Jedrijfsleven laat xportkansen liggen andervliet-Wernink in nanciële moeilijkheden Saoedi-Arabië verhoogt olieprijs twee dollar Laker vecht voor lagere vliegtarieven in Europa l an den Broek ip vingers getikt Skol greep te hoog: bedrijf krimpt in p gebied ontwikkelingssamenwerking ije sectorhuizen onverkoopbaar Toeneming in woningbouw Verrassend compromis OPEC-bij eenkomst Consumentenbond .wint geding Hogere premie winterschilder NEHEM naar Den Haag JPAG 19 SEPTEMBER 1980 FINANCIEN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET P 17 RS 19 H 2 1 HAAG (ANP) Het bedrijfsleven laat in het algemeen de exportkansen op het gebied de ontwikkelingssamenwerking liggen. Het toont zeer weinig belangstelling en ontplooit initiatieven. Minister De Koning van ontwikkelingssamenwerking heeft dit gezegd in een iraak, gehouden ter gelegenheid van de Jaarbeurs van het Oosten in Zutphen. ging die in zijn toespraak in op kri- menwerking het contact met het be- die het bestuur van de beurs in drijfsleven is geïntensiveerd. Een uitnodigingsbrief aan de minister reeks gesprekken heeft plaatsgevon- geuit op het Nederlandse beleid den met vertegenwoordigers van ontwikkelingssamenwerking, werkgevers- en werknemersorganisa- ties. •ns deze brief krijgt het bedrijfs- op het gebied van de ontwikke- isamenwerking onvoldoende ien van het overheidsbeleid. ster De Koning zette uiteen dat I het optreden van het kabinet Agt vanuit de ontwikkelingssa- Daarbij is van de kant van oiitwikke- lingssamenwerking benadrukt, dat de ontwikkelingssamenwerking open staat voor constructieve ideeën en plannen uit het Nederlandse bedrijfs leven. „Zeg mij uw wensen." zo heeft ontwikkelingssamenwerking te ken nen gegeven, „en formuleert u ze als het kan in plannen en programma's, waarin overheid en bedrijfsleven sa men kunnen participeren." Teleurstellend De reacties uit het bedrijfsleven op deze uitnodiging zijn teleurstellend geweest. Eigenlijk is er vanuit het bedrijfsleven vrijwel geen enkel ini tiatief aan het kabinet voorgelegd en Minister De Koning. er zijn geen plannen gepresenteerd waarvoor overheid en bedrijfsleven zich gezamenlijk zouden kunnen in zetten. Het bedrijfsleven heeft daarmee, al thans tot op zekere hoogte, zijn recht op kritiek op het ontwikkelingsbeleid in belangrijke mate verspeeld, aldus minister De Koning. Aan de hand van enkele voorbeelden toonde deze nog eens aan. dat de reacties van het bedrijfsleven op gegeven openingen slechts minimaal zijn geweest. onze redactie economie ITERDAM De bouw- en projectontwikkelingsmaatschappij Vandervliet-Wemink heeft tige financiële moeilijkheden. Het bedrijf (570 werknemers) heeft groot gebrek aan liddelen. Naar een woordvoerder verklaart, voert de directie op het ogenblik overleg met anken om een oplossing te vinden. Vandervliet-Wemink is een op zichzelf gezond bedrijf zich bezighoudt met woningbouw, projectontwikkeling, utiliteitsbouw en fabricage van [materialen. Een bekend handelsprodukt (hoewel percentueel niet zo belangrijk) is gravel tennisbanen. ervliet-Wemink heeft echter één it met grote problemen dat is van vrije sectorwoningen rekenifig. Al bij het verschijnen jaarverslag in mei bleek dat van deze woningen in Voor- en Pijnacker onverkoopbaar door het instorten van de voor koophuizen. Volgens be- der H. van Genderen van de bonden FNV heeft het bedrijf t ogenblik zelfs honderd onver- huizen. Omdat de bouw panden met geleend geld is incierd. kampt Vandervüet- op het ogenblik met zeer rentelasten, die nog extra aan- door de hoge rentestand ;ns heeft het bedrijf al in de ening over 1979 een voorzie- igenomen door de verwachten Azen en extra kosten bij de ver van de huizen. Voornamelijk joor, werd over 1979 ƒ2,5 mil- rerloren na een winst van 2.9 en over 1978. Dat het bedrijf er enteel slecht voorstaat, was ken- al tot de beurs doorgedrongen. de koers tussen begin dit jaar (gin vorige week al gedaald was 95 tot 39,50 per