Provinciebestuur slaat met vuist op tafel Vit brieven van lezers Eigenaar Amicitia wil zijn zalencomplex graag slopen Verbod op storten slib vlak voor kust Belangstelling? KORT Haagse topsport krijgt ruimte in Overbosch Haagse politiechef in Joegoslavië Gemeente Den Haag ziet niets in kantoorbouwplan Zoetermeer mag niet vrijelijk grond aankopen 'Naar betere sociale werkvoorziening' ^^JBinnentort^^ AH Extrain Leiderdorp vraagt ter assistentie op diverse afdelingen, tijdens de koopavond en de zaterdag. V\ferk aan de winkel bij AH Extra, de grote, gezellige winkel vol kwaliteitswinkeltjes. Kamer wil gesprek over moeilijkheden op ministerie CRM Weer nieuwe rui over plannen vo Scheveningen-ba Tijdens zomermaanden 'Federatie bereid tot open overleg met minister Pais' Leidse fracties in 'Gulden Vlies' VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1980 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen benchten. artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Hierover of over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas met corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859,1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vérmeid. Voorstel wethouder Vink DEN HAAG De Haagse sporthal Overbosch kan volgens wethouder Vink op eenvoudige wijze geschikt worden gemaakt voor topsport. De wethouder van jeugd, sport en recrea tie heeft voorgesteld 1 miljoen gulden voor de verbouwing beschikbaar te stellen. Met de verbouwing kan voorlopig een eind worden gemaakt aan het gebrek aan zaalruimte voor topsport en an dere evenementen, die veel publiek trekken. Tot nu toe functioneerde de Voor- burgse Vliegermolen als topsportcen trum voor de Haagse regio, maar de sportverenigingen uit Voorburg heb ben te kennen gegeven voortaan vol ledig over de zaal te willen beschik ken. Ook de beide hallen van Hout- rust en het schaatscentrum De Uithof zijn niet altijd voor topsport en grote evenementen beschikbaar. Overbosch biedt momenteel ruimte aan ruim 1100 toeschouwers, maar door de tribunes uitschuifbaar te ma ken kan dit worden verhoogd tot 1500. Wethouder Vink stelt verder voor één van de muren van de sport hal enige meters te laten verplaatsen. DEN HAAG (ANP) De korpschef van de Haagse politie, hoofdcommis saris dr. C. N. Peijster is donderdag van Schiphol vertrokken naar de Joe goslavische hoofdstad Belgrado voor een werkbezoek van vijf dagen. Peijs ter is voor het bezoek uitgenodigd door de Joegoslavische regering. De politiechef voerde gisteren al enkele besprekingen met regeringsvertegen woordigers. aldus een bekendmaking van de Haagse politie. Amicitia, bekend om z'n dansavondjes, de bokspartijen vroeger, de politieke bijeenkomsten. De eigenaar wil het gebouw slopen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De eigenaar van het zalencomplex Amicitia is met de gemeente Den Haag in onderhandelingen over mogelijke sloop van het complex. De dienst stadsontwikkeling op het stadhuis vindt dat de eigenaar de zaken te fors aanpakt. Er is een plan op het stadhuis ingediend voor een nieuw kantoorgebouw met parkeer garage op de plaats van Amicitia. Al eerder heeft men bij Amicitia rondgelopen met ideeën over nieuwbouw van een sportcentrum of een midden-klasse hotel. Alleen het laatste plan voor het kaptoor werd officieel bij de gemeente inge diend. Bij de dienst stadsontwikke ling heeft men de indruk dat de eigenaar van het zalencomplex het forse bouwplan heeft ingediend om de gemeente een beetje onder druk te zetten in onderhandelingen over nieuwbouwmogelijkheden. Het bouwplan voldoet volledig aan de bouwverordening. Maar de ambte naren moesten de indiener van het plan toch teleurstellen met de me- deling dat het niet voldoet aan de „verordening Kortenbos" uit 1960. Kantoorbouw moet volgens deze oude verordening uitgesloten wor den geacht, omdat op de grond van Amicitia alleen een „openbaar ge bouw" mag staan. Op het stadhuis wijst men er verder op bij bespre kingen over bouwen in Kortenbos niet goed uit de voeten te kunnen omdat de gemeenteraad nog altijd geen definitieve beslissing heeft ge nomen over het wel of niet aanleg gen van de Dwarsweg