Die vragen stonden centraal op de gisteren in Den Haag gehouden vijfde nationale conferentie van het Jong Atlantisch Samenwerkingsorgaan Nederland (Jason). Geheel in de lijn van de Verenigde Staten en de NAVO noemde minister van buitenlandse zaken Van der Klaauw in zijn openingstoespraak het ontspanningsproces ondeelbaar. De minister omschreef de ontspan ningspolitiek als het streven om een conflict tussen Oost en West te voor komen door een geleidelijke verbete ring van de betrekkingen. Dat doel wordt nagestreefd door wapenbe heersing, het opbouwen van een net van relaties tussen beide blokken en afspraken over een gedragscode, waardoor het gedrag van beide partij en in de hand gehouden moet worden. De minister wees op de geheel ver schillende concepties die West en Oost van ontspanning hebben. Voor het Kremlin betekent ontspanning niet het einde van de ideologische strijd Van der Klaauw noemde de komende toetsingsconferentie in Ma drid een uiterst belangrijke toets steen voor het ontspanningsproces. Hij vertelde dat de Nederlandse dele gatie naar deze conferentie vertrok ken is met de uitdrukkelijke op dracht ook de kwesties van de dissi denten en de inval in Afghanistan ter sprake te brengen, omdat op deze punten sprake is van het schenden van de afspraken die vervat zijn in de akkoorden van Helsinki, waardoor schade is berokkend aan de ontspan ning. „A la carte" Impliciet leek de minister echter toe te geven dat ontspanning in feite toch wel deelbaar is. Hij waarschuw de namelijk uitdrukkelijk voor twee uitersten, aan de ene kant de la carte-benadering", die het wil doen voorkomen dat elke partij uit het complexe proces die elementen kan puttten die haar aanspreken, aan de andere kant de „alles of niets benade ring", die suggereert dat men alle elementen van het ontspanningspro ces moet honoreren voordat er werke lijk sprake van detente is. Die laatste benadering draagt het gevaar in van een politieke indigestie, aldus de mi nister. Drs. Harry van den Bergh. buiten landspecialist van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer, liet er geen misverstand over bestaan dat ontspanning feitelijk wel degelijk deelbaar is. zowel voor als na „Ka boel". Van den Bergh wilde ontspan ning niet precies definiëren, maar omschreef het als „het mooier maken van de verhouding tussen Oost en West". Hij constateerde, dat het pra ten over mensenrechten in feite de structuur van de communistisch ge regeerde landen ter discussie stelt. De landen van het Warschau Pact kunnen de door ons gewenste veran deringen gewoon niet aanbrengen Toch moeten we in het kader van het ontspanningsproces steeds blijven streven naar een verbetering van de menselijke verhoudingen in deze vol strekt verwerpelijke dictatoriaal ge regeerde samenlevingen, aangezien de bevolking van die landen dat wil Dat betekent dat het Westen voort durend moet trachten de grenzen van het ontspanningsproces af te tasten op de mogelijkheden. Hij wees daar bij op de resultaten (emigratie van Joden), ook al zijn die beperkt en tasten die de structuur van het Oost- europese bestel niet aan. RIJSSEL (ANP) De rechtbank in het Franse Boulogne-sur-Mer heeft deze week de driekoppige bemanning van het Nederlandse jacht Esta-Ven- dora veroordeeld tot zeer zware ge vangenisstraffen wegens het smokke len van hasj. Twee Nederlanders, de 25-jarige eige naar van het schip en een 35-jarige man kregen zware straffen opgelegd van respectievelijk elf en :estien jaar Een 25-jarige Westduitser kreeg vijf jaar en acht maanden. Bovendien moet het drietal een boete betalen van ruim 100.000 gulden. Het jacht van de Nederlanders werd op 13 februari in