top weer even bij elkaar Ierse Misser Jong Oranje Het lijkt wel voetbal v//m//f///r/f>t///t//t////ïï, Van der Kruijs vecht ontslag aan roor weinig geld zijn spelers bereid zich optimaal in te spannen yooi weinig ttm* rins Philip in Miflict met FEI 'Voetbal niets foor vrouwen' In verloren oefenduel tegen Jong Wales (0-2) Oranje in Dublin: Van de Velde blijft leider Balkenstein en Albertsen: vier duels geschorst Engeland zonder Kevin Keegan Cosmos en Diego in halve finales 'Opdracht van NMB-voorzitter Van Bokhoven' /OENSDAG 10 SEPTEMBER 1960 SPORT TROUW/KWARTET P 13 - RHS 15 J r-rrftr IJBLIN Het is een schril contrast: terwijl de Nederlandse selectie zich in het even ijestueuze als luxueuze Fitz Patrick-kasteel voorbereidt op weer een kwalificatiewedstrijd or een wereldkampioenschap, hangt de samengeraapte Ierse ploeg rond in het sfeerloze ten Isle hotel; een slordig onderkomen op tien mijl afstand van de Republikeinse ofdstad. un Brady, de miljoenenaankoop n het Italiaanse Juventus, stond lieren in die kille omgeving nog jeds in het middelpunt van de be stelling. Bondscoach Owen Hand is geschrokken, toen de voormalige •rspeler van Arsenal maandag zon- f opgaaf van redenen niet op het [esproken tijdstip was verschenen, yiuit Turijn had Brady eerst nog Matty Verkamman DEN Prins Philip van Enge- heeft een meningsverschil met internationale ruitersport federa- waarvan hij zelf voorzitter is. Het itpunt tussen de FEI en de voor- «r is het voorstel van de federatie het toedienen van pijnstillende jdelen aan paarden tijdens wed- ljden te verbieden. Jens het jaarlijkse congres van de sniging van Britse dierenartsen ikte Prins Philip duidelijk dat hij voorstander is van het gebruik pijnstillende middelen voor licht onde of oververmoeide paarden lens wedstrijden. Die gewoonte iwens is algemeen aanvaard, ir dreigt nu getroffen te worden een verbod van de FEI. u Philip uitte kritiek op de 'puris- die willen doordrijven dat paar- aan wedstrijden deelnemen zon- irelke toediening van medicijnen pook, voortkomend uit de medi- ie begeleiding van de wedstrijd- larden. De Engelse Prins benadruk- 'dat hij een fervent tegenstander is m elke vorm van misbruik van ge- middelen of preparaten in de jbche sport. KARTA Volgens dr Bernd Slier van het sportmedisch ad- ücentrum in Oost-Berlijn is mesvoetbal uitstekend voor ontwikkeling van het lichaam B vrouwen Volgens hem zou n afwijzing van het vrouwen- uetbal op medische gronden in et geheel niet gerechtvaardigd jn Dr. Müller schrijft in het kstduitse blad „Sportecho": ïvenals bij de mannen bevor- voetbal snelheid, wendbaar lid, kracht en reactievermogen vrouwen Het ontwikkelt reneens zelfbewust optreden ij het werk en in het privé- ven Indonesië ziet in ieder geval i hoogwaardigheidsbekleder it niet zo zitten. De staatsse- ttaris voor vrouwenzaken, me euw Lasiah Sutanto, vindt het prettig dat vrouwen voet- Den. Ze vindt het onfatsoen- k en het vermoeit de vrouwen *1 te veel Andere sporten. «Is zwemmen en gymnastiek, lit zij geschikter voor beoefe- door vrouwen. aar aanleiding van het toernooi li het vrouwenkampioenschap lethal van de Aziatische sta ll, dat in Jakarta is gehouden, aagt ze zich af „op welke ma- er voetbal dan wel gezond is oor vrouwen?" Aan dat toer- »i namen de nationale elftal- n uit Maleisië, Singapore en donesië deel. fcvrouw Sutanto ziet in het be- ijven van voetbal door vrou- en een ontoelaatbare uiting de vrouwenemancipatie, als die in het westen voor- mt. „Wij leven in het oosten en en blijven oosterlingen." On- mks deze uitspraken zal de «uwenemancipatie een onder- ïl blijven van de ontwikke- Bgsplannen van Indonesië. J>AL Rellen tijdens een wedstrijd in de eerste divisie hebben een slachtoffer Een