enix: niet ijk door ereldtitel Van der Kruys ontslagen Kei zer mensen in de sport Geinig vraag naar beroepsstayer bij organisatoren van criteria ier debutanten selectie Oranje Oosterbosch redt het niet trecht eerst uit finst Anderlecht Penningmeester NMB verstuurt startvergunningen Cuba prolongeert wereldtitel honkbal IJDAG 5 SEPTEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 11 - RHS 19 itoor Johan Woldendorp ISANCON Kort nadat hij zijn eerste werelditel bij de roepsstayers had veroverd, voorspelde Martin Venix al, dat aan die regenboogtrui geen overdadige bankrekening zou i srhouden. De baan is slechts lucratief in de winter, wanneer weinig met sport te maken hebbende zesdaagses drommen msen naar de tot bier- en circustenten omgetoverde hallen igen. In de zomer valt er nauwelijks brood voor een specia- t op de piste te verdienen, In het geval Venix is dat aardig ;gekomen. Op de zesdaagsemarkt was hij een goed verkoop- ar produkt, maar op de beurs voor criteria werd hij in ertien gevallen tegen sluitingstijd verhandeld. Voor het enge bleek er geen vraag naar hem te zijn. Martin Venix achter Nop Koch: „Het liefst rijd ik achter zware motoren, omdat ik het leuk vind zo hard mogelijk te fietsen". - 1ST Willy van de Kerkhof zal «jende week woensdag niet mee- ^len in het Nederlands elftal, dat in blin aantreedt tegen Ierland in een ■jdstrijd uit de kwalificatieronde or het wereldkampioenschap. De ddenvelder van PSV behoort niet de zestien geselecteerden, waaruit dscoach Zwartkruis het elftal zal nenstellen. Wegens vormverlies q rd Van de Kerkhof voor deze inter- idwedstrijd gepasseerd. e het gezelschap, dat volgende week 'andag naar Dublin vertrekt, be den zich vier debutanten: Ronald 4elbos (AZ '67), Jan van Deinsen en ip Hiele (Feyenoord), en Toine van erlo (Willem II). selectie bestaat uit: Ernie indts, Piet Wildschut (PSV), Jan Deinsen. Pierre Vermeulen, Joop 'le en Ben Wijnstekers (Feyen- ■d), Dick Schoenaker (Ajax), Ro- j, d Spelbos, Johnny Metgod en Jan -eters (AZ '67), Michel van der Kor- fjt (Torino), Simon Tahamata (Stan- Brd Luik), Frans Thijssen (Ipswich >wn), Toine van Mierlo (Willem II), artin Vreijsen (NAC) en Hans van "pu kelen (FC Utrecht). ir Jong-Oranje dat dinsdag 9 sep- sber Dordrecht tegen Jong Wa- - speelt, zijn tot nu toe vijftien 01 Iers geselecteerd. In de loop van ri week zal nog een zestiende speler den aangewezen. h selectie bestaat uit: Ruud Kaiser c I Antwerp), Hans de Koning, Ri- ird van der Meer, Ronald Wijsters en AZ '67), Luuk Balkestein, Carlo Leeuw (beiden Feyenoord), Rober- Bosveld (Go Ahead), Edwin Met- (Haarlem), Andre Lokhof (NAC), :hel Valke (PSV), Evert Bleuming, ir' in Scheve, Romeo Zondervan (FCS e ente), Willy Carbo (FC Utrecht), rie Koolhof (Vitesse). Coach is Ger k. Het is eigenlijk een merkwaardige ontwikkeling in het nog steeds zielto gende baanfietsen. Financieel is pro longatie van de stayerstitel uiterst welkom, maar in die specialiteit zal Martin Venix de komende maanden amper te bewonderen zijn. De boeken over het afgelopen jaar openend, zegt hij: „Die gouden medaille is zeker lucratief geweest, maar het is wel bewaarheid, dat je van zo'n wereldti tel niet rijk wordt. Het is gunstig voor de contracten op de winterbanen. Ik heb zestien zesdaagses gereden, twee meer dan in het jaar er voor. Belang rijker is natuurlijk, dat ik meer geld kon vragen. De trui heb ik niet vaker dan tien A twaalf keer aan gehad. Ik kan er van leven, dat zeker, maar het zit me toch dwars, dat ik maar veer tien keer voor criteria ben