o Ahead ongevaarlijk Bijster slaat nieuwe weg in Accommodaties München in trek Voetbalelftal van Columbia gedrogeerd eventer ploeg maakt reputatie weer niet waar sterdam verveelt oeschouwers Olympia kan Spelen redden Jimmy Connors in kwartfinales Theoretische kans voor honkbalteam Vrouwen bevrijd van druk van Keetie van Oosten-Hage Veel gebruik van stadions uit 1972 Arts hield gegevens achter Goede start Roy Schuiten IONDERDAG 4 SEPTEMBER 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 21 /RS 23/H 25 S«m« iHeerenveeni oor Dick Bosscher Oo AhMd-F«7eooord fr-2 (9-1) 9: Nielsen 0-1: 71: Vermeulen 0-2 Scheidsrechter Mulder. Toe schouwer*: 12.000. Oele lutrten: Hlele en Balkes- tetn (Feyenoord). Oo Ahead: De Boer: Schneider. Back. Oude Wes- ENTEROo Ahead is geen reuzedoder meer. Landskampioen Ajax merkte al eerder dit win*. Bosveld; w0ud*m«. oe o<*y. ch.istun- en dat er voor topclubs geen reden meer ls óm met knikkende knieën naar de 0"" v" KarY" deïaarshorst te komen. Gisteren ervoer een volkomen ongeïnspireerd Feyenoord dat een JIÏtÏ l verkregen voorsprong in Deventer moeiteloos behouden kan blijven (0-2). Bouwen*; Not ten. pewuwon. Vermeulen Pan onze sportcorrespondent KSTERDAM Na twee Jaar ls liner Plm van der Meent weer terug U FC Amsterdam. Wonderen mogen chter van hem niet worden verwacht i de duiventil die FC Amsterdam iet ln- en uitvliegende voetballers ls. I werd daarom gisteravond van indboven gewoon met 1-2 verloren. It gisteravond kunnen zowel FC jniterdam als diens tegenstander (indboven hun prestatie van het af- elopen weekeinde vergeten. De nappe 0-1 zege van FC Amsterdam p FC Den Bosch had op zijn minst n vervolg moeten vinden in een lertuigende overwinning op Eind- ven. Eerder lijkt echter voor de tverdjes de stelregel: een minder ïde tegenstander wil zeggen een Itoder goede prestatie, op te gaan. ladhoven won met 1-2 en kon zo lende op haar beurt de blaam van f tegen Haarlem opgelopen 0-3 ne erlaag een beetje wegwerken. uldelijk werd woensdagavond op et bljveld van het Olympisch Sta len dat er met de terugkeer van Plm an der Meent niets veranderd ls bij hoofdstedelijke FC. Verrassende rerwinningen en uitermate saaie en rvelende wedstrijden staan het pu- lek weer te wachten. Hopelijk ge- eurt zoals bij de eerste twee wed- rijden het wel allemaal op het bij- ild van het stadion, want in die etonnen kolos dragen zelfs accepta tie prestaties van de Amsterdamse tipte dlvlsle-ploeg en zijn tegenstan- lers nog een grauwsluier. Fat de publieke belangstelling be reft lijkt de komst van Plm van der leent wat anders geen slechte nvloed te hebben. Ruim drieduizend lezoekers uit de eerste twee wedstrij den ls een weelde die FC Amsterdam al lange tijd niet meer gekend heeft. was er dan ook wel op het ntute veldje naast het Olympisch tadlon. Daar zijn echter die vijftien- onderd man publiek wel noodzake- t voor. Zitten er daar ook maar (honderd, dan ls het niet meer us, maar zielig. gisteravond zal een aantal toe- iiouwers de verrichtingen van FC nsterdam tijdens het i verdere ver- >p van de competitie wel geloven, instante goede prestaties zitten er (er niet in. Het treffen met Eindho- n was gelardeerd met aardige mo- enten, terwijl de Amsterdammers thet einde toe nog uitzicht hadden i een goede afloop, ito partijtje voetbal zoals FC Am- Brdam tegen Eindhoven verdient ik wel vijftienhonderd man. Maar et veel meer. De leuke momenten ramen gisteravond bij lange na niet lemaal voort uit goed voetbal. Ter- J1 dat toch het enige was dat FC nsterdam nodig had om de middel- atlge équipe van trainer Jacques de It met