zeventienjarige aanhanger van abrough is gisteren overleden aan ver- Hen die hij bij een vechtpartij Ujdens het "ddlesbrough-Nottingham Forest opliep. [*AL Jimmy Adamson heeft ontslag *n uit zijn functie van manager van de eerste divisieclub Leeds United Hij oktober de succesvoUe Jock Stein op. ®o> coach werd van het Schotse nationale J^eds staat na vijf wedstrijden onderaan *n)st van de eerste divisie De club heeft u ™*e punten -STBAL VCH. winnaar van de Neder f volleybal beker bij de vrouwen heeft met van 4 oktober de beschikking over de o* international Carta Lanata De 19- speelster heeft een Nederlandse moeder UJct van haar vijftiende jaar deel uit van "lselcctie van haar land Ze speelde e Sportiva Social Bancoper '■AL - MW heeft het nationale voetbal van Koeweit met 4-0 verslagen Alle doel- ■n vielen voor rust. Voor de doelpunten Van de Poppe. Mühren en Schapen- Uk) Er waren 12.000 toeschouwers. Ge werd bij een temperatuur van 41 graden. jj®N Nederland is in de vierde ronde toernooi om het Europees damkam |C voor landenteams in Rijssen weer mier op de Sowiet-Unie achteroo eeraakt BS «t Sow-. maar even een tussenstop in Londen gemaakt. Teneinde er zijn tandarts met een bezoek te vereren. Midden in de nacht voegde hij zich alsnog bij de selectie. Zo gaat dat soms bij de Ierse voetbal ploeg. De vrijwel allemaal naar Enge land uitgeweken internationals zijn gaarne bereid om voor hun land te spelen, maar het moet wel een lolletje blijven. Voor een goed begrip: in het veld is van die instelling niets te merken. .Eenmaal aan het werk zijn de Ieren pure profs, die het klappen van de zweep kennen en die voor geen enkele tegenstander opzij gaan. De resultaten zijn ernaar. Sinds 1973 heeft de Ierse republiek in eigen om geving geen enkele kwalificatieinter land voor de internationale toernooi en meer verloren. Engeland en Hon garije namen nog een punt mee uit Dublin; maar Rusland, Turkije, Zwit- seralnd, Frankrijk, Noord-Ierland, Denemarken en Bulgarije leden er, veelal royale, nederlagen. Owen Hand is als parttimer aan de Ierse voetbalbond verbonden. Hij treedt ook nog op als manager van Limerick, een van de kleine semi- profclubs in Ierland. Hij werkt nu enkele maanden met de nationale ploeg, waar hij de opvolger werd van Johnny Giles. Deze gooide zijn kop in de wind toen hij na de 2-0 nederlaag op Wembley tegen de Engelsen (voor het Europees kampioenschap) met kritiek werd overladen. In de korte periode dat hij de bond dient, is het Hand wel duidelijk geworden, dat de bondscoach van Ierland een soepel karakter moet hebben. Het is geen optimaal arbeidsklimaat te noemen, wanneer de in Engeland werkzame profs voor vriendschappelijke wed strijden vaak moeten afzeggen. Maar ook nu, voor de belangrijke interland tegen vice-wereldkampioen Neder land (zo wordt de brigade van Zwart kruis in de Ierse pers nog altijd ge noemd) laat de betrokkenheid van een enkeling te wensen over. Hand: „vijf weken geleden is Stevi Heigh- way van Liverpool in Dublin tijdens een benefietwedstrijd geblesseerd ge raakt. Ik heb er nadien niets meer over gehoord. Dus selecteerde ik hem voor deze interland. Enkele dagen voor de wedstrijd moet ik dan plotse ling horen, dat Heighway nog altijd geblesseerd is en niet kan komen. Dat zijn vervelende dingen." Toch roemt Hand de mentaliteit van zijn team. Voor weinig geld zijn de spelers steeds weer bereid om zich optimaal in te spannen. Normaal be draagt de winstpremie 100 Ierse pon den (dat is ongeveer 400 gulden), maar mede omdat er in de voorver koop nu al vele duizenden kaartjes DUBLIN De coach van het Ierse voetbalelftal. Hand. heeft gisteren de opa telling van zijn team, dat vanavond tegen Nederland speelt, bekendge maakt. Door het