ecretaris fondsen weet et waarover hij praat' orruptie-affaire ondermijnt positie van Begin rsonalia Uit brieven van lezers Trans: uw gids vooreen voordelige sneeuwwitte vakantie. MLZIEK'80 12 t/ml6/9 Jaarbeurs Utrecht enstenbonden FNV an problemen bezien j«e „Klokkenberg" overweegt kort geding aftreden van Jan Brouwer: Moord op Turk nog niet opgehelderd Vredeling eist informatieplicht multinationals ,G 12 SEPTEMBER 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET P 6 - RHS11 IA (ANP) De directie van het medisch centrum De Klokkenberg in Breda overweegt org geding aan te spannen tegen secretaris D. Blanken van de Vereniging van landse Ziekenfondsen. rectie is boos over opmerkingen die Blanken op een symposium in Leiderdorp heeft -ikt over slechte leiding en conflictsituaties in de gezondheidszorg in het algemeen en e conflicten met betrekking tot hartchirurg dr. P. van der Schaar in De Klokkenberg in ai |zonder. n becijferde de directe kosten he i conflict in de Hartkliniek op ad n en de indirecte op een veel- aarvan. Hij sprak als zijn me- t, dat de ziekenfondsen derge- DSten niet langer meer via aste tarieven moeten be- nisch directeur drs. F. Martens van de Klokkenberg zei dat Blanken niet weer waarover hij praat. „Hij heeft geen enkel inzicht in de gang van zaken bij ons. Waar haalt hij zijn cijfers vandaan?" Volgens Martens zijn er geen wezenlijke financiële pro blemen bij De Klokkenberg. „De hartkliniek kost in de aanloopfase natuurlijk geld. Dat was ook voor zien. De kliniek zorgt maar voor tien procent van onze jaaromzet van veer tig miljoen gulden. Een eventueel te kort kunnen we aanvullen uit eigen vermogen, maar er is geen sprake van een tekort", aldus Martens. „De ver wachting is dat we dit jaar uit komen." Wat Blanken heeft gedaan is volgens drs. Martens „gewoon meespelen in een hetze die van bepaalde zijde te gen De Klokkenberg wordt gévoerd". Martens: „Dit ls een aanval beneden peil en daarom bekijken we wat we juridisch tegen hem kunnen onder nemen." ADVERTENTIE mi W In Den Haag is door verschillende groeperingen gisteren gedemonstreerd tegen het bewind van dictatoriale regimes in Zuid-Amerika. Dit gebeurde met spandoeken en rouwkransen. 'Geen hetze' nze sociaal-economische ie UT Het federatiebestuur' Dienstenbonden FNV gaat de Ie drie weken proberen de in- roblemen waarmee de bond op een rij zetten, tme problemen waren vorige oor voorzitter Jan Brouwer ng om zijn voorzittershamer ellijk neer te leggen. Brouwer tot de conclusie dat veel 01 sstuurders misbruik gemaakt a hebben van de interne orga an de bonden, maar daarvan is waarnemend voorzitter Pier- oiets gebleken. 0 eeft overigens wel toe dat de n ibonden met ernstige proble- 1 «telen. Met name het lande- leratiebestuur en de 51 bezol- estuurders, die overal in het ireren, liggen met elkaar in de over het interne functioneren van de bond en over eikaars positie. Het federatiebestuur vindt dat de be zoldigde bestuurders te veel op eigen houtje opereren en te weinig te rade gaan bij het federatiebestuur. Een aantal bezoldigde bestuurders vindt op hun beurt dat ze te weinig speel ruimte hebben en verwijt het federa tiebestuur onder meer een te star optreden. De problemen houden volgens het federatiebestuur vooral verband met de enorme groei die de dienstenbon den FNV hebben doorgemaakt. Het ledental verdubbelde in tien Jaar tot 72.000 mensen. Het bestuurderskorps groeide mee en het is nauwelijks mo gelijk geweest al die nieuwelingen- goed te begeleiden. Als de inventari satie samen met de bezoldigden over drie weken rond is, hoopt het federatiebestuur dat de problemen nog voor het bondscongres van 9 de cember uit de wereld zijn. ers Per 1 oktober is tot burgemeester van Eist Galama, nu burgemeester •rzoden. De heer Galama katholiek en lid van het volgt in Eist de heer F. W. in