succes te bestrijden. Was de izet was de eerste vijfenveertig mi lten echter duidelijk te gering aan msterdamse zijde. Het ongeconcen- eerde voetbal leverde nauwelijks uisen op en één redelijke aanval Eindhoven was voldoende om de and door Regnierse op 0-1 te Bngen. a de hervatting had FC Amsterdam uidelljk andere plannen. De achter- oede van Eindhoven was ln het eer- te bedrijf echter lekker warm ge raaid en vormde voor het agressie- ere FC Amsterdam in de tweede elft nog steeds een haast onneemba- hindernis. Een uitval van Eindho- en bracht zelfs met nog een kwartier gaan de stand van 0-2 (door Wou- irs) op het scorebord. Nog geen mi- uut later scoorde Wegman gelukkig 2, zodat er nog strijd bleef binnen lijnen. Een gelijk spel. maar mis- 2^-iien zelfs meer behoorde nog eeds tot de mogelijkheden voor de Dofdstedelingen. Het eerste team van Go-Ahead treedt in een nauwelijks van het vorige sei zoen afwijkende vorm op. Het vertrek van Hans Salfischberger verbaasde niemand, want de blonde middenvel- deg lag al maandenlang met zijn werkgever overhoop over de reistij den van Deventer naar Breda. Tegen over zijn vertrek stonden de aankoop van Jaan de Graaf (AZ'67) en Leen- dert de Goey (Sheffield United). Bel de spelers mogen zeker als aanwinst worden gezien, maar een garantie voor opzienbarende resultaten geven zij vanzelfsprekend niet. Het meest verrassend was wel de komst van oud-FC Twente-trainer, Spltz/Kohn naar Deventer. Halverwe ge het vorige seizoen nam Kohn de plaats in van Joop Brand, die ook al problemen had met reistijden. Niet alle Deventenaren waren verheugd, met de komst van Kohn. De coach wordt vooral verweten dat hij de bin ding met de club niet op de allereer ste plaats heeft staan. Kohn voelde dit ook wel aan en schreef in het programmaboekje dat vlak voor de ontmoeting met Feijenoord werd uit gereikt „Ik ben ook maar een gewoon mens, ik doe mijn best als trainer voor uw ploeg. We moeten samen bouwen aan de toekomst van de De venter club. Geef mij daarom krediet en ook tijd, want iets opbouwen vraagt tijd en opofferingen." In hetzelfde stukje verweet Kohn het publiek dat het tijdens de wedstrijd tegen Ajax niet voldoende achter de thuisclub had gestaan. De Deventer voetballiefhebbers wilden deze fout graag herstellen, maar vielen al na negen minuten stil toen Nielsen een voorzet van Wijnstekers met het hoofd afronde: 0-1. Een kopstoot waar de van Heerenveen geleende doelman De Boer geen kans tegen had. De Boer nam de plaats in van vaste keeper Jan Endeman, die het na een aantal beslissende fouten te gen FC Twente zwaar te verduren had gehad. Het optreden van de man uit leeren- veen (oud jeugdtrainer van Go-Ahe ad, Henk van Brussel is daar trainer zodat een uitleenverdrag moeiteloos kon worden gesloten, mmaakte in het verdere verloop van de wedstrijd ech ter een nzekere indruk in het toch al door blessures (Koopman, Hullegle) geplaagde team. Oude Wesselink was gisteren wel weer van de partij, maar volledig hersteld ls de man die al ruim dertien Jaar aan GoAhead ver bonden is, niet. Go Ahead hoopt daarom ook spoedig weer Dwlght Lo- dewegers die nu nog met de Edmon ton Drillers in de play-offs verwikkeld is ln de Adelaarshorst te mogen ont vangen. Toch wist Go Ahead zich wel degelijk kansen te scheppen, maar telkens weer ontbrak de juiste man op de juiste plaats. De Deventenaren slaag- OLYMPIA (SID/ANP) „Als het Internationale Olympisch Comité ermee instemt om de Spelen vanaf 1996 hier om de vier jaar in Olympia te houden, dan is de Olympische gedachte gered." Dat stelt de burgemees ter van het dorpje. Angelos