gevraagd. Ik weet dat mijn capaciteiten in der gelijke wedstrijden begrensd zijn. Toch neemt dat niet weg, dat het me voor organisatoren leuk lijkt om de wereldkampioen staveren in hun midden te hebben." Martin Venix is wat dat betreft in een verkeerde periode naar een persoon lijk hoogtepunt toegegroeid. Op de begrotingen van de diverse kermis- koersen wam al tienduizenden gul dens uitgetrokken voor de Neder landse hoogvliegers op de weg. De aandacht van de plaatselijke comités en de vele toeschouers concentreerde zich niet op de rest. De coureurs van de tweede garnituur werden als een even hinderlijke als noodzakelijke aanvulling van het programma ge waardeerd. Laat staan de baancory- feeën, die de wapenschouw van hun talenten doorgaans alleen voor fami lieleden, bekenden, helpers en offici als houden. Het rijden achter motoren is daar naast in de afgelopen jaren besmeurd geraakt door intriges, combines en vechtpartijen. Venix werd in Amster dam wereldkampioen in een race zon der rellen. Een wondertje. „De combi nes vormden een negatief punt in de stayerij," weet ook Venix. „De laatste jaren is de situatie ten voordele ver anderd, maar wij blijven wel met het probleem worstelen hoe we de men sen er van moeten overtuigen, dat het allemaal eerlijker in zijn werk gaat. Het is positief, dat de invloed van de gangmakers minder groot is. Ze heb ben te weinig wedstrijden om de uit slagen te beïnvloeden. Met zestig con tracten op zak heb je meer macht. Er zijn momenteel niet meer dan twee of drie gangmakers, die een boterham aan de sport hebben De gangmaker is hoe dan ook een machtige faktor in het stayeren. „Je moet in de eerste plaats een goed postuur hebben," legt Venix uit. „Veel mensen hebben het postuur van mijn gangmaker Nop Koch maar daarmee zijn ze niet per definitie ge schikt voor het werk. Belangrijker is ook om voldoende abri (zuidkracht- red.) te geven. Zoals je binnen twee maanden geen topstayer bent, kun je het gangmaken ook niet in die perio de leren. Koch en Walrave zijn bij wijze van spreken dag en nacht met hun vak bezig. De Belgen zie je daar entegen nooit op de training. Je loopt dan meteen een achterstand op." Het is een van de redenen, waarom Nederlandse profs en amateurs wei nig concurrentie hebben te duchten. De internationale wielerfederatie staat nog steeds op het standpunt, dat gangmaker en coureur dezelfde nationaliteit dienen te bezitten. Ten einde het stayeren, slechts in een beperkt aantal landen een gewaar deerd onderdeel van de wielersport, te stimuleren, overweegt de UCI die regel te veranderen. „Een goede zaak," zegt Venix, denkend aan zijn eigen toekomst en die van zijn colle ga's. „Zoals het ook een voordeel is, dat handelsmotoren de grote machi nes hebben vervangen.Het stayeren wordt daardoor eenvoudiger en wel licht voor velen aantrekkelijker." De handelsmotoren hebben een cilin derinhoud van 500 cc, vijf keer zo weinig als de gemotoriseerde twee- wielers van weleer. Uiteraard is dat ten koste van de snelheid gegaan. Waar de coureurs achter de 2500 cc'ers dankzij de sterke zuiging een snelheid van 83 kilometer per uur konden bereiken, blijft de wijzer nu rond de 74 schommelen. Venix: „Het liefst rijd ik achter zware motoren. Gewoon, omdat ik het leuk vind zo hard mogelijk te fietsen. Maar waar alles staat en valt bij de gangmakers, is het goed, dat het stayeren toegan kelijker is geworden voor anderen. Want een van de voordelen van het afschaffèn van de grote motoren is, dat het kliekje uit elkaar is gevallen." Dat neemt niet weg, dat