Bedrijf door slachters bezet om garantieloon DEKBED Topman bij Asselbergs weg na meningsverschil no150.- wj250. HEMA FAMILIEBERICHTEN Geen gelijktijdige behandeling twee abortusontwerpen 'Voet niet laten slapen' pAG 19 SEPTEMBER 1980 TROUW/KWARTET P 11 RS 13 H 15 unnen van maandag tot en met vrijdag telefo- van 9.00-19.30 uur opgeqeven worden oo ,er 020-562.6270. na 17.00 uur 562.2898. zondagavond is dit alleen mogelijk van 00-20 00 uur ikst Joh. 812 Pa en Ma Stam frb' Komdeur i en ris A. Schudde op 28 september i jaar getrouwd te Icbaar voor de B_.j willen wij dit t hen gedenken J Hetty en Wolter I Jan [Ina Maarssen 162a die hen willen felici- zijn van harte wel- op vrijdag 26 sep- t a.s. 's avonds tus- en 11 uur in Restau- Castellum, Castel- 1 te De Meern. van harte gelukgewenst met jullie 40-jarig huwe lijk en een fijne dag ge wenst door: Nico, Jan Andries, Hanneke, Jenske, Henk, Eva, Jan, Leni, Gerjan, Henk, Joke, Hetty, Jan Willem, Monique, Nel, Jan, Thijs Jan, Susan, Annemieke, Nel, Arie, Ricardo, Jeroen, Carmen, Jan, Riet. Goede morgen Jacob en Ans Gefeliciteerd met jullie 40-jarig huwelijksfeest. Broers en zusters Van Berkel. Het hart des mensen overdenkt zijn weg, maar de Here bestiert zijn gang. Spreuken 169 »p woensdag 1 oktober a.s. hopen wij met onze en grootouders Arie Dekker en Anthonia Dekker-de Geus denken, dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk itreden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen: Maasdijk Gerrit en Ineke Addy en René i: Jenny en Wout Anita, Trudy en Jessica Sidney (Austr.): Sjaak en Nel Rosalie, Erica, Peter en Melanie Sneek: Nelleke en Arnold Arnold-Jan, Sander en Edwin Naaldwijk: Johan en Ria Frank laaldwijk: Peter en Greke Mariska en Peter laaldwijk: Addy en Erna laasdijk: Ineke en Tjeerd n, die onze ouders wil feliciteren, is op deze n harte welkom op de receptie in De Kande- ijkweg 19 te Naaldwijk van 17.00-18.30 uur. ber 1980 7 P Naaldwijk Want Gij zijt mij een hulp geweest. Psalm 63 8a. ikbaar voor wat zij voor ons heeft bete- geven wij u kennis dat is heengegaan geliefde moeder, grootmoeder en over- Dtmoeder Johanna Maartje van der Ent weduwe van Johannes Pieter Cense oren 2 februari 1901. Breda: P. J. van der Veen-Cense R. Z. van der Veen Rhoon: D. Cense A. Cense-Hordijk kleinkinderen en achterkleinkind ton, 18 september 1980 Klepperwei", Zwaluwenlaan 1. respondentie-adres: D. Cense, Rijsdijk 51. Geen bezoek Geen bloemen rouwdienst zal gehouden worden maandag sptember a.s. om 2.30 uur in de Hervormde te Rhoon, waarna de begrafenis zal 'tshebben op de algemene begraafplaats te ion. ■genheid tot condoleren na de begrafenis Kasteel van Rhoon. een welbesteed leven, nam de Heere tot t onze oom, opa, broer en zwager Derk Tollenaar weduwnaar van H. Werkman Ie ouderdom van 83 jaar J. Jansen T. C. Jansen-Capelle Dedde Henk Els Familie Tollenaar Familie Werkman toekom, 17 september 1980 "anderweg 71 doleantie-adres: Alexanderweg 69, Ben- Geen bloemen overledene is thuis opgebaard, gelegenheid familie te condoleren vrijdag 19 september 19.00 uur. De rouwdienst wordt gehou- '0 gebouw ,,'t Kerkheem", achter de dorps- te Bennekom zaterdag 20 september a.s. 10.45 uur, waarna om plm. 11.30 uur de tordebestelling zal plaatsvinden op de «we Algemene Begraafplaats te Benne- 0- Indien u de rouwdienst en de teraarde- wlling wenst bij te wonen wordt u verzocht 'n ,,'t Kerkheem" aanwezig te zijn. -■p teraardebestelling is er gelegenheid tot Woleren in ,,'t Kerkheem". ,,'k Zal