door de wijk. Op stadsontwikkeling is men tegen aanleg van de weg. Verkeersdes- kundigen van de gemeente denken daar geheel anders over. Van een. onzer verslaggevers DEN HAAG Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland zal niet meer toestaan dat de gemeente Zoetermeer grond koopt voor de bouw van een nieuwe wijk ten noorden van de groeikern. Hiermee grijpt het college van Gedeputeerde Staten naar een drastisch machts middel om te voorkomen dat Zoetermeer op eigen houtje doorgaat met de voorbereidingen voor de noordelijke uitbreidingswijk, terwijl de provincie alleen de bouw van een nieuwe wijk ten zuiden van de stad wil toestaan. Provinciebestuurder Buysert maakte gisteren de maatregel bekend in een verklaring aan de Provinciale Stalen. De gedeputeerde voor de ruimtelijke ordening reageerde woedend op de mededeling van het Zoetermeerse college van b. en w., maandag jongst leden. dat het de grenswijziging met de gemeenten Pijnacker en Berkel nodig om ruimte te creëren voor de zuidelijke wijk wil uitstellen. Buy sert beschuldigde het Zoetermeerse stadsbestuur in bedekte termen van onwil om vaart achter de ontwikke ling van de zuidelijke stads uitbreiding te zetten De nieuwe wijk moet in de jaren tachtig Haagse wo ningzoekenden opvangen. De Zoetermeerse wethouder van stadsontwikkeling. Nagtegaal maak te maandag bekend dat zijn ambte naren nog minstens tien maanden nodig hebben voor stedebouwkundi- ge studies ten behoeve van de zuide lijke wijk. Hierdoor kan Zoetermeer nog geen voorstel doen voor de nieu we gemeentegrenzen en zou de Twee de Kamer pas in '83. en niet in '82 over de grenswijziging kunnen beslis sen. Volgens Nagtegaal hoeft het uit stel geen gevolgen te hebben voor het tijdstip, waarop de bouw van de vijf de wijk kan aanvangen maar het pro vinciebestuur verwerpt dit. „Elk uit stel kan een langdurige vertraging in de ontwikkeling van de nieuwe wijk veroorzaken", verklaarde Buysert gisteren namens GS. Afspraken geschonden De uiterst geïrriteerde gedeputeerde zei gisteren dat b. en w. van Zoeter- Gedeputeerde Buysert. meer met hun verzoek om uitstel de afspraken schendt, die over de ont wikkeling van de bouwlocatie Zoeter- meer-Zuid zijn gemaakt. Buysert wees erop dat in principe tussen de provincie en Zoetermeer al overeen stemming over de nieuwe gemeente grenzen was bereikt. Volgens de pro vinciebestuurder is in dit akkoord volledig rekening gehouden met een kaart, die Zoetermeer van de nieuwe wijk heeft ontworpen. De verhouding tussen het Zoeter meerse stadsbestuur en het provinci aal bestuur zijn door de gisteren afge kondigde maatregelen verder ver slechterd. Al eerder dit jaar weigerde de provincie goedkeuring te hechten aan Zoetermeerse grondaankopen. Dat was nadat b. en w. van Zoeter meer de eerste besprekingen over de grenswijziging met Berkel en Pijnac ker had geboycot. Alle Zoetermeerse grondaankopen werden later weer goedgekeurd, toen het college weer meedeed aan de onderhandelingen. Contact minister Burgemeester Hoekstra van Zoeter meer reageerde gisteren terughou dend op de harde dwangmaatregel van de provincie. Namens de burge meester verklaarde een gemeentelij ke woordvoerder dat Zoetermeer een reactie van minister Beelaerts van Blokland (volkshuisvesting en ruim telijke ordening) afwacht. B. en w. hebben gisteren met de bewindsman contact gezocht. De zegsman van de gemeente verklaarde verder dat Zoe termeer voorlopig gewoon met de voorbereidingen voor zowel de noor delijke als de zuidelijke uitbreidings wijk doorgaat. DEN HAAG (ANP) De sociale werkvoorziening zal in de jaren tach tig, gezien de enorme groei van de laatste tijd. in kwaliteit moeten wor den verbeterd. Dat zei staatssecreta ris De Graaf van sociale zaken giste ren bij de opening van de nieuwe huisvesting van de sociale werk plaats in Zeist. In het kader van de kwaliteitsverbe tering sprak de staatssecretaris over. verbetering van het werkniveau en de werkmethoden, versterking van de continuïteit in de werkvoorziening en vergroting van de doelmatigheid in de bedrijfsorganisatie en -voering. Verder legde de bewindsman de na druk op versterking van de