ontbreken van voldoende aan vallers speelt Hand met twee spitsen, Frank Sta- pleton van Arsenal en Don Olvens van Birming ham LI am Brady bezet de linkervleugel op het middenveld. De opstelling is Doel Gerry Peyton (Fulham). achter; David Lan- gan (Birmingham). Pierce O'Leary (Shamrock Ro ver»), David O'Leary (Arsenal). Chris Hughton (Tottenham Hotspur), midden: Gerry Daly (Con- ventry City). Mark Lawrenson (Brighton and-Hove Albion). Tony Oeallsh (Oriënt). Liam Brady (Arse nal i. voor Frank Stapleton (AraenaJ). Don Olvens (Birmingham). van de hand zijn gegaan, is de belo ning voor een overwinning op Neder land opgetrokken naar 150 pond. Ter vergelijking: de Nederlanders verdie nen 2000 gulden aan een overwinning, houden 1500 gulden over aan een gelijkspel en incasseren nog altijd 1000 gulden in geval van een neder laag. Hand gelooft er vast ln dat de Oranje- spelers vanavond met dat laatste be drag genoegen moeten nemen. „We zijn voor deze zware kwalificatie- groep goed begonnen. Op Cyprus met 2-3 winnen is een verdienstelijk resul taat. Die lijn moeten we doortrekken. We gaan tegen Nederland alleen om de overwinning spelen. Ik heb er ten slotte de spelers voor." Wanneer de Ierse selectie het hotel heeft verlaten, wordt koers gezet naar de zogenaamde Maccabi-ground. De omvangrijke Joodse gemeenschap in Dublin heeft dat terrein welwillend en gratis voor trainingen van de na tionale ploeg afgestaan. Dat komt de bond prima uit, want bezuinigen is troef. De kosten zijn nu toch al opge lopen daar voor meneer Brady dit keer maar liefst een verzekeringspre mie van 4000 pond moet worden be taald. De Ierse bond heeft zelf geen geschikte accommodatie. De wed strijd wordt vanavond in een stadion gespeeld, waar normaliter rugby ten tonele wordt gevoerd. Op de Macca bi-ground valt het gezelschap trou wens midden ln een discussie over het beleid van de Ierse premier Char les Haughey, dat alom als een wanbe leid wordt bestempeld. De man heeft recentelijk gepleit 'voor erkenning van de PLO, vandaar. De training wordt door velen aan dachtig gevolgd. Voor de Ieren is top voetbal een buitenkansje, dat alleen door de uitgeweken profs enkele ma len per jaar wordt vertoond. Waar een interland veertig- tot vijftigduizend toeschouwers naar het stadion lokt, moeten de nationale topclubs als Shamrock Rovers (de club waar ex- bondscoach Olies nu manager is) en Trainen in Dublin. Zwartkruis blijft bij de tijd. Wijnstekers, Van der Korput, Willy van de Kerkhof, Van Breukelen en Thijssen geloven het wel. Dundalk het meestal met een handje vol belangstellenden doen. Het club niveau blijft immers laag, daar de talenten steeds weer op Jeugdige leef tijd door de Engelse scouts worden weggeplukt. Een grote club als Arse nal heeft door de Inbreng van erken de topspelers als Brady, Stapleton, Devine en O'Leary zelfs een Iers ac cent gekregen. Door de niet te stuiten trek van geta lenteerde spelers naar Engeland, is voetbal intussen niet meer de popu lairste sport in de Ierse vrijstaat. Rugby en hurling voeren de boven toon. Hurling is een folkloristische bezigheid voor ruige types, die gewa pend met een soort knots uit de oer tijd een bal tussen paaltjes proberen te slaan. Het afgelopen weekeinde werd de topwedstrijd tussen Galway en Limerick door 65.000 toeschou wers gevolgd. Maar voor een voetbalwedstrijd van de nationale ploeg wil er dus ook nog wel eens een massa volk op de been komen. En vooral nu men de laatste jaren redelijk aan de weg timmert, hoewel de successen buiten het eigen eiland zijn te verwaarlozen. Alge meen gunt men Johnny Giles de eer. wanneer het om de gestegen presta tiecurve gaat. De voormalige midden velder van Leeds United trad aanvan kelijk op als speler/trainer