van Hövell tot Westerflier wie per 1 april eervol ontslag send in verband met zijn ge- dstoestand. Drs R. M. G. Ver wordt 1 oktober burgemees- Grubbenvorst; hij is nu bur- er van Merkelbeek. De heer ten (45) is rooms-katholiek en het CDA. Hij volgt in Grub- t drs J. V. M. Steegmans op, 1 april is benoemd tot burge van Bunnik. Per 1 oktober is i tot burgemeester van Poor- de heer W. van 't Veld, nu eester van Heinenoord. De n 't Veld (49) is hervormd en de PvdA. Hij volgt in Poortu- heer N. Hesseler op, die 1 mei sden. Per 1 oktober 1980 wordt eester van Den Helder drs H. ian, nu burgemeester van Har- De heer De Haan (55) is her en lid van de WD. Hij volgt in Ider mr A. P. J. van Bruggen 4 mei is overleden. Per 1 ls benoemd tot burgemeester Dit is drs H. Apotheker, de D*66'er die benoemd is tot burgemeester van Muntendam, ondanks protesten uit die gemeente. van Nieuw-Vossemeer de heer A. A. RijstenbiL De leer Rijstenbil (5«) is hervormd lid van de WD. hij is lid van te gemeenteraad van St. Philips- land. Hij volgt in Nieuw-Vossemeer de heer A. G. O. A. Remery op, die 14 december 1979 is overleden. „Jammer dat Martens zo reageert", zei drs. Blanken gisteren. Hij ontken de dat hij meedoet aan een hetze. Blanken zei De Klokkenberg alleen maar te hebben genoemd als voor beeld van instellingen waar conflic ten tot extra kosten leiden. Hij heeft er zulke ernstige bezwaren tegen, dat dergelijke kosten in de tarieven wor den doorberekend, dat hij heeft gead viseerd dat voortaan niet meer te' doen, dus bij De Klokkenberg nog wel. „Het was een schot voor de boeg voor alle instellingen", aldus drs. Blanken. Hij is uiteraard niet uit op faillisse menten in de gezondheidszorg. Hij vindt juist, dat er mogelijkheden moeten komen om, als er iets fout gaat, eerder in te grijpen in het beleid en beheer van een instelling. Daar over zou bij voorbeeld eens kunnen worden gepraat in het centraal or gaan ziekenhuistarieven, dat bestaat uit vertegenwoordigers van de zie kenfondsen en van de nationale zie kenhuisraad. „Er zijn minstens tien instellingen met zulke slechte cijfers dat je je afvraagt hoe kan dat nou, dat moet op een faillissement uit lopen". Op de vraag hoe hij aan zijn cijfers over de Klokkenberg komt, zei Blan ken: „uit de begroting". HENGELO (ANP) De Hengelose politie heeft gisteren de naam bekend gemaakt van de man, die woensdag op de markt in Hengelo is vermoord. Het is de 22-jarige Hengelo'er Gebro Karademir. Hij was getrouwd en christen-Turk. De politie denkt met de aanhouding van een Turk in de Duitse grens plaats Gronau op het goede spoor te zitten. Op de broek van deze man zijn bloedvlekken aangetroffen. Het is niet ulgesloten dat nog meer mensen bij deze moord waren betrokken; ge tuigen hebben verklaard dat ze meer dere mannen op de Hengelose markt hebben zien vechten. Of de moord heeft te maken met een conflict tus sen moslim- en christen-Turken of met een familievete was de politie gisteren niet bekend. Een Overijssels politieteam van 22 man was bezig met het onderzoek. UTRECHT (ANP) Volgens de FNV- vakbondskrant is de informatieplicht voor multinationals een halszaak voor Europees commissaris Henk Vredeling. Hij treedt af als de Europe se commissie zijn voorstellen afwijst om multinationals te verplichten in formatie te verschaffen aan de werk nemers en hun vertegenwoordigers. De voorstellen van Vredeling en diens collega Davignon worden volgende week woensdag in de Europese com- missie behandeld die momenteel nog sterk is verdeeld over deze kwestie. Niet alleen Vredeling, maar ook de vakbeweging hecht groot belang aan een informatieplicht voor multinatio nals. Het Europees Verbond van Vak verenigingen (EW) heeft dat dezer dagen bij monde van voorzitter Wlm Kok nog eens aan de Europese com missie laten weten. Een woordvoerder van Vredeling ver