arbeidsre- validatie. personeelsbegeleiding en inspraakstructuren en de verruiming van de doorstroommaatregelen. De Graaf wees erop dat de sociale werk voorziening in 1954, toen de werk plaats in Zeist werd opgericht, lande lijk zo'n twaalfduizend werknemers telde. Nu is dat zes keer zoveel. scholieren vanaf 18 jaar Meld je dan aan op zaterdag 20 september a s. tussen 10 00 en 11.30 uur. in het AC-restaurant aan de Persant Snoepweg. Leiderdorp Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN Bij de bot het nieuwe Palace-complex na Kurhaus in Scheveningen-bad wil projectontwikkelaar Bredi zien van vier bioscopen die plan voorkwamen. Gemeenteraadsleden van Den weigeren echter toe te stem het wijzigen van de bouwver® Ze hebben ernstige kritiek wegwerken van de bioscopen plan om er kantoren voor in de te bouwen De wijziging van h? ce-plan kwam op het stadha het licht, het gemeentebestuur niet over ingelicht. Het werk in de bouwput ligt r een klein gedeelte stil. Naar als binnen twee weken overeenst* wordt bereikt met de gemeen het bouwconsortium, waarin! zit, de bouw van het gigantisch ce-complex geheel stil leggen. Het bouwconsortium heeft dat uit onderhandelingen met derlandse Bioscoopbond is ge dat er geen nieuwe bioscopes badplaats wenselijk zijn. Oei houder Hardon van stadsonl lingen heeft van deze uitkom onderhandelingen gewag ge Volgens de biscoopbond ed nooit een dergelijke uitsprai gedaan. Voordat de ontkenning van i scoopbond aan het licht kwam wethouder Hardon van de gen raadscommissie voor ruimtefi dening en stadsvernieuwing dracht om de komende twee nieuwe onderhandelingen te over de vestiging van de bil Het Palace-complex is in spronkelijk plannen beschrei een bouwwerk boordevol ui mogelijkheden. Deze nieuwe i de Haagse gemeenteraad oi bouwontwikkelingen in Sein gen volgt maar enkele dagen rumoerig raadsdebat, waarin I lege van b. en w. er van langs omdat de gemeenteraad de alg jaren niet goed genoeg op del is gehouden van verandering oorspronkelijke plannen voor* plaats. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Minister Tuynman (waterstaat) heeft naar aanleiding van klachten besloten tijdens de zomermaanden het storten van slib vlak voor de Zuidhollandse kust te verbieden. De bewindsman wil met de maatregel het voor de badgasten van vooral de stranden bij Monster en 's-Graven- zande onaantrekkelijke idee van slib- stortingen vlak bij het strand weg nemen. Het stortverbod tijdens de zomer maanden komt nadat een onderzoek heeft uitgewezen dat het strand bij Monster „niet aantoonbaar en on waarschijnlijk" nadelig beïnvloed is door sliblozingen. Badgasten klaag den de laatste tijd over vervuilde en vieze stinkende straden. Het onderzoek, dat is uitgevoerd door het Rijksinstituut voor zuivering en afvalwater, heeft uitgewezen dat de sliblaag op het strand veel organisch materiaal bevat waaraan de stank klachten kunnen worden toegeschre ven. De gevonden verschijnselen wor den als „voor de tijd van het jaar niet uitzonderlijk" genoemd De specie die door de gemeente Rot terdam van Rijkswaterstaat 3 tot 6,5 kilometer uit de kust wordt gestort komt uit de vaarwegen en het meer westelijk gelegen havengebied. Uit het onderzoek is vast komen te staan dat achtergebleven specie tij dens de terugtocht overboord wordt gepompt. Vastgesteld is dat de zuiger waarmee wordt gestort enige malen aan de strandzijde van de stortplaats heeft gevaren. Of toen ook achterge bleven specie overbood is gepompt wordt bevestigd noch ontkend. DEN HAAG „Wij zijn wel bereid tot open en eerlijk overleg, maar wei geren pertinent zonder'meer. dat on ze leden de dupe worden van te ge makkelijke rekenkundige oplossin gen". Dit heeft de Federatie van vere nigingen van niet-onderwijzend per soneel bij het onderwijs aan minister Pais van onderwijs laten weten BALKENGAT De StA Balkengat nodigt morgai Scheveningse jeugd uit om i.v ning clubhuisseizoen avond i brengen in buurtcentrum H kengat aan de Seinpoststraat den: Take Five. Verder disca 20.00. Entree 2,50. WANDELMARS De C.J.I delgroep in Rijswijk organise gen weer wandelmarsen ten 1) de reumatische medemens. K( 8-11-15-20 en 30 km. Startloki Johanneskerk, dr. Colijnlaa wijk. Inf. 930605. HUISCONCERT Serie tl certen van komende seizoen I Schoutenhuis, Emmastraat, S start mogen (20.30 u) met i door Alfred Snel (piano) en Mulder (mezzo-sopraan). BEREBIOS - In het Ka theater Tripodia mogen (14.00) optreden van het B Poppentheater. Speciale John en Lily van Brussel met| sche goochelshow, bui clownsnummer. KWEKERIJ De Haaf meentekwekerij aan de Kwelfl is morgenochtend tussen 10 a voor publiek te bezichtigen. 