bij de Ie ren. Hij leerde de ploeg enigszins con tinentaal te spelen, precies zoals Leeds United dat onder leiding van Don Revie ongeveer tien jaar geleden als eerste Engelse club deed. Giles dicteerde de doelman bij voorbeeld om een aanval via een uitgooi naar een verdediger op te bouwen, in plaats van de typisch-Engelse trap naar voren. Het publiek had daar aanvankelijk enige moeite mee, maar ging het meer bekeken spel waarde ren naarmate de resultaten beter werden. Owen Hand: „Johnny Olies heeft het hier heel goed gedaan. Hij heeft de spelers enthousiast gemaakt voor een sterke nationale ploeg en vooral ook organisatorische verbeteringen aan gebracht. Het Ierse voetbal mag hem dankbaar zijn door Erik Oudshoorn DORDRECHT Als de toekomst var het Nederlandse voetbal gerelateerd moet worden aan het optreden van Jong Oranje, dat gisteravond oefende tegen Jong Wales, dan ziet het er erg zorgwekkend uit voor de komende jaren. De „youngsters" van bondscoach Oer Blok gingen op het veld van DS'79 door een diep dal. Ondanks de gedegen voorbereiding in Zeist kreeg jong Oranje er flink van langs: 0-2. Ger Blok was na het oefenduel in alle staten. „We zijn op alle fronten, die het voetbal kent. afgetroefd," sprak hij geheel conform de waarheid „Vooral in de persoonlijke duels heb ben de spelers te weinig van zich afgebeten We hebben veel te statisch geopereerd. Er was nauwelijks ver schil tussen breedte- en dieptespel. Met de oefenwedstrijd tegen Jong West-Duitsland en het kwalificatie duel tegen Spanje in het vo9ruitzicht is dit voor mij een enorme ontgooche ling." Alleen Ronald Weysters en in de tweede helft Juri Koolhof haalden in de ogen van Blok een voldoende. Toch volgde ook: „Aan de andere kant moeten we nu niet direct in paniek raken. Eén slechte wedstrijd is nog geen toekomstbeeld. We heb ben in het verleden óók goed gepres teerd. zoals tijdens het toernooi van Toulon. Dit was wel een schandalige vertoning, maar ik beschouw het voorlopig als een incidentele misser De coach van Jong Oranje wilde en kon de schuld van dit echec niet afwenden op een gebrekkige selectie. Want ondanks de verjongingskuur, die Jan Zwartkruis heeft toegepast op zijn Nederlands elftal, is het klasje van Blok tamelijk in tact gebleven. De kalende bondscoach: „Er loopt in Nederland genoeg talent rond om een respectabel elftal samen te stellen. De jongens, die nu in Jong Oranje zijn opgenomen, voelen er al weer de hete adem in de nek van de spelers uit het UEFA-team. Ik denk aan na men als Gullit, Kieft, Rijkaard en Gaasbeek Dat zijn stuk voor stuk talenten, die qua capaciteiten rijp ziin voor Jong Oranje." Blok had er wellicht goed aan gedaan de eerder gememoreerde benjamins uit het Nederlandse voetbal inder daad op te roepen. Kieft had in de spits niet misstaan en Gullit had mo gelijk op het middenveld de tekortko- door Matty Verkamman DUBLIN Om in de terminologie van Jan Zwartkruis te blijven: de spelschoonheid staat vanavond niet primair bij Oranje tegen de kennelijk nogal gevreesde Ieren. „Elke ploeg die ik opbouw speelt in een bepaalde mentaliteit. Ik moet nu vooral een mentaal ijzer- sterk team op de mat brengen. En verder zal elke compositie in dienst staan van de overwinning. In de uitvoering kies ik voor die waarde," aldus de bondscoach. Kortom: het Nederlandse elftal gaat vanavond weer eens resul taat voetbal spelen. Want dat be doelde Zwartkruis waarschijnlijk .te zeggen. Met welke basisopstelling dat gaat gebeuren wilde Zwartkruis gisteren officieel nog niet kwijt. „Ik heb de psychologische oor logsvoering ook niet uitgevon den," zei hij eerder op de vraag waarom hij toch steeds weer zo geheimzinnig doet inzake de op stelling. De Ierse coach Owen Hand zat gisteren