eeuwig zingen van Gods goeder tierenheen." Psalm 89:1 o.b. In Jezus Christus is ontslapen mijn lieve man, onze lieve vader en opa Dr. Willem yolger em. pred. der Ned. Herv. Kerk in de ouderdom van 76 jaar. Almkerk: A. Volger-Kurpershoek Mijdrecht: J. C. van Zanten-Volger Th. F. van Zanten Heffingen (Lux.): C. W. Volger J. A. C. Volger-Dekker Waalwijk: W. Volger A. N. Volger-Dossa Hengelo: C. A. M. van der Kooi-Volger K. S. van der Kooi Groningen: A. J. Volger A. Volger-de Groot en kleinkinderen 4286 CH Almkerk, De Ster 23 17 september 1980 De rouwdienst zal gehouden worden d.v. maandag 22 september a.s. om 14.00 uur in de Ned. Herv. kerk te Mijdrecht. In aansluiting daarop zal de teraardebestelling plaatsvinden om 15 uur op de Hervormde Begraafplaats. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in gebouw „Irene" naast de kerk. Geen toespraken - Geen bloemen Tot onze diepe droefheid nam God heden van ons mijn lieve broer en onze goede oom Willem Volger echtgenoot van A. Kurpershoek Amsterdam: A. de Haan-Volger neven en nichten 17 september 1980. Heden nam God tot Zich onze onvergetelijke zwager en oom Willem Volger echtgenoot van Anna Kurpershoek Wat hij voor ons geweest is, zal bij ons m dankbare herinnering blijven. Amsterdam: T. Kurpershoek-Nieuwvelt Wolfheze: M. J. Venemans-Kurpershoek B. A. Venemans neven en nichten 17 september 1980. „Daar is de vreemd'lingschap vergeten en wij, wij zijn in het Vaderland." Na een ziekte van enkele maanden nam de Heer van leven en dood van onze zijde weg onze lieve vader, groot- en overgrootvader Taeke Bakker sinds 24 oktober 1972 weduwnaar van Gesina Margaretha Suk op de leeftijd van ruim 84 jaar. Oud-adjudant der Gem. Verkeerspolitie te Groningen. Groningen, 17 september 1980 „Menno Lutterhuis", kamer 109 Paterswoldseweg 267 Corr.adres: Gerard ter Borchstraat 35, Meppel. Meppel: G. Bakker J. A. Bakker-Lankhaar Vijfhuizen: W. Bakker D. den Besten Emmen: J. G. Smedema-Bakker D. Smedema klein- en achterkleinkinderen Thuis geen bezoek Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 22 september om plm. 13.00 uur op de begraaf plaats „Selwerderhof" te Groningen. Gelegenheid tot condoleren op de dag van de begrafenis van 11.30 uur tot 12.15 uur in het „Menno Lutterhuis". Rectificatie ,Jk zal u onderwijzen en u leren van de' weg, dien gij gaan zult; Ik zal u raad geven. Mijn oog zal op u zijn. Psalm 32:8 Heden heeft God in Zijn Heerlijkheid opgeno men mijn geliefde man en onze lieve zorgzame vader, grootvader en overgrootvader Paulus Gastelaars echtgenoot van P. van den Brink in de ouderdom van 87 jaar. P. Gastelaars-van den Bripk kinderen kleinkinderen en achterkleinkinderen Dieren, 14 september 1980 Bejaardencentrum „De Oude Plataan", Zutphensestraatweg 7 Liever geen bezoek Geen bloemen Vrijdag 19 september wordt om 13.30 uur een dienst van Woord en Gebed gehouden in de „Opstandingskerk", Zutphensestraatweg te Dieren, waarna de teraardebestelling om 14.30 uur plaatsvindt op „Heiderust" te Rheden. Gelegenheid tot condoleren na de teraarde bestelling in de aula van de begraafplaats. Van onze sociaal- economische redactie HOLTEN De 45 slachters van het vleesbedrijf U-vlees in Holten houden sinds gister morgen een gedeelte van het bedrijf bezet, waardoor de aanvoer van slachtvee stil is komen te liggen. Doel van de bezetting s onderhandelin gen af te dwingen over een minimumloon-garantie voor de slachters van het bedrijf. Het salaris dat de slachters gewoon lijk ontvangen ls gekoppeld