aandeel, wa- gisteren op een koers van 30 kopers bestuurder Van Genderen is omdat de banken tot nu toe terd hebben een krediet van it zes miljoen gulden te ver en. Van Genderen vindt dat de n alsnog over de brug moeten VAN SCHUPPEN (scheepjeswol) heeft in de eerste helft van dit jaar een nettoverlies geleden van 1,2 mil joen (vorig jaar: 0,2 miljoen winst). De omzet steeg licht tot 70,7 miljoen. De slechte resultaten van het bedrijf zijn veroorzaakt door de slechte gdng van. zaken bij een der deelnemingen en bij het bedrijf in Veenendaal. Het pro- duktiepersoneel werd met 25 procent uitgebreid,'maar leidde tot nog toe niet tot een evenredige produktiever- groting. Daarom zijn aanloopkosten van één miljoen ten laste van het resultaat gebracht. Dividend wordt gepasseerd. ASSELBERGS (ijzergieterijen) boekte voor aftrek van rente een licht positief resultaat. Over heel 1979: 13,3 miljoen verlies. Het nettoverlies zal dit jaar kleiner zijn dan de 22,6 mil joen in 1979. De orderportefeuille is tot het eind van dit jaar gevuld. DEN HAAG (ANP) In de periode januari-juli 1980 werd, volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek, met de bouw van 57.872 woningen be gonnen, tegen 52.307 in de over eenkomstige periode van 1979. Het aantal voltooide woningen bedroeg in de periode januari- juli 1980 58.732 (waarvan 23.346 huurwoningen), tegen 39.367 (waarvan 13.421 huurwonin gen) in de overeenkomstige pe riode van 1979. De stijging heeft voornamelijk betrekking op woningwetwo ningen. Het aantal van deze woningen, met de bouw waar van in de eerste zeven maan den een aanvang werd ge maakt, bedroeg ruim 42.000 of 34 procent meer dan verleden jaar. Het aantal voltooide wo ningwetwoningen steeg met 41 procent tot 35.000. In de sector ongesubsidieerde woningen, met de bouw waarvan werd be gonnen, deed zich een daling van 20 procent voor. is zijns inziens alle reden toe t het bedrijf buiten het pro- i van de onverkoopbare huizen draait. „Het zou doodzonde zijn, tot surséance van betaling aldus de v ak bonds bestuur- 'olgens hem heeft Vandervliet- nk een orderportefeuille van llf miljard gulden. Een sluiting de hele onderneming voorziet tenderen overigens niet. Hoog- wden de bouwactiviteiten wor- fgestoten. •S KALIS verwacht dit jaar een i onveranderde winst van 50 en gulden. Over 1979 13,7 mil- echter na aftrek van 38,2 mil- Bquidatieverlies van de Nether- Offshore Company. De omzet tot ruim 2 (1,6) miljard gulden.' naleerd wordt een opleving in ructie- en baggersectoren in het nland. Van onze redactie economie AMSTERDAM De bijeen komst van de dertien OPEC- landen in Wenen heeft toch nog een verrassend slot opge leverd. Dit gebeurde in de vorm van een compromis, dat bereikt kon worden nadat de olieminister van de OPEC- landen de officiële confe rentie had na drie dagen ver gaderen geen resultaat opge leverd het overleg woens dagavond achter gesloten deuren voortzetten. Het bereikte compromis houdt in, dat Saoedi-Arabië ermee heeft ingestemd zijn olieprijs van 28 tot 30 dollar per vat (van 159 liter) te verhogen. Dit echter op voorwaarde, dat de andere OPEC-landen hun prijzen tot de vol gende bijeenkomst van de olieminis ters van de OPEC (tegen 15 december a.s. op Bali) bevriezen. Verder is in Wénen overeengekomen, dat de nieuwe prijs van Saoedi-Ara bië dit land zal zijn oiieproduktie tot het einde van dit jaar op 9,5 miljoen vaten per dag handhaven zal gelden als basisprijs voor ruwe olie uit de OPEC-landen. Voorheen was die prijs 32 dollar per vat. De maximumprijs blijft gehandhaafd op 37 dollar. De gemiddelde prijs voor een vat OPEC-olie is nu 32,20 dollar. Het is de derde keer dit jaar, dat Saoedi-Arabië zijn olieprijs heeft ver hoogd. Tot dusverre was het zo, dat iedere prijsverhoging door dit land een golf van prijsstijgingen bij de andere OPEC-leden uiüokte. Met na me de Saoedische minister van olie, Jamani, heeft zich bij voortduring een voorstander getoond