in elk geval niet te wachten op het Hollandse Ge heim. Het is hem om het even welk elftal zijn Nederlandse collega vanavond aan de start brengt. Hand heeft weliswaar het falende Oranje in Italië aan het werk ge zien, maar omdat van dat team slechts een enkeling de renovatie van Zwartkruisheeft overleefd, heeft hij vrijwel niets meer aan die informatie. Nu maakt Hand daar hoegenaamd geen probleem van Zijn elftal is al bekend en dat gaat uit van de eigen kracht. Zo'n brutale houding zou Zwart kruis eigenlijk ook wel passen. Nu wekt het hokus-pokus-gedoe toch steeds weer de schijn, dat hij zelf nog niet helemaal zeker is van zijn zaak. Zwartkruis stelt niettemin nadrukkelijk: „Voor mezelf ben ik er voor honderd procent uit. De hele kwestie is. dat ik de zaken goed moet begeleiden Ik merk dat de spelers geïnspireerd zijn, het spanningsveld is aanwezig, maar we moeten er met z'n allen nog verder doorheen groeien." Het gevolg van Zwartkruis' Grote Zwijgen (nou ja, hij produceert vele lange zinnen) is wel, dat er in zijn omgeving schier eindeloos over de opstelling wordt gezeurd, geleuterd en gegokt. Het is tijdens de gebruikelijke persconferentie een leuk gezicht om de journalis ten van de ene naar de andere speler te zien rennen in hun ver langen iets te weten te komen. Al die gegevens worden vervolgens uitgewisseld, op een hoop gegooid en een enkele krant komt ten slot te met „de vermoedelijke opstel ling". Die klopt maar zelden, want Zwartkruis heeft altijd wel een (al dan niet eigenaardige) verrassing in petto. In de „wandelgangen" ging gisteren weer het gerucht dat Spelbos vanavond als voorstopper debuteert, waardoor zijn kame raad Metgod opnieuw buiten de boot komt te vallen, daar Van de Korput in dat geval de libero wordt. De „gangbare" opstelling was gistermiddag: Hiele (maar Van Breukelen was ook in een goed humeur). Wijnstekers, Van de Korput, Spelbos. Brandts. Van Deinsen, Schoenaker. Peters. Thijssen. Van Mierlo en Taha- mata. Het pseudo-gewichtige gedoe van de Nederlanders contrasteerde nogal met het ontspannen gedrag van de Ieren. Jan Peters, die er na de jubileuminterland in Bern te gen de Argentijnen voor het eerst weer bij is, heeft nu al weer be zwaar gemaakt tegen zijn aan voerderschap. Hij vindt dat maar een zware opdracht, en. echt waar. de AZ-speler heeft laten weten, dat hij die taak maar één keer op zich neemt. Naar zijn idee is Willy van de Kerkhof dè aangewezen man voor De Band ■"Ten slotte heeft ook Simon Taha- mata nog een Probleem Nu hij zijn depressie uit de voorbije con- petitie te boven is gekomen, wil hij Opheldering. De draaitol wil precies weten waarom hij niet mee mocht naar Italië, nadat hij nota- bene nog een speciale stage ln Zeist had gevolgd. Zwartkruis heeft zich met Het Probleem bezig gehouden en zegt dat een journa list een kwalijke rol heeft ge speeld. „Die journalist heeft tegen Simon gezegd, dat ik negatief over hem dacht nog voor hij afviel. Dat ga ik tot op de bodem uitzoeken." Kortom, het lijkt wel voetbal. LLIVIA De Spanjaard Juan Fer nandez heeft de zesde en voorlaatste etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De bronzen medaillewin naar tijdens het wereldkampioen schap op de weg in Sallanches legde de 176 kilometer van Cardona naar Llivia af in 5 uur 31 minuten en 59 seconden. Op de eindstreep versloeg hij Johan van de Velde met een band dikte. De Rijsbergenaar behield de leiding in het algemeen klassement Zesde en voorlaatste etappe 1 Fernandez Spa» 5 31 59. 2 Van de Velde »Ned). 3 Suarez Cuevas (Spat. 4 Ooll iSpa i. 5 Pirard'Ned 6 Santamaria Spa 7 Lejarreta 'Spa 8 Lubberdma iNed Algemeen Klassement 1 Van de Velde 'Ned i 30 15 38. 2 Manno Lejarreta 'Spa i op 2 see 3 .Belda 'Spa i op 41 se< 4 Coll iSpa i op 52 see 5 Buperez 'Spa op 1 12. 