er aan de vooravond van het stayerprogramma op de baankampioenschappen pro blemen ontstonden. De Franse wie lerbond drong er bij de UCI op aan de rolafstand terug te brengen tot zeven tig centimeter, een decimeter minder dan in de reglementen staat. De be doeling is duidelijk: de Franse oud sprinter Pierre Trentin kon dan welis waar niet in een draagstoel, maar toch zeker in een fauteuil op wieletjes in de finale komen. Op advies van hoofdscheidsrechter Wim Roosen burg, die in zijn achterhoofd tal van Nederlandse belangen had te verde digen, kreeg dat voorstel geen meer derheid. „Maar goed ook," zegt Ve nix. „De baan in Besancon is al hob belig en smal. In het andere geval zou de zuigkracht en de snelheid voor minder ervaren renners en gangma kers te hoog zijn geworden." RECHT FC Utrecht zal op 17 tember in Roemenië zijn debuut ken in het Europese bekervoetbal. die dag zal de Utrechtse vereni- :<ig aantreden tegen Arges Pitesti >r de eerste ronde van het toernooi de UEFA-beker. De return wordt 2 '1 oktober in Utrecht gespeeld. Met welwillende medewerking van de FA, de KNVB, Ajax, Arges Pitesti de Roemeense voetballers is deze initieve regeling, tot stand ge nen oorspronkelijke loting hield voor Utrecht in, dat begonnen zou wor- 1 met een uitwedstrijd. Goedge- itst haastten de Utrechtse afge- irdigden zich daarop naar het egtuig voor de terugreis naar ne land Door die haast misten zij de reep van de UEFA, die op regle- ntaire gronden het duel tussen Ar en FC Utrecht omzette Voor 1 ober stond namelijk ook het lisduel van Ajax gepland en de lementen bepalen in dat geval, dat h binnen een straal van vijftig kilo- ter geen twee Euroepse bekerwed- ijden op hetzelfde tijdstip ge leld mogen worden. tUSSEL Na twee wedstrijdda- i hebben vier clubs in de Belgische npetitie de winst volledig kunnen ithouden. Het zijn Bercherl, An- lecht, Beveren en Cercle Brugge, elhouder Club Brugge en de Belgi- e UEFA Cup-teams Standard "t en RWD Molenbeek volgen op lengte. erlecht-Antwerp 5-1, Waregem-Waterschei 2- Jntoise-Club Brugge 0-0, Standard Luik-Loke- 1. Beveren-Beringen 2-1, Berchem Sport-FC 3-1, Cercle Brugge- Beerschot 3-2, Wlnter- Kortrijk 2-3, Llerse SK-RWDM 2-2. ld aan kop; 1 t/m 4: SC Anderlecht, Beveren, hem Sport en Cercle Brugge 4 pnt., 5 t/m 7; idard Luik, RWD Molenbeek en FC Brugge 3 Ropa cup ISABON Benfica heeft zich ge- ölificeerd voor de eerste ronde van Europa Cup 2. In Lissabon werd ay Izmir met 4-0 verslagen. De Ste wedstrijd, in Turkije gespeeld, digde zonder dat er werd gescoord. >r de doelpunten van Benfica zorg- 1 Chalana (22e min.), Humberto ilho (45e min.), Nene (65e min.) en sar (65e min,), Er waren 55.000 toe- ouwers. In de eerste ronde komt tfica uit tegen Dinamo Zagreb Van onze sportredactie OISTERWIJK Cees van der Kruys, de penningmeester en admi nistrateur van de Nederlandse Mo torsport Bond, blijkt de man te zijn geweest achter de „geheimzinnige" telegrammen aan de Belgische mo torsportbond en de organisatie van de wegraces in St. Joris ten Distel waarbij het afgelopen weekeinde drie Nederlandse coureurs om het leven kwamen. Het bestuur van de NMB heeft Van der Kruys gisteren op staande voet ontslagen. Tegen het advies van de Koninklij ke Nederlandse Motorrijders Vere niging (KNMV) in verzond Van der Kruys vorige week startvergunnin gen voor vier rijders van de NMB. Eerder had de KNMV, die als enige bond is aangesloten bij de interna tionale motorsport organisatie (FIM), per aangetekend schrijven de organisatoren in België op de hoogte gesteld dat 24 