Koutras. Olympia, waar 2500 jaar gele den de Spelen van de Grieken plaats vonden, heeft een inwo nertal van 1200 dorpelingen, slechts vier hotels, een viertal café's, een mini-statiomietje, waar per dag drie treinen stop pen, en de ruïnes van de sportac commodaties die herinneren aan vervolgen tijden. De burgemeester van Olympia heeft het plan van de Griekse premier Raramanlis met verve verdedigd bij afgevaardigden van het IOC. Toen president Carter zich ook positief uitliet over de Griekse gedachte, en de „rijke" landen opriep dit plan ideëel en financieel te onder steunen, zag Koutras in zijn dro men de duizenden sportmensen al in zijn dorp rond stappen. En Koutras weet zich gesteund door zijn medeburgers. Want Olympia droomt niet alleen van het verleden, maar wenst ook in de toekomst te kijken. De ope ning die de Griekse premier ge forceerd heeft, geeft in Olympia stof tot praten. Bij het IOC in Lousanne heeft men zich over deze gedachte nog niet uitge sproken. Voorlopig laten ze Koutras en zijn medeburgers rustig dromen. In zestien jaar kan er nog heel wat veranderen. Ivan Nielsen, hier op een archiefopname, scoorde de openingstref fer voor Feyenoord tegen Go head. den er niet in de stand in evenwicht te brengen, ondanks alle enthousiaste pogingen. Hoe anders was dat bij Feyenoord, dat ondanks het gemis van de geblesseerde Jan Peters toch moeiteloos overeind kon blijven. Jezek kan uit een indrukwekkend ar senaal Jonge spelers putten, zodat het ontbreken van Peters door Bouwens en Van Til kon worden opgevangen. Een elftal dat er trek in had, kon Feyenoord echter niet ln het veld brengen en Indrukwekkend was de uiteindelijke 0-2 zege (na een fraai doelpunt van Vermeulen) dan ook zeker niet. Eerder hadden de Rotterdammers de overwinning te danken aan de onver moeibare Notten, die op het midden veld de broodnodige arbeid verricht te, en doelman Hiele die bewees dat hij niet voor niets als opvolger van Plet Schrijvers in het nationale team wordt beschouwd. Hij en Balkenstein hadden op een beslissend moment echter wel een overtreding nodig om Go Ahead van de gelijkmaker al te 'houden. Bieden liepen tegen een gele kaart aan, voor Balkestein de derde in een jaar tijd, zodat de oud-Spar taan de komende weken op de bank mag zitten. FLUSHING MEADOW (ANP) Jim my Connors heeft zich bij de open Amerikaanse tenniskampioenschap pen als laatste geplaatst voor de kwartfinales van het enkelspel man nen. Op zijn 28e verjaardag versloeg de Amerikaan de Zuidafrikaan Ber- nie Mitton in drie sets: 7-6,6-4,6-4. In de kwart eindstrijd ontmoet Connors zijn 21-Jarige landgenoot Eliot Teltr scher, die eerder op de dag de als dertiende geplaatste Brian Gottfried uitschakelde. Met Gottfried ver dween in de vierde ronde nog een geplaatste speler van het toneel. Ha rold Solomon, ingeschat als zevende, scoorde tegen de Tsjech Ivan Lendl de eerste game en verloor er daarna in recordtijd achttien op rij. Jimmy Connors en Bemie Mitton vochten op het centre-court van Flus hing Meadow in de eerste set een gelijkwaardig duel uit, waarin de tie break de beslissing moest brengen. Daarin toonde Connors zich wat ge slepener en geroutin eerder dan zijn tegenstander: 7-3. TOKIO Na de twaalfde dag van het toernooi om de wereldtitel honk bal bij de amateurs leidt Cuba, dat als enige nog ongeslagen is en negen overwinningen boekte. De Cubanen spelen vanavond in Tokio tegen Ja pan. dat een misstap beging en bij winst op gelijke hoogte komt. Op de slotdag zal Cuba nog de handen vol hebben aan de Verenigde Staten en ontmoet Japan het team van Venezu ela, dat zich dit