6. Ismael Lejarreta 'Spa op 1 29. 17 l.jbberding 'Ned i op 6 29. 45 Pirard iNed i op 44 10 PONT AR LIER Joeri Katsjirin uit de Sowjet-Unie heeft de eerste etappe van de Ronde van de Toekomst ge wonnen. Katsjirin legde de 138.5 kilo meter van Divonne les Bains naar Pontarlier af in 3 uur 40 minuten en 40 seconden. In de sprint versloeg hij zijn medevluchters Alain Vidalie uit Frankrijk en Jiri Stratllek uit Tsje- choslowakije. Katsjirin nam de lei ding in het algemeen klassement over van de Belg Gerrit van Gestel. Eerste etappe 1 Joeri Katajlnn (Sow) 3 40 40, 2 Aluin Vidalie <Fra), 3 Jiri Stratllek (Ta)). 4. Fran cis Castalng (Frai op 40 sec. 5. Rikho Sooen <Sow>. 6 SUvano Rlcco (Ita). 7 Frederic Vichot iFrat. 8 Alexe) Avtrtn (8ow). 9 Luis Telxelra iPori, 10 Mustapha Na] jan (Man. 41 Gerard Veldscholten 'Nedi. 44 Theo Peetera (Ned' Algemeen klassement 1 Joeri Katajlnn iSowi 3 uur 46 min 3 sec 2 Jul Stratilek (Tsji op 1) sec 3 Alain Vidalie (Frai op 14 sec.. 4 Oemt van Gestel iBeli op 45 sec 5 Joeri Barinov (Sowtop47 sec 6 Czeslaw Lang (Pol) op 48 sec 7 Jiri Skoda iTsJi op 49 sec.. 8 Serge) Soekhocoetajenkov »8ow i op 49 sec 9 Zbignie* Szczepkowski (Poli op 50 sec 10 Krzyaxtof Su)ka (Poli op 52 sec13. Oerard Veldscholten iNed) op 54 sec ZEIST/DEN HAAG Roger Albert sen (FC Den Haag) en Luuk Balken stein (Feyenoord) zullen elk vier com petitiewedstrijden moeten missen. Albertsen kreeg deze schorsing opge legd na zijn derde gele kaart tijdens de wedstrijd FC Den Haag-Excelsior op woensdag 27 augustus. Bovendien had de Nederlandse Noor nog een voorwaardelijke schorsing van één duel lopen, die werd omgezet in een onvoorwaardelijke Balkenstein zal als gevolg van drie gele kaarten en een bepaald niet klein strafblad eveneens vier wed strijden vanaf de tribune moeten toe kijken. De straffen zijn verder: A. Wickel (Den Haag), twee wedstrijden schor sing en 250 gulden boete, D. Schoena ker (Ajax), drie wedstrijden schorsing en 450 gulden boete. S Roosblad (Amsterdam) twee wedstrijden schor sing en 100 gulden boete. A Witbaard (DS'79), twee wedstrijden schorsing en 125 gulden boete. C van Tour (Excelsior) drie wedstrijden schor sing en 200 gulden boete. R. Maessen (Fortuna S) twee wedstrijden schor sing en 100 gulden boete en G van Rosmalen (FC VWi drie wedstrijden schorsing en 200 gulden boete LONDEN Het Engelse voetbalelf tal zaj het vanavond in de eerste kwalificatiewedstrijd voor het toer- 'nooi om het wereldkampioenschap tegen Noorwegen zonder Kevin Kee gan moeten stellen Keegan speelde de laatste twee wedstrijden met zijn club. Southampton, al niet mee van wege een blessure. Hij bleek nog niet fit genoeg om in de nationale ploeg uit te komen. NEW YORK Na de Los Angeles Aztecs en de Ford Lauderdale Stri kers hebben ook New York Cosmos en de San Diego Sockers zich ge plaatst voor de halve finales van de play-offs van de Amerikaanse voet balcompetitie. New York Cosmos viel een fluitcon cert ten deel van de 40.000 toeschou wers In de ontmoeting met Dallas had het beroemde middenveld Nees- kens-Beckenbauer-Bogicevic niets in te brengen Gomez (in de 31ste en 54ste minuut) en Lund (83ste minuut) tracteerde de Newyorkse club op een nederlaag met 3-0 Aangezien Cosmos de uit-wedstrijd met 3-2 had gewon nen. was een mini-game noodzake lijk. In deze extra speeltijd verloor de Tornado-aanval aan scherpte, door dat Wolf en Gomes geblesseerd uit vielen Cosmos nam een voqrsprong van 1-0, toen een schot van Bogicevic via verdediger Trinklein in het doel belandde. De Italiaan Chinaglia maakte daarna nog twee doelpunten. Hij bracht daarmee zijn score op 157 treffers in 156 wedstrijden Een van de weinige kansen van Jong Oranje