U krijgt veel Peugeot voorweiniggeld. Drie nieuwe modellen. Waarvan de belangrijkste vernieuwing ongetwijfeld is de scherpe prijsstelling in hun klasse. Laten we daar dan ook meteen maar over beginnen. Over die prijs. Van boven naar beneden: De slimme, nieuwe 104 ZL kost maar f 11995,- en dat is niet veel voor zo'n uitgekiende auto. De royale nieuwe 305 Sedan kost maar f 15.995,-. En dat is niet veel voor zo'n stijlvolle vijfpersoons klasse wagen. De grote nieuwe 305 Break kost maar f 18.495,-. En dat is niet veel als je de zee aan praktische ruimte ziet die je voor dat geld krijgt. En voor u nu gaat kijken wat die drie nieuwelingen aan auto te bieden hebben, nog even dit: het blijven ondanks hun lage prijs uiteraard echte Peugeots. Dat betekent lange levensduur, hoge restwaarde en lage onderhoudskosten. 111! M.a.w. lage kosten per kilometer. De nieuwe Peugeot 104 ZL. De kleinste uit de 104 serie van Peugeot. Heeft voorwielaandrijving, dus geen cardan- tunnel, dus meer ruimte. Heeft een lichtmetalen motordus minder druk op de voorwielen, dus stuurt lichter. Heeft vier onafhankelijk geveerde wielen. Wat wil zeggeneen betere wegligging. Wat weer wil zeggenu zit lekkerder. De nieuwe 104 ZL heeft tandheugelstuurinrichting en een draaistraal van maar 4.45 meter. Dat is in combinatie met zijn formaat goed voor parkeren op miniplekjes. Verder noemen we nog de standaard 3-punts rolveilig- heidsgordels, stoffen bekleding, verwarmde achterruit, mistachterlicht, achteruitrijlampen, kachelaanjager met twee snelheden en verklikkerlicht voor handrem en remvloeistof. Tenslotte, de nieuwe 104 ZL rijdt op normale benzine. En heeft een verbruik bij 90 km constant van 1 op 16,7 km. We benadrukken nog even de prijs: f 11.995,- incl. BTW. De nieuwe Peugeot 104 ZL, vanaf f 11.995,— De nieuwe Peugeot 305 Sedan Heeft voorwielaandrijving en een dwarsgeplaatste motor. Dat wil zeggen geen cardantunnel, dus meer ruimte en comfort. Heeft onafhankelijk geveerde wielen en stabilisatorstangen vóór en achter. Voor een rotsvaste wegligging. Heeft schijfremmen vóór en trommel remmen achter, rembekrachtiging en remdrukregelaar om „blokkeren" van uw achterwielen te voorkomen. De nieuwe 305 Sedan is voor alles ook een veilige auto. Door zijn stalen kooiconstruktie, kreukelzones voor en achter, zijn 3-punts rolveiligheidsgordels, kindersloten op achterportieren, mistachterlicht, verwarmde achterruit en kachelaanjager met 3 snelheden. En als laatstede nieuwe 305 Sedan is zonder meer erg zuinig. Hij loopt bij 90 km constant 1 op 15.6 km. Dit alles, we herhalen het, voor f 15.995,- inclBTW. De nieuwe Peugeot 305 Sedan, vanaf f 15.995,—. De nieuwe Peugeot 305 Break. We praten vooral over de extra ruimte, de laadruimte. Die is met neergeklapte achterbank 1600 dnV groot. De laadruimte is dan ook nog 'ns absoluut vlak. En heeft een breedte van 113 cm. Wat hem tot de breedste in zijn klasse maakt. Bij de nieuwe 305 Break zijn de veren horizontaal gemonteerd,zodat ze niet in de weg zitten. Dat betekent voor u: geen bobbels in de laadvloer. Tel daar bij op: de ruimtebesparing doordat het reservewiel onder de auto zit. De handige gesplitste achterbank die ook gedeeltelijk neergeklapt kan worden. (Mogelijkheid van 3 personen plus vracht.) De fraaie lijn die hij van de „gewone" 305 heeft. Het lage brandstofgebruik in het bijzonder bij de dieseluitvoering. En u komt uit op een mooie, ruime en vooral praktische stationwagen. We herhalen nog maar eens de prijs: f 18.495,- incl. BTW. Net als de andere twee modellen: Hij staat bij uw Peugeot dealer. En is dat nog niet het gevaldan is hij onderweg. De nieuwe Peugeot 305 Break, vanaf f 18.495,—. Gcbr. Ncfkcns N.V. A toom weg 68,3542 AB lltrccty. Td. 030-455911.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 28