klaarde in Brussel echter dat er geen sprake van is dat Vredeling ooit in verband met de informatieplicht voor multinationals met zijn portefeuille zou hebben gezwaaid. Manifestatie voor professionele en amateuristische muziekbeoefening. Geopend van 10.00-18.00 uur. toegangskaart: f 6,- p.p. £3 Voordelige Trein-Toegangs- biljetten bij vele NSstations verkrijgbaar. Stelling (6) In de jaren 1944/45 vocht ik aan ge allieerde zijde in een fronteenheid, tegen het nationaalsocialisme. Ik was toen nog erg jong en ik denk nog steeds dat ik daar goed aan heb ge daan. Wel geef ik volmondig toe, dat voor het oorlogsbedrijf het woord mensonterend veel te zwak is. Als gevolg van de oorlogsomstandighe den in 1944/45 kwam ik gedurende twee jaar in een hospitaal terecht. Gedurende die periode was de oorlog tegen Japan tot een einde gekomen. In het voormalige Nederlands Indië was een zeer ingewikkelde toestand ontstaan, waarvoor Ik mij niet wilde inzetten. Dan is er maar één moge lijkheid voor een militair, namelijk ontslag nemen. Het zou toch een ab surde toestand zijn geworden, als ik toen toch naar Indië zou zijn gegaan, nota bene als beroepsofficier, om daar voortdurend te ventileren, dat, wat we daar deden onjuist en onge past was. Dat zou verwarring hebben gesticht en vele slachtoffers hebben geëist, wellicht. Volgens mij zou de heer Stelling er verstandig aan doen zijn uniform definitief aan de kap stok te hangen. Ik stel voorop, dat ik niet geloof In een rechtstreekse con frontatie tussen Amerika en Rusland waarbij atoombommen terechtko men op deze landen zelf, tenzij in één van deze landen een gek het voor het zeggen krijgt. Schermutselingen tus sen landen van het Warschaupact en die van de NAVO zijn mogelijk, zo lang de ene partij de zekerheid heeft, dat hij hiermee iets kan bereiken. Valt die zekerheid weg, dan waagt geen van beide partijen zich hieraan. De enige garantie hiertoe is volgens deskundigen een gelijkwaardige sterkte in conventionele bewapening aan beide zijden. Als dat evenwicht er niet is, dan grijpt de verliezende par tij zeker naar het atoomwapen, i.c. de atoomgranaten. Laten we, om de zaak neutraal te houden, ervan uit gaan. dat, wanneer een Hongaarse of Franse tankéénheid ineens tegenover een overmacht aan tanks komt te staan, de Hongaarse of Franse com mandant om steun van atoomartilie- rie vraagt Die zullen zij dan wel krij gen. Stel nu het geval dat dit een Nederlandse eenheid overkomt. De commandant vraagt om steun aan de luchtmacht, waar de officier, aan wie dit wordt gevraagd weigert vanwege gewetensbezwaren. Dat kan rampza lige gevolgen hebben. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden). De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretans hoofdredactie Trouw. Postbus 859.1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. Toen de heer Stelling besloot naar de KMA te gaan moet hij de verschik kingen van de atoomwapenen heb ben gekend. Misschien heeft hij deze keuze gedaan met het vooropgezette doel, om, eenmaal officier zijnde, de strijd tegen het gebruik van het atoomwapen aan te binden. Formeel kan hij het gelijk wel aan zijn kant hebben, maar helaas gaat de ontwik keling van het wapentuig door. Ver zet tegen het gebruik van deze wape nen in de hele wereld is noodzaak nummer een. Ik ben echer bang, dat, wanneer dit door beroepsmilitai ren wordt gedaan, al is dat natuurlijk met de beste bedoelingen, dit in een bepaalde situatie tot een dusdanige verwarring kan leiden, dat het middel erger wordt dan de kwaal. Driebergen J. A. Imhoff ren 1945? Het IKV en anderen werken er aan de wil tot vrede onder de mensen zodanig te versterken door vernieuwing van de geest, dat uitban ning van de A-, H- en N-bom werke lijkheid wordt; zoals de „wil" van de Poolse arbeiders tot vrije vakbewe ging en meer economische inspraak, in