toernooi een goede sub-topper heeft getoond. Nederland heeft nog een theoretische kans om niet als twaalfde en laatste te eindigen. Er rest Oranje slechts één wedstrijd: in het Korakuensta- dion in Tokio moet van Colombia gewonnen worden. Nederland komt dan op twee zeges, waarmee de for matie van coach Richardson Mexico op de ranglijst passeert. Mexico heeft evenwel nog twee kansen om dat te voorkomen. Vandaag treden de Mexi canen aan tegen Zuid-Korea, dat de derde plaats inneemt en op de slot dag speelt Mexico tegen Porto Rico. De stand na de twaalfde dag luidt: 1. Cuba 9-18, 2. Japan 9-16, 3. Zuld-Korea 10-16, 4. Verenigde St. 9-14, 5. Canada 10-10, 6. Venezuela 9-8, 7. Italië 10- 8, 8. Australië 10-8, 9. Porto Rico 9-6.10. Colombia 10-6, 11. Mexico 9-2, 12. Nederland 10-2. door Johan Woldendorp BESANcON De vrouwelijke top van de wielerwereld, de sprintsters uitgezonderd, Uast op de erfenis, die Keetie van Oosten-Hage vorig jaar bij haar zoveelste eh toen definitieve afscheid heeft nagelaten. In een periode van veertien jaar veroverde de Zeeuwse achttien medailles op mondiale toer nooien, keurig verdeeld over goud, zilver en brons. Dat indruk wekkende aantal was ongetwijfeld nog met een gouden plak op de achtervolging uitgebreid, als ze drie jaar geleden niet overhoop had gelegen met de Koninklijke Nederlandse Wiel- ren Unie en afzag van deelname aan de wereldkampioen schappen in Venezuela. r. Ruiters (Wegman). Jansen (Gdhssen) C Amsterdam-Eindhoven t-2 CO-*) 36. Wouters 0-2. 87 Wegman 1 -2 Scheidsrechter Bian- hwem Toeschouwers 1 500 Gele kaart Roosblad C Amsterdam) en Wouter* (Eindhoven). C Csrabuor-Yltesse 0-1 (0-1) - Koolhol: 0-1. echter Oetelmans. toeschouwer*; 5000. I Schouwenaar (Cambuur) en Van der Vall C VVV-SVV 4-1 (1-0) VerlJJsdonk: 14). Van Analen: 2-0, Verlljsdonk: 3-0, Van Dijk: 3-1, i 4-1. Scheldarechter: Mltelmeljer. toeachou- c 1200. Oeel: Kurctnac en Van Rotmalen V). Deren* en Meljboom (8W). |C Volendam-SC Veendam 3-0 (1-0) Tuyp- 1-0. 2-0, 8tout: 3-0 Scheidsrechter: Boss, vers 3500. Oeel: Guyt en Mooljer (Volen- i) en Swart (Veendam) —Helmond Sport 3-1 (3-1) Cramer 0-1, Hide Ban: 1-1. Oulllt: 2-1. BöckUng: 3-1Schelds- De Schepper, toeschouwers: 3000. Oeel: '~k (Helmond Sport) IS-Tel*tar 1-2 (0-1) Van der Meer: 1-0 i 1-1. Kramer 1-2. Scheidsrechter Broek n. toeschouwers: 5000. Oeel: Wltbaard (D879) j S-SC Amersfoort 2-0 (1-0) Zuldersma (strafschop). Hutting 2-0 Scheidsrechter Ma Hl. toeschouwers. 3500. Oeel Maeuen (Fortunt en Snijders (Amersfoort) Graafschap—SC Heerenveem 3-3 (1-2) Koen ■re: 1-0, Smit: 1-1. Nljgh: 1-2 en 1-3, Trentelman •3. Polko 3-3. Scheidsrechter: Folmer. toeschou pre: 3000. In de Nederlandse wielerequipe is de absentie van Keetie van Oosten het duidelijkst voelbaar. Niet alleen wat betreft de indeling op de medaille- ranglijst, maar ook qua sfeer. Het is een publiek geheim dat de gouddelf ster uit KI oe tinge spanningen bij al dan niet gefrustreerde teamgenotes opriep. Anne Möhlmann-Riemersma leed daar. het ergst onder. Het is niet voor niets, dat de KNWU Keetie van Oosten, die op papier een geweldige know how vertegenwoordigt, het ver zoek heeft bespaard om deel uit te maken van de technische staf. Da- mescoach Cor Bijster: „Uit haar ei gen woorden heb ik begrepen, dat Keetie die richting niet uit wilde. Ze heeft het als een bevrijding gevoeld om verlost te zijn van de drang, waar we nu in leven. Als je een dergelijke functie op je neemt, dan schept dat verplichtingen. Er is nu een verschil in sfeer ontstaan. Vroeger zijn er al tijd wel bepaalde wrijvingen geweest. Ik hoef er