aan het aantal te slachten varkens. Vermin dering van het aantal te slachten varkens betekent dus een verlaging van het Inkomen. De bezetters eisen nu een schriftelijke verklaring van directeur Udema waarin een mini mum-inkomen gegarandeerd wordt Veertien dagen geleden gingen de slachters bij U-vlees In staking. Woensdag kwam het tot politie-in grijpen toen stakers gedurende enige tijd de toegang van het bedrijf blok keerden. De burgemeester van Hol- Van onze parlementsredactle DEN HAAG De Tweede Kamer zal het Initiatiefvoorstel van PvdA en D'66 Inzake abortus niet gelijktijdig met het wetsvoorstel van de regering behandelen. De speciale abortuscom missie uit de Kamer heeft gisteren een procedure afgesproken, waarbij het regeringsvoorstel en het initiatief van SGP en GPV te zamen worden behandeld. Dat zou begin november kunnen gebeuren, indien het de rege ring lukt voor die tijd de resterende vragen uit de Kamer te beant woorden. ten had daartoe opdracht gegeven, nadat een gesprek met de stakers op niets was uitgelopen. De voedings bond FNV, die achter de acties van de stakers staat, heeft gisteren aan het adres van de minister van binnen landse zaken zijn verontwaardiging over het poliüeoptreden geuit. In een telegram aan de bewindsman schrijft de voedingsbond dat het op treden van de burgemeester van Hol ten en zijn bevel tot po li tie-Ingrijpen de tegenstellingen tussen directeur Udema en de slachters alleen maar heeft vergroot. De bond toonde zijn verontwaardiging over politieoptre den bij een stakingsactie. Vandaag komen de voedingsbond en directeur Udema met elkaar bijeen om een oplossing te zoeken voor de gerezen problemen. De slachters, gesteund door de bond, zullen echter hun actie volharden tot dat directeur Udema komt met een voorstel voor een ga rantieminimumloon Van onze redactie economie BERGEN OP ZOOM Presi dent-directeur H. Baas van de ijzergieterij en machinefa briek Asselbergs-Holland in Bergen op Zoom heeft beslo ten op te stappen. De reden van dit besluit ls een diep gaand verschil van Inzicht met de raad van commissarissen over de koers die de onderneming moet vol gen om uit de problemen te komen. Baas deelde gisteren In een reactie mee, liever geen commentaar op de gebeurtenissen te willen leveren. Hij acht de plannen die de raad van com missarissen heeft met betrekking tot de te varen koers, zeker levensvat baar. „Niemand is ermee gediend als lk daar mijn alternatieve plannen te genover plaats", aldus Baas. Begin dit Jaar kwam bij Asselbergs de werkgelegenheid van de 650 mede werkers op de tocht te staan. Minister Van Aardenne dreigde toen namelijk de subsidiekraan dicht te draalen. Na een Kamerdebat en aandrang van de vakbonden, besloot de minister nog één keer de helpende hand te bieden In de vorm van een subsidie van 1,5 miljoen gulden die in april werd toe gezegd. Het afgelopen jaar leed Assel bergs een verlies van 22,6 miljoen gulden. Het vertrek van Baas werd gisteren door P. Viersen, gedelegeerd commis saris van het ministerie van economi sche zaken, aan het voltallige perso neel bekendgemaakt. In een korte toespraak tot het personeel verklaar de Viersen: „Er zal fors moeten wor den bezuinigd. Die bezuinigingen zouden weieens een aanslag op de portemonnaie van de 650 werkne mers kunnen betekenen. Maar als we 1981 doorkomen, is er goede hoop dat we ln 1982 een renderend bedrijf hebben." Lukt dat niet, dan overwèegt de bp> drijfsleidlng de uitbetaling v<m de einde-jaarrekening geheel x>f gedeel telijk