staat blijkt te zijn het veronder stelde „onmogelijke" mogelijk te doen worden. Hoeveel te meer moet ieder mens zich inspannen voor de wil tot vrede in de geest van: „Wat gij gaarne wenst dat de mensen U zullen doen, doet gij hen desgelijks". Ommen J. Wezenaar Inleveren (6) Stelling (7) Het schrikbeeld, dat de heer P. J. G. A. Ego te Berkel en Rodenrijs, de lezer voorschotelt over „één groot we reld-concentratiekamp vol onder drukking en terreur" moet dienen als rechtvaardiging van de atoomwa pens en het eventuele gebruik daar van. De heer Ego c.s. spreekt het liever „dood" dan „rood" meer aan dan het omgekeerde, het kan verke ren, doch velen met mij zijn liever blojan dan dojan en wensen zich niet onderhorig te maken aan de geest die deze heren bezielt, waarvanuit onder andere de heer Rensen te Rotterdam domweg redeneert: een massabom bardement op steden komt op het zelfde neer als vernietiging door een atoombom. Weet de heer Rensen niet dat anno 1980 nog steeds mensen sterven aan de stralingsziekten als gevolg van de atoombomaanvallen op Hiroshima en Nagasaki uit de ja Terecht merkt T. Zeilstra op (Trouw 9 sept.) dat er bij onderwijsmensen best een begin gemaakt kan worden, met de noodzakelijke bezuinigingen. Mijn antwoord hierop is: o.k., maar dan toch wel op een andere manier. Weet u hoeveel gezinnen er zijn van wie de man en de vrouw samen in het onderwijs zitten? Dat is dus een dub bel inkomen en het onttrekken van één arbeidsplaats. Mijn voorstel: Wil len man en vrouw beide werken, o.k. maar dan ieder een halve arbeids plaats. Dit geldt niet alleen voor het onderwijs maar voor alle goed betaal de baantjes. Ik denk hierbij aan art sen, sociologen, psychologen noem maar op. Als ik dan alleen in Kampen blijf, zullen er in het onderwijs zeker wel wat nieuwe krachten aangetrok ken kunnen worden. Kampen A.v. Wieren v't Zand onderwijsmensen"? Zou hij niet wat voorzichtiger willen zijn en zich be perken tot zijn eigen bescheiden „ik"? Er zijn namelijk mensen in dat zelfde onderwijsveld die beslist niet met wat minder toe kunnen: mensen die nog aan het begin van hun loop baan staan <n niet het betere salaris hebben dat men in het onderwijs ver dient als men veertig-plusser is. Men sen die ook niet een huis hebben kunnen kopen tegen vooroorlogse prijzen maar die dat hebben moeten doen in de windhandel van de afgelo pen jaren. Mensen die merken dat ze doodgewoon niets over houden ook al leven ze bescheiden, met een rijtjes huis en een kleine auto. „In welk beroep heeft men zestig doorbetaalde vakantiedagen?", vraagt de heer Zeil stra zich af. Hij kan toch niet het onderwijs bedoelen: mijn kerstva kantie verdwijnt evenals die van vele collega's grotendeels met het nakij ken van het vele eindexamenwerk dat vlak ervoor ingeleverd wordt. Zo ook de paasvakantie. En welke leraar is niet al ruim voor het einde van de zomervakantie bezig met het voorbe reiden van het komende jaar? En kijk eens naar de praktijk van alle dag: natuurlijk is het mogelijk om weinig tijd te besteden aan je lesgeven, maar het gros van de leraren die ik elke dag meemaak maakt zeer lange dagen: natuurlijk lessen en tests voorberei den en (dc tests) nakijken maar ook nieuwe methodes onderzoeken en In voeren, sectie-, intersectie-, en plenai re vergaderinge, werkweken in en buiten school, etc. Er zijn nuchtere cijfers waaruit blljjkt dat leraarschap een zwaar vak is. Beverwijk Drs. A. Morcus Popfestival Inleveren (7) Waar haalt de heer Zeilstra (Trouw, 9 september) de euvele moed vandaan om zijn persoonlijke situatie zo maar door te trekken naar de rest van „ons „Warme belangstelling Popfestival Rotterdam" in een fors artikel met op diezelfde pagina een bescheiden kop „Open NCRV-huis overvol" aldus uw krant van 8-9 j.l. Alhoewel kunst, ra dio en t.v. voor elk wat wils te bieden heeft, is