1 stellenden worden geïnforme stekken en laten overwintc b.v. geraniums. FIETSEN Vredeswerkg uit Rijnsburg, Katwijk, Noa Voorhout en Noordwijkerhov niseren morgen een fietstocht vrede, voorafgegaan door hetl den van een petitie op gemea Rijnsburg. Vertrek 10 uur uit burg. Tocht gaat via Katwijk, wijk, Noordwijkerhout, V< naar Grote Kerk in Noordwij komst 13.00 uur JAZZ In de Jazzclub meer aan de Dorpsstraat i avond (21.00) concert van The dore Jazzband. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer commissie voor CRM zal volgende week met minister Gardeniers praten over de spanningen, die in de ambte- narentop van haar departement zijn ontstaan over de decentralisatie. De commissie willigde gisteren een ver zoek van het lid Kosto (PvdA) in, om over een en ander met de minister te praten. van de Haagse politie, die hen een monopoliepositie verschaft. Tenmin ste hun eigen ambulancechauffeurs zouden dit hebben geweten, terwijl de penningmeester (de heer Rosse- naar) in zijn functie als Haags raads lid zeker op de hoogte zou moeten zijn van de adviezen van raadscom missies en besluiten van b. en w. Er zijn twee mogelijkheden. De eerste: de heer Ressenaar was werkelijk niet op de hoogte, hetgeen niet pleit voor zijn „betrokkenheid" bij de zaken die spelen in het Haagse college van b en w. en gemeenteraad. De tweede: de heer Ressenaar doet de waarheid geweld aan. Men kan zich dan afvragen wat de waarde is van zijn ontkenning betreffende het mis bruik maken van invloed als Haags gemeenteraadslid Maasland Mevr. A. E. Vrolijk LEIDEN Het anderhalf jaar gele den door de gemeente Leiden aange kochte pand „Het Gulden Vlies" aan de Breestraat gaat een onderkomen bieden aan de gemeenteraadsfrac ties. De commissie Bestuurlijke Aangelegenheden heeft zich akkoord verklaard met de vestiging van frac tiekamers in het pand, dat daarvoor voor bijna een miljoen gerestaureerd moet worden. Slechts de kleine par tijen in de raad zijn het niet eens met deze bestemming. De PPR en de PSP willen liever het Edukatief Centrum of een andere sociaal-culturele in stelling in het monumentale huis, dat nu als opslagplaats fungeert, on derbrengen. ADVERTENTIE Het welzijnsweekblad kwam vorige week naar buiten met de onenigheid, die de directeuren-generaal van het departement met elkaar hebben over het proces van overheveling van ta ken naar provincie en gemeenten. Daarin werd onder meer beweerd dat het departement aan een ernstige ziekte lijdt. Minister Gardeniers heeft eerder deze week bevestigd dat het niet alleemaal koek en ei is. maar dat het ergste leed is geleden. Volgens haar is veel van de narigheid te wijten aan de manier waarop haar voorganger Van Doorn het departement heeft achtergelaten. Kom vrij en blij kijken, keuren cn kiezen! Den Haag,Grote Markt 16,Tel. (070) 46 95 40 Dierenambulance Met stijgende verontwaardiging heb ik uw artikel betreffende de beide Haagse dierenambulancediensten ge lezen. Reeds eerder las ik een artikel waarin werd gemeld dat twee Haagse agenten van politie een wagen van de dierenambulance „De Wims" 20 mi nuten hebben opgehouden. Verwezen werd naar de verordening van de poli tie, waarin is vermeld dat alleen de dierenambulance uit Nootdorp voor het vervoer dient zorg te dragen. Ik nam aan dat dit incident een uitzon dering vormde Echter op grond van recente artikelen vrees ik dat er „gro tere" belangen zijn. dan de zo snel mogelijke hulp aan het dier in nood. Wat mij verbaast is dat zowel de directeur als de penningmeester van de dierenambulance uit Nootdorp zeggen tot voor kort niet op de hoogte te zijn geweest van de verordening

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6