Nederlandse coureurs niet mochten deelnemen. Zij waren namelijk niet in bezit van een internationaal FIM-startbewijs. Van der Kruys telegrafeerde vorige week vrijdag te elfder ure naar St. Joris ten Distel waardoor de Belgen de indruk kregen dat aan de vier dispensatie was verleend. Twee van hen, de Alkmaarse zijspancoureurs Jos Stet en André Schilder, vonden op het stratencircuit tijdens de trai ningen de dood. De derde veronge lukte coureur, bakkenist Boy Brou wer, was wel in het bezit van een internationale startvergunning. Cees van der Kruys zegt uit woede te hebben gehandeld. Het legitiem afgeven van de startvergunningen was een explosie na jaren van opge kropte spanningen. De NMB-admi- nistrateur heeft voortdurend in on min geleefd met de KNMV. Hij voelt zich nu het slachtoffer gewor den van de slechte samenwerking tussen deze twee motorsportbon den. Van der Kruys: „De KNMV meet met twee maten. Er wordt al jaren uit willekeur gehandeld. De kwestie was voor mij de druppel. Op 1 augustus heb ik van de KNMV nog de bevestiging ontvangen dat alle deelnemers voor de races in St. Joris ten Distel een startlicentie konden krijgen. Tot vorige week donderdag was er geen vuiltje aan de lucht. Toch stuur.de de KNMV op het laatste moment nog een nega tief advies. Ik was woedend, maar ik heb.de secretaresse toch gevraagd om iedereen in te lichten, 's Avonds stond bij mij de telefoon roodgloei end. Allemaal zwaar teleurgestelde coureurs natuurlijk. Ik besloot uit solidariteit met de jongens alsnog startvergunningen af te geven. Voor mij heeft deze ellende nu lang ge noeg geduurd. Al jaren smeek ik iedereen om wat aan het slechte beleid van de KNMV te doen. Bin nen de NMB heeft men daarop al tijd lauw gereageerd." De Nederlandse Motorsport Bond heeft de protestactie van Van der Kruys uiteraard niet op prijs ge steld, alhoewel er pas een onder zoek kwam na de dood van drie coureurs. De politie werd ingescha keld en die informeerde weer bij de PTT. Op het postkantoor in Rotter dam werd de stem van Van der Kruys op een bandje herkend. Hij had de telegrammen namelijk tele fonisch doorgegeven. De KNMV heeft de officier van justitie in Rot terdam gevraagd de zaak te sepo neren. Van onze sportredactie BESANCON Van de drie Neder landse prof-achtervolgers, die deelne men aan het baantoernooi om de wereldkampioenschappen wielren nen, heeft alleen Herman Ponsteen de kwartfinales overleefd. Met een razendsnelle laatste ronde, waarin hij twee seconden op zijn tegenstander Roberto Visentini veroverde, klas seerde de Nijverdaller zich voor de halve eindstrijd. Uiterst curieus was de wijze, waarop Bert Oosterbosch sneuvelde. De we reldkampioen werd afgeschoten op het ogenblik, dat hij en zijn opponent Anthony Doyle nog een halve ronde moesten afleggen. De Engelsman, naar eigen zeggen uit ballorigheid beroepsrenner geworden omdat zijn bond weigerde hem naar de Olympi sche Spelen af te vaardigen, had in die fase van de strijd een voorsprong van 0,4 seconde Het misverstand ontstond, toen bei de coureurs door een lekke band van Doyle opnieuw moesten startten en de beide rondeborden een verschil lend aantal nog te rijden omlopen aangaven. Volgens het scorebord ein digde Oosterbosch op een afstand van 3,86 seconden hij ontspande zich, waar Doyle voor de zekerheid op volle snelheid doorging volgens de officiële uitslag bedroeg het verschil 0,7 seconde. In aanmerking genomen, dat er twee keer werd gestart, reali seerden beiden wereldtijden. Hoe dan ook, het protest van Nederlandse zij de wierp geen