het toch van zeker belang dat een krant als Trouw zich behoort te ontplooien in hetgeen waarmee het zich verbonden voelt. Zo vergaat het ook de lezers. Mijn reactie is u hope lijk duidelijk! Gun uw abonnees meer duidelijkheid bij het verslaan van dit soort nieuws. Is het niet zinvoller dat „Warme belangstelling van Openhuis NCRV" het beter doet, dan een uitge breid verslag van het op zondag ge houden popfestival. Westmaas J. Kolf BUITENLAND D. Kopuit premier Menachem Begin niet al genoeg aan het hoofd met eerst het weglopen van zijn belangrijkste ministers i en Weizman en vervolgens het vertrek van alle ambas- uit Jeruzalem, wankelt thans ook nog de belangrijkste van zijn regeringsploeg: de Nationaal Religieuze Partij, misbaar is voor de samenstelling van een Israëlische ig van welke signatuur ook. Als haar machtige arm het lat heel het regeringsraderwerk stil. alet onwaarschijnlijk, dat de at de regering gaat stappen. Mat het buitenlandse of bin- foe beleid van de regering-Be- e haar onverteerbaar is gewor- el omdat zij bij verder regeren herkiezingen van volgend jaar a een groot stemmenverlies en. ial Religieuze Partij is be- ^in opspraak. De door haar e minister van godsdienstza ken Abuhatzeira, blijkt zijn e post op een onorthodoxe r te benutten ter bevoordeling Zwitserse bankrekening en tal van familileden hebben de ministers reeds itnalen overlegd of de collega Wsdienstzaken ontslag moet Maar Abuhatzeira weigert. zijde van het ministerie van 1* verstaan gegeven, dat de steUen haar beantwoorden is. S5 bewijzen tegen Aharon Abu- n zijn zo sterk, dat zijn arresta- B kwestie van dagen is. In de /f® Premier Menachem Begin de premier sterk genoeg een crisis in de Nationaal Partij te doorstaan, w Aharon Abuhatzeira heeft verdiend in samenwerking met leiders van jesjiwot (talmoed- hogescholen). Sinds hij drie jaar gele den minister werd heeft hij 55 jesji wot volgens de bestaande regels ge subsidieerd. Het pijnlijke is echter dat deze 55 instituten van hoger Joods onderwijs niet bestaan, ook al draagt een ervan de fraaie naam Waarheid en Vrede. Leerlingen van jesjiwot kregen niettemin studie beurzen. Maar deze leerlingen blijken evenmin te bestaan. Een deel van de door de minister gestorte sommen werd op de ministeriële privéreke- ning teruggezonden. Andere bedra gen gingen naar rabbijnen, gods dienstleraren en vrienden. De laatste transactie vond op 20 mei 1980 plaats. De minister heeft daarbij op ruime medewerking kunnen rekenen van rabbijn Abraham Sjlomo Korach, aan zijn ministerie verbonden op de •afdeling jesjiwot en van rabbijn Her man Fruchter. Twee rabbijnen die thans worden verdacht, blijken bij het begin van het onderzoek naar het buitenland te zijn vertrokken. Een is op vakantie in New York gebleven. Een van de belangrijkste van de tien tallen getuigen is burgemeester Jis- raeel Gottlieb van Bnee Berak, een vrijwel uitsluitend door orthodoxe Joden bewoonde voorstad van Tel Aviv. Gottlieb heeft de politie ver teld, dat In zijn stad miljoenen naar religieuze scholen zijn gestroomd, hoewel die scholen niet bestonden. Door zich beschikbaar te stellen als Situige van de politie voorkomt ottlïeb dat hij in het verdachten bankje moet zitten. Minister Abuhatzeira blijkt overigens niet pas begonnen te zijn toen hij minister werd. Als burgemeester van Ramie had hij al een behoorlijke praktijk opgebouwd. Zij het dat het toen alleen omkoping betrof. Hij gaf vergunningen voor discotheken, de bouw van kantoren en de vestiging van winkels in ruil voor bedragen op zijn rekening. Daarvan profiteerden in Ramle ook christelijke Arabieren. Die kregen ongeveer vijftigduizend gulden voor de bouw van een religi eus centrum in ruil voor de belofte op Abuhatzeira te zullen stemmen. In Israël worden burgemeesters ge kozen. Ook Aharon Abuhatzeira's broer Ba- ruch