Het Kanaal onder schept. Aan boord trof de Frans dou ane 1.086 kilo hasj aan. Het ministerie van buitenlandse zaken houdt via de consulaire dienst contact met de ad vocaat van de veroordeelden. Besef Van den Bergh hekelde het militaire denken van de Verenigde Staten, wanneer het gaat om conflicten in de wereld. Het ontbreekt Amerika vaak aan historisch besef voor het karak ter van de gegroeide verhoudingen Wat in Iran nu gebeurt, is hoe verwerpelijk ook een reactie op de fouten die ten tijde van de sjah ook door het Westen zijn gemaakt en van de herleving van de islam, een proces dat we nauwelijks kunnen bevatten. Het antwoord daarop in de vorm van de samenstelling van een interventie- leger is volstrekt onvoldoende, aldus Van den Bergh. Hij bepleitte meer aandacht voor de eigen bewegingen in de derde wereld. Benoeming Tot algemeen directeur van het Christelijk Pedagogisch Stu diecentrum is benoemd drs. H. A. van den Bijllaardt, nu rector van het Christelijk lyceum te Arnhem. De heer Van den Bijllardt heeft verschil lende bestuursfuncties in de onder wijswereld bekleed. Sinds 1977 is hij vice-voorzitter van de protestants- christelijke schoolraad. Bij het stu diecentrum wordt hij de opvolger van dr. H. G. van den Doel. SEOEL (Reuter. AP, AFP) De mili taire autoriteiten in Zuid-Korea heb ben gisteren het doodvonnis tegen de dissidente leider Kim Dae-Jung be krachtigd. Regeringsfunctionarissen hebben verklaard dat de protesten van buitenlandse regeringen en orga nisaties grenzen aan inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Zuid-Korea. Het vonnis heeft grote beroering ge wekt in Japan, de Verenigde Staten en verscheidene Europese landen. Volgens China bevestigt het dood vonnis tegen Kim dat de nieuwe ster ke man in Zuid-Korea generaal Tjsoen een nog meedogenlozer dicta- tore is dan zijn voorganger, de ver moorde Park. Zuid-Korea's minister van buiten landse zaken Lho Sjin-Yong heeft de ambassadeurs van Japan en de VS meegedeeld dat het proces tegen Kim volgens de geldende rechtsregels is verlopen en dat het buitenland zich niet met de zaak moet bemoeien. Kim kan automatisch in beroep gaan tegen het vonnis net als de 23 andere dissidenten die tot straffen van twee tot twintig jaar zijp veroordeeld. Het burgerlijke hooggerechtshof zal zich over de beroepszaken buigen. Ten slotte kan de president Kim nog gra tie verlenen. DEN HAAG De Stichting Con- Rimentenklachten is het oneens net de kritiek die Vara-ombuds- toan Frits Bom heeft geleverd op de Geschillencommissie Reizen to een brief aan Bom schrijft de stichting dat aan het werk van een ïeschillencommissie niet dezelfde e>sen kunnen worden gesteld als aan een procedure voor de rechter. Stichting wijst erop dat kla- Eers die een beroep doen op de «mmissie in tweederde van de 'evallen in het gelijk worden ge teld en dan een redelijke vergoe toig ontvangen. Bovendien vindt 16 stichting dat de klachten bin- len een redelijke termijn worden "gehandeld. De stichting gaat [®rder in op een aantal aanbeve- die Bom in zijn programma heeft gedaan: zij vindt niet dat de naam van klager en reisbureau, nadat een klacht gegrond is geble ken, moet worden gepubliceerd. Dat zou veel klagers ervan weer houden een klacht In te dienen, denkt de stichting. De stichting is het met de om budsman eens. dat vla het hante ren van een aantal criteria moet worden bereikt dat vergelijkbare klachten leiden tot dezelfde scha devergoedingen. Daarvoor zou echter een automatisch registra tiesysteem nodig zijn, omdat het aantal klachten dat wordt afge werkt erg groot is. „Zo'n systeem is een oude wens. maar er is geen geld voor", aldus de Stichting Consumentenklachten Utrecht Vinkeveen Herenhuis met blijvend vrij uitzicht op plantsoen Ind.: en tree. gezellige Z-vormige woonk. met open haard, gra- nolmuren. keuken met veel kastruimte. 