te verschuiven naar eèn lèftefe datum. „Beschouw dat als een rente loze lening aan het bedrijf", aldus Viersen tegen het personeel. Hij kon digde verder aan, dat de representa tiekosten ln de top van het bedrijf drastisch zullen worden beknot, en dat toeslagen voor vuil en onaange naam werk opnieuw worden bekeken. Het bedrijf moet over de plannen nog van gedachten wisselen met de on dernemingsraad en de bonden. De FNV heeft reeds laten weten de bezui nigingen noodzakelijk te vinden, maar acht het nog te vroeg om op de voorgenomen maatregelen te rea geren. NIJMEGEN (ANP) Bijna de helf van de tweehonderd patiënten me zogenoemde drukverlammingen dit de Velper neuroloog dr. P. J. M. vai Wensen voor zijn proefschrift onder zocht, was al onder behandeling vai andere artsen zonder dat de aard vai hun kwaal was herkend. Het belang rijkste zichtbare verschijnsel is da de patlént soms een paar uur. som- weken en in andere gevallen chro nisch. verlamd raakt aan een hand arm of voet (de zogenaamde klap voet). De verlamming heeft een mechani sche oorzaak: overmatige druk oj zenuwen of zenuwknopen. Dat kar bij voorbeeld gebeuren bij een onge lukkige val en bij langdurig hurken o: met de benen over elkaar zitten. In d« niet-herkende gevallen hadden de be handelende neurologen of orthope den onder andere gedacht aan lood vergiftiging, besmetting met land bouwglf, „algemene zenuwaandoe ning", of zelfs de ziekte van Du- chenne, een erfelijke voortschrijden de spleraandoening. Erfelijk is overigens de drukverlam- mlng ln veel gevallen, zo ontdekte Van Wensen. Kinderen van een ouder die er aan lijdt, hebben vijftig pro cent kans om het ook te krijgen. De neuroloog vindt het belangrijk om vroeg met de preventie te beginnen. Zijn adviezen aan patiënten: niet langdurig hurkend op de knieën wer ken. niet lang met over elkaar gesla gen benen zitten, houding corrigeren zodra hand of voet gaat .slapen". Geen sporten met verhoogd risico, zoals vechtsporten en turnen (veel druk op de armen). En vóór een ope ratie de chirurg of anesthesist van de kwaal op de hoogte stellen. Dr Van Wensen promoveerde onlangs op zijn onderzoek ajgn de universiteit van Nijmegen. UTRECHT De FNV is niet van plan om mee te werken aan een door de regering gewenst snel advies van de Sociaal-economische raad (SER) over de bezuinigingen die het kabinet wil doorvoeren ln de sociale voorzie ningen. Dit verplichte SER-advies zou ruim voor het eind van dit jaar klaar moeten zijn, omdat de regering de bezuinigingen op 1 Januari 1981 van kracht wil laten worden. Volgens FNV-bestuurder H. Bode laat de omvangrijkheid van de door het kabinet voorgestelde maatrege len niet toe, dat er ln de SER een „haastklus" van wordt gemaakt. „De Heere verlost de ziel Zijner knech ten; en allen die op Hem betrouwen, zullen niet schuldig verklaard worden. Psalm 34 23 In het „Oude en Nieuwe Gasthuis" te Delft nam de Heere tot Zich in Zijn Heerlijkheid mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, broer, zwager en oom Jacob Stolze echtgenoot van Adriana Hendrika Jonker in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam: A. H. Stolze-Jonker 2691 JA 's-Gravenzande, 18 september 1980 Monsterseweg 31 A. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in het mortuarium van de algemene begraafplaats, Naaldwijkse- weg 109, 's Gravenzande. Gelegenheid tot condoleren aldaar vrijdag 19 september van 19.00-20.00 uur en na de begra fenis. De rouwdienst zal worden gehouden door ds. W. E. Steenbeek, op zaterdag 20 september om 11.00 uur in de aula van de algemene begraaf plaats te 's-Gravenzande, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden. Het bericht dat Berendina de Rooij op 18 september naar haar Heiland is gegaan, heeft ons erg ontroerd. Met diepe dankbaarheid denken wij terug aan de grote trouw en toewijding, waarmee zij zich sedert 1934 voor onze ouders en ons heeft ingezet. Apeldoorn: J. Wiersema M. Wiersema-von Meyenfeldt kinderen en klemkinderen H. M. Wiersema Met ontroering hebben wij kennis genomen van het bericht van het overlijden van de heer G. A. van Huis Wij gedenken in dankbaarheid het vele werk dat hij als bestuurslid voor de verpleeghuizen Horizont en de Poort heeft gedaan Namens de Stichting Christelijke Ver pleeghuizen, Amsterdam W. Koelewijn, secretaris H. Kuiphof, directeur „Door U, door U alleen om 't eeuwig welbehagen." God heeft thuisgehaald na een liefdevolle ver pleging in „De Elf Ranken", onze moeder en oma Jacoba Jansje Versteeg weduwe van Pieter Verbeek op de leeftijd van 82 jaar Jan en Jeanne de Vlieger-Verbeek Ab en Fija Boer-Verbeek Joop en Lien Verbeek-Koopman Jacques Verbeek Cor en Riet Berrevoets-Verbeek klein- en achterkleinkinderen. Rotterdam, 17 september 1980. „De Elf Ranken" Aesopusplaats 2. Corr.adres: Delflandseweg 202. 3119 XD Schiedam. Maandag 22 september zal er om 10.30 uur in de aula van „De Elf Ranken" een dienst van Woord en Gebed worden gehouden, waarin zal voorgaan de Weleerwaarde Heer Ds H. U. Westerterp, waarna de bijzetting in het familie graf zal plaatsvinden om 12.00 uur op de Alge mene Begraafplaats, Laan van Spieringshoek te Schiedam. Dankbaar voor alles wat hij voor ons betekend heeft, maar diep bedroefd, geven wij u kennis dat de Here voor ons nog vrij onverwachts uit ons midden heeft weggenomen, mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader en opa Pieter Arie van Gemèren op de leeftijd van 61 jaar. Mijnsheerenland: L. van Gemeren-de Vos Oud-Beijerland: Wim en Els Pim Coert 18 september 1980 Laan van Moerkerken 16 3271 AK Mijnsheerenland. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 20 sep tember van 14.00 tot 15.30 uur in het woonhuis. De begrafenis zal plaatshebben op maandag 22 september vanuit het woonhuis om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Mijnsheeren land. Geen bloemen. Met bijzonder veel waardering danken wij u voor alle blijken van medeleven na het overlijden van onze lieve zuster, schoonzuster en tante Maria Catharina Soeters Fam. Soeters-de Poorter Fam. Soeters-Blom Mevr. van de Scheur-Soeters Leerdam, september 1980 Op 25 september a.s. hoopt de heer F. RHEBERGEN afscheid te nemen als direkteur van de Oranje- Nassauschool voor Chr. MA.V.O. te Middelburg Het bestuur van bovengenoemde school nodigt oud-leer lingen. ouders en andere belangstellenden uit voor een receptie die gehouden zal worden op 25 septem ber a.s. om 16.30 uur in de Schouwburg. Molenwater 99 te Middelburg Namens het bestuur. K de Graaf, voorzitter. J. H. van Geldere. secretaris De koude nachten komen er weer aan. 't Wordt dus tijd om aan uw slaapcomfort te gaan denken De Hema wijst u de weg naar dromenland met dit dekbed 30% Dons en 70% kleine veertjes. Goedgekeurd door de Ned Ver. van Huis vrouwen Uitgevoerd met Punt- step-systeem voor een goede donsverdeling. Vulgewicht: 1-persoons 750 gram en 2-per- soons 1100 gram. 1-Persoons 165- 2-Persoons 270,- Geldig t/m 23 september. r'

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15