Trouw mm Open brief aan de Nederlandse automobilist. Service Bungalows in Veendam met 2 jaar gratis service een nieuw nummer buitenlandredacteur/ commentator m/v De veilige rijder laat zijn auto goed onderhouden. >J Schouw £V2! boezemwateren Rijnland Hoogheemraadschap van Rijnland S ook ncrv VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1980 TROUW/KWARTET P 14 RSi Dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland delen mede dat de niet door het hoogheemraadschap zelf onderhouden boezemwateren (zie staat A behorende bij Rijnlands algemene keur) tussen 15 oktober en 1 november a.s. zullen worden geïnspecteerd en dat op het moment van deze inspectie (schouw) aan de voor deze boezem wateren geldende onderhoudsplicht moet zijn voldaan. De onderhoudsplicht omvat zowel het schoon maken als het op afmetingen houden van deze boezemwateren. Het schoonmaken houdt in: a. het uit het water verwijderen van alle drijvende, gezonken of anderszins aanwezige voorwerpen, stoffen, kroos en andere planten. Langs de oevers in het water groeiende planten zoals riet, biezen en liezen, moeten met wortel en al worden verwijderd; b. het zodanig afsteken en ophalen van de uitge groeide. uitgezakte en uitgetrapte kanten, dat een regelmatige oeverlijn ontstaat De onderhoudsplichtige mag de hierboven onder a. bedoelde planten laten staan: in boezemwater met een breedte van 8 tot 12 m: over een breedte van 50 cm uit de waterlijn; in boezemwater met een breedte van 12 tot 15 m: over een breedte van 1 m uit de waterlijn; in boezemwater met een breedte van 15 m of meer: over een breedte van 2 m uit de waterlijn. Het op afmetingen houden omvat: Het houden van de boezemwateren op de in de Algemene keur aangegeven breedten, diepten, bodembreedten en taluds. De breedte moet minstens gelijk zijn aan de op 1 oktober 1974 ter plaatse aanwezige breedte. Tenminste drie weken na de inspectie worden de niet in orde bevonden boezemwateren opnieuw geïnspecteerd (herschouwd). Leiden. 15 september 1980. Dijkgraaf en hoogheemraden voornoemd. J. VAN KNOBELSDORFF. dijkgraaf B. PLOMP, secretaris-rentmeester. (Voor bezorging zie pag. 2) BOVAC POSTBUS 411.2280 AK nederlandse christelijke radio vereniging HERHAALDE OPROEP Bij de Actualiteitenrubriek Hier en Nu-Radio is plaats voor een die als speciale taak heeft, het bewaken van de buitenlandse berichtgeving in de Hier en Nu-uitzendingen, waartoe behoort het onderhouden van de dagelijkse contacten met correspondenten in het buitenland. Wij verwachten van de Redacteur Buitenland, dat hij beschikt over een middelbare of academische opleiding en over parate kennis om het nieuws uit het buitenland te kunnen analyseren en te becommentariëren. Voorst dient deze medewerker te beschikken over: - journalistieke ervaring organisatorische kwaliteiten - vermogen om in teamverband te kunnen werken - goede contactuele eigenschappen - een goede radiostem. Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, 3.006,86 tot 4.971,97 bruto per maand. De NCRV is een omroeporganisatie die bij haar werk het Evangelie als uitgangspunt neemt. Wij verwachten van nieuwe personeels leden, dat zij zich van harte achter dit uitgangspunt kunnen opstellen. Sollicitaties kunt U tot 10 dagen na publicatie richten aan NCRV afdeling Personeelszaken, Postbus 330, 1200 AH Hilversum, met vermelding van AC/R/25. Teruggang in onderhoud en reparatie van auto's. Het Nederlandse wagenpark groeit met de dag. De wegen worden steeds voller. Verkeersveiligheid is nu meer dan ooit een zaak van nationaal belang. Maar er doet zich een merkwaardig verschijnsel voor. Automobi listen zijn geneigd steeds meer te beknibbelen op onder houd en reparatie. Nu is het