in de strijd tegen Jong Wales. Price (5) stopt het schot van Carbo echter af. mingen van Michel Valke kunnen compenseren. Valke. de vaak geroem de PSV'er. had als hangende spits het ongelijk van Jan Zwartkruis willen aantonen. Hij was begin deze week nogal ontstemd over het feit dat hij voor het WK-kwalificatieduel tegen Ierland te licht werd bevonden. Van daar dat gisteravond de ogen vooral op hem waren gericht. Valke. in PSV momenteel noodgedwongen getrans porteerd naar de linkerspitspositie, speelde een aardige eerste helft, waarin hij als vanouds met fraaie passjes strooide. Hij zocht voortdu rend Ruud Kaiser en dat leidde tot enkele gevaarlijke situaties voor het door Thomas verdedigde doel van Wales. Overigens waren dat in de eerste helft ook de enige doelrijpe kansen die Jong Oranje creëerde Na de hervatting bleek Valke zijn kruit te hebben verschoten Hij dwaalde over het middenveld. Daardoor kwa men de spitsen Carbo (FC Utrecht) en Kaiser (ex-Ajax. nu FC Antwerp) op een eiland te staan. Zondervan en Weysters deden verwoede pogingen om de ontstane kloof te overbruggen, maar ook zij konden Jong Oranje niet van voldoende aanvallende impulsen voorzien. Alleen Juri Koolhof zorgde op de rechtervleugel wel eens voor een verrassing. Jont Oranje-Jong Wales 0-! (0-1) 8 Lowndes 0-1. 62. Rush 0-2 Scheidsrechter Peeters (Belgie» Toe schouwers 800 Jong Oranje; Metgod 'Haarlem». Van der Meer (AZ'67. vervangen door Scheve van FC Twente). Balkesteui (Feyenoord), Bosveld (Go Ahead Eag les». Zondervan (FC Twente». Lokhofl (NACi Val ke 'PSV». De Leeuw 'Feyenoord. vervangen door Bleummg van FC Twente», Weysters iAZ'67' Car bo 'FC Utrecht, vervangen door Koolhof van Vitesse), en Kaiser »FC Antwerp) Jong Wales: Thomas. V Jones Ratcliffe F Jones. Pnce Jackett. Lowndes. Charles Rush. Giles. Aiz le wood DEN HAAG Cees van der Kruijs, de administrateur van de Nederland se Motorsportbond, gaat niet ak koord met het feit dat hij vorige week door het hoofdbestuur van deze bond op staande voet is ontslagen. Dat gebeurde nadat Van der Kruijs had toegegeven in naam van de interna tionaal erkende Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereniging tele grammen te hebben verstuurd, op grond waarvan een twintigtal NMB- coureurs alsnog toestemming kreeg te starten bij een wegrace in het Bel gische St. Joris ten Distel Dit on danks het ontbreken van een interna tionale startvergunning. Bij de trai ning kwamen twee NMB-rijders Stet en Schilder om het leven. Van der Kruijs zegt in opdracht van NMB-voorzitter M. van Bokhoven en met medeweten van de overige be stuursleden te hebben gehandeld. Hij zou de schuld op zich hebben geno men, nadat het NMB-bestuur hem andere zaken in het vooruitzicht had gesteld. Toen hiervan niets terecht dreigde te komen, heeft Van der Kruijs vrijdag per telegram laten we ten. dat hij omzetting van het ontslag eiste in een voorlopige schorsing in afwachtine van een nader onderzoek. Dezelfde dag kreeg hij per telegram antwoord van de NMB-advocaat Van Erp Het ontslag bleef gehandhaafd en Van der Kruijs kreeg een spreek verbod opgelegd Verder werd hij aansprakelijk gesteld voor de schade, die de NMB reeds zou hebben geleden en alsnog zou kunnen lijden Van der Kruijs besloot hierop de zaak in han den van een advocaat te geven Hij meent over voldoende bewijsmateri aal en getuigen te beschikken om te kunnen aantonen, dat ook andere le den van het NMB-bestuur betrokken waren bij de vervalsing van het KNMV-telegram Het NMB-bestuur heeft in Gil7.e-Rij- en vergaderd Het enige, dat uit dat beraad bekend is geworden, is dat de motorsportbond de zaak eveneens in handen van een advocaat heeft ge geven

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15