blijkt als burgemeester van Asj- kelon zich niet tot het voorzitten van de gemeenteraad en het tekenen van stukken te hebben bepaald. Maar Ba- ruch zit al geruime tijd in de gevan genis. Verhit De gemoederen in Israël raken extra verhit en de kans op een regerings crisis is extra groot omdat juist minister van politie en binnenlandse zaken Jozef Burg lijsttrekker is van de Nationaal Religieuze Partij. Burg, die ook voor Israël de onderhandelin gen met Egypte voert, moet de oude ren en de westerse Joden voor de NRP winnen, de veertigjarige Abu hatzeira gold als stemmentrekker voor de jongeren en de oosterse Joden. Dit alles kleurt zowel de beschuldi gingen aan het adres van de minister van godsdienstzaken als de verdedi ging. Sommigen in de Nationaal Reli gieuze Partij, en met name de leiding en leerlingen van jesjiwot, voeren aan dat de politie er altijd al op uit is om de orthodoxe instituten en de ortho doxe Joden zwart te maken. Die kri tiek treft dan vooral de politiefunc tionaris Benjamin Siegel, hoofd van de afdeling corruptie, die ook de do cumenten op het ministerie van reli gieuze zaken heeft onderzocht. Op een bijeenkomst van de NRP riep het parlementslid Sara Stern-Katan uit dat Siegels onderzoek er alleen op is gericht om „bloed te laten vloeien en carrières te verwoesten". Jozef Burg verliet de vergadering woedend. „Ik ben hier niet alleen als partijlid, maar ook als minister van politie. Ik weiger mijn mensen te laten bele digen." Per slot van rekening heeft Burg uit eindelijk ingestemd met het onder zoek dat procureur-generaal Jitschak Zamir heeft laten instellen. En Burg voorkwam dan ook dat enige par tijgenoten in het parlement de positie van Zamir ter discussie stelden. „Het recht gaat voor partijbelangen," zei hij. Opvolger De afloop van de zaak-Abuhatzeira wordt pas tegen het eind van de maand verwacht, als de Hoge Fees ten zijn afgelopen. Het ziet er voorlo pig niet naar uit dat de minister van godsdienstzaken vrijwillig het veld ruimt. Toch is er al een opvolger voor hem beschikbaar: de 52-jarige Gedal- ja Schreiber, voorheen voorzitter van de religieuze raad in Jeruzalem. Een nadeel van Schreiber is, dat hij net als Burg een asjkenazische Jood is, een uit het Westen afkomstige. Onder de sefardische Joden in Israël, doorgaans het proletariaat, bestaat de overtuiging dat een minister uit hun rijen onmogelijk wordt gemaakt. De toch al grote kloof tussen sefardi sche en ajskenazische Joden wordt zo steeds groter. Ook met het oog hierop wordt ver wacht dat Burg eerst het recht zijn loop zal laten krijgen om vervolgens op de val van de regering aan te sturen. Voor de Nationaal Religieuze Partij is dat niet ongewoon; zij heeft dat regelmatig gedaan tegen het eind van een regeringsperiode. Enige weken geleden al zinspeelde Jozef Burg erop dat de regering voor tijdig zou verdwijnen. Menachem Be gin was ontzet en Burgs woorden werden haastig tegengesproken. Toen werden Burgs opmerkingen nog uitgelegd als een bewijs dat hij het met Begins beleid niet eens was. Nu de affaire-Abuhatzeira bekend is ge worden, vragen velen zich af of de minister van politie toen niet al op deze kwestie doelde, waar de Israë liërs nog geen weet van hadden, maar hij al wel. ti dagen Mayrhofen v.a. f445,-. Trans heeft talloze sportieve en avontuurlijke wintersportvakanties naar bekende en minder bekende maar wel goede wintersportgebieden. Over de prijzen mag u zelf oordelen. U vindt ze tezamen met vele andere reizen in eigen land en naar het buitenland in de kleurrijke nieuwe Trans gids: „Vakantiereizen in herfst, winter en lente 80/81". Haal 'm even bij hel NS-station, de Rabobank of uw llCllTo reisbureau of bel: 030 - 62.78.44. VilluOltitfviyxTl Trans: het aktieve reisbureau van de Nederlandse Spoorwegen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 11