1e Verd. 3 sl.k.'s, badk. met ligbad en toilet. 2e verd. grote sl kamer/hobby ruimte met dakkapel. C.v.- gas. Tuin op het Z.W met terras schuur Hardhouten balkon aan voorzijde. 20 Min. rijden naar A'dam en Utrecht. In perfecte staat van onder houd. Vraagprijs: 227.500 k.k. MAKELAARDIJ WITTE B V. Tel.: 02972-3219/4219 UTRECHT T.k.a. eengezinswoning in rustige buurt. Ind.: ruime woonkamer, eetkeuken, dou che, toilet, verd., overloop, 2 slaapkamers. Pr. 110 000 k.k. Inl. Chrysantstr. 15. Tel. 030-433529 Amersfoort Vraag voor woonhuizen Schep's Onroerend Goed Gids en voor bedrijfspanden Schep's Bedrijfs Objecten- gids. Schep B.V.. Arnhemse- weg 11. Amersfoort telef. 033-11541 Karei Bonsink verkoopt zijn huis 205.000 k.k. De woning heeft de volgende indeling: living met parketvloer en open haard, massief eiken keuken voorzien van enige apparatuur, hal en toHet. 1e verd.: 3 slaapk. en luxe badk 2e verd.: 4e slaapk. en bergruimte Pand is in 1975 gebouwd heeft een voor- en achtertuin, carport en staat in MAARSSEN- BROEK in de wijk Boomstede. Voor bezichtigingen kunt u contact opnemen met „De Vechtstreek" mak. o.g B.V., Duivenkamp 738. Maarssenbroek. Tel. 03465-67791/68381 VREELAND mooie stijlvolle bungalow T.k.. rustig gelegen aan rand van nieuwbouwkern. Ind.: ruime hal. grote sfeervolle living met vide en open haard en t.v.- hoek. eetkeuken, luxe badk., 2 toil., 4 si k., garage, carpoort, schuur. Plafonds met houten betimmering., vloeren van antie ke plavuizen. Dubb gl. Grote tuin op het zuiden en westen, de noordtuin kijkt uit over de weilanden. Gunstig t.o.v. A'dam, Utr en H'sum. Vr. pr. 600 000. Inl.: tel. 02943-1713 UTRECHT g.o.h. knusse tussenwon. bij centrum en Uithof. Beg. gr. woonk., keuken, plaats, le verd. 2 slaapk., douche, hobbyr. vlier. ƒ95.000. Tel. 030-517383. Noord-Brabant OOSTERHOUT ZUID. mo derne woning met tuin, ber ging, achteruitgang, royale li ving. 1e verd.: 3 sl.k., badk met ligbad. 2e toilet Vaste trap 2e verd., 4e sl.k. met dakkapel, veel bergruimte. Tel 01620-31529 Vr.pr. 159.000 HOGE ZWALUWE, riant gel. helft 2/1 kap Ruime garage en berging. Grote voor- en achtertuin. Oplevering 1 nov. 80. Vr.pr 174 000 k.k. DINTELOORD. leuke -dijkwo ning met grote garage, opp. 417 c are Vr pr. 125 000 k.k. BOUWWINKEL. TEL. 01686-3650. Aarle-Rixtel Halfvrijstaande woning met ruime vrijst. garage en diepe vrije tuin op 't Zuiden. Ind. hal, woonk., (7x4 m). woon keuken, 1e verd.: 3 slp.k., badk. m. 2e toilet en v.w. 2e Verd. ruime 4e slp.k.. boiler en c.v. (gas). Prijs 197.000 k.k. Aanv. spoed, in overleg. Tel 04928-2017. Voor koophuizen te 's-Herto- genbosch en wijde omgeving MAKELAARSKANTOOR SMULDERS. Vughterweg 25. Den Bosch, telef. 073- 132953 EEN ADRES OM TE ONTHOUDEN. Gameren (bij Zaltbommel) leuke oudere dijkwoning op 650 m2 grond, gunstig gele gen bij het dorp. Vr.pr. 159.000 k.k. Baars o.g., Zaltbommel. Tel. 04180- 2250. T.k. in SLEEUWUK (N.B.) ruim vrijst. huis. 8'/.- a. goede grond. Pr n.o.t.k. Inl. tel. 08134-1357 (na 19 00 uur) de Peel T.k. een huisje met grote tuin en veel bomen Vr.pr. f 145.000. Br. m. tel.nr. o nr 133-14069 bur. v.d. bl. TE KOOP rustig gelegen on- verbouwde BOERDERIJ op ca. 5000 m2 in Vught. Pr n.o.t.k. Tel. 073-565075 Zeeland Terneuzen Tussenwoning t.k. bj. 76. open keuken. 