niet om heen te draaien: er waren twee kampen in de groep. Gé lukkig is dat dit jaar niet het geval." Blijft de vraag wat het Nederlandse vrouwenfietsen voor gaat stellen nu de indrukwekkende periode van Van Oosten-Hage is afgesloten. Bijster: „Het is natuurlijk enorm jammer om een kracht als Keetie, die nog in haar volle glorie verkeerde, te moeten mis sen. Het is voor een coach fijn om te werken met een meisje, dat van wan ten weet Aan de andere kant moet ik niet al te lang stil staan te dringen, om de weg naar de top te begeleiden. Petra de Bruin (oud-wereldkampioe ne op de weg - red.) is in aantocht. Anne Möhlmann, die mogelijk met haar laatste seizoen bezig Ls, wil graag de regenboogtrui van Keetie op de achtervolging overnemen. Ik meen het als ik zeg, dat ik het enorm fijn vind om die jonge meiden ergens te brengen. Ik zou alleen graag over meer middelen beschikken om dat plan uit te voeren. Ik zou bijvoor beeld vaste medewerkers willen heb ben. Voor een goed moraal is het een eerste vereiste op een uitstekende verzorging te kunnen terugvallen. Al leen deze week is daarvan sprake. Je ziet dan ook meteen, dat de meisjes zich bij de simpelste dingen afvragen: „Moet dat?" Qua persoonlijkheid staan de opvolg sters van Keetie van Oosten geens zins te dringen. In Nederland zeker niet. In theorie kan het afscheid van een „alles verzwelgende" kampioene evenwel bevrijdend werken. „Zo moet je dat niet zien," werpt Bijster tegen. „Oe meeste meisjes redeneren niet in de trant van: „Nu kan ik een wedstrijd naar mijn hand zetten." In zijn totaliteit keek het merendeel te gen haar op. Keetie stond altijd op een tafeltje." Sommigen pousseren Sandra de Neef als een vrouwelijk lefgozertje, dat het ver kan schoppen. De nabije toe komst zal dat uiteraard moeten uit wijzen, zeker is wel, dat het vertrou wen van Bijster in de nationale sprintkampioene nog op een waak- vlamzacht pitje staat. Een incident, vorig jaar op de Nederlandse baan- kampioenschappen, is daaraan niet vreemd. „Sandra kan het behoorlijk ver brengen," aldus de coach. „Maar het is jammer, dat ze vorig jaar een domme fout heeft gemaakt. Ik stond op het punt om haar mee te nemen naar de WK in Amsterdam, maar dat kon niet doorgaan, omdat ze het niet eens was met de indeling op de natio- Cor Bijster instrueert Truus van der Plaat. „Ik zou graag vaste nale titelstrijd. Zonder er met mij over te praten is ze toen naar huis gegaan. Daarmee gooide ze uiteraard haar eigen glazen in. Dat is jammer, want anders had ze een jaar ervaring gehad. Nu is alles nieuw voor haar. Als gevolg daarvan kwam ze niet in de groep van de geplaatste vier. Ze heeft wel het koppie er voor om de bloedarmoede bij de Nederlandse sprintsters te genezen. Marijke La- gerlöf miste de instelling om tegen haar angstgegner Sue Novarra (een keer goud, viermaal zilver en een keer brons in de afgelopen zes toernooien - red.) een vuist te ballen. Truus van de Plaat (vorig jaar verrassend winnares van het zilver - red.) ontbeert taktiek. Zij moet het van hard rijden hebben. Sandra bezit meer specifieke sprint- kwaliteiten, maar ze moet het ook mentaal waar maken." De erfenis van Keetie van Oosten- Hage. In het onderontwikkelde vrou wenfietsen kan natuurlijk zomaar een nieuwe vedette opstaan, die het op dat niveau vervolgens jaren vol houdt. Een beperkte renster als Truus van de Plaat toonde vorig Jaar aan, dat geen verrassing te dol hoeft te zijn. De schriele Beth Heiden zwiepte zaterdag over de Col de Do- mancy heen, terwijl anderen bij wijze van spreken langs de weg snikkend MÜNCHEN (ANP) De Olympische accommodaties