van een uni forme prijspolitiek binnen de OPEC. Produktiepeil MSTERDAM (ANP) Binnen een week zal in een total publiciteitsmedia een rectificatie moeten verschij- to van het levensmiddelenbedrijf Dirk van den Broek, aarin deze moet toegeven niet het enige goedkoopste fdrijf van de twintig door de Consumentenbond onder ste bedrijven te zijn. it heeft de vice-president van de Bsterdamse rechtbank, mr B. J. ®cher, gisteren besloten in een geding dat door de Consu- tntenbond tegen Dirk van den foek was aangespannen. Consumentenbond deed dit, fidat volgens haar Van den ■°ek een onjuist gebruik had ge- a*kt van de onderzoeksresulta- 11 van een vergelijkend prijs- en *tenonderzoek, gepubliceerd in Consumentengids. Hierbij temen twee van de twintig on- 'TCochte bedrijven als het „goed- topst" uit de bus. Dirk van den gebruikte dit voor een ad- Jtentiecampagne onder de kop: fcbsumentenbond constateert: van den Broek voordeligste vensmiddelenbednjf in Neder- Itind". De Consumentenbond vond ie manier waarop Van den Broek gebruik maakte van de on derzoeksresultaten „misleidend" en spande een geding aan. De eis hierbij was dat Van den Broek een rectificatie zou plaat sen en bovendien in het vervolg niet meer op onjuiste wijze van de door de Consumentenbond gepu bliceerde gegevens gebruik zou maken. De vite-presldent in Am sterdam gaf de Consumenten bond gelijk. Als „stok achter de deur" veroordeelde hij Dirk van den Broek bovendien tot 10.000 gulden boete voor iedere dag na de acht dagen waarbinnen de rec tificatie zal moeten verschijnen met een maximum van 50.000 gulden. Het streven van Saoedi-Arabië, de prijseenheid binnen de OPEC te her stellen, is de grondslag voor het be sluit de produktie van ruwe olie op 9,5 miljoen vaten per dag te handhaven. Dit produktiepeil heeft namelijk al geleid tot een overschot aan ruwe olie op de internationale markt en bijge volg tot een druk op de prijzen. Verleden jaar was er nog sprake van een tekort aan ruwe olie met als ge volg sterke prijsstijgingen. Op dit moment heeft het Westen evenwel voldoende olie voor honderd dagen. De tijd, dat sommige OPEC-landen voor hun olie kregen „wat de gek ervoor geeft" is verleden tijd. In Wenen waren het ook ditmaal weer de „haviken" Libië, Iran en Algerije, die aandrongen op een algemene prijsverhoging en op een produktie- vermindering en prijsverhoging door Saoedi-Arabië in het bijzonder. Dit land neemt ongeveer éénderde van de totale OPEC-uitvoer voor zijn reke ning. Olieminister Jamani verklaarde zich echter tegen een produktiever- l IJSWIJK (ANP) De premie voor de „winterschilder" is dit seizoen tien procent hoger dan in het vorige sei zoen. Dat betekent dat de al dan niet particuliere opdrachtgever, die het komend winterseizoen voor onder- houds-binnenwerk een beroep doet op de Regeling Winterschilder, op een premie van 33 per mandag kan re kenen. Het win terschilder-seizoen loopt dit jaar van 17 november tot en met 6 maart. Het verschijnsel winterschilder wordt mogelijk gemaakt door financiële bij dragen van het ministerie van Sociale Zaken en het Risicofonds Schilders bedrijf. Bedrijfschapsvoorzitter J Koeman verwacht, dat in de komen de premieperiode ongeveer 24 mil joen gulden premie zal worden uitge keerd. Dat komt overeen met onge veer 730.000 mandagen werk ofwel voor 10.000 win terschilders geduren de hele periode. mindering, zolang binnen de OPEC nog geen overeenstemming zou zijn bereikt over een prijsbeleid op lange termijn. Het besluit van Saoedi-Ara bië om zijn oiieproduktie op 9,5 mil joen vaten per dag te handhaven is in kringen van de EG in Brussel met instemming begroet, ook al werd het betreurd dat in Wenen niet tot een gemeenschappelijke prijspolitiek door de OPEC-landen kon worden besloten. De verhoging van de olie prijs door Saoedi-Arabië met 2 dollar per vat zal ongeveer 50 dollarcent per vat toevoegen aan de gemiddelde EG-importprijs voor ruwe olie. Vlak vóór het