4 slp.krs.. be neden dubbel glas. Goed ver zorgde tuin. Vr pr. 145.000. Tel.: 01150-95930 KRABBENDIJKE, ruime een gezinswoning met berging Open haard, parket, ligbad. Oplevering 15 nov. '80. Moet weg. Pr. 117.500 k.k DE BOUWWINKEL. TEL 01686- 3650 600 m2 BOUWGROND, gunstig geleg. in ruim opgezet bungalowpark met veel groenvoorzieningen te OOSTKAPELLE. op 500 m afstand v. strand, duin en bos. Vrije vest. geen bouwplicht. Pr 120.000 k.k. Inl. tel. 033-17763 Goes-Middelburg Te koop halverwege Goes en Middel burg EENZAAM GELEGEN BOERDERIJTJE op 2600 m' grond. Fantastisch mooi plek je. Gebouwen in redel. st Pr f 195.000. Inl.: 01100-15050. Limburg VENLO T.k. vrijst. bungalow met veel privacy op 1000 m2 eig. grond. Ind. ruime zithal m. open haard, woonk., keuk.. badk. m. ligb. en w.c., 2 sl.k. en garage m. berging. Inl. tel. 077-17819. T.k. half vrijst. woning met c.v., garage en tuintje. Pnjs op aanvraag. Tel. 04746-1475. Lenne T.k. in ECHT (ümb.) boerderij i.z.g.st. Groot 3300 m2, zeer rustig geleg Dorp aan bos- t rand. Tel. 04754-1578. t Van part. te koop aangeboden gunstig gelegen woon-/winkelhuis met achtertuin van ruim 1500 m2. Voor velerlei doeleinden 'y geschikt o a. hobby-shop. loodgieter, handwerken etc. etc. Prijs bij oplevering in overleg. Te bevragen A. Bakker. Provincialeweg Zuid 120. Tel 04492-1483 Verhuizingen Antwerpen In directe omgeving t.k.: villa in villawijk. Prachtig gelegen nabij kasteel, 4 slp.krs c.v., aangelegde tuin 1905 m2. Prijs Bf. 4.800.000 k.k. Part verkoop. Tel.: België 09- 3231574276. Kopen of huren? 't Boekje Huizen of Verhuizen beleeft zijn 13e druk. Deze bestseller kost 1 50 en is 216 pagina's dik. Volop ver- huistips en wetenswaardighe den over het kopen en huren van huizen. Inclusief de on misbare checklist voor hui zenkopers. Noodzakelijke lectuur, kortom, voor iedereen die aan een ander huis denkt. Voor slechts 1.50 bij elke AMRO BANK Schakelbungalow, voll inger. (nw.) gunstig gelegen bij Be- nidorm; 2 bale, tuin eri zwem bad; doc. mat. aanw. f 56.000. Tel. 01608/32252. T.k. en t.h. app. en chalets in ZWITSERLAND Voor inl. en doe v.d. Vliet Finadvisa. Ban- krashof 132, A'veen. Tel. 020- 452104. b.g.g. 01721-9957 Te koop .Algarve- Portugal 6500 m2 grond nabij PORTI- MaO ca. 2 km van zee met klein boerderijtje Koopprijs 69.000 k.k. Inl. Mar. J Heu le Mak. b.v.. de Lairessestraat 16. Amsterdam. Tel. 020- 766633. Te koop in de Alaarve-Portu gal nog te bouwen studio's met prachtig uitzicht over Fa ro en Vale do Lobo Prijs 34.000. Inl. Mar. J. Heule Mak. bv„ de Lairessestr 16. Amsterdam. Tel. 020-766633. FRANKRIJK. ALBON d'AR- DECHE. Groot huis. prima staat, grote tuin aan rivier, water licht. Beg. gr.: 2 keu kens, 2 w c.'s, 3 kamers. 1e etage: 3 kamers. 1 keuken, souterrain, grote garage Prijs 90 000 Tel 020- 266857. BUITENKANS FRANKRIJK in Morteau. vlakbij de grens met Zwitserland verkoop ik een buitenplaats groot 1 hec tare (10.000 m2) grond met een gemeubileerde woning (2 verdiepingen), alleenstaand op een heuvel (1000 m hoog). Schrijven naar: M. Ca- nova, St. Jorioz. 74410. France. T k. 4-5 pers. reer chaléts op gez. terr. omg DURAS. Z W - Frankrijk. 40.000 ind. alle voorz A. E. Strik. 020- 790712. Buitenland Corstjens verhuizingen B V maandelijks verhuizen wij naar/uit Spanje, Frankrijk, Zwitserland per auto ook alle andere landen in Europa verpakkingen overzee verzorging douaneformaliteiten, ook voor 2e huis binnenlandse verhuizingen Noord Hollandstraat 14, A'dam. Tel. 444195 telex 15522 IN HET HART VAN HET PARADIJS COTE D'AZUR OP HET SCHITTERENDE 4-STERRENPARK Holiday Green in Fréjus International Caravans Beethovensingel 28. 1817 MK. Alkmaar. 072-150025 Diversen OW< BV.CENTRAAL MAKELAARSKANTOOR Baambrugge •ALPHEN A/D RIJN TEL 01720-92641 Diepenheim HENGFlO TFI 074-42895

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 9