van München zijn in de acht Jaar na de Spelen een behoorlijke publiekstrekker gebleven. Gemiddeld zijn er ieder jaar ruim 4,5 miljoen betalende bezoekers geweest in het complex dat op 26 augustus 1972 officieel werd geopend. van de betalende bezoekers, 20,7 mil joen mensen, gebruik hebben ge maakt van de bezichtigingsmogelijk heid van het Olympische complex. De Olympiatoren heeft de grootste aantrekkingskracht op „dagjesmen sen", per jaar worden meer dan 1,1 miljoen kaartjes verkocht. De zwem baden worden jaarlijks door 450.000 mensen gebruikt en het ijsstadion krijgt zo'n 350.000 schaatsliefhebbers over de vloer. In de acht jaren na de Spelen zijn 1335 wedstrijden, tentoonstellingen, demonstraties en toernooien gehou den in het Olympische complex en de weg naar het grote stadion, voorna melijk voor voetbalwedstrijden, wordt zeer intensief gebruikt. Er kwa men in acht jaar 10,5 miljoen kijkers. Bayem München, München 1860 en het Westduitse nationale elftal trok ken in de eerste helft van het jaar 1980 samen meer dan 800.000 mensen. De grote sporthal was met 675 evene menten goed voor 4,23 miljoen toe schouwers. Daarnaast worden de parken die de sportaccommodaties op het Oberwie- senfeld omzomen en de sportcom plexen voor algemeen gebruik, zoals de tennisbanen, Jaarlijks door een even groot of groter aantal Beiers bezocht. Als trainingsgelegenheid voor bonden, clubs en scholen is het strijdperk van de groten uit de ama teursport van 1972 ook zeer in trek. Opmerkelijk is dat meer dan de helft CALI (COL) Spelers van de Olympische voetbalploeg van Columbia zijn ervan beschuldigd in februari in de voorronden van het Olympisch toernooi verboden stimulerende middelen te hebben gebruikt. Deze beschuldiging werd geuit door dr Cesar Augusta Arias, chef-genees heer van de sportkliniek van Call. Volgens dokter Arias heeft zijn colle ga Pedro Delgado sporen van verbo den middelen gevonden in de urine van enkele spelers. De laatste, die' volgens Arias als enige ervan op de hoogte was dat sprake was van do ping, heeft zijn ervaringen voor zich gehouden „ten einde de kwalificatie van zijn land niet in gevaar te brengea" Dr Arias benadrukte dat zijn collega niet wilde zeggen om welke middelen het ging en voor welke wedstrijden ze zijn gebruikt. In de voorronde boekte Columbia on der meer een verrassende zege op Brazilië, maar ging daarentegen ten onder tegen een aanmerkelijk zwak ker team als Bolivia. Pedro Delgado heeft zijn ervaringen wel kenbaar ge maakt aan de verantwoordelijke arts van de Olympische ploeg van Bolivia. Bolivia heeft inmiddels om een on derzoek in deze kwestie gevraagd. Columbia werd in de eerste eindron de (achtste finales) derde achter Tsje- choslowakije en Koeweit en werd uit geschakeld. Fortuna Düsseldorf, dat na drie wed strijden nog geen punt verspeeld had en de trotse doelcijfers 6-1 had, heeft zijn eerste nederlaag geleden van dit seizoen in de Bundesiiga. Inm de uit wedstrijd won Borussia Dortmund met 2-1. Bij de rust leidden de Borus- sen door een doelpunt van Edvalds- son in de 42 minuut. Allofs maakte een twintigtal minuten voor het eind signaal gelijk. Drie minuten voor tijd bepaalde Abramczik de eindstand op 2-1. Ruim 48.000 toeschouwers woon den de wedstrijd bij. Borrussla Mönchengladbach dankte zijn zege van 1-0 op Bayer Leverku- sen aan een treffer van Lienen in de 73e minuut. Er waren 15.000 toe schouwers. Karlsruher SC leidde voor 18.000 toe schouwers door een doelpunt van Günther in de zevende minuut. Een kwartier na de hervatting maakte Fenten gelijk. De ploeg uit Karlsruhe nam in de 81e