besluit van Saoedi-Arabië had de Europese Commissie becij ferd, dat de olie(import)rekening van de EG dit jaar op ongeveer 54 miljard dollar zou uitkomen. Over het prijsbeleid op lange termijn zullen de olieministers op 14 oktober, vermoedelijk in Genève, verder pra ten. De ministers van financiën van de OPEC-landen zullen daaraan voorafgaand op 6 oktober in de hoofdstad Quito van Ecuador rond de tafel gaan zitten om te spreken over de vorming van een fonds van 20 miljard dollar voor hulpverlening aan olie-importerende ontwikkelingslan den. Over dit fonds kon in Wenen evenmin een beslissing worden ge nomen. Luchtvaartmonopolies in strijd met Verdrag van Rome door James Dorsey STRAATSBURG John Healy behartigt bij het dagblad „The Irish Times" de portefeuille van het Europese parlement. Maandelijks vertoeft hij twee dagen in Straatsburg of in Luxemburg, waar de volksvertegenwoordigers van Europa toezien op de activiteiten van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG. Voor de grap berekende Healy onlangs dat hij meer voor een vliegbiljet Dublin-Straatsburg betaalt dan voor een ticket Dublin-New York-Straatsburg. Sir Freddie Laker, het zwarte schaap van de internationale luchtvaart, kwam daarom deze week naar Straatsburg om de aandacht van de Europese parlementariërs op deze merkwaardige toestand te vestigen. Tegenover de verzamelde interna tionale pers vertelde Laker het verhaal van de Berlijnse jongen die aan zijn vader vroeg, waar de stad New York wel ligt. De vader zei: „Ik weet het niet. Maar aan de prijs van een vliegticket te zien, moet New York ergens tussen Hamburg en München in liggen Vol zelfvertrouwen, gewapend met een batterij goed doortim merde argumenten tegen de ge vestigde Europese luchtvaartr maatschappijen en met een ge zonde portie zelfspot, poogde La ker in Straatsburg steun te krij gen voor zijn bij de Britse lucht vaartdienst ingediend verzoek om op niet minder dan zeshonderd luchtroutes in Europa te mogen opereren. De Britse luchtvaart dienst heeft deze aanvraag in be ginsel verworpen, maar de Britse Raad van Transport ziet er wel brood in. Moeizame strijd Eind volgende week zal de Britse regering een besluit over Laker's aanvraag moeten nemen. Laker lijkt zich op een moeizame strijd te hebben voorbereid. Wanneer de Britse regering zijn aanvraag niet honoreert, zal hij steun zoeken bij de rechtbank. Laker's stelling, dat de huidige monopoliepositie van de Europese luchtvaartmaat schappijen, zoals KLM, Lufthansa en British Airways, in strijd zou zijn met het Verdrag van Rome een soort grondwet van de Euro pese Gemeenschap zal volgens zijn zeggen door de Europese Commisie onderschreven worden. Binnen drie weken zal de Commis sie besluiten, of tegen de regerin gen van de EG-lidstaten, die de meerderheid van de aandelen be zitten in de verschillende nationa le luchtvaartmaatschappijen, een juridische actie zal worden onder nomen. Veel van zijn zelfvertrouwen put Laker uit zijn ervaringen op de Noordatlantische route tussen Eu ropa en de Verenigde Staten. Drie jaar geleden, na een lange juridi sche strijd, begon Laker met een goedkope „skytrain". Vandaag vervoert hij zes procent van het totaal aantal passagiers op de Noordatlantische route. Hij lijkt bewezen te hebben, dat reizigers best met minder service aan boord genoegen willen nemen in ruil voor lagere prijzen. „Het eten aan boord is toch al niet te genieten", zegt Laker.„De Britten kunnen op de begane grond al niet koken, laat staan in de lucht." Laker is het met de Britse minister van verkeer Norman Tibbit eens, die onlangs stelde: „De luchtvaart maatschappijen zijn er voor het belang van de passagiers en niet omgekeerd." ^ir Freddie Laker voor één van zijn toestellen. In praktijk De Ierse econoom Sean Barrett concludeert op grond van een stu die, dat Laker dit principe in prak tijk heeft gebracht. Hij wijst erop, dat de nationale luchtvaartmaat schappijen die bij de IATA het internationale luchtvaartkartel zijn aangesloten, in de periode tussen 1970 en 1979 op de Noordat lantische route 8 miljard gulden verlies hebben geleden Laker heeft in de afgelopen drie jaar op dezelfde route bijna acht miljard gulden winst gemaakt. In dezelfde periode zouden de nationale luchtvaartmaatschappijen econo misch ruim twee procent gegroeid zijn. Laker geeft blijk van weinig bescheidenheid. Hij constateert dat zijn bedrijf in precies die peri ode met vijftig procent gegroeid is. De gemiddelde passagiersbe zetting op IATA-vluchten over de Atlantische Oceaan bedraagt zes tig procent. Op Laker's vluchten zijn doorgans 85 procent van de stoelen bezet. Gezamenlijk ontkrachten Laker en Barrett punt voor punt de argu menten van de nationale lucht vaartmaatschappijen tegen het toelaten van particuliere onderne mingen op binnen- en buitenland se vliegroutes. Barrett stelt vast, dat Laker tien keer efficiënter werkt dan de „efficiënte" nationa le luchtvaartmaatschappijen, zoals Swiss Air en Lufthansa. Op de binnenlandse vluchten in de Verenigde Staten, waar een vrije concurrentie bestaat, worden jaarlijks twee keer zoveel passa giers en vracht verwerkt als in Europa. Maar de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen heb ben slechts vijfendertig procent meer personeel in dienst. Concurrentie Laker bestrijdt ook. dat het toela ten van concurrentie in de Euro pese luchtvaart tot de sluiting van onrendabele routes zal leiden. Voor elk van de dertig routes, waarvan British Airways onlangs afstand deed, zouden er drie maat schappijen zijn die ze willen over nemen. Bovendien bevestigt La ker, dat de concurrentie in de Ver enigde Staten tot de verdwijning van 170 bestemmingen heeft ge leid, maar dat er tevens tweedui zend nieuwe bestemmingen zijn bij gekomen. Laker beschuldigt de door de Eu ropese regeringen gesteunde na- tionale luchtvaartmaatschappij en van „zwendel tegenover de klant". Hij gelooft stellig, dat de prijzen op alle vliegroutes ver laagd kunnen worden (met min stens twintig procent) en vindt het belachelijk, dat Europeanen de af gelopen drie jaar financieel eerder in staat waren de Verenigde Sta ten te leren kennen dan het eigen continent. Laker zet zich daarom in voor een vrije concurrentie op vliegroutes in Europa en voor het voeren van een prijspolitiek zonder beperkin gen. Hiermee keert hij zich tegen de door de gevestigde luchtvaartr maatschappijen aangeboden goedkope tickets, waaraan alle mogelijke voorwaarden zijn ver bonden. „Business is business", zegt La ker. „Het beschermen van de heili ge koeien (de nationale lucht vaartmaatschappijen) en het ver lenen van overheidssteun hebben niets met business te maken. Ik ben voorstander van een revolu tie. Vierendertig jaar lang vocht ik voor het recht mijn vliegbedrijf te mogen uitoefenen. Welk criterium Je ook hanteert, dit is een te lange periode voor een zwangerschap Ik ben nu 58 jaar oud. Ik heb niet nog eens 34 jaar." Met een revolutie tegen de mono poliepositie van de Europese luchtvaartmaatschappijen poogt dit zwarte schaap van de lucht vaartindustrie niet alleen rijker te worden, maar ook „de Europese Gemeenschap een echte Europese gemeenschap te laten worden, waarin de volkeren geïntegreerd worden in plaats van een insti tuut, dat heilige koeien in bescher ming neemt." Van een onzer verslaggevers BREDA De Skol-vestigin- gen in Helmond en het Lim burgse Arcen met samen hon derdnegentig werknemers, moeten sluiten. Ook de vesti gingen in Rotterdam en Bre da moeten inkrimpen. Het to tale personeelsbestand van de Skol-brouwerijen moet da len van 2400 tot 2000 werkne mers. Dat zijn de belangrijk ste adviezen van het organisa tiebureau Horringa en De Ko ning om Skol weer gezond te maken. Ook de topstructuur van Skol moet worden gewijzigd. Het organisatiebu reau stelt voor de raad van bestuur op te heffen en het aantal directiele den sterk terug te brengen. De huidi ge structuur maakt slagvaardig op treden vrijwel onmogelijk. De Skol- divisies frisdranken, wijn en gedestil leerd draaien redelijk, maar de bier sector heeft een overcapaciteit van veertig tot zesenveertig procent. Daardoor lijdt Skol jaarlijks miljoe nen verliezen. Volgens het organisa tiebureau zou ook de Skol-vestiging in Rotterdam kunnen worden geslo ten omdat de hoofdvestiging in Bre da makkelijk alleen in de bier-behoef te kan voorzien. Desondanks advi seert het bureau om de vestiging in Rotterdam voorlopig open te houden. Bestuurder J. Dijkman van de indu striebond FNV vindt dat Skol nu de rekening krijgt gepresenteerd voor de fouten die in het verleden zijn ge maakt. „Iedereen kon zien dat de bier-verkoop de laatste jaren stag neerde. Duidelijk was ook dat de filo sofie van Sko! om zich te richten op de internationale markt niet werkte. Toch heeft Skol gemikt op expansie. Het is onaanvaardbaar dat de werk nemers van deze blunder de dupe worden". De industriebond FNV gaat bekijken of er toch nog mogelijkhe den zijn om de vestigingen in Hel mond en Arcen open te houden. Skol heeft in de Helmondse vestiging nog kortgeleden een nieuwe bottel en fustlijn laten installeren met an derhalf miljoen gulden overheids steun. Voorzitter W.*van Melis van de Helmondse ondernemingsraad: „hei is onbegrijpelijk dat het rijk bij di< steunverlening geen voorwaarde» heeft gesteld. Dat geld is nu weg. W< houden er rekening mee dat'de zaal in de periode maart-oktober volgend jaar zal worden afgebouwd." B en W van Helmond hebben de di rectie van Skol voorgesteld samen naar het ministerie van economische zaken te gaan om te proberen de vestiging in Helmond open te hou den. Formeel moet de raad van be stuur van Skol overigens nog een standpunt innemen over de adviezen van het organisatiebureau. Dat zou binnen vier weken gebeuren DEN HAAG Minister Van Aarden- ne van economische zaken heeft het bestuur van de Nederlandse Her structureringsmaatschappij <NE- HEM) verzocht het bedrijf op zo kort mogelijke termijn vanuit Den Bosch naar Den Haag te verplaatsen. Van Aardenne vindt dat in ieder geval een gedeelte van de NEHEM, waar een kleine vijftig mensen werken, zo snel mogelijk naar Den Haag moet De achtergrond van de verhuizing is het verbeteren van het contact van de NEHEM met de departementen in Den Haag en met werkgevers- en werknemersorganisaties. Volgens een woordvoerder van het ministerie van economische zaken brengt het werk van de NEHEM een frequent per soonlijk contact met de genoemde instanties met zich mee. Voorzitter Hendriks van het bestuur van de NE HEM verklaarde desgevraagd het daar volledig mee eens te zijn. Hij verwacht dat de overplaatsing tegen het einde van volgend jaar zal zijn voltooid. De NEHEM. opgericht in 1972, houdt zich bezig met het begeleiden van herstructureringsprojecten in bedrij ven. Sedert begin 1975 heeft de NE HEM ook een taak in het verstrekken van subsidies die voor deze herstruc tureringen nodig kunnen zijn. Volgens voorzitter Hendriks zal de overplaatsing voor de beleidsmede werkers weinig problemen geven, om dat zij doorgaans toch al verspreid in het land werken. Hendriks sluit niet uit dat er wel moeilijkheden kunnen rijzen bij de overplaatsing van de ongeveer 25 man sterke kantoorbe- zetting. Voor mensen die per se niet mee willen of kunnen is volgens hem een regeling getroffen. OUDEWATER De margarinefa briek Brinkers in Zoe term eer wil haa vestiging in Oudewater gaan sluiter Er is ontslag aangevraagd voor d dertig personeelsleden. Volgens de di rectie zijn de kosten van de invoe van grondstoffen zo gestegen, dat e geen toekomst meer is voor het be drijf. De industriebond CNV gaat voorals nog niet akkoord met de sluiting. Di vakbond wil eerst met de directi» gaan praten over mogelijke altema tieven. die kunnen leiden tot behouc van het bedrijf Dat gebeurt volgendt week.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 21