vruchten af. Roy Schuiten tenslotte, verscheen wegens darmklachten niet aan de start. De Nederlandse profstayers Martin Venix en Rene Kos kwalificeerden zich probleemloos voor de halve fina le. Truus van der Plaat beëindigde het sprinttoemooi voor vrouwen als zevende. TOKIO Cuba heeft in Tokio voor de zestiende achtereenvolgende keer het wereldkampioenschap honkbal voor amateurs behaald door een over winning van 1-0 op Japan. Door een home-run van Antonio Munoz ver sloeg Cuba zijn grootste concurrent. Het betekende de tiende overwinning voor de Cubanen in dit toernooi. Nederland heeft ook in zijn laatste wedstrijd tegen Colombia het onder spit gedolven. Na een hoopvol begin een homerun van aangewezen slag man Charles Urbanus in de eerste inning, gevolgd door een tweehonk- slag van Harm Horeman, die op een honkslag van Alfio Troeman de thuis plaat bereikte en een homerun van Eddie Tromp met Urbanus op de kus sens in de vijfde inning scoorde Colombia na een fout, een vrije loop en vijf honkslagen in de zesde inning zes punten, waaruit de eindscore van 7-4 ontstond. de Sta ten-Australië 6-5, Zuid-Korea-Mexico 1 Canada-Venezuela 6-3. Itallë-Puerto Rlco 16-1 <6"r Innings). Cuba 10-20, Zuid-Korea 11-18. Japan 10-16. V.S. 10- 16. Canada 11-12. Italië 11-10. Venezuela 10-8. Australië 11-8, Colombia 11-8. Peurto Rico 10-6 Mexico 10-2. Nederland 11-2. Er zijn nog keizers op de wereld. Echte keizers; mannen met macht, roem, eer, verleden en geld. Een van hen is de keizer van Herentals: Rik van Looy Ik weet nog hoe dat was als jonge tje. Je luisterde naar de radio, naar het wielrennen. Een Belgische zen der omdat de Nederlandse verslag gevers er absoluut niets van wisten en maakten. En dan hoorde je de finale van de wielerkoersen. Zoals het wereldkampioenschap van 1960. In het Oostduitse; geloof op de Sachsenring. Over die grote kop groep met mannen die je op op stand geweldig bewonderde: Elliot de Ier, Stabilinsky, de slimme Fran soos, onze landgenoot Piet Damen, en dan Poulidor, Massignan, Darri- gade (kon die eigenlijk wel verlie zen?), Mastrotto, Junkerman, Gaul, de Luzemburgse klimmer, Anglade. Robinson, en vijf Belgen: Cerami, Planckaert, De Mulder, Aerenhouts en Rik van Looy. En daar, in Hohenstein-Emstal, won Rik van Looy zijn eerste we reldtitel, een groot moment voor deze absolute superrenner, die daarna doorging met iets dat erg belangrijk is in onze sportwereld: winnen. Want in 1961 in Bern won Van Looy weer, iets dat ook prima door de BRT-radio werd uitgezon den. Dat heroïsme dat je toen op bouwde kwam door die radio, als er toen al televisie in onze huiskamer had gestaan, hield ik waarschijnlijk nu van voetbal en niet van hard- fietsen. Rik van Looy is in de jaren '60 een vedette gebleven. Als we wielren- den op straat (één keer werd ik overtuigend tweede tijdens een tijd rit Dintelstraat-Mirandabad-Kalfje en terug) speelde ik dat ik Van Looy was en met een vlammend eind- schot de zege naar me toe trok. Helaas! F Rik van Looy was een klassebak. een karaktermens. Hij gaf zelden op en als de koers heel zwaar was en er een veelheid (te) sterke tegenstan ders klaar stond dan wist hij door gepaste omgang met bankbiljetten de boel toch altijd recht te trekken. Hij was slim, charmant, goedlachs, sterk, sterk, hij kende het wielervak tot in den treure. Rik van Looy won alles, behalve een grote etappekoers omdat een berg in het parkoers niet in zijn wieleren- cyclopedie voorkwam. In de Tour viel hij voor de Pyreneeën uit, in de Giro reed hij mee omdat zijn zeer goed