minuut opnieuw de leiding toen Bold scoorde. Drie minu ten later zorgde Grillemeier voor de gelijkmaker. Een gelijkopgaande strijd was ook het rteffen tussen 1 FC Kaiserslau- tern en München 1860. Pas twee mi nuten na de hervatting viel de eerste treffer. Funkel gaf de ploeg uit Kai- serslautern de leiding. Völlner zorgde zes minuten later voor de gelijkma ker. Funkel bracht, halverwege de tweede helft, de stand op 2-1. Kort daarop kwamen de Münchenaren door Scheller terug. Funkel maakte, door zes minuten voor het eindsig naal van arbiter Pauly door zijn der de doelpunt in deze wedstrijd te sco ren, dat de zege naar Kaiserslautem ging. Er waren 27.000 bezoekers. Bayern Mttnchen-8chalke '04 5-1. I FC Köln- Hamburger 8V 0-3. Bayer Uerdlngen-Annlnla Bie lefeld 2-2. Elntracht Frankfurt-VfB Stuttgart 2-1. 1 FC Nuernberg-VfL Bochum 0-2 BESANCON De drie Nederlandse profachtervolgers Bert Oosterbosch, Roy Schuiten en Herman Ponsteen hebben zich op de eerste dag van de wereldkampioenschappen wielren nen op de baan probleemloos voor de kwartfinales geplaatst. Van het trio leverde Schuiten niet alleen reëel, maar ook relatief de beste prestatie Zij tegenstander Roberto Visentini kreeg in de beginfase een lekke band, zodat de Nederlander alleen zijn weg moest vervolgen. In kwalificatiewed strijden wordt in dat geval niet op nieuw gestart. De snelste tijd werd geregistreerd door Han-Henrik Oersted. De wereld uurrecordhouder uit Denemarken bleef als enige van het gezelschap onder de zes minuten. De openings avond stond in het teken van de series. Vanavond worden twee finales verreden, de sprint voor dames en keirin, dat voor het eerst op het pro gramma prijkt MANNEN PROFS. ACHTERVOLOINO: geplaatst voor de kwartfinales: Hans-Henrlk Oersted iDen» 5.59.53. Roberto VlaenUnl (It) 6.02.64. Roy Schuiten (Ned) 6.05.24. Tony Doyle <OBr) 6.05.55. Bert Ooster bosch (Ned) 605.76. Herman Ponsteen (Ned! 6 06.23. Luciano Borgognon (It) 6.06.60. Orteo Ptt- zoferrat© (It) 6.08.47 AMATEURS: EER8TE SERIE STAYERS 1 Matthe Pronk (Ned) 40 km in 33.59.27. 2 Ralner Podleach (WDld) op 130 M. 3. Felix Koller (Zwi> op 180 m. 4 Jaime Pou (3p> op 1 ronde en 125 m. 5. Luciano Fusar PoU (It) op 2 ronden en 135 m. 6 Dominique Thlebault (Fr) op 2ronden en 180 m. VROUWEN SPRINT Oeplaatst voor de tweede ronde: Galina Tsareva <SU>. Truus van der Plaat (Ned), Claudia Lommatch .WDld). Beate Habeu (WDld). Michela Tomasl (It). Isa be He Nlcoloso (Fr). Susan Novarra- Reber <V8). Zlate Hmcirova (Ts)t. Claudm Vier- s'.raete (Belg). Oulllng Yang (China). Sylvia Burka (Can). Yonhua Nlng (China.. De Nederlandse San dra de Neef werd m de herkansing gediskwalifi ceerd 8PRINT geplaatst voor de kwartfinales: Galina Tsareva (SU). Truus van der Plaat (Ned), Claudine Verstraete (Belg), Claudia Lommatsch (WDld). Beate HabeB (WDld). Zlate Hrnirova iTsJ). Sylvia Burka (Cam, Sue Novarra-Reber .VS» medewerkers willen hebben," om hun moeder stonden te roepen. Bijster: „Beth is natuurlijk een prima sportvrouw, maar op een gelijkmatig parcours was ze er in geen tien jaar aan te pas gekomen. Twee jaar gele den werd de Nürburgring afgekeurd, omdat het parkoers te heuvelachtig was. Dat had nu ook moeten gebeu ren. Verder vind ik wel, dat het vrou- wenwielrennen de vleugels aardig uit slaat. In Nederland gebeurde het de afgelopen zomer vijf keer. dat er twee criteria op één dag waren En in Sal- lanches (bij het wereldkampioen schap op de weg - red.) stonden er een kleine negentig deelneemsters aan de start. Dat is nog niet eerder ver toond."

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 25