ontegenzeggelijk waar dat moderne auto's minder onderhoud nodig hebben. Motoren gaan langer mee; olie verversen gebeurt minder frequent. Toch man keert er aan elke auto wel eens iets. Wij hebben de indruk dat steeds meer mensen onderhoud en reparaties uit stellen of zelf aan hun auto sleutelen. Uitstel nü, hogere kosten later. Soms kunt u een reparatie een tijdje uitstellen, want uw auto blijft toch wel rijden. De vraag is alleen of u daar mee verstandig handelt. Als u blijft doorrijden, hebt u kans dat onderdelen zwaar beschadigd worden en als u dan uiteindelijk toch naar de garage moet, bent u mis schien wel twee of drie keer zoveel geld kwijt als nodig is. Een slecht onderhouden auto verbruikt meestal ook nog eens meer brandstof. En wat dat kost hoeven we u niet te vertellen. Doe-het-zelven. Maar waar ligt de grens? Er zijn mensen die zelf aan hun auto sleu telen. Maar knutsel nooit aan zulke vitale onderdelen als bijvoorbeeld de remmen en de stuurinrichting. Zulke reparaties moet men overlaten aan professionele monteurs, die boven dien over de vereiste apparatuur beschikken. Het gaat om üw veiligheid. De BOVAG plaatst deze advertentie ook in het belang van uw veiligheid. Om u ervan te doordringen dat onderhoud en tijdige repara tie noodzakelijk zijn, willen we het op de weg veilig houden. Uiteraard is uw eigen rijgedrag een belangrijke factor in de verkeersveiligheid. Maar de technische conditie van uw auto speelt ook een belangrijke rol. Wat is en wat doet de BOVAG. Het BOVAG-autobedrijf is het aange wezen adres om uw auto in onderhoud te geven. De BOVAG is een grote organisatie waarin, naast veel andere bedrijven, 7000 autobedrijven zijn verenigd. Die bedrijven kunnen pas lid van de BOVAG worden als zij aan stringente eisen voldoen. Een autobedrijf met het BOVAG-schild biedt u altijd twee belangrijke zaken: betrouwbaarheid en zekerheid. Garanties met inhoud. De meest bekende zekerheid die de BOVAG u geeft is de garantie op gebruikte auto's. Een andere zeker heid is de kwaliteitsgarantie voor onderhouds- en repa ratiewerkzaamheden. Dat zijn beslist geen holle garanties. Als u onverhoopt een klacht mocht hebben, dan kunt u het BOVAG-bemiddelingsbureau inschakelen. Wordt daar geen oplossing gevonden, dan kunt u uw klacht in behandeling geven bij een geschillencommissie die een bindende uitspraak doet, waarbij de BOVAG borg staat. Onderhoud en inruilwaarde. Wie zijn auto regelmatig onderhoudt, is op den duur goedkoper uit. Want een goed onderhouden auto heeft een hogere inruilwaarde. Maar de voornaamste winst van regelmatig onderhoud bij de BOVAG-vakman is dat ook de verkeersveiligheid toeneemt En is dat niet in ons aller belang? Voor U die nu of binnenkort toe bent aan het gemak en het comfort van een Service Bungalow, hebben wij een zeer royaal aanbod. Als U kiest voor een van deze bungalows, dan betalen wij 2 jaar lang Uw servicekosten. Daar wilt U wel meer van weten, dachten wij zo. Vandaar dat op 24 september van 11.00 tot 14 00 uur een Open Dag wordt georganiseerd. Daar krijgt U alle informatie uit de eerste hand, van het bestuur van Stichting Service-centrum Parkflat Veendam. Open Dag op 24 september a.s. Het Service-centrum heeft een informatie-dag voor U voorbereid. Tussendoor worden lunch en andere verfrissingen aangeboden. Geeft U zich nu telefonisch op voor de Open Dag. En komt U per trein, dan kan meteen een afspraak gemaakt worden voor afhalen van station Assen. Een projekt van bouwgroep Opgave en nadere inlichtingen: Service-centrum Parkflat Veendam, Mevr. J.J. Schuur-Folkers, tel. 05987-13893 (van 12.00 tot 13.00 uur) of de heer G. Visser, tel. 05287-1962.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 18