betalende sponsor een Itali aan was. En verder sjeesde hij door zesdaagsen heen, haalde hij regen boogtruien binnen en reed hij alle klassiekers winnend uit. Een echte keizer dus. Zo'n vier, misschien wel vijf jaar geleden kwamen we elkaar wat va ker tegen. Hij, vijftien jaar ouder dan ik, werkzaam bij een Vlaams sportweekblad, ik als jongmaatje bij dezelfde wielerkoersen aanwe zig. Twee jaar lang heb ik hem heel bewust en zonder enige moeite met „meneer Van Looy" aangesproken. Hij zei daar wel eens wat over, maar meer ook niet. Uren heb ik naar zijn verhalen geluisterd, verteld in een sappig Vlaams, doorspekt van zijn stopwoordje „zeg", en vol wielerter- men. Verhalen over ontsnappingen, gemiste slagen, afzien, geflikte ren ners, tussensprints, bachanalen na afloop, verhalen over tegenstan ders, ploegleiders en andere zotten. Verhalen over Peter Post die niet graag betaalde, Jacques Anquetil die zestig flessen champagne op een avond liet opentrekken, Edgar Sor- geloos, zijn wegkapitein die expres een verkeerde straat in moest rijden waardoor Van Looy zich alsnog in de kopgroep kon rijden, Benoni Be- heyt die hem in 1963 in de sprint klopte en daarmee een soort wieler- revolutie ontketende, al die verha len heb ik meerdere malen gehoord en volledig in me opgenomen. Rik van Looy is goed geconditio neerd gebleven. Slank, uitermate correct gekleed, goed gekapt, altijd glad geschoren, gewoon een pretti ge verschijning. Goed gehumeurd, filtersigaretjes in de mond en ..wat drinkt ge." Een rijk man nu. Met een Mercedes en eigen huizen, met een manege die goed marcheert en andere zakelijke belangen. Met een voorzitterschap van de tweede klas se voetbalvereniging FC Herentals, met ontvangsten bij burgemeesters en ministers, met een uiterst char mante vrouw en twee kinderen die niet de wereld doorgaan als de naza ten van Rik van Looy, maar een eigen leven kunnen leiden. Rik van Looy heeft me veel van wielrennen geleerd. Gewoon door constant tegen me aan te praten. Over de koers, zoals dat heet. Ge woon als leermeester tegen een jong piepeltje aan te praten. Hij vertel de, ik luisterde en 's avonds lachten we. Wisselden zijn vrouw en ik van shirt in een uiterst chic hotel in Duitsland dan keek hij toe met iets in zijn ogen van „dat heb ik vroeger ook allemaal gedaan". door Mart Smeets Rik van Looy. Een echte vedette en een van de verhalen over hem kan ik niet ongemoeid laten. Edgar Sor- geloos, zijn trouwe helper geduren de vijftien jaar, wint Sassari-Caglia- ri en drinkt na afloop Italiaans koud water. In het vliegtuig naar Rome begint het al: Sorgeloos krijgt buikkrampen en gaat vol uit de broek. Van Rome naar Parijs hetzelfde verhaal en de volgende ochtend begint voor alle renners toch Parijs-Nice. Sorgeloos komt die avond kapot in de Franse hoofd stad aan. Van Looy helpt zijn mees terknecht en vraagt ,.wat doen we." „Ik kan niet rijden," zegt de kleine Sorgeloos. doen jullie het maar. Van Looy wacht dan even, pakt snel koffers en haalt een auto uit de garage en zegt tegen Sorgeloos in stappen. „Gij niet, dan ik ook miet," zegt hij en rijdt vol gas naar Vlaanderen terug. De volgende dag start Parijs-Nice zonder Rik van Looy, de keizer van Herentals. Ge woon vertrokken omdat een van zijn knechten niet helemaal goed Een echte keizer dus. Afgelopen weekend aanwezig in Salanches bij het wereldkampioenschap. De da mes zag hij op zaterdag nog rijden, maar de profs op zondag niet meer Al op de late vrijdagavond meldde men hem dat zijn zoon geopereerd moest worden omdat een kniebles sure hem geveld had als semiprof- voetballer. Van Looy regelde de thuisreis voor de mensen die met hem mee gekomen waren en die daar in het Franse moesten werken (eigenlijk liet hij dat door Sorgeloos doen. want zo gaan die twee nog altijd met elkaar om) en zei ten slotte op de zaterdagavond gedag teeen het hele peloton van volgers Hij dronk nog een slappe whiskey, zei dat Hinault wereldkampioen ging worden en vertrok op de vroe ge zondagochten. Meer dan tien uur zat hij in de auto, onderwijl naar de radio luisterend. Naar het verslag van het wereldkampioenschap 1980. Twintig jaar later dus. Rik van Looy, de keizer van Herentals. een groot wielrenner was hij, een echt mens is hij. Straffen wedstrijden geschorst Bovendien kreeg hij een geldboete van 200 gulden opgelegd Heeren moest zaterdag tijden de wedstrijd NEC NAC het veld verlaten nadat scheidsrechter Bakker hem twee keer de gele kaart had geloond. Straffen in het betaalde A-voetbal FC Vlaardtn-, gen D Hoogmoed, drie wedstrijden en 150 gulden boete Heracles. S. K. Oranen. twee wedstrijden n de en 150 gulden boete. NAC E J. Heeren, drie J n 200 gulden boete WEST 1 Alcm Vict.-DTS 4—3 1 WGW-Helder 1-3 AFC'34-W nngerm uitg. I- HoMandia-VIOS(W) 3—1 E LSVV-W Fnsia 4—1 f VVW-Spiril30 0-1 l Westtriez -SEW •3-3 E Vrtendam-Rood W A a'g i VÓIewi|Ck.-DWV 2-3 C Limmen-Vitesse 22 1—0 KFC-Kennemers 0—0 nest. KIC-VVZ 5-0 Marken-DRC 3-4 E Zaandijk-Purmers! 1-2 E ZOB-DSS 2—1 F Wijka.Z -Halfweg 4—2 Energie-Waterloo 0—3 SDW-AFC 6—3 RKAVIC-IJmuiden 3—0 Htddorp-Volendam 1—2 1 WSV-Amstelland 1—5 Blauw Wit-Zeeburgia RCH-Bldaai 2-0 Ripperda-Lijnden 3—0 Aaismeer-TYBB 6—1 C PSZ-Mamnus 0—4 c BPC-DWS 3—2 1 Anstos-Hoofddorp 1—2 C VVGA-DWG KOO-DCO 5—0 E Slotervrt.-Germaan ultg VVGZ-Barendrecht 2-1 SVW-Nieuw Lekkerl 3—1 Eland SDC-Rapiditas uitg DBGC-Bergambacht uit Allior-Noordwijk 0—3 Musschen-Neplunus 2—0 DHZ-CW 2—4 uitg. Postduiven-Loosduinen l—O NSW-Umtas 4—2 OSDO-SLTO uitg Oie Haghe-Rijsoord 3—2 JAC-Oliveo 2—1 Voorland-RKDES 2—0 DZB-Doilia D no Alphense B -Den Hoorn 3—0 KBV-DWA 2—0 Poonugaai-Gr Lindt 2—2 Steliendam-Xerxes 3-0 Altius-Huizen Maasdam-Melissant 0—2 SV35-RKAVV 3-0 HVC-Spakenburg 1—2 ASWH-Quick 8oys 2—1 Ter Leede-Randstad Sp 1—0 BFC-Baarn DHL-Xerxes 2—0 SIOD-PPSC uitg. SOVA-Hilversum ROAC 79-DCH Excels.'20-Splril 3-2 LVV-IJ'vogels Zwerver-RVVH 0—1 Heikingen-Sat /Exc P 4—1 Baam-WOG 22 gest. 0—4 Dubbeldam-Papendrecht ZBVH-Hellevoetsi 1—6 Zwal. Voor.-Holland SJZ-Full Speed 4—1 NSV'46-Naaldwijk o—o- DVS-Elinkwijk 0—1 Schipiuiden-Spijkemsse 0—2 TSB-Hillegersb '32 3—0 Velox-SEC Texas/DHB- s Gravenz SV 0—3 Hollandiaan-Haastrechl 0-1 Vesting-HMS 3—2 Hoekse 8.-Spartaan'20 2-0 LRC-HOV 1-6 VVIJ-Brederodes 0—1 ADO-UVS 0—1 TDC-Geiukvoqelr. 1-0 SDVB-Hercules 2—1 KRV-Alphen 1-2 HDVS-ONA 2—1 SDCP-Vrschaar 1—2 Schevening.-RCL 1—3 Verburch-SDVP 3-2 Renswoude-OOVO 0—2 Be Fair-VUC 2-0 Ha'dinxv -Schevemnq 3—0 Nieuwenhoorn-SSS 1—0 HBSS-Wit Rood Wil 1—2 VRC-GVW VVOG-WOP SCZ"58-Zouaven Oelta LI -Alkm B t—2 G' Ammers-Heinenoord 0—2 uitg Alexandria 68-VELO 0—2 St Voiharden-DSO 2—3 Roodenburg-RKSVM 5—0 Oranjepiem-ODB 3—1 Naaldwiik-Nieuwerker» 1—2 Oranie Wit-Capeiie 4—0 Umcum-Rijnsb Boys 0—2 GLZ-Ceientas 2—1 Sparta-Concordia 6-2 DHS-Wil helmus "1—1 WEST II Voorburg-DORR 1—2 Schiedam-Ursus 2—1 EBOH-DCV Bemardus-Groen Witten 3—4 DSS26-GSV Oud-Beijeri -Tonegido Lisser B -HPSV Flozenburg-Zwaiuwen Vi 2—3 2-0 5—1 WNC-ASW Koudekerk-Spel Lisse 0—3 6—2 NOORD ODS-SMV 0—1 Merweboys-Ptershii 0-5 Aduard-BSVV 1—2 Zwervers-RVC 1—3 SJC-Meerburg 3—2 NOOrdpOOl-WK 4—2 Berqamb -ESTO Katwijk-Vitesse D 1—2 Lvcurqus-Alleveer 2—0 SC Angeisio-Hoogev. 1 Heradiden-CVSB Anjum-Frisia Stiens-BI. Wit 34 HODO-ACV ONT-Hark Boys Oosterhoek-Farmsum CEC-Drenlhina CVVO-Steenwijk WKH-CSVC FC Assen-Emmerschans BCV-Grijpskerk Orachtst B -1 Fean 58 Dellstrahuiz-Lemmer Emmeloord-Heeg SC Franeker-Leeuw Zwal Haulerwijk-Kollum Heerenv B.-Havelte Geel Wit-FVC VVT-Houhgehage HSC Scheemda-Mamio Be Quick-Or Nassau Makkum-SC Joure Hunso-Eiim FC Wolvega-MKV 29 Niekerk-Viboa i— Zwaagwest -Zeerobben WW-Hunsingo PJC-Veeiervee" VENO-Aiodes Udiros-FC Wolvega Neptunia-ZNC Raptim-KSC NKVV-Noordschesch Drachten-Actie' SCN-DVC59 2—1 2—3 2-0 0—0* 3-2 0-3 0-3 4—3 LSC-Renado SVBO-TEVV Olyphia-Rheem Berg. Froombosch-Omi Haren Muntendam-Appmgedam VAKO-GRC Heerenv -Trjjnwaid. Hark Opemde-R Swan Rood Geel-Veiocitas CEC-Zwarlem B Nieuw Bumen-Twedo Achilles-Emmen Annen-Musselkanact Steenw wo'd-WKE FC Meppei-Hoogeveen Valtherm -Weber Germ Woudsend-Nieuweschoot Nieuw Rodon-SVBC OOST Emst-Nunspeel DSV 61-OWIOS Eib Spel -WHC Ben O-Hatlem Helios D-Zwolsche B Co'umbia-ABS Heerde-Hierden KCVO-Cupa Spel. Genem -Dedemsv Daventna-SEH lemeierv -CJV'ers ZAC-Marknesse WZC-VSCO AOOA-YVV 0—3 ASVS7-ROHDA SV Vasse-DETO OOS37-GFC 2—3 Tukkers-Holten 63 EMOS-ON i—o Gramsbergen-Premiere 42 Zweet-Almelo 10 SVV 56-Kloosterhaar 2—t Voorwaarts V-Spcl Rijssen 3—2 US(W)-Bergentheim 2—2 ges! Glanerbrug-DOS 19 1—2 Juliana 32-Achilles 12 1—2 VVDL-BWO t—C Ensch Boys-Losser t —0 Riglersbi -Umsson 2—0 J Krachl-AVW66 1—0 SV Biiderberg-Bennekom 03 BVH-Rheden 3—0 OTS35-Theoie 2—3 ESA-DUNO (Dl 10—0 West Ede-Umvv O—i Lunteren-VIJDO 4—2 Arnh Boys-Vict Boys AGOVV-Hert Hendr SKV-Spc' Westerv Beun Boys-Spel Bemmel 2—2" Fortissimo-Bl Geel 55 SML-BVC 12 DVOV-DVOL PGEM-Angeren MVR-PAX Concordia W-VIOD DVC 26-Dr Vooruit Vlugh. en Kr -Avanti Be Quick Z-Groi 3—0 3-2 •0-0 AO'69-Silvolde Haaksberg.-SSSE SDOUC-Longa 30 AZSV-Gendnngen Lutlen-SVZW SV Epe-Vaassen Velpse B-Spel. EOS Heracies-Daarterv Erica-VVG ZUID A*oi-Terneuzen Sluiskil-Breskens Cimge-Zaamsiag AZVV-Vogelwaarde Oostkapelie-Noormannen Serooskerke-Jong Ambon Nieuwdorp-Vlissingen Zeel Spo't-Vosmee' Schutters-Smerdiek C Yerseke-Nw Burgvliet OOSKO-Steenbergen DIVO-Kapei e T.noi Boys-Oudemolen SC Gastet-Krabbendiike Woitaartsd -Alliance K 'undert- Kegelvangers Moerse B.PTT Breda UW 40- Beek Vooruit-Veerse B Zwaluwe-Koz Boys Dongen-Veen RAC-Umta 30 Altena-Boimeer Gudck-vOAö Sarto-Longa Taxandria-GSBW Oirschot V -Hapert HMW-Someren Reusel Sp.-lierop Hoogetoon-Vaikensw Gesteise B -Needandia Rood Wit 67-Waalre Rood Wit V-Dijkse B Helmond-Wilhelm B Rhode-Schi|ndei Boskanl-Heeswi|k Hertogstad-Juiiana UDt'19-Michieisg Nuiandia-TOP OSS 20-Concordia HVCH-Den Dungen Margriet-Wil he'mina RWB-Berkdi|k Gilze-DESK Be Ready-Vll|m B NOAD 32-RKC Heukeium-8aardwi|» Roda Boys-Wiihei 26 Rheiico-Sparta 30 Raamsdonk-NHC Constanna-Liessei Scham-RKUVC MKC-Keer Standaare-Hee' De Ster-Schimmert 2—3 •0—0 4-0 •2—2 3—1 0-9 0—3 2-3 .2—0 2—2 0-3 2—3 '2—2 0—2 ■1 gesi vnt-SCG SC 25-Gulpen Hopei-KVC Oranje Gr Sier-Heenen KEV-Waubach RKTSV-Laura Mariarade-RKBSV Heiiust-Chevremont Kuis-SVM Kaspora-RKSNE Imdenh -Hoitum Haslou-Slakker B Maasbrachl-Born GVCG-Sandemout DVO-Sweykhuiz imne-Sitlaro DESM-RKSVW Haeien-Baario PC Oda-Roggei Heei-FCv Venlo-VCH VOS-VenloseB RKMSV-Sparta 18 Wanssum- Hegeisom Wit horst-Slormvog Oiympia-Volharding Meerssen-Caesai SVK-EHC Treebeek-Limourgia Waubacn B-SVN Be'teidia -Pannmgen